Najlepsze korporacyjne struktury Blockchain, o których powinieneś wiedzieć

Jeśli chodzi o framework blockchain dla przedsiębiorstw, istnieje wiele świetnych frameworków. Jeśli chcesz zbudować swoje rozwiązanie dla przedsiębiorstw, to trafiłeś we właściwe miejsce, ponieważ przejdziemy przez najlepsze struktury łańcucha bloków dla przedsiębiorstw.

Blockchain zmienił sposób działania przedsiębiorstw. Poprawiło przejrzystość, niezmienność i wydajność sieci, przynosząc korzyści konfiguracjom korporacyjnym. Dlatego coraz więcej firm chce przetestować technologię, aby dowiedzieć się więcej na jej temat. Istnieje również wiele firm, które już z powodzeniem pracują nad technologią.

Twoim celem jako firmy jest posiadanie sieci, która będzie w stanie sprostać potrzebom Twojego przedsiębiorstwa. Nie tylko to, ale także musi być przyszłościowe i zgodne z celami biznesowymi przedsiębiorstwa. Ten przewodnik zawiera krótką listę ram blockchain, którą możesz sprawdzić.

Zapisać się:Darmowy kurs Blockchain

Dlaczego warto korzystać z korporacyjnych struktur Blockchain?

Więc możesz się zastanawiać, jakie są zalety blockchain dla przedsiębiorstw? Jeśli znasz blockchain, powinieneś wiedzieć, że blockchain polega na przejrzystości i decentralizacji. Jednak przedsiębiorczość wymaga całkowitego przeciwieństwa tego, co ma do zaoferowania tradycyjny publiczny blockchain.

W przypadku przedsiębiorstw zezwolenie jest niezbędne. Dla nich blockchain musi zapewnić, że zezwolenie działa w systemie, chroniąc dane i własność intelektualną przez cały czas. Dozwolone łańcuchy bloków są tam kluczem. Nie tylko zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa, ale są również szybkie w porównaniu z publicznym blockchainem.

Publiczne łańcuchy bloków nie są przyjazne dla przedsiębiorstw. Z definicji każdy może dołączyć do otwartej sieci – czego nie wszystkie przedsiębiorstwa chciałyby – do czasu utworzenia sieci publicznej dla części swoich usług i chyba że.

Więc jakie czynniki sprawiają, że blockchain w przedsiębiorstwach jest tak lukratywny? Spójrzmy na poniższe korzyści:

 • Blockchain przedsiębiorstwa może oznaczać niższe koszty. Poprawia również szybkość przetwarzania i zapewnia niski koszt. Korzystanie z inteligentnych kontraktów automatyzuje znaczną część transakcji sieciowych, w tym rozliczenia rozliczeń i tak dalej.
 • Wyeliminowanie scentralizowanej sieci zapewnia również, że w sieci nie ma żadnego możliwego oszustwa.
 • Błędy popełniane przez człowieka są również usuwane z systemu – oszczędzając czas, wysiłek i koszty z tym związane.
 • Zapewnia większą przejrzystość i zapewnia rozliczalność.
 • Uzyskaj dostęp do danych w czasie rzeczywistym
 • Enterprise blockchain doskonale nadaje się do konfigurowania autoryzowanego dostępu na różnych poziomach bezpieczeństwa organizacji.
 • Wreszcie pomaga zmniejszyć nadmiarowość i poprawia lepszą jakość gromadzenia i przesyłania danych.

Czytaj więcej: 6 kluczowych funkcji łańcucha bloków, o których musisz wiedzieć

Dlaczego potrzebujemy korporacyjnych struktur Blockchain?

Teraz, gdy zrozumieliśmy potrzebę istnienia korporacyjnego łańcucha bloków, zrozumiemy, dlaczego przedsiębiorstwa potrzebują ram.

Struktury oferują strukturę, która umożliwia programistom szybkie tworzenie aplikacji. Odnosi się to do każdego ekosystemu, ponieważ frameworki dbają o szczegółowe funkcje ekosystemu.


Na przykład, jeśli używasz frameworka Django do budowania sieci, nie musisz martwić się o podstawowe funkcje, w tym uwierzytelnianie, połączenie z bazą danych i tak dalej. Ramy zapewniają moduły do ​​wykonywania zadań. W przypadku szkieletów nie ma też potrzeby budowania czegoś od podstaw lub, mówiąc prościej, „ponownego wymyślania koła”.

