Blockchain całkowicie zmienił otaczający nas świat. Zaczęło się od Bitcoina w 2009 roku, kiedy Satoshi Nakatomi wynalazł blockchain, a Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która go użyła.

Będziesz zaskoczony, jeśli zobaczymy aktualne wykorzystanie blockchain. Obecnie istnieją setki przypadków użycia blockchain, które mają implementację w prawdziwym świecie. Czemu nie? Zmienił prawie każdą branżę, od sztucznej inteligencji po produkcję.

Liczby również przemawiają za blockchainem. Światowe Forum Ekonomiczne przewidziało, że do 2025 roku, 10% PKB zostaną zmienione lub przechowywane w łańcuchu bloków. To dużo jak na nową technologię, która nie ma jeszcze dziesięciu lat. Z drugiej strony liderzy muszą szybko zmienić swoją koncentrację i upewnić się, że ich biznes może dostosować się do transformacji blockchain.

W tym artykule skupimy się na rzeczywistych przypadkach użycia Blockchain i aplikacjach blockchain. Wszystkie rzeczywiste przypadki użycia, które wymienimy, mają obietnice spełnienia. Jednak trudno powiedzieć, który z nich odniesie sukces, a który nie.

Contents

Infografika aplikacji Blockchain w świecie rzeczywistym

Infografika aplikacji Blockchain w świecie rzeczywistymPodzieliliśmy przypadki użycia blockchain na określone kategorie. W chwili pisania tego tekstu wymieniliśmy 46 aplikacji lub usług opartych na łańcuchu bloków według stanu na lipiec 2018 r. Te przykłady łańcucha blokowego są wybierane zgodnie z ich wpływem w odpowiedniej kategorii. Listę można również postrzegać jako najbardziej obiecujące TOP przypadki użycia blockchain w świecie rzeczywistym. Wymieńmy kategorie poniżej.

 1. Zarządzanie treścią / dystrybucja: PeerNova, Brave.
 2. Zarządzanie danymi: Factom, Essentia.one.
 3. Bezpieczeństwo cybernetyczne: GuardTime, Remme, Blockverify, PeerNova.
 4. Platforma: Klejnot.
 5. Opieka zdrowotna: SimplyVital Health, MedRec.
 6. Usługi finansowe: Abra, Barclays, Aeternity.
 7. Produkcja i przemysł: Maersk, Provenance, SKUChain, LO3 Energy.
 8. Przechowywanie: STORJ.io
 9. Rząd: Projekt SouthKorea, Govcoin, Democracy.earth, FollowMyVote.
 10. Sprzedaż: OpenBazaar, Loyyal.
 11. Platforma Blockchain: Rozwiązania IBM Blockchain, przyzwoite.
 12. Transport i turystyka: Arcade City.
 13. Głoska bezdźwięczna: KodakOne, Ujomusic, Civil.
 14. RealEstate: Wszechobecność, Propy.
 15. Hipoteka: Rejestr publiczny.
 16. Identyfikacja: Uport.
 17. Ubezpieczenie: AIG.
 18. Przedsiębiorstwo: Lazur.
 19. Reklama: NYIAX.
 20. Autorstwo i własność: Blinded, Stampery, Veisart, Po.et.
 21. Sieć społeczna: AKASHA, Wasza.
 22. Diamenty: Debeers.

Zacznijmy.

Kategoria aplikacji Blockchain: Zarządzanie treścią / dystrybucja

1. Odważny

Przypadek użycia: Potrzeba przeglądarki, która może obniżyć opłaty za przesyłanie danych poprzez blokowanie modułów śledzących i reklam. Chroni prywatność użytkowników, udostępniając tylko potrzebne informacje, oszczędzając czas i wysiłek.

Rozwiązanie: Brave to nowoczesna przeglądarka, która oferuje bezpieczną, szybką i prywatną przeglądarkę. Robi to za pomocą blockchain. Aby to zrobić, blokuje wszystkie reklamy za pomocą wbudowanego narzędzia do blokowania reklam. Prywatność użytkownika została również zachowana dzięki blokowaniu trackerów. Ponadto, ze względu na blokowanie reklam i elementów śledzących, odważna przeglądarka działa szybciej niż inne popularne przeglądarki, w tym Chrome i Mozilla. Są również w trakcie zarabiania na blokowaniu reklam za pomocą swoich tokenów narzędziowych. Testują również reklamy przy użyciu technologii blockchain.

Status: Dostępny

Stronie internetowej: https://brave.com/


Blog: https://brave.com/blog/

Kategoria: Zarządzanie treścią / dystrybucja

odważny

Źródło obrazu: Brave

2. Paperchain

Przypadek użycia: Potrzeba posiadania przez firmy, twórców muzycznych, organizacje informacyjne itp. Odpowiedniego zdecentralizowanego rynku, na którym mogą wykorzystywać swoje aktywa i zarabiać na nich, omijając obecne w branży długie cykle płacowe.

Rozwiązanie: Rozwiązanie: Paperchain oferuje zdecentralizowany rynek, na którym każda firma medialna może zarabiać na swoich treściach i udostępniać je globalnej sieci inwestycyjnej za pomocą zdecentralizowanego rynku. Rozwiązuje największy problem branży związany z długimi cyklami płacowymi i pomaga zarówno małym, jak i dużym graczom wykorzystać płynność. Kluczowe cechy Paperchain obejmują zapewnienie zdecentralizowanej sieci inwestycji w media, wbudowane analizy i solidną warstwę infrastruktury finansowej, którą można wykorzystać do tworzenia umów finansowych przez stronę trzecią.

Status: W trakcie

Stronie internetowej: https://www.paperchain.io/

Blog: https://blog.paperchain.io/

Kategoria: Zarządzanie treścią / dystrybucja

Paperchain

Źródło obrazu: Paperchain

Kategoria aplikacji Blockchain: Zarządzanie danymi

3. Factom

Przypadek użycia: Potrzeba ochrony krytycznych systemów komercyjnych, rządowych i non-profit przed kradzieżą danych, a także zaszczepienia uczciwości na wszystkich platformach i systemach.

