Szkolenie Blockchain dla kadry kierowniczej

Jeśli jesteś dyrektorem, powinieneś wiedzieć, jak ważne jest poznanie technologii blockchain.

W tym artykule dowiesz się o blockchainie. Jest to kurs wprowadzający skierowany do kadry kierowniczej, „blockchain do szkolenia kadry kierowniczej”.

Na obecnym konkurencyjnym rynku ważne jest, aby poznać blockchain. Aby pomóc Ci w tym zadaniu, przejdźmy przez nasze szkolenie dotyczące technologii blockchain dla kadry kierowniczej.

Dlaczego musisz się uczyć o blockchainie?

Miasto mówi o Blockchain. Jeśli zajmujesz wyższe stanowisko kierownicze, temat blockchain będzie bardzo często omawiany.

Jako kierownik musisz dobrze znać podstawowe pojęcia związane z blockchainem. To sprawi, że będziesz pewny swoich rozmów, a także pomoże ci podejmować decyzje na ich podstawie. To jest główny cel kursu dla wykonawców blockchain.

Jeśli jesteś już członkiem najwyższego kierownictwa blockchain, odświeżenie podstaw może dać ci pewność niezbędną do podejmowania trudnych decyzji, które wymagają wiedzy i doświadczenia.

Jakie tematy powinny zostać poruszone w ramach szkolenia dotyczącego technologii blockchain dla kadry kierowniczej? I dlaczego?

Przejdźmy przez tematy, które zostaną omówione w naszym blockchainie dla kadry kierowniczej.

 1. Wprowadzenie do łańcucha bloków – Aby uzyskać właściwe zrozumienie blockchain
 2. Wpływ Blockchain jest podobny do Internetu – Aby dowiedzieć się, jak blockchain jest identyczny z Internetem pod względem wpływu i funkcjonalności
 3. Wpływ Blockchain na różne branże – Poznanie aktualnych przypadków użycia
 1. Bankowość i finanse
 2. Łańcuch dostaw
 3. Samochody
 4. Usługi rządowe
 • Cyfrowe zaufanie: najwyższa korzyść Zrozumienie znaczenia cyfrowego zaufania i tego, jak blockchain poprawia cyfrowe zaufanie wśród użytkowników
 • Jak działa blockchain? – Dowiedz się, jak działa blockchain
  1. Księga niestandardowa
  2. Możliwość przechowywania wszystkiego
  3. Nauka o kryptowalutach: Kryptoekonomia 101 – Dowiedz się, jak działają kryptowaluty, aby ekonomia była związana z blockchain
  4. Zarządzanie ryzykiem – Dowiedz się, jak zarządzać ryzykiem w łańcuchu bloków
  5. Struktury korporacyjne, o których warto wiedzieć – Dowiedz się o strukturach korporacyjnych, aby móc je wykorzystać w swojej organizacji
  6. Wniosek
  7. Dlaczego wybrano tematy do łańcucha blokowego na kurs dla kadry kierowniczej?

   Blockchain do szkolenia kadry kierowniczej jest skierowany do kadry kierowniczej, która nie jest zaznajomiona z blockchain. Tematy zostały wybrane tak, aby dobrze opanować podstawy, abyś mógł wziąć udział w bardziej intensywnych kursach dla kierowników blockchain.

   Kurs wprowadzający zapozna Cię z ideą blockchain, jego przypadkami użycia i innymi ważnymi rzeczami. Pod koniec kursu będziesz w stanie wykonać następujące czynności:

   • Wyjaśnij, czym jest blockchain
   • Wyjaśnij wpływ technologii blockchain na nasze obecne branże
   • Zrozum przypadki użycia związane z łańcuchem dostaw, bankowością i finansami, usługami rządowymi i samochodami
   • Zrozum, jak ważne jest zaufanie cyfrowe i jak może je zapewnić blockchain.
   • Dowiedz się, jak działa blockchain wewnętrznie
   • Dowiedz się o gospodarce związanej z blockchain, czyli kryptowalutami i tokenami
   • Zrozumieć zarządzanie ryzykiem w łańcuchu bloków

   Nasz zalecany kurs dotyczący szkolenia Blockchain dla kadry kierowniczej

   Wprowadzenie: Blockchain


   Blockchain zmienił świat. Jego zdecentralizowane podejście nie ma sobie równych. Dzięki niemu rówieśnicy mogą przesyłać informacje przez sieć bez potrzeby korzystania z centralnego organu.

