Chcesz zostać specjalistą ds. Technologii blockchain w przedsiębiorstwach? Aby Ci pomóc, przeanalizujemy umiejętności niezbędne do zbudowania dobrej kariery jako specjalisty blockchain.

W dzisiejszych czasach rośnie zapotrzebowanie na specjalistów od technologii blockchain. Jeśli próbujesz zbudować karierę w technologii blockchain, na pewno widziałeś ogłoszenia o pracę, które chcą specjalistów od technologii blockchain. Zasadniczo tylko duże firmy, takie jak IBM, Accenture, Amazon, a nawet Facebook, polują teraz na wykwalifikowanego specjalistę w dziedzinie blockchain.

Musimy jednak dodać, że tylko garstka osób z niszy blockchain ma kwalifikacje, aby zostać specjalistą w dziedzinie blockchain. Potrzeba olbrzymiej ilości wiedzy, aby osiągnąć potencjał stania się jednym z nich.

Jeśli więc chcesz zostać specjalistą w dziedzinie technologii blockchain, musisz ciężko pracować i przygotować się na nadchodzącą podróż. Aby Ci w tym pomóc, omówimy, jakich umiejętności przedsiębiorstwa poszukują u specjalisty blockchain.


Z pewnością pomoże ci odpowiednio zaplanować przyszłe plany i zabezpieczyć miejsce w firmach.

Nie traćmy więc więcej czasu i przejdźmy do przewodnika!

Zapisać się: Kurs Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP)

Contents

Kto jest specjalistą Blockchain?

Zasadniczo specjalista w dziedzinie blockchain to osoba, która ma wysokie umiejętności w zakresie technologii blockchain i może opracowywać rozwiązania oparte na blockchain do celów biznesowych. W rzeczywistości ta osoba może również skupić się na określonych polach blockchain.

Na przykład może skupić się na projektowaniu produktów w oparciu o blockchain, aspektach technicznych, wynikach biznesowych lub po prostu na zwiększeniu wydajności. Więc nie musisz też znać każdego aspektu blockchain.

Możesz zostać specjalistą w dowolnym elemencie w niszy blockchain. Jednak aby to osiągnąć, być może będziesz musiał skupić się również na innych umiejętnościach korporacyjnych.

W każdym razie praca specjalisty w dziedzinie blockchain będzie wymagała od Ciebie wykorzystania rozległej wiedzy na ten temat i pomocy w rozwoju firmy. Jak już wiesz, nie ma wielu utalentowanych ludzi zajmujących się blockchainem. Dlatego popyt na rynku jest dość duży.

Dlatego dzięki odpowiedniemu specjalistycznemu szkoleniu w zakresie blockchain możesz łatwo wylądować na świetnej pozycji.

Specjalista ds. Blockchain

Dlaczego warto wybierać oferty pracy specjalisty Blockchain?

Jest mnóstwo powodów, dla których warto rozważyć pracę specjalisty w dziedzinie technologii blockchain. W rzeczywistości wynagrodzenie za tego rodzaju stanowisko jest niezwykłe. Sądząc po wszystkich ofertach pracy opublikowanych przez duże firmy, możesz spodziewać się, że każdego roku zarobisz 70–150 000 USD. Jest to więc właściwie jedno z najlepiej płatnych miejsc pracy w technologii blockchain na rynku.

To świetna liczba, prawda? W zależności od twojego poziomu doświadczenia liczba może się również różnić.

Po drugie, przestrzeń specjalisty od technologii blockchain nie jest jeszcze nasycona. Jest całkiem nowy i nie ma w pobliżu wielu konkurentów, o których można by konkurować. Jeśli więc potrafisz zaimponować rozmówcy swoimi umiejętnościami, masz większą szansę na zatrudnienie.

Kolejną korzyścią płynącą z tego rodzaju kariery w łańcuchu bloków jest możliwość badania zupełnie nowych technologii. Jeśli jesteś entuzjastą blockchain, chcesz rozpocząć karierę naukową, nic nie może być lepsze od tego.

Ponadto przedsiębiorstwa zawsze mają wiele lukratywnych funkcji. W rzeczywistości uzyskasz dostęp do wielu udogodnień oraz zaawansowanych technologii i narzędzi do wykorzystania.

