Poznanie zastosowań technologii blockchain może dać ci jasne zrozumienie, w jaki sposób może ona zmienić otaczający nas świat. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z blockchain i chcesz nauczyć się technologii blockchain i poza nią, to poznanie zastosowań technologii blockchain może naprawdę pomóc!

Nikt nie zaprzecza wpływowi technologii blockchain w naszym prawdziwym świecie. Nawet doświadczeni użytkownicy blockchain mogą skorzystać na poznaniu przypadków zastosowań technologii blockchain. A co z przedsiębiorstwami? Cóż, objęliśmy wszystkich, ponieważ przejdziemy przez zastosowania technologii blockchain z punktu widzenia biznesu i przedsiębiorstwa.

Oprócz tego zajmiemy się również rzeczywistymi zastosowaniami technologii blockchain, która jest skierowana do osób, które nie mają wykształcenia technicznego. Ogólnie rzecz biorąc, ten post będzie kompletnym przewodnikiem do poznania przypadków użycia technologii blockchain.

Ale zanim to zrobimy, musimy poznać technologię Blockchain. Zacznijmy.

Technologia Blockchain: nowy sposób patrzenia na świat


Nasz świat jest scentralizowany. Jeśli rozejrzysz się wokół, znajdziesz mnóstwo usług, które wykorzystują centralizację do zasilania całego procesu. Bank, który odwiedzasz, aby zdeponować lub wymienić pieniądze, jest scentralizowany i posiada własność twoich aktywów na więcej sposobów, niż możesz sobie wyobrazić.

Technologia Blockchain jest tutaj, aby przełamać kajdany centralizacji i zapewnić lepsze opcje użytkownikom końcowym. Zasadniczo blockchain jest zdecentralizowaną siecią opartą na księgach peer-to-peer, w której nie ma centralnego organu.

Podstawową ideą decentralizacji jest to, co sprawia, że ​​technologia blockchain jest tak popularna. Obecnie jest używany w różnych sektorach w celu poprawy ich stanu. 

Aby zapewnić decentralizację, sieć wdraża kilka kluczowych elementów, aby decentralizacja działała.

  • Każdy peer bierze udział w utrzymaniu sieci. Każdy partner ma również pełną kopię księgi.
  • Sieć wykorzystuje również metodę konsensusu, która weryfikuje transakcje.
  • Mechanizm wydobywania jest również udostępniany rówieśnikom, którzy muszą uczestniczyć w metodzie konsensusu, przestrzegając zasad wydobywania.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z blockchain, zalecamy zapoznanie się z naszym szczegółowym przewodnikiem po łańcuchu bloków, który stworzyliśmy dla początkujących: Blockchain dla początkujących: przewodnik dla początkujących.

 

Ponad 20 zastosowań technologii Blockchain, które powinieneś znać

Teraz, gdy zrozumieliśmy podstawy technologii blockchain, możemy teraz skupić się na przypadkach użycia technologii blockchain.

Najpierw przyjrzymy się zastosowaniom technologii blockchain z perspektywy biznesowej.

Biznes wykorzystuje technologię Blockchain

Firmy mają różne potrzeby. Potrzebują technologii, która może być wydajna, postępowa i pomoże im rozwiązać problemy związane z poprzednimi technologiami. 

Blockchain zapewnia ten zakres ulepszeń dla firm i widać to już na obecnym rynku. Sektory takie jak finanse, opieka zdrowotna, nieruchomości, energia, media i inne powoli i szybko zmierzają w kierunku przyjęcia technologii blockchain.

Przyjrzyjmy się niektórym biznesowym przykładom użycia technologii blockchain.

 

Opieka zdrowotna

Obecnie znajdujemy się w środku pandemii. A jeśli spojrzysz na dane, nasze systemy opieki zdrowotnej nie są przygotowane na coś tak dużego. W niektórych krajach istnieje ogromne zapotrzebowanie na łóżka i nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, gdzie są one dostępne. Dzieje się tak z powodu scentralizowanego systemu opieki zdrowotnej, z którego korzystamy od trzech do czterech dekad.

