Blockchain może rozwiązać wiele rzeczywistych problemów i zaoferować lepszy model biznesowy i strukturę ekonomiczną dla nas wszystkich. Przyjrzyjmy się tym problemom i możliwym rozwiązaniom, które oferuje blockchain.

Najczęściej słyszymy o blockchain razem z Bitcoinem i kryptowalutą. Jednak jego zastosowanie wykracza daleko poza podobne zasoby cyfrowe. W rzeczywistości blockchain jest zdecydowanie jedną z najbardziej przełomowych i rewolucyjnych technologii naszych czasów.

Według raportów szacuje się, że globalne wydatki na blockchain wzrosną i przekroczą 15,9 miliarda dolarów do 2023 roku.

Co więcej, prawie każda sekcja przemysłowa stara się przyjąć technologię blockchain i czerpać z niej korzyści. Zaczyna się to dla oczekiwanych firm fintech, a nawet branży medialnej i służby zdrowia.

Więc co sprawia, że ​​blockchain jest tak ogromną siłą, z którą należy się liczyć? Cóż, na potrzeby tej lektury przygotowaliśmy listę obejmującą niektóre rzeczywiste problemy i sposoby, w jakie blockchain oferuje skuteczne i wydajne rozwiązania. Co więcej, będziemy również wiedzieć, jaki jest główny problem, który próbuje rozwiązać blockchain?


Zapisać się: Darmowy kurs Blockchain

Contents

Problemy, które rozwiązuje Blockchain: Co to jest Blockchain?

Jak nazwa może sprawić, że pomyślisz, Blockchain to nic innego jak łańcuch bloków – cóż, przynajmniej teoretycznie. „Bloki” reprezentują tutaj informacje cyfrowe, które są połączone lub „połączone” z innymi blokami za pomocą kryptograficznego skrótu poprzedniego bloku.

Ta unikalna struktura sprawia, że ​​jest super bezpieczny i odporny na wszelkiego rodzaju modyfikacje danych i na tym polega większość jego aplikacji.

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że nie ma centralnego organu zarządzającego blockchainem. To sprawia, że ​​jest to system całkowicie zdemokratyzowany. Ponadto, ponieważ dostarczone informacje są niezmienne, można je łatwo udostępniać i udostępniać publicznie, co zapewnia niezrównany poziom przejrzystości.

Te dwa czynniki sprawiają, że blockchain jest dosłownie kolejną największą rzeczą od czasu pojawienia się Internetu. Ale jakie problemy rozwiązuje blockchain, czyniąc go tak popularnym i przełomowym?

Cóż, oto kilka przykładów rzeczywistych problemów, które rozwiązuje blockchain. Więc bez zbędnych ceregieli, zacznijmy:

Dowiedz się więcej o podstawach blockchain tutaj: Blockchain dla początkujących: przewodnik dla początkujących.

10 najważniejszych problemów w świecie rzeczywistym, które rozwiązuje Blockchain

Teraz, gdy masz już podstawową wiedzę na temat tego, czym jest blockchain i jak działa, przejdźmy szybko do kilku rzeczywistych problemów i tego, jak ta rewolucyjna technologia może zostać użyta do ich rozwiązania i zaoferowania rozwiązań. Dowiemy się również, jaki jest główny problem, który próbuje rozwiązać blockchain?

1. Płatności transgraniczne

Problem: Obecny stan płatności międzynarodowych za pośrednictwem kanałów bankowych to co najmniej gorączka. Jest to proces wieloetapowy, w który zaangażowanych jest wielu pośredników. Co więcej, każdy etap procesu zajmuje dużo czasu, a także wymaga dużej ilości pieniędzy.

W rzeczywistości, według Banku Światowego, średnia opłata transakcyjna za płatności na całym świecie wynosi około 7%. To dużo!

Jak Blockchain rozwiązuje problemy

Blockchain pomaga usprawnić cały proces, eliminując wszystkich pośredników i długotrwałe procedury, a tym samym obciążenie niepotrzebnych opóźnień czasowych.

