Kompletny bezpłatny przewodnik po szkoleniach Blockchain

Nie wiesz o technologii blockchain? Aby Ci pomóc, oferujemy nasz bezpłatny kurs szkoleniowy dotyczący technologii Blockchain, na którym dowiesz się wszystkiego, co kiedykolwiek musisz wiedzieć.

Wielu z was interesuje się technologią blockchain, ale tak naprawdę nie ma żadnego pomysłu lub bardzo mało pojęcia na ten temat. Warto być ciekawskim, kiedy wszyscy wokół o tym mówią. Ponadto przedsiębiorstwa w szybkim tempie dołączają do zespołu blockchain. W takim przypadku, jeśli nie zdobędziesz wykształcenia lub nie przejdziesz odpowiedniego szkolenia w zakresie technologii blockchain, możesz zostać w tyle.

Zapoznaj się teraz z naszym pełnym kursem szkoleniowym dotyczącym technologii blockchain dla początkujących!

Zapisać się:Darmowy kurs Blockchain

Najlepszy darmowy kurs szkoleniowy Blockchain

Podzieliłem cały darmowy kurs dotyczący technologii blockchain dla początkujących na siedem łatwych kroków. Aby w pełni zrozumieć technologię Blockchain, musisz po kolei wykonać wszystkie kroki.

Darmowy kurs szkoleniowy Blockchain

Zacznij od podstaw technologii Blockchain

Zanim przejdziesz do korporacyjnych łańcuchów bloków, zawsze musisz wiedzieć o podstawowej strukturze samej technologii blockchain. Ale jeśli nie masz pojęcia, jak działa sieć, trudno byłoby ci przejść dalej. Dlatego nie pomijaj tych kroków i zacznij od podstaw blockchain.

Technologia Blockchain to zdecentralizowany system księgi, który oferuje wysoki poziom przejrzystości, niezmienności, bezpieczeństwa i wiele innych. Ponadto pozbywa się typowej scentralizowanej struktury i oferuje nową strukturę, w której wszystko jest sprawiedliwe. Powinieneś także sprawdzić niektóre z naszych najlepszych kursów blockchain, aby opanować wszystkie umiejętności i uzyskać certyfikat blockchain.

Zapoznaj się z przewodnikiem po definicji Blockchain, aby dowiedzieć się więcej o naszym bezpłatnym szkoleniu dla programistów w zakresie technologii blockchain!

Ale jak powstał blockchain?

Aby ukończyć darmowy kurs online dotyczący technologii blockchain, zapoznaj się z historią technologii blockchain. (Wskazówka: Bitcoin nie był pierwszą technologią blockchain!)


Funkcje Blockchain

Zwykle każda platforma blockchain oferuje co najmniej sześć funkcji. To są –

 • Nie można go zepsuć
 • Zdecentralizowana technologia
 • Rozszerzona ochrona
 • Rozproszone księgi
 • Zgoda
 • Szybsze rozliczenie

Czytaj więcej: 6 kluczowych funkcji łańcucha bloków, o których musisz wiedzieć

Następnie, aby bezpłatnie nauczyć się blockchain, musisz wiedzieć o różnych typach sieci blockchain. Tak, istnieje wiele typów i każdy ma swój własny zestaw funkcji. Jeśli jednak nie znasz różnic między platformami, nie będziesz w pełni rozumieć, na którą platformę się wybrać.

Zwykle istnieją trzy ogólne typy łańcucha bloków, których można używać w transformacji cyfrowej, takie jak sieci publiczne, prywatne i federacyjne. Ponadto dwa typy uprawnień – Permissioned i Permissionless. Powinieneś także sprawdzić niektóre z naszych najlepszych kursów blockchain, aby opanować wszystkie umiejętności i uzyskać certyfikat blockchain.

Czytaj więcej:Jakie są różne typy technologii Blockchain?

Przejdźmy do następnego kroku w naszym bezpłatnym kursie szkoleniowym dotyczącym technologii blockchain.

Dowiedz się o inteligentnych kontraktach i algorytmach konsensusu

Technologia Blockchain ma wiele zwrotów akcji i na pewno słyszałeś o inteligentnych kontraktach i algorytmach konsensusu. Co więcej, oba są równie istotnymi składnikami ekosystemu blockchain.

Inteligentne kontrakty to forma umów cyfrowych, w których strony mogą stworzyć umowę na z góry ustalonych zasadach, a po wykonaniu tych zasad każda ze stron otrzymuje sprawiedliwą część płatności. Potraktuj to jako zautomatyzowany proces. Jeśli spełniasz określone zasady inteligentnej umowy, proces płatności rozpocznie się automatycznie.

