Przykłady Enterprise Blockchain, które powinieneś znać

W tym artykule przedstawiono nazwy sektorów na przykładach łańcucha bloków dla przedsiębiorstw z firmami, które już pracują w tej dziedzinie.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób przedsiębiorstwa wykorzystują blockchain? Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce, ponieważ zamierzamy udostępnić dziesięć przykładów blockchain dla przedsiębiorstw.

Blockchain całkowicie odmienił przedsiębiorstwa. Firmy są gotowe poradzić sobie ze zmianą, ponieważ daje im ona przewagę konkurencyjną. Ponadto istnieje wiele przypadków użycia łańcucha bloków w ustawieniach korporacyjnych. Możliwość dostosowywania sprawia, że ​​jest tak atrakcyjny dla firm. Dzięki niemu możliwości modelu biznesowego są nieograniczone.

Ale czy to oznacza, że ​​Twoja firma powinna również przyjąć blockchain. Cóż, zależy to od wpływu blockchain na Twój biznes, teraz i w dłuższej perspektywie.

Aby pomóc Ci w dążeniu do lepszego zrozumienia korporacyjnego łańcucha bloków, będziemy udostępniać przykłady korporacyjnego łańcucha blokowego. Ponadto łańcuch bloków korporacyjnych różni się od publicznych łańcuchów bloków.

ZapisaćTeraz: Kurs Enterprise Blockchains Fundamentals

Permissioned Blockchains: The De Facto Enterprise Approach

Publiczne łańcuchy bloków są dostępne bezpłatnie dla każdego. Organizacje nie mogą sobie pozwolić na udostępnianie każdej informacji. Mają krytyczne informacje, które decydują o ich porażce i sukcesie. Jeśli krytyczne informacje nie są obsługiwane prawidłowo, prowadzi to do utraty przewagi konkurencyjnej i udziału w rynku.

Tutaj właśnie wkraczają autoryzowane korporacyjne łańcuchy bloków. Wszystkie korporacyjne struktury łańcuchów bloków obsługują funkcje objęte zezwoleniami. Dlatego będziemy również omawiać przykład dozwolonego łańcucha bloków. Przeważnie frameworki oferują możliwość obsługi sieci, na które zezwolono, z funkcjami publicznymi. Oznacza to, że firmy mogą chronić swoje informacje, jednocześnie umożliwiając innym użytkownikom końcowym łączenie się z siecią blockchain – i zapewniając odpowiedni przepływ informacji..

Dopuszczony łańcuch bloków dla łańcucha dostaw ma mnóstwo zastosowań. Łańcuch dostaw zawsze potrzebuje optymalnego dopływu i odpływu informacji. Jeśli nie zostanie to wykonane prawidłowo, może prowadzić do strat.

Identyfikacja odpowiednich przykładów / przypadków użycia łańcucha bloków dla przedsiębiorstw

Jako firma, Twoim zadaniem jest zidentyfikowanie przypadków, w których potrzebujesz łańcucha bloków. Jeśli zidentyfikujesz go poprawnie, może to pomóc w uzyskaniu lepszych wyników z łańcucha bloków. Przejdźmy przez następujące pytania.

 • Czy Twoja firma współpracuje z wieloma podmiotami w zakresie danych?
 • Czy widoczność danych lub transakcji jest ważna dla Twoich partnerów??
 • Czy Twój obecny system udostępniania informacji jest mniej bezpieczny lub kosztowny??

Jeśli odpowiedziałeś na wszystkie pytania „tak”, masz do dyspozycji przypadek użycia łańcucha blokowego. Zanim jednak przejdziesz i wybierzesz korporacyjną strukturę blockchain, zaleca się określenie jej wpływu przed zmianą. Wdrożenie Blockchain nie jest proste i może też sporo kosztować.


Najlepsze przykłady Enterprise Blockchain, które powinieneś znać

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się więcej o blockchain, jest zapoznanie się z przykładami. Nasza lista 10 przykładów korporacyjnych łańcuchów bloków obejmie większość przypadków użycia. Postaramy się podać przykłady platform blockchain dla przedsiębiorstw, które go wdrażają – tak, aby uzyskać odpowiedni kontekst.

Nic nie przebije rzeczywistych przypadków użycia i dlatego musimy przez nie przejść.