Rozwiązanie: Factom to zaufanie, uczciwość i niezmienność. Zabezpieczają światowy system technologią, która może pomóc chronić systemy i zapewnić ludziom wyjście z ubóstwa. Korzystając z blockchain, systemy zyskują przejrzystość, uczciwość, integralność i bezpieczeństwo. Ponadto potrzeba niezawodnych ram, które sprawią, że uczciwość stanie się częścią szerszego krajobrazu. Krótko mówiąc, dzięki Factomowi łatwiej będzie budować produkty oparte na danych i podejmować na ich podstawie decyzje. Oprogramowanie Factom można również podłączyć do istniejącego systemu i nie ma potrzeby tworzenia ani przebudowywania systemów od podstaw.

Status: W trakcie

Stronie internetowej: https://www.factom.com/

Blog: https://www.factom.com/blog

Kategoria: Zarządzanie danymi

factom

Źródło obrazu: Factom

4. Essentia.one

Przypadek użycia: Potrzeba struktury zarządzania danymi, która pomoże użytkownikom uzyskiwać dostęp do danych i przechowywać je z dowolnego miejsca w bezpieczny sposób.

Rozwiązanie: Essesntia.one to platforma do zarządzania danymi zbudowana na bazie łańcucha bloków, która zapewnia modułową, zdecentralizowaną i interoperacyjną. Składa się z dwóch ważnych składników: synergii i esencji. Esencje są właścicielami swoich danych i są ze sobą połączone za pośrednictwem wielu usług, podczas gdy synergie działają jak tkanka łączna operacji, takich jak łączenie platform, zasobów i tak dalej. Deweloperzy mogą skorzystać z tej architektury i zbudować ją na niej, zapewniając dostęp każdemu na całym świecie.

Status: W trakcie

Stronie internetowej: https://essentia.one/

Blog: https://medium.com/@matteozago

Kategoria: Zarządzanie danymi

essentia

Źródło obrazu: Essentia

Kategoria aplikacji Blockchain: Bezpieczeństwo cybernetyczne

5. GuardTime

Przypadek użycia: Potrzeba lepszego, bardziej weryfikowalnego dowodu bezpieczeństwa, który działa w łańcuchu bloków i chroni dane użytkownika znacznie lepiej niż tradycyjne rozwiązanie blockchain.

Rozwiązanie: GuardTime to projekt typu blockchain w zakresie cyberbezpieczeństwa, którego celem jest wykorzystanie własnej technologii KSI firmy Guartime. Technologia została zaprojektowana specjalnie dla rozwiązań korporacyjnych. Również wydajność jest nietknięta.

Bazowali na tym, co do tej pory oferował Bitcoin, czyli na przejrzystości, niezmienności i bezpieczeństwie. W 2003 roku przedstawili pierwszy formalny dowód bezpieczeństwa, który tworzy weryfikowalny dowód bezpieczeństwa w całej sieci. Obecnie współpracują z wieloma firmami, które wykorzystują ich technologię KSI.

Początkowo zaczęli od rządu Estonii i pomagali im w zabezpieczaniu dokumentacji medycznej obywateli Estonii. Obecnie współpracują z Verizon Enterprise Solutions, a nawet z obronnością i Aerospace.

Możesz przeczytać więcej o ich stosie technologii tutaj.

Status: Dostępny

Stronie internetowej: https://guardtime.com

Blog: https://guardtime.com/blog

Kategoria: Bezpieczeństwo cybernetyczne

GuardTime

Źródło obrazu: GuardTime

6. Remme

Przypadek użycia: Uwierzytelnianie odporne na włamania, które chroni dane użytkownika i firmy przed cyberatakami.

Rozwiązanie: Remme to projekt blockchain dotyczący cyberbezpieczeństwa, który ma na celu poprawę obecnych standardów bezpieczeństwa zarówno dla użytkowników, jak i firm, które próbują chronić swoje dane przed nieautoryzowanym użyciem. Jest również zbudowany do obsługi cyberataków. Aby to zrobić, pomaga organizacjom z krytyczną infrastrukturą, medtech, giełdami kryptograficznymi i wieloma innymi. Ponadto całkowicie eliminuje aspekt ludzki, automatyzując wszystko. Typowe ataki, przed którymi chroni Remme, obejmują Brute Force, Phishing, Keylogging, Ataki ponownego użycia haseł i wiele innych.

Status: Realizacja projektów pilotażowych dla Infopulse i innych.

Stronie internetowej: https://remme.io/

Blog: https://medium.com/remme

Kategoria: Bezpieczeństwo cybernetyczne

remme

Źródło obrazu: Remme

7. Blockverify

Przypadek użycia: Istnieje potrzeba zapewnienia przejrzystości łańcuchów dostaw za pomocą łańcucha blokowego, który nie tylko identyfikuje podróbki, ale także zapewnia globalne rozwiązanie. Łańcuchy dostaw, takie jak farmaceutyki, elektronika, diamenty i przedmioty luksusowe, potrzebują przejrzystości, aby działać poprawnie.

Rozwiązanie: Blockverify to „rozwiązanie zapobiegające fałszerstwom oparte na technologii Blockchain”. Jego funkcją jest identyfikacja podróbek i zapewnianie niepowtarzalnego środowiska. Ponadto jest w pełni konfigurowalny dla firm i mogą zarządzać swoim łańcuchem dostaw podczas rejestracji nowych produktów. Istnieje wiele przypadków użycia Blockverify. Niektóre z najważniejszych przypadków użycia obejmują elektronikę, farmaceutyki, elektronikę i przedmioty luksusowe.

Działa poprzez oznaczanie każdego produktu unikalnym tagiem Block Verify. Podaż jest również weryfikowana zarówno z punktu widzenia konsumenta, jak i detalicznej. Zapewnia również ochronę przed korupcją, a tym samym zapewnia integralność wymaganą do prowadzenia łańcuchów dostaw ze 100% przejrzystością.

Status: W trakcie.

Stronie internetowej: http://www.blockverify.io/

Blog: Żaden

Kategoria: Bezpieczeństwo cybernetyczne

blockverify

Źródło obrazu: Blockverify

8. PeerNova

Przypadek użycia: Potrzeba integralności danych w branży finansowej, której potrzebują zarówno interesariusze, jak i organy regulacyjne.

