Chcesz wiedzieć o czołowych dostawcach technologii blockchain w branży? W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce.

Jeśli chodzi o blockchain, mamy problemy i rozwiązania.

W dobie czterech rewolucji przemysłowych jesteśmy na etapie, na którym ekosystem blockchain gwałtownie rośnie.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją trzy główne elementy ekosystemu blockchain.

Obejmuje platformy, dostawców i rzeczywiste aplikacje. Każdy gracz ma do odegrania kluczową rolę w ekosystemie.


Dostawcy Blockchain to firmy, które świadczą usługi na rzecz innych start-upów lub firm, które chcą korzystać z blockchain. Oczywiście nie każda firma może stworzyć kompleksowe rozwiązanie. Szeroki zakres zastosowań blockchain oznacza również inne podejście za każdym razem, gdy problem wymaga rozwiązania.

Przeczytaj więcej o technologii Distributed Ledger.

W tym artykule omówimy dostawców technologii blockchain. Omówimy również dostawców blockchain-as-a-service (BaaS), ponieważ wchodzą oni w zakres definicji dostawcy blockchain.

Więc co robi dostawca blockchain? Odkryjmy.

Co to jest dostawca Blockchain?

Dostawcy Blockchain to firmy, startupy lub firmy świadczące usługi lub rozwiązania. Krajobraz dostawców blockchain jest duży i rozwija się w szybkim tempie.

Dostawców można również zdefiniować w zależności od tego, kto jest kupującym. Na przykład producent, który buduje produkty przy użyciu surowców, może być sprzedawcą dla dystrybutora, podczas gdy detalista jest sprzedawcą dla konsumenta.

Dlatego zamierzamy omówić zarówno małych, jak i dużych graczy, którzy zmieniają krajobraz blockchain, zapewniając niezrównane i unikalne rozwiązania..

Spróbujemy również podzielić je na:

 • Dostawcy infrastruktury Blockchain, na przykład: Primechain, Bluzelle, IBM, Microsoft
 • Dostawcy aplikacji Blockchain, na przykład: Ripple, Factom, DigitalX
 • Dostawcy usług Blockchain, na przykład: Infosys, Accenture, Wipro

Wybór odpowiedniego dostawcy technologii Blockchain

Dostawcy usług konsultingowych Blockchain są częścią ekosystemu. Model usług zyskuje na popularności ze względu na nagły wzrost popularności technologii blockchain lub DLT.

Jako przedsiębiorstwo musisz podjąć odpowiednie kroki, zanim wybierzesz odpowiedniego dostawcę usług konsultingowych w zakresie łańcucha bloków.

Musisz także zrozumieć fazy projektu blockchain, aby dobrze zrozumieć. Aby upewnić się, że uczysz się w najlepszy możliwy sposób, przejdźmy najpierw przez kluczowe fazy projektu blockchain.

Przeczytaj również nasz Trade Finance Blockchain

Fazy ​​projektu Blockchain

 1. Doradztwo strategiczne

Na tym etapie firma musi przeprowadzić doradztwo strategiczne. Ponieważ blockchain jest nowością, idealnym rozwiązaniem jest doradztwo strategiczne, aby uniknąć jakiejkolwiek luki w zrozumieniu wpływu i zakresu blockchain w projekcie. Istnieje wielu dostawców doradztwa w zakresie technologii blockchain, którzy mogą pomóc w osiągnięciu pożądanego rezultatu. 

 1. Analiza przypadków użycia

Teraz, gdy znasz już rolę blockchain i jego wpływ, nadszedł czas na analizę przypadków użycia. Jest to ważny pierwszy krok dla każdego projektu blockchain. Na tym etapie musisz użyć metody analitycznej, aby określić prawidłowy przypadek użycia dla swojego projektu. Aby upewnić się, że robisz to dobrze, musisz spełnić wymagania systemowe, zrozumieć zakres i zebrać wszystkie możliwe szczegóły dotyczące interakcji użytkowników z systemem.

