Najlepsze platformy Blockchain i rozwiązania dla przedsiębiorstw do wyboru

Ekosystem blockchain szybko się rozrósł w ciągu ostatnich pięciu lat. Ponieważ coraz więcej firm wykazuje zainteresowanie blockchainem, nadszedł czas, aby platformy blockchain wzrosły.

W tym artykule omówimy platformy blockchain.

Platformy, które omówimy, będą podzielone na wiele kategorii, w tym platformy korporacyjne blockchain, platformy chmurowe blockchain i tak dalej.

Blockchain to technologia rozproszonej księgi peer-to-peer. Jego główne zastosowania można znaleźć w prawie każdym tamtejszym sektorze. Możesz wdrożyć lub używać blockchain w finansach, łańcuchu dostaw, żywności, głosowaniu i tak dalej.

Został po raz pierwszy wprowadzony w białej księdze bitcoinów, w której Satoshi Nakamoto.

Więc na co czekamy? Zacznijmy od najlepszych dostępnych platform blockchain.

Co to jest platforma blockchain? Czy tego potrzebujemy?

Wdrożenie Blockchain to jedno z największych wyzwań w obecnej branży.

Istnieje wiele raportów, które wskazują na niższy wskaźnik sukcesu przy wdrażaniu łańcucha bloków, jeśli chodzi o wdrażanie złożonych systemów.

Cała implementacja blockchain staje się bardziej skomplikowana, jeśli firma chce zbudować swoją sieć i strukturę blockchain.

Krótko mówiąc, nie jest możliwe zbudowanie od podstaw kompleksowego rozwiązania opartego na łańcuchu bloków.

I tu właśnie pojawia się platforma blockchain. Pozwala start-upom, firmom i przedsiębiorstwom wykorzystać istniejącą infrastrukturę, rozwiązanie lub usługę związaną z blockchain.

Potrzebujemy również wzrostu łańcucha bloków w równaniu. Firmy po prostu nie mogą aktualizować swojego systemu, jeśli używają swojego zastrzeżonego rozwiązania blockchain. Blockchain ewoluuje w szybkim tempie i zawsze rozsądnie jest pozostawić zadanie aktualizacji platformom blockchain.


Platformy Blockchain oferują mnóstwo funkcji.

platformy blockchain

Teraz, gdy zrozumieliśmy platformę blockchain i ich potrzeby. Wymieńmy poniżej zalety platformy blockchain:

Korzyści z wykorzystania platformy blockchain

Dlaczego jako konsument powinieneś korzystać z platformy blockchain? Na początek platforma blockchain daje możliwość sprostania najważniejszym wyzwaniom.

Przyjrzyjmy się innym korzyściom, które możesz uzyskać, korzystając z platformy blockchain.

 1. Zdobycie tego, co najważniejsze

Dlaczego w ogóle miałbyś skorzystać z platformy blockchain?

Powód jest prosty. Otrzymujesz podstawowe funkcje z prawie każdej platformy blockchain. Niektóre z nich oferują kompletne rozwiązanie, podczas gdy inne oferują konkretne rozwiązanie.

Oznacza to, że otrzymujesz niezbędne funkcje, aby rozpocząć.

Krótko mówiąc, platformy Blockchain to rozwiązania, które zapewniają użytkownikowi końcowemu możliwość interakcji z łańcuchem bloków.

Zasadniczo blockchain to baza danych dystrybuowana i zarządzana przez rówieśników. Może śledzić wszystkie transakcje w bezpieczny i zorganizowany sposób. Oznacza to, że platformy blockchain oferują podstawowe funkcje blockchain.

Każda z transakcji jest przechowywana w bloku – bezpiecznej i zaszyfrowanej sekwencji transakcji. Oznacza to, że żadna osoba nie może manipulować blokami, zapewniając niezbędne bezpieczeństwo.

Innym istotnym czynnikiem, który oferują platformy blockchain, jest implementacja blockchain zgodnie z ich wymaganiami. Blockchain jest oprogramowaniem typu open source, co oznacza, że ​​można go odpowiednio spreparować.

 1. Poprawiona wydajność

Platforma blockchain jest zoptymalizowana pod kątem wydajnego działania. Ponieważ chmura staje się coraz bardziej popularna wśród platform, oczywiste jest, że platformy te zapewniają dodatkową wydajność.

Obecny model biznesowy wykorzystuje komputery i nieefektywność ich mocy obliczeniowej. Może się to zmienić w przypadku blockchain, ponieważ oferuje większą elastyczność i podejście w porównaniu z innymi rozwiązaniami bramek. Rozwiązania bramowe mają swoje ograniczenia, które mogą wpływać na cenę, czas dostawy i inne czynniki.