Rozwiązanie: PeerNova usprawnia działanie świata finansów, zapewniając to, co najlepsze z technologii Blockchain, BigData i Cloud. Jego celem jest zapewnienie instytucjom finansowym możliwości weryfikacji i zabezpieczenia ich danych. Pozwala im to również zająć się audytem, ​​uzgadnianiem i zgodnością. Trzy główne cechy technologii PeerNova Blockchain obejmują niezmienność, redakcję i odtwarzanie logiczne. Oznacza to, że dane są bezpieczne, weryfikowalne i można je odtworzyć w razie potrzeby.

Status: Zaangażowany w wiele projektów, w tym Post-Trade Ledger, Lineage of Capital i technologię klinową.

Stronie internetowej: http://peernova.com/

Blog: Żaden

Kategoria: Bezpieczeństwo cybernetyczne

peer-nova

Źródło obrazu: Peer Nova

Kategoria aplikacji Blockchain: Platforma

9. Gem

Przypadek użycia: Potrzeba systemu operacyjnego, który może zidentyfikować problem silosu i połączyć wszystkie różne silosy w jeden, oszczędzając czas, wysiłek i koszty dla różnych branż, takich jak zdrowie, media, banki i wiele innych.

Rozwiązanie: Gem to system operacyjny oparty na łańcuchu bloków, który łączy dane związane z zasobem lub osobą, tworząc globalne identyfikatory. Eliminuje to czasochłonność i potrzebę pojednania. Zapewnia również przejrzystość i oferuje lepsze wyniki przy mniejszym ryzyku. Krótko mówiąc, chodzi o identyfikację globalnych podmiotów, a następnie zapewnienie im platformy do wymiany i komunikacji poprzez udostępnianie danych. Nie tylko, że wszystko można zautomatyzować dzięki przepływom pracy.

To proste rozwiązanie może być stosowane w wielu różnych branżach, w tym Łańcuch dostaw,Opieka zdrowotna, i wiele więcej.

Status: W toku z wieloma partnerami, w tym Philips i Xpansiv.

Stronie internetowej:https://enterprise.gem.co/

Blog: http://blog.gem.co/

Kategoria: Platforma

klejnot

Źródło obrazu: GEM

Kategoria aplikacji Blockchain: Opieka zdrowotna

10. SimplyVital Health

Przypadek użycia: Potrzeba odpowiedniego rozwiązania w zakresie opieki zdrowotnej, które może stanowić platformę dla dostawców, klientów i specjalistów opieki zdrowotnej.

Rozwiązanie: SimplyVital Health to rozwiązanie typu blockchain, które łączy pacjentów i dostawców pod jednym dachem. Jest to rozwiązanie do zarządzania danymi dotyczącymi zdrowia, a także wykorzystuje uczenie maszynowe i prognozy algorytmów w celu uzyskania najlepszego możliwego rozwiązania. Spostrzeżenia analityczne są dostarczane dla doświadczenia pacjenta. Działa również w przypadku prywatnych dostawców, szpitali i systemów opieki zdrowotnej. Jednym z jego głównych elementów jest Nexus Zdrowia. Jest to protokół zgodny z ustawą HIPAA, który jest akceptowany na całym świecie. Protokół, którego można używać do łączenia danych dotyczących opieki zdrowotnej i kontroli pacjentów.

Status: W trakcie

Stronie internetowej: https://www.simplyvitalhealth.com/

Blog: Żaden

Kategoria: Opieka zdrowotna

Simplyvital

Źródło obrazu: SimplyVital

11. MedRec

Przypadek użycia: Potrzeba posiadania przez pacjentów danych związanych z opieką zdrowotną w jednym miejscu i powinna być dostępna z dowolnego miejsca.

Rozwiązanie: MedRec to platforma typu blockchain, która rozwiązuje problem elektronicznej dokumentacji medycznej (EHR), dostarczając rozwiązanie typu blockchain, w którym dane pacjentów mogą być przechowywane i dostępne dla różnych organizacji, osób i specjalistów opieki zdrowotnej. Tworzy to ekosystem, który działa dla pacjentów i zapewnia im możliwość posiadania raportów medycznych na wyciągnięcie ręki. Zastosowanie blockchain zapewnia również przejrzystość i tworzy niepowtarzalny indywidualny nadruk. Prowadzi to do niższych kosztów i łatwiejszego wsparcia zdrowotnego dla pacjenta.

Status: W trakcie

Stronie internetowej: https://medrec.media.mit.edu/

Blog: Żaden

Kategoria: Opieka zdrowotna

medrec

Źródło obrazu: Medrec

Kategoria aplikacji Blockchain: Usługi finansowe

12. Abra

Przypadek użycia: Potrzeba aplikacji mobilnej, która pozwoli każdemu nie tylko inwestować w kryptowalutę, ale także zabezpieczyć i przechowywać swoje aktywa bez żadnych zmartwień.

Rozwiązanie: Abra to mobilna aplikacja kryptowalutowa, która pozwala użytkownikom przechowywać, inwestować i kupować kryptowaluty. Jest również bezpieczny i zapewnia, że ​​każdy może z niego korzystać. W chwili pisania tego tekstu obsługuje 25 kryptowalut, w tym popularne kryptowaluty, takie jak bitcoin, litecoin, dash i tak dalej. Korzystając z aplikacji, każdy może handlować lub kupować kryptowaluty. Jest również bezpieczny i zapewnia mobilność.

Status: Dostępny

Stronie internetowej: https://www.abra.com/

Blog: https://www.abra.com/blog/

Kategoriay: usługi finansowe

stanik

Źródło obrazu: Abra

13. Barclays

Przypadek użycia: Banki wykorzystujące technologię blockchain do usprawnienia wewnętrznego procesu bankowego, a także poprawy komfortu użytkowania.

Rozwiązanie: Bank Barclays rozumie blockchain i jego wpływ. I właśnie dlatego budują swoje systemy do obsługi technologii blockchain. Otworzy nowe drzwi dla użytkowników, ponieważ mogą oni wchodzić w interakcje z systemami bankowymi z dowolnego miejsca. Środowisko obsługujące łańcuch bloków oznacza również, że uwierzytelnianie można przeprowadzić tak szybko, jak to możliwe. Ponadto oszustwa można całkowicie usunąć z systemu dzięki przejrzystości i integralności zapewnianej przez rozwiązanie blockchain. Pracują również nad wprowadzeniem rewolucji handlowej, w której wszystko jest śledzone, aby zapewnić przejrzystość.

