Ponad 20 pytań i odpowiedzi do wywiadu Hyperledger

Czy przygotowujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej w Hyperledger? Cóż, nie jesteś sam. Hyperledger zyskał na popularności w ciągu ostatnich kilku lat. Jego zapotrzebowanie jest połączone z popytem na talenty w technologii blockchain.

Duże firmy, w tym Facebook, Twitter, Microsoft i inne, wiedzą, jak ważny jest talent, a jeśli chodzi o nowe technologie, takie jak Blockchain.

W tej chwili jedną z największych przeszkód dla branży jest praca nad standardem dla łańcucha bloków.

Hyperledger, projekt parasolowy prowadzony przez The Linux Foundation, ma właśnie to zrobić. Jest to technologia blockchain typu open source, która ma na celu przyspieszenie przyjęcia blockchain poprzez globalną współpracę.

Został on zastosowany w wielu rzeczywistych projektach, a organizacje mogą czerpać korzyści z trzymania się ekosystemu, który ewoluuje w szybkim tempie. Obecnie istnieją setki członków, którzy są obecnie częścią ekosystemu Hyperledger, w tym IBM, AirBus, Accenture i inni.

Contents

Jak przygotować się do wywiadu Blockchain

Zanim przejdziemy do pytań, musimy dowiedzieć się, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Jako uczeń powinieneś zawsze zaczynać od podstaw i stać się w tym silnym. W ten sposób otwierasz się na bardziej zaawansowane koncepcje.

Oprócz tego powinieneś zdobyć szerokie umiejętności interdyscyplinarne, podstawową wiedzę na temat różnych platform blockchain, umiejętność zarządzania biznesem za pomocą technologii, zrozumienie procesów biznesowych przedsiębiorstwa i wiele więcej.!

Omówiliśmy wszystkie punkty w naszym temacie Jak przygotować się do wywiadu dotyczącego łańcucha bloków. Te punkty dotyczą również Ciebie w przypadku wywiadu Hyperledger, ponieważ jest on oparty na łańcuchu bloków. Wszystko, co musisz zrobić, to wykorzystać punkty zgodnie z firmą, która próbuje cię zatrudnić dla Hyperledgera. Tak czy inaczej, wywiad powinien pomóc i dlatego warto go przeczytać, zanim przejdziesz dalej.

Szukasz pytań do wywiadów dotyczących technologii blockchain? Następnie powinieneś sprawdzić 50 najlepszych pytań i odpowiedzi do wywiadów Blockchain 2019!

Popyt na Blockchain i Hyperledger

Nie ma wątpliwości, że blockchain jest poszukiwany. W końcu zmienia to, jak działają i funkcjonują nasze branże. To właśnie umiejętność rozwiązywania problemów, które wcześniej uważano za niemożliwe, czyni ją tak niesamowitą!

Co więcej, wokół blockchain znajdziesz wiele programów certyfikacyjnych.


101 Blockchains rozumie zapotrzebowanie rynku, a także oferuje mnóstwo własnych kursów związanych z blockchain. Sprawdź akademię 101 Blockchains, aby dowiedzieć się więcej!

Hyperledger firmy Linux Foundation to świetna próba dostarczenia narzędzi do efektywnego wykorzystania łańcucha bloków. W rzeczywistości wiele czołowych szkół, w tym MIT i Berkey, już angażuje swoich uczniów, zapewniając zajęcia z kryptowalut i blockchain.

Ogólnie rzecz biorąc, widzimy ogromne zapotrzebowanie zarówno na blockchain, jak i Hyperledger w ogólnej przestrzeni. CNBC również donosi że blockchain jest najbardziej poszukiwanymi umiejętnościami zawodowymi według Linkedin w 2020 roku

Ogólnie rzecz biorąc, łatwo jest powiedzieć, że wybrałeś właściwą ścieżkę, jeśli próbujesz dostać się do branży.

