Oferta rozwiązań AWS vs AZURE vs Oracle Blockchain: Porównanie BaaS

Ponieważ technologia blockchain stała się jednym z najszybciej rozwijających się i zmieniających grę nowych rozwiązań w branży technologicznej, wielu gigantów technologicznych wymyśliło własne rozwiązania blockchain dla swoich klientów w ciągu ostatnich kilku miesięcy. BaaS (blockchain-as-a-service) zyskuje coraz większą uwagę.

Te giganty technologiczne obejmują:

 • Amazon lub AWS (Amazon Web Service)
 • Microsoft AZURE
 • Wyrocznia

W ciągu ostatniego roku prawie wszyscy główni giganci technologiczni, jak wspomniano powyżej, wraz z IBM, HP, SAP i chińskim Huawei, ogłosili swoje własne rozwiązania blockchain jeden po drugim lub prawie w tym samym czasie. Google również dużo zainwestował i oczekuje się, że w najbliższych miesiącach przedstawi własne rozwiązanie.

Co to znaczy?

Odzwierciedla to fakt, że giganci technologiczni konkurują ze sobą, dużo inwestują w technologię blockchain i są przekonani, że blockchain jest drogą naprzód. Pokazuje również, jak pilni są najwięksi gracze, aby ścigać się w grze.

Zainteresowanie wynika głównie z tego, że rynek blockchain ma rosnąć o 61,5% rocznie w ciągu najbliższych trzech lat. Prawie wszystkie duże firmy chcą sprostać rosnącemu popytowi.

W ostatni artykuł, ujawniono, że prawie wszyscy główni giganci technologiczni, w tym IBM, Google, Oracle, Microsoft i Amazon, dużo inwestują w firmy blockchain i rozwiązania blockchain.

W tym artykule przyjrzymy się szczegółom oferty AWS, Azure i Oracle Blockchain wraz ze szczegółowym porównaniem tych trzech.

Azure vs Oferta rozwiązań AWS vs Oracle Blockchain:

Oferta rozwiązań AWS vs Azure vs Oracle Blockchain

Rozwiązanie AWS Blockchain

Zacznijmy od AWS, znanego również jako Amazon Web Services. Ogłosili swoje Szablony Blockchain jako oferta BaaS (blockchain as a service) w kwietniu 2018 r. Uruchomienie nastąpiło po podobnych ogłoszeniach Microsoft Azure, Oracle i IBM. To sprawia, że ​​Microsoft Azure jest ostatnim, który wprowadza swoje rozwiązanie blockchain w porównaniu z Oracle i Azure.

Co więc oferuje BaaS programistom i firmom?


Ich najpopularniejszym produktem są szablony AWS Blockchain, które pozwalają użytkownikom AWZ, którzy pracują nad aplikacjami blockchain, na szybszą konfigurację sieci Hyperledger Fabric lub Ethereum.

AWS zapewnia również swoim użytkownikom dostęp do niedrogich zasobów, które mogą pomóc im szybko wdrożyć sieci blockchain.

Zasadnicze elementy

Oto niektóre z ważnych funkcji rozwiązania AWS Blockchain.

 • Oferuje bezpieczeństwo do firm, ponieważ użytkownicy mogą dodawać uprawnienia, aby kontrolować dostęp do zasobów AWS. Firmy mogą również uzyskać dostęp do aktywności zasobów w dowolnym momencie, która jest zarejestrowana w AWS CloudTrail.
 • Usługa jest oferowana jako pay-as-you-go usługi, więc płacisz tylko za usługi, z których korzystasz i za czas, przez jaki z nich korzystałeś. To sprawia, że ​​zasoby AWS są przystępne. Nie musisz również płacić żadnych opłat za rozwiązanie umowy ani opłat z góry, ponieważ nie ma długoterminowej umowy między AWS a użytkownikiem.
 • AWS oferuje również szeroka gama opcji jeśli chodzi o frameworki blockchain. Możesz wybierać spośród Corda, Hyperledger Fabric i Ethereum, a także rozwiązań partnerskich dla Twojej branży.
 • Z Szablony AWS Blockchain, użytkownicy mogą szybko wdrażać bezpieczne sieci blockchain.

Produkty

AWS oferuje dwie różne opcje w ramach swoich rozwiązań blockchain, które obejmują AWS Blockchain Templates i AWS Partner Solutions, które są dostępne na ich rynku.