Podobnie przedsiębiorstwa nie stać na zbudowanie kompletnego, kompleksowego rozwiązania blockchain. Ramy pomagają uprościć proces, a także zapewniają przedsiębiorstwu swobodę dostosowywania sieci blockchain, którą budują dla siebie. Struktury oferują elementy składowe, które działają jak akcelerator dla przedsiębiorstw i mogą skupić się na wdrażaniu swoich wymagań, a nie na ponownym wymyślaniu pomysłów.

To samo może dotyczyć tworzenia stron internetowych. Możesz znaleźć struktury programistyczne blockchain, które umożliwiają twórcom stron internetowych wydajne tworzenie witryn internetowych. W dalszej części tego przewodnika udostępnimy Ci najlepszą listę frameworków blockchain.

platformy blockchain dla przedsiębiorstw

Udział w rynku

Technologia rozproszonych rejestrów zmieni świat wokół nas. Głównym powodem jego wpływu są korzyści, jakie ma do zaoferowania. Organizacje mogą w pełni wykorzystać zaufanie, jakie daje blockchain. Wzmacnia zaufanie do każdej organizacji – usprawnia procesy i realizuje nawet najbardziej złożone aspekty organizacyjne.

Kolejną dużą zaletą korzystania z blockchain jest jego tania implementacja, zarządzanie i wykonanie – wszystko to składa się na jego udział w rynku, który może sięgać 3,1 biliona dolarów do 2030 roku.

Ten zdumiewający wzrost jest możliwy tylko wtedy, gdy organizacje wykorzystują blockchain do zasilania swoich procesów biznesowych. Według artykułu kluczową rolę w jej rozwoju odegra również sztuczna inteligencja.

Chcesz dowiedzieć się więcej o technologii rozproszonych rejestrów? Sprawdź nasz przewodnik po tym, czym jest teraz DLT!

Jakie są elementy ram programistycznych Blockchain?

Samo wdrożenie blockchain nie zapewni Ci sukcesu. Jako organizacja lub przedsiębiorstwo musisz upewnić się, że niektóre elementy działają zgodnie z przeznaczeniem. Omówmy poniższe elementy, aby uzyskać lepszy obraz.

Wysoka poufność

Jako przedsiębiorstwo musisz upewnić się, że rozumiesz znaczenie poufności. Blockchain definiuje się jako przejrzystą, zdecentralizowaną sieć, która zapewnia prywatność i zaufanie.

W przypadku przedsiębiorstwa niemożliwe jest zaoferowanie powszechnego dostępu, ponieważ istnieje wiele ważnych danych lub informacji, które muszą pozostać prywatne, aby organizacja mogła odnieść sukces. Ponadto, jeśli informacje wyciekną, organizacja może ponieść ogromne straty. Dlatego poufność i bezpieczeństwo to dwa elementy, które muszą być najwyższym priorytetem dla przedsiębiorstwa, w którym utracone informacje mogą kosztować miliony dolarów utraconych przychodów..

Aby rozpocząć, organizacje muszą ustanowić odpowiednią kontrolę dostępu do danych przechowywanych na platformie. Nie tylko to, ale powinni także przestrzegać wymogów prawnych i regulacyjnych.

Korporacyjne frameworki blockchain zawsze mają funkcję zapewniającą niezbędne bezpieczeństwo. Na przykład Hyperledger Fabric wykorzystuje trójpoziomową strukturę przepływu danych, aby zapewnić bezpieczeństwo danych przedsiębiorstwa za wszelką cenę.

Trzypoziomowa struktura przepływu danych wygląda następująco:

 • Zapewnienie autoryzowanego dostępu użytkownikom poprzez grupowanie informacji w oddzielnych księgach lub kanałach.
 • Transakcje między stronami są poufne dzięki lepszej prywatności i poufności danych. W ten sposób żadna osoba trzecia nie ma dostępu do informacji transakcyjnych.
 • Wreszcie, oferowanie walidacji z zerową wiedzą zapewnia, że ​​hermetyzowane dane można zweryfikować bez ujawniania danych.

Przeczytaj także: Jak działa Blockchain?

Pełna przejrzystość

Przejrzystość jest konieczna, jeśli organizacja przedsiębiorstwa chce się rozwijać. Muszą zapewnić właściwy przepływ informacji między stronami. Łańcuch dostaw wymaga największej przejrzystości, ponieważ odpowiednie informacje mogą pozwolić mu na optymalne działanie. Każdy brak informacji oznacza przerwę w świadczeniu usług – skutkującą utratą.

