Obecny rynek jest niezwykle konkurencyjny, dlatego jako dyrektor wykonawczy należy zawsze nadążać za nowymi technologiami. Dlatego w tym przewodniku szkoleniowym omówimy technologię blockchain dla kadry kierowniczej.

Istnieje wiele kursów, które uczą Cię o blockchainie. Ten artykuł ma na celu poinformowanie Cię o blockchain, abyś mógł podejmować lepsze decyzje i pewnie obsługiwać projekty blockchain.

Przewodnik dotyczący technologii blockchain dla kadry kierowniczej jest skierowany do wszystkich zainteresowanych nauką technologii blockchain. Najwyższe kierownictwo lub menedżerowie wyższego szczebla również mogą skorzystać z przewodnika szkoleniowego.

Blockchainto zdecentralizowana sieć, która opiera się na transakcjach peer-to-peer, kryptografii i algorytmach konsensusu.

Zapewnia kluczowe funkcje, takie jak przejrzystość, niezmienność i skalowalność w całej sieci. Do tej pory nigdy nie mieliśmy rozwiązania, które działałoby bez centralnego organu. Blockchain umożliwia prowadzenie całej sieci z decentralizacją – umożliwiając start-upom, biznesom i przedsiębiorstwom znacznie lepsze rozwiązywanie problemów.

Dla kogo jest przeznaczone to szkolenie?

Każdy zainteresowany blockchainem może wziąć udział w przewodniku szkoleniowym, w tym:

 • Menedżerowie C-Level
 • Menedżer ds. Innowacji
 • Pracownicy zarządzający
 • Kierownictwo

Dlaczego potrzebujemy blockchain w obecnej gospodarce?

Obecna gospodarka wymaga innowacji i szybkiego wzrostu. Blockchain z pewnością zmieni nasze życie, ale co najważniejsze, zmieni przyszłość naszej gospodarki.

Największy wpływ będzie miało wykorzystanie walut cyfrowych. Chociaż rządowi nie podoba się pomysł walut cyfrowych, to nie przeszkadzają im oferowane przez nie waluty cyfrowe. Na przykład Indie planują wypuścić swoją cyfrową walutę, z której będą korzystać miliardy Hindusów, ale jednocześnie są wrogo nastawieni do tradycyjnych kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum i tak dalej.!

Wielkie firmy również są bardzo zainteresowane ideą blockchain. Firmy takie jak Amazon, Uber i Facebook wspierają swoje projekty blockchain. Zwłaszcza Facebook jest na dobrej drodze do wydania własnej kryptowalutyLibra.

Gospodarka jest w dużym stopniu zależna od łańcucha dostaw, produkcji, automatyzacji, żywności, medycyny i innych gałęzi przemysłu. Blockchain już wpływa na te branże. Omówimy je szczegółowo w dalszej części łańcucha bloków dla kadry zarządzającej i kadry kierowniczej.

To właśnie sprawia, że ​​ten łańcuch bloków dla kadry kierowniczej jest dla Ciebie koniecznością!


Dlaczego warto skorzystać z przewodnika szkoleniowego dotyczącego technologii blockchain?

Jest wiele powodów, dla których warto wziąć udział w szkoleniu. Przejrzyjmy je poniżej.

 • Zarządzanie zmianą i transformacja: Jako kierownik musisz zapoznać się z najnowszymi technologiami, w tym z blockchainem. Wykonując szkolenie, zdobędziesz bardzo potrzebne umiejętności, które pomogą Ci w zarządzaniu zmianą i transformacji.
 • Zdobądź przewagę strategiczną: Dowiedz się, co sprawi, że Twoja firma lub biznes będzie działał, ucząc się o blockchain.
 • Dowiedz się dogłębnie: Dowiedz się dogłębnie blockchain, aby móc wdrażać tokeny cyfrowe, a nawet uruchamiać finansowanie społecznościowe, wypełniając łańcuch bloków dla szkolenia kadry kierowniczej.

Zacznijmy od naszego przewodnika szkoleniowego dotyczącego łańcucha bloków dla kadry zarządzającej i kadry kierowniczej.

Szkolenie Blockchain dla kadry kierowniczej

Moduł 1: Podstawy Blockchain

W pierwszym module blockchain do szkolenia kadry kierowniczej omówimy w skrócie podstawy blockchain. Moduł pomoże ci, co sprawia, że ​​blockchain działa i inne ważne koncepcje wymagane do zrozumienia blockchain.

