Czy jesteś założycielem startupu i chcesz zebrać pieniądze? Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce. W dzisiejszym artykule wymienimy 30 największych inwestorów blockchain.

Będziemy je wymieniać według wartości ich inwestycji. Oczywiście kwota ich inwestycji nie jest jedynym czynnikiem decydującym o wartości. Dlatego nadamy mu drugi priorytet. Istnieje również wiele rozbieżności w całkowitej kwocie inwestycji dokonanych przez tych czołowych inwestorów VC opartych na technologii blockchain, zgodnie z doniesieniami różnych źródeł internetowych..

Krótko mówiąc, istnieje zbyt wiele czynników, aby inwestor VC mógł być uszeregowany chronologicznie. Dlatego będziemy wymieniać te 30 największych spółek typu venture capital w przypadkowej kolejności. Jednak nasza lista inwestorów Blockchain jest przygotowywana na podstawie całkowitej inwestycji dokonanej przez nich w ciągu ostatnich kilku lat.

Ponadto, jeśli znasz jakiegoś inwestora blockchain, który zasługuje na to, by być tutaj wymieniony, nie zapomnij skontaktować się z nami, a dodamy go do listy.


Mając to na uwadze, zacznijmy od listy.

Najlepsze firmy typu Venture Capital z Blockchain inwestujące w Blockchain

30 najlepszych inwestorów Blockchain

Lista 30 najlepszych inwestorów Blockchain

1. Grupa waluty cyfrowej

Digital Currency Group (DCG) to nasz największy inwestor blockchain z siedzibą w Nowym Jorku. Zainwestowali w wiele startupów, w tym popularny startup Ledger. Nie tylko, że DCG zainwestował również w obiecujące startupy i firmy blockchain. Reklamują się jako epicentrum branży blockchain i bitcoinów.

Dyrektor generalny: Barry Silbert

Najlepsze inwestycje Blockchain: Blockchain Inc. Ledger, Basic i Circle.

Świergot:https://twitter.com/DCGco

Stronie internetowej:https://dcg.co/

Rok założenia: 2015

2. Nieograniczone inwestycje w kryptowaluty

Nasz drugi najlepszy inwestor VC w blockchain obejmuje nieograniczone inwestycje w kryptowaluty. Mają siedzibę w Houston w Teksasie i mają ponad osiem inwestycji w blockchain. Ich najpopularniejsza inwestycja to Binance, Trezor, Power Ledger i nie tylko. Ich inwestycja została również dokonana w formie zakupu tokenów za pośrednictwem ICO.

CEO / Założyciel: Mathew Jordan

Najlepsze inwestycje w Blockchain: Power Ledger, Binance, 0x, Tezos, Republic Protocol, WanChain.

Świergot: Żaden

Stronie internetowej:https://www.limitlesscryptos.com/

Rok założenia: 2017

3. Blockchain Capital

Kapitał Blockchain to nasz trzeci wybór na liście trzydziestu największych inwestorów blockchain. Znajdują się w San Francisco w Kalifornii i całkowicie koncentrują się na funduszach inwestycyjnych opartych na technologii blockchain. Tylko w 2018 roku zainwestowali w ponad dziewięć start-upów, w tym SOFX, Circle i inne. Ich główne inwestycje w blockchain VC obejmują Ripple, Coinbase i Blockstream.

CEO / Założyciel: Bart Stephens, W. Bradford Stephens

Najlepsze inwestycje w Blockchain: Marszczyć,

Świergot:https://twitter.com/blockchaincap

Stronie internetowej:http://blockchain.capital

Rok założenia: 2013

4. Zwiększ VC

Boost VC to popularny inwestor typu venture capital, którego siedziba znajduje się w San Mateo w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Zainwestowali w wiele różnych startupów, które napędzają technologię.Oznacza to, że zainwestowali w startupy niezwiązane z blockchain, w tym sztuczną inteligencję i inne. Są jednak również bardzo aktywni w blockchain, co czyni ich jednym z najlepszych inwestorów blockchain. Działają również jako akcelerator startupów. Ich podróż do inwestycji w blockchain rozpoczęła się od Ripio. W 2018 zainwestowali w wiele start-upów blockchain, w tym MyCrypto (ich najnowsza inwestycja), Ledger itp..