 1. Dowód koncepcji

Kolejną kluczową fazą jest weryfikacja koncepcji. Na tym etapie przeprowadza się studia wykonalności, aby upewnić się, czy idea łańcucha blokowego jest wykonalna, czy nie. W teście wykonalności uwzględniane są zarówno aspekty finansowe, jak i techniczne. W tej fazie łatwo jest znaleźć przeszkodę, która może wystąpić podczas realizacji projektu. 

Przeczytaj także nasz przewodnik po POC

 1. Projekt pilotażowy

W projekcie pilotażowym realizowane jest wdrożenie na małą skalę. Ma to na celu ocenę kosztów, wykonalności i praktyczności projektu. 

 1. Pełny projekt na żywo

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, projekt zostanie uruchomiony na pełną skalę.

Dowiedz się więcej o implementacji Blockchain

Czego można oczekiwać od firm konsultingowych Blockchain?

Twoim zadaniem jako firmy jest udzielanie informacji i wsparcia firmom konsultingowym. Aby pomóc Ci zrozumieć, czego możesz oczekiwać lub wymagać od firmy konsultingowej, przejdźmy do poniższych punktów.

Identyfikowanie możliwości związanych z blockchainem: Firmy konsultingowe dogłębnie rozumieją blockchain i jego przypadki użycia. Rozumieją, jak i kiedy wykorzystać blockchain, co może skutkować lepszą wydajnością. Tak więc, jeśli prowadzisz firmę, powinieneś oczekiwać, że wybrana przez Ciebie firma konsultingowa pomoże Ci znaleźć odpowiednie możliwości wykorzystania technologii blockchain. Poza tym powinni mieć też pełną zdolność do jej wdrożenia.

Tworzenie studiów przypadków biznesowych: Studia przypadków to podstawowe narzędzie do zrozumienia biznesu. Twoja firma konsultingowa powinna być w stanie stworzyć przekonujące studia przypadków dla kupującego lub wraz z kupującym. 

Zaprezentuj pomysły na weryfikację koncepcji: Firma konsultingowa powinna mieć dobre wyniki w zakresie sprawdzania koncepcji. Powinni umieć je zaprezentować. Również wszelkie projekty, które pokazują proces ich realizacji lub rezultaty. Ponadto każdy dowód słuszności koncepcji lub projekt, który pomoże Ci porównać Twoje wymagania, może dać Ci zdecydowaną przewagę.

Tworzenie planów i ram biznesowych: Możesz oczekiwać, że firma konsultingowa będzie w stanie stworzyć jasne mapy drogowe i ramy. Te ramy i mapy drogowe powinny być skłonne do korzystania z technologii blockchain, zachowując takie czynniki, jak wymagania i cele.

Współpraca: Sprzedawcy posiadający partnerstwa mogą być świetni, ponieważ otwierają nowe możliwości. 

Zrozumienie i wiedza: Powinni mieć pełne zrozumienie działalności nabywcy przedsiębiorstwa i tego, w jaki sposób można ją wykorzystać w celu osiągnięcia korzyści.

O czym firma powinna pamiętać?

Korzystanie z blockchain jest trudne. Dlatego przedsiębiorstwa powinny również upewnić się, że zapewniają konsumentom najlepszą obsługę.

 • Eksploracja wszystkich możliwości: Jako przedsiębiorstwo powinieneś zbadać wszystkie możliwości. Można to zrobić, przechodząc przez przypadki użycia blockchain. Musisz także zwrócić uwagę na umiejętności wymagane do skorzystania z okazji.
 • Interesariusze w synchronizacji: Upewnij się, że na bieżąco informujesz wszystkich interesariuszy w trakcie procesu wykorzystywania technologii blockchain.
 • Limit wydatków: Jako przedsiębiorstwo powinieneś zawsze starać się ograniczać wydatki. W tym celu należy zaplanować koszty.
 • Oferuj świetne umiejętności techniczne: Pomoże Ci to szybciej rozwiązać problem klienta.
 • Oferuj porady dotyczące ryzyka: Ryzyko jest integralną częścią każdego projektu i jako dostawca zawsze powinieneś je zapewniać.
 • Oferuj świetną strategię: Upewnij się, że możesz zapewnić odpowiednią strategię, którą można zastosować w rzeczywistych scenariuszach.