Platforma blockchain umożliwia również producentom bezpośrednią interakcję z konsumentami. Na przykład producent żywności może sprzedawać swój produkt za pośrednictwem platformy blockchain – usuwając pośredników i ich prowizję.

Zarówno sprzedawca, jak i kupujący odnoszą korzyści z korzystania z platform opartych na łańcuchu bloków.

 1. Inteligentne kontrakty

Platformy oparte na Blockchain, takie jak Ethereum, oferują inteligentne kontrakty. Inteligentne kontrakty to protokół, który określa, kiedy i w jakich warunkach ma miejsce transakcja. Krótko mówiąc, transakcja jest dozwolona tylko wtedy, gdy warunek jest spełniony.

Jest to ważne, aby chronić platformę przed oszustwami. Protokoły inteligentnych kontraktów należy starannie zaplanować, a przed ich wdrożeniem należy przeprowadzić odpowiednie testy.

 1. Zapobieganie oszustwom

Platformy Blockchain zapewniają zapobieganie oszustwom. Wynika to z tego, jak działa blockchain. Nie ma możliwości modyfikacji danych po zapisaniu ich w łańcuchu bloków.

Tak więc, jeśli ktoś wyśle ​​określoną kwotę pieniędzy, informacje o jego transakcji są przechowywane w łańcuchu bloków. Odbiorca otrzymuje kwotę i wszystko jest teraz przechowywane w bloku. Teraz żadna ze stron nie może odmówić przekazania środków. Nie jest również możliwa modyfikacja informacji o transakcji przez żadną ze stron ani złośliwy węzeł strony trzeciej.

 1. Przezroczystość

Platformy Blockchain zapewniają przejrzystość. Banki stosują obecnie rozwiązania, które nie są do końca przejrzyste. Banki upadają z tego powodu – ponieważ w systemie bankowym dochodzi do wielu oszustw.

Ponadto, jeśli transakcja się nie powiedzie lub zostanie opóźniona, klienci nie będą mogli jej śledzić. Tylko banki mogą potwierdzić status transakcji, co może zająć 2-3 dni. Blockchain pozwala użytkownikom zająć się wszystkim samodzielnie. Ponieważ nie ma pośredników, użytkownicy sami działają jak bank i mogą sami śledzić każdą transakcję.

Przedsiębiorstwa korzystające z platformy blockchain mogą również skorzystać na przejrzystości. Mogą stworzyć ekosystem przejrzystości, który może zwiększyć zaufanie do systemu.

 1. Przegląd wydajności

Platformy Blockchain oferują przegląd wydajności różnych elementów działalności. Na przykład, jeśli łańcuch dostaw przyjmuje blockchain, może znaleźć słabe punkty swojego łańcucha dostaw i je naprawić.

Blockchain to doskonałe narzędzie nie tylko do poprawy wydajności, ale także lepszego zrozumienia własnego biznesu. Odbija się to również na częściach o wysokiej wydajności.

 1. Audyt

Audyt jest istotną częścią biznesu. Zapewnia odpowiedzialność każdemu, kto jest częścią firmy.

Blockchain zapewnia tę słyszalność na stole. Dzięki platformie blockchain łatwo jest przechowywać wszystkie informacje, które można sprawdzić pod kątem odpowiedzialności. Na przykład firma zajmująca się łańcuchem dostaw może pociągnąć swoich pracowników do odpowiedzialności, gdy towary dotrą do miejsca przeznaczenia.

Kryteria wyboru platform blockchain

Istnieje mnóstwo platform blockchain.

Aby mieć pewność, że wybieramy najlepszych, opracowaliśmy określony zestaw kryteriów do spełnienia. Kryteria te obejmują następujące.

Kryteria mogą się różnić w zależności od wymagań. Dlatego zawsze dobrze jest przeprowadzić badania przed ustaleniem odpowiedniego zestawu kryteriów. Ogólnie rzecz biorąc, następujące ogólne kryteria, na które należy zwrócić uwagę.

 • Aktywność i popularność → Jak popularna lub aktywna jest platforma blockchain.
 • Architektura i obsługiwane języki → Jakie języki programowania są obsługiwane przez platformę blockchain? Ponadto jaką architekturę oferuje platforma blockchain?
 • Typ sieci → Jaki jest typ sieci? Sieć publiczna, prywatna lub za zezwoleniem
 • Github Repo → Czy mają repozytorium Github? Jeśli tak, czy jest regularnie aktualizowana?
 • Koszt wdrożenia i eksploatacji→ Jaki jest koszt?