Szablony AWS Blockchain

Szablon AWS Blockchain to ich główny produkt, który pozwala użytkownikom wybierać między platformami open source Hyperledger Fabric lub Ethereum w celu szybkiego wdrażania bezpiecznych sieci blockchain.

Dzięki tym szablonom nie musisz tracić czasu na ręczną konfigurację sieci blockchain, ponieważ możesz po prostu wdrożyć szablony AWS CloudFormation i skupić się wyłącznie na budowaniu aplikacji typu blockchain.

Te szablony wdrażają wybraną przez Ciebie strukturę łańcucha bloków w ECS, znaną również jako Amazon Elastic Container Service. Najlepsze jest to, że nie musisz nic więcej płacić za te szablony. W rzeczywistości musisz zapłacić tylko za zasoby, których używasz do uruchomienia sieci blockchain.

 • Korzyści

Oprócz funkcji płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem, szablony AWS Blockchain oferują również szybkie wdrożenie sieci blockchain na wirtualnych serwerach Amazon EC2 i Amazon EC3, oprócz usługi kontenera ECS. Masz również możliwość wyboru między strukturą Hyperledger Fabric lub Ethereum, które są obecnie najpopularniejszymi i najczęściej używanymi frameworkami blockchain..

Bez względu na to, którą platformę wybierzesz, masz dostęp do funkcji, takich jak inteligentne kontrakty, rozproszone algorytmy konsensusu, kontrola dostępu i inne podstawowe funkcje łańcucha bloków.

Szablony zawierają również własne narzędzia do zarządzania, które umożliwiają monitorowanie, przeglądanie i zarządzanie łańcuchami bloków.

Którą strukturę Blockchain wybrać: Ethereum lub Hyperledger Fabric

Oto szybkie porównanie, które pomoże Ci wybrać między nimi w zależności od Twoich potrzeb.

Ethereum
Tkanina Hyperledger
Ethereum jest obecnie najpopularniejszym frameworkiem blockchain opracowanym przez Fundację Ethereum. Jest preferowany dla tych, którzy chcą zbudować nową sieć publiczną, zamierzają używać języka inteligentnych kontraktów Ethereum Solidity lub chcą dokonywać transakcji z rówieśnikami w publicznej sieci Ethereum. Linux Foundation opracowała Hyperledger Fabric. Jest zalecany dla tych, którzy chcą więcej funkcji bezpieczeństwa, chcą ograniczyć transakcje, które użytkownicy widzą, lub chcą stworzyć prywatną sieć blockchain.

Możesz dowiedzieć się więcej o Ethereum lub Hyperledger Fabric w naszych szczegółowych poprzednich postach na blogu. Możesz także przeczytać nasz przewodnik Hyperledger vs Corda R3 vs Ethereum: The Ultimate Guide.

Po wybraniu frameworka, z którym chcesz pracować, po prostu zbuduj na nim swoją sieć blockchain i wdrażaj zdecentralizowane aplikacje.

Wybierz ramySkonfiguruj oprogramowanie BlockchainWdróż dApps

Czyż nie jest to proste i opłacalne??

Rozwiązania partnerskie AWS

Oprócz korzystania z AWS Blockchain Templates, AWS pozwala również swoim użytkownikom wybierać spośród szerokiej gamy rozwiązań partnerskich AWS do wdrażania blockchain. Dzięki temu użytkownicy mogą wybrać taki, który odpowiada ich potrzebom, ponieważ wielu z wymienionych poniżej partnerów oferuje wyspecjalizowane rozwiązania blockchain dla określonej branży.

Na przykład Corda R3 jest przeznaczona dla rynku finansowego, podczas gdy GuildOne jest przeznaczona dla sektorów poza rynkiem finansowym.

Wzmacniacz

Aby oferować swoim klientom najlepsze usługi blockchain, AWS współpracuje z kilkoma wymienionymi poniżej partnerami.

 • Kaleido

AWS ogłosił partnerstwo z ConsenSys, spółką-matką Kaledio, w połowie maja. Jest to chmura biznesowa Blockchain, która działa jako kompleksowa platforma SaaS dla przedsiębiorstw dla firm. Kaleido zostało zaprojektowane, aby ułatwić organizacjom wdrażanie bezpiecznych prywatnych łańcuchów.

Możesz dowiedzieć się więcej o tym, co Kaleido oferuje programistom tutaj.