Dlatego zdecydowanie powinieneś spróbować jak najszybciej znaleźć specjalistyczne oferty pracy w technologii blockchain.

W każdym razie sprawdźmy następny segment w tym, jak zostać specjalistą w dziedzinie technologii blockchain.

Jakich umiejętności chcą przedsiębiorstwa od specjalisty Blockchain?

W rzeczywistości jest całkiem sporo umiejętności, które musisz opanować, aby zostać zatrudnionym na tym stanowisku. Zasadniczo przedsiębiorstwa chcą pewnych umiejętności u specjalisty blockchain, z którymi trzeba się spotkać, aby aplikować.

Udało nam się zebrać listę umiejętności, których potrzebują. Zobaczmy więc, jak zostać specjalistycznym przewodnikiem w dziedzinie blockchain i jak najszybciej rozpocząć karierę w blockchain.

Miej świadomość techniczną, aby zdefiniować właściwe rozwiązanie Blockchain

To jedna z głównych umiejętności potrzebnych na tym stanowisku. Zasadniczo przedsiębiorstwa chcą zatrudnić osobę posiadającą sumienie techniczne, które pomoże im zdefiniować odpowiednie parametry rozwiązania blockchain.

W rzeczywistości nie możesz po prostu poskładać wszystkiego, co znajdziesz, nie wiedząc o tym nic. Na przykład, być może tworzysz rozwiązanie, które służyłoby jako wewnętrzny system sieciowy w firmie.

Jeśli więc użyjesz publicznego łańcucha bloków do stworzenia platformy, to nie zadziała, prawda? Jeśli ktoś mógłby uzyskać dostęp do wewnętrznego systemu sieciowego firmy, byłoby to poważne naruszenie bezpieczeństwa. W związku z tym musisz dokładnie wiedzieć, jakich funkcji i parametrów użyć do poprawnego wykonania określonego rozwiązania.

Ekspert w zakresie nowoczesnych języków programowania

Zdecydowanie powinieneś dodać to do swojego specjalistycznego szkolenia w zakresie blockchain, ponieważ jest to jedno z kluczowych. W każdym scenariuszu musisz opanować wszystkie nowoczesne języki programowania dla platform blockchain.

Zazwyczaj istnieje wiele wersji łańcucha bloków i nie każda z nich używa tych samych języków programowania do ich tworzenia. Aby więc było bardziej zróżnicowane i aby Twoje CV było jeszcze bardziej atrakcyjne, spróbuj opisać wszystkie popularne.

Na przykład Java, JavaScript, Python i Solidity to głównie główne języki używane przez wielu do tworzenia rozwiązań opartych na łańcuchu bloków.

W związku z tym przedsiębiorstwa chcą tylko takiej jakości.

W każdym razie nie musisz opanować ich wszystkich na raz. Po prostu zrób to powoli i zrób to jeden po drugim. Z pewnością dotrzesz tam w mgnieniu oka. Ponadto im większe masz doświadczenie w językach programowania, tym więcej możesz się spodziewać pensji.

Umiejętność opracowywania i projektowania systemów oprogramowania opartych na łańcuchu bloków

Jest bardziej nastawiony na specjalistę ds. Bezpieczeństwa w łańcuchu bloków. Zasadniczo ci specjaliści muszą wiedzieć wszystko o tworzeniu oprogramowania. Najlepiej byłoby, gdybyś mógł również opanować tworzenie oprogramowania opartego na łańcuchu bloków.

Na przykład platforma Node.js lub JVM do obsługi interfejsu programowania suplikacji i integracji usług jest dla Ciebie koniecznością. Powinieneś także nauczyć się projektować i konfigurować bazy danych, aby pracować nad produktem opartym na łańcuchu bloków.

Co więcej, musisz dostarczyć i zintegrować rozwiązanie również ze starszymi sieciami. Nawet jeśli nie musisz tego robić, powinieneś wiedzieć, jak to zrobić.

Regularne testy jednostkowe są również jednym z Twoich obowiązków.