Jak wybrać dostawcę technologii blockchain

Teraz nadszedł czas, abyśmy wymienili, w jaki sposób wybrać odpowiedniego dostawcę technologii blockchain dla Twojej firmy. W końcu dokonanie wyboru decyduje o tym, czy Twój blockchain odniesie sukces, czy nie. 

Wybór odpowiedniego dostawcy lub firmy blockchain nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Musisz utworzyć listę kontrolną i upewnić się, że dostawca łańcucha bloków, którego wybierzesz, zaznaczy większość z nich.

Lista kontrolna może zawierać kilka niezbędnych aspektów, których po prostu nie możesz zignorować. Będzie też kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę. Nie jest możliwe, aby wszystko pochodziło od wybranego dostawcy technologii blockchain. Ostatecznie powinieneś wybrać dostawcę blockchain, który może zrozumieć Twoje problemy i zapewnić rozwiązania.

 1. Zrozumienie kryteriów

Rozwój, usługi lub rozwiązania Blockchain stały się już złożone. Oznacza to, że musisz z góry ustalić kryteria.

Na przykład powinieneś wiedzieć, nad którymi technologiami będziesz pracować i czy dostawca blockchainów zdecydowałeś się je wspierać. Istnieją inne kryteria, które należy wziąć pod uwagę, takie jak warunki świadczenia usług, warunki płatności, wszelkie formy zwrotów kosztów, możliwość integracji z innymi systemami i tak dalej. Jeśli zrobisz to dobrze, będziesz gotowy na resztę podróży.

 1. Zdefiniuj proces

Znalezienie odpowiedniego dostawcy nie jest proste. Musisz zdefiniować proces, który może ci w tym pomóc. Proces powinien obejmować kroki niezbędne do określenia wymagań. Możesz także skontaktować się z kilkoma dostawcami technologii blockchain, którzy uważają, że dobrze pasuje do Twoich kryteriów. 

Jeśli uważasz, że kontaktowanie się bezpośrednio z dostawcami zajmuje zbyt dużo czasu, możesz zgłosić swoje wymagania online. Spróbuj opublikować reklamę lub lepiej wykorzystaj swoje konta w mediach społecznościowych.

Gdy zaczniesz zdobywać oferty, nadszedł czas, aby ustawić zespół, który się tym zajmie. Upewnij się również, że zatrudniasz do tego najlepszych pracowników, ponieważ podjęcie złej decyzji nie wchodzi w grę.

 1. Uzyskaj wyceny

W przypadku kilku dostawców technologii blockchain nadszedł czas, aby uzyskać wyceny lub oferty. Nazywa się to zapytaniem ofertowym (RFP). Propozycje te powinny zawierać wszystkie informacje potrzebne do podjęcia łatwej decyzji. Oferty powinny zawierać cały podział wydatków wraz z terminami dostaw. Możesz również dowiedzieć się o ich standardach jakości.

 1. Proces ewolucji

Mając w ręku stawki, nadszedł czas, aby dopasować je do Twoich kryteriów. Powinieneś poświęcić odpowiednią ilość czasu na przeprowadzenie procesu oceny. Skontaktuj się również z dostawcami, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o określonym kryterium. 

Krótko mówiąc, musisz zrozumieć pełny zakres, zanim pociągniesz za spust. 

 1. Rozpocząć pracę

Ostatnim krokiem jest rozpoczęcie pracy nad projektem. Zawsze utrzymuj zespół poświęcony przeoczeniu postępów.

Lista dostawców Blockchain

Teraz, gdy mamy pełne zrozumienie dostawców technologii blockchain, wymieńmy listę popularnych dostawców technologii blockchain. Dzięki temu uzyskasz jasny obraz opcji dostępnych na rynku.