Zarządzanie łańcuchem dostaw

Blockchain w zarządzaniu łańcuchem dostaw jest niewątpliwie najlepszym przykładem blockchain w przedsiębiorstwie. Prawie każda branża lub firma korzysta z łańcucha dostaw, aby zapewnić właściwy przepływ produktów. Jeśli słabnie choćby o ułamek, firma traci zysk lub udział w rynku. Oto jak ważny jest łańcuch dostaw.

Oczywiście blockchain zapewnia niezbędne ramy, aby łańcuch dostaw był bardziej wydajny, wiarygodny i opłacalny. Zastosowanie łańcucha bloków gwarantuje, że przejrzystość zostanie zakorzeniona w całym łańcuchu dostaw. Rozwiązuje problem numer jeden, na który cierpi łańcuch dostaw – oszustwo.

Blockchain zapewnia również opłacalne środki mające na celu poprawę ogólnej wydajności sieci. W międzyczasie zapewnia również, że dane / informacje mogą przepływać głęboko w sieci bez opóźnień. Wszystkie te czynniki pomagają łańcuchowi dostaw stać się tym, czym jest.

Jednym z przykładów łańcucha bloków łańcucha dostaw jest IBM Food Trust. Współpraca IBM z czołowymi dostawcami żywności ma na celu zbudowanie rozwiązania łańcucha dostaw nowej generacji z wykorzystaniem technologii blockchain. Ma wiele zalet, w tym zaufanie do marki, wydajność łańcucha dostaw i, co najważniejsze, bezpieczeństwo żywności.

 • Potrzeba blockchain w łańcuchu dostaw
 • Identyfikowalność – śledzenie produktów w trakcie ich podróży
 • Przejrzystość – informacje są przejrzyste, aby można je było zweryfikować
 • Handel – pomaga w prowadzeniu handlu bez dużej interwencji stron trzecich

Przykłady: Treum, Luxarity, GenuineWay, i inni.

Opieka zdrowotna

Zdrowie ludzkie zajmuje najwyższe miejsce wśród priorytetów rządu w XXI wieku. Ponieważ nauki medyczne rozwijają się w szybkim tempie, pomaga im w tym technologia. Blockchain to kolejna technologia, która może zmienić sposób funkcjonowania opieki zdrowotnej w przyszłości.

Więc co jest nie tak z obecną opieką zdrowotną? Obecnie obecny ekosystem opieki zdrowotnej działa w sposób scentralizowany. Jeśli w silosie medycznym znajdują się informacje o stanie zdrowia pacjentów, innym podmiotom trudno będzie uzyskać do nich dostęp. Ale największym problemem jest oszukańczy proces łańcucha dostaw, który umożliwia złym podmiotom wysyłanie i dystrybucję podrobionych leków wśród pacjentów.

Dzięki blockchain dla opieki zdrowotnej wszystkie te problemy można rozwiązać. Pacjenci po sprofilowaniu nie muszą martwić się o udostępnienie swoich informacji. Gdy blockchain ma ich kopię, może odwiedzić lekarzy i przekazać informacje – które są dokładne i chronione przed wszelkimi modyfikacjami. Instytuty badawcze mogą również skorzystać na zdecentralizowanym udostępnianiu sieci, ponieważ mogą uzyskać dostęp do informacji publicznych i wykorzystać je do znalezienia leków na złożone problemy medyczne.

Jednym z takich przykładów blockchain opieki zdrowotnej jest Medicalchain – To startup, który zapewnia pacjentom bezpieczne przechowywanie ich dokumentacji medycznej. Eliminuje potrzebę śledzenia swoich danych medycznych przez pacjentów. Oznacza to również, że istnieje jedna wersja danych medycznych, której mogą zaufać zarówno pacjenci, jak i lekarze.

Duże przedsiębiorstwa opieki zdrowotnej mogą również wykorzystać zalety technologii blockchain i ulepszyć sposób zarządzania procesami związanymi z lekami, danymi pacjentów i zarządzaniem.

Potrzeba blockchain w opiece zdrowotnej

 • Aby zabezpieczyć elektroniczne karty zdrowia (EHR)
 • Poprawa identyfikowalności leków
 • Bezpieczeństwo danych w badaniach klinicznych
 • Zarządzanie zgodą pacjenta

Przykłady: Nebula Genomics, Iryo, Guardtime, Klejnot

Finanse i Bankowość

Nasze systemy finansowe są podstawą naszej gospodarki. Jeśli działają wydajnie, rozwijamy się w szybkim tempie. To samo dotyczy naszego systemu bankowego, z którego korzystają biliony ludzi na całym świecie.

