Strategia marketingowa STO: Jak skutecznie promować swój Toekn Bezpieczeństwa

Rok 2018 był niewątpliwie największym jak dotąd na rynku Initial Coin Offering (ICO). Tylko w pierwszym kwartale 2018 roku ICO zebrały więcej pieniędzy niż w całym 2017 roku. W 2017 roku ICO zebrały łącznie 5,6 miliarda dolarów, a średni ICO przyniósł 12,7 miliona dolarów. Jeśli porównać te dane z IPO (które przyniosło 188,8 miliardów dolarów), jest to dość skromne. Jasne, przed nami jeszcze długa droga.

ICO wskaźnik sukcesu nie jest też taki wspaniały. W 2017 r. Tylko 48% z nich odniosło wystarczający sukces. Jednak teraz ma miejsce zmiana, a nowy gracz jest STO lub tokenem bezpieczeństwa. Odkąd łatwiej było zdobyć fundusze z nietradycyjnych źródeł, pojawiło się wiele wątpliwych ICO i ostatecznie zaszkodziło wizerunkowi branży. Wtedy do akcji wkroczyła Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Oferty tokenów bezpieczeństwa, powszechnie znane jako STO, są uważane za jedną z najlepszych alternatyw ICO, które są bardziej zgodne z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa. Gdy wiele ICO nie uzyska zgody amerykańskiej Komisji Bezpieczeństwa i Wymiany (SEC), STO łatwo to robią.

STO ma być kolejną największą rzeczą w świecie kryptowalut. Niektórzy nawet przewidują dominację STO na 10 bilionów dolarów do 2020 roku. STO znacznie różnią się od ICO. Niezależnie od tego, czy wybierasz trasę ICO, czy STO, jedyną drogą do sukcesu jest solidny plan marketingowy.

Jeśli planujesz uruchomić STO, potrzebujesz niezawodnej strategii marketingowej STO, którą opiszemy w tym artykule. Z tego szczegółowego artykułu dowiesz się, jak wprowadzić udane STO i jak promować swoje STO we właściwy sposób, nawet bez korzystania z drogich usług marketingowych STO.

Jaka jest różnica między ICO a STO?

Główna różnica między ICO a STO sprowadza się do przepisów i grupy docelowej. ICO są zwykle finansowane przez inwestorów detalicznych. Inwestorem detalicznym może być praktycznie każdy. Zwykle są to osoby o niskich dochodach, które nie mają dużej wiedzy finansowej lub nie interesują się przepisami lub biznesplanem.

STO niekoniecznie współpracują z inwestorami detalicznymi. Wynika to głównie z ograniczeń regulacyjnych. Na przykład, jeśli uruchamiasz STO w USA, mogą w nim uczestniczyć tylko akredytowani inwestorzy. To skutecznie zmienia całą strategię tokena bezpieczeństwa ze strategii ICO. Strategia marketingowa STO byłaby skierowana do bardziej wyrafinowanych inwestorów.

Kto inwestuje w tokeny bezpieczeństwa? Zwykle są to osoby o stałym, wysokim dochodzie lub dużym kapitale. Tacy inwestorzy są znacznie bardziej sprytni i sumienni. Nie ruszy się do błyszczącej strony internetowej lub dużej obecności w mediach społecznościowych. Twój plan marketingowy STO będzie musiał być zaprojektowany zgodnie z ich osobowością.

Plan marketingowy STO: jak promować swoje STO?

Podobnie jak w przypadku każdego planu marketingowego lub PR, musisz jasno określić swoje cele marketingowe. Rozpoczyna się to kilka miesięcy przed faktycznymi praktykami marketingowymi i uruchomieniem STO. Jeśli zaczniesz bez jasnej strategii opartej na badaniach, będziesz wyrzucać pieniądze na marketingowe STO bez osiągnięcia prawdziwego celu..