Definicja łańcucha blokowego

Blockchain najlepiej definiować jako sieć rówieśników połączonych ze sobą bez żadnego organu centralnego. W sieci publicznej partnerzy mogą wysyłać transakcje lub informacje bez żadnych ograniczeń. Po wysłaniu transakcja jest przypisywana do bloku, który jest częścią dużego łańcucha bloków.

Istnieje jednak potrzeba osiągnięcia konsensusu i można to zrobić za pomocą algorytmu konsensusu. Ponadto, ponieważ nie ma organu centralnego, każdy partner nosi kopię księgi głównej.

Funkcje Blockchain

Blockchain ma sześć głównych istotnych cech. Są one następujące:-

 • Nieprzerwane: dane raz zapisane nie mogą zostać uszkodzone. Informacje są niezmienne.
 • Zdecentralizowana technologia: nie wymaga korzystania z władzy centralnej
 • Zwiększone bezpieczeństwo: silne wykorzystanie kryptografii zapewnia większe bezpieczeństwo.
 • Rozproszone księgi: Księgi są dystrybuowane między równorzędnymi, co oznacza, że ​​żadne dane nie mogą być modyfikowane ani zmieniane
 • Konsensus: Konsensus jest osiągany za pomocą algorytmu konsensusu.
 • Szybsze osady: Oferuje szybsze osady.

Możesz dowiedzieć się więcej o funkcjach blockchain tutaj: https: //101blockchains.com/introduction-to-blockchain-features/

Kluczowe funkcje Blockchain

Korzyści z Blockchain

Więc jakie są zalety blockchain? Wymieńmy je poniżej:

 • Zapewnia lepszą przejrzystość dzięki zastosowaniu rozproszonych rejestrów
 • Identyfikowalność jest również ulepszona, ponieważ istotne informacje mogą być przechowywane i wyszukiwane w dowolnym momencie.
 • Większa szybkość i wydajność dzięki usunięciu scentralizowanej władzy.
 • Koszt jest również obniżony ze względu na brak pośredników i transakcji bez papieru.

Co to jest technologia rozproszonej księgi (DLT)?

Technologia rozproszonych ksiąg rachunkowych (DLT) to pojęcie zbiorcze dla technologii, które opierają się na decentralizacji. Blockchain jest jednym z popularnych DLT.

Inne kluczowe DLT to DAG, Holochain i inne.

Rodzaje Blockchain

Istnieją również różne rodzaje blockchain. Trzy rodzaje łańcucha bloków obejmują:

 • Publiczna → Publiczna implementacja oznacza brak ograniczeń co do tego, kto może dołączyć do sieci i korzystać z niej.
 • Prywatne → Wdrożenie prywatne oznacza ograniczony dostęp. Jest zwykle używany w zamkniętym ekosystemie, w którym jedynymi uczestnikami są członkowie.
 • Sfederowane / hybrydowe → Sfederowane łańcuchy bloków są używane przez przedsiębiorstwa, które chcą wykorzystać zarówno publiczny, jak i prywatny blockchain. Sfederowane łańcuchy bloków są idealne dla przedsiębiorstw, ponieważ muszą one zabezpieczyć niektóre aspekty swojej działalności, pozostając jednocześnie otwarte na inne ważne podmioty, które nie są objęte procesem biznesowym. Może obejmować klientów, inwestorów, osoby zarządzające łańcuchem dostaw i tak dalej.

Jaki jest konsensus?

Ponieważ blockchain jest zdecentralizowany, nie ma centralnego organu, który mógłby osiągnąć konsensus. Dlatego blockchain wykorzystuje różne typy algorytmów konsensusu, aby osiągnąć konsensus. Istnieje wiele rodzajów metod konsensusu, w tym Proof-of-Work (PoW), Proof-of-Stake (PoS) i Delegated Proof-of-Stake (DPoS). Istnieją inne popularne rodzaje konsensusu.

Różnica między tymi metodami konsensusu polega na tym, jak działają. Niektóre z nich są energooszczędne, podczas gdy inne oferują szybszy sposób osiągnięcia konsensusu w sieci.

Co to jest Blockchain-as-a-Service (BaaS)

Blockchain-as-a-Service (BaaS) oferuje klientom, zwłaszcza firmom, wykorzystanie rozwiązań blockchain hostowanych w chmurze. Korzystając z BaaS, użytkownicy końcowi nie muszą martwić się tworzeniem łańcucha bloków od podstaw. Mogą zacząć korzystać z tych usług i zacząć budować swój kompletny łańcuch bloków, dApps lub inteligentne kontrakty. Usługodawca zarządza niezbędnymi zadaniami, w tym zarządzaniem, konserwacją i rozwojem sieci.

