Ponad 30 najlepszych zdecentralizowanych aplikacji finansowych

Od kilku miesięcy zdecentralizowane finanse (DeFi) są jednym z gorących tematów w przestrzeni blockchain. Wszyscy koncentrują się na rozwoju zdecentralizowanych aplikacji finansowych, co ostatecznie sprawi, że nasz model gospodarczy stanie się przejrzysty.

DeFi wykorzystuje technologię blockchain, aby zapewnić, że nasz system finansowy jest w pełni zdecentralizowany, rozproszony i zabezpieczony, w przeciwieństwie do tradycyjnych środków. W rzeczywistości jest to jeden z szybko rozwijających się sektorów w przestrzeni kryptowalut.

Czujesz się zaintrygowany? Przyjrzyjmy się niektórym z popularnych na rynku zdecentralizowanych aplikacji finansowych, które możesz wypróbować już dziś. A więc zacznijmy!

Zapisać się:Wprowadzenie do kursu DeFi

Co to są zdecentralizowane aplikacje finansowe?

Zanim zaczniemy przyglądać się aplikacjom DeFi, pokrótce wyjaśnię koncepcję zdecentralizowanych finansów.

Finanse zdecentralizowane to system lub sieć finansowania typu peer-to-peer, która jest zasilana zdecentralizowanymi technologiami. Mówiąc najprościej, jest to w rzeczywistości przejście ze scentralizowanego i tradycyjnego systemu finansowego do bardziej zdecentralizowanej sieci peer-to-peer.

Zdecentralizowane firmy finansowe oferują cały ekosystem pełen aplikacji, od platform pożyczkowych i pożyczkowych po tokenizację aktywów. W tym przypadku zdecentralizowane aplikacje finansowe to nic innego jak blockchain lub aplikacje rozproszone opracowane specjalnie dla branży finansowej.

Ponadto większość z tych aplikacji wykorzystuje Ethereum jako podstawową technologię. W rzeczywistości nasz tradycyjny system finansowy działa głównie na scentralizowanej infrastrukturze, która jest bardzo wadliwa. Z drugiej strony zdecentralizowane aplikacje finansowe eliminują problemy wynikające ze scentralizowanej infrastruktury.

Jest to więc świetne podejście do digitalizacji tego sektora bez żadnych problemów ze starszymi systemami.

Dlatego jeśli masz tylko połączenie z Internetem, możesz uzyskać dostęp do wszystkich tych aplikacji Defi zbudowanych w celu usprawnienia wszystkich Twoich potrzeb finansowych.

Przełom w DeFi naprawdę zmienia scenariusz naszych systemów finansowych. Teraz możemy używać aktywów kryptograficznych na tak wiele sposobów, które nigdy nie były możliwe w przypadku prawdziwych walut. Zmiana paradygmatu w infrastrukturze gospodarczej daje nam wiele możliwości i pozwala pozbyć się ryzyka i problemów z zaufaniem.

Przeczytaj także: Zdecentralizowana technologia finansowania – kompleksowy przewodnik


Jakie są najlepsze zdecentralizowane aplikacje finansowe na rynku?

Od aktywów syntetycznych po DAO, zdecentralizowane firmy finansowe otwierają możliwości dla zupełnie nowego modelu gospodarczego na całym świecie. Co więcej, cała masa przypadków użycia tego sektora jest dowodem na to, że jest to coś więcej niż tylko kilka projektów DeFi.

To zintegrowany wysiłek mający na celu stworzenie kompletnego ekosystemu finansów, który odchodzi od tradycyjnych scentralizowanych usług. Dlatego przyjrzyjmy się najlepszym zdecentralizowanym aplikacjom finansowym, aby zrozumieć, jakich korzyści można się z nich spodziewać.

A więc zacznijmy!

najlepsze zdecentralizowane aplikacje finansowe

Zarządzanie aktywami

Zdecentralizowane aplikacje finansowe pomogą Ci być wyłącznym opiekunem Twoich informacji. Dlatego obejmuje również zarządzanie zasobami kryptograficznymi. Istnieje wiele portfeli kryptograficznych, które pomogą Ci bezpiecznie i efektywnie wchodzić w interakcję z aplikacjami do sprzedaży, kupowania, przesyłania i uzyskiwania odsetek od Twoich aktywów.

Tak więc w przestrzeni projektów DeFi będziesz właścicielem swoich danych, a nie stron trzecich ani agencji rządowych.