 • BlockApps

AWS nawiązał współpracę z BlockApps, aby zapewnić swoim klientom rozwiązania do programowania łańcucha bloków Ethereum. BlockApps zapewnia jeden z najszybszych sposobów wdrażania skalowalnej sieci łańcucha bloków Ethereum i tworzenia aplikacji typu blockchain.

 • Technologia kolektora

Nowe partnerstwo z Manifold Technology umożliwia użytkownikom AWS dostęp do opłacalnej, skalowalnej i bardzo łatwej do zintegrowania sieci blockchain.

 • CISCO

Cisco Blockchain umożliwia użytkownikom AWS tworzenie aplikacji typu blockchain na poziomie przedsiębiorstwa. Rozwiązanie blockchain firmy Cisco jest skalowalne, bezpieczne i proste.

 • Corda R3

Corda R3 to dobrze znana marka w branży blockchain, ponieważ była pierwszą firmą, która zbudowała największą grupę współpracy na rynku finansowym z ponad 100 instytucjami finansowymi.

Jest to wyspecjalizowana platforma blockchain przeznaczona dla rynku finansowego. Mówiąc najprościej, jest to księga finansowa, która spełnia najwyższe standardy praktykowane w branży finansowej. Oferuje kody i interfejsy API do tworzenia aplikacji opartych na łańcuchu bloków, aby zwiększyć wydajność transakcji biznesowych.

 • GuildOne

Od dziesięcioleci GuildOne dostarcza wyspecjalizowane bazy danych i usługi technologiczne dla przemysłu naftowego i gazowego, a teraz jest liderem technologii blockchain zaprojektowanej dla firm spoza branży kryptowalut i finansów.

Inni partnerzy technologiczni to Intel, podczas gdy partnerzy konsultingowi AWS obejmują Accenture, Blockskye, Luxoft, PWC, i Trek10.

Klienci

Według AWS kilku głównych klientów korzysta z ich usług do tworzenia rozwiązań typu blockchain. Obejmuje to klientów takich jak T Mobile i Guidewire.

Podsumowanie: AWS Blockchain Solution

Mimo że AWS weszło do wyścigu trochę późno, ale ich produkty pokazują, że dobrze odrobili pracę domową. Ich najpopularniejszy produkt, AWS Blockchain Templates, ułatwiają firmom szybkie rozpoczęcie pracy, ponieważ mogą wdrażać szablony i rozpocząć pracę nad zdecentralizowanymi aplikacjami bez żadnych opóźnień..

W rzeczywistości szablony AWS Blockchain to funkcja, która odróżnia je od innych dostawców BaaS.

Ponadto użytkownicy mogą również wybierać spośród rozwiązań partnerskich. Cena jest również przystępna, ponieważ użytkownicy AWS mogą płacić zgodnie z wykorzystaniem, zamiast podpisywać roczną umowę. Po prostu zapłać za funkcje, z których korzystasz, przez cały czas ich używania. W rzeczywistości płacisz za serwer i narzędzia, z których korzystasz, a nie za usługę blockchain.

Dostarczone rozwiązania mogą być wykorzystywane w wielu branżach, w tym na rynku finansowym i handlu (transakcje finansowe), łańcuchu dostaw, ubezpieczeniach, opiece zdrowotnej oraz tożsamości i zgodności.

Jedyną wadą jest to, że nie oferuje żadnego dedykowanego środowiska pracy blockchain, takiego jak oferowane przez Azure. Aby zarządzać aplikacjami blockchain i je tworzyć, musisz polegać na konwencjonalnych usługach AWS lub modułach równoważenia obciążenia.

Microsoft Azure

Microsoft Azure był pierwszą dużą firmą technologiczną, która ogłosiła funkcjonalność BaaS firmom i programistom. Podjęła również pierwszą próbę bezpiecznego zachowania tożsamości cyfrowych na łańcuchu bloków we współpracy z Decentralized Identity Foundation.

Tak więc, jeśli chodzi o oś czasu, Azure jest pionierem w branży BaaS. Microsoft Azure ma również największe portfolio zgodności w branży. Firma twierdzi, że zapewnia niskie ryzyko, niedrogie, szybkie i niezawodne rozwiązanie blockchain jako BaaS (Blockchain-as-a-service). Obsługuje łańcuch bloków na serwerach Linux.

Zasadnicze elementy

Oto niektóre z ważnych funkcji rozwiązania Azure Blockchain.