Wymagane umiejętności

Jak widać, istnieje mnóstwo wymagań dotyczących łańcucha bloków i Hyperledgera. Łatwo powiedzieć, że dostaniesz pracę, jeśli masz umiejętności i predyspozycje do zaliczenia rozmowy kwalifikacyjnej. W większości przypadków jest to niezdolność kandydata do znajomości wymagań stanowiska przed podjęciem próby ich zdobycia.

Oprócz zdobycia pracy w Hyperledgerze podczas rozmowy kwalifikacyjnej w Hyperledgerze, chcemy zdobyć umiejętności wymagane, aby zostać specjalistą w dziedzinie blockchain i architektem blockchain.

Specjalista ds. Blockchain: Specjalista od blockchain to jedyny facet, który chce mieć umiejętności tworzenia rozwiązań opartych na blockchain. Ma takie umiejętności, jak sumienie techniczne, ekspert od języków programowania, projektuje i rozwija rozwiązanie blockchain, konfiguruje infrastrukturę blockchain i tak dalej!

Omówiliśmy już szczegółowo temat związany ze specjalistą Blockchain. Przeczytaj więcej na ten temat tutaj: Jak zostać specjalistą Blockchain. To z pewnością pomoże ci w wywiadzie z Hyperledger

Architekt Blockchain: Architekt blockchain ma zupełnie inną rolę do odegrania. Jest osobą, która projektuje rozwiązanie blockchain dla przedsiębiorstwa lub organizacji. Ściśle współpracuje z R.&D zespoły, aby to się stało! Kluczowe umiejętności, które architekt blockchain powinien posiadać, obejmują podstawy blockchain, umiejętności przywódcze, znajomość struktury danych, biegłość w kryptowalutach i tak dalej!

Omówiliśmy już artykuł o architekturze blockchain. Jeśli chcesz się uczyć, sprawdź to tutaj: Jak zostać architektem Blockchain. Zrozumienie różnicy może pomóc w odpowiednim zaprezentowaniu swoich umiejętności i dostosowaniu ich podczas rozmowy kwalifikacyjnej Hyperledger.

35+ pytań do wywiadów Hyperledger, o których powinieneś wiedzieć

P: Co to jest Hyperledger?

Odp .: Hyperledger to parasolowy projekt współpracy typu open source zarządzany przez The Linux Foundation. Oferuje ekosystem Hyperledger Greenhouse, który składa się z wielu projektów, począwszy od narzędzi, ram i bibliotek.

Ponieważ jest to oprogramowanie typu open source, jest aktywnie rozwijane, a setki programistów na całym świecie współpracują, aby go ulepszyć. Został wprowadzony w lutym 2016 roku w pięknym mieście San Francisco w Kalifornii. W tej chwili ma 30 członków-założycieli, w tym IBM, VMWare, SWIFT, R3 i innych.

Przeczytaj więcej poniżej.

 • Samouczek Hyperledgera: Kompletny przewodnik

P: Jakie są główne cele Hyperledgera?

Odp .: Główne cele Hyperledgera są następujące.

 • Twórz bazy kodów i rozproszone struktury księgi, które są klasy korporacyjnej i open source. Powinny one pomóc wspierać transakcje biznesowe.
 • Twórz społeczności techniczne, aby mogli pracować nad budowaniem i rozwijaniem wspólnych POC księgi, blockchain, prób terenowych i wiele więcej!
 • Poinformuj opinię publiczną o możliwościach rynkowych technologii blockchain.
 • Wybierz otwartą i neutralną architekturę kierowaną przez społeczność. Powinien być wspierany przez ład biznesowy i techniczny.
 • Wreszcie chcą promować społeczność, aby mogła dotrzeć do jak największej liczby frameworków i platform.

P: Co to jest tkanina Hyperledger?

