Recenzja: Czy Ethereum działa?

Platforma Ethereum to jedna ze słynnych kryptowalut. Zajmuje drugie miejsce w stosunku do wartości Bitcoina. Jednak jeśli chodzi o funkcje, z łatwością pokonuje Bitcoin. Ale to nie jest to, na czym będziemy się dzisiaj koncentrować. Dzisiaj skupimy się na Ethereum i zrozumiemy, jak to działa.

W momencie jego premiery wielu było sceptycznie nastawionych do tego, jak Ethereum. Dlatego też spróbujemy odpowiedzieć na pytanie „Czy Ethereum działa?” Zacznijmy.

Co to jest Ethereum?

Czy Ethereum działa?

Kredyty obrazkowe: Ethereum

Aby lepiej zrozumieć, musimy najpierw zrozumieć platformę Ethereum. Jest to platforma umożliwiająca uruchamianie zdecentralizowanych aplikacji (Dapps). Najlepsza analogia to „Internet”. Podobnie jak internet jest rozpowszechniany. Ale zapewnia nam większe bezpieczeństwo, przejrzystość i skalowalność. Blockchain Ethereum składa się z węzłów, które biorą udział w osiąganiu konsensusu i innych działaniach związanych z platformą. Cała infrastruktura działa w taki sposób, że Dapps może być hostowany i na niej działać. Dlatego ostatnio zobaczysz, że Ethereum tak bardzo rozkwita. Projekty takie jak EOS, TRON i tak dalej.

Został stworzony w 2015 roku przez Vitalika Buterina, programistę z Toronto. Wydał też token powiązany z siecią. Nazywa się to „eterem”. Eter działa jako paliwo do zasilania sieci.

Spekulacje na temat Ethereum, kiedy został wydany po raz pierwszy

Kiedy ogłoszono pomysł, pojawiły się spekulacje na temat tego, co sieć Ethereum będzie w stanie zrealizować. Jednak sceptycy i spekulacje powoli opadły wraz z udostępnieniem publicznej sieci testowej. Sieć testowa była w stanie obsługiwać DAO i quasi-obracające kompletne inteligentne kontrakty.

W tym czasie działał również JavaScript API dla Ethereum, umacniając swoją pozycję po uruchomieniu. Aby upewnić się, że błędy są usuwane tak szybko, jak to możliwe, one również zwolniono nagrodę za polowanie na błędy.

Wkrótce klienci v1 byli obsługiwani za pomocą przeglądarki Mist i Ethereum GO.

Jak działa Ethereum?

Sieć Ethereum umożliwia programistom tworzenie aplikacji dla łańcucha bloków. Dla porównania, Bitcoin tego nie robi. Aplikacje mogą działać samodzielnie i przynosić rezultaty, które są predefiniowane przez programistę. Oprogramowanie, które umożliwia takie zachowanie, jest znane jako inteligentne kontrakty.


Inteligentne kontrakty są podobne do umów prawnych, które działają w prawdziwym świecie. Po prostu programiści mają teraz możliwość pisania umów z kodem. To przełomowe, ponieważ może zautomatyzować zadania w łańcuchu bloków. Inteligentne kontrakty korzystają również z innych właściwości łańcucha bloków, takich jak integralność, przejrzystość, aw niektórych przypadkach prywatność.

Weźmy przykład, aby lepiej zrozumieć. Znajomy chce, abyś chciał wysłać Ci utworzone przez siebie tokeny. Kurs, który wybrał to 5000 żetonów za jeden ethereum. Aby zapobiec jakiejkolwiek pracy ręcznej, może napisać inteligentną umowę, a następnie poprosić o przesłanie wspomnianej kwoty. Gdy adres, na którym przechowywane są tokeny, otrzyma ether, automatycznie wyśle ​​odpowiednią ilość tokena do twojego znajomego. Automatyzuje wszystko i na tym polega piękno inteligentnych kontraktów.

Kolejną cechą blockchain Ethereum jest Dapps. Są zdecentralizowanymi aplikacjami, które działają w łańcuchu bloków. Podobnie jak proste aplikacje działające w łańcuchu bloków. Zbadajmy to, porównując je z inteligentnymi kontraktami.

Inteligentne kontrakty vs Dapps

Zdecentralizowane aplikacje Ethereum

Źródło zdjęcia: Ethereum

Główną różnicą między Dapps a smart kontraktem jest interfejs. Dapps pozwala użytkownikowi połączyć się z łańcuchem bloków. Ponadto Dapps ma nieograniczoną pojemność w porównaniu do inteligentnych kontraktów. Dapps może mieć wiele zastosowań w porównaniu do inteligentnych kontraktów tylko do użytku komercyjnego.

ICO na platformie Ethereum

Początkowa oferta monet (ICO) jest wykorzystywana przez startupy do zbierania pieniędzy. Robiąc ICO, startupy sprzedają swoje tokeny inwestorom publicznym lub prywatnym. Sieć Ethereum ze względu na swoje możliwości jest idealna dla startupów do tworzenia i wydawania tokenów. Istnieje również standard ERC20, który zapewnia, że ​​tokeny wypuszczane na blockchain spełniają określony standard.

Eter: Napełnianie platformy

Ether różni się od Ethereum. Jest to kryptowaluta, która zasila całą sieć. To także napędza Dapps i daje deweloperom motywację do tworzenia Dapps. W chwili pisania tego tekstu wartość 1 eteru wynosiła około 600 USD. W grudniu 2017 r. Osiągnął poziom 1300 USD.

Czy Ethereum działa?

Więc czy ethereum działa? Oczywiście, że tak. Czy działa zgodnie z przeznaczeniem? Tak. Ethereum jest koniem roboczym rewolucji blockchain i wszystko będzie ewoluować tylko stąd. Dla porównania, Bitcoin jest postrzegany tylko jako przechowywanie wartości.

Więc co myślisz o Ethereum? Myślisz, że to działa? Skomentuj poniżej i daj nam znać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map