 • Platforma Azure skraca czas programowania, oferując użytkownikom wstępnie skonfigurowane sieci i infrastruktura. Pozwala to użytkownikom na natychmiastowe rozpoczęcie tworzenia zdecentralizowanych aplikacji.
 • Z pomocą Wbudowane połączenia z narzędziami platformy Azure, użytkownicy mogą szybciej i łatwiej sprawdzać i weryfikować zmiany w łańcuchu bloków.
 • Dzięki globalnie dostępnej platformie w chmurze możesz zachować swoje dane bezpieczne. Rozwiązania też są skalowalne który pozwala na rozbudowę w dowolnym momencie.

Produkty

Podobnie jak AWS, Azure zapewnia również różne rozwiązania oparte na frameworku, z którym chcesz pracować. Ponadto oferują również bardziej spersonalizowane rozwiązania partnerskie, które omówimy szczegółowo poniżej.

Rozwiązania z witryny Azure Marketplace

Na platformie Azure możesz wybierać spośród wielu produktów i struktur. Oto pełna lista.

 • Ethereum na platformie Azure

Azure pozwala na pracę w najpopularniejszej sieci blockchain. Jednak dzięki różnorodności wstępnie skonfigurowanych topologii sieci, które oferuje, możesz wdrożyć sieć w ciągu kilku minut. Rozwiązanie oferuje również unikalne korzyści, takie jak łatwe zestawy skalowania maszyn wirtualnych, możliwość zarządzania węzłami we wdrożeniach międzyregionalnych oraz narzędzia do monitorowania.

 • Tkanina Hyperledger

Kolejny popularny framework autorstwa Linux Foundation jest również dostępny na platformie Azure. Ten jest najlepszy dla tych, którzy chcą wdrożyć usługi do walidacji rówieśników i do składania zamówień w memebershop. Ponownie wdrożenie jest łatwe i szybkie.

 • Corda

Dla tych, którzy chcą pracować nad zdecentralizowanymi aplikacjami w sektorach finansowych, Azure oferuje platformę rozproszonej księgi Corda. Pozwala użytkownikom z łatwością wdrażać sieci wielosieciowe i wieloosobowe. Użytkownicy mogą również pracować z notariuszami, rówieśnikami i mapą sieci.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, która z powyższych technologii księgi rozproszonej jest najlepsza dla Twoich potrzeb, możesz przeczytać nasze szczegółowe porównanie powyższych technologii tutaj.

 • Środowisko pracy Azure Blockchain

Jest to kompletne rozwiązanie Workbench do szybkiego tworzenia aplikacji blockchain. Azure Blockchain Workbench to łatwy w użyciu interfejs sieciowy, który jest również łatwiejszy w użyciu w porównaniu z AWS.

 • DevTest Labs dla Blockchain as a Service

Dzięki tej usłudze możesz utworzyć laboratorium dla zespołu, które będzie zawierało wszystkie zasady i szablony zespołu.

Wzmacniacz

Możesz także wybierać spośród 23 rozwiązań dostępnych na rynku od różnych partnerów. Oto kilka ważnych rozwiązań oferowanych przez ich partnerów.

 • BlockApps

BlockApps umożliwia zarówno jedno-węzłową, jak i wielo-węzłową prywatną platformę łańcucha bloków Ethereum zarówno dla programistów, jak i dla przedsiębiorstw. Platforma Ethereum jest wyposażona w RESTful API i inne narzędzia programistyczne, takie jak analityka, wyszukiwanie i eksplorator. W sumie możesz wybierać spośród trzech rozwiązań BlockApps.

 • GoChain

Dla tych, którzy chcą skupić się na szybkich transakcjach w sektorze finansowym, GoChain oferuje pojedynczy węzeł blockchain zgodny z Ethereum jako edycję deweloperską.

Inni partnerzy ze swoimi rozwiązaniami dostępnymi na platformie Azure Marketplace to Guildkraft, Trade Finance, Accredible, Chain Core Developer Edition, RekoChain, Quorum Demo, RSK Notary Solution i wiele innych.

Klienci

Platforma Azure ma użytkowników z różnych branż, którzy używają rozwiązania Azure Blockchain do osiągnięcia zupełnie innych celów. Na przykład firma Insurwave niedawno opracowała rozwiązanie typu blockchain dla ubezpieczeń. Inni klienci to Xbox, 3M, Stowarzyszenie Banków w Singapurze i webjet.com.au.