Status: W trakcie

Stronie internetowej: https://www.barclayscorporate.com

Blog: Żaden

Kategoria: Usługi finansowe

14. Wieczność

Przypadek użycia: Potrzeba błyskawicznych, inteligentnych kontraktów, które umożliwią organizacjom skalowanie globalne z wykorzystaniem technologii blockchain.

Rozwiązanie: Aeternity to skalowalny interfejs inteligentnych kontraktów, który pomaga każdej organizacji pracować z rzeczywistymi danymi. Został zaprojektowany tak, aby zapewnić niezrównaną i niezrównaną globalną skalowalność, niezrównaną wydajność i przejrzyste zarządzanie. Aspekt innowacji pochodzi z inteligentnych kontraktów, ponieważ są one ukończone w ramach Turinga. Nie tylko ten konsensus jest realizowany za pomocą nowego algorytmu konsensusu, który korzysta zarówno z Proof of Work (PoW), jak i Proof-of-Stake (PoS). Istnieje jeszcze jedna koncepcja, która sprawia, że ​​Wieczność jest wyjątkowa, to Kanały Państwowe. Umożliwia inteligentne kontrakty na wykonywanie poza łańcuchem. Wyrocznie służą do łączenia inteligentnych kontraktów z rzeczywistymi danymi i interakcji z nimi jako prawdziwie pierwszorzędnymi obiektami.

Status: W trakcie

Stronie internetowej: https://www.aeternity.com/

Blog: https://blog.aeternity.com/

Kategoria: Usługi finansowe

wieczność

Źródło obrazu: Aeternity

Kategoria aplikacji Blockchain: Produkcja i przemysł

15. Maersk

Przypadek użycia: Ruch ładunków, który można skutecznie i wydajnie śledzić.

Rozwiązanie: Maersk to już uznana firma transportowa, która obsługuje ładunki na całym świecie. Teraz powoli przechodzą do rozwiązania blockchain, aby móc skorzystać z przejrzystości, integralności i bezpieczeństwa, które zapewnia im. W ten sposób firmy lub porty transportowe będą miały lepszą kontrolę nad towarami. Oznacza to również, że nielegalny transport zostanie całkowicie zatrzymany, ponieważ raz zapisanych danych nie można zmienić.

Status: W trakcie

Stronie internetowej: https://www.maerskline.com/

Blog: Żaden

Kategoria: Produkcja i przemysł

maeslk

Źródło obrazu: Maeslk

16. Pochodzenie

Przypadek użycia: Łańcuch dostaw, który zapewnia zaufanie i wzmacnia zarówno użytkowników, jak i firmy.

Rozwiązanie: Provenance to platforma typu blockchain, która napędza łańcuch dostaw i umożliwia firmom budowanie zaufania. Pomaga również kupującym w wyborze produktów. Krótko mówiąc, napędza cały łańcuch dostaw, w tym detalistów, producentów, kupujących i partnerów. Ma na celu zapewnienie przejrzystego środowiska, w którym kupujący mogą znaleźć pochodzenie produktu i inne ważne informacje przed dokonaniem zakupu. Handel detaliczny może również skorzystać na tej zmianie i upewnić się, że klienci otrzymają pełne informacje przed dokonaniem zakupu.

Status: W trakcie

Stronie internetowej: https://www.provenance.org/

Blog: https://www.provenance.org/case-studies

Kategoria: Produkcja i przemysł

pochodzenie

Źródło obrazu: Pochodzenie

17. SKUChain

Przypadek użycia: Rozwiązanie typu blockchain, które może zasilać całe łańcuchy dostaw przedsiębiorstwa i zapewniać wartość branży, w której przedsiębiorstwa mogą wspólnie pracować i rozwijać się.

Rozwiązanie: SKUChain chce zmienić sposób działania łańcucha dostaw przedsiębiorstwa, wzmacniając każdego uczestnika i tworząc globalny łańcuch wartości. Każde przedsiębiorstwo może mieć dostęp do łańcucha dostaw, który może wykorzystać do odblokowania zysków na wiele sposobów. Krótko mówiąc, chodzi o połączenie przedsiębiorstw i stworzenie środowiska współpracy. Ułatwia to przedsiębiorstwu podejmowanie decyzji i zapewnia lepszą kontrolę nad łańcuchami dostaw.

Status: W trakcie

Stronie internetowej: http://www.skuchain.com/

Blog: Żaden

Kategoria: Produkcja i przemysł

SKUCHAIN

Źródło obrazu: SKUCHAIN

18. LO3 Energia

Przypadek użycia: Potrzeba platformy, na której użytkownicy mogliby zarządzać wytwarzaną energią i przeprowadzać operacje rynkowe, w tym kupowanie, sprzedawanie, przechowywanie itp., Zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym.

Rozwiązanie: LO3 Energy to platforma typu blockchain, która umożliwia użytkownikom kontrolowanie zużycia i produkcji energii, zapewniając im możliwość generowania, przechowywania, kupowania, sprzedawania i pozyskiwania energii na poziomie lokalnym. Aby to zrobić, będą używać inteligentnego licznika, Blockchain, API i Grid. Inteligentny licznik jest częścią LO3 Energy, która dba o zużycie energii i zapewnia dobrą komunikację z siecią. API i Grid zapewniają współpracę i łączność odpowiednio ze starszymi systemami grid. Zapewnia każdemu wymianę energii w trybie peer-to-peer.

Status: W trakcie

Stronie internetowej: https://lo3energy.com/

Blog: https://lo3energy.com/news/

Kategoria: Produkcja i przemysł

LO3Energy

Źródło obrazu: LO3Energy

Kategoria aplikacji Blockchain: Przechowywanie

19. STORJ.io

Przypadek użycia: Potrzeba rozproszonej pamięci masowej w chmurze, w której użytkownicy mogą mieć dostęp do swoich danych w zaszyfrowanym formacie.