Wiele organizacji może korzystać z tej funkcji, aby ułatwić zawieranie umów z innymi firmami. Ethereum jako pierwszy opracował mechanizm inteligentnego kontraktu w infrastrukturze blockchain.

Dowiedz się więcej o inteligentnych kontraktach na darmowy kurs Blockchain!

Algorytm konsensusu

Następnie w naszym bezpłatnym przewodniku szkoleniowym dotyczącym łańcucha bloków omówimy algorytmy konsensusu. Algorytmy konsensusu są podstawą technologii blockchain. Bez niej nigdy by nie doszło do przejrzystości i bezbłędności systemu. Głównie te algorytmy pomagają użytkownikom platformy w osiągnięciu porozumienia w sprawie walidacji transakcji.

Istnieje wiele popularnych algorytmów konsensusu. Aby ukończyć darmowy kurs online dla programistów blockchain, zdecydowanie powinieneś wiedzieć o tych różnych algorytmach. To są –

 • Dowód pracy
 • Dowód stawki
 • Leasing Proof-Of-Stake
 • Delegowany dowód stawki
 • Skierowane grafy acykliczne
 • Oddelegowana bizantyjska tolerancja błędów
 • Uproszczona tolerancja błędów bizantyjskich
 • Praktyczna bizantyjska tolerancja błędów
 • Dowód upływu czasu
 • Dowód wagi
 • Dowód spalenia
 • Proof-of-Capacity
 • Dowód ważności
 • Dowód działalności

Chcesz wiedzieć o algorytmach konsensusu? Przeczytaj pełny przewodnik po algorytmach konsensusu, aby ukończyć bezpłatne szkolenie w zakresie technologii blockchain!

Przejdźmy do następnego etapu naszego bezpłatnego przewodnika po szkoleniach dotyczących technologii blockchain.

Sprawdź Enterprise Blockchains: dostawcy BAAS i platformy

Teraz, w ramach naszego bezpłatnego kursu szkoleniowego dotyczącego technologii blockchain, porozmawiamy o łańcuchu korporacyjnym. A więc czym są korporacyjne łańcuchy bloków?

Są to formy specjalnych sieci blockchain, które są zoptymalizowane tylko pod kątem rozwiązań klasy korporacyjnej. Technologie blockchain dla przedsiębiorstw są specjalnie zaprojektowane, aby przejmować ogromny ciężar dużej organizacji, która musi codziennie sprostać wysokim wymaganiom.

Korporacyjne platformy blockchain mają kluczowe znaczenie dla przyjęcia blockchain. Dowiedz się więcej o platformach Enterprise Blockchain teraz!

Następnie, aby ubiegać się o darmowy kurs szkoleniowy w zakresie łańcucha bloków, musisz wiedzieć o popularnych platformach blockchain dla przedsiębiorstw. Ponadto platformy te oferują rozwiązania typu blockchain i opracowują projekty od podstaw. Głównie jest pięciu głównych graczy –

Hyperledger

Hyperledger to jedna z renomowanych platform blockchain dla przedsiębiorstw na rynku. Mają pod skrzydłami wiele projektów blockchain. Ponadto wiele firm pozywa rozwiązanie Hyperledger w celu wdrożenia technologii blockchain klasy korporacyjnej.

Aby ukończyć bezpłatne szkolenie w zakresie technologii blockchain, musisz wiedzieć wszystko o Hyperledger

Hyperledger jest jednym z czołowych graczy na rynku blockchain. Dowiedz się więcej na ten temat z naszego przewodnika Hyperledger już teraz!

Ethereum Enterprise Alliance

EEA lub Ethereum Enterprise Alliance to kolejny popularny system sieci blockchain. Ponadto oferują większą funkcjonalność i użyteczność. Obecnie zrzesza ponad 250+ członków pracujących razem.

Corda

Blockchain firmy R3 Corda jest koniecznością dla każdego bezpłatnego kursu online na temat łańcucha bloków. Ponadto technologia blockchain idealnie pasuje do sektorów finansowych.

Marszczyć

Ripple to kolejna wspaniała platforma blockchain dla przedsiębiorstw z dwiema silnymi funkcjami – protokołami bezpieczeństwa i kwestiami bezpieczeństwa. Co więcej, ich sieć RippleNet może oferować prawie darmowe transakcje.

Kworum

Quorum jest trochę podobne do Ethereum; jedyną różnicą jest to, że Ethereum jest publiczne, a Kworum jest prywatne. Ponadto lepiej nadaje się do integracji w przedsiębiorstwach.