Odp .: Hyperledger Fabric to popularny projekt Hyperledger. Służy do tworzenia rozwiązań i aplikacji o architekturze modułowej. Niektóre z jego kluczowych funkcji obejmują członkostwo typu plug-and-play, konsensus i inne funkcje. Daje to branży wiele opcji pracy z technologią blockchain i może być używane w wielu branżowych przypadkach użycia. Skupia się również na zapewnieniu większej skalowalności bez konieczności poświęcania prywatności.

Obecnie Hyperledger Fabric ukazał się w wersji 2.0.

Więcej zasobów do nauki:

 • Hyperledger Fabric 2.0: Blockchain nowej generacji

P: Jakie są główne składniki modelu tkaniny Hyperledger? Opisz je pokrótce.

Odp .: Zasadniczo Hyperledger Fabric chce zapewnić dostosowane, ale potężne i kompleksowe rozwiązanie blockchain dla przedsiębiorstw. Model tkaniny Hyperledger składa się z sześciu kluczowych cech konstrukcyjnych.

 • Aktywa: zasoby służą do definiowania przedmiotów, które oferują wartość i mogą być wymieniane w sieci. Może to być żywność, lekarstwa lub kryptowaluta.
 • Funkcje księgi: Ledger oferuje mnóstwo funkcji, w tym możliwość kodowania historii transakcji każdego kanału. Jest również niezmienna i współdzielona. Obsługuje zapytanie podobne do zapytania SQL.
 • Prywatność: funkcja prywatności zapewnia zbieranie danych zarówno prywatnych, jak i kanałowych. 
 • Kod łańcucha: kod łańcucha jest rdzeniem tkaniny. Zapewnia wiele aspektów, w tym wydajność, skalowalność, typy węzłów, weryfikację i zaufanie. 
 • Konsensus: obsługuje konsensus sieciowy ze skalowalnością i bezpieczeństwem.
 • Bezpieczeństwo & Usługi członkostwa: oferują możliwość tworzenia sieci z zezwoleniami

Uwaga: to ważne pytanie w wywiadzie dla Hyperledgera.

P: Jakie projekty są wymienione w parasolach Hyperledger?

Odp .: Obecnie w Hyperledger Greenhouse znajduje się 15 projektów. Są jak poniżej.

 • Hyperledger Aries
 • Hyperledger Avalon
 • Hyperledger Besu
 • Hyperledger Burrow
 • Suwmiarka Hyperledger
 • Hyperledger Explorer
 • Tkanina Hyperledger
 • Siatka Hyperledger
 • Hyperledger Indy
 • Hyperledger Iroha
 • Kołdra Hyperledger
 • Hyperledger Sawtooth
 • Hyper ledger Transact
 • Hyperledger Ursa

Dowiedz się więcej o nich tutaj: Projekt Hyperledger

Uwaga: W wywiadzie dla Hyperledgera ankieter oczekuje, że znasz wszystkie projekty. Jeśli jednak nie jesteś w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania, nie martw się, ponieważ ankieter skupi się również na Twojej wiedzy technicznej.

P: Co to jest Techniczny Komitet Sterujący (TSC)?

Odp .: Techniczny komitet sterujący jest odpowiedzialny za kierowanie wartościami i odpowiedzialność za kierunek techniczny Hyperledger. Komisja składa się z 11 wybieranych członków. Mają złożony zakres obowiązków, które zostały określone w Karcie Hyperledger.

P: Jakie są trzy etapy, przez które przechodzi projekt Hyperledger?

Odp .: Cykl projektu Hyperledger może składać się z pięciu możliwych stanów

 • Propozycja: Tutaj TSC otrzymuje propozycje projektów. 
 • Inkubacja: Projekt po zatwierdzeniu przez TSC wchodzi do inkubacji
 • Aktywny: każdy projekt, który zakończył inkubację, jest ustawiony jako Aktywny. 
 • Pierwsze główne wydanie: w tym momencie projekt przechodzi przez swoje pierwsze główne wydanie. 
 • Przestarzały: na tym etapie projekt nie jest aktywnie rozwijany. Jest rozwijany i utrzymywany przez swoją społeczność przez sześć miesięcy. Po tym nie ma żadnych formalnych wydań.
 • Koniec życia: projekt nie jest ani utrzymywany, ani rozwijany.