Umiejętność opracowywania i testowania inteligentnych kontraktów

Jako specjalista ds. Bezpieczeństwa w łańcuchu bloków powinieneś wiedzieć, jak opracowywać, a nawet testować inteligentne kontrakty. Inteligentne kontrakty są wyjątkowo niezbędne do tworzenia produktów typu blockchain. Zasadniczo jest to logika biznesowa, która pomaga firmom podpisywać umowy cyfrowo i automatyzować cały proces w bezpiecznym środowisku.

Więc widzisz, bardzo korzystne dla firm jest posiadanie wśród swoich rozwiązań inteligentnego obiektu kontraktowego. Nie tylko to, ale także ich konsumenci również odniosą na nich duże korzyści. Ale tylko opracowanie inteligentnego kontraktu nie wystarczy.

Musisz także wiedzieć, jak je przetestować i upewnić się, że nie mają żadnych luk w zabezpieczeniach.

Magister konfiguracji i rozwoju infrastruktury Blockchain

Kolejną umiejętnością, którą musisz opanować podczas szkolenia specjalistycznego w zakresie technologii blockchain, jest umiejętność rozwijania i konfigurowania infrastruktury blockchain. W rzeczywistości opanowanie infrastruktury blockchain jest jednym z kluczowych kroków na drodze do zostania specjalistą.

Aby zrozumieć, jak działają infrastruktury, a następnie rozpocząć ich wdrażanie, potrzeba ogromnego doświadczenia i wiedzy.

Pomoże Ci skonsultować się z zespołem, jak powinien go skonfigurować. W każdym razie być może będziesz musiał to zrobić sam.

Licencjat lub równoważne doświadczenie zawodowe

Cóż, najlepszą opcją jest uzyskanie tytułu licencjata w odpowiedniej dziedzinie. Na przykład spróbuj uzyskać dyplom z inżynierii informatycznej. Zazwyczaj CV bez dyplomu z danej dziedziny ma bardzo niewielką wartość.

Ale jeśli możesz pokazać, że masz wcześniejsze doświadczenie (6-12 lat) w tej niszy i udowodnić swoją wartość, zaakceptują wyjątki.

Jak widzisz, ostatecznie wszystko sprowadza się do poziomu Twojej wiedzy. Tak więc, im bardziej wyróżniasz się w swojej pracy, szansa na zajęcie miejsca w firmach będzie rosła.

Praktyczne doświadczenie z platformami Blockchain

Przedsiębiorstwa zawsze szukają wykwalifikowanych osób, które mają doświadczenie w pracy z platformami blockchain. Zatem tylko czytanie o tym nie pomoże ci zdobyć tej umiejętności. Musisz nauczyć się pracować z platformami blockchain i dokładnie wiedzieć, jak one działają.

Na przykład doświadczenie w Enterprise Ethereum, Hyperledger Fabric, R3 Corda, DAML i tak dalej jest niezwykle ważne. W rzeczywistości platformy te najlepiej nadają się do zastosowań korporacyjnych.

Musisz więc dokładnie wiedzieć, czym one są i jak z nich korzystać. Możesz spodziewać się wysokiej pensji specjalisty blockchain, jeśli masz z nimi wcześniejsze doświadczenie.

Najlepszym sposobem, aby się o nich dowiedzieć, jest najpierw przeczytanie ich oficjalnych dokumentów, a następnie samodzielne zapoznanie się z nimi. Możesz także wziąć udział w kursie certyfikacji blockchain, aby lepiej zrozumieć te platformy.

Zacznij teraz od bezpłatnego kursu podstawowego Blockchain!

Mistrz węzłów Blockchain

Opanowanie węzłów blockchain jest trudnym zadaniem. W praktyce węzły znajdują się w centrum całej funkcjonalności technologii blockchain. Nie wiedząc, jak działają lub jakie cechy mają mieć, platforma blockchain zakończyłaby się niepowodzeniem.

Jeśli znasz już inne platformy blockchain, zobaczysz, że w każdym przypadku węzły odgrywają różne role w zależności od platformy. Dlatego musisz nauczyć się konfigurować węzły i sprawić, by były również odporne na awarie.