Banki i instytucje finansowe już zrozumiały znaczenie blockchain. Dzięki wdrożeniom blockchain finansowania handlu banki już widzą transformację w sposobie przeprowadzania rozliczeń. Dużo oszczędzają, jeśli chodzi o rozliczenia transgraniczne. Z drugiej strony sektor finansowy może również poprawić się dzięki blockchain.

Jeśli chodzi o finansowanie, można radykalnie poprawić następujące aspekty

 • Finansowanie handlu
 • Pożyczki konsorcjalne
 • Zautomatyzowana zgodność
 • Kapitał po transakcji

Jak więc to utożsamia przedsiębiorstwa z instytucjami finansowymi? Mogą skorzystać z już dostępnego frameworka R3 Corda, który umożliwia instytucjom finansowym budowanie własnego łańcucha blokowego dla przedsiębiorstw.

Przykłady: UnicaCredit Banka, Marszczyć, R3 Corda

Zapisać się:Kurs Enterprise Blockchains i Trade Finance

Energia

Sektor energetyczny może odnieść ogromne korzyści z technologii blockchain, gdy przechodzi przez innowacyjny okres. Przedsiębiorstwa z sektora energetycznego oferują obecnie energię elektryczną po stałej cenie. Jednak dzięki technologii blockchain sytuacja może się zmienić i wyewoluować poza środowisko przedsiębiorstwa.

Innowacja w sektorze energetycznym jest najważniejsza. Istnieją systemy solarne na dachach, inteligentne liczniki i pojazdy elektryczne. Przy tak wielu innowacjach blockchain może pomóc sektorowi energetycznemu wyjść poza obecne ograniczenia, zapewniając płynną globalną sieć energetyczną. W ten sposób ludzie mogą przejść do większej podaży i popytu, gdzie ceny mogą się zmieniać w zależności od dostępności.

Istnieje wiele przypadków użycia, z których sektor energetyczny może skorzystać dzięki technologii blockchain. Jednym z przykładów jest sprawność, z jaką energia jest wytwarzana i dystrybuowana w sieci. Pomoże również poprawić całkowity koszt związany z dystrybucją energii. Blockchain uprości sposób, w jaki nowi użytkownicy rejestrują się pod kątem zapotrzebowania na energię – podaży lub popytu. Dostawcy usług użyteczności publicznej mogą również skorzystać na blockchain, ponieważ mogą lepiej śledzić materiały sieciowe wymagane do ustanowienia właściwej sieci globalnej.

Ogromne korzyści może również przynieść sektor naftowy. Sektor ropy i gazu ma miliardy użytkowników. Jego uczestnicy mogą skorzystać na przejrzystości, zaufaniu i niezawodności, jaką zapewnia blockchain. Pomoże również usunąć wszelkie nieefektywności w procesach lub infrastrukturze.

Potrzeba blockchain w energii

 • Lepsza przejrzystość
 • Zmiana modelu biznesowego → większa elastyczność
 • Ulepszony łańcuch dostaw do zarządzania siecią i instalacji
 • Lepsza prywatność w sektorze energetycznym
 • Lepsze zrównoważenie środowiskowe
 • Interesariusze mają lepszą przejrzystość.

Ponadto kluczowe przypadki użycia w sektorze energetycznym obejmują dostawców mediów, handel energią typu peer-to-peer, handel towarami, zarządzanie danymi dotyczącymi energii elektrycznej i tak dalej..

Przykłady firm: Ondiflo, Promienista Ziemia

Tożsamość

Przedsiębiorstwa są bardzo zainteresowane ochroną tożsamości. W końcu chcą chronić interesy swoich użytkowników. Obecnie procesy biznesowe nie są na najwyższym poziomie, jeśli chodzi o ochronę tożsamości. Kradzież tożsamości jest powszechnym zjawiskiem, jeśli chodzi o rozwiązanie dla przedsiębiorstw. Hackowanie danych opiera się głównie na kradzieży tożsamości, podczas której intruz kradnie tożsamość i uzyskuje dostęp do krytycznych informacji w sieci.

Przedsiębiorstwa mogą skorzystać z technologii blockchain, aby usprawnić zarządzanie tożsamością. System zarządzania tożsamością cyfrową oparty na łańcuchu bloków może zmienić sposób interakcji użytkowników ze sobą, a także sprawia, że ​​nikt nie może dokonać kradzieży tożsamości.