Są pytania, na które należy odpowiedzieć i kroki prawne, które należy podjąć, a potem przychodzi czas na opracowanie planu marketingowego. Krótko mówiąc, powinieneś mieć od czterech do pięciu jasno zdefiniowanych celów, które obejmują wszystko, co chcesz osiągnąć dzięki oferowaniu tokenów bezpieczeństwa.

Ważnym pytaniem jest to, do kogo dokładnie chcesz kierować reklamy. W przypadku STO nie powinno być zbyt trudno postawić się w sytuacji inwestorów kupujących tokeny zabezpieczające. Wszystko, co robisz od tego momentu, musi kręcić się wokół ich osobowości. Na przykład lokalizacja geograficzna to jedna z rzeczy, na których możesz się skupić. Postawy inwestorów mogą być różne w różnych miejscach.


Tworzenie idealnej witryny internetowej

Najbardziej podstawową częścią strategii marketingowej tokena bezpieczeństwa jest strona internetowa. Niezależnie od tego, skąd pochodzi zwyczajowy inwestor tokenów bezpieczeństwa, strona internetowa będzie z nimi pierwszą interakcją. Możesz zmienić wiele rzeczy na dłuższą metę strategii tokena zabezpieczającego, ale jeśli zepsujesz pierwsze wrażenie, grozi Ci porażka.

Strona główna ma kluczowe znaczenie. Służy jako twarz STO. Potraktuj to jako podsumowanie biznesplanu. Stworzenie wysoce profesjonalnej i bogatej w informacje strony głównej i strony internetowej to pierwszy krok do zdobycia zaufania potencjalnych inwestorów.

Oto kilka wskazówek dotyczących witryny:

 • Strona internetowa powinna w jasny sposób odpowiadać na wszystkie pytania inwestorów
 • Powinien być bogaty w media (infografiki, filmy itp.), O ile jest to istotne
 • Powinien być czysty i dobrze zbudowany
 • Szczegółowy, techniczny i przejrzysty dokument, który jest łatwo dostępny
 • Możesz zamieścić sekcję informacji prasowych, aby pokazać, że dziennikarze i opinia publiczna są zainteresowani projektem
 • Strona internetowa powinna zawierać obszerne informacje o osobach zaangażowanych w STO (także o tym, jak się z nimi skontaktować)

Właściwa strona internetowa to tylko podstawa. Jak to jest w przypadku wszystkiego, co budujesz, jeśli podstawa jest mocna, reszta konstrukcji ma większe szanse na przetrwanie.

Wypełnij wszystkie wymogi prawne

Jest to ważne nie tylko dla samego STO, ale także z punktu widzenia marketingu. Jak wspomniano wcześniej, jest to jeden obszar, który odróżnia STO od ICO. Przed uruchomieniem STO konieczne jest spełnienie wszystkich wymagań zgodności. Patrzysz na zinstytucjonalizowanych inwestorów. Wnikną w każdy najmniejszy szczegół prawny STO i będą mieli solidną wiedzę finansową, aby wszystko rozłożyć. W przeciwieństwie do inwestorów detalicznych, którym brakuje takiej wiedzy, inwestorzy ci byliby zainteresowani tym, czy przestrzegasz wszystkich przepisów obowiązujących w Twojej jurysdykcji..

Kiedy masz pewność, że oferujesz swoje tokeny jako tokeny bezpieczeństwa i przestrzegasz wszystkich określonych zasad, możesz użyć tego jako taktyki marketingowej. Wszystkie dokumenty prawne powinny być łatwo dostępne dla potencjalnych inwestorów. We wszystkich innych praktykach marketingowych można w pewnym sensie chwalić się tą zgodnością.

Będziesz musiał skonsultować się z prawnikami, którzy mają doświadczenie w biznesie tokenów zabezpieczających. Przeprowadzą Cię przez wszystkie wymagania, które musisz spełnić. Możesz nawet wspomnieć o kancelariach prawnych, z którymi współpracowałeś na swojej stronie internetowej. Wszystko powinno być jawne, jeśli chodzi o zgodność i struktury prawne otaczające STO.