Scentralizowane podejście oznacza, że ​​nie ma odpowiedniego sposobu komunikacji między szpitalami w zakresie udostępniania krytycznych informacji na temat łóżek, leków lub profilu pacjenta. Innym problemem związanym z obecnymi scentralizowanymi systemami jest brak śledzenia leków. Prowadzi to do wyższych cen leków sprzedawanych na czarnym rynku przez same szpitale. Krótko mówiąc, w całym systemie brakuje przejrzystości.

Blockchain zmienia to wszystko. Zapewnia przejrzysty, pozbawiony zaufania i niezmienny system, który może zmienić sposób rozwiązywania problemów przez opiekę zdrowotną. Na przykład leki można śledzić, integrując je z łańcuchem dostaw. Ponadto, korzystając z połączonej sieci blockchain, każdy gracz może udostępniać sobie nawzajem krytyczne informacje. Pacjenci mogą również bardziej zaufać systemowi i zrozumieć, jak działa system.

Jednym ze znaczących graczy w opiece zdrowotnej, który zmienia krajobraz za pomocą technologii blockchain, jest BurstIQ. Jest to platforma bezpieczeństwa, która umożliwia firmom bezpieczne przenoszenie danych pacjentów z jednego miejsca do drugiego. Przestrzegają również surowych zasad zgodności z ustawą HIPAA.

Omówiliśmy Blockchain for Healthcare, gdzie można znaleźć wszystkie interesujące przypadki użycia i aplikacje.

Zarządzanie łańcuchem dostaw

Nie ma wątpliwości, że podstawą każdej firmy jest zarządzanie łańcuchem dostaw. Niezależnie od tego, czy chodzi o handel detaliczny, czy eCommerce, posiadanie optymalnego łańcucha dostaw może spowodować lub zrujnować biznes.

Mimo że firmy imponująco współpracują z obecnymi systemami zarządzania łańcuchem dostaw, nadal istnieją pewne poważne wady, które uniemożliwiają jej działanie z maksymalną optymalną wydajnością.

Obecnie problemem w zarządzaniu łańcuchem dostaw jest identyfikowalność. Technologia Blockchain zapewnia przejrzystość całego procesu łańcucha dostaw. Daje firmom możliwość śledzenia towarów od punktów źródłowych do punktów dostawy. Te śledzenie jest wykonywane dokładnie i zapewnia lepszy sposób obsługi towarów i ich stanu.

Przemysł spożywczy może wykorzystać radykalną zmianę, jaką zapewnia technologia blockchain. IBM Food Trust jest jednym z najlepszych przykładów śledzenia żywności. Śledzą żywność od jej pochodzenia do jej spożycia, z korzyścią dla prawie wszystkich w tym procesie, w tym sprzedawców detalicznych, producentów, dostawców i użytkownika końcowego. Działa poprzez oznaczanie każdego produktu spożywczego unikalnym kodem kreskowym generowanym przez łańcuch bloków. Następnie jest śledzony przez cały cykl życia. Jeśli więc coś pójdzie nie tak, system zostanie o tym powiadomiony i zostaną podjęte odpowiednie kroki w celu rozwiązania tego problemu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o łańcuchu dostaw i jego wpływie na technologię blockchain, zapoznaj się z kursem The Ultimate Blockchain and Supply Chain Course!

Zobacz także Blockchain For Supply Chain: The Game Changer

Nieruchomość

Nieruchomości to duża branża, a liczby mówią same za siebie. W samych Stanach Zjednoczonych branża nieruchomości rozwija się każdego roku w tempie około 6-7%, a średnia mediana ceny domów wynosi około 300 000 USD. Liczba może sprawiać wrażenie, że nieruchomość działa zgodnie z obietnicą i nie ma żadnych problemów. To jest całkowicie błędne!

Nieruchomości mogą być ogólnie bardzo dochodowym rynkiem. Jednak nie jest to tak optymalne i opłacalne, jak powinno – przy odpowiedniej technologii.

Obecne problemy związane z nieruchomościami to brak przejrzystości, pośredników, długi proces i oszustwa. Więc co to wszystko oznacza?