CEO / Założyciel: Adam Draper, Brayton Williams

Najlepsze inwestycje w Blockchain VC: Coinbase, Tezos, BlockCyber.

Świergot:https://twitter.com/BoostVC

Stronie internetowej:https://www.boost.vc/

Rok założenia: 2012

5. Pantera Capital

Panthera Capital to jeden z czołowych inwestorów na rynku blockchain. Znajdują się one w Menlo Park, Bay Area. Inwestują w projekty, tokeny, przedsięwzięcia związane z cyfrową walutą i ogólnie technologią blockchain. W 2018 roku dokonali wielu inwestycji w blockchain, w tym w startupy takie jak Audius, protokół DIRT i inne. Ich główne inwestycje obejmują Harbor, DMarket itp.

CEO / Założyciel: Dan Morehead

Najlepsze inwestycje w Blockchain: Dmarket, Harbor, Basis,

Świergot: https://twitter.com/PanteraCapital

Stronie internetowej:https://www.panteracapital.com/

Rok założenia: 2003

6. Andreessen Horowitz (a16z)

Andreessen Horowitz aka a16z invests jest jednym z najlepszych inwestorów w blockchain VC. Jednak inwestują również w projekty inne niż blockchain. Mają 4 miliony dolarów aktywów i rozpoczęli swoją podróż w 2009 roku. Kilka pierwszych inwestycji, w tym popularny projekt Ripple. Stamtąd zainwestowali w wiele pomysłów. Są bardzo aktywni w inwestycji, już w sierpniu 2018 roku dokonali czterech inwestycji, aw lipcu dziewięć. Ich popularna inwestycja w blockchain obejmuje DFINITY i Coinbase.

CEO / Założyciel: Ben Horowitz, Marc Andreessen

Najlepsze inwestycje w Blockchain: Coinbase, Harbor, Basis, DFINITY

Świergot:https://twitter.com/a16z

Stronie internetowej:https://www.a16z.com

Rok założenia: 2009

7. FinLab AG

FinLab AG zainwestował w mniej przedsięwzięć i startupów związanych z blockchain w porównaniu z innymi inwestorami typu blockchain VC. Jednak kwota inwestycji jest ogromna, co stawia je wysoko na naszej liście. Mają siedzibę we Frankfurcie w Niemczech, a ich głównym zainteresowaniem inwestycyjnym są firmy finansowe działające w sektorze blockchain. Ich popularna inwestycja obejmuje EOS.io, Iconiq lab, Vaultoro i FastBill.

CEO / Założyciel: Christian Angermayer

Najlepsze inwestycje w Blockchain: Iconiq Lab, FastBill, Vaultoro.

Świergot:https://twitter.com/FinLab_DE

Stronie internetowej:https://finlab.de/

Rok założenia: 2005

8. Katagonia

Catagonia to firma doradczo-inwestycyjna. Są wiodącymi inwestorami blockchain zlokalizowanymi w Berlinie w Niemczech. W ostatnich latach zainwestowali w wiele projektów technologicznych. Jednak nie inwestują często, co jest dość oczywiste z faktu, że zainwestowali tylko w jeden projekt blockchain w 2018 roku..

CEO / Założyciel: Ralph Eric Kunz.

Najlepsze inwestycje w Blockchain: AppCoins, Envion, Basis, HydroMiner.

Świergot:https://twitter.com/catagoniaberlin

Stronie internetowej:http://www.catagonia.com/

Rok założenia: 2009

9. Kapitał polychain

Polychain Capital ma różnorodne zainteresowania, jeśli chodzi o inwestowanie w VC. Tworzą również fundusze hedgingowe i startupy typu blockchain oraz kryptowaluty. Ich główna siedziba znajduje się w San Francisco w Kalifornii. W przeciwieństwie do Catagonia są bardzo aktywni w inwestowaniu w blockchain. Tylko w 2018 roku do tej pory zainwestowali w 14 startupów. Wszystkie z nich są powiązane z blockchainem. Niewiele z ich zauważalnych inwestycji to DFINITY, Basis, NuCyber ​​i Nervos.

CEO / Założyciel: Olaf Carlson-Wee

Najlepsze inwestycje w Blockchain: DFINITY, CoinList, NuCyber, Basis.