Zarządzanie kluczami to kolejny aspekt węzłów. Każdy węzeł może generować pary kluczy i musisz również prawidłowo utrzymywać tę funkcję. Nawet drobny błąd w konfiguracji może skończyć się zniszczeniem całej firmy.

Doświadczony w strukturach danych Blockchain

Następnie mamy do czynienia ze strukturami danych w łańcuchu bloków. Blockchain ma raczej unikalną i złożoną strukturę danych w porównaniu z innymi technologiami. Dlatego czasami rozwój może być dość kłopotliwy. Jeśli nie rozumiesz, jak działają struktury danych, nie możesz zostać specjalistą od blockchain.

Rzeczy takie jak Drzewo Patricia lub Merkle Tree lub Merkle-Patricia Tree to tylko niektóre z podstaw, które musisz wyczyścić. W każdym razie spróbuj z nimi poeksperymentować, aby uzyskać więcej doświadczenia. Jak wiecie, za określone cechy w łańcuchu bloków odpowiada określona struktura danych.

Musisz więc opanować to, aby zbudować łańcuch bloków. Możesz również spodziewać się wysokiej pensji specjalisty blockchain, jeśli masz z tym wcześniejsze doświadczenie.

Bądź biegły w kryptografii

Jako specjalista ds. Bezpieczeństwa blockchain, kryptografia powinna być w zasięgu Twojej ręki. Jeśli nie wiesz nic o kryptografii, zacznij się jej uczyć już teraz. To jeden z kluczowych elementów blockchain. Bez tego nigdy nie można zachować cech bezpieczeństwa tej technologii.

Ponadto kryptografia pomaga uczynić platformę niezmienną i szyfruje wszystkie informacje w blokach. Co więcej, jeśli popełnisz nawet mały błąd w kryptografii, hakerzy mogą łatwo przejąć twoją platformę.

Dlatego bądź bardzo ostrożny podczas eksperymentowania z kryptografią.

Doświadczony w cyklu życia oprogramowania

Cykl życia oprogramowania to ogromna faza, z którą zazwyczaj niewielu ma doświadczenie. Jako specjalista w dziedzinie technologii blockchain musisz mieć wcześniejsze doświadczenie z cyklem życia oprogramowania.

Zasadniczo istnieje 5-7 etapów tworzenia oprogramowania. Jest to również podobne do tworzenia oprogramowania opartego na blockchain. Musisz rozwiązywać problemy, planować, projektować, budować, testować, wdrażać i konserwować.

Byłoby wspaniale dla Twojej kariery, gdybyś mógł dołączyć do konsorcjum i zdobyć doświadczenie w cyklu życia wdrożenia projektu blockchain. Możesz użyć dowolnego narzędzia, aby maksymalnie uprościć ten złożony proces.

Ale przede wszystkim musisz wiedzieć, jak działają te procesy.

Umiejętność formułowania nowych modeli biznesowych w oparciu o Blockchain

Jako specjalista powinieneś mieć możliwość rozwijania nowych modeli biznesowych, które obejmują blockchain. Technicznie rzecz biorąc, blockchain zakłóca wszystkie istniejące modele biznesowe. I można śmiało powiedzieć, że te modele staną się przestarzałe w krótkim czasie.

Jak więc będzie rosła gospodarka? Cóż, w tym miejscu przyda się Twoja wiedza. Twoim zadaniem jest sformułowanie nowych modeli biznesowych za pomocą łańcucha bloków, aby zabezpieczyć przyszłość Twojej firmy. Jeśli możesz zostać ekspertem w dziedzinie technologii blockchain, Twoja kariera jest ustawiona na całe życie.

Ekspert w integracji Blockchain z sieciami biznesowymi

Na początku może się to wydawać dość łatwe, ale integracja lub połączenie z istniejącymi sieciami to skomplikowany proces. Przede wszystkim nie idą ze sobą. Więc siła niewiele pomoże. Ale jak wtedy możesz to zintegrować?

Cóż, musisz stworzyć swoje rozwiązanie w sposób, który z łatwością uwzględni również starsze sieci. Jeśli możesz to zrobić, spodziewaj się za to dobrej pensji specjalisty blockchain.