   Technicznie rzecz biorąc, możesz myśleć o blockchain jako o łańcuchu bloków. Każdy blok zawiera informacje transakcyjne, które są przechowywane i zabezpieczane za pomocą silnych metod kryptograficznych. Tak więc, jeśli peer zdecyduje się wysłać informacje do innego peera, może rozesłać te informacje do wszystkich peerów. Należy to uwzględnić w bloku, a następnie zweryfikować metodą konsensusu.

   Blockchain to technologia rozproszonej księgi (DLT), co oznacza, że ​​każdy partner przechowuje kopię księgi lub bazy danych. W ten sposób potrzeba centralizacji zostaje całkowicie wyeliminowana.

   Takie podejście DLT otwiera przed firmami nowe możliwości. Mogą teraz uczynić swoje systemy bardziej ugruntowanymi niż kiedykolwiek – wprowadzając bardziej bezpieczny i prywatny zdecentralizowany system. Zapewnia również przejrzystość, niezmienność i skalowalność całej platformie.

   To dobry początek dla blockchain do szkolenia kadry kierowniczej.

   Wpływ Blockchain jest podobny do Internetu

   Aby lepiej zrozumieć blockchain, przyjrzyjmy się niesamowitemu podobieństwu między blockchainem a Internetem

   Internet był rewolucyjną technologią. To zmieniło nasze życie. Przyniósł tak wiele innowacji i nadal ma wpływ na nasze życie. Dzięki blockchain nasza cyfryzacja stanie się bardziej powszechna.

   Blockchain ma wiele zalet. Aby rzucić okiem, zapoznajmy się z poniższymi korzyściami:

   • Informacje mogą teraz stać się bardziej dostępne niż wcześniej. Dzięki blockchain nie byłoby potrzeby scentralizowanego organu do przechowywania, wymiany i dystrybucji rekordów.
   • Koszt zarządzania całym rozwiązaniem blockchain będzie lepszy w porównaniu do scentralizowanej władzy. Jednak wybór metody konsensusu determinuje koszt. W większości przypadków użycie blockchain jest korzystne pod względem kosztów.
   • Branże, które nie są zakłócane przez Internet, również zaczną odczuwać zmiany. Wynika to z tego, jak dane mogą być tworzone, przechowywane i odzyskiwane.
   • Usługi, które były podatne na ataki w erze internetu, ulegną zmianie. Na przykład udostępnianie muzyki może stać się bardziej przejrzyste niż kiedykolwiek po usunięciu scentralizowanych platform. Nowi muzycy będą mieli większe niż kiedykolwiek szanse dotarcia do słuchaczy.
   • Potrzeba silosów w medycynie będzie powoli usuwana – poprawiając sposób przechowywania danych medycznych pacjenta. Poprawi sposób pracy lekarzy, a także zmieni sposób prowadzenia badań przy użyciu publicznie przechowywanych danych medycznych.

   Web 3.0 po prostu wyjaśnione

   Wpływ Blockchain na różne branże

   Istnieje wiele rzeczywistych przypadków użycia technologii blockchain. Szkolenie z zakresu technologii Blockchain dla kadry kierowniczej obejmie również niewielkie spojrzenie na przypadki użycia, abyś mógł zorientować się, jaki jest prawdziwy wpływ technologii blockchain. Wymieńmy kilka z nich:

   Bankowość i finanse: Od samego początku największym sektorem, na który zobaczysz wpływ, byłaby bankowość i finanse. Wiele struktur powiązanych z przedsiębiorstwami jest już dostępnych, w tym Quorum. Ta struktura oferuje narzędzia, funkcje i funkcjonalność do przekształcania usług bankowych i finansowych w celu korzystania z łańcucha bloków.

