Jeśli chcesz poznać podstawowy protokół, to trafiłeś we właściwe miejsce.

Branża blockchain rozwija się w szybkim tempie. Zawsze istnieje potrzeba lepszej technologii lub lepszego sposobu robienia rzeczy. Dlatego mamy teraz „Protokół bazowy”.

W tym artykule dowiemy się o tym, aby zrozumieć, co ma do zaoferowania.

protokół bazowy


Co to jest protokół bazowy?

EY to jedna z granic, jeśli chodzi o ewolucję technologii blockchain. Wraz z Microsoftem i ConsenSys 4 marca 2020 roku ogłosili Protokół Baseline. Jest to narzędzie blockchain domeny publicznej, za pomocą którego przedsiębiorstwa wdrażają i budują zabezpieczenia procesów biznesowych. Może być również używany do tworzenia procesów zakupowych i ma możliwość zrobienia tego prywatnie. Wszystko to można zrobić na publicznym blockchainie Ethereum.

Obecnie protokół Baseline jest rozwijany przez EY we współpracy z Microsoft i ConsenSys.

Pierwszą godną uwagi cechą protokołu Baseline jest to, że jest to oprogramowanie typu open source. Oznacza to, że jest darmowy i oferuje firmom niskokosztową adopcję. Technologia łączy w sobie najlepsze postępy w dziedzinie blockchain, przesyłania wiadomości i kryptografii. Wszystko to odbywa się za pośrednictwem publicznej sieci Ethereum Mainnet.

Unibright i ich rola

Innym graczem, który odgrywa kluczową rolę w Protokole Baseline, jest Unibright. Jego rolą jest zapewnienie firmom możliwości łączenia ich tradycyjnych systemów za pośrednictwem sieci Ethereum Mainnet.

Zapewnią strukturę Unibright. Struktura będzie „gotowa na linię bazową”, co oznacza, że ​​jest w pełni zgodna z protokołem linii bazowej. Zapewni przedsiębiorstwu zestaw narzędzi wymagany do stworzenia i ustanowienia pełnego cyklu życia biznesowego.

Zapewniają następujące

  • Unibright Workflow Designer
  • Unibright Lifecycle Manager
  • Złącze Unibright
  • Unibright Explorer

Co to znaczy? Będzie wspierać wizualne inteligentne kontrakty, generowanie, modelowanie, monitorowanie i łączenie podstawowych procesów.

Mówiąc prościej, protokół umożliwi złożoną i poufną współpracę między przedsiębiorstwami. Współpraca będzie również prowadzona w taki sposób, aby żadne wrażliwe dane w łańcuchu nie mogły zostać ujawnione lub pozostawione. Aby zapewnić zgodność ze standardami wyznaczonymi przez branżę, będzie nim zarządzać Ethereum-Oasis Project. Projekt jest finansowany przez Enterprise Ethereum Alliance i zarządzany przez OASIS.

Przeczytaj także o zasadach Enterprise Blockchains

Unibright zajmie się również przeglądaniem i dodawaniem specyfikacji i kodu oraz ściśle współpracuje z EEA – The Integration TaskForce.

Dowiedz się więcej o protokole podstawowym

Aby lepiej zrozumieć, przyjrzyjmy się kluczowym funkcjom, które ma do zaoferowania linia bazowa.

Prywatność, uprawnienia i wydajność

W istocie trzy elementy, które są najważniejsze dla każdego przedsiębiorstwa, to pozwolenie, prywatność i pozwolenie. Protokół bazowy rozumie to i zapewnia wszystkie trzy wymagania przy użyciu technologii blockchain.

Oznacza to, że przedsiębiorstwa mogą stworzyć sieć, na którą zezwolono, i zdecydować, kto, kiedy i w jaki sposób może uzyskać dostęp do zasobów w sieci. Robi to również w sposób zorientowany na prywatność, co chroni wartości użytkowników. Wreszcie, zadbano o wydajność, w której nacisk kładziony jest na szybsze, wydajne i skuteczne dostarczanie wyników.