Posiadaj wiedzę techniczną na temat interoperacyjności

Interoperacyjność to przyszłość. Nawet teraz niewiele platform oferuje interoperacyjność, ponieważ prawie każda z nich wykorzystuje różne rodzaje standardów. Tak więc będą się nie zgadzać i nie będą mogły się wzajemnie wspierać.

Ale jak zakładają eksperci, interoperacyjność to wspaniała cecha i najważniejsza cecha na przyszłość. Jako specjalista powinieneś mieć również wiedzę techniczną w tym aspekcie. To dlatego, że istnieje duża szansa, że ​​musisz to wdrożyć.

Zawsze możesz zapisać się na specjalistyczny kurs blockchain, aby dowiedzieć się więcej na jego temat.

Zrozumienie zdecentralizowanych i rozproszonych ksiąg

Specjaliści muszą być ekspertami w każdym aspekcie technologii blockchain. Jest więc całkiem oczywiste, że musisz również wiedzieć o rozproszonych i zdecentralizowanych księgach. Jak już powinieneś wiedzieć, istnieją inne technologie podobne do blockchain.

Jeśli możesz się o nich dowiedzieć, pomogłoby ci to w bardziej kreatywnym rozwijaniu ram blockchain.

Posiadaj międzydyscyplinarne szerokie umiejętności

Szerokie umiejętności interdyscyplinarne są niezbędne, jeśli chodzi o zawód specjalisty. W rzeczywistości te umiejętności są absolutnie niezbędne do pracy w środowisku korporacyjnym. Co więcej, Twój ankieter zawsze doceni, jeśli masz zdolności krytycznego myślenia i możesz łatwo dostosować się do nowego środowiska.

Ponadto bycie zwinnym lub analizowanie niektórych aspektów blockchain jest również zaletą. Specjalistyczny kurs z pewnością pomoże Ci szybko zbudować karierę w technologii blockchain.

Biegle posługuj się procesami biznesowymi przedsiębiorstwa

Aby zostać certyfikowanym specjalistą w dziedzinie technologii blockchain, musisz biegle posługiwać się procesami biznesowymi przedsiębiorstwa. W rzeczywistości przedsiębiorstwa nie badają technologii blockchain tylko po to, by opracowywać nowe technologie. Robią to również ze względu na swój biznes.

Dlatego w takim środowisku musisz wiedzieć, jak działają ich procesy biznesowe i jak blockchain może poprawić sytuację.

Potrafi uprościć rozwiązania Blockchain

Cóż, blockchain może być w pewnych momentach skomplikowany. W szczególności, jeśli nie rozumiesz, jak działa podstawowa architektura. Tak więc, nawet jeśli pozbędzie się starszej złożoności sieci, może stać się nieco trudna w obsłudze, jeśli dodasz zbyt wiele funkcji.

Oczywiście nie będzie działać podobnie do systemu ERP, ale możesz uprościć ten proces dzięki swojej intuicji.

Dlatego upewnij się, że zawsze wiesz, jak uprościć projekt, aby był bardziej przyjazny dla środowiska i bardziej użyteczny w dłuższej perspektywie.

Techniczna wiedza o normach i ekosystemach

Jako specjalista od technologii blockchain musisz mieć wiedzę techniczną na temat standardów i ekosystemów. Zalecamy dołączenie do społeczności blockchain, która ćwiczy tworzenie standardów. Społeczności mogą być świetnym sposobem na poszerzenie wiedzy technicznej.

Zasadniczo ludzie ze społeczności pomagają sobie nawzajem w opracowywaniu nowych technologii. Co więcej, możesz również dołączyć do konsorcjum, ucząc się od najlepszych z najlepszych programistów.

Uzyskaj certyfikat Enterprise Blockchain

Prawda jest taka, że ​​bez odpowiedniego certyfikatu korporacyjnego blockchain trudno byłoby pochwalić się swoimi umiejętnościami przed odpowiednim ankieterą. Specjalistyczny kurs blockchain to świetny sposób, aby udowodnić, że naprawdę masz umiejętności i możesz zaoferować wysoki poziom wiedzy podczas pracy z firmą.