IBM Blockchain rozumie znaczenie kradzieży tożsamości i oferuje IBM Verify Credentials, które pomagają przedsiębiorstwom zarządzać pracownikami i innymi krytycznymi tożsamościami osobistymi za pośrednictwem zdecentralizowanej sieci. Nowy ekosystem działa całkiem dobrze w ekosystemie przedsiębiorstwa. Zajmuje się resetowaniem haseł, przepisami dotyczącymi prywatności, wyzwaniami związanymi z zarządzaniem tożsamością i tak dalej. Dzięki niemu sieci z zezwoleniami mogą pracować z wysokim poziomem zaufania.

Potrzeba blockchain w tożsamości

 • Zabezpiecza dane przed złośliwymi podmiotami
 • Zapewnij odpowiedni system zarządzania hasłami
 • Tożsamości są trudniejsze do złamania i skopiowania
 • Poprawione przepisy dotyczące prywatności

Przykłady firm: IBM Blockchain, Zweryfikowany identyfikator, Metad, Klucz

Nieruchomość

Nieruchomości to jeden z tych sektorów, który potrzebuje reform, aby się rozwijać. Obecnie proces zajmowania się nieruchomością jest powolny i może kosztować dużo pieniędzy. W rzeczywistości jest tak boleśnie powolny, że zakup nieruchomości może zająć kilka miesięcy.

To nie jedyny problem, z jakim borykają się nieruchomości. Na rynku nieruchomości ma miejsce wiele oszustw. Istnieje również mafia lądowa, która bierze udział w nielegalnych działaniach. Przy stale rosnącym popycie na nieruchomości, w przyszłości będzie on rósł, ale jego wzrost zawsze będzie ograniczony.

Jednak dzięki technologii blockchain i rozproszonym rejestrom sytuacja ulegnie drastycznej zmianie. Zwiększy zaufanie i identyfikowalność w całym globalnym ekosystemie nieruchomości. Co więcej, obniży to również koszt transakcji o znaczną kwotę – ze względu na mniejsze wykorzystanie papierkowej roboty. Rola mediatora również zostanie zminimalizowana – co może zwiększyć liczbę błędów występujących podczas przesyłania informacji lub dokumentów.

Więc co to ma wspólnego z blockchainem dla przedsiębiorstw? Globalna gospodarka nieruchomościami będzie musiała wykorzystywać funkcje blockchain dla przedsiębiorstw, aby jak najlepiej wykorzystać technologię DLT. Może zapewnić sieci wymaganą elastyczność udostępniania informacji, zachowując jednocześnie poufne informacje w stanie nienaruszonym. Firmy z branży nieruchomości mogą również pracować wydajniej, korzystając z technologii blockchain dla przedsiębiorstw.

Dzięki blockchain dla nieruchomości możliwe są następujące zmiany –

 • Właściwe fundusze nieruchomości i zarządzanie aktywami
 • Akta aktowe i tytuły gruntów wykonane cyfrowo
 • Inteligentne kontrakty ułatwiające zmianę właściciela
 • Leasing i płatności staną się bardziej płynne
 • Możliwe stanie się rozliczanie w czasie rzeczywistym

Przykład firm: TruSet, Imbrex

Rząd

Rząd zawsze jest zainteresowany nowymi technologiami, takimi jak technologia rozproszonych rejestrów. Dla rządu ważne jest, aby je wykorzystać, ponieważ może to dać im zdolność rządzenia.

Blockchain umożliwia rządowi utrzymanie się na szczycie swoich procesów. Scentralizowany rząd jest podatny na wiele problemów, w tym korupcję, koszty, prywatność i cyfryzację.

Rządy mogą przeprowadzić wybory w najbardziej przejrzysty sposób. Może również umożliwić udział w wyborach każdemu, kto ma prawa, bez względu na lokalizację lub sytuację, w której się znajduje. Mogą również ograniczyć problemy związane z tożsamością cyfrową, przenosząc całe swoje systemy zarządzania tożsamością na blockchain.

Dzięki blockchain dla rządu można również zautomatyzować wiele formalności – usprawniając komunikację między różnymi działami i zapewniając większy zasięg informacji. Ludzie mogą również ufać rządowi, ponieważ informacje publiczne mogą być łatwo dostępne online.

Wszystko to musi zostać wdrożone na dużą skalę, tak jak byłoby to zrobione w rozwiązaniach blockchain dla przedsiębiorstw.