   Wielu dużych graczy, w tym Visa, JPMorgan, American Express itp., Już rozpoczęło podbój, aby wdrożyć blockchain. Wiele z nich jest w fazie proof of concept (POC), podczas gdy niektóre prowadzą programy pilotażowe.

   Łańcuch dostaw: Łańcuch dostaw to kolejny obszar, na który blockchain będzie miał największy wpływ. Zapewni to usprawnienie łańcucha dostaw – przy mniejszej liczbie oszustw lub ich braku. Firmy należące do łańcucha dostaw mogą teraz śledzić każdy zasób, który jest przez nie przesyłany. Niemal każdą informację można prześledzić, co gwarantuje, że nie dojdzie do oszustwa. Zapewnia również, że złe produkty lub przedmioty, których data ważności nie upłynęła, mogą zostać wyrzucone.

   Wdrożenie łańcucha dostaw w łańcuchu dostaw również oszczędza koszty i czas. IBM nawiązał współpracę z Walmart przy tworzeniu łańcucha dostaw żywności.

   Samochody: Branża motoryzacyjna również może skorzystać na łańcuchu bloków. Na razie większość graczy testuje obecnie blockchain i jest na etapie PoC. Głównymi graczami są tacy gracze jak Volkswagen Financial Services i Renault. Ford i Tesla opracowują również własny łańcuch bloków, który pomoże im przetestować śledzenie telematyki.

   Wykonując śledzenie, mogą poprawić opiekę samochodową, pomóc właścicielom w uzyskaniu ubezpieczenia od roszczeń i innych świadczeń, w tym konserwacji itp..

   Usługi rządowe: Przykład użycia usług rządowych jest szczególny, ponieważ przedstawia wpływ blockchain, a nie kryptowalut. Kryptowaluty odniosły ogromny sukces wśród rządów na całym świecie – a wiele z nich wręcz je zakazuje. Z drugiej strony, Blockchain dał rządowi możliwość wydajniejszego zarządzania swoimi systemami.

   Wykorzystanie blockchain będzie oznaczało również większe zaufanie do systemów. Rząd może wykorzystać blockchain do budowy inteligentnych miast, odpowiedniej edukacji, śledzenia szczepień, udzielania pożyczek i płac. Istnieją nieskończone możliwości, a blockchain może pomóc zmienić sposób działania i pracy rządu.

   Istnieją inne sektory i przypadki użycia, w których lśni blockchain. Aby dać ci lepszą perspektywę, poniżej wymieńmy jeszcze kilka z nich:

   • Bezpieczeństwo żywności
   • Sprzedaż
   • Opieka zdrowotna
   • Ubezpieczenie
   • Nieruchomość
   • Handel międzynarodowy i towary
   • Sporty

   I wiele więcej!

   Cyfrowe zaufanie: najwyższa korzyść

   Jako kierownik musisz zrozumieć znaczenie cyfrowego zaufania. Wszystkie dotychczas dostępne technologie nie były w stanie rozwiązać problemu cyfrowego zaufania.

   Centralizacja jest kluczową koncepcją używaną przez organizacje. Weź dowolną korporację, a przekonasz się, że ma ona duży wpływ na to, jak wszystko działa. Centralizacja nie jest zła, ale jest porażką, jeśli chodzi o cyfrowe zaufanie.

   W tej chwili cyfrowe zaufanie jest obecnie najdroższym zasobem. Dzięki blockchain może stać się bardziej dostępny dla wszystkich. Bez władzy centralnej z pewnością zdobędziesz większe zaufanie ze strony rówieśników, którzy uczestniczą w sieci. Usługi i towary można wymieniać bezpośrednio. Żadne informacje ani oszustwa nie mogą mieć miejsca z powodu braku jednej strony kontrolującej.