Jak rozpocząć udane STO: Strategia treści STO

Treść jest najważniejsza i fakt pozostaje taki sam w przypadku marketingu STO. Twoje treści marketingowe będą Twoim głosem, a chcesz zostać usłyszany, prawda? Marketing treści będzie filarem Twojej ogólnej strategii z dwóch powodów.

Po pierwsze, daje możliwość przedstawienia się i podzielenia się swoją wiedzą i historią. Po drugie, rodzaj odbiorców, do których kierujesz swoje reklamy, chce dowiedzieć się więcej o tobie, twojej przeszłości biznesowej i planie działania STO. Robią to poprzez treści, które publikujesz.

 • Utwórz bloga

Witryna musi mieć aktywnego bloga. Potrzebujesz dogłębnych artykułów często z infografikami i statystykami, aby pokazać, dlaczego warto zainwestować w token bezpieczeństwa. Jest to jedna z najskuteczniejszych wskazówek marketingowych STO. Ludzie mogą potrzebować przekonywania, a Twój blog jest najlepszą szansą, aby to się stało.

Blog pozwala również rozwijać się jako autorytet w branży, publikując szczegółowe, wysokiej jakości posty na blogu na odpowiednie tematy.

Dzięki dostępnym dziś narzędziom założenie bloga zajmie tylko kilka minut. Jednak na początku będziesz walczył. Przyciągnięcie ruchu do bloga może zająć trochę czasu. Pamiętaj, że Twój blog będzie działał razem z innymi platformami marketingowymi.

Chociaż nie ma tu reguły kciuka, opublikowanie dwóch lub trzech szczegółowych artykułów na różne tematy to dobry początek. Możesz także zechcieć publikować posty gościnne na innych uznanych blogach.

 • Skorzystaj z innych platform publikowania treści, takich jak Medium

W świecie kryptowalut Medium jest najlepszym wyborem. Jest dość profesjonalny i ma różnorodne zwolenniki. Jest inny, szczególnie popularny w sferach blockchain, Steemit. Ponownie, nawet ta decyzja zależy od tego, do kogo celujesz.

Długo rozmawialiśmy o artykułach, ale czy wiesz, które medium cieszy się największym zainteresowaniem? Film jest obecnie uważany za najbardziej wciągające i najszybciej rozwijające się media w internecie.

Możesz zamieścić oryginalne treści wideo obok swojego artykułu na blogu. Alternatywnie możesz uruchomić kanał YouTube z comiesięcznymi publikacjami wideo. Może to być sposób na dotarcie do młodszych inwestorów, którzy wolą media interaktywne od reszty.

Skontaktuj się z ekspertami STO lub wynajmij usługi marketingowe STO

Nawet jeśli postrzegasz siebie i swoje STO jako pionierów, jest tak wiele przeszkód, z którymi musisz się zmierzyć. Eksperci STO mogą być bardzo pomocni w unikaniu takich przeszkód. Kolejną rzeczą, o której musisz pamiętać, jest konkurencja. To powinna być Twoja lekcja z poprzednich ICO. Było ich po prostu za dużo. Kto może powiedzieć, że nie miałoby to miejsca w przypadku działalności związanej z tokenami zabezpieczającymi?

Masz trzy obszary, w których potrzebujesz pomocy ekspertów: prawny, techniczny i marketingowy. Każdy doradca z dobrą znajomością rynku i jego wyzwań wniesie do stołu wiele nowych rzeczy, których inaczej nigdy nie będziesz w stanie zdobyć.

Jednak najlepszą częścią są połączenia. Takie osoby mogą zapewnić odpowiednie połączenia w branży do skonfigurowania sieci. Ma to zasadnicze znaczenie dla marketingu STO, ewentualnego wprowadzenia na rynek i, oczywiście, jego sukcesu.