Przykładami popularnych dostawców BaaS są IBM, Azure, Oracle i SAP.

Co to są inteligentne kontrakty?

Inteligentne kontrakty to kody napisane w celu zapewnienia automatyzacji i legalności w środowisku blockchain. Jest podobny do dokumentów prawnych w prawdziwym świecie – inteligentnego kontraktu, gdy spełniony jest określony warunek.

Jest to niezwykle wykorzystywane w wielu scenariuszach, w tym przy uruchamianiu zakupu towarów, gdy podaż jest niska lub przenoszeniu własności nieruchomości po dokonaniu płatności. Inteligentne kontrakty są idealnymi narzędziami do wprowadzania automatyzacji do systemu.

Co to są zdecentralizowane aplikacje (dApps)?

dApps to aplikacje działające w łańcuchu bloków. Ich podstawą jest decentralizacja. Ethereum to jeden z łańcuchów bloków, który zapewnia niezbędne środki do tworzenia dApps. Inne rozwiązania blockchain również oferują programistom możliwość tworzenia aplikacji dApps.

To prowadzi nas do końca naszego modułu blockchain dla kadry kierowniczej 1.

Moduł 2: Przypadki użycia Blockchain

Po zapoznaniu się z podstawami związanymi z blockchain, nadszedł czas, aby przejść przez niektóre z ważnych przypadków użycia blockchain. Te przypadki użycia pomogą Ci zrozumieć rzeczywisty wpływ łańcucha bloków na różne sektory.

Zacznijmy od łańcucha bloków dla kadry kierowniczej w module 2.

Łańcuch dostaw

Łańcuch dostaw stanowi ważny aspekt każdej firmy. Bez wydajnego łańcucha dostaw firmy miałyby trudności z osiąganiem zysków. Obecnie łańcuchy dostaw nie są przejrzyste i wydajne i borykają się z wieloma różnymi problemami. Jednym z tych problemów są podrabiane towary.

Dzięki blockchain wszystko się zmieni, jeśli chodzi o łańcuch dostaw. Może przynieść decentralizację, co oznacza większą automatyzację. Zapewni również przejrzystość całej sieci, rozwiązując problem podróbek. Każdy towar można oznaczyć w sieci, co pozwala sieci blockchain na przechowywanie różnych parametrów dotyczących tego towaru. Na przykład, jeśli artykuł spożywczy w łańcuchu dostaw żywności przekroczy datę ważności, zostanie automatycznie odrzucony lub informacja zostanie przekazana właściwemu organowi.

Finansowanie handlu

Finansowanie handlu można również przekształcić za pomocą blockchain. Obsługuje instrumenty kredytowe instytucji finansowych. Jest to duża branża o wielkości rynku przekraczającej 10 bilionów USD. Ale dzięki blockchain może stać się bardziej efektywny w obsłudze tego procesu.

Aktualne problemy, z którymi musi się zmierzyć finansowanie handlu, obejmują faktoring faktur, ręczne tworzenie umów, opóźnione płatności, zduplikowane rachunki za przewóz, wiele wersji prawdy, ręczny serwer AML i tak dalej..

Dzięki blockchain prawie każdy problem można rozwiązać lub ulepszyć do lepszego kroku. Funkcje blockchain, w tym możliwość podglądu w czasie rzeczywistym, przejrzystość, dowód własności i inne, mogą sprawić, że finansowanie handlu będzie bardziej ukierunkowane na wzrost.

Opieka zdrowotna

Opieka zdrowotna jest jednym z najbardziej krytycznych sektorów i wymaga reformy, aby stać się bardziej opłacalna. Obecnie służba zdrowia cierpi z powodu scentralizowanego podejścia, które można ulepszyć za pomocą blockchain.

Obecny system opieki zdrowotnej nie jest połączony, co oznacza, że ​​pacjenci muszą mieć przy sobie dokumenty za każdym razem, gdy odwiedzają lekarza. Poza tym problem podrabiania leków jest ogromny, co oznacza straty miliardów dolarów dla firm i zły stan zdrowia pacjentów. Te dwa problemy dotykają branżę opieki zdrowotnej, a jedyny blockchain może poprawić sytuację.