Rozwiązanie: STORJ.io to rozproszona platforma pamięci masowej w chmurze, która koncentruje się na zapewnieniu użytkownikom kontroli poprzez zapewnienie szyfrowanej pamięci masowej typu end-to-end. Tylko użytkownicy mogą mieć dostęp do swoich danych, a płatności w technologii blockchain zasilają je. Więc jak to działa? Działa poprzez umożliwienie użytkownikom wynajmowania przestrzeni do sieci. W ten sposób użytkownik może zarabiać na współdzieleniu przestrzeni HD. Jest to również oprogramowanie typu open source i bezpłatne, a każdy może pomóc w opracowaniu rozwiązania.

Status: We wczesnym dostępie

Stronie internetowej: https://storj.io/

Blog: https://medium.com/@storjproject

Kategoria: Produkcja i przemysł

storj

Źródło obrazu: Storj

Kategoria aplikacji Blockchain: Rząd

20. SDS firmy Samsung

Przypadek użycia: Potrzeba poprawy przejrzystości usług rządowych, w tym bezpieczeństwa publicznego, opieki społecznej i transportu.

Rozwiązanie: Samsung SDS nawiązał współpracę z rządem Korei Południowej, aby stworzyć bardziej przejrzyste usługi rządowe, które mogą pomóc w ulepszeniu trzech głównych elementów społeczeństwa, w tym bezpieczeństwa publicznego, opieki społecznej i transportu. Obecnie jest w początkowej fazie i przewiduje się, że zostanie ukończony do 2020 r.

Status: W trakcie

Stronie internetowej: https://www.samsungsds.com/us/en/index.html

Blog: Żaden

Kategoria: Rząd

SasmsungSDS

Źródło obrazu: Samsung SDS

21. Govcoin

Przypadek użycia: Moneta zasilana przez rząd, która może pomóc użytkownikom zarządzać oszczędnościami, pomóc im uniknąć opóźnień w płatnościach, a także zapewnić im natychmiastowy dostęp, usprawniając system opieki społecznej.

Rozwiązanie: Startup z siedzibą w Londynie ma na celu rozwiązanie problemu korzystania z tradycyjnego środowiska, umożliwiając każdemu pobranie aplikacji i tworzenie wirtualnych słoików z dżemem. W ten sposób każdy może wynająć, kupić usługi za pośrednictwem ujednoliconej platformy. Pomoże również osobom potrzebującym pomocy finansowej i zapewni im korzyści szybciej niż kiedykolwiek. Rozwiązanie ma wbudowany system zabezpieczenia społecznego.

Status: W trakcie

Stronie internetowej: Żaden

Blog: Żaden

Kategoria: Rząd

22. Democracy.earth

Przypadek użycia: Potrzeba blockchainu opartego na demokracji, w którym każdy może oddać swój głos i zbudować budynek – protokół suwerennego demokratycznego rządu.

Rozwiązanie: Poznaj Democracy Earth, wyjątkowy projekt, którego celem jest zbudowanie protokołu suwerennego demokratycznego rządu, który jest open source i opiera się na idei sieci peer to peer. Protokół może być używany w każdej organizacji, która może skorzystać z jego zalet. Democracy Earth ma wiele zalet, w tym płynną demokrację, własność danych i zarządzanie bez granic.

Status: W trakcie

Stronie internetowej: https://www.democracy.earth/

Blog: http://words.democracy.earth/

Kategoria: Rząd

demokracja-ziemia

Źródło obrazu: Democracy Earth

23. Followmyvote.com

Przypadek użycia: Potrzeba platformy do głosowania wyborczego, która zapewnia pełną przejrzystość.

Rozwiązanie: Follow My Vote to platforma do głosowania peer-to-peer, która wykorzystuje blockchain i zapewnia przejrzystość całego procesu wyborczego. Doprowadzi to do wyników wyborów, które będą w 100% dokładne, ponieważ dane są przejrzyste i można je prześledzić wstecz w razie potrzeby. Jest to otwarty, opłacalny, wygodny i w 100% bezpieczny sposób przeprowadzania wyborów.

Status: W trakcie

Stronie internetowej: https://followmyvote.com/

Blog: Żaden

Kategoria: Rząd

follow-my-vote

Źródło obrazu: FollowMyVote

Kategoria aplikacji Blockchain: Sprzedaż

24. OpenBazaar

Przypadek użycia: Rynek internetowy, na którym nie ma centralizacji i nie ma ograniczeń ani opłat za platformę.

Rozwiązanie: OpenBazaar to darmowy rynek online, który oferuje swoim użytkownikom zero ograniczeń bez żadnych opłat za platformę, a jednocześnie zarabia kryptowalutę. Użytkownicy mogą stworzyć własny sklep, sprzedawać swoje produkty i docierać do nowych odbiorców. Platformy używają kryptowaluty jako środka płatniczego. Oznacza to, że nie są potrzebne banki ani karty kredytowe. Platforma oferuje również pełną personalizację i sieć peer-to-peer. To jeden z najlepszych rynków internetowych, który jest zasilany przez blockchain.

Status: Dostępny

Stronie internetowej: https://www.openbazaar.org/

Blog: https://www.openbazaar.org/blog/

Kategoria: Sprzedaż

openbazaar

Źródło obrazu: OpenBazaar

25. Loyyal

Przypadek użycia: Platforma technologiczna, która nagradza lojalność.

Rozwiązanie: Loyyal to uniwersalna platforma nagród i lojalności, która wykorzystuje nowoczesne technologie, takie jak inteligentne kontrakty i blockchain. Korzystając z tego, wiele branż, marek i innych form organizacji może stworzyć wyjątkowe relacje z klientami i stworzyć system lojalności i nagród.

Status: W trakcie

Stronie internetowej: https://www.loyyal.com/

Blog: Żaden

Kategoria: Sprzedaż

loyall

Źródło obrazu: Loyall

Kategoria aplikacji Blockchain: Platforma Blockchain

26. Rozwiązania IBM Blockchain

Przypadek użycia: Potrzeba aplikacji opartych na łańcuchu bloków, które działają na poziomie przedsiębiorstwa.