Potrzeba blockchaina w rządzie

 • Inteligentne regulacje
 • Zarządzanie tożsamością
 • Zarządzanie finansami i budżetowaniem
 • Zarządzanie procesem

Przypadki użycia zaowocują inteligentnymi miastami, lepszą opieką zdrowotną, lepszym transportem, łatwą edukacją i kwalifikacjami zawodowymi itd.

Przykłady: Inicjatywa Smart Dubai

Media i rozrywka

Piractwo to jeden z największych problemów branży rozrywkowej i muzycznej. Niemal każda forma generowanych treści jest piracka – pozbawia twórców prawa do zarabiania na ich pracy. Dzięki blockchain wszystko to może się zmienić.

Zdecentralizowane sieci blockchain w przedsiębiorstwach poprawią również sposób, w jaki twórcy nowych treści docierają do odbiorców. Obecna potęga medialna ma swój monopol, który nie faworyzuje nowych twórców treści. Dzięki blockchain każdy może dotrzeć do swoich odbiorców – i mieć szansę na zarobienie pieniędzy.

Studia medialne mogą również skorzystać na blockchain, wdrażając blockchain. Może pomóc im poprawić stan posiadania własności intelektualnej. Może również usprawnić ich inny proces, w tym możliwość wymiany informacji między twórcami.

Przykłady: Blok. Jeden

Ubezpieczenie

Branża ubezpieczeniowa pilnie potrzebuje zmian. Obecna branża ubezpieczeniowa boryka się z wieloma wyzwaniami, w tym z niemożnością utrzymania odpowiednich danych, nieefektywnymi roszczeniami z polisy, złymi systemami rozliczeniowymi, słabym wsparciem i tak dalej.!

Istnieje również wiele niejasności, jeśli chodzi o przegrane warunki. Krótko mówiąc, ubezpieczyciele najbardziej cierpią, jeśli chodzi o korzystanie z ich polisy, gdy zajdzie taka potrzeba.

Blockchain dla ubezpieczeń ma możliwość zmiany sposobu działania. R3 Corda jest jedną z firm ubezpieczeniowych zajmujących się blockchainem, która oferuje firmom ubezpieczeniowym tworzenie sieci zaufania. Z sieci mogą korzystać brokerzy, ubezpieczyciele, reasekuratorzy i cedenci.

Corda jest również znana z bezproblemowego transferu aktywów i zapewniania doskonałego bezpieczeństwa ubezpieczeniom. Systemy roszczeń są również ulepszone dzięki wstępnie uwarunkowanym inteligentnym umowom. Inne frameworki, takie jak łańcuch bloków IBM, również mają odpowiednie funkcje do zaimplementowania w sektorze ubezpieczeń.

Przykłady firm: Etherisc, Fidentiax.

Edukacja

Blockchain przedsiębiorstwa jest równie przydatny w sektorze edukacji. Sektor edukacji może skorzystać na wiele sposobów dzięki technologii blockchain lub rozproszonej księdze rachunkowej. Nawet duże firmy mogą korzystać z technologii księgi głównej, aby zapewnić szkolenie swoim nowo zatrudnionym pracownikom i zapewnić przekazanie nowych umiejętności bez konieczności wydawania milionów dolarów.

Pierwszą korzyścią, jaką zobaczymy, będzie to, że edukacja stanie się bardziej dostępna dla uczniów. Pomoże to również w usprawnieniu poświadczeń i ukończenia studiów – ponieważ zapewni uczestnikowi certyfikat cyfrowy. Certyfikatu cyfrowego można używać w dowolnym miejscu, ponieważ można go zweryfikować, gdy jest to możliwe.

Ogólnie rzecz biorąc, blockchain dla sektora edukacji może poprawić sposób, w jaki może zapewnić certyfikację. Pracownicy będą mieli również mniejszy ból głowy, jeśli chodzi o weryfikację poświadczeń.

Przykład firm: Blockcerts, ODEM, Sieć edukacyjna Blockchain, Pergamin

Wniosek

To prowadzi nas do końca naszych przykładów łańcucha bloków dla przedsiębiorstw. Udało nam się wymienić dziesięć przykładów korporacyjnego łańcucha bloków, w których dowiedzieliśmy się, jak można go wykorzystać w przedsiębiorstwie. Przykłady obejmują również, w jaki sposób można wykorzystać korporacyjne struktury blockchain.

Aby dowiedzieć się więcej o podstawach blockchain, zarejestruj się na nasz bezpłatny kurs blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map