Przykład

Decydując się na zakup domu w 2020 roku, musisz przejść przez krok lub proces, który może być czasochłonny i kosztowny. Na początkowych etapach musisz sprawdzić, czy nieruchomość, którą zdecydowałeś się kupić, została legalnie sprzedana przez jej prawdziwego właściciela, czy nie. Aby to sprawdzić, musisz zatrudnić prawnika do weryfikacji dokumentów. Ponadto papier może zostać sfałszowany, aby oszukać potencjalnego nabywcę. Gdy jesteś zadowolony z własności i oryginalności dokumentów, możesz przejść do zakupu nieruchomości za pośrednictwem pośrednika.

Pośrednicy mają swoje zalety i wady. Oczywiście pomagają ci sfinalizować transakcję, ale także pobierają sporą część opłat za to, co robią. Nie wspominając o tym, że dodają kolejną warstwę złożoności do całego procesu zakupu domu. 

Ale w jaki sposób technologia blockchain rozwiązuje problemy związane z nieruchomościami?

Czyni to poprzez zapewnienie przejrzystości, usunięcie pośredników, dodanie możliwości weryfikacji i zmniejszenie kosztów. Ponieważ blockchain oferuje niezawodną i przejrzystą platformę, nie ma potrzeby korzystania z pośredników, ponieważ wszystko jest przejrzyste zarówno dla kupującego, jak i dla sprzedającego. Nieruchomości można również zarejestrować cyfrowo, co umożliwia weryfikację nieruchomości, w tym jej właściciela. 

Tak więc, jeśli kupiłeś nieruchomość za pośrednictwem platformy lub sklepu opartego na platformie blockchain, musisz wybrać nieruchomość i kupić ją bez większego zastanowienia.

Platforma zajmie się wszystkim innym, w tym dodawaniem pożyczek i przetwarzaniem własności poprzez inteligentne kontrakty. Inteligentna umowa to sposób na zautomatyzowanie aspektów umowy, takich jak przeniesienie prawa własności na kupującego po spłaceniu całej kwoty pożyczki. Inteligentne kontrakty można zakodować tak, aby zawierały specjalne warunki. Zasadniczo jest to dokument prawny w kodzie.

Istnieje wiele firm, które wykorzystują technologię blockchain. Niektóre z godnych uwagi to PropertyClub, ManageGO, i RealBlocks.

Energia

Kiedy mówimy o energii, mamy na myśli energię wytwarzaną różnymi sposobami, na przykład z węgla, wiatru lub słońca. Energia elektryczna jest jedną z podstawowych form energii, która zasila prawie wszystko wokół nas. Sektor energetyczny przeszedł radykalne zmiany w ciągu ostatnich dwóch do trzech dekad, obejmując więcej obszarów i wytwarzając energię, która napędza metropolie. Jednak zasięg jest ograniczony i istnieją problemy, które należy rozwiązać.

Zasadniczo głównym powodem, dla którego sektor energetyczny nie jest w stanie rozwiązać problemów, jest jego centralizacja. Podstawowe problemy obejmują nieosiągalność, mniejszą trwałość i przejrzystość. 

Wszystko to ulegnie zmianie wraz z technologią blockchain, ponieważ poprawi ona tony zastosowań, w tym hurtową dystrybucję energii elektrycznej, handel energią typu peer-to-peer i tak dalej.!

Oznacza to, że użytkownicy mogą wytwarzać energię i podłączać ją do otwartej sieci, aby inni mogli ją konsumować. Pomysł jest niesamowity, ponieważ usuwa centralizację i umożliwia dotarcie energii do części świata, w których tworzenie infrastruktury jest dla firm niewykonalne. Handel energią typu peer-to-peer można zautomatyzować za pomocą inteligentnych kontraktów. 

Krata+ jest jedną z tych firm energetycznych, które wykorzystują technologię blockchain, aby umożliwić hurtową dystrybucję energii, w tym handel energią typu peer-to-peer.