Dbając o to wszystko, przedsiębiorstwa mogą teraz skupić się na wdrażaniu swoich biznesów, zamiast naprawiać podstawowe aspekty dowolnej sieci rozproszonej.

Ethereum Mainnet jako oprogramowanie pośredniczące

Protokół Baseline zmieni sposób, w jaki działa z Ethereum Mainnet (publiczny). Aby upewnić się, że przedsiębiorstwa mogą pracować w bardziej usprawniony sposób. Krótko mówiąc, protokół linii bazowej rozumie sieć Ethereum Mainnet jako oprogramowanie pośredniczące. Nie oznacza to jednak, że kluczowe funkcje publicznej sieci Ethereum Mainnet uległy zmianie. Nadal jest to rozproszona księga publiczna, w której użytkownik musi płacić za swoje działania za pośrednictwem gazu. Ta prosta zmiana może przynieść wiele zmian w sposobie wykorzystania technologii blockchain w przedsiębiorstwie.

Oprogramowanie pośredniczące jest nieograniczone i łatwe w użyciu. Oznacza to, że firmy mogą wykorzystać ten protokół do zbudowania na nim swojego produktu. Sieć publiczna zawiera sieci lokalne (systemy rekordów), takie jak rozwiązania SAP, które mogą pracować samodzielnie, a następnie współdziałać z siecią Mainnet jako wspólnym punktem odniesienia. Oznacza to, że jeśli stan procesu biznesowego ulegnie zmianie, może połączyć się z siecią główną i zaktualizować swój stan w sieci publicznej.

Mikrousługi

Z technicznego punktu widzenia protokół Baseline jest zgodny z architekturą opartą na mikrousługach. Umożliwia to różnym firmom łączenie się ze sobą przy użyciu architektury opartej na mikrousługach. Komunikacja odbywa się za pomocą podstawowego interfejsu API. Działa jako domyślna brama do przesyłania wiadomości między różnymi mikrousługami.

Brak danych wrażliwych w łańcuchu

Inną kluczową cechą oferowaną przez protokół bazowy jest jego zdolność do zapewnienia współpracy i poufności między przedsiębiorstwami bez ryzyka pozostawienia wrażliwych danych. To sprawia, że ​​Protokół Baseline jest rozwiązaniem defacto do angażowania się w cały ekosystem bez potrzeby martwienia się o przedsiębiorstwa lub strony..

Tokenizacja i DeFi

Po wyjęciu z pudełka protokół linii bazowej będzie obsługiwał DeFi i tokenizację. Daje to zachęty dla przedsiębiorstw, które chcą tokenizować swoje procesy biznesowe i usługi.

Otwarte źródło

Last but not least, Baseline Protocol jest projektem open source. Oznacza to, że firmy lub każdy deweloper zainteresowany rozwiązaniem mogą go rozwijać i kierować we właściwym kierunku.

Perspektywy techniczne – protokół bazowy

W tej sekcji postaramy się uzyskać techniczne spojrzenie na protokół bazowy. Do tej pory powinieneś wiedzieć, że wykorzystuje architekturę mikrousług. Kontener mikrousług procesu biznesowego będzie zawierał następujące elementy.

  • Baseline API → API będzie działać jako brama dla usług i sieci głównej.
  • System kolejkowy → System kolejkowy zapewni dobrą organizację usług w kontenerze, oferując odpowiednie zarządzanie kolejkami.
  • Usługa zero-Knowledge-Proof → Służy do generowania dowodów spójności i wykonania logiki prywatnej.
  • Bezpieczna usługa wiadomości → Zapewnia usługę zapewniającą bezstanowy transport wiadomości, który jest bezpieczny.

Aby kontenery działały, wszystkie są połączone z „inteligentnymi umowami rejestratora”. Działają jako wspólny układ odniesienia i znajdują się w sieci Ethereum Mainnet.

Wniosek

To prowadzi nas do końca naszego artykułu wprowadzającego do Protokołu podstawowego. W przyszłości omówimy to bardziej szczegółowo i dostarczymy dogłębnej wiedzy, jak z niego korzystać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me