Świergot:https://twitter.com/polychaincap

Stronie internetowej:http://polychain.capital/

Rok założenia: 2016

10. Ceyuan Ventures

Ceyuan Ventures to firma kapitałowa na wczesnym etapie rozwoju z siedzibą w Pekinie. Ich głównym zainteresowaniem są rozwijające się firmy i firmy IT. Obejmuje to również projekty i startupy związane z Blockchain. Rozpoczęli swoją podróż w 2004 roku i dlatego są jedną z najstarszych firm venture capital na naszej liście. Są dość aktywni na scenie inwestycyjnej z dwiema inwestycjami w kwietniu i czerwcu 2018 r. Ich główna inwestycja obejmuje Trip.io, Basis, Mars Finance i inne.

CEO / Założyciel: Bo Feng

Najlepsze inwestycje w Blockchain: Podstawa, Trip.io, Mars Finance, Nervos.

Świergot: Żaden

Stronie internetowej:http://www.ceyuan.com/en/index.html

Rok założenia: 2004

11. Tally Capital

Tally Capital zapewnia doskonałą okazję do pojawiania się pomysłów w łańcuchu bloków. Koncentrują się tylko na sektorze blockchain i zainwestowali w obiecujące startupy i firmy blockchain. Znajdują się w Chicago, IL. Jednak ich częstotliwość inwestycji ostatnio spadła. W czerwcu 2018 roku zainwestowali w dwa popularne projekty blockchain, czyli Civic oraz I-Mab Biopharma. Kolejną inwestycją wartą wspomnienia jest Block.one, firma, która obecnie buduje blockchain EOS.IO.

CEO / Założyciel: Matthew Roszak

Najlepsze inwestycje w Blockchain: Block.one, Qtum, BTC Media, BlockStream, I-Mab Bipharma

Świergot:https://twitter.com/TallyCapital

Stronie internetowej:http://tallycapital.com/

Rok założenia: 2013

12. RRE Ventures

RRE Ventures inwestuje kapitał w wiele różnych sektorów, w tym finanse, media i technologie. Znajdują się w Nowym Jorku. Są jedną z najstarszych firm typu venture capital. Rozpoczęli swoją podróż w 1994 roku i do tej pory zainwestowali w mnóstwo projektów. Z ponad 77 istnieje, możesz ocenić, jak długo są na rynku, pomagając przedsiębiorcom, start-upom, a nawet firmom osiągnąć ich cele.

CEO / Założyciel: Jim Robinson, Stuart Ellman

Najlepsze inwestycje w Blockchain: Ripple, Abra, Gem.

Świergot: https://twitter.com/RRE

Stronie internetowej:http://www.rre.com/

Rok założenia: 1994

13. IDG Capital

IDG Capital to firma inwestycyjna, która pomaga startupom technologicznym i firmom. Znajdują się w Pekinie w Chinach. Działają również od dwóch dekad i zatrudniają wielu pracowników. Mają również siedzibę w Nowym Jorku i kwalifikują się jako inwestorzy typu blockchain VC. Mają bogatą historię inwestycyjną i są obecnie bardzo aktywni na rynku. Tylko w sierpniu 2018 roku zainwestowali w 13 startupów, wykonując serie A, B C, D i Venture Round. Inwestują zarówno w startupy typu blockchain, jak i inne.

CEO / Założyciel: Jim Breyer

Najlepsze inwestycje w Blockchain: Marks Finance, imToken, Circle, Ripple.

Świergot:https://twitter.com/IDGCapital

Stronie internetowej:http://en.idgcapital.com

Rok założenia: 1993

14. FBG Capital

FBG Capital to zarządzający aktywami blockchain / kryptowalutami, który inwestuje w startupy i firmy blockchain. Są jednym z czołowych inwestorów blockchainowych. Ich główne biuro znajduje się w Pekinie w Chinach. W porównaniu z innymi inwestorami VC są nowi i rozpoczęli działalność pod koniec 2017 r. Jako firma inwestycyjna prowadzą inwestycje typu A, venture i seed..

CEO / Założyciel: Vincent Zhou

Najlepsze inwestycje w Blockchain: Lino, Lambda Project, Ripio, Origin Protocol.