W 101Blockchains rozmawialiśmy również z CEO Energy Friendly Solutions, S.A., Oscars Odin. W swoim wywiadzie mówił o tworzeniu, w jaki sposób technologia blockchain może przełamać monopol sektora energetycznego i korzystać z wymiany peer-to-peer. Opowiada o tym, jak można łączyć ze sobą urządzenia IoT, zapewniając identyfikowalność, przejrzystość i zaufanie do całej sieci. Chcą zmieniać sektor energetyczny dzięki swojej innowacyjnej technologii. Aby dowiedzieć się więcej, zalecamy zapoznanie się z wywiadem poświęconym społeczności.

https://www.youtube.com/watch?v=YGsi0OKe360

Głoska bezdźwięczna

Ostatnim biznesem wykorzystującym technologię blockchain, która ma wpływ, o którym będziemy mówić, jest sektor mediów. Jest to jeden z tych sektorów, które nieustannie ewoluują w zależności od warunków społeczno-ekonomicznych regionu. Na przykład Chiny mają ścisłą kontrolę mediów, która może prowadzić do kontrolowanych mediów i wolności.

Jednak nie dotyczy to wszystkich krajów. Z darmowymi mediami wiąże się mnóstwo innych problemów, w tym naruszenie praw własności intelektualnej, scentralizowana zawartość i problemy z monetyzacją.

Kolejną kwestią, na którą cierpi wielu użytkowników, jest brak możliwości wyboru wybranej platformy. Jeśli więc jesteś twórcą treści i chcesz dotrzeć do jak największej liczby osób, musisz wybrać popularne platformy treści. To nie tylko ogranicza publiczność, którą otrzymujesz, ale także pieniądze, które zarabiasz na swoich treściach, ponieważ platformy wycinają sporą kwotę na usługi jako opłaty. To nie jest sytuacja korzystna dla twórców treści.

Przykład

YouTube jest najlepszym przykładem monopolu na treści. Początkowo udało im się zebrać mnóstwo treści, zapewniając dobre pieniądze na tworzenie treści swoim twórcom treści platformy. Jednak z czasem wszystko zaostrzyli, zapewniając mniejszą wartość twórcom treści. Kwestionowano również ich algorytm, który faworyzuje jeden typ treści niż inne. U podstaw problemu leży centralizacja.

Zdecentralizowane podejście wykorzystujące technologię blockchain jest przełomowe w mediach, ponieważ rozwiązuje większość problemów. Twórca treści może udostępniać swoje treści na zdecentralizowanej platformie, w której nie ma ograniczeń co do zasięgu. Nie ma też żadnych obniżek opłat za udostępnianie ich treści w Internecie. Wreszcie, każda treść zawiera kody, których można użyć do wykrycia naruszenia praw własności intelektualnej.

Jeśli więc ktoś dopuści się naruszenia praw własności intelektualnej, system może to wykryć sam i podjąć działania w oparciu o definicje inteligentnych kontraktów.

Spotify ma na celu wykorzystanie technologii blockchain do stworzenia lepszych relacji między użytkownikiem a twórcami.

Zastosowania technologii Blockchain dla przedsiębiorstw

Teraz, gdy zrozumieliśmy, w jaki sposób technologia blockchain wpływa na biznes, możemy przyjrzeć się przedsiębiorstwom. Mimo że przedsiębiorstwa są pewnego rodzaju biznesem, są one najczęściej definiowane jako przedsiębiorstwa, które mają dużą grupę docelową i dużą skalę.

Jeśli więc jesteś częścią przedsiębiorstwa, które rozwiązuje problemy milionów użytkowników, przeczytanie tej sekcji może Ci pomóc.

W tej chwili blockchain jest nadal w fazie początkowej. Jest to jednak nieaktywny rozwój wielu podmiotów na całym świecie. Hyperledger jest jednym z najlepszych przykładów rozwoju technologii blockchain na całym świecie. Jest to projekt parasolowy typu open source, który składa się z narzędzi, ram i bibliotek dla przedsiębiorstw do tworzenia i eksplorowania rozwiązań związanych z technologią blockchain..

Na 101Blockchains.com szczegółowo omówiliśmy Hyperledger. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapoznaj się z artykułami zamieszczonymi poniżej.

  • Kącik analityków: Co to jest Hyperledger?
  • Hyperledger Fabric 2.0: Blockchain nowej generacji
  • Przykłady użycia i studia przypadków Hyperledger Fabric

Omówiliśmy również zastosowania technologii blockchain w przedsiębiorstwie, 10+ przypadków użycia Blockchain w przedsiębiorstwie, w których omówiliśmy najważniejsze przypadki użycia blockchain w przedsiębiorstwie.