Dzięki technologii blockchain pacjenci mogą teraz ładować swoje dane medyczne do sieci – z których może korzystać podczas wizyty u lekarza. Może również pomóc w badaniach, ponieważ naukowcy mogą wykorzystać dane publiczne, aby znaleźć lekarstwo na różne rodzaje chorób.

Przejrzystość Blockchain została również rozwiązana w kwestii podrabiania leków. Rozwiązuje problem, zapewniając, że lek nie jest podrobiony. Każdy lek dostarczony do szpitala lub pacjenta przechodzi przez sieć – w której gromadzone są istotne informacje na jego temat. Jeśli dane ulegną zmianie, może to być podróbka.

Handel detaliczny (śledzenie)

Handel detaliczny obejmuje wiele sektorów, w tym łańcuch dostaw. Blockchain był używany w handlu detalicznym na wiele sposobów. Można go na przykład wykorzystać do ulepszenia programów lojalnościowych, bezpieczeństwa danych klientów, zarządzania i udostępniania.

Kolejnym świetnym przykładem zastosowania blockchain w handlu detalicznym są płatności kryptograficzne. Wielu sprzedawców jest nim zainteresowanych, ponieważ coraz więcej osób korzysta obecnie z kryptowalut jako jednej ze swoich płatności.

Sprzedawcy detaliczni mogą również przechowywać tożsamość klientów w łańcuchu bloków, umożliwiając im płynniejsze udostępnianie danych między sklepami.

Nieruchomość

Jeśli zdecydujesz się na zakup nieruchomości, musisz przejść przez uciążliwy proces dokumentacji, weryfikacji i wykonania. Uzyskanie nieruchomości może zająć od tygodni do miesięcy. Ponadto mogą istnieć szanse, że ktoś może cię oszukać i sprzedać nieruchomość, która nie jest jego własnością.

Wszystkie te problemy można rozwiązać za pomocą blockchain, usuwając lub zmniejszając liczbę pośredników w obrocie nieruchomościami lub pośredników. Dzięki inteligentnym umowom zakup nieruchomości może zająć kilka minut.

Nieruchomości również muszą wydawać dużo pieniędzy na papierkową robotę. Dzięki blockchain może prowadzić do ekonomii bez papieru, oszczędzając czas i wydatki wymagane do pomyślnego zawarcia transakcji. Wykorzystanie blockchain może również oznaczać globalizację nieruchomości.

Przeczytaj więcej w Real-World Blockchain Use Cases – 46 Blockchain Applications.

To prowadzi nas do końca naszego modułu blockchain dla kadry kierowniczej 2.

Moduł 3: Blockchain dla biznesu

W naszym trzecim module przewodnika o łańcuchu bloków dla kadry kierowniczej zajmiemy się wieloma aspektami łańcucha bloków z biznesowego punktu widzenia. Moduł pomoże Ci zrozumieć, w jaki sposób możesz wykorzystać blockchain lub czy Twoja firma w ogóle potrzebuje blockchain.

Identyfikacja kluczowych możliwości biznesowych

Twoim zadaniem jako firmy jest rozkwit i zapewnienie jak największej rentowności. Oznacza to wykorzystanie technologii na swoją korzyść, w tym blockchain.

Jak więc możesz to zrobić

Najlepszym sposobem jest zidentyfikowanie problemów Twojej firmy. Identyfikując rzeczy, które są wymagane do poprawy, możesz zrozumieć, czy potrzebujesz łańcucha blokowego, aby go rozwiązać, czy nie.

Istnieje pięć aplikacji, z których możesz korzystać w swojej firmie. Obejmują one:

 • Przechowywanie w chmurze, które jest zdecentralizowane
 • Inteligentne kontrakty do automatyzacji części lub całych procesów biznesowych
 • Płatności za zatrudnienie
 • Poprawa łańcucha dostaw
 • Szybsze sprawdzanie przeszłości i lepsze zatrudnianie
 • Księgowość
 • Business Intelligence

I wiele więcej!

Związek technologii Blockchain z nowymi technologiami: IoT i AI

Technologie muszą działać razem, a nie same. Jeśli jesteś częścią nowoczesnej firmy lub biznesu, powinieneś również wiedzieć, że nie możesz rozwijać się tylko z jedną technologią.

Wszystko jest połączone, a my jesteśmy częścią całego ekosystemu.