Amazon Web Services

Usługi internetowe Amazon są znane ze swojej dominacji w branży. Są wiodącym dostawcą usług internetowych i zaczęli również świadczyć swoje usługi w sektorze blockchain.

Ich usługa Amazon Blockchain otacza okrągłe szablony AWS Blockchain, jednocześnie wykorzystując platformę chmurową. Jako użytkownik możesz wykorzystać Hyperledger Fabric, Ethereum do korzystania z ich platformy.

Ich blockchain jako rozwiązanie usługowe stanowi doskonałą okazję dla biznesu do wdrożenia rozwiązania blockchain. Ich główne zalety to krótszy czas wdrożenia, narzędzia, wybór planu i płatność zgodnie z rzeczywistym użyciem. 

Krótko mówiąc, zapewniają globalną infrastrukturę do wdrażania kompleksowych platform blockchain. Te usługi są również opłacalne.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Blockchain jako usłudze? Przeczytaj nasz artykuł na temat BaaS klasy korporacyjnej 

BigchainDB

BigchainDB jest znane jako baza danych blockchain. Zapewniają technologię baz danych, która bezproblemowo współpracuje z rozwiązaniem blockchain. Ma małe opóźnienia, potężną funkcjonalność zapytań i wysoką przepustowość. Co więcej, dzięki BigchainDB nie musisz rezygnować ze zdecentralizowanej kontroli. Oferuje niezmienne przechowywanie danych.

BigchainDB jest kompatybilny z popularnymi aplikacjami i platformami, a także możesz go używać do wdrażania weryfikacji koncepcji blockchain. Może być używany w różnych przypadkach użycia i branżach.

Współpracują z wieloma partnerami, w tym Cognizant, Capgemini, Interledger i innymi. Co nie mniej ważne, zapewniają również praktyczną produkcję i doradztwo.

IBM Blockchain

IBM Blockchain polega na dostarczaniu wartości poprzez swoje usługi blockchain. Ich IBM Food Trust wiele mówi o swoim rozwiązaniu blockchain. 

Opanowali łańcuch dostaw poprzez blockchain. Ich usługa blockchain działa w różnych przypadkach użycia i branżach. Dzięki ponad 500 zaangażowaniom klientów blockchain zajmują pierwsze miejsce, jeśli chodzi o referencje przywódcze blockchain.

Dzięki IBM blockchain partnerzy mogą łatwo skalować się z wysokim poziomem bezpieczeństwa. Infrastruktura IBM pomaga w utrzymaniu sieci blockchain. Mają również wiedzę techniczną do realizacji projektu.

Hewlett Packard Enterprise

Hewlett Packard (HP) oferuje wdrożenia typu blockchain klasy korporacyjnej. Umożliwili to dzięki kompleksowej realizacji, specjalnie zaprojektowanej architekturze i silnemu ekosystemowi partnerów.

Ich rozwiązania blockchain oferują najnowocześniejsze rozwiązania. Oferują technologię rozproszonych rejestrów (DLT) o krytycznym znaczeniu dla misji firmy HPE. W usługach oferują HPE Pointnext, które obejmuje warsztaty, usługi wdrożeniowe, dowód wartości i inne usługi blockchain.

Microsoft

Łańcuch bloków platformy Azure firmy Microsoft jest znanym rozwiązaniem typu blockchain jako usługa. 

Zapewniają uproszczony programowanie, łatwe wdrażanie i narzędzia dla dostępnych innowacji. Wielu klientów korzysta z Azure Blockchain, w tym XBOX, Insurwave, Project Ubin i inne. 

Platforma handlowa Microsoft Azure oferuje dostęp do platform blockchain, takich jak Hyperledger Fabric, Ethereum i Corda. Możesz również sprawdzić ich architektury rozwiązań, które obejmują inne podejście architektoniczne do szerokich zastosowań. 

Kluczowe funkcje łańcucha bloków platformy Azure obejmują wbudowane zarządzanie konsorcjum, proste operacje i wdrażanie w sieci łańcucha bloków, rozszerzalny i otwarty projekt i tak dalej. Ich ceny są również proste, ponieważ oferują ceny za węzeł.