Bankowość i finanse

Sektor finansowy jest wiodącym sektorem we wdrażaniu technologii blockchain. Quorum to jedna z korporacyjnych platform blockchain, które oferują organizacjom korzystanie z technologii blockchain. 

W bankowości i finansach mamy zdecentralizowane finanse (DeFi), które są podstawą zmiany. DeFi to ruch open source mający na celu radykalną zmianę sposobu funkcjonowania aplikacji finansowych w zdecentralizowanej architekturze. Zasadniczo nie ma centralizacji, która eliminuje główne problemy związane z niewłaściwym wykorzystaniem funduszy. Ethereum to kluczowa platforma blockchain używana do tworzenia aplikacji DeFi. 

Oprócz tego banki mogą również wdrażać technologię blockchain, aby udoskonalić swoje procesy bankowe. Mogą go zautomatyzować, aby zapewnić bezproblemową obsługę użytkownikom końcowym.

Wreszcie, możemy również zobaczyć wpływ łańcucha bloków na sposób, w jaki aktywa lub wartość mogą być przenoszone na całym świecie bez potrzeby scentralizowanej jednostki. 

Przemysł spożywczy

Przemysł spożywczy pilnie potrzebuje zmian. Z pożywienia czerpiemy energię, a dobre jedzenie może oznaczać lepsze zdrowie dla wszystkich. Jednak tak nie jest, jeśli chodzi o jedzenie, które spożywamy codziennie. W żywności może występować zanieczyszczenie, o którym byśmy nie wiedzieli. To nie jest bezpieczne.

Aby zapewnić bezpieczeństwo żywności, cały łańcuch dostaw musi być przejrzysty pod względem jakości i stanu żywności. W przypadku blockchain może się to zdarzyć. 

Pojemniki na żywność można jednoznacznie zidentyfikować w łańcuchu bloków za pomocą wszystkich niezbędnych czujników. Tak więc, jeśli jakość żywności pogorszy się, czujnik może zidentyfikować problem i wysłać wiadomość do procesora. Mogą go wymienić lub całkowicie odrzucić.

Niepowtarzalna identyfikacja dodawana do każdego artykułu spożywczego oznacza również, że osoba, która go kupuje, może zweryfikować pochodzenie i trasę tego artykułu spożywczego, korzystając z publicznej platformy informacyjnej.. 

Sprzedaż

Branża detaliczna również może skorzystać na technologii blockchain. Jeśli chodzi o handel detaliczny, obejmuje wiele różnych rodzajów działalności, w tym sklepy spożywcze, odzieżowe lub elektroniczne. Omówiliśmy już powyżej, w jaki sposób technologia blockchain może zmienić przemysł spożywczy, zapewniając bezpieczeństwo żywności poprzez ścisłe monitorowanie całego cyklu życia żywności – od początku do końca. 

Ale co z innymi rozwiązaniami dla handlu detalicznego? Mogą również zdecydować się na wykorzystanie technologii blockchain do monitorowania swojego łańcucha dostaw i zwiększania jego wydajności. Przejrzystość zmienia zasady gry, gdzie handel detaliczny może zapewnić lepszą obsługę. Klienci będą również mogli bardziej ufać sprzedawcom detalicznym, ponieważ mogą samodzielnie weryfikować informacje za pośrednictwem portali publicznych. 

Samochody

Przemysł samochodowy nabiera tempa wraz ze wzrostem zapotrzebowania na samochody osobowe. Ponieważ samochody autonomiczne są bardziej widoczne na drogach, technologia pojawiająca się w przyszłych samochodach będzie powszechna. Technologia blockchain może odegrać kluczową rolę w umożliwieniu branży motoryzacyjnej osiągnięcia kamienia milowego.

Dzięki technologii blockchain wbudowane czujniki mogą nie tylko przechwytywać informacje, ale także bezpiecznie i przejrzyście przechowywać je i rozpowszechniać wśród upoważnionych podmiotów. Poprawi to zaufanie i współpracę między stronami zaangażowanymi w ekosystem, w tym konsumentami, pojazdami i przedsiębiorstwami.