Świergot:https://twitter.com/FBGCapital

Stronie internetowej:https://www.fbg.capital/

Rok założenia: 2015

15. Liberty City Ventures

Liberty City Ventures to firma typu venture, która inwestuje w innowacyjne startupy z różnych dziedzin, w tym mediów, technologii i handlu. Jej siedziba znajduje się w rejonie Nowego Jorku. Z dwoma dużymi inwestycjami w 2018 r. Są umiarkowanie aktywni. Zainwestowali w Librę, projekt kryptowaluty w rundzie finansowania serii B. Zainwestowali również w Librę w finansowanie Serii A również w 2017 roku. Poza tym zainwestowali również w Paxos.

CEO / Założyciel:

Najlepsze inwestycje w Blockchain: Paxos, Libra

Świergot:https://twitter.com/LCVentures

Stronie internetowej: https://www.libertycityventures.com/

Rok założenia: 2012

16. Union Square Ventures

Union Square Ventures to nasz kolejny inwestor typu blockchain VC na liście. Znajdują się one w Nowym Jorku w stanie Nowy Jork. Lubią inwestować we wczesny start, kapitał na rozwój i wiele więcej. Ich główną inwestycją były Polychain Capital, CryptoKitties i Coinbase. Są również bardzo aktywni, ponieważ w lipcu 2018 roku dokonali trzech inwestycji.

CEO / Założyciel:

Najlepsze inwestycje w Blockchain: Coinbase, Polychain Capital, CryptoKitties.

Świergot:https://twitter.com/usv

Stronie internetowej:https://www.usv.com/

Rok założenia: 2004

17. General Catalyst

General Catalyst ma dobrą inwestycję w startupy oparte na blockchain. Jest to również jedna z najstarszych firm na świecie, co czyni ją jeszcze bardziej wyjątkową, ponieważ dostrzegła potencjał w nowym łańcuchu blokowym. Znajdują się w Cambridge w Stanach Zjednoczonych. Ich zauważalna inwestycja obejmuje Bluzelle i Bitwise.

CEO / Założyciel: Bill Fitzgerald, David Fialkow, David Orfao, Joel Cutler

Najlepsze inwestycje w Blockchain: Bluzelle, Circle, Bitwise.

Świergot:https://twitter.com/gcvp

Stronie internetowej:http://generalcatalyst.com

Rok założenia: 2000

18. JAFCO

Siedziba JAFCO znajduje się w Tokio w Japonii. To firma zarządzająca inwestycjami, która zainwestowała na rynku mnóstwo pieniędzy. Ich ostatnia inwestycja obejmuje Tech Bureau i Nayuta.

CEO / Założyciel:

Najlepsze inwestycje w Blockchain: Paxos, Waga

Świergot:

Stronie internetowej:http://www.jafco.co.jp

Rok założenia: 1980

19. Tusk Ventures

Tusk Ventures to popularni inwestorzy VC, którzy uwielbiają inwestować w ciekawe i innowacyjne, szybko rozwijające się startupy technologiczne. Ich CEO, Bradley Tusk, rozpoczął podróż w 2015 roku i pomaga startupom się o tym dowiedzieć. Znajdują się w Nowym Jorku.

CEO / Założyciel: Bradley Tusk

Najlepsze inwestycje w Blockchain: Coinbase

Świergot:https://twitter.com/tuskventures

Stronie internetowej:http://tuskventures.com/

Rok założenia: 2015

20. Draper Associates

Draper Associates jest kierowana przez Tima Drapera, legendarnego inwestora typu venture. W większości przypadków Draper Associates inwestuje w startupy na wczesnym etapie. Koncentrują się na inwestowaniu w różne firmy kierujące się produkcją, technologią i opieką zdrowotną. Oczywiście lubią finansować startupy i firmy oparte na technologii blockchain. Współpracownicy firmy Draper są prawdopodobnie jednym z najstarszych inwestorów z czterdziestoletnią tradycją.

CEO / Założyciel: Tim Draper

Najlepsze inwestycje w Blockchain: Ledger, Coinbase, Ripio.