Ponadto specjalistyczny kurs blockchain pozwala poznać powiązania między blockchain a przedsiębiorstwami. Co więcej, da ci dobrą perspektywę na to, jak możesz połączyć te dwa aspekty i sprawić, by ostatecznie przyniósł dochody.

W takim przypadku gorąco polecamy nasze kursy z zakresu blockchain dla przedsiębiorstw. Staramy się oferować jak najlepszą wiedzę na temat blockchain, a także zajmujemy się dodatkowymi niszami.

Na razie mamy gruntowny proces szkolenia w zakresie blockchain i SCM. Co więcej, uzyskasz również dostęp do szablonów łańcucha bloków i narzędzi, które pomogą Ci zaprojektować innowacyjne rozwiązania.

Aby zostać certyfikowanym specjalistą w dziedzinie technologii blockchain, skorzystanie z kursu będzie dla Ciebie bardzo korzystne.

Co? Podchodzisz do tego sceptycznie? Cóż, nie martw się; możesz sprawdzić bezpłatny kurs blockchain, aby lepiej zrozumieć, czy te kursy są dla Ciebie, czy nie.

Zapisać się: Kurs Certified Blockchain Security Expert (CBSE)

Potrafi przekazywać wartość

Cóż, nie jest niczym niezwykłym lub nierealistycznym wymaganie od kogoś, kto z łatwością może przekazać innym odpowiednią wartość. W wielu przypadkach specjaliści muszą pracować jako konsultanci w projekcie. Tak więc, jeśli nie możesz właściwie przekazać swojej wiedzy innym, w jaki inny sposób możesz pomóc im się o tym dowiedzieć.

Muszą zrozumieć i uzyskać od Ciebie treści oparte na wiedzy. Ale jeśli nie możesz po prostu przekazać swoich informacji, wszystkim pozostałym członkom trudno będzie prawidłowo funkcjonować.

Również próba rozwiązania problemu w krótkim czasie należy do kategorii komunikacji.

Solidna wiedza na temat narzędzi DevOps Blockchain

Jeśli wybierasz się na stanowisko specjalisty od technologii blockchain, musisz mieć solidną wiedzę na temat różnych narzędzi programistycznych blockchain. Narzędzia DevOps w rzeczywistości bardzo pomagają na dłuższą metę – pomaga to zaoszczędzić czas i zasoby. Co więcej, możesz również łatwo znaleźć błędy podczas fazy testowania.

Jednak w wielu przypadkach specjalista może nie musieć go regularnie używać. Ale nadal musisz wiedzieć, jak ich używać, gdy ich potrzebujesz.

Potrafi rozproszyć architekturę Blockchain

Certyfikowany specjalista blockchain musi wiedzieć, jak analizować różne architektury blockchain. Cóż, jeśli nie wiesz, jak działa architektura blockchain, nie możesz zaprojektować nowej. Przedsiębiorstwa potrzebują ludzi, którzy potrafią fachowo zdemontować każdy rodzaj sieci bez dodatkowej pomocy.

Zalecamy szczegółowe przestudiowanie wszystkich istniejących architektur. Możesz również pobrać plik źródłowy z GitHub i sprawdzić, jak go zbudowali.

Jako specjalista musisz o nich wiedzieć.

W każdym razie dotarliśmy do końcowego segmentu w tym, jak zostać specjalistą w dziedzinie technologii blockchain.

Uwaga końcowa

Ostatecznie możemy tylko powiedzieć, że specjalista ds. Bezpieczeństwa blockchain lub specjalista ds. Technologii blockchain, bez względu na to, jaki jest twój cel, musisz być certyfikowanym specjalistą ds. Blockchain. Bez odpowiedniego certyfikatu udowodnienie swojej wartości przedsiębiorstwom byłoby trudne.

Co więcej, specjalista od blockchain jest obecnie jednym z niesamowitych wyborów zawodowych. Jak jednak widać, umiejętności niezbędne do tej pracy są dość trudne do zdobycia. Więc pracuj ciężko i wypróbuj nasz kurs Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP), aby uzyskać lepszy wgląd w dziedzinę przedsiębiorstw blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me