Czytaj więcej: Enterprise Ethereum: Private Blockchain dla przedsiębiorstw

Dostawcy Enterprise BAAS

Obecnie na rynku jest kilku popularnych dostawców BAAS. Ponadto firmy te oferują blockchain jako usługę i obejmują głównie popularne platformy korporacyjne.

Co więcej, uzyskanie od tego czasu rozwiązania blockchain może być bardzo ważne, ponieważ oferują one zazwyczaj opłacalne rozwiązania. Ponadto oferują zestawy narzędzi i mogą wdrażać rozwiązania w ciągu kilku minut! Sprawdź dostawców BAAS w naszym darmowym kursie blockchain –

 1. Wyrocznia
 2. IBM
 3. Amazonka
 4. Microsoft
 5. Alibaba
 6. Baidu
 7. Huawei
 8. Accenture

Dowiedz się o różnych projektach korporacyjnych w firmach niefinansowych

Teraz porozmawiamy o różnych branżach, które wdrażają technologię blockchain w naszym bezpłatnym kursie szkoleniowym dotyczącym blockchain. Ponadto są to głównie instytucje niefinansowe. Sprawdź te 20 przykładów przedsiębiorstw –

 1. Walmart: Śledzą produkty współpracujące z IBM.
 2. Metlife: Chcą zautomatyzować rozwiązanie ubezpieczeniowe w zakresie opieki zdrowotnej za pomocą rozwiązań blockchain dla przedsiębiorstw.
 3. UPS: Firma wykorzystuje blockchain do zasilania systemów logistycznych.
 4. Toyota: Oferuje swoje oprogramowanie do autonomicznej jazdy za pomocą łańcucha bloków.
 5. Grupa AIA: Zapewniają usługi Bancassurance przy użyciu rozwiązań blockchain.
 6. BHP Billiton: Wykorzystuje blockchain do zarządzania łańcuchem dostaw.
 7. Alibaba: Wykorzystanie technologii blockchain do śledzenia dóbr luksusowych.
 8. Tencent: Wykorzystują blockchain do legalnego rozliczania i opodatkowania.
 9. Baidu: Firma wykorzystuje blockchain do zarządzania prawami intelektualnymi.
 10. Bród: Wykorzystuje blockchain do obsługi technologii mobilnych.
 11. Brytyjskie linie lotnicze: Technologia Blockchain w systemie monitoringu.
 12. Facebook: Wykorzystują blockchain do zarządzania danymi i ich ochrony.
 13. Walt Disney: Firma wykorzystuje blockchain do śledzenia zapasów.
 14. Maersk: Wykorzystuje blockchain do platformy wysyłkowej.
 15. Ostrożność: Technologia Blockchain dla platformy handlowej.
 16. Jabłko: Wykorzystują blockchain do datowania danych.
 17. Tulić: Firma wykorzystuje blockchain do zarządzania swoimi łańcuchami dostaw.
 18. UnitedHealthcare / Quest Diagnostics / Optum / Humana: Technologia Blockchain do ulepszania katalogów lekarzy wśród szpitali.
 19. Samsung: Wykorzystuje blockchain do zarządzania łańcuchem dostaw.
 20. FedEx: Wykorzystują blockchain do rozstrzygania sporów.

Czytaj więcej:Wykorzystanie Blockchain: Lista ponad 20 przypadków użycia technologii Blockchain

Użyj przypadków Vs. Wyzwania związane z wdrażaniem

Nasz bezpłatny przewodnik po szkoleniach dotyczących technologii blockchain nie będzie kompletny, jeśli teraz pominiemy przypadki użycia, prawda? Jednak oszacowanie wartości, jaką przyniesie nam blockchain, jest dość trudne. Co więcej, możesz pomyśleć, że blockchain nie będzie zbyt przydatny, ponieważ będzie obciążeniem, ale czy to naprawdę prawda?

Na przestrzeni lat wiele przedsiębiorstw wdrożyło już projekty blockchain dla przedsiębiorstw. Co więcej, zdziwisz się, gdy dowiesz się, że istnieje wiele przypadków użycia technologii blockchain tylko dla przedsiębiorstw.

Więc wyobraź sobie, co może zrobić pod względem globalnych implantacji! Istnieje wiele popularnych przypadków użycia; zobaczmy, czym one są –

Transakcje globalne

 • Szybsze przetwarzanie płatności transgranicznych
 • Zmniejszone koszty
 • Większa efektywność transakcji

Handlowy

 • Większa przejrzystość i zaufanie do finansowania handlu
 • Większa kontrola dla producentów
 • Zredukowane formalności i koszty

Przeczytaj o tym, jak Blockchain może teraz przekształcić finansowanie handlu!