Korzystając z bezpiecznej i wyrafinowanej rozproszonej księgi, po zarejestrowaniu transakcji płatność jest niemal natychmiast przekazywana stronie odbierającej. Ponieważ transakcji nie można cofnąć ani zmienić, zapewnia to również lepszą rozliczalność i bezpieczeństwo niż obecnie stosowany system.

Według Deloitte, w przypadku transakcji dokonywanych przy użyciu blockchain, zaangażowane strony ponoszą o około 40% do 80% mniej opłat za przelewy niż tradycyjne metody. Nie tylko to, ale całe transakcje są przetwarzane i kończone w ciągu 4 do 6 sekund, zamiast czekać kilka dni.

A jeśli dodasz do tego korzyści wynikające z dodatkowego bezpieczeństwa i przejrzystości, blockchain jest z pewnością lepszym rozwiązaniem dla globalnych transakcji pieniężnych.

Kto obecnie używa Blockchain do tego celu?

Obecnie kilka firm fintech wykorzystuje blockchain do rozwiązania tego problemu. Znane nazwiska w tej dziedzinie to:

Okrąg: Umożliwia użytkownikom bezpieczne przesyłanie pieniędzy (wiele obsługiwanych walut) do ponad 29 krajów.

Marszczyć: Pomaga bankom, dostawcom usług płatniczych i giełdom zasobów cyfrowych wysyłać i odbierać pieniądze na całym świecie, superszybko i przy minimalnych opłatach za przekaz.

WeTrade: WeTrade oferuje innowacyjną platformę cyfrową, która umożliwia bankom i firmom współpracę w całej Europie, oferując bezpieczne, przejrzyste i możliwości.

Chcesz dowiedzieć się więcej o technologii blockchain? Sprawdź teraz nasz kompletny przewodnik po definicjach łańcucha bloków!

2. Zarządzanie łańcuchem dostaw

Problem: Zarządzanie łańcuchem dostaw odnosi się do planowania i wykonywania wszystkich powiązanych procesów prowadzących do wdrożenia gotowego produktu. Generalnie jest to sieć podmiotów – osób fizycznych lub firm, które zaczynają się od dostawców surowców, prosto do producentów wyrobów, a następnie do dystrybutorów..

Dobrze zoptymalizowany łańcuch dostaw zapewnia maksymalną produktywność przy ograniczonej oszukańczej działalności i kosztach ogólnych. Jak możesz sobie wyobrazić, wdrażanie tego w prawdziwym świecie to naprawdę gorączkowa praca. Podjęto wysiłki w zakresie automatyzacji przy użyciu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, ale blockchain zapowiada się jako przełom w tej dziedzinie. Jest to więc jeden z rzeczywistych problemów rozwiązanych przez blockchain.

Jak Blockchain rozwiązuje problemy

Jedną z kluczowych korzyści, jakie blockchain wnosi do zarządzania łańcuchem dostaw, byłaby interoperacyjność.

Przejrzystość w udostępnianiu danych zapewnia, że ​​wszyscy są na tej samej stronie – od producentów po detalistów, sprzedawców, a nawet wykonawców. To z kolei pomaga zredukować wszelkie konflikty i opóźnienia w operacjach.

Ponadto, ponieważ wszystkie produkty można śledzić w czasie rzeczywistym, zmniejsza to ryzyko niewłaściwego umieszczenia lub utknięcia towarów w łańcuchu dostaw.

A jeśli to nie wszystko, blockchain oferuje skalowalność na niewyobrażalnym poziomie, a duże bazy danych są dostępne z wielu lokalizacji na całym świecie. Oznacza to, że bez względu na to, jak duża jest Twoja firma lub jak jest rozproszona na całym świecie, za pomocą łańcucha bloków będziesz w stanie bez wysiłku zarządzać łańcuchem dostaw..

Kto obecnie używa Blockchain do tego celu?

