Pierwsze oferty monet (ICO) zyskały wiele uwagi w ciągu ostatniego roku jako idealne rozwiązanie w zakresie finansowania społecznościowego, ale brak odpowiednich przepisów był głównym problemem, który również utorował drogę do oszustw. Istnieje jednak nowe rozwiązanie finansowania społecznościowego o nazwie STO.

Różnice między ICO i STO

Trudno byłoby pomyśleć, że te dwie rzeczy są bardzo różne, ale są raczej podobne. Jednak aby zrozumieć, czym jest STO, należy najpierw zrozumieć ICO. To ostatnie odnosi się do oferty tokenów od firmy lub organizacji w celu pozyskania kapitału na projekt. Kupujący otrzymują tokeny cyfrowe. Niestety ICO są w dużej mierze nieuregulowane, co naraża inwestorów na ryzyko.

Wielu inwestorów skupiających się na możliwościach związanych z blockchain i kryptowalutami straciło pieniądze z oszukańczych ICO przez oszustów, którzy opracowali oszustwa mające na celu zarobienie im szybkiej i łatwej gotówki. To, wraz z brakiem wskazówek regulacyjnych, jest powodem, dla którego ICO otrzymały wiele sprzeciwów ze strony organów regulacyjnych. STO to oferta tokenów podobna do ICO, ale główna różnica polega na tym, że STO są regulowane.


STO Vs ICO – Infografika w prosty sposóbsto vs ico

Wypełnianie luki między finansowaniem społecznościowym a regulacjami w blockchain

STO są zarejestrowane w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) i korzystają ze zwolnienia dotyczącego papierów wartościowych, takiego jak Reg A +. Dlatego mają wiele podobieństw do akcji. Na przykład tokeny emitowane w STO dają inwestorom pewne prawa firmie lub organizacji, która je wydała.

Rejestracja w SEC jest jednym ze sposobów, w jakie STO obiecują zapewnić inwestorowi większe bezpieczeństwo. Dzieje się tak, ponieważ rejestracja w regulatorze zniechęca oszukańcze osoby, zezwalając w ten sposób tylko na projekty, które są uzasadnione i poważnie podchodzą do ich realizacji. Proces rejestracji jest również podobny do procesu rejestracji wstępnych ofert publicznych (IPO) i jest to nie tylko pozytywny krok dla inwestorów, ale także powinien wyeliminować obawy rządu.

Rynek ekspertów są bardzo pewni STO i wierzą, że kapitalizacja rynkowa wyniesie ponad 10 bilionów dolarów do 2020 roku. Dla porównania ICO zebrały do ​​tej pory około 4 miliardy dolarów. ICO mogły zdominować rynek finansowania społecznościowego w 2017 r., Ale w tym roku oczekuje się, że koncepcja STO odbije się ogromnie, zapewniając inwestorom bezpieczne możliwości inwestycyjne. Wielu uważa, że ​​w końcu może to być bardzo poszukiwane rozwiązanie do finansowania społecznościowego za pośrednictwem rynku kryptowalut.

Firma stojąca za pomysłem STO

Pomysł ICO został podrzucony przez startup blockchain o nazwie Erudyta w wielu dziedzinach kierowany przez Trevor Koverko. Oczekuje się, że koncepcja szybko zyska na popularności, ponieważ rynek finansowania społecznościowego szukał lepszego rozwiązania, a STO omijają problemy związane z ICO. Podkreśla również trwający trend, w którym organy regulacyjne współpracują z firmami na rynku kryptowalut blockchain, aby tworzyć rozwiązania, które przyniosą większy porządek.

Oczekuje się, że regulacje w sektorze zachęcą więcej inwestorów do włączenia się w takie projekty, zwiększając tym samym potencjał powodzenia większej liczby projektów blockchain. Finansowanie jest często główną przeszkodą stojącą na drodze do sukcesu wielu start-upów blockchain. Koncepcja STO jest jednym z najlepszych pomysłów mających na celu zapewnienie, że społeczność blockchain dostosuje się do przepisów rządowych. Wciąż jest trochę za wcześnie, ale STO mogą być bardzo oczekiwanym rozwiązaniem, które zakończy spór między regulatorami a społecznością blockchain.

Polymath pracuje obecnie nad zdecentralizowanym protokołem, który pomoże firmom wymyślać własne tokeny papierów wartościowych. Protokół zweryfikuje każdy adres kryptograficzny, aby upewnić się, że inwestorzy spełniają niezbędne wymagania, aby zainwestować w daną ofertę papierów wartościowych. Takie ograniczenia pozwolą projektom mieć pewność, że ich tokeny STO będą w posiadaniu poważnych i upoważnionych inwestorów.

Podsumowując, finansowanie społecznościowe wkrótce zyska o wiele lepsze wyniki dzięki bezpieczniejszemu i bardziej regulowanemu podejściu, które będzie oferowane za pośrednictwem STO.

Dowiedz się więcej o tokenach bezpieczeństwa: pojawiający się trend jako alternatywa dla ICO.

Dowiedz się więcej o ICO Vs DAICO? Jaka jest różnica między tymi dwoma?.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me