Rozwiązanie: Rozwiązania IBM Blockchain wykorzystujące Hyperledger Composer i Hyperledger Fabric w celu zapewnienia wartościowej sieci o otwartym kodzie źródłowym i wysokim poziomie bezpieczeństwa. Może być używany z innymi pomysłami na blockchain i pomóc im z łatwością działać. Te aplikacje blockchain staną się również znacznie wygodniejsze w zarządzaniu i rozwijaniu. Zabezpieczenia IBM w chmurze zapewniają również, że cały łańcuch bloków jest bezpieczny i chroni go przed atakami z wewnątrz i złośliwym oprogramowaniem.

Status: Dostępny

Stronie internetowej: https://www.ibm.com/blockchain/solutions

Blog: Żaden

Kategoria: Platforma Blockchain

BM-blockchain

Źródło obrazu: IBM Blockchain

Kategoria aplikacji Blockchain: Transport i turystyka

27. Arcade City

Przypadek użycia: Potrzeba sieci, która może obsługiwać obszar lokalny ze zdecentralizowanymi lokalnymi sterownikami.

Rozwiązanie: Arcade City to system oparty na gildiach blockchain, w którym kierowcy mogą tworzyć lokalne stowarzyszenia i serwer w lokalną społeczność. Opiera się na współpracy i służeniu w najlepszy możliwy sposób. W ten sposób najlepsi kierowcy zarabiają najwięcej, a także pomagają innym kierowcom uczyć się na podstawie ich doświadczeń i błędów. Każdy może stworzyć gildię lub własną. Token arkadowy służy do monetyzacji transakcji w systemie.

Status: W trakcie

Stronie internetowej: https://arcade.city/

Blog: Żaden

Kategoria: Transport i turystyka

arcade-city

Źródło obrazu: Arcade City

Kategoria aplikacji Blockchain: Media

28. KodakOne

Przypadek użycia: Platforma licencyjna, na której można przechowywać, zabezpieczać i udostępniać na całym świecie media i prace twórcze.

Rozwiązanie: KodakOne to platforma do zarządzania prawami obrazu, która działa na szczycie łańcucha blokowego i wykorzystuje kryptowalutę KODAKCoin do jego zasilania. Umożliwia kreatywnym twórcom bezpieczne i bezpieczne licencjonowanie swojej pracy. Opłaty licencyjne są również niskie i prowadzą do większych dochodów, gdy są hostowane na platformie Kodak One. Całkowicie przekształca ekonomię obrazu, a także zapewnia utrzymanie własności przez cały cykl życia obrazów. KODAKCoin tworzy również platformę licencyjną, która chroni prawa twórców obrazów, a także zapewnia im rynek.

Status: W trakcie

Stronie internetowej: https://kodakone.com/

Blog: Żaden

Kategoria: Głoska bezdźwięczna

kodakone

Źródło obrazu: KodaKOne

29. Ujomusic

Przypadek użycia: Potrzeba platformy praw i własności, na której twórcy muzyki mogą przesyłać swoją muzykę i zachować do niej pełne prawa.

Rozwiązanie: Ujomusic to platforma typu blockchain, która wzmacnia muzykę. Jest stworzony dla twórców muzyki, aby mogli mieć pełne prawa do muzyki, którą tworzą. Platforma jest również całkowicie zdecentralizowana i przejrzysta, co oznacza, że ​​widzą wszystko, a także nie muszą polegać na scentralizowanej jednostce. Chodzi również o zautomatyzowanie inteligentnych płatności tantiem za pomocą kryptowaluty i inteligentnych kontraktów.

Status: Dostępna wersja beta

Stronie internetowej: https://ujomusic.com/

Blog: https://medium.com/@UjoMusic

Kategoria: Głoska bezdźwięczna

ujomusic

Źródło obrazu: UjoMusic

30. Civil

Przypadek użycia: Dziennikarze potrzebują zdecentralizowanego rynku, aby dziennikarstwo mogło się rozwijać bez kontrolowania go przez jakąkolwiek jednostkę centralną.

Rozwiązanie: Civil to projekt blockchain skierowany do dziennikarzy. Jest to rynek, na którym dziennikarstwo może się utrzymać i rozwijać we właściwym kierunku. Wiele projektów działa w Civil, w tym The Colorado Sun, FAQ NYC, Popula i tak dalej. Projekt ma na celu wyeliminowanie luk w obecnej praktyce dziennikarskiej i zachęcić do współpracy w porównaniu z konkurencją.

Status: Dostępny

Stronie internetowej: https://civil.co/

Blog: https://blog.joincivil.com/

Kategoria: Głoska bezdźwięczna

cywilny

Źródło obrazu: Civil

Kategoria aplikacji Blockchain: Nieruchomości

31. Ubitquity

Przypadek użycia: Potrzeba przejrzystej, ale bezpiecznej platformy do prowadzenia ewidencji nieruchomości /

Rozwiązanie: Wyjątkowość to jeden z najlepszych przypadków wykorzystania technologii blockchain w branży nieruchomości. Jest to jedna z pierwszych platform nieruchomościowych, które zapewniają organizacjom oprogramowanie jako usługę i pomagają im w bezpiecznym przechowywaniu i śledzeniu mienia. Aplikacja SaaS działa na szczycie łańcucha bloków, co oznacza, że ​​zapewnia przejrzystość, integralność i bezpieczeństwo. Użytkownicy mają również pełną własność danych bez zgody organu centralnego.

Status: Dostępny

Stronie internetowej: https://www.ubitquity.io/

Blog: Żaden

Kategoria: Nieruchomość

ubitquity

Źródło obrazu: Ubitquity

32. Propy

Przypadek użycia: Transakcje dotyczące nieruchomości, które są przejrzyste, bezpieczne i identyfikowalne.

Rozwiązanie: Poznaj Propy, idealny przypadek użycia blockchain do transakcji dotyczących nieruchomości. Korzystając z Propy, każdy może kupować i sprzedawać nieruchomość oraz czerpać korzyści z przejrzystości i bezpieczeństwa przy użyciu łańcucha bloków. W ten sposób zarówno sprzedający, jak i kupujący są bezpieczni, ponieważ oszustwo przy użyciu Propy jest prawie niemożliwe. Działa również w wymiarze transgranicznym i zapewnia sprytny sposób wyszukiwania nieruchomości.