Kilka przykładów firm wykorzystujących blockchain do efektywnego zarządzania łańcuchem dostaw:

Origintrail: Oferują protokół wymiany danych, który może być używany w połączonych łańcuchach dostaw.-

Openport: Platforma Blockchain bezpośrednio łączy nadawców i przewoźników, co zmniejsza koszty i optymalizuje zarządzanie łańcuchem dostaw.

Walmart: Walmart, jeden z największych sklepów detalicznych, wykorzystuje blockchain do usprawnienia swojego łańcucha dostaw.

Przeczytaj o tym, jak Blockchain może teraz przekształcić finansowanie handlu!

3. Kwestie odpowiedzialności związane z tradycyjnymi umowami i umowami

Problem: W istocie tworzymy kontrakty i umowy, ponieważ brakuje zaufania między stronami transakcji. W rezultacie przechodzimy przez tę prawną procedurę tworzenia umów, wieloetapowy proces obejmujący jeszcze więcej stron i mnóstwo dokumentów.

W rezultacie dużo czasu i pieniędzy poświęca się pośrednikom. Wyobraź sobie, kiedy ostatnio tworzyłeś umowę i ile pieniędzy musiałeś zapłacić swojemu prawnikowi za stworzenie tych wszystkich dokumentów regulacyjnych lub ile czasu spędziłeś jadąc do centrum miasta, aby zebrać wszystkie podpisy.

Mimo że traktujemy to jako normę i element tworzenia kontraktów i umów, wszystkich tych niedogodności można uniknąć, wykorzystując technologię blockchain, w szczególności inteligentne kontrakty.

Jest to więc jeden z rzeczywistych problemów rozwiązanych przez blockchain.

Jak Blockchain rozwiązuje problemy

Cóż, łańcuchy bloków pozwalają na coś znanego jako inteligentne kontrakty, genialne rozwiązanie i przyszły zamiennik tradycyjnych umów i umów. Zatem następne oczywiste pytanie brzmi: czym jest inteligentny kontrakt?

Cóż, inteligentna umowa to w zasadzie kilka wierszy kodów, które można przechowywać na Blockchain. Są zaprogramowane do wykonywania określonych czynności – najlepiej, aby przetwarzały transakcję, gdy tylko zostaną spełnione warunki określone w liniach kodu.

Teraz, ponieważ inteligentne kontrakty są przechowywane w łańcuchu bloków, warunków nie można zmieniać ani manipulować. Ponadto wszystko jest otwarte i publicznie dostępne, co pozwala na większą przejrzystość.

Kto obecnie używa Blockchain do tego celu?

Jest mnóstwo startupów i firm, które już przyjęły inteligentne kontrakty w zamian za tradycyjne umowy. Oto kilka ważnych wzmianek:

Tradelanse: Pomaga zdigitalizować łańcuch dostaw poprzez ułatwienie umów i tradycyjnych kontraktów.

Tradeix: Tradeix zmienia zasady finansowania kapitału obrotowego i handlu przy użyciu technologii blockchain. Zapewniają wartość alternatywnym fundatorom, bankom, dostawcom wartości dodanej i tak dalej!

Ciekawi Cię wpływ technologii blockchain na rządy? Sprawdź teraz nasz przewodnik po blockchain dla rządu!

4. Kradzież tożsamości 

Problem: W gruncie rzeczy Twoja tożsamość jest niczym innym jak zbiorem twierdzeń dotyczących Ciebie jako osoby. Obejmuje to dane dotyczące miejsca zamieszkania, numeru paszportu, prawa jazdy, numeru ubezpieczenia społecznego i tak dalej. Wszystko to są punkty danych, które są używane przez rządy i przechowywane w scentralizowanych bazach danych.

Zły aktor może potencjalnie zdobyć jeden z tych dokumentów, a wykorzystując pewne luki w zabezpieczeniach, kradnie twoją tożsamość. Mogą teraz wykorzystać Twoją tożsamość, aby uzyskać przewagę finansową lub kredyt w Twoim imieniu. To poważny problem! W rzeczywistości wielu przestępców kradnie również tożsamość zmarłej osoby, aby popełniać przestępstwa i ujść im na sucho. Jest to więc jeden z rzeczywistych problemów rozwiązanych przez blockchain.