Poszukiwanie wsparcia u ekspertów STO nie będzie łatwe. Najpierw musisz wytropić, kim oni są. Musisz znaleźć wpływowych, redaktorów i aktywistów. Twitter i LinkedIn mogą okazać się przydatne w docieraniu do nich i przykuwaniu ich uwagi. Powinieneś także rozważyć udział w wydarzeniach związanych z tokenami bezpieczeństwa. Tam możesz spotkać się z nimi osobiście i zebrać ich mózgi na temat swojego przedsięwzięcia.

Rozpocznij biuletyn

W tym momencie znasz podstawy swojej strategii marketingowej STO. W większości przypadków ludzie skupiają się na marketingu jako sposobie na przyciągnięcie inwestorów w kontekście STO. Jednak faza marketingowa ma charakter powtarzalny i obejmuje zatrzymanie potencjalnych inwestorów. Musisz upewnić się, że ci inwestorzy, którzy okazali zainteresowanie, pozostają uzależnieni.

Jeśli chodzi o utrzymanie obecnych lub potencjalnych klientów, marketing e-mailowy jest uważany za silne narzędzie. Musisz rozpocząć cotygodniowy lub comiesięczny biuletyn, aby na bieżąco informować potencjalnych inwestorów. Okaże się instrumentem w zatrzymaniu inwestorów i rozwoju Twojej sieci.

Na pewno słyszałeś o marketingu e-mailowym, który okazał się porażką z wysokim współczynnikiem odrzuceń. Tak nie będzie w przypadku biuletynu. Powodem tego jest to, że jest to trochę osobiste, ponieważ czytelnik zdecydował się zarejestrować i jest zainteresowany przeczytaniem materiału.

Biuletyny mogą służyć do informowania potencjalnych inwestorów o dotychczasowych osiągnięciach. Może to być sposób na terminowe poinformowanie ich o wdrażanej mapie drogowej. Podkreśla również twoją przejrzystość, czyniąc STO bardziej obiecującym.

Wszystkie artykuły, które publikujesz na blogu, mogą być zamieszczane w biuletynie. Możesz podzielić się swoją wiedzą z czytelnikami, aby zainspirować ich do bycia jej częścią. Jeśli uważasz się za silnego lidera z opinią, możesz użyć głosu do komentowania ostatnich wydarzeń branżowych i trendów rynkowych.

Wykorzystaj media społecznościowe, aby w pełni wykorzystać swoje możliwości

Media społecznościowe są teraz podstawową platformą dla każdej firmy, a STO nie byłby wyjątkiem. Widzieliśmy, jak ICO wykorzystują pełny potencjał mediów społecznościowych. Jednak biorąc pod uwagę, że STO różni się od konwencjonalnego ICO, korzystanie z mediów społecznościowych również byłoby nieco inne.

Przede wszystkim potrzebujesz obecności we wszystkich profesjonalnych mediach społecznościowych. Należą do nich przede wszystkim LinkedIn i Twitter. Chciałbyś także zarobić na największych platformach społecznościowych, takich jak Facebook i YouTube. Ta ostatnia jest oczywiście zarezerwowana dla wszystkich treści wideo, w tym wszelkich udzielonych wywiadów.

Istnieją inne platformy, takie jak Reddit. Jednak tak naprawdę nie mają takiego samego wpływu jak inne. Ponadto Twoja grupa docelowa może nawet nie istnieć na takich czatach lub forach dyskusyjnych. To w zasadzie pozostawia Twittera, Facebooka i LinkedIn.

Twitter i Facebook będą służyć jako środki komunikacji z opinią publiczną i potencjalnymi inwestorami. Możesz korzystać z tych platform, aby udostępniać całą zawartość, którą tworzysz, w celu promowania STO. Duża liczba obserwujących na takich platformach może również służyć wzmocnieniu Twojej wiarygodności. Wreszcie, LinkedIn będzie służyć przede wszystkim jako sposób na nawiązywanie kontaktów i tworzenie profesjonalnych powiązań z dużymi firmami z branży.