Lista najlepszych platform Blockchain

Teraz, gdy poznaliśmy już korzyści płynące z korzystania z platformy blockchain, nadszedł czas, aby wymienić najlepsze dostępne platformy blockchain.

Popularne platformy Blockchain

Hyperledger

Hyperledger jest znany jako jedna z najlepszych platform blockchain.

Platforma Hyperledger to unikalne podejście do rozwiązywania problemów związanych z blockchainem. Jest to współpraca typu open source w różnych branżach. Obecnie jest obsługiwany przez The Linux Foundation. W Hyperledger wzięły udział duże firmy z sektora bankowego, finansowego, łańcucha dostaw i inne.

Platformy Hyperledger to szeroki wachlarz frameworków / projektów przeznaczonych do różnych przypadków użycia. Te, o których naszym zdaniem warto wspomnieć, to:

 • Tkanina Hyperledger – Jest to implementacja frameworka blockchain, która ma na celu zapewnienie firmom podstaw do budowania ich rozwiązania lub aplikacji przy użyciu architektury modułowej. Oferuje szeroki zakres funkcji, w tym usługi członkostwa i konsensusu. Co więcej, możesz również hostować inteligentne kontrakty za pomocą „węzła łańcuchowego”. IBM i Digital Asses są pierwszymi wkładami do projektu.
 • Jezioro Hyperledger Sawtooth Lake: Sawtooth to modułowa platforma. Ma na celu zapewnienie użytkownikom usług związanych z wdrażaniem i uruchamianiem DLT.
 • Hyplerleder Iroha: Hyperleder Iroha to kolejna implementacja platformy blockchain napisana w C ++. Wykorzystuje algorytm konsensusu bizantyjskiej odporności na awarie. Jego unikalną cechą jest użycie PostgreSQL.

Istnieją również inne projekty Hyperledger, w tym Hyperledger Composer, Hyperledger Cello, Hyperledger Aries i tak dalej. Nie wszystkie projekty są obecnie nieaktywne. Niewiele projektów, w tym Hyperledger Burrow i Hyperladder Grid, wciąż znajduje się na etapie inkubacji.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Hyperledger? Następnie sprawdź Hyperledger: The Enterprise Blockchain.

R3 Corda

Corda jest również znana jako jedna z najlepszych platform blockchain dla przedsiębiorstw.

R3 Corda to platforma blockchain typu open source. Jest to technologia rozproszonej księgi ze zmianą.

Jego podejście różni się od tradycyjnego blockchaina, w którym jedna transakcja musi zostać zweryfikowana przez wiele węzłów. Jego podejście polega na zmniejszeniu liczby walidacji i poprawie wydajności przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich funkcji łańcucha blokowego w stanie nienaruszonym.

Trzy kluczowe cechy R3 Corda to open source, open design i open development. Oznacza to, że każdy może korzystać z R3 Corda i wykorzystywać platformę blockchain typu open source do swoich potrzeb i wymagań.

Jeśli jesteś ciekawy, możesz zapoznać się z naszym kompletnym przewodnikiem po R3 Corda. Nauczy Cię więcej o R3 Corda, w tym o zasadach biznesowych, architekturze, globalnej sieci Corda, Corda Bass Vendor i wielu innych.!

Ethereum

Ethereum jest również znane jako jedna z najlepszych platform blockchain.

Ethereum to krok naprzód w porównaniu z blockchainem Bitcoina. Wprowadził nowe koncepcje, w tym dApps i inteligentne kontrakty.

Jeśli jesteś firmą, która chce skorzystać z otwartej, globalnie akceptowanej platformy blockchain, Ethereum to świetny wybór. Może być używany do tworzenia wysoce wyrafinowanych zdecentralizowanych aplikacji (dApps).

Ethereum blockchain został opracowany przez Vitalika Buterina, który jest znany ze swojej wiedzy na temat łańcucha bloków.

Dla programistów mają one przewodniki dla początkujących, w tym dotyczące programowania inteligentnych kontraktów i znajdowania najnowszych narzędzi programistycznych. Ethereum wykorzystuje również Solidity, który jest popularny wśród społeczności deweloperów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, co ma do zaoferowania Ethereum, możesz to sprawdzićStrona Ethereum 2.0.

Enterprise Ethereum

Enterprise Ethereum jest również znany jako jedna z najlepszych platform blockchain dla przedsiębiorstw.

Ethereum to publiczny blockchain o otwartym kodzie źródłowym. Jest odpowiedni dla niektórych firm, ale nie dla dużych przedsiębiorstw.