Jak Blockchain rozwiązuje problemy

Blockchain oferuje nowatorskie rozwiązanie problemu. W zdecentralizowanej platformie otrzymujesz dostęp do klucza prywatnego i klucza publicznego. Klucz publiczny jest udostępniany publicznie.

Ze względu na otwarty, przejrzysty charakter łańcucha bloków każdy może uzyskać dostęp do Twoich publicznych rejestrów. Zapewnia jednak konkretne bezpieczeństwo, ponieważ nikt nie może zmieniać ani edytować Twoich danych.

Teraz w przypadku, gdy chcesz uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub udzielić autoryzacji, możesz użyć klucza prywatnego do zweryfikowania swojej tożsamości. Jest to prosta metoda, ale zapewnia duże bezpieczeństwo przed kradzieżą tożsamości ograniczoną, tak jak ma to miejsce obecnie.

Kto obecnie używa Blockchain do tego celu?

Pojawiło się mnóstwo nowych startupów Blockchain, które obracają się wokół zarządzania tożsamością. Oto kilka godnych uwagi:

Zatwierdź identyfikator: Firma korzysta z technologii Blockchain, aby zapewnić rozwiązania dotyczące tożsamości cyfrowej, w tym kompleksową usługę podpisu elektronicznego. Ich usługi mają na celu zapewnienie prostych i opłacalnych usług, które oferują również wysokiej klasy zabezpieczenia.

NewBanking: NewBanking umożliwia użytkownikom udostępnianie swojej tożsamości w Internecie bez obawy o utratę lub poświęcenie swoich wrażliwych danych.

Sovrin: Sovrin oferuje pierwszą na świecie sieć samowystarczalnej tożsamości (SSI).

Uport: Uport pozwala firmie budować zaufany ekosystem i oferować klientom i partnerom sposób na bezpieczne transakcje.

Przeczytaj także: Blockchain dla cyfrowej tożsamości

5. Zarządzanie danymi pacjentów i ich ochrona w organizacjach opieki zdrowotnej

Problem: Obecne systemy opieki zdrowotnej wykorzystują scentralizowane systemy do rejestrowania danych pacjentów i zarządzania nimi. Mogą być mniej bezpieczne i podlegać dezinformacji.

Było wiele przypadków naruszenia danych w szpitalach, gdzie dane pacjentów, takie jak dane karty kredytowej i dane z badań genomicznych, zostały skradzione. W rzeczywistości w okresie od 2009 do 2017 roku ponad 176 milionów rekordów pacjentów zostało naruszonych z powodu naruszenia danych.

Ponadto obecny stan międzyszpitalnego przekazywania danych pacjentów to kompletny bałagan. Wiele razy pacjenci decydują się na zmianę szpitala. Czasami z powodu nagłych wypadków są przyjmowani do szpitali w innej sieci.

Ponieważ obecny system nie umożliwia szybkiej i łatwej wymiany danych pacjentów od lekarza pierwszego kontaktu, są oni teraz zmuszeni do utworzenia nowej dokumentacji medycznej, co jest stratą czasu i pieniędzy..

Jak Blockchain rozwiązuje problemy

Blockchain może pomóc w stworzeniu zdecentralizowanego dziennika danych pacjentów, który jest przejrzysty i dostępny dla wszystkich szpitali. Co więcej, nie ma sposobu, aby uszkodzić dane, więc cały problem komunikacji międzyszpitalnej został rozwiązany.

Dalej jest bezpieczeństwo. Pomimo tego, że jest przejrzysty i publiczny, blockchain może również pomóc zachować prywatność danych, ukrywając twoją tożsamość za pomocą bezpiecznych kodów, które będą chronić wszystkie twoje wrażliwe dane. Jeśli to konieczne, musisz podać klucz prywatny, a tylko wtedy informacje będą dostępne.

