Novi Wallet: Calibra Got Rebranded

Projekt Libra na Facebooku stał się wiadomością, kiedy się pojawił.

Teraz, gdy wszystko się ułożyło, Facebook szykuje się do nowych rzeczy. 

Poznaj Novi – nową nazwę portfela Calibra, który służy do przechowywania cyfrowych walut Libra. Portfel spełnia swoją rolę w ekosystemie, umożliwiając ludziom przechowywanie i wysyłanie cyfrowych walut Libra. Ogłosili to za pośrednictwem swojego post na blogu.

Ten krok ma na celu zapewnienie, że Calibra nadal oferuje sposób wspierania długoterminowych zobowiązań wobec ludzi.

Nowa nazwa Novi pochodzi od łacińskich słów, „via” oznacza „drogę”, a „novus” oznacza „nowy”.

Krótko mówiąc, chcą powiedzieć, że jest to plik nowy sposób wysłać pieniądze. Wraz ze zmianą wprowadzili również nową identyfikację wizualną, która umożliwi płynny ruch walut cyfrowych. Ponadto zawiera również skinienie głową ikony Wagi. To umieszczenie w logo marki oznacza, że ​​nadal są zaangażowani w sieć Libra.

Co robi Novi?

Novi zostało stworzone, aby zapewnić łatwy sposób wysyłania pieniędzy, podobny do wysyłania wiadomości w sieci. Jest to również samodzielna aplikacja. Oznacza to, że nie musisz instalować zależności, aby to działało. Będzie działać podobnie do innych popularnych aplikacji komunikacyjnych Facebooka, w tym WhatsApp i Messenger.

Przeczytaj więcej o zrozumieniu sieci peer to peer

Aby to wszystko zadziałało, klienci Novi muszą najpierw zostać zweryfikowani. Weryfikacja zostanie przeprowadzona na podstawie dokumentu tożsamości wydanego przez rząd. Zapewni to, że żadne oszustwo nie będzie miało miejsca za pośrednictwem aplikacji. To posunięcie jest nieco dyskusyjne, biorąc pod uwagę, że kryptowaluta lub pieniądze cyfrowe dotyczą również anonimowości. Jednak Facebook ma na celu rozwiązanie problemu cyfrowej waluty, a także chce mieć pewność, że żadne oszustwa nie będą miały miejsca za pośrednictwem systemu.

Stworzyli również swoją nową stronę internetową dla Novi tutaj: https://novi.com/

Możliwość pracy w ekosystemie Facebooka oznacza również, że będzie on działał w różnych aplikacjach, takich jak WhatsApp czy messenger. Oczywiście pomoże to wielu ludziom, ponieważ obie aplikacje są już popularne i nie wymagałyby dalszego marketingu ani zasięgu. Im więcej osób korzysta z usług Facebooka, tym lepiej będzie się rozwijać ekosystem Libra.

Kolejnym faktem, który sprawia, że ​​Novi jest niesamowita, jest to, że nie ma żadnych ukrytych opłat z tym związanych. Będziesz mógł dzielić się pieniędzmi tak, jak to widzisz. Nie obniżą żadnych opłat, aby każdy na całym świecie mógł z niego korzystać bez konieczności wnoszenia jakichkolwiek opłat.


Novi nadal pracuje. Zostanie wydany, gdy sieć Libra będzie gotowa do użycia.

Nowe funkcje

Novi ma wiele funkcji. Omówmy je poniżej.

