Jeśli śledzisz wiadomości o kryptowalutach, być może słyszałeś o Riot Blockchain. Kupili spore zamieszanie na rynku kryptowalut i już przyciągnęli uwagę Security and Exchange Commission (rząd USA).

Więc czym jest Riot Blockchain?

Riot Blockchain to firma, która całkowicie koncentruje się na firmach opartych na blockchain i bitcoinach. Są także pierwszą spółką notowaną na NASDAQ, która była aktywna w sferze kryptowalut i zaangażowała się w tak głębokie zaangażowanie..

Przeczytaj także,


  • Top 5 dochodzeń Blockchain SEC, które należy obserwować w 2018 r
  • Recenzja: Co to jest Titanium Blockchain?
  • Recenzja: Co to jest Kodak Blockchain?

Historia Riot Blockchain

Firma Riot Blockchain ma bardzo zróżnicowaną historię. Aby naprawdę zrozumieć ich obecną postawę, musimy zrozumieć, skąd pochodzą i co chcą osiągnąć.

Firma została po raz pierwszy nazwana Venaxis Inc. W tym czasie zajmowała się produktami weterynaryjnymi. Skupili się również na opracowaniu testów na choroby. W tym czasie kupił diagnostykę BiOptix. W 2016 roku zmienili również nazwę na Bioptix Inc. W tamtym czasie wielu inwestorów nie było zadowolonych z przejęcia i martwiło się również spalaniem gotówki bez faktycznego wzrostu..

Aby temu zaradzić, w 2017 roku firma zmieniła nazwę na Riot Blockchain Inc. Całkowicie zmienili swój model biznesowy na blockchain. Zgodnie z początkowym planem, chcieli mocno zainwestować w kryptowaluty i biznes blockchain.

Nagły ruch zwrócił uwagę SEC. – dodał przewodniczący SEC, Jay Clayton,

„Nikt nie powinien myśleć, że zmiana nazwy na coś, co wiąże się z blockchainem, jest w porządku, gdy nie masz prawdziwego biznesplanu związanego z blockchainem i próbujesz sprzedać papiery wartościowe w oparciu o szum wokół łańcucha blokowego”.

Pomimo tego, że przyciąga on uwagę SEC, ceny akcji wzrosły dwukrotnie. Szybko podskoczył z 8 do 40 dolarów. Ten ruch można najlepiej opisać jako sposób inwestowania na zarabianie na tym szumie. Jednak ruch ten jest mocno krytykowany zarówno przez świat finansów, jak i kryptowalut.

Inwestycje Riot Blockchain

Aby naprawdę zrozumieć, co próbuje osiągnąć Riot Blockchain, musimy się temu przyjrzeć swoje inwestycje do teraz.

Inwestowanie w giełdę kryptowalut

Zaraz po pivocie zaczęli inwestować w firmy kryptowalutowe. Pierwsza duża inwestycja miała miejsce, gdy zdecydowali się kupić udziały na Coinsquare, kanadyjskiej giełdzie kryptowalut. Początkowa stawka wynosiła tylko 11%. Jednak według doniesień szansę na zwiększenie swojego udziału będą mieli w maju 2018 roku.

Coinsquare to niewątpliwie jedna z dużych inwestycji dokonanych przez Riot Blockchain. W końcu jest to jedna z największych giełd kryptowalut (pod względem wielkości) w Ameryce Północnej.

Riot Mining Operations

Riot Blockchain nie poprzestał na tym. Kontynuowali swoją przygodę w świecie kryptowalut. Ich następna inwestycja miała formę operacji wydobywczych, ponieważ przejęli kompletną operację wydobywczą o nazwie Kairos Global Technology Inc. Transakcja zakończyła się sukcesem za 11,9 miliona dolarów. Operacja, podobno, miał 500 Antminer L3 i 700 Antminer S9.

Inne inwestycje

Zainwestowali także w Tesspay, The Block i Verady. Wszystkie te firmy są związane z kryptowalutą. Przyjrzyjmy się bliżej innym inwestycjom.

Tesspay: Riot Blockchain przejął 52% udziałów w Tesspay w październiku 2017 r. Celem firmy jest zbudowanie usługi escrow opartej na technologii blockchain.

Blok: W maju 2018 roku Riot ogłosił inwestycję w The Block. The Block buduje aplikacje w łańcuchu bloków.

Verady: Zainwestowali w Verady w listopadzie 2017 r. Verady to usługa audytowa, która wykorzystuje aktywa oparte na blockchain.

Inne kluczowe inwestycje obejmują zakup kolejnej operacji wydobywczej w Ameryce. Tym razem zdobyli 3000 Antminerów S9.

Riot Blockchain nieustannie poszukuje nowych możliwości inwestowania i według firmy to dopiero początek.

Aktualny stan Riot Blockchain

Obecny stan Blockchain firmy Riot nie jest dobry. Cena ich akcji spadła do pierwotnego kluczowego komunikatu i nadal powoli spada. Firma nie odbyła również corocznych spotkań, które do tej pory były dwukrotnie odwoływane. Nie tylko, że tylko w ostatnim roku stracili dwie firmy audytorskie.

Jednak dyrektor generalny Riot Blockchain John O’Rourke nadal ma mocną opinię na temat świetlanej przyszłości swojej firmy. Według niego sceptycy będą ostatecznie jedynymi przegranymi. Dla nas musimy poczekać, aż Riot blockchain odzyska stamtąd. Co o nich myślisz? Skomentuj poniżej i daj nam znać.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, czym jest Blockchain? Oto nasz przewodnik dla początkujących.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me