Bezpieczeństwo żywności

 • Odpowiedzialność za bezpieczeństwo żywności
 • Ogranicz marnotrawstwo żywności
 • Pozbywa się fałszowania żywności

Łańcuch dostaw

 • Zabezpieczony system księgi z widocznością dla łańcucha dostaw
 • Śledzi wszystkie produkty
 • Szybko wykrywa uszkodzone dane osobowe z ostrymi informacjami

Sprzedaż

 • Pomaga zwalczać podrabiane produkty
 • Śledzi wszystkie towary luksusowe
 • Zajmuje się kwestiami kradzieży

Ciekawi Cię wpływ technologii blockchain na branżę detaliczną? Już teraz zapoznaj się z naszym przewodnikiem po blockchain w sprzedaży detalicznej!

Usługi rządowe

 • Bezpieczny sposób na zachowanie wszystkich praw obywatelskich
 • Oferuje wykładniczy wzrost gospodarczy
 • Digitalizacja identyfikacji obywateli

Ciekawi Cię wpływ technologii blockchain na rządy? Sprawdź teraz nasz przewodnik po blockchain dla rządu!

Własność intelektualna

 • Zapewnia znak towarowy i patentowanie własności intelektualnej
 • Oferuje zapłatę za opatentowaną pracę
 • Ograniczone nadużycia własności intelektualnej

Opieka zdrowotna

 • Pozbywa się podróbek leków
 • Śledzi informacje o pacjencie
 • Usprawnia wiele wyników testów w tym samym czasie

Ciekawi Cię wpływ technologii blockchain na opiekę zdrowotną? Już teraz zapoznaj się z naszym przewodnikiem po technologii blockchain w opiece zdrowotnej!

Olej i gaz

 • Zabezpieczona płatność za fracht i audyt.
 • Zwiększa wydajność dzięki obliczaniu tras przesyłek
 • Dokładność oszczędza 5% przychodów

Nieruchomość

 • Zmniejsza koszt nieruchomości
 • Promuje ułamkową własność
 • Zwiększa skalowalność

Ciekawi Cię wpływ technologii blockchain na nieruchomości? Sprawdź teraz nasz przewodnik po blockchain dla nieruchomości!

Humanitaryzm

 • Zapewnia, że ​​darowizna trafi we właściwe miejsce
 • Zapewnia przejrzystość obywatelom przekazującym pieniądze
 • Promuj uczciwość i zaufanie

Ubezpieczenie

 • Zmniejsza liczbę śladów papieru
 • Szybsze roszczenia ubezpieczeniowe
 • Koniec z wyzyskiem konsumentów

Media i rozrywka

 • Lepsza wartość artysty
 • Łączy artystę z lepszą wypłatą
 • Skuteczny marketing w mediach społecznościowych

Podróżować

 • Usprawnij obsługę pasażerów
 • Promuje transgraniczną identyfikację
 • Planuje wszystkie loty z większą dokładnością

Sprawdź 50 najlepszych firm korzystających z technologii blockchain, aby dowiedzieć się więcej na jej temat.

Wyzwania wdrożeniowe

Przyjrzyjmy się wyzwaniom związanym z wdrożeniem w naszym bezpłatnym kursie szkoleniowym dotyczącym technologii blockchain. Ponadto pomoże ci to zrozumieć, czy wyzwania nie są zbyt duże dla przypadków użycia. Najlepsze certyfikaty blockchain mogą pomóc jeszcze lepiej zrozumieć i zrozumieć tę koncepcję.

 • Interoperacyjność: Obecnym technologiom blockchain w przedsiębiorstwach brakuje zawsze potrzebnej interoperacyjności między wszystkimi sieciami.
 • Starsze sieci: W rzeczywistości przekształcenie wszystkich starszych sieci za pomocą technologii blockchain może wymagać dużo czasu i pieniędzy.
 • Zestaw umiejętności: Nie ma odpowiedniej siły roboczej z umiejętnościami potrzebnymi do opracowania nowej technologii klasy korporacyjnej.
 • Metodologia: Brak odpowiedniej metodologii sprawia, że ​​nowsze innowacje są pełne wad.
 • Masowa adopcja: W rzeczywistości masowa adopcja nie jest jeszcze możliwa, ponieważ sieć radzi sobie z wolniejszym wyjściem.
 • Wyzwania związane z kosztami: Utrzymanie frameworka i jego rozwój wymagałoby dużych nakładów finansowych.