Generalnie przedsiębiorstwa zawsze obawiają się, że wymiana informacji może przynieść odwrotny skutek, jeśli dowiedzą się o tym ich konkurenci. Ponadto wewnętrzne ustalanie cen jest ważną częścią każdej organizacji – wyciek tych informacji może prowadzić do niekorzystnej sytuacji na rynku, ponieważ konkurenci mogą dowiedzieć się o swoich cenach i opracować strategie mające na celu zwiększenie udziału w rynku.

Każda struktura łańcucha bloków przedsiębiorstwa powinna rozumieć subtelną różnicę między krytycznymi informacjami a zwykłymi informacjami, aby to przezwyciężyć. W ten sposób można zachować przejrzystość w każdym podmiocie bez konieczności ujawniania kluczowych, krytycznych informacji.

Jeśli chodzi o publiczny blockchain, przejrzystość oznacza zupełnie inną rzecz. Nawet publiczny łańcuch bloków nie jest całkowicie przejrzysty – tylko wymagane informacje są łatwo dostępne – podczas gdy bardziej krytyczne informacje są bezpiecznie przechowywane w sieci.

Pod względem przejrzystości struktury łańcucha bloków przedsiębiorstw działają lepiej, zapewniając różne poziomy prywatności. Dlatego najlepszym podejściem jest zapewnienie wyższego poziomu prywatności, w którym informacje wymagane do optymalnego działania sieci są dzielone między rówieśnikami. Z drugiej strony, poufne informacje muszą być bezpiecznie przechowywane – zachowując interes organizacji w nienaruszonym stanie.

Niskie koszty operacyjne

Właściwie przejrzysta sieć może przynieść lepszą redukcję kosztów operacyjnych. Może to zrobić w formie ograniczonej ręcznej interwencji, próbnego audytu i podziału kosztów.

 • Eliminacja pośredników: Każda sieć, której udaje się udostępniać informacje bez ujawniania bardziej krytycznych informacji, oznacza również eliminację pośredników. W ten sposób koszty związane z ich zatrudnieniem lub zarządzaniem są całkowicie wyeliminowane. W niektórych przypadkach liczbę mediatorów można zredukować do absolutnego minimum. Inteligentne kontrakty są najczęściej używane do automatyzacji transakcji i udostępniania danych.
 • Podział kosztów: Kolejna redukcja kosztów operacyjnych wynika z zastosowania technologii rozproszonych rejestrów. Duże organizacje wymagają udostępniania danych w ramach przepływu pracy. Korzystając z technologii rozproszonych rejestrów, duże organizacje mogą dzielić koszty potrzebne do samodzielnego hostowania i utrzymywania danych. Oznacza to również, że nie jest potrzebne żadne rozwiązanie ani oprogramowanie innej firmy – co oznacza dodatkowe koszty i więcej problemów z bezpieczeństwem.
 • Ścieżka audytu: Odpowiednio przejrzysty system to także łatwe przeprowadzenie audytu, co obniża koszty i czas z tym związane.

Niski koszt transakcji

Ostatnią kwestią, którą będziemy omawiać, jest redukcja kosztów transakcji. DLT umożliwia przedsiębiorstwom usuwanie elementów stron trzecich lub przynajmniej zmniejszenie ich zaangażowania do absolutnego minimum. Skutkuje to redukcją kosztów transakcji.

Chcesz dowiedzieć się więcej o technologii Blockchain? Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po definicji łańcucha bloków, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Jak wybrać najlepszą platformę technologii Blockchain?

Wspaniale, omówiliśmy dość dużo na temat frameworka blockchain dla przedsiębiorstw. Teraz nadszedł czas, aby przejść przez kroki, które należy podjąć, aby wybrać odpowiednią strukturę łańcucha bloków dla przedsiębiorstw.

Ta lista pomoże Ci sporządzić krótką listę szeregu korporacyjnych frameworków blockchain. Następnie musisz podjąć decyzję na podstawie swoich wymagań. Dlatego wybór struktury łańcucha bloków dla przedsiębiorstw może być trudny – dlatego ważne jest, aby przed dokonaniem wyboru poszukać różnych elementów.