Uwaga: Opowiedzenie wywiadu o pięciu możliwych stanach w wywiadzie Hyperledger oznacza, że ​​wiesz, w jaki sposób projekty są utrzymywane.

P: Powiedz nam o zaletach Hyperledger Fabric?

Odp .: W środowisku korporacyjnym jest wiele zalet Hyperledger Fabric.

 • Dozwolone sieci: Dzięki Hyperledger Fabric każde przedsiębiorstwo lub organizacja będzie mogło tworzyć sieci z pełnymi uprawnieniami. Oznacza to, że organizacje mogą decydować, kto i do czego każdy może uzyskać dostęp do sieci. Tożsamości muszą najpierw wykonać KYC, zanim będą mogły uzyskać dostęp do jakichkolwiek zasobów sieciowych. Pomaga organizacjom, które w dużym stopniu polegają na bezpieczeństwie danych, w tym sektorach finansowych, służbie zdrowia i bankowości.
 • Skalowalność i wydajność: Hyperledger oferuje wydajność i skalowalność dzięki projektom Hyperledger. Na przykład Hyperledger Fabric oferuje możliwość zastosowania konstrukcji modułowej, która poprawia skalowalność bez poświęcania prywatności sieci. To także duży poziom zaufania.
 • Bogate zapytania: Tkanina Hyperledger oferuje przejścia stanów w sposób sekwencyjny. Daje to platformie możliwość generowania par klucz-wartość.
 • Budowa modułowa: Fabric oferuje modułową konstrukcję, co z kolei ułatwia przedsiębiorstwom integrację z ich systemem. Otwiera również wiele zastosowań w przemyśle, w których można wykorzystać konstrukcję modułową.
 • Funkcjonalność łańcucha: Kolejną zaletą Hyperledger Fabric jest korzystanie z aplikacji z kodami łańcuchowymi, które z kolei zapewniają, że transakcje z przeniesieniem własności podlegają tym samym wymaganiom i regułom.

P: Jakie są składniki Hyperledger Fabric?

O: Ma dwa składniki, w tym dane stanu i dziennik transakcji.

P: Co to jest Hyperledger Explorer?

Hyperledger Explorer jest częścią projektów Hyperledger Umbrella. Umożliwia programistom tworzenie aplikacji internetowych do przeglądania / sprawdzania bloków, powiązanych danych i transakcji w Hyperledger. Umożliwia również sprawdzenie rodzin transakcji i wszelkich innych informacji dostępnych w księdze. 

P: Co to jest Hyperledger Aries?

Odp .: Hyperledger Aries umożliwia interoperacyjny, wielokrotnego użytku i współdzielony zestaw narzędzi, którego celem są poświadczenia cyfrowe. Pozwala projektować rozwiązania i inicjatywy w zakresie przesyłania, tworzenia i przechowywania weryfikowalnych poświadczeń cyfrowych. Jest to biblioteka, która działa w połączeniu z obsługą kryptograficzną Hyperledger Ursa.

Najlepiej nadaje się do interakcji peer-to-peer w środowisku blockchain. 

P: Co to jest Hyperledger Avalon?

Hyperledger Avalon to narzędzie, które jest niezależną implementacją księgi przy użyciu specyfikacji Trusted Compute Specifications. Publikuje go Enterprise Ethereum Alliance. Dzięki niemu przetwarzanie blockchain można bezpiecznie przenieść do dedykowanych zasobów obliczeniowych z głównego łańcucha. 

P. Co to jest Hyperledger Besu?

Odp .: Hyperledger Besu jest klientem Ethereum dla przedsiębiorstw. Może to być zarówno zezwolenie prywatne, jak i publiczne. Jest wyposażony w wiele algorytmów konsensusu, w tym PoA, PoW i inne. 

P: Co to jest Hyperleder Burrow?