Dyrektorzy samochodów również akceptują fakt, że technologia blockchain może wywrzeć wpływ w ciągu najbliższych trzech lat.

Usługi rządowe

Nie wszystkie rządy są elastyczne, jeśli chodzi o wprowadzanie innowacji. Ale jest wielu, którzy rozumieją i cieszą się potencjałem, jaki oferuje technologia blockchain. 

Jeden z tych rządów obejmuje Dubaj. Ich cel, jakim jest uczynienie Dubaju pierwszym miastem na świecie, które będzie w pełni zasilane przez blockchain do 2021 r., Jest jednym z najlepszych przykładów tego, jak integracja blockchain ma kluczowe znaczenie dla sukcesu wszystkich..

Szwajcaria to kolejny kraj, który lubi to, co ma do zaoferowania technologia blockchain. Są najbardziej przyjaznym dla kryptowalut i blockchain krajem, w którym przepisy podatkowe są łagodne i przyjazne. Wspierają również innowacje, ponieważ umożliwiają finansowanie społecznościowe do 1,05 miliona dolarów dla start-upów bez konieczności podlegania przepisom prawnym.

Każdy rząd może użyć technologii blockchain, aby zmienić swój proces. Korzystając z blockchain, mogą uczynić swoje procesy przejrzystymi, a opinia publiczna będzie miała lepsze zrozumienie tego, jak działają ich rządy. Co więcej, wiele rządów może również zdecydować się na użycie technologii blockchain do zasilania swojego systemu głosowania, zapewniając pełną przejrzystość procesu..

Ubezpieczenie

Ubezpieczenie jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego społeczeństwa. Prawie każdy sektor lub osoba potrzebuje ubezpieczenia, aby żyć bez martwienia się o nieplanowane zdarzenia, które mają wpływ na ich zdrowie, zamożność i zdolności intelektualne.

Ponieważ globalny rynek ubezpieczeń szybko się zmienia, jest to jedyny przypadek, w którym nastąpiłby gwałtowny wzrost adopcji technologii blockchain przez firmy ubezpieczeniowe. W rzeczywistości już teraz widzimy organizacje wdrażające technologię rozproszonych rejestrów. W ankiecie przeprowadzonej przez Accenture w 2019 roku 80% kadry kierowniczej stwierdziło, że ich organizacja korzysta w takiej czy innej formie z technologii rozproszonych rejestrów..

Jak więc korzyści płyną z ubezpieczenia technologii blockchain? Cóż, robi to, zapewniając lepszą klarowność, przejrzystość i niezmienność całego systemu. Mając wszystko w sieci blockchain, ubezpieczyciele mogą uzyskać ubezpieczenie w ciągu kilku minut. Skorzysta na tym również branża ubezpieczeniowa, która usuwa oszustwa z systemu poprzez automatyzację większości parametrów raportowania ubezpieczeń.

Na przykład nowoczesny samochód z czujnikami może zgłosić wypadek bezpośrednio do ubezpieczenia z danymi w czasie rzeczywistym, zapewniając autentyczność całej sprawie. Po otrzymaniu danych firma ubezpieczeniowa może przetworzyć ubezpieczenie bez konieczności tracenia czasu. W ten sposób zarówno ubezpieczyciele, jak i firmy ubezpieczeniowe czerpią korzyści z całego procesu.

Istnieje wiele firm, które aktywnie pracują nad integracją technologii blockchain w swojej organizacji ubezpieczeniowej. Etherisc jest jedną z tych firm, która dostarcza platformę programistyczną typu open source dla zdecentralizowanych aplikacji ubezpieczeniowych.

Rzeczywiste przypadki użycia

Do tej pory możesz już dobrze rozumieć zastosowania technologii blockchain. Ale jeśli jesteś kimś, kto nie jest obeznany z technologią i nie masz pojęcia, jak blockchain zmieni Twoje życie, ta sekcja jest dla Ciebie. Możesz to również potraktować jako inne zastosowania technologii blockchain.