Podsumowanie: Rozwiązanie Azure Blockchain

Rozwiązanie Azure Blockchain zapewnia wiele korzyści w stosunku do swoich konkurentów. Po pierwsze, ponieważ masz możliwość wyboru spośród szerokiej gamy opcji platformy blockchain, w tym Ethereum, Chain, Corda, Hyperledger Fabric, Quorum i innych.

Wszystkie te struktury blockchain są dostępne w topologiach jedno-, wielowęzłowych i wieloelementowych. Najsilniejszą z tych opcji jest topologia wieloelementowa, która umożliwia użytkownikom tworzenie dużej sieci obejmującej wiele organizacji, przy jednoczesnym zachowaniu kontroli administracyjnej przez każdą organizację.

Na rynku możesz znaleźć rozwiązania od 23 partnerów, które pozwalają wybrać rozwiązanie bardziej spersonalizowane pod kątem Twoich unikalnych potrzeb.

Rozwiązanie Oracle Blockchain

Firma Oracle poszła w ślady firmy Microsoft i we wrześniu 2017 r. Wprowadziła model rozwiązania B2B typu blockchain. Plan ten nosi nazwę Enterprise-Grade Blockchain Cloud Service, ponieważ jest skierowany do przedsiębiorstw i przedsiębiorstw. Usługa oferuje klientom korporacyjnym w pełni zarządzane podejście, które chcą zaangażować się w blockchain.

Według starszego wiceprezesa Zavery’ego firma Oracle wprowadziła tę usługę, aby firmy mogły pracować nad projektem łańcucha blokowego typu open source i dostosowywać go do swoich potrzeb, dodając poufne uprawnienia, zabezpieczenia i interfejsy API..

Usługa blockchain jest oparta na otwartym kodzie źródłowym Projekt tkaniny Hyperledger tylko, w przeciwieństwie do AWS i Azure, które pozwalają wybierać spośród wielu frameworków blockchain.

Zasadnicze elementy

Oto lista niektórych głównych funkcji oferowanych przez Oracle Autonomous Blockchain Cloud Service.

 • Oracle blockchain jest również szybki i szybki we wdrożeniu, ponieważ oferuje w pełni zarządzane i wstępnie zmontowane usługa blockchain.
 • Umożliwia tworzenie sieci i aplikacji w technologii blockchain otwarte źródło Struktura Hyperledger Fabric.
 • Możesz użyć Oracle Integration Cloud do szybkiej integracji aplikacji lokalnych, Oracle SaaS i aplikacji innych firm.
 • Plik Rozwiązanie Blockchain klasy korporacyjnej został zaprojektowany, aby zapewnić funkcje na poziomie korporacyjnym, takie jak wbudowane tworzenie kopii zapasowych, zwiększone bezpieczeństwo, zarządzanie tożsamością oparte na rolach i zarządzanie odwołaniami certyfikatów.
 • Oferuje autonomiczny rozwiązanie, które jest samoczynne, samozabezpieczające i samonaprawiające się.

Produkty

Oracle oferuje swoje rozwiązanie blockchain pod nazwą Autonomous Blockchain, które jest dostępne za 0,75 USD na zasadzie płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem. Rozwiązanie blockchain pozwala na 500 transakcji blockchain na godzinę.

Rozwiązanie blockchain umożliwia tworzenie zdecentralizowanych aplikacji opartych na łańcuchu bloków w rozwiązaniu Hyperledger Fabric. Możesz łatwo zautomatyzować swoje transakcje za pomocą inteligentnych kontraktów, zwanych również kodami łańcuchowymi.

To także dobra opcja do budowania zaufanych sieci biznesowych. Rozwiązanie blockchain umożliwia również tworzenie sieci hybrydowych, co oznacza, że ​​możesz łączyć się z partnerami spoza Oracle Cloud, pod warunkiem, że korzystają oni również z platformy Hyperledger Fabric.

Przybory

Rozwiązanie blockchain oferuje wszechstronne opcje administracji i monitorowania. Masz dostęp do intuicyjnej konsoli administracyjnej, która jest łatwym w obsłudze pulpitem nawigacyjnym. Dzięki temu możesz łatwo poruszać się po sieciach, kanałach, węzłach i kodach łańcuchowych. Umożliwia także łatwe zarządzanie siecią i przeglądanie komponentów łańcucha blokowego.