O: Hyperledger Burrow to rozproszone oprogramowanie rejestrujące, które koncentruje się na szybkości, ergonomii programisty i prostocie. Można go również zdefiniować jako kompletną pojedynczą binarną dystrybucję blockchain. Obsługuje inteligentne kontrakty oparte na WASM i EVM. Ma również wbudowane uprawnienia i zarządzanie, a także może przeprowadzać transakcje w ramach propozycji łańcuchowych.

P: Co to jest suwmiarka Hyperledger?

Hyperledger Caliper to narzędzie w ekosystemie Hyperledger. Dzięki niemu możesz porównać blockchain, jego wydajność przy użyciu predefiniowanych przypadków użycia. Generuje raporty, a także podaje użytkownikom odniesienia do innych rozwiązań blockchain, w tym Hyperledger Sawtooth, Ethereum, Hyperledger Besu, Hyperledger Burrow, FISCO BCOS, Hyperledger Fabric i Hyperledger Iroha.

P. Co to jest wiolonczela Hyperledger?

O: To kolejne narzędzie w Hyperledger Greenhouse. Oferuje operacyjny pulpit nawigacyjny blockchain. Poprawia zarządzanie, tworzenie i używanie łańcuchów bloków. Pozwólmy również przedsiębiorstwu stworzyć Blockchain jako usługę. Wreszcie, może być używany jako konsola operacyjna, umożliwiając wydajne zarządzanie łańcuchem bloków. Może działać w różnych infrastrukturach, w tym na maszynach wirtualnych, platformach typu bare metal i innych platformach kontenerowych.

P: Co to jest Hyperledger Grid?

P: Hyperledger Grid to referencyjne rozwiązanie wdrożeniowe zorientowane na łańcuch dostaw. Jest specyficzna dla domeny i dlatego będzie działać z biznesem opartym na łańcuchu dostaw. Dzięki niemu firmy mogą odwoływać się do implementacji modeli danych, typów danych, inteligentnych kontraktów i tak dalej! Jest również zgodny z otwartymi standardami i najlepszymi praktykami branżowymi. 

P: Co to jest Hyperledger Sawtooth?

Odp .: Sawtooth to rozproszone oprogramowanie rejestrujące, które oferuje modułową i elastyczną architekturę, podobnie jak Fabric. Umożliwia przedsiębiorstwom odróżnienie systemu podstawowego od domeny aplikacji. Oznacza to, że inteligentne kontrakty można konfigurować bez konieczności znajomości podstawowego projektu systemu. Obsługuje również różne algorytmy konsensusu, w tym Proof of Elapsed Time (PoET) i Practical Bizantine Fault Tolerance (PBFT).

P: Co to jest Hyperledger Indy?

Odp .: Indy to oprogramowanie do rozproszonej księgi, które oferuje komponenty, narzędzia i biblioteki wielokrotnego użytku dla tożsamości cyfrowych w rozproszonych rejestrach i łańcuchach bloków. Jest również interoperacyjny i współpracuje z różnymi łańcuchami bloków. 

P. Co to jest Hyperledger Iroha?

Odp .: Hyperledger Iroha to kolejne rozproszone oprogramowanie rejestrujące, które dobrze współpracuje z IoT i projektami infrastrukturalnymi. Można go łatwo zintegrować z nimi, a także jest prosty w obsłudze. Jego kluczowe cechy obejmują modułową, prostą konstrukcję, projekt C ++ i inne odporne na błędy algorytmy konsensusu.

P: Co to jest kołdra Hyperledger?

Odp .: Hyperledger Quilt to implementacja Java protokołu Interledger. Umożliwia płatności kryptograficzne i fiducjarne we wszystkich sieciach płatniczych.

P: Co to jest Hyperledger Transact?

Odp .: Hyperledger Transact to biblioteka, która ogranicza pisanie oprogramowania do rozproszonej księgi. Zapewnia również możliwość tworzenia standardowego interfejsu, który umożliwia wykonywanie inteligentnych kontraktów. 