Kto obecnie używa Blockchain do tego celu?

Wiele firm stosuje blockchain w sektorze zdrowia, aby zapewnić lepsze zarządzanie i bezpieczeństwo danych pacjentów. Oto kilka znanych nazwisk:

BurstIQ: Firma dostarcza rozwiązania Blockchain, aby pomóc firmom medycznym w bezpiecznym i bezpiecznym zarządzaniu ogromnymi ilościami danych pacjentów.

MedicalChain: Pomaga zachować integralność dokumentacji medycznej. Lekarze, szpitale i laboratoria mogą żądać informacji o pacjencie, ale tożsamość pacjenta pozostaje bezpieczna i chroniona przed źródłami zewnętrznymi.

Zapisać się: Kurs Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP)

6. Cyfrowe prawa autorskie i piractwo

Problem: Czy wiesz, że amerykański przemysł filmowy i telewizyjny ponosi straty w wysokości około 71 miliardów dolarów rocznie z powodu naruszenia praw autorskich? Wielkie domy mediowe, takie jak Sony i inne, nieustannie toczą legalne wojny z piractwem i nielegalną dystrybucją mediów.

Ale dlaczego te branże tak bardzo cierpią?

Cóż, zdziwiłbyś się, gdybyś się dowiedział, że branża medialna, szczególnie branża muzyczna, nadal trzyma się starszych systemów i modeli biznesowych, które były istotne w czasach, gdy format papierowy był popularny. System nie jest biegły w świecie internetu.

Dlatego kilku wybranych graczy przyjęło ten trend cyfryzacji i obecnie dominuje na rynku transmisji strumieniowych.

Jak Blockchain rozwiązuje problemy

Blockchain może pomóc artystom i twórcom w digitalizacji metadanych ich treści, takich jak sygnatury czasowe i prawa własności intelektualnej (własności intelektualnej) w niezmiennych rejestrach.

Teraz twórca może bezpiecznie udostępniać swoje treści na publicznie otwartym rynku, ale od razu wie, gdy dojdzie do naruszenia praw autorskich, i może w ten sposób wszcząć postępowanie sądowe.

Ponadto łańcuch bloków może rejestrować za każdym razem, gdy zawartość jest dostępna lub używana. Tworzy to pewnego rodzaju przejrzyste śledzenie w czasie rzeczywistym, co otwiera również możliwość stosowania mechanizmów cenowych opartych na zużyciu, co będzie lepsze dla konsumenta..

Jeśli chodzi o transakcje, można skonfigurować inteligentne kontrakty, aby zapewnić możliwości mikropłatności między konsumentem a twórcą.

Kto obecnie używa Blockchain do tego celu?

Jedną z najbardziej znanych nazwisk w branży, aktywnie zaangażowanych w ideę blockchain dla DRM, byłoby Sony.

Sprawdź 50 najlepszych firm korzystających z technologii blockchain, aby dowiedzieć się więcej na jej temat.

7. Systemy rządowe i sektory publiczne

Problem: Większość samorządów lokalnych i sektorów publicznych na całym świecie polega na odwiecznych metodach i systemach wszystkich swoich procesów, które są powolne, kosztowne i stwarzają miejsce dla korupcji.

Na przykład wewnętrzne naruszenia danych mogą spowodować, że wrażliwe dane dotyczące rządów będą narażone na wysokie ryzyko. Następnie mamy do czynienia z pracochłonnymi procesami, które zajmują dużo czasu, a także zwiększają koszty.

Co więcej, będąc systemem scentralizowanym, stwarza miejsce na wiele nadużyć i korupcji od wewnątrz. Może to skutkować zwiększoną nieufnością między rządem a jego obywatelami, co zazwyczaj przekłada się na jeszcze więcej problemów w państwie.