 1. Społeczność: Dobrze prosperująca społeczność może pomóc Ci radzić sobie z problemami i rozwijać się. Jako przedsiębiorstwo zawsze powinieneś zapytać, jak duża i wpływowa jest społeczność frameworka?
 2. Licencja: Jako przedsiębiorstwo musisz dwukrotnie sprawdzić licencję ramową. Zadaj sobie pytania, z których można korzystać bezpłatnie? Jeśli tak, czy ma jakieś ograniczenia? Te pytania pozwolą Ci podejmować właściwe decyzje. Korzystanie z frameworka o ograniczonym wykorzystaniu lub złym okresie licencjonowania może łatwo zahamować długoterminowy rozwój Twojej organizacji
 3. Model wsparcia: Struktury wymagają stałego wsparcia. Jeśli otrzyma wsparcie od dużej korporacji, możesz spróbować, ponieważ oznacza to, że ma lepszy wskaźnik przetrwania w dłuższej perspektywie.
 4. Mapa drogowa: Czy ramy, które wybierasz, mają jasno określony plan działania? Jeśli tak, sprawdź, co mają do zaoferowania w przyszłości.
 5. Czynność: Jak aktywna jest struktura, jeśli chodzi o aktualizacje i poprawki?
 6. Łatwość użycia: Wreszcie, powinieneś również spróbować zrozumieć łatwość obsługi, jaką ma do zaoferowania framework.

Najlepsze struktury technologiczne Blockchain dla przedsiębiorstw

Po uwzględnieniu wszystkich podstaw, nadszedł czas, aby wymienić duże korporacyjne struktury blockchain. Przejrzyjmy je, aby się o nich dowiedzieć.

Tkanina Hyperledger

Fabric blockchain to jedna z najpopularniejszych korporacyjnych platform blockchain typu open source firmy Hyperledger. Framework Hyperledger po raz pierwszy powstał w 2016 roku. Jest to sieć z zezwoleniami, co czyni go idealnym wyborem dla przedsiębiorstw..

W rzeczywistości jest to korporacyjny blockchain o otwartym kodzie źródłowym i oferuje wszystkie kluczowe funkcje, których można oczekiwać od korporacyjnego łańcucha blokowego – w tym inteligentne kontrakty, protokoły, prywatność, bezpieczeństwo i tak dalej.!

Korzystanie z tkaniny ma wiele zalet –

 • Open source i darmowe w użyciu
 • Kod jakości
 • Modułowa konstrukcja, doskonała do integracji i rozbudowy
 • Wyższa wydajność
 • Sieć dozwolona
 • Może być stosowany w wielu gałęziach przemysłu

Ze wszystkich funkcji, modułowa konstrukcja jest tym, co sprawia, że ​​framework Hyperledger jest atrakcyjny. Zapewnia również odpowiednią poufność, szyfrowanie transakcji – czego publiczny blockchain nie oferuje na potrzeby przedsiębiorstw.

Co więcej, modułowa konstrukcja zapewnia również mniej poziomów weryfikacji oraz poprawia wydajność oprogramowania i sieci. Wreszcie, możesz użyć projektu Fabric z łańcucha blokowego Hyperledger i skonfigurować go w taki sposób, aby chronił dane przedsiębiorstwa, kontrolując je z przepisami i różnymi przepisami..

Chcesz dowiedzieć się więcej o tkaninie? Przeczytaj więcej z naszego przewodnika po Hyperledger Fabric.

Kworum

Quorum to kolejna popularna platforma blockchain typu open source oparta na sieci Ethereum. Został wydany po raz pierwszy w 2016 roku. Co więcej, platforma koncentruje się głównie na sektorze finansowym i jest pomysłem JP Morgan.

Podobnie jak inne ramy łańcucha bloków dla przedsiębiorstw, Quorum oferuje również sieci z zezwoleniami i umożliwia organizacjom dostosowywanie ich zgodnie z ich wymaganiami.

Kluczowe cechy Quorum obejmują:

 • Zarządzanie równorzędne i sieciowe
 • Struktura blockchain o otwartym kodzie źródłowym
 • Kierowane przez społeczność
 • Godne zaufania i gotowe do pracy w przedsiębiorstwach
 • Dojrzały
 • Gotowy do pracy w przedsiębiorstwach
 • Kierowane przez społeczność

Trzy główne elementy architektury kworum obejmują następujące elementy-

 • Węzeł kworum: narzędzie wiersza poleceń oparte na getach
 • Menedżer transakcji konstelacji: Menedżer transakcji, który koncentruje się na ochronie danych transakcyjnych.
 • Enklawa: Enklawa obsługuje poufne informacje i zarządza szyfrowaniem / deszyfrowaniem

Kworum było aktywnie rozwijane i zostało już pomyślnie wdrożone poza instytucjami finansowymi. Kluczową zaletą tutaj jest szybsze przetwarzanie transakcji, łatwa integracja i sieć z zezwoleniami

Chcesz dowiedzieć się więcej o Quorum? Przeczytaj więcej z naszego przewodnika po Quorum już teraz.