Świergot:https://twitter.com/drapervc

Stronie internetowej:http://www.draper.vc

Rok założenia: 1969

21. Lightspeed Venture Partners

Lightspeed Venture Partners koncentruje się na inwestowaniu na rynku zajmującym się technologią, rynkiem konsumenckim, czystymi technologiami i rynkiem korporacyjnym. Mają siedzibę w Menlo Park w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Ich najnowszą inwestycją w blockchain jest DIRT Protocol, w którym zainwestowali 3 miliony dolarów w rundzie seed.

CEO / Założyciel: Barry Eggers, Christopher Schaepe, Peter Nieh, Ravi Mhatre

Najlepsze inwestycje w Blockchain: BTCC, Blockchain Inc. Basis, Saga Foundation, Dirt Protocol.

Świergot:https://twitter.com/lightspeedvp

Stronie internetowej:http://lsvp.com

Rok założenia: 2000

22. Mandra Capital

Mandra Capital to firma inwestycyjna typu blockchain z Hongkongu. Inwestują w inwestora venture na wczesnym etapie, koncentrując się na aktywach cyfrowych i blockchain. Znacznie zainwestowali w OKCoin, który zwrócił uwagę również innych czołowych inwestorów VC blockchain. Ich kilka ostatnich inwestycji to startupy niezwiązane z blockchainem. Inne najważniejsze inwestycje w blockchain to Overnest, PINTEC i inne.

CEO / Założyciel: Song Yi Zhang

Najlepsze inwestycje w Blockchain: OKCoin, PINTEC, Overnest.

Świergot:

Stronie internetowej:http://www.mandracapital.com/

Rok założenia: 2001

23. Galaxy Asset Management

Galaxy Asset Management jest cyfrowym bankiem handlowym, który oferuje zarządzanie aktywami i inwestycje kapitałowe. Więc co próbują osiągnąć? Starają się inwestować w obiecujące startupy i dlatego inwestują w fazie zalążkowej. Ich znacząca inwestycja obejmuje NuCypher, Templum, StormX i Everpedia.

CEO / Założyciel:

Najlepsze inwestycje w Blockchain: NuCypher, Templum, StormX i Everpedia.

Świergot:

Stronie internetowej

Rok założenia:

24. Mosaic Ventures

Mosaic Ventures koncentruje się głównie na inwestycjach serii A w startupy związane z finansami. Mają siedzibę w Londynie w Wielkiej Brytanii. Ich dwie znaczące inwestycje od 2014 roku to Blockchain Inc. i Blockstream.

CEO / Założyciel: Mike Chalfen, Simon Levene, Toby Coppel

Najlepsze inwestycje w Blockchain: Paxos, Waga

Świergot: https://twitter.com/gcvp

Stronie internetowej: http://generalcatalyst.com

Rok założenia: 2012

25. Kapitał węzłów

Node Capital to firma typu venture capital, która działa od 2017 roku. Skupia się przede wszystkim na branży blockchain, stąd wszystkie inwestycje są związane z firmami i startupami blockchain. Ich najnowszą inwestycją jest PalletOne, startup oparty na technologii blockchain. Finansują projekty na wiele sposobów, w tym początkowe oferty monet, rundę korporacyjną, rundę aniołów i rundę zalążkową. Ich główne inwestycje obejmują ChinaUp.com i Fengwo. Są również aktywni i w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zainwestowali już siedem startupów.

CEO / Założyciel: Jun Du

Najlepsze inwestycje w Blockchain: Hotnode, Ankr Network, Hub, ChinaUp.com

Świergot: https://twitter.com/Node_Capital

Stronie internetowej:http://www.nodecap.com

Rok założenia: 2017

26. DHVC (Danhua Capital)

Danhua Capital (DHVC) to znany fundusz venture capital, który zajmuje się przedsiębiorstwami technologicznymi na wczesnym etapie rozwoju. Mają siedzibę w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to, że inwestują zarówno w start-upy i firmy związane z blockchain, jak i nie związanymi z blockchain. Ich najnowszą inwestycją w blockchain jest SFOX, główny dealer kryptowalut. Poza tym zainwestowali w startupy, takie jak Libra Credit Network, Origin Protocol i inne.

CEO / Założyciel: Andrew Gu, Shoucheng Zhang

Najlepsze inwestycje w Blockchain: SFOX, Origin Protocol, Libra Credit Network.