P: Powiedz nam, jaka jest różnica między Ethereum a Hyperledgerem?

Odp .: Istnieje wiele różnic między Ethereum a Hyperledger. Zasadniczo Hyperledger i Ethereum mają różne cele. Na przykład Hyperledger jest przeznaczony dla biznesu B2B, podczas gdy Ethereum jest przeznaczony dla ogólnych aplikacji i biznesów B2C. Zarówno Hyperledger, jak i Ethereum oferują sieci prywatne i licencjonowane. Jednak Ethereum daje również możliwość tworzenia publicznych sieci blockchain.

Ethereum wykorzystuje konsensus algorytmu PoW, który wymaga wydobywania, podczas gdy Hyperledger oferuje podłączany konsensus, w którym wydobywanie nie jest wymagane. Ostatnia różnica polega na tym, że wykorzystuje język programowania Golang, podczas gdy Ethereum wykorzystuje Solidity.

Przeczytaj więcej o: Ethereum kontra Hyperledger: który z nich jest idealny do inteligentnych umów i prywatności?

P. Co to jest plik YAML?

Odp .: plik YAML jest czytelnym dla człowieka językiem serializacji danych. Jest używany w projekcie Hyperledger. Służy do konfigurowania różnych aspektów projektu. 

P: W jakim języku jest napisany Chaincode?

Odp .: Chaincode jest napisany w wielu językach, w tym w Javie i GO.

P: Co to jest Golang?

O: Golang to język programowania używany w projekcie Hyperledger Fabric. Służy do pisania inteligentnych kontraktów, a także kodu łańcucha jest zapisywany przy jego użyciu. 

P. Co to jest blok Genesis?

O: Blok Genesis to pierwszy blok generowany na platformie blockchain. Jest to również pierwszy blockchain, który jest generowany w rozproszonej księdze blockchain Hyperledgera. Wygenerowane później transakcje są dodawane do późniejszych bloków z odpowiednią weryfikacją.

P: Jakie są węzły w Hyperledger Fabric?

Odp .: Wpisy komunikacyjne w Hyperledger są nazywane węzłami.

P. Co to jest kanał w Hyperledger Fabric?

Odp .: Podsieć sieci Hyperledger jest nazywana kanałem. W sieci blockchain może być jak najwięcej kanałów.

P. Opowiedz nam o różnych typach węzłów w Hyperledger Fabric?

O: Istnieją trzy typy węzłów w Hyperledger Fabric.

 • Węzeł równorzędny
 • Węzeł klienta
 • Węzeł zamówienia

Każdy węzeł ma swoją własną funkcjonalność. Na przykład partner musi zatwierdzić transakcję zainicjowaną przez węzeł klienta. O gwarancję zakończenia transakcji dba węzeł zamówienia.

P: Czy inteligentne kontrakty i kody łańcuchowe są podobne?

O: W rzeczywistości są takie same.

P: Jaki jest mechanizm konsensusu?

Odp .: Mechanizm konsensusu służy do weryfikacji transakcji i innych działań w sieci blockchain. Istnieje wiele popularnych mechanizmów konsensusu, w tym Proof-of-Work (PoW) i Proof-of-Stake (PoS). Hyperledger wykorzystuje model PBFT (Practical Bizantine Fault Tolerance).

P. Co oznacza BaaS?

Odp .: BaaS oznacza Blockchain as a Service – który jest dostarczany przez najlepsze firmy, w tym Microsoft, Google itp., Aby zapewnić Blockchain jako kompletną usługę. W ten sposób przedsiębiorstwo nie musi budować własnego rozwiązania blockchain i może hostować swoją aplikację blockchain w serwisowalnym Blockchain.

Wniosek

To prowadzi nas do końca wywiadu i pytań Hyperledgera. Co myślisz o pytaniach do wywiadu dla Hyperledgera? Skomentuj poniżej i daj nam znać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map