Enterprise wymaga platformy blockchain, która oferuje dozwolone tworzenie łańcucha bloków, a jednocześnie zapewnia funkcje łańcucha bloków, takie jak przejrzystość, bezpieczeństwo i niezmienność.

Tutaj pojawia się Enterprise Ethereum.

Enterprise Ethereum oferuje elastyczny, bezpieczny i skalowalny łańcuch bloków przeznaczony dla biznesu. Oferuje trzy typy wdrożeń, w tym prywatne, hybrydowe i konsorcjalne. Oznacza to, że każda firma może skorzystać z Ethereum, dostosowując go do swoich wymagań. Za pomocą dostarczonych narzędzi można tworzyć zdecentralizowane aplikacje. Co więcej, możesz również przetestować swoją dApp.

Enterprise Ethereum to wysoce wydajne rozwiązanie blockchain, które oznacza mniej przestojów, lepszą implementację i możliwość dostosowywania. Pomaga również obniżyć koszty wdrożenia i zwiększyć zaufanie do całego systemu.

Kluczowe zalety korzystania z Enterprise Ethereum obejmują

 • Większe zaufanie niskim kosztem
 • Poprawiona wydajność
 • Oferuje pełną konfigurowalność, w tym niestandardowe uprawnienia
 • Zwiększ bezpieczeństwo
 • Lepsze i nowe modele biznesowe

Enterprise Ethereum Alliance stoi za standardami i wdrożeniem Enterprise Ethereum. Ich celem jest opracowanie otwartego standardu, który może działać na całym świecie. Ich współpraca obejmuje ponad 250 firm członkowskich, które są rozproszone w ponad 45 krajach.

Zastanawiasz się, co jeszcze oferuje Enterprise Ethereum? Następnie zapoznaj się z naszym przewodnikiem po Enterprise Ethereum: Private Blockchain for Enterprise.

Kworum

Quorum jest pomysłem J.P. Morgana. Skupia się również na przedsiębiorstwach i jest tworzony głównie dla instytucji finansowych.

Tak więc, jeśli prowadzisz działalność w branży finansowej, Quorum powinno być traktowane jako platforma typu blockchain dla przedsiębiorstw.

Główne cechy Quorum to szybkie transakcje i wydajność, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla sektora finansowego. Co więcej, jest to również jeden z najbardziej zaawansowanych protokołów bezpieczeństwa, dzięki którym jest bezpieczny.

Quorum jest również oparte na Ethereum, co oznacza, że ​​oferuje takie funkcje, jak inteligentne kontrakty i możliwość tworzenia zdecentralizowanych aplikacji dApps.

Quorum oferuje lepsze funkcje, w tym

 • Lepsza wydajność
 • Lepsza prywatność umowy
 • Właściwe zarządzanie siecią
 • Mechanizm konsensusu oparty na głosowaniu

Quorum wykorzystuje algorytm konsensusu Istanbul BFT, który zapewnia wysokie bezpieczeństwo i lepszą wydajność. Ponadto Quorum jest oprogramowaniem typu open source, co oznacza, że ​​możesz go dostosować do swoich wymagań. Podejście typu open source zapewnia również zaufanie, dojrzałość i społeczność.

Niektóre z godnych uwagi projektów wykorzystujących Quorum obejmują VAKT, KIMLIC, IIN, FOGCHAIN ​​ETHOTELS i inne.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Quorum? Następnie zapoznaj się z przewodnikiem Ultimate po platformie blockchain Quorum.

Blockchain jako platformy usługowe (platformy BaaS)

Teraz, gdy przeszliśmy przez niektóre z najlepszych platform blockchain, wymieńmy blockchain jako platformę usługową.

Te platformy BaaS oferują usługi dla przedsiębiorstw, biznesu i start-upów, ponieważ umożliwiają im hostowanie ich rozwiązania blockchain.

IBM

Według IBM, pierwsi operatorzy mają swoją przewagę. Oferują zaufaną wiedzę fachową, na którą składa się 1500 ekspertów branżowych. Mają również dużą bazę klientów, składającą się z ponad 500 klientów i zajmują pierwsze miejsce w rankingu, jeśli chodzi o badania.

Ich korporacyjny łańcuch bloków zapewnia, że ​​możesz budować, zarządzać, obsługiwać i rozwijać się za pomocą łatwego w użyciu rozwiązania blockchain. Jeśli korzystasz z IBM blockchain, zyskujesz również dostęp do chmury IBM, która zapewnia, że ​​możesz szybko skalować swoją aplikację blockchain.