  • Dostępny → Novi jest dostępny do rdzenia. Możesz go użyć, aby dodać pieniądze do swojego portfela. Co więcej, możesz również wysłać cyfrową walutę swoim znajomym na całym świecie. Wystarczy, że wybierzesz osobę, do której chcesz wysłać kwotę, a następnie wpiszesz kwotę, a następnie kliknij przycisk Wyślij! Aplikacja zajmie się kursem wymiany i wykona przelew za Ciebie.
  • Informacyjny → Aplikacja zawiera jak najwięcej informacji w celach informacyjnych. Oznacza to, że będziesz mógł śledzić każdy aspekt transakcji bez konieczności opuszczania aplikacji.
  • Notatki osobiste → Wysyłając pieniądze, możesz również wysłać swojemu znajomemu osobiste notatki. Pomoże Ci to zorientować się, dlaczego wysłałeś pieniądze lub po prostu napisz słodką i krótką wiadomość do osoby, która je otrzyma. W końcu kilka słów zawsze może dodać niezbędne połączenie wraz z transferem!
  • Natychmiastowy → Ponieważ Novi korzysta z sieci blockchain Libra, nie będzie żadnych opóźnień w przeprowadzaniu transakcji. Po prostu dotknij i wyślij pieniądze. Odbiorca powinien otrzymać je natychmiast i przechowywać pieniądze w swojej lokalnej walucie.
  • Bezpieczne → Cały proces przechowywania i wysyłania pieniędzy jest bezpieczny. Zapewniają, że wszyscy są weryfikowani za pomocą dokumentów tożsamości. Mają również zabezpieczenia przed oszustwami, które umożliwią użytkownikom zgłaszanie wszelkich złośliwych działań. Jeśli dojdzie do oszustwa, użytkownik będzie uprawniony do pełnego zwrotu pieniędzy.
  • Prywatny → Oprócz bezpieczeństwa zapewnia również prywatne środowisko do przechowywania, wysyłania i otrzymywania pieniędzy. Oznacza to, że żadne informacje nie są ujawniane i przechowywane w bezpieczny i poufny sposób przez Novi. Wreszcie jesteś jedyną osobą, która może zobaczyć historię transakcji.

Jaka jest motywacja Novi?

Celem Novi Financial jest zapewnienie każdemu lepszego sposobu na zarabianie pieniędzy tak, jak powinno. Dzięki niemu ludzie będą mieli równy dostęp do usług finansowych. Jest to jeden z ich pierwszych produktów, który będzie bezproblemowo współpracować z ekosystemem Libra – nowym systemem płatności wykorzystującym technologię blockchain.

Czy firmy będą mogły korzystać z Novi?

Novi jest idealnym rozwiązaniem dla biznesu dzięki integracji z aplikacją komunikacyjną na Facebooku. Ponadto oddzieli aplikację, która zapewni użytkownikowi pełną elastyczność. Korzystanie z portfela jest bezpłatne, co oznacza, że ​​firmy lub usługi finansowe mogą go używać do oferowania usług handlu elektronicznego. Oznacza to, że każda firma, która chce skorzystać z portfela Novi, może to zrobić, tworząc portfele cyfrowe i integrując je jako system płatności ze swoim biznesem..

Ponieważ Novi nie wiąże się z żadnymi kosztami, firmy mogą zaoszczędzić czas i koszty przy przetwarzaniu funduszy. Mogą się również rozwijać, korzystając z Novi, ponieważ coraz więcej klientów zacznie go używać po wydaniu. Może łączyć każdego, w tym sprzedawców internetowych, małe sklepy lub globalną platformę.

Będzie również obsługiwał lokalne waluty, konwertując je na Libra, a następnie przeprowadzając transakcje. Użytkownik musi dokonać zakupu i dokonać transakcji. Podobny proces trzeba wykonać przy wypłacie pieniędzy, czyli przewalutowaniu Libry na lokalną walutę.

Wniosek

Projekt Libra jest nadal w toku. Jednak wyzwania wciąż istnieją. Gdy SEC próbuje regulować rynek kryptowalut, będzie ciekawie, jak targi Novi czy Libra w najbliższych dniach.

Więc co myślisz o NOVI? Czy uważasz, że zmiana nazwy Calibra na Novi była sprytnym posunięciem? Skomentuj poniżej i daj nam znać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map