 • MetaMask: MetaMask zapewnia bezpieczeństwo i użyteczność potrzebne do ucieczki do aplikacji typu blockchain. Jest to jednak również portfel, który może obsługiwać zarządzanie kontem, a także podłączać dowolną osobę do łańcucha bloków. Co więcej, oferuje nawet portfele sprzętowe, które są całkowicie odizolowane od witryny.
 • Bezpieczny dla gnozy: Korzystając z tej aplikacji, możesz w pełni dostosować i zarządzać wszystkimi swoimi zasobami kryptograficznymi. Pozwala nawet na przechowywanie ich na wielu urządzeniach. Na przykład oferuje portfele oparte na EOA, portfele sprzętowe, portfele papierowe, a nawet kombinację tych trzech.

Zgodność i KYT

Zasadniczo w tradycyjnych firmach finansowych wytyczne dotyczące znajomości swojego klienta pomagają przeciwdziałać finansowaniu terroryzmu (CFT) i promować przeciwdziałanie praniu pieniędzy (AML). Jednak ponieważ system jest delikatny, hakerzy mogą włamać się do systemu i łatwo ominąć wszystkie protokoły bezpieczeństwa.

Dlatego DeFi przenosi ten system na nowy poziom. Nie koncentrując się na tożsamościach klientów, koncentrują się na adresach klientów. Tak więc, zamiast znać swojego klienta, aplikacje koncentrują się na znajomości transakcji (KYT). Pomaga to zapobiegać ryzyku w czasie rzeczywistym i eliminuje wszelkie możliwości popełnienia przestępstw finansowych.

 • Zgodność z Codefi: Ta aplikacja oferuje procesy KYT, które pomagają firmom ocenić wszelkie ryzykowne zachowania od samego początku. Dlatego może oferować kontrole CFT i AML w celu zidentyfikowania wszelkich nieuczciwych działań, a nawet terroryzmu.
 • Łańcuch KYC: KYC-Chain to kolejna aplikacja, która oferuje szereg funkcji. Otrzymasz czeki KYC i AML, tożsamość i weryfikację, portfel kryptowalut AML, skalowalną i bezpieczną sieć oraz dostęp do sieci Selfkey.

DAO

DAO jest w rzeczywistości zdecentralizowaną, autonomiczną organizacją, która koncentruje się na zdecentralizowanych i przejrzystych modelach biznesowych. Zasadniczo tego typu organizacje są oparte na technologii blockchain i niezwykle różnią się od tradycyjnych organizacji.

W każdym razie istnieją aplikacje, które koncentrują się na zarządzaniu operacjami finansowymi, pozyskiwaniu funduszy i utrzymywaniu zdecentralizowanego zarządzania w DAO.

 • Producent: Posiadacze MKR faktycznie zarządzają protokołami MakerDAO. Będzie to obejmować dostosowanie polityki dla Dai, poprawę zarządzania, wybór różnych rodzajów zabezpieczeń, zapewnienie bezpieczeństwa i przejrzystości.
 • Złożony: Compound to także kolejna aplikacja dla DAO, gdzie zdecentralizowana społeczność jest posiadaczem tokenów COMP. Co więcej, mogą proponować, a nawet głosować nad aktualizacjami związanymi z protokołem pierwotnym.

Zastanawiasz się, jak faktycznie działają DAO? Zapoznaj się z przewodnikiem po zdecentralizowanej organizacji, aby uzyskać odpowiedź.

Dane i analityka

Zdecentralizowane aplikacje finansowe zapewniają bezprecedensową przejrzystość aktywności sieciowej i danych transakcyjnych. Dlatego używanie protokołów DeFi może pomóc w analizie danych, odkrywaniu i podejmowaniu głębokich decyzji. Ogromna popularność tych aplikacji prowadzi do rozwoju różnych pulpitów nawigacyjnych i narzędzi. W rzeczywistości niektóre z nich mogą nawet pomóc w ocenie ryzyka związanego z platformą, śledzeniu wartości aktywów i porównywaniu ich pod kątem procesu płynności.

 • Dane Codefi: Codefi Data to pakiet do zarządzania i analizy danych. Możesz używać tego rozwiązania w ekosystemie inwestycyjnym, takim jak publiczne tokeny blockchain, aktywa cyfrowe, zdecentralizowane protokoły finansowe i tak dalej. Poza tym oferuje również wskaźniki wydajności i bezpieczeństwo.
 • DeFi Pulse: To tracker na żywo DeFi. Tutaj możesz znaleźć wszystkie najnowsze rankingi protokołów DeFi i ich analizy. Zazwyczaj śledzą całkowitą wartość, która jest zablokowana w inteligentnych kontaktach tych aplikacji.