Amazon Blockchain

Amazon oferuje również swoje rozwiązanie BaaS z wykorzystaniem Amazon Managed Blockchain. Dzięki niemu możesz tworzyć i zarządzać blockchainem. Działa z popularnymi sieciami blockchain, takimi jak Ethereum i Hyperledger Fabric.

Dzięki temu zyskujesz następujące korzyści

 • W pełni zarządzany
 • Wybierz Ethereum lub Hyperledger Fabric
 • Bezpieczne i skalowalne
 • Niezawodny

Wiele przypadków użycia można zaimplementować za pomocą łańcucha bloków Amazon. Na przykład możesz wdrożyć łańcuch dostaw, handel detaliczny, aktywa i transfer handlowy.

Aby pomóc przedsiębiorstwom w tworzeniu aplikacji blockchain, oferują szeroką gamę rozwiązań, w tym Amazon QLDB (Quantum Ledger Database), Amazon Managed Blockchain, AWS Blockchain Templates i AWS Blockchain Partners.

Mają klientów takich jak Smatto, DTCC, healthdirect i inne.

Wyrocznia

Oracle zapewnia również swoją wiedzę o blockchainie za pośrednictwem swojej platformy Oracle blockchain. Oferuje łatwy w użyciu sposób tworzenia aplikacji typu blockchain, ułatwiając w ten sposób przedsiębiorstwu przyjęcie łańcucha bloków.

Oracle definiuje siebie jako platformę blockchain klasy korporacyjnej. Świadczą usługi wymagane do przekształcenia aplikacji i procesów biznesowych w celu wykorzystania łańcucha bloków.

Ich kluczowe funkcje obejmują wstępnie zmontowane usługi zarządzane, integrację typu plug and play, zautomatyzowane operacje, klasy korporacyjne i otwarte. Już teraz dostarczają swoje rozwiązanie związane z blockchainem dla łańcucha dostaw dzięki CargoSmart.

Inne platformy Blockchain, o których warto wspomnieć

OpenChain

OpenChain to technologia blockchain dla przedsiębiorstwa. Jest open-source, podobnie jak większość innych platform blockchain.

OpenChain jest skierowany głównie do organizacji, które chcą mieć pewność, że ich zasoby cyfrowe są zarządzane i wydawane w bezpieczny, niezawodny i skalowalny sposób.

Jest łatwy w użyciu i każdy może stworzyć własną instancję OpenChain w ciągu kilku minut. Jest również konfigurowalny przez administratorów. Może on ustalić zasady, w których użytkownicy końcowi będą mogli uczestniczyć i wymieniać wartość określoną przez te zasady. Każda transakcja jest podpisywana cyfrowo, aby zapewnić bezpieczeństwo.

OpenChain wykorzystuje konsensus podzielony na partycje. Każda instancja Openchain ma jedno uprawnienie do ważności transakcji, gdzie blockchain wykorzystuje instancje Openchain do celów decentralizacji. Oznacza to, że transakcja musi zostać zweryfikowana przez różne instancje OpenChain.

Inne kluczowe cechy OpenChain obejmują większą wydajność dzięki zastosowaniu architektury klient-serwer i brak kopania. Oznacza to również, że transakcje nie wymagają żadnych opłat i są natychmiastowe.

Wreszcie, wykorzystuje konstrukcję modułową w celu lepszej integracji z innymi procesami biznesowymi.

Przykłady użycia OpenChain obejmują tworzenie zabezpieczeń dla rzeczywistych zasobów, wdrażanie twórczości na własność, punkty lojalnościowe i karty podarunkowe.

Gwiezdny

Stellar to platforma blockchain, która pomaga łączyć banki, ludzi i systemy płatności. Chodzi o to, aby pieniądze przekraczały granice przy użyciu ich technologii.

Stellar nazywa siebie przyszłością bankowości. Oferuje przekazy pieniężne, mobilne oddziały, mikropłatności, mobilne pieniądze i usługi dla osób niedbankowych.

Jeśli jesteś w sektorze płatności, możesz użyć Stellar, aby dostosować infrastrukturę płatności. Dzięki sieci możesz szybko się rozwijać.

Jeśli jesteś zainteresowany, możesz sprawdzić Gwiezdna dokumentacja.

Wniosek

To prowadzi nas do końca naszej listy najlepszych platform blockchain. Oprócz platform blockchain omówiliśmy również platformy BaaS. Platformy te oferują firmom, przedsiębiorstwom i start-upom rozpoczęcie pracy z blockchainem i tworzenie pełnoprawnych aplikacji blockchain.

Co myślisz o platformach blockchain? Skomentuj poniżej i daj nam znać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map