Wyrocznia

Podejście Oracle do blockchain zawsze było wyjątkowe. Oferują platformę blockchain, umożliwiającą firmom przeprowadzanie transakcji B2B z niezawodnością i skalowalnością. Dzięki Oracle Blockchain można rozpocząć wstępne składanie przy użyciu automatycznie udostępnianych komponentów Hyperledger Fabric. 

Oracle bezproblemowo współpracuje z technologią Hyperledger Fabric o otwartym kodzie źródłowym, która zapewnia łatwą integrację typu plug-and-play, zautomatyzowane operacje, konfiguracje klasy korporacyjnej i wiele więcej!

Kluczowe funkcje oferowane przez platformę Oracle Blockchain obejmują prostą obsługę administracyjną, łatwe dodawanie organizacji partnerskiej, możliwość zbudowania kompletnej platformy blockchain i sieci hybrydowych. Możesz także zautomatyzować za pomocą inteligentnych kontraktów i przeprowadzać prywatne transakcje. Wreszcie, możesz zintegrować transakcje blockchain w aplikacjach za pomocą programowania opartego na REST API, integracji typu plug-and-play, tworzenia nowych aplikacji i tak dalej!

SOK ROŚLINNY

SAP jest niewątpliwie liderem w dziedzinie innowacji, usług i narzędzi związanych z blockchain. 

Oferują usługę SAP Cloud Platform Blockchain i usługę SAP HANA Blockchain. Każdy obiekt oferuje unikalną wartość dla użytkownika. Usługa Cloud Platform zapewnia łatwe wdrożenie w chmurze, możliwość korzystania z otwartej platformy blockchain, a także rozszerzanie istniejących aplikacji za pomocą blockchain.

Z drugiej strony SAP HANA Blockchain Service umożliwia zewnętrzne aplikacje blockchain na SAP HANA, platformie danych w pamięci.

Zastosowany Blockchain

Applied Blockchain to firma zajmująca się rozwojem aplikacji i blockchain, która oferuje swoje usługi w zakresie inteligentnych kontraktów i technologii rozproszonej księgi. 

Są również notowani na liście 20 największych firm konsultingowych Gartnera w zakresie blockchainów w 2017 i 2018 roku. W ramach swoich usług dostarczają aplikacje DLT i budują produkty. Ich usługi mają zastosowanie w różnych branżach, w tym w łańcuchu dostaw, prawnym, telekomunikacyjnym, medycznym i innych. Ich partnerzy to Quorum, Parity, Hyperledger Fabric, Vodafone i tak dalej.

Jaki jest wskaźnik sukcesu?

Mimo że przeszliśmy przez dostawców technologii blockchain, wciąż jest wielu sceptyków, którzy kwestionują powodzenie implementacji technologii blockchain w świecie rzeczywistym. Opublikowane badanie dotyczące technologii blockchain TheRegister mówi nawet o wskaźniku sukcesu 0,00% dla technologii rozproszonej księgi. 

W rzeczywistości niektórzy dostawcy nie są chętni do ponownego kontaktu, jeśli zostaną poproszeni o raporty lub dowody dotyczące wdrożenia łańcucha bloków. Jest to poważny problem dla branży dostawców blockchain i powinien zostać rozwiązany.

Jesteśmy jednak pewni, że wskaźnik sukcesu dostawców blockchain będzie z czasem wzrastał.

Wniosek

To prowadzi nas do końca artykułu naszych dostawców na temat łańcucha bloków. Zbadaliśmy definicję dostawcy technologii blockchain, kroki, aby wybrać dostawcę usług konsultingowych w zakresie technologii blockchain, oczekiwania i tak dalej. 

Rynek rośnie w szybkim tempie i jest to jedyny raz, kiedy zobaczymy lepszych dostawców technologii blockchain. Każda firma zainteresowana blockchainem powinna podjąć środki ostrożności w kontaktach z dostawcami. 

Co więc myślisz o dostawcach technologii blockchain? Skomentuj poniżej i daj nam znać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me