Pochodne

Korzystając z inteligentnych kontraktów opartych na Ethereum, DeFi wprowadza teraz nowy rodzaj tokenizowanych instrumentów pochodnych. Zazwyczaj te instrumenty pochodne są bezpośrednio powiązane z instrumentem bazowym, a wyniki zmieniają się w zależności od tego składnika aktywów.

Co więcej, możesz używać instrumentów pochodnych DeFi do reprezentowania wszelkich rzeczywistych obligacji, walut, towarów, a nawet kryptowalut.

 • bZx: Jest to protokół pożyczkowy oparty na łańcuchu blokowym Ethereum. Ponadto możesz użyć tej aplikacji do tworzenia innych platform, które oferują funkcje pożyczkowe, pożyczkowe i handlowe. Tak więc, nawet jeśli jesteś pożyczkobiorcą lub pożyczkodawcą, to Ty będziesz mieć kontrolę nad kluczami.
 • dYdX: dYdX to świetna aplikacja, która pozwoli Ci handlować, pożyczać, pożyczać, a nawet bezpośrednio zarządzać swoimi aktywami. Co więcej, możesz użyć swoich zasobów kryptograficznych jako zabezpieczenia pożyczania innych aktywów. Śledzenie wydajności i zasobów jest również dość łatwe.

Rozwój infrastruktury

Zastosowania zdecentralizowanych finansów oferują możliwość komponowania. W rzeczywistości oznacza to, że pozwala różnym komponentom w systemie na łatwą komunikację, łączenie i współdziałanie. Korzystając z tej techniki, społeczności budują na tym, co stworzyli już inni programiści, dzięki czemu jest to obecnie jedna z najbardziej znanych i potężnych sieci.

Możesz pomyśleć o budowaniu aplikacji DeFi, takich jak budowanie za pomocą Legos. Istnieje wiele narzędzi przeznaczonych specjalnie do rozwoju infrastruktury platform blockchain. Co więcej, są to zdecydowanie jedne z najlepszych narzędzi, które programiści uwielbiają za swoje rozwiązania blockchain.

 • Apartament Truffle: Truffle Suite to połączenie narzędzi programistycznych, które pozwolą Ci stworzyć nową infrastrukturę od podstaw. Zawiera trzy narzędzia do kompilowania, testowania, debugowania i wdrażania – Truffle, Ganache i Drizzle.
 • Infura: Korzystając z Infury, możesz natychmiast podłączyć swoją aplikację do ich interfejsów API i korzystać z ich obsługi interfejsu do uruchamiania aplikacji. Najlepsze jest to, że możesz to zrobić za pomocą tylko jednego adresu URL. Co więcej, oferują usługi zarządzania, dzięki czemu możesz skupić się na rozwoju projektu.

Istnieje wiele innych narzędzi blockchain, które mogą pomóc w opracowywaniu zdecentralizowanych rozwiązań. Sprawdź narzędzia blockchain, które uwielbiają programiści, aby dowiedzieć się więcej na ich temat.

Zdecentralizowana wymiana

Innym popularnym przypadkiem użycia DeFi są dobrze znane zdecentralizowane aplikacje wymiany. Głównie są to giełdy kryptowalut, które nie potrzebują żadnego centralnego organu. Co więcej, pozwala użytkownikom na bezpośrednie transakcje z innymi rówieśnikami i zapewnia, że ​​kontrola pozostaje tylko dla użytkowników. W ten sposób pomaga zmniejszyć wszelkie manipulacje cenowe, wszelkiego rodzaju kradzieże lub włamania.

Ponadto te zdecentralizowane giełdy zapewniają płynność niektórym projektom, głównie jeśli chodzi o konkurencyjne giełdy scentralizowane.

Co więcej, niektóre giełdy mogą w pewnym stopniu korzystać z decentralizacji bez całkowitego pozbycia się scentralizowanych serwerów.

 • AirSwap: AirSwap to świetna zdecentralizowana aplikacja finansowa do handlu peer-to-peer. W rzeczywistości wykorzystuje Ethereum jako podstawową technologię. Co więcej, nie będziesz potrzebować żadnych opłat, depozytów ani rejestracji, aby handlować. Oferuje również bezpieczny i łatwy w użyciu interfejs, który promuje płynność aktywów.
 • Wymiana Uniswap: Jest to również oparte na Ethereum i oferuje automatyczny protokół płynności. Formuła, której używają, jest dość wyjątkowa i używają do tego inteligentnych kontraktów, których nie można uaktualnić. Dlatego możesz uzyskać dostęp do zaufanych pośredników, duże bezpieczeństwo, odporność na cenzurę i nadać priorytet decentralizacji, korzystając z tego.