Status: Dostępny

Stronie internetowej: https://propy.com/

Blog: https://blog.propy.com/

Kategoria: Nieruchomość

propy

Źródło obrazu: Propy

Kategoria aplikacji Blockchain: Hipoteka

33. Rejestr publiczny

Przypadek użycia: Potrzeba zdecentralizowanej platformy, na której nieruchomości i zasoby cyfrowe mogą być przechowywane przy pełnej kontroli użytkownika.

Rozwiązanie: Rejestr publiczny to jedna z unikalnych aplikacji typu blockchain, za pomocą której obywatele mogą rejestrować swoją własność i przechowywać ją jako zasób cyfrowy. Zostanie poparty dowodem kryptograficznym i opublikowany na łańcuchu blokowym opartym na Bitcoin. Projekt Public Registry ma na celu zbudowanie platformy, która jest bezpieczna dla bezpieczeństwa danych, a także zapewnia przejrzystość i audytowalny proces.

Status: W trakcie

Stronie internetowej: https://exonum.com/napr

Blog: https://exonum.com/blog/

Kategoria: Hipoteka

rejestr publiczny

Źródło obrazu: Rejestr publiczny

Kategoria aplikacji Blockchain: Identyfikacja

34. Uport

Przypadek użycia: Potrzeba zdecentralizowanego systemu tożsamości, który działa w sieci.

Rozwiązanie: Uport buduje otwarty system tożsamości z blockchainem, w którym osoby mogą przejąć pełną własność swojej tożsamości. Każda osoba może przechowywać swoją tożsamość w łańcuchu bloków. Obecnie działa na blockchainie Ethereum, co oznacza, że ​​korzysta również z inteligentnych kontraktów. Użytkownicy mogą wykonywać wiele czynności na łańcuchu bloków, w tym żądać i wysyłać dane uwierzytelniające, bezpieczne klucze, dane, a także podpisywać transakcje. Obejmuje protokół przesyłania wiadomości i tożsamości, który współpracuje ze zdecentralizowaną siecią.

Status: Dostępny

Stronie internetowej: https://www.uport.me/

Blog: Żaden

Kategoria: Identyfikacja

uport

Źródło obrazu: Uport

Kategoria aplikacji Blockchain: Ubezpieczenie

35. AIG

Przypadek użycia: Potrzeba „inteligentnej” polisy ubezpieczeniowej wykorzystującej blockchain, z której mogą korzystać firmy.

Rozwiązanie: Zarówno IBM, jak i AIG zakończyły program pilotażowy, w ramach którego mogą budować wielonarodową politykę przy użyciu inteligentnych kontraktów. Jest tworzony dla Standard Chartered Bank PLC. Umożliwi to szybsze tworzenie polityki bez konieczności przebywania blisko siebie, ułatwiając tworzenie i realizację polityki transgranicznej.

Status: W trakcie

Stronie internetowej: Żaden

Blog: Żaden

Kategoria: Ubezpieczenie

Kategoria aplikacji Blockchain: Przedsiębiorstwo

36. Azure

Przypadek użycia: Firmy potrzebują bezpieczniejszych, skalowalnych i przejrzystych narzędzi i struktury do tworzenia aplikacji opartych na łańcuchu blokowym w chmurze.

Rozwiązanie: Platforma Azure udostępnia środowisko robocze Azure blockchain, które umożliwia każdej firmie lub firmie tworzenie własnych aplikacji opartych na łańcuchu bloków. Rozwiązuje problemy związane z różnymi branżami, a także może być używany do automatyzacji większości zadań dzięki inteligentnym kontraktom. Blockchain wspiera każdą firmę zgodnie z jej potrzebami.

Status: Dostępny

Stronie internetowej: https://azure.microsoft.com/en-in/solutions/blockchain/

Blog: https://azure.microsoft.com/en-in/blog/

Kategoria: Przedsiębiorstwo

lazur

Źródło obrazu: Azure

Kategoria aplikacji Blockchain: Reklama

37. NYIAX

Przypadek użycia: Potrzeba rynku reklamowego obsługiwanego przez blockchain, na którym reklamodawcy mogą kontrolować, co kupują, sprzedają i reklamują.

Rozwiązanie: NYIAX to rynek oparty na technologii blockchain, który umożliwia reklamodawcom handel kontraktami reklamowymi za pomocą opatentowanego mechanizmu dopasowywania finansowego. Można go używać do kupowania, sprzedawania i wynajmowania kontaktów reklamowych za pomocą metodologii futures / forward. Cały rynek jest zaufany i przejrzysty oraz zapewnia lepszy zwrot z inwestycji dla reklamodawców poprzez redukcję kosztów w całym cyklu życia transakcji. Przynosi korzyści zarówno wydawcom, jak i reklamodawcom.

Status: W trakcie

Stronie internetowej: https://www.nyiax.com/

Blog: Żaden

Kategoria: Reklama

nyiax

Źródło obrazu: nyiax

Kategoria aplikacji Blockchain: Autorstwo i własność

38. Binded

Przypadek użycia: Prawa autorskie do obrazów są trudne, a poradzenie sobie również z kwestiami praw autorskich wymaga wiele wysiłku.

Rozwiązanie: BInded to platforma praw autorskich, na której fotografowie mogą chronić swoje zdjęcia bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. Narzędzia są udostępniane fotografom i mogą sami wykonać cały proces tworzenia praw autorskich. Obrazy można przesyłać do sieci blockchain lub skarbca i tam przechowywać. Można również monitorować pracę. Ponadto blockchain generuje certyfikat praw autorskich i zapewnia, że ​​masz dowód, jeśli dojdzie do naruszenia praw autorskich.

Status: Dostępny

Stronie internetowej: https://binded.com/

Blog: https://blog.binded.com/

Kategoria: Autorstwo i własność

związany

Źródło obrazu: wiązane

39. Stampery

Przypadek użycia: Potrzeba platformy do certyfikacji danych, która zapewni integralność, istnienie i przypisanie danych, procesów lub komunikacji.