Przejdźmy do następnego kroku w darmowym przewodniku po szkoleniach dotyczących technologii blockchain.

Zapisać się: Kurs Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP)

Dowiedz się o zdecentralizowanym Internecie i sieci 3.0

Blockchain nie tylko zmienia sposób prowadzenia biznesu, ale także wpływa na strukturę internetu. Co więcej, dzisiejsza struktura wewnętrzna przeszła długą drogę, zanim uzyskała dostęp do wszystkich obiektów nowoczesnej technologii. Wszystkie opcje mediów społecznościowych lub wyszukiwania Google nie były dostępne w dawnych czasach.

Co więcej, struktura sieci jest teraz scentralizowana, ale wraz z nowym dodatkiem decentralizacji zmiany są ewidentne.

Ale zanim zagłębisz się w królestwo Web 3.0, dowiedz się więcej o scentralizowanym i zdecentralizowanym Internecie tutaj.

Sieć 3.0: zwiększa wartość dla Ciebie

Web 3.0 to nowa generacja internetu. To zdecentralizowana struktura. Tutaj nie tylko możesz czytać i pisać, ale teraz możesz zrobić jeszcze więcej. Ponadto użycie funkcji wyszukiwania semantycznego zapewni dokładniejsze wyniki wyszukiwania. Co więcej, to tylko kilka z potencjalnych funkcji, które przyniesie Ci Web 3.0.

Dowiedz się o najważniejszych wyzwaniach związanych z wdrażaniem technologii Blockchain

Teraz wiesz już prawie o każdym aspekcie technologii blockchain. Ale zanim wskoczysz i zaczniesz pracować nad rozwiązaniem blockchain w przedsiębiorstwie, musisz wiedzieć, aby mieć jasny obraz tego, z jakimi wyzwaniami masz do czynienia. Najlepsze certyfikaty blockchain mogą pomóc jeszcze lepiej zrozumieć i zrozumieć tę koncepcję.

Ponadto wcześniej przedstawiliśmy kilka wyzwań, z którymi możesz się zmierzyć, jeśli chodzi o łańcuchy bloków dla przedsiębiorstw. Ale teraz musisz wiedzieć o najważniejszych wyzwaniach związanych z wdrażaniem blockchain w ogólnej technologii blockchain. Zobaczmy, jakie są te wyzwania –

Czynniki ludzkie:

 • Projekt technologiczny
 • Zestaw umiejętności
 • Odbiór społeczny
 • Połączenie przestępcze
 • Przepisy prawne

Czynniki technologiczne:

 • Wydajność
 • Zużycie energii
 • Prywatność
 • Bezpieczeństwo
 • Skalowalność

Możesz przeczytać więcej o tych punktach w naszym przewodniku po najważniejszych wyzwaniach związanych z wdrażaniem łańcucha bloków!

Przeczytaj nasz poradnik dotyczący transformacji

Chcesz przekształcić swoją starszą sieć w sieć blockchain? A może chcesz opracować własne rozwiązanie oparte na technologii blockchain? Cóż, daliśmy Ci zwięzłą wiedzę na temat wszystkiego, czego do tej pory potrzebujesz na temat technologii. Jednak nadszedł czas, aby zaplanować strategię wdrożenia.

Co więcej, nasz poradnik dotyczący transformacji jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem, jeśli nie wiesz, od czego zacząć. Ponadto w podręczniku transformacji mówimy głównie o pięciu krokach –

 • Zacznij od małych projektów na raz
 • Zbuduj grupę zadaniową, która może wesprzeć Twoje projekty
 • Pociąg & Szkol swoją grupę zadaniową, aby uczynić ją profesjonalistą
 • Opracuj strategię wdrożenia rozwiązania
 • Komunikuj się z właściwymi organami, aby zwiększyć sprzedaż

Wyjaśniliśmy wszystko w poradniku dotyczącym transformacji, aby pomóc Ci zrozumieć, jak wdrożyć łańcuch bloków.

Słowa końcowe

Według Gartner Trend Insights technologia Blockchain stworzy rynek o wartości 10 milionów dolarów w roku 2022. Co więcej, do roku 2030 będzie to rynek wart 3,1 biliona dolarów. W rzeczywistości, jeśli chcesz zająć swoje miejsce na tym rynku, nadszedł czas, aby zanurzyć się w technologii.

Mamy nadzieję, że nasz bezpłatny kurs szkoleniowy dotyczący technologii blockchain pomoże Ci w tym przypadku. Jeśli jesteś tylko nowicjuszem i chcesz dowiedzieć się więcej o tej technologii, zalecamy skorzystanie z naszego bezpłatnego kursu blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map