Zapisać się: Kurs Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP)

Hazard

Zdecentralizowane aplikacje finansowe są również w świecie gier. Co więcej, korzystając z tych aplikacji, gracze mogą teraz odblokować możliwość obsługi zakupów w aplikacji bez ryzyka włamania na kartę kredytową. Co więcej, te aplikacje oferują teraz unikalne modele motywacyjne, które są trudne do znalezienia w typowych grach.

To z pewnością poprawi twoje wrażenia z gry, nie martwiąc się zbytnio o swoje finanse.

 • Razem Pool: To sprawdzona gra oszczędnościowa, w której nie ma dla Ciebie żadnych strat. Dodatkowo wykorzystuje Ethereum, aby uczynić go całkowicie zdecentralizowanym. Wszystko, co musisz zrobić, to użyć Dai, aby zdobyć bilety z basenu. Każdy Dai z puli wzbudzi zainteresowanie, więc jest to sytuacja korzystna dla wszystkich.

Pożyczanie i pożyczanie

Pożyczanie i pożyczanie to jeden z najbardziej znanych przypadków użycia zdecentralizowanego finansowania. W rzeczywistości użytkownicy mogą pożyczać swoje kryptowaluty do puli pożyczkowej i zarabiać na tym odsetki. W oparciu o ich kryteria, wiele aplikacji pasuje do pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy, pozbywając się po drodze wszelkich problemów z zaufaniem.

 • Aave: Jest to protokół typu open source, który tworzy różne rodzaje rynków pieniężnych. Tutaj możesz zarabiać odsetki od pożyczonych i zdeponowanych aktywów. Co więcej, deponenci są odpowiedzialni za zwiększenie płynności, a pożyczkobiorcy mogą pożyczać dowolne aktywa w sposób niedostatecznie zabezpieczony lub nadmiernie zabezpieczony.
 • Dharma: Dharma oferuje zestaw narzędzi programistycznych i inteligentnych umów, które pomagają w wypożyczaniu i pożyczaniu kryptowalut. Co więcej, aplikacja oferuje dostęp do ponad 2000 tokenów, gdzie nie będziesz potrzebować opłat gazowych do handlu. Możesz nawet wypłacić pieniądze w dowolnym momencie.

Zarządzanie tożsamością

Możesz łączyć aplikacje zdecentralizowanych finansów z systemami tożsamości opartymi na łańcuchu bloków, aby zapewnić użytkownikom dostęp do globalnej platformy ekonomicznej. Co więcej, pomoże to użytkownikom uzyskać dostęp do własnej tożsamości i używać jej jako przenośnej identyfikacji, kiedy tylko jej potrzebują.

Ponadto możesz oczekiwać wysokiego bezpieczeństwa swoich informacji finansowych i osobistych dokumentów, ponieważ żadna osoba trzecia nie może uzyskać do nich dostępu. Możesz nawet zdecydować się na udostępnianie części informacji swoim klientom bez ujawniania swoich danych osobowych.

 • Obywatelski: Civic to zdecentralizowany ekosystem tożsamości. Tutaj będziesz musiał raz zweryfikować swoją tożsamość, a następnie będziesz mógł z niej korzystać tak często, jak chcesz. Ponadto możesz wybrać zaufaną firmę, która udostępni Twoje informacje. Nie musisz więc niczego przesadzać.
 • port: W uPort uzyskasz niezależną tożsamość za pomocą kilku kliknięć. W rzeczywistości to narzędzie umożliwi każdej osobie udostępnianie swoich danych w bezpieczny, prosty i prywatny sposób. Występuje w dwóch odmianach – w sektorze publicznym i prywatnym.

Ubezpieczenie

DeFi z pewnością rozmawia również o branżach ubezpieczeniowych. Ze względu na brak odpowiedniego zarządzania i bezpieczeństwa sektor ten zajmuje się naruszeniami umów i fałszywymi roszczeniami ubezpieczeniowymi. Również proces dochodzenia roszczeń ubezpieczeniowych zajmuje dużo czasu. Dlatego wiele innowacyjnych, zdecentralizowanych aplikacji w tym spektrum wykorzystuje blockchain do ochrony i pokrycia umów oraz pomaga w szybszym usprawnianiu roszczeń ubezpieczeniowych..