W tym miejscu pojawia się IoT, AI i Blockchain. Przy milionach podłączonych urządzeń, udostępniających dane między nimi przez sieć – wszystko zależy od tego, jak wydajne muszą być systemy. W przypadku sieci możemy wykorzystać blockchain. Działa jak pamięć i zapewnia integralność danych, przejrzystość i bezpieczeństwo w środowiskach IoT.

Aby nadać sens danym, pomocna może być sztuczna inteligencja. Sztuczna inteligencja działa jako myślący mózg całej konfiguracji, w którym może nauczyć się rozumieć zarówno ustrukturyzowane, jak i nieustrukturyzowane dane.

Krótko mówiąc, wszystkie te trzy elementy są ze sobą powiązane. Jeśli chcesz zbudować zrównoważoną przyszłość, każda z tych technologii musi być częścią wzrostu.

Czy Twoja firma potrzebuje blockchain??

Łatwo jest kierować się zmianą, zamiast rozumieć jej prawdziwą potrzebę. Blockchain stał się normą dla wielu firm, w których go wdrażają lub planują zastosować w przyszłości.

Ale czy tego potrzebujesz?

Przekonajmy się, przechodząc przez pięć pytań, które pomogą Ci zdecydować, czy blockchain jest dobrym rozwiązaniem, czy nie.

 1. Chcesz niezmienności danych? Jeśli odpowiedź brzmi tak, potrzebujesz łańcucha bloków, ponieważ scentralizowana baza danych nie jest w stanie zapewnić niezmienności danych.
 2. Czy dane pochodzą z wielu źródeł czy z jednego źródła? Jeśli Twoje dane pochodzą z wielu źródeł i chcesz również niezmienności danych, potrzebujesz łańcucha blokowego. Jeśli jesteś organizacją wewnętrzną bez zewnętrznego źródła danych, lepiej zastosować podejście scentralizowane, ponieważ w ekosystemie istnieje już zaufanie.
 3. Czy potrzebujesz pośrednika? Jeśli tak, możesz zmaksymalizować swoje potrzeby dzięki scentralizowanej bazie danych. Jeśli nie, to blockchain jest tym, czego potrzebujesz.
 4. Czy uczestnicy się znają? Jeśli tak, nie ma potrzeby stosowania zdecentralizowanego rozwiązania, ponieważ istnieje już między nimi konfiguracja zaufania.

Odpowiadając na powyższe pytania, będziesz w stanie zrozumieć swoje wymagania. Nawet jeśli wymyślisz potrzebę blockchain, musisz również ocenić prawdziwy wpływ zmiany. Jeśli plony nie są duże, lepiej trzymać się obecnego systemu.

To prowadzi nas do końca naszego modułu szkoleniowego 3 łańcucha bloków dla kadry kierowniczej.

Moduł 4: Regulacyjne / prawne konsekwencje blockchain

W tym czwartym module blockchain dla szkolenia kadry kierowniczej zajmiemy się regulacyjnymi i prawnymi konsekwencjami blockchain. Blockchain jest trudny do uregulowania lub ma prawne zobowiązania. W końcu jest to zdecentralizowane rozwiązanie, które stanowi poważne wyzwanie dla władz.

Przepisy prawne

Aby to zrozumieć, przejdziemy przez otoczenie regulacyjne w USA. Obecnie rząd federalny nie jest zainteresowany regulacją technologii blockchain. Oznacza to, że każdy stan musi ustanowić swoje agencje regulacyjne. Dobra wiadomość jest taka, że ​​przepisy sprzyjają umowom opartym na blockchain lub innym funkcjom, które ma do zaoferowania blockchain.

Obecnie w wielu stanach nie obowiązują żadne przepisy, w innych obowiązują częściowe, a w niektórych kompletne przepisy. Tak więc, jeśli jesteś dyrektorem pracującym w USA, musisz zapoznać się z przepisami stanu, w którym Twoja firma oferuje usługi lub w którym mieszka. Pomoże Ci to się przygotować. Przyszłość wygląda jasno, ponieważ rząd opowiada się za technologią blockchain, a także pracuje nad włączeniem jej do swoich systemów.

Unia Europejska również pozytywnie patrzy na blockchain.

Legalność

Aspekt legalności jest daleko rozległy niż przepisy, ponieważ obejmuje szeroki zakres. Na przykład rozwiązanie blockchain może być globalne, co oznacza, że ​​musi spełniać zobowiązania prawne różnych krajów. Może to być bardzo trudne, zwłaszcza w przypadku państw, które mają zupełnie inny rodzaj rządzenia.