Enterprise Ethereum (EE)

Sieć Ethereum jest popularna ze względu na możliwość tworzenia aplikacji dApps i inteligentnych kontraktów. Jest to jednak sieć otwarta o charakterze publicznym.

Enterprise Ethereum jest licencjonowanym lub prywatnym podejściem do bazy kodu Ethereum. Umożliwia przedsiębiorstwom korzystanie z Ethereum bez obawy o poufność, bezpieczeństwo, przejrzystość i koszty.

EE oferuje wszystkie funkcje, które ma do zaoferowania Ethereum. Jedyną różnicą jest włączenie zarządzania tożsamością, aby uczynić ją siecią, na którą zezwolono. EE to doskonały produkt, ponieważ ma na celu wykorzystanie istniejących standardów i chce ewoluować obok siebie. Obecnie jest organizacją kierowaną przez członków (Enterprise Ethereum Alliance) z ponad 300 członkami firm, ponad 45 krajami, 1400+ członkami indywidualnymi i ponad 19 doradcami technicznymi i prawnymi.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Enterprise Ethereum? Przeczytaj więcej z naszego przewodnika po Enterprise Ethereum.

R3 Corda

R3 Corda to kolejna z platform blockchain dla przedsiębiorstw, którą powinieneś sprawdzić. W rzeczywistości oferuje środowisko z zezwoleniem i obecnie nie oferuje żadnych ram bez zezwoleń. Chociaż wcześniej był bardziej odpowiedni dla organizacji finansowych, teraz ma zastosowanie w wielu branżach.

Standardy architektoniczne Corda obejmują:

 • Długość życia
 • Stabilny
 • Bezpieczne
 • Interoperacyjność
 • Skalowalne

R3 Corda ma również określone własne zasady biznesowe, które pomagają przedsiębiorstwu zrozumieć, co ma do zaoferowania.

 • Użytkownicy mogą się nawzajem odkrywać
 • Zapewnia pewność tożsamości
 • Obsługa współdzielonej logiki
 • Zorientowany na prywatność
 • Niezmienny
 • Autorytatywny

Ogólnie rzecz biorąc, R3 Corda ma do zaoferowania wszystko, co ma do zaoferowania blockchain dla przedsiębiorstw.

Chcesz dowiedzieć się więcej o R3 Corda? Przeczytaj więcej z naszego przewodnika po R3 Corda.

Porównanie ram Blockchain

Poniżej zobaczysz pełne porównanie czterech różnych frameworków blockchain. Możesz skorzystać z tej tabeli, aby porównać ramy i podjąć ostateczną decyzję.

Tkanina HyperledgerQuorumR3 CordaEthereum
Typ księgi Dozwolone Dozwolone Dozwolone Bez pozwolenia
Zarządzanie Linux Foundation Deweloperzy JP Morgan i Ethereum Konsorcjum R3 Deweloperzy Ethereum
Koncentracja na branży Międzybranżowe Międzybranżowe Branża finansowa Międzybranżowe
Kryptowaluta Żaden Żaden Żaden Eter (ETH)
Mechanizm konsensusu Mechanizm wtykowy Protokół głosowania Mechanizm wtykowy Dowód pracy (PoW)
Inteligentny kontrakt
Język Smart Contract NodeJS lub Golang lub Java Solidność Java lub Kotlin Solidność
typ aplikacji Wszechstronne Wszechstronne Aplikacje finansowe Wszechstronne
Wydajność > 2000 tps 100 tps ~ 170 tps ~ 20 tps

Wniosek

To prowadzi nas do końca naszego artykułu na temat frameworków blockchain dla przedsiębiorstw. Tutaj omówiliśmy, co składa się na blockchain przedsiębiorstwa, potrzeby, udział w rynku, elementy i popularne tam struktury blockchain dla przedsiębiorstw. Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomoże wszystkim nowicjuszom dowiedzieć się więcej o frameworku blockchain dla przedsiębiorstw.

Jednak temat technologii blockchain jest dość złożony i trudny do zrozumienia przez większość czasu. Jeśli chcesz uczyć się od eksperta, zalecamy skorzystanie z naszego bezpłatnego kursu blockchain. Po co czekać? Rozpocznij swoją przygodę z blockchainem już teraz!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map