Jak Blockchain rozwiązuje problemy

Przede wszystkim modele rządowe oparte na Blockchain pozwalają firmom, rządom i osobom fizycznym bezpiecznie dzielić się zasobami w rozproszonej księdze z całkowitym spokojem. Ponieważ struktura jest niezmienna, nie musisz martwić się oszustwami lub manipulacją danymi.

Po drugie, podążając za zdecentralizowanym charakterem blockchain, sprawia, że ​​operacje rządowe są bardziej przejrzyste, wzmacniając w ten sposób zaufanie ludzi do systemu.

Wreszcie, korzystając z inteligentnych kontraktów, wiele pracochłonnych zadań można zautomatyzować, co może usprawnić proces, pomagając skrócić czas i zmniejszyć koszty.

Kto obecnie używa Blockchain do tego celu?

Dubaj będzie jednym z pierwszych miast na świecie, które wdroży politykę blockchain. Umożliwi to ich rządowi ułatwienie transakcji z wykorzystaniem blockchain, gdy tylko będzie to możliwe.

Czytaj więcej: 6 kluczowych funkcji łańcucha bloków, o których musisz wiedzieć

8. Finansowanie społecznościowe i pozyskiwanie funduszy 

Problem: Finansowanie społecznościowe staje się coraz bardziej popularne, ponieważ firmy i start-upy mogą z łatwością pozyskiwać fundusze w stosunkowo niedrogi i nieskomplikowany sposób. Była to również i nadal jest podstawową formą pozyskiwania funduszy dla organizacji non-profit.

Ale mając to na uwadze, platformy finansowania społecznościowego borykają się z wieloma problemami, począwszy od nadużyć inwestorów, obaw o bezpieczeństwo, a nawet nielegalnych transakcji. Wszystko to wywołuje u inwestorów strach, odsuwając ich od platform finansowania społecznościowego.

W związku z tym zarówno organizacje, jak i inwestorzy borykają się z problemami wynikającymi z obecnego stanu rzeczy.

Jak Blockchain rozwiązuje problemy

Systemy oparte na blockchain pozwalają na papiery wartościowe lub wstępne finansowanie społecznościowe. Zasadniczo jest to podobne do ofert publicznych, w których firma lub startup wyda tokeny, które będą funkcjonować jako udział firmy, ale bez wymiany kapitału.

Użytkownik może kupić tokeny za pomocą walut fiducjarnych, takich jak USD, a tym samym wesprzeć startup lub firmę.

Kto obecnie używa Blockchain do tego celu?

Do tej pory dosłownie setki firm wykorzystywały papiery wartościowe na potrzeby pozyskiwania funduszy. Petro jest zdecydowanie najbardziej utytułowaną grupą, która zgromadziła w swojej kampanii ponad 5 miliardów dolarów.

Przeczytaj także: 10+ przypadków użycia Blockchain w przedsiębiorstwie, które trzeba znać

9. Nieruchomości

Problem: Obecny stan rynku nieruchomości to złożony bałagan. Na przykład, jeśli planujesz zakup nowego domu, samo posiadanie pieniędzy na zakup gruntu nie wystarczy.

Jest to długi i żmudny proces, który będzie wymagał wielu formalności, kontroli przeszłości i wielu pośredników. Nie trzeba dodawać, że będzie to wymagało więcej pieniędzy, ale jest to również stresujący proces, który pochłonie dużo czasu.

A potem pojawia się strach przed oszustwem sprzedawcy – gdy ktoś sprzedaje nieruchomość, która nie jest jego własnością.

Jak Blockchain rozwiązuje problemy

Cóż, możesz zdigitalizować swoją własność i aktywa nieruchomości i przechowywać je w łańcuchu bloków. To sprawia, że ​​jest niezmienny, więc nie można go zmienić. Ponadto każda kolejna transakcja jest zapisywana do przyszłych odniesień.

Wszystko to sprawia, że ​​osoba nie może oszukiwać i sprzedawać Twojej nieruchomości, która nie jest jej własnością. Podobnie, gdy jesteś właścicielem usługi, jest ona zapisywana bezpośrednio w łańcuchu bloków i nie można jej zmienić ani odmówić.