Dobrą wiadomością jest to, że omówiliśmy już rzeczywiste przypadki użycia technologii blockchain w naszym szczegółowym poście tutaj: Rzeczywiste przypadki użycia Blockchain – 46 aplikacji Blockchain

Omawiamy tam niektóre z fascynujących rzeczywistych przypadków użycia w wielu sektorach, w tym w służbie zdrowia, handlu detalicznym, magazynowaniu, nieruchomościach i tak dalej.

Jeśli czytasz ten artykuł, musisz korzystać z przeglądarki internetowej. Jest już przeglądarka internetowa, Odważny, który wykorzystuje technologię blockchain w celu poprawy prywatności i umożliwienia użytkownikowi udostępniania ich danych osobowych firmom. 

Poza tym jest SimplyVital Health, rozwiązanie medyczne, które ma na celu zapewnienie specjalistom, dostawcom i klientom możliwości łączenia i udostępniania informacji za pomocą technologii blockchain.

Zastosowania technologii blockchain w rządzie

Zachowaliśmy tę sekcję pod kątem zastosowań technologii blockchain w rządzie. Omówiliśmy już pokrótce wpływ technologii blockchain na rząd. 

Istnieje wiele przypadków użycia, które obejmują następujące.

  • Zarządzanie tożsamością: Rządy mogą korzystać z technologii blockchain, aby wdrożyć odpowiednie rozwiązanie do zarządzania tożsamością dla swojej populacji. Jest to o wiele lepsze niż zapewnianie identyfikacji za pomocą scentralizowanych środków, ponieważ podejście jest zdecentralizowane i przejrzyste. Społeczeństwo może również wykorzystać system do weryfikacji w dowolnym miejscu, bez konieczności noszenia przy sobie dokumentów. Potrzebują tylko klucza publicznego do weryfikacji za pomocą platformy lub aplikacji do zarządzania tożsamością.Zarządzanie rekordami: podobnie jak zarządzanie tożsamością, rządy mogą również tworzyć zarządzanie rekordami, które działa w oparciu o technologię blockchain. W ten sposób ludzie mogą rejestrować dokumenty w sieci blockchain bez obawy, że zostaną zgubione lub skopiowane przez kogoś innego. Mogą go używać w ruchu i zawsze mają lepsze sposoby radzenia sobie z regionalnymi przepisami.
  • Głosowanie: Głosowanie zawsze było wyzwaniem dla każdego rządu. Dzięki blockchain sytuacja może się zmienić, ponieważ rządy mogą wreszcie przeprowadzić przejrzysty proces głosowania za pomocą technologii blockchain. Pozwoli to również odpocząć od teorii spiskowych związanych z głosowaniem i da opinii publicznej jasny obraz tego, co się dzieje.
  • Podatki: Rządy mogą również przetwarzać podatki za pośrednictwem zdecentralizowanej platformy, która zapewnia wszystkim bezpłatne usługi podatkowe.

Firmy aktywnie wdrażające technologię Blockchain

Wiele firm aktywnie wdraża technologię blockchain. W tej sekcji przyjrzymy się kilku firmom, które aktywnie wdrażają lub inwestują w blockchain.

W bankowości i finansach można znaleźć firmy takie jak Visa, HSBC, Barclays i inne korzystające z technologii blockchain. Jeśli widzisz opiekę zdrowotną, są tacy gracze, jak FDA, Pfizer i DHL Express. W naszym poście, które firmy używają technologii Blockchain?, Wymieniliśmy większość z tych firm. Możesz rzucić okiem na poniższy obrazek.

Są też firmy, które inwestują w blockchain. Motywem tych firm jest rozwój technologii blockchain poprzez budowanie narzędzi, bibliotek i frameworków. Następnie mamy firmy, które inwestują w startupy, aby w zamian za zyski pomóc im osiągnąć swój cel.

Całą listę firm inwestujących w blockchain możesz sprawdzić tutaj: Firmy inwestujące w Blockchain.

Wniosek

To prowadzi nas do końca naszych ponad 20 zastosowań technologii blockchain, które powinieneś znać. Jak widać, omówiliśmy prawie każdy aspekt przypadków użycia, w tym biznes, przedsiębiorstwa, rządy i tak dalej.

Więc co myślisz o technologii blockchain? Skomentuj poniżej i daj nam znać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me