 • Etherisc: Fundacja DIP wspiera ekosystem i obejmuje dostawców wyroczni, konstruktorów produktów, sprzedawców, podmioty zarządzające pulą ryzyka, likwidatorów szkód, ubezpieczycieli i przekaźników. W każdym razie jest to świetna aplikacja do budowania rozwiązań transferu ryzyka wyłącznie dla branży ubezpieczeniowej.
 • Nexus Mutual: Nexus Mutual to unikalna aplikacja, która pozbywa się pojęcia towarzystw ubezpieczeniowych. Tutaj możesz dzielić ryzyko z innymi stronami w puli bez konieczności wykonywania kopii zapasowych przez jakąkolwiek firmę. Co więcej, oferują rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych na wypadek każdej katastrofy, takiej jak wadliwe inteligentne kontrakty lub hackowanie DAO.

Handel marżą

W rzeczywistości inwestorzy korzystający z depozytu zabezpieczającego mogą pożyczać środki od pożyczkodawcy i wykorzystywać swoje transakcje w typowym systemie finansowym. Jednak w DeFi ten obrót jest w pełni zdecentralizowany i oferuje protokoły pożyczek bez zabezpieczenia. Ze względu na to, że z większością tego typu aplikacji powiązane są inteligentne kontrakty, wielu nazywa je obecnie „autonomicznymi rynkami pieniężnymi”.

 • Punkt podparcia: jest to zdecentralizowana aplikacja finansowa do tokenizacji handlu zabezpieczeniami i procesów pożyczkowych. Nie potrzebuje żadnych KYC i AML i oferuje rozwiązania niezwiązane z powiernictwem. Automatyczne odnawianie i brak opłat za rolowanie pomagają w utrzymaniu bezproblemowego działania.
 • DDEX: DDEX oferuje natychmiastowe pożyczki, odsetki w pożyczkach od samego początku i 5x lewarowany handel. Co więcej, wszystkie inteligentne kontrakty są audytowane i zabezpieczane wraz z dostępnymi urządzeniami mobilnymi.

Stablecoins

Stablecoiny również mieszczą się w spektrum DeFi. Głównie są to kryptowaluty, ale są one powiązane z każdym rodzajem stabilnego aktywa. Mogą to być pieniądze fiducjarne, złoto, a nawet inne kryptowaluty. W rzeczywistości stablecoiny są tutaj, aby zmniejszyć niestabilność kryptowalut i uczynić z nich dobre źródło waluty cyfrowej. Obecnie wiele protokołów cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) wykorzystuje stablecoiny.

 • Dai: Dai to stablecoin powiązany z USD. Tutaj 1 Dai = 1 USD. Stablecoin korzysta z platformy opartej na Ethereum, a MakerDAO za nim stoi. W rzeczywistości nie ma dyskryminacji, jeśli chodzi o Dai, ponieważ przez cały czas oferuje on stabilne ceny.
 • Gemini Dollar: Gemini Dollar jest również powiązany z dolarem amerykańskim. Tutaj jest to stosunek 1: 1 do USD. Co więcej, oferuje wysoką skalowalność i użyteczność w każdym środowisku, pozbywając się wszelkiej niestabilności tradycyjnych kryptowalut.

Rynki internetowe

Rynki internetowe to kolejny świetny przykład użycia DeFi. Aplikacje zdecentralizowanych finansów pomagają użytkownikom wymieniać produkty bezpośrednio, bez udziału osób trzecich. Co więcej, promuje również globalizację, jeśli chodzi o rynki internetowe. Możesz nawet robić niezależne koncerty w tych aplikacjach, jeśli chcesz.

 • Gitcoin: Gitcoin to rynek dla Twojej pracy programistycznej. Jest to rynek typu open source, co oznacza, że ​​cała Twoja praca programistyczna będzie dostępna publicznie. Oferuje warsztaty, rozwijające się środowisko dla twoich projektów i pewne wypłaty, które pomogą ci dalej pomagać.
 • Ethlance: To inne podejście do blockchain, które jest trochę podobne do popularnych platform, takich jak Upwork, Fiverr itp. Ale zamiast płacić pieniądze, otrzymasz zapłatę w Ether. W tej chwili nie pobierają żadnych cięć z Twoich wypłat, więc wszelkie pieniądze, które na niej zarabiasz, są całkowicie Twoje.