Może to prowadzić do problemów z poziomem usług i wydajnością rozwiązania opartego na łańcuchu bloków. Aspekt odpowiedzialności jest również jedną z głównych kwestii prawnych. Ponieważ większość sieci blockchain jest zdecentralizowana, kto jest odpowiedzialny, jeśli coś pójdzie nie tak?

Prywatność danych to kolejna kwestia prawna. Obecne scentralizowane systemy są w stanie zapominać o informacjach. Ale w przypadku blockchain nie będzie to możliwe, ponieważ niezmienność danych jest jedną z jego kluczowych funkcji. Może to stanowić poważne zagrożenie dla prywatności, a każdy, kto uczestniczy w sieci, nie będzie miał prawa „zapomnieć”.

To prowadzi nas do końca naszego modułu szkoleniowego 4 łańcucha bloków dla kadry kierowniczej.

Moduł 5: Wyzwania Blockchain

Blockchain to znacznie nowa technologia. Oznacza to, że jest trudny do wdrożenia. Jest wiele wyzwań, które trzeba pokonać, aby właściwie wykorzystać technologię blockchain, zwłaszcza jeśli chodzi o implementację.

Zacznijmy od naszego modułu 5 dotyczącego łańcucha bloków dla kadry kierowniczej.

Wyzwania związane z wdrażaniem technologii Blockchain

Aby mieć pomysł, przejdźmy przez kluczowe wyzwania związane z wdrażaniem łańcucha bloków.

Koszt: Wdrożenie łańcucha bloków może być trudnym zadaniem. Wymaga wydania dużej ilości pieniędzy. Jednym z głównych powodów jest to, jak działa blockchain i brak wykwalifikowanych programistów za rozsądną cenę.

Skalowalność: Skalowalność Blockchain jest dużym problemem, jeśli chodzi o wykorzystanie w przedsiębiorstwach. Jednak wraz z pojawieniem się nowego rozwiązania blockchain jest to jedyny moment, w którym można rozwiązać problem ze skalowalnością. Obecnie blockchain można skalować za pomocą przetwarzania w chmurze.

Prywatność danych: Kwestia prywatności danych jest jednym z największych wyzwań. Ponieważ łańcuchy bloków są rozproszonymi rejestrami, trudno jest chronić dane przed współdzieleniem między węzłami. Kryptografia jest używana do szyfrowania danych, ale nie rozwiązuje ona podstawowego problemu. Ponadto po zapisaniu danych nie można ich usunąć.

Niewystarczająca znajomość technologii blockchain: Innym dużym wyzwaniem jest niewystarczająca znajomość technologii blockchain. Nawet jeśli wdrażasz go poprawnie, musisz edukować ludzi, jak go efektywnie używać. Może to być poważne wyzwanie, biorąc pod uwagę, że ludzie nie chcą zmieniać sposobu, w jaki pracują lub myślą.

Oto 10 najważniejszych wyzwań związanych z wdrażaniem łańcucha bloków w przedsiębiorstwach:

10 najważniejszych wyzwań związanych z wdrażaniem łańcucha bloków w przedsiębiorstwach

Najważniejsze wyzwania związane z wdrażaniem technologii Blockchain

W naszym przewodniku po blockchainie dla kadry kierowniczej omówimy również powody, dla których adopcja blockchain jest utrudniona.

Wymieńmy je poniżej:-

 1. Brak wykwalifikowanych programistów
 2. Nieefektywne energetycznie mechanizmy konsensusu
 3. Słabe przepisy dotyczące blockchain
 4. Wątpliwe bezpieczeństwo
 5. Skalowalność
 6. Kwestia normalizacji
 7. Integracja

To prowadzi nas do końca modułu 6 łańcucha bloków dla kadry kierowniczej.

Wniosek

To prowadzi nas do końca naszego przewodnika po łańcuchu bloków dla menedżerów. Omówiliśmy ważne tematy, w tym podstawy, przepisy, wyzwania i nie tylko w naszym blockchainie dla kadry kierowniczej.

Po ukończeniu pełnego szkolenia możesz również zajmować wymagające stanowiska, takie jak kierownik ds.innowacji w łańcuchu bloków lub pracownicy poziomu C. To szkolenie otwiera przed Tobą świat blockchain i od Ciebie zależy, co chcesz zrobić z tą wiedzą.

Co myślisz o przewodniku po szkoleniach dla kadry kierowniczej? Skomentuj poniżej i daj nam znać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me