Porady marketingowe STO

Przepisy dotyczące STO zabraniają jej używania pewnych mediów do bezpośredniego wprowadzania papierów wartościowych do obrotu. Nie uniemożliwia to jednak bezpośredniej sprzedaży. W rzeczywistości Twoja strategia marketingowa dotycząca tokenów bezpieczeństwa powinna obracać się wokół nośników, z których nadal możesz korzystać legalnie.

Oto kilka pomocnych wskazówek marketingowych STO:

 1. Wykorzystaj marketing proxy:

  Ponieważ nie możesz bezpośrednio sprzedawać tokenów, musisz wymyślić różne media do wykorzystania w marketingu proxy. Istnieją publikacje online, magazyny i blogi, które mogą Ci to umożliwić. To tylko kwestia ich identyfikacji.

 2. Analiza konkurencji:

  Powinno to przydać się na każdym etapie STO. Jak wskazują liczby, STO przejmie ICO w krótkim czasie. Oznacza to dużą konkurencję, którą trzeba się zająć. Właściwa analiza konkurencji pomoże również w planie marketingowym i przygotuje Cię na wszelkie zakrzywienia.

 3. Utwórz bibliotekę potencjalnych inwestorów:

  Dotarcie do właściwych odbiorców jest kluczem do osiągnięcia sukcesu dzięki STO. Musisz wziąć pod uwagę każdego potencjalnego inwestora i kupującego. Posiadanie tych danych może przynieść ogromne korzyści podczas wysyłania e-maili, biuletynów itp.

 4. Pamiętaj o przepisie D:

  Marketing STO jest nieco skomplikowany, jeśli chodzi o to, co może być dozwolone. Jeśli przebywasz w USA, rozporządzenie D Sec 506 (c) zabrania reklamowania się w telewizji, gazetach, czasopismach, radiu, publicznych seminariach iw Internecie. Na tym wczesnym etapie nie chcesz wielu kłopotów prawnych.

 5. Weź udział w konferencjach Blockchain i Cryptocurrency:

  Takie konferencje mogą zapewnić Ci możliwość osobistego spotkania się z innymi właścicielami firm blockchain i entuzjastami kryptowalut. Potraktuj to jako platformę zarówno do marketingu STO, jak i tworzenia sieci. Poszukaj informacji na temat takich osób przed pójściem na konferencję lub kongres.

Usługi marketingowe STO

Do tej pory musieliście zdać sobie sprawę, że marketing STO nie jest pracą dla osób o słabym sercu. Zajmie to ogromną część twojego czasu i zasobów. Będziesz potrzebować do tego absolutnie najlepszych ludzi. Jednak nie każdy może być w stanie to wszystko nadzorować. Tutaj możesz potrzebować pomocy profesjonalnych usług marketingowych STO.

Zajmą się wszystkim w Twoim imieniu. Wszystkie informacje, które właśnie przeczytałeś w tym artykule, pomogą Ci wybrać odpowiednią agencję. Każda firma, która gwarantuje realizację silnej strategii marketingowej, takiej, jaka została tutaj opisana, powinna się udać.

Wniosek

Ten przewodnik marketingowy STO jest przeznaczony dla tych, którzy rozumieją znaczenie marketingu dla sukcesu tokena bezpieczeństwa. To będzie długa jazda z wieloma wybojami. Jednak zaletą posiadania solidnej strategii marketingowej i planu jest to, że można złagodzić wszelkie nieprzewidziane ryzyko.

Twoim ostatecznym celem jest przyciągnięcie odpowiednich odbiorców, zdobycie ich zaufania i wreszcie konwersja. Jeśli upewnisz się, że cele te są uwzględniane we wszystkim, co podejmujesz w ramach marketingu tokenów bezpieczeństwa, możesz stać się częścią tego kolejnego dużego i lukratywnego trendu w świecie blockchain i kryptowalut.

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map