Rozwiązanie: Stampery to platforma do certyfikacji danych typu blockchain, która wykorzystuje technologię blockchain i zapewnia integralność, istnienie i przypisanie innej postaci danych i procesów. Zapewnia najwyższe bezpieczeństwo i odpowiedzialność. Stampery można wykorzystać do tworzenia weryfikowalnych zapisów wszystkiego na blockchain.er

Status: Dostępny

Stronie internetowej: https://stampery.com/

Blog: https://blog.stampery.com/

Kategoria: Autorstwo i własność

stempel

Źródło obrazu: Stampery

40. Veisart

Przypadek użycia: Sposób certyfikacji i weryfikacji dzieł sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich

Rozwiązanie: Veisart to aplikacja typu blockchain autorstwa i własności. Pozwala użytkownikom wiązać swoją pracę w cyfrowych rekordach pochodzenia, skąd otrzymują cyfrowe certyfikaty. Jest całkowicie zabezpieczony kryptografią, w której każdy może tworzyć swoje rekordy i uzyskać prawo własności do swojej pracy. Każdy zapis jest zaszyfrowany i opatrzony datą i może być zweryfikowany przez każdego.

Status: Dostępny

Stronie internetowej: https://www.verisart.com/

Blog: Żaden

Kategoria: Autorstwo i własność

verisart

Źródło obrazu: Verisart

41. Po.et

Przypadek użycia: Twórcy treści, konsumenci i wydawcy borykają się z problemami na obecnym rynku, na którym kradzież treści i problemy z licencjami są powszechne.

Rozwiązanie: Po.et to przypadek użycia blockchain, który rozwiązuje problem wydawców, konsumentów i twórców treści. Każda praca jest niezmienna po przesłaniu do łańcucha blokowego. Są również opatrzone sygnaturą czasową, dzięki czemu można je zweryfikować w razie potrzeby. Twórca treści musi jedynie zarejestrować swoją twórczość w sieci i korzystać z zalet zdecentralizowanej sieci, w której dane są niezmienne, a tym samym bezpieczne.

Status: Dostępny

Stronie internetowej: https://www.po.et/

Blog: https://blog.po.et/

Kategoria: Autorstwo i własność

poeta

Źródło obrazu: POET

Kategoria aplikacji Blockchain: Sieć społeczna

42. AKASHA

Przypadek użycia: Potrzeba zdecentralizowanej sieci mediów społecznościowych, która zapewnia prywatność, prawo do informacji i chroni podstawowe prawa człowieka.

Rozwiązanie: AKASHA to zdecentralizowana sieć mediów społecznościowych, która chroni wolność wypowiedzi użytkowników, zapewniając prywatność, dostęp do informacji i jest oparta na Ethereum. Robi to za pomocą kodu i zapewniając zachowanie prywatności w każdy możliwy sposób. Wypełnia ludzką łączność w najczystszej postaci.

Status: Dostępny

Stronie internetowej: https://akasha.world/

Blog: Żaden

Kategoria: Sieć społeczna

akasha

Źródło obrazu: Akasha

43. Pozdrawiam

Przypadek użycia: Zdecentralizowana sieć, w której twórcy treści otrzymują wynagrodzenie za swoje treści.

Rozwiązanie: Twoja to sieć społecznościowa, w której członkowie mogą publikować treści i otrzymywać płatności w Bitcoin Cash. Jest dla osób, które uwielbiają dzielić się swoją wiedzą i pomysłami, a mimo to chcą za to zarabiać.

Status: Dostępny

Stronie internetowej: https://www.yours.org/

Blog: Żaden

Kategoria: Sieć społeczna

Twój

Źródło obrazu: Pozdrawiam

Kategoria aplikacji Blockchain: Platforma Blockchain

44. Przyzwoity

Przypadek użycia: Potrzeba ekosystemu, który może pomóc programistom w tworzeniu zdecentralizowanych aplikacji.

Rozwiązanie: Decent to zaawansowana aplikacja typu blockchain, która pozwala każdemu tworzyć zdecentralizowane aplikacje typu blockchain. Zapewnia wszystkie technologie i narzędzia potrzebne do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji. Najlepiej nadaje się do rozrywki i mediów cyfrowych i jest w pełni konfigurowalny od rdzenia. Korzystając z Decent, organizacje mogą budować bezpieczniejszą i bardziej przejrzystą przyszłość.

Status: W trakcie

Stronie internetowej: https://decent.ch/

Blog: https://medium.com/@decentplatform

Kategoria: Platforma Blockchain

przyzwoity

Źródło obrazu: przyzwoity

Kategoria aplikacji Blockchain: Diamenty

45. De Beers

Przypadek użycia: Śledzenie diamentów za pomocą łańcucha dostaw opartego na blockchain.

Rozwiązanie: De Beers to największy na świecie producent diamentów, który wykorzystuje blockchain do śledzenia i weryfikacji diamentów w łańcuchu dostaw. Prowadzi to do autentyczności diamentów po opuszczeniu kopalni diamentów. Chroni również konflikty i zapewnia weryfikowalność wszystkiego od samego początku.

Status: Wdrożone

Stronie internetowej: https://www.debeers.co.uk/

Blog: Żaden

Kategoria: Diamenty

debeers

Źródło obrazu: Debbers

Kategoria aplikacji Blockchain: Płatności mobilne

46. ​​Ripple

Przypadek użycia: Konieczność ulepszenia systemów płatności zarówno na poziomie użytkownika, jak i przedsiębiorstwa.

Rozwiązanie: Ripple to rozwiązanie typu blockchain na poziomie korporacyjnym, które zapewnia zarówno użytkownikom, jak i bankom funkcje, takie jak płatności globalne, szybkość transferu, pewność, śledzenie w czasie rzeczywistym i tak dalej. Korzysta z RippleNet, który opiera się na funkcjach dostarczanych przez blockchain w ogóle. Ripple rozprzestrzenia się z ponad 100 klientami i wieloma projektami, w których jest nadal wdrażany komercyjnie.

Status: Dostępny.

Stronie internetowej: https://ripple.com/

Blog: Żaden

Kategoria: Płatności mobilne

Źródło obrazu: Ripple

Wniosek

To prowadzi nas do końca rzeczywistych przypadków użycia Blockchain. Omówiliśmy prawie każdy możliwy przykład blockchain, jaki mogliśmy znaleźć. Technologia Blockchain pozostanie na dłużej i zmieni sposób, w jaki postrzegamy nasze otoczenie i wykorzystujemy je do budowania lepszego świata. Który z wymienionych tutaj projektów jest Twoim ulubionym? Skomentuj poniżej i daj nam znać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me