Płatności

Cóż, podstawowy przypadek użycia aplikacji DeFi zaczyna się od systemu płatności peer-to-peer. Dlatego większość najlepszych zdecentralizowanych aplikacji finansowych oferuje tę funkcjonalność wszystkim użytkownikom. W rzeczywistości technologia blockchain jest więcej niż wystarczająca, aby zapewnić bezpieczne i bezpośrednie połączenie z innymi użytkownikami bez konieczności korzystania z osób trzecich.

Ale płatności DeFi przenoszą to na zupełnie nowy poziom. Tworzy bardziej otwartą przestrzeń do bezpiecznego wysyłania i odbierania płatności na całym świecie.

 • Poproś o sieć: To sieć płatności korzystająca z IPFS i Ethereum. W każdym razie, korzystając z tej aplikacji, możesz uzyskać dostęp do standardów, infrastruktury do budowy własnego projektu płatności.
 • Świstak: Groundhog to niesamowity zestaw narzędzi opracowany specjalnie do tworzenia subskrypcji opartych na kryptografii. W rzeczywistości dodanie Świstaka do aplikacji jest prostym zadaniem z zaledwie kilkoma wierszami kodu. Co więcej, możesz przelać pieniądze do tego portfela za pomocą dowolnego portfela kryptowalutowego lub konta bankowego.

Czytaj więcej:Najlepszy przewodnik po inteligentnych kontraktach Ethereum

Rynki prognoz

Istnieje wiele zastosowań zdecentralizowanego finansowania stworzonego wyłącznie dla rynków prognostycznych. W rzeczywistości aplikacje te mogą łatwo analizować dane i zachowania konsumentów, aby skutecznie przewidywać wszelkie zmiany.

W każdym razie ceny rynkowe mogą pośrednio wskazywać na pewne wydarzenia. W ten sposób aplikacje te analizują sytuację i mogą oferować wyniki dotyczące wydarzenia gospodarczego, wyników wyborów, a nawet gier sportowych.

 • Augur: Kto nie lubi aplikacji rynku prognoz? Augur jest obecnie jedną z wiodących aplikacji na rynku prognoz, bez ograniczeń co do tego, na co możesz obstawiać. Tylko od Ciebie zależy, na ile chcesz postawić.
 • Gnoza: Gnosis to raczej platforma, która pozwala na tworzenie rozwiązań rynku predykcyjnego w oparciu o Ethereum. Jest to więc bardziej narzędzie programisty, w którym mogą uzyskać dostęp do zasobów, informacji i infrastruktury finansowej.

Aktywa syntetyczne

Są one mniej więcej związane ze stablecoinami. W rzeczywistości te aktywa są mieszanką innych aktywów, takich jak pieniądz fiducjarny, złoto lub kryptowaluty, aby zapewnić stabilną wartość. Na przykład pewien procent lub pieniądz fiducjarny i złoto mogą stanowić aktywa syntetyczne.

Ponadto proces ten pomaga amortyzować szok cenowy, który może nastąpić później w przyszłości. Tak więc, jeśli ceny złota wahały się, pieniądz fiducjarny może je wesprzeć i ustabilizować wartość końcową.

 • Synthetix: Synthetix to wyjątkowa aplikacja, która oferuje mieszankę różnych aktywów dla aktywów o stałej wartości. Obecnie jest to kręgosłup handlu instrumentami pochodnymi z aktywami syntetycznymi. W każdym razie, Synthetix Network Token tworzy kopię zapasową wszystkich zasobów w aplikacji.

Przeczytaj także:Ponad 50 najlepszych projektów DeFi w 2020 roku

Aplikacje DeFi zmieniają przyszłość naszej gospodarki

Aplikacje DeFi powoli, ale zdecydowanie zmieniają ekonomiczny model świata. Jeszcze dziesięć lat temu wyobrażenie sobie całkowicie zdecentralizowanego systemu finansowego było niemożliwe. Jednak technologia blockchain powoli toruje drogę do zaoferowania nam kolejnej rewolucji technologicznej.

Chociaż te aplikacje nie są doskonałe, nadal są w stanie zastąpić podatne na błędy starsze systemy.

Jeśli jesteś bardziej zainteresowany nauką o zdecentralizowanych finansach, proponuję rozpocząć od naszego kursu Wprowadzenie do DeFi!

* Zastrzeżenie: artykuł nie powinien być traktowany jako i nie ma na celu zapewnienia żadnych porad inwestycyjnych. Roszczenia przedstawione w tym artykule nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być traktowane jako takie. Przeprowadź własne badania i zapoznaj się z pełną treścią Zastrzeżenia.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map