Świergot:

Stronie internetowej:http://www.danhuacap.com/

Rok założenia: 2013

27. Hashed

Hashed to jedna z wiodących firm akceleracyjnych i venture capital opartych na technologii blockchain. Znajduje się w Seulu. Posiada również biura w San Francisco. Rozpoczęli swoją podróż pod koniec 2017 roku i aktywnie inwestują w nowe startupy. Ich ostatnia inwestycja to Terra. Zainwestowali 32 miliony dolarów w rundę nasion. Co więcej, zainwestowali także w projekty takie jak Origin Protocol, Bluzelle, StormX i tak dalej.

CEO / Założyciel: Alex Shin, Alex Shin, Seojoon Kim

Najlepsze inwestycje w Blockchain: StormX, Origin Protocol, Terra, StormX

Świergot:

Stronie internetowej:https://www.hashed.com

Rok założenia: 2017

28. InBlockchain

InBlockchain to chińska firma inwestycyjna typu venture, która zajmuje się wyłącznie firmą kryptowalutową. Są stosunkowo nowi na scenie. Jednak to nie powstrzymało ich przed inwestowaniem w przestrzeń blockchain. Z ponad 8 inwestycjami w samym 2018 roku, mają się dobrze. Ich najnowszą inwestycją jest Logos Network. Inne kluczowe inwestycje to EximChain, ONO Social i Trip.io.

CEO / Założyciel:

Najlepsze inwestycje w Blockchain: AdRealm, Stream Token, Zhidian, Logos Network, Eximchain.

Świergot:https://twitter.com/InBlockchainCom

Stronie internetowej:http://inblockchain.com

Rok założenia:

29. Kindred Ventures

Kindred Ventures należą do kategorii inwestycji aniołów. Inwestują w startupy na wczesnym etapie i zostali założeni w 2014 roku przez Steve’a Janga. Są umiarkowanie aktywni na scenie inwestycyjnej, a ich ostatnią inwestycją był Radar Relay. Ich siedziba znajduje się w San Francisco w Kalifornii.

CEO / Założyciel: Steve Jang

Najlepsze inwestycje w Blockchain: Przekaźnik radarowy, ustawianie protokołu, CoinTracker, Coinbase

Świergot:https://twitter.com/KindredVentures

Stronie internetowej:https://kindredvc.com

Rok założenia: 2012

30. Earlybird Venture

Naszym ostatnim inwestorem typu blockchain VC jest Earlybird Venture. Działają na całym świecie z biurami w Berlinie, Stambule i innych ważnych miejscach. Inwestują we wszelkiego rodzaju europejskie firmy technologiczne, w tym w blockchain. Działają również od dwóch dekad.

CEO / Założyciel: Christian Nagel, Hendrik Brandis, Roland Manger, Rolf Mathies

Najlepsze inwestycje w Blockchain: Paxos, Waga

Świergot: https://twitter.com/EarlybirdVC

Stronie internetowej:https://earlybird.com

Rok założenia: 1997

31. zk Capital

zk Capital to skoncentrowany na badaniach Blockchain Venture Capital z siedzibą w Stanach Zjednoczonych i Szwajcarii. Składa się z zespołu ekspertów technicznych i branżowych. zk Capital koncentruje się na inwestowaniu w zdecentralizowane protokoły i aplikacje nowej generacji, a ich spółki portfelowe obejmują Filecoin, Blockstack, Origin Protocol, Nervos, Thundercore, bloXroute, Republic, Liquidity Network, RightMesh i inne.

Partner zarządzający: Mohamed ElkasstawiNajlepsze inwestycje w Blockchain: Filecoin, Blockstack, Origin Protocol, bloXroute, Nervos, Thundercore

Świergot:https://twitter.com/zkcapital

Stronie internetowej:zk.capital

Rok założenia: 2017

Wniosek

To prowadzi nas do końca listy najlepszych inwestorów VC w technologii blockchain. Skupiliśmy się tylko na najlepszych inwestorach blockchain. Jeśli uważasz, że przegapiliśmy świetnego inwestora Blockahain, nie zapomnij skomentować poniżej i daj nam znać. Słuchamy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me