Ponadto, dzięki zdecentralizowanemu charakterowi łańcucha bloków w połączeniu z wykorzystaniem inteligentnych kontraktów, możesz zautomatyzować większość czasochłonnych czynności prawnych i usprawnić cały proces.

Kto obecnie używa Blockchain do tego celu?

Obecnie wiele startupów i firm wykorzystuje blockchain do zrewolucjonizowania rynku nieruchomości. Oto kilka przykładów:

Wzór: Są jednymi z pierwszych firm, które wprowadzają inteligentne kontrakty przy kupnie i sprzedaży nieruchomości. Pierwsza transakcja dokonana przy użyciu ich systemu dotyczyła mieszkania za 60 000 dolarów na Ukrainie.

PropertyClub: Jest to startup z siedzibą w Nowym Jorku, który oferuje platformę opartą na technologii blockchain, na której ludzie mogą kupować, sprzedawać i inwestować w nieruchomości, wykorzystując inteligentne kontrakty.

Ciekawi Cię wpływ technologii blockchain na nieruchomości? Sprawdź teraz nasz przewodnik po blockchain dla nieruchomości!

10. Sport i e-sporty

Problem: Branża sportowa i e-sportowa stosuje stare podejście do generowania przychodów. Obejmuje to tworzenie kampanii sprzedaży biletów na wydarzenia, tworzenie subskrypcji kanałów w celu pokazania gry na żywo i tak dalej.

Chociaż model działa, nie jest zoptymalizowany. Na przykład nie zachęca widzów do ich zaangażowania, co może przyciągnąć więcej uwagi do sportu i e-sportu. Co więcej, finansowanie społecznościowe jest nieco rzadkie w tej branży, ale daje ogromną nadzieję na umożliwienie sportowcom generowania dochodu opartego na wynikach.

Wszystkie te problemy można łatwo rozwiązać, wprowadzając blockchain na rynek.

Jak Blockchain rozwiązuje problemy

Po pierwsze, blockchain można wykorzystać do tworzenia nowych modeli przychodów poprzez tokenizację zespołów i wprowadzanie programów lojalnościowych. Pozwala także na tworzenie nowych rynków, na których ludzie mogą zacząć obstawiać swoje ulubione drużyny.

Podobnie indywidualni sportowcy mogą tworzyć opcje finansowania społecznościowego, wykorzystując inteligentne kontrakty, aby zacząć zarabiać pieniądze i osiągać lepsze wyniki.

System oparty na łańcuchu bloków może nawet pomóc w śledzeniu zaangażowania i interakcji użytkowników, które można następnie wykorzystać do tworzenia programów motywacyjnych w celu promowania jeszcze większej interakcji i zaangażowania odbiorców.

Kto obecnie używa Blockchain do tego celu?

Wiele firm i start-upów zaczyna wdrażać blockchain, aby pomóc zrewolucjonizować przyszłość sportu i e-sportu. Oto kilka wyróżnień:

SportyCo: Firma oferuje sponsoring kryptowalut dla sportowców.

PlayerTokens: Firma pomaga tokenizować graczy, aby promować udział fanów.

Ciekawi Cię wpływ technologii blockchain na ubezpieczenia? Już teraz zapoznaj się z naszym przewodnikiem po blockchain w ubezpieczeniach!

Podsumowanie

Tak więc to było nasze szybkie spojrzenie na niektóre z dzisiejszych problemów w różnych sektorach przemysłu i jak technologia Blockchain może pomóc w rozwiązaniu tych problemów. Dołączyliśmy również kilka wzmianek o obecnych firmach i startupach, które wdrażają technologię, aby utorować drogę na przyszłość.

Mamy nadzieję, że ta lektura pomogła Ci lepiej zrozumieć i docenić blockchain. Jeśli jednak nadal masz pytania dotyczące innych problemów, które rozwiązuje blockchain i jak to robi, sprawdź nasz darmowy kurs blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me