Możesz także konfigurować kanały sieciowe i ustawiać zasady w czasie rzeczywistym. Ponadto Oracle zapewnia również szczegółowe zasoby programistom, którzy mogą pomóc każdemu w tworzeniu inteligentnych kontraktów.

Podsumowanie: Rozwiązanie Oracle Blockchain

W porównaniu z AWS i Azure, Oracle wyraźnie pozostaje w tyle, ale stara się zwabić więcej użytkowników do swojego rozwiązania blockchain. Po pierwsze, ogranicza Cię do korzystania z platformy Hyperledger Fabric, bez Ethereum ani żadnej innej opcji frameworka.

Po drugie, produkt jest tylko rozwiązaniem klasy korporacyjnej, bez innych rozwiązań dostępnych od partnerów, takich jak AWS czy Azure. Ceny są podobne do Azure i AWS, które są płatne na bieżąco.

Jednak dla przedsiębiorstw poszukujących bezpiecznego i autonomicznego rozwiązania blockchain, z możliwością automatycznego tworzenia kopii zapasowych wszystkich transakcji, Oracle jest dobrym rozwiązaniem.

Aplikacje są również rozległe, ponieważ rozwiązanie blockchain może być wykorzystywane w sektorze finansowym, opieka zdrowotna, i kilka innych branż.

Oferta rozwiązań AWS vs Azure vs Oracle Blockchain: Tabela porównawcza

Oto tabela porównawcza oparta na naszych szczegółowych badaniach i wyżej wymienionych funkcjach. Dowiedz się więcej o rozwiązaniu AWS vs Azure vs Oracle Blockchain w tabeli.

Kategorie
AWS
Lazur
Wyrocznia
Struktura Ethereum, Hyperledger Fabric, Corda i Quorum Ethereum, Hyperledger Fabric, Quorum, Chain i Corda Tkanina Hyperledger
Cena £ Płać według użycia Różni się w zależności od planu, płać za użycie. 0,75 USD Płacisz na bieżąco
Główni partnerzy Cisco, BlockApps, GuildOne, Intel, Kaleido, Manifold Technology, Corda R3 z kilkoma innymi partnerami konsultingowymi. Corda, BlockApps, GoChain, łącznie z 23 dostępnymi rozwiązaniami partnerskimi.
Główni klienci T Mobile i Guidewire Xbox, 3M i Insurwave

Słowa końcowe

Jest więcej niż oczywiste, że rynek blockchain będzie rósł wykładniczo w ciągu najbliższych kilku lat. Jest to również widoczne w wyścigu między głównymi firmami technologicznymi, które konkurują o zapewnienie swoim klientom najlepszego rozwiązania BaaS (blockchain-as-a-service)..

Rosnące masowe przyjmowanie technologii blockchain jako usługi sprawia, że ​​jest to obecnie najnowsza rewolucja w branży fintech. Jednak przy tak wielu dostępnych dobrych opcjach możesz chcieć dowiedzieć się, która z nich jest dla Ciebie najlepsza. Właśnie dlatego przedstawiłem Ci szczegółową analizę rozwiązania AWS, Azure vs Oracle Blockchain, która pomoże Ci wybrać najlepszą usługę dla Twoich unikalnych potrzeb..

Bibliografia:

https://aws.amazon.com/blogs/apn/how-aws-blockchain-partners-are-eniring-new-ways-of-doing-business/

https://www.fxstreet.com/cryptocurrencies/news/how-some-of-the-largest-tech-companies-are-investing-in-blockchain-201804162009

https://techcrunch.com/2018/04/22/amazons-new-blockchain-service-competes-with-similar-products-from-oracle-and-ibm/

https://techcrunch.com/2017/10/02/oracle-climbs-on-blockchain-bandwagon-with-new-cloud-service/

https://aws.amazon.com/partners/blockchain/solutions/

https://www.computerworld.com/article/3278088/blockchain/amazon-joins-list-of-blockchain-as-a-service-providers.html

https://www.ethnews.com/amazon-web-services-consensys-partnership-to-offer-kaleido-blockchain-platform

https://www.crn.com/news/cloud/300103791/partners-ready-to-take-deeper-dive-into-blockchain-with-aws.htm

https://www.businessinsider.com/ibm-azure-aws-blockchain-service-2017-10

https://www.ledgerinsights.com/how-to-blockchain-as-a-service-baas/

https://developer.oracle.com/blockchain

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map