   Blockchainy są również znane z doskonałego bezpieczeństwa. Ponadto rekordy będą niezmienne, co oznacza, że ​​raz zapisane dane nie mogą być modyfikowane. Działa to doskonale w przypadku systemów, które opierają się na dowodzie transakcji między dwiema stronami.

   Zmniejszy się również tarcie transakcyjne, poprawiając ogólne finansowanie handlu.

   Jak działa blockchain?

   Podstawową ideą Blockchain jest decentralizacja.

   Aby osiągnąć główny pomysł, używa bloków w łańcuchu.

   Możesz myśleć o tym jako o pociągu, w którym każdy przedział jest blokiem. Jest to lista jednokierunkowa, dlatego na końcu listy można dodać tylko nowy blok.

   Blockchain nie korzysta z tradycyjnej bazy danych, ale opiera się na zdecentralizowanych strukturach danych. Organizuje dane w zdecentralizowanej bazie danych. W przypadku tradycyjnej bazy danych można zobaczyć użycie tabel. W tym przypadku struktury danych działają jako źródło przechowywania informacji. Aby zapewnić jego wewnętrzne działanie, kryptowaluta osiągnie metodę konsensusu.

   Najważniejszą koncepcją jest tutaj metoda konsensusu.

   Metoda konsensusu pomaga w podjęciu decyzji lub konsensusu w sieci. Na przykład, jeśli transakcja zostanie dokonana, różni partnerzy dołączą do konsensusu, a następnie zweryfikują go zgodnie z zastosowaną metodą. Istnieje wiele popularnych metod konsensusu.

   Niewiele z nich to

   • Dowód pracy (PoW)
   • Proof-of-Stake (PoS)
   • Delegowany dowód stawki (DPOS)
   • Dowód zdolności

   Dzięki takiemu podejściu nie ma scentralizowanego organu kontrolującego system. Na przykład Paypal stosuje scentralizowane podejście. Dzięki temu mogą wykorzystać dobry depozyt zabezpieczający przy przelewie wspomnianej kwoty. Dla porównania, blockchain kosztuje tylko ułamek.

   Indywidualne księgi

   Jako kierownik powinieneś wiedzieć, że nie ma sztywnej reguły. Blockchain dla kadry kierowniczej oznacza zrozumienie, że rzeczywiście można dostosować łańcuch bloków do wymagań przedsiębiorstwa lub biznesu.

   Księga składa się z różnych elementów, które można dostosowywać i jednocześnie zachować prostotę. Złożone obiekty oddziałują na siebie – są definiowane zgodnie z ustalonym dla nich zachowaniem.

   U podstaw znajdują się trzy główne zespoły. Zawierają

   • Transakcje
   • Bloki
   • Inteligentne kontrakty

   Transakcje mają miejsce, gdy partner wysyła informacje lub wartościowe aktywa do innego partnera. Jest to najbardziej podstawowa forma obliczeń, która ma miejsce w łańcuchu bloków. Księga, która składa się z bloków, pobiera informacje i dodaje je do nich. Jednak blok musi przejść kontrolę sieci z wykorzystaniem metod konsensusu.

   Po rozgłoszeniu transakcje są dodawane do bloków. Bloki mogą być następnie obsługiwane metodą konsensusu lub inteligentnymi kontraktami, które są używane w sieci blockchain.

   A więc czym są inteligentne kontrakty?

   Inteligentne kontrakty to kod prawny, który jest wykonywany, jeśli zostanie spełniony określony warunek. Są kodowane zgodnie z wymaganiami i służą jako sposób na zautomatyzowanie rzeczy.

   Na przykład weźmy dwie strony zajmujące się nieruchomościami.

   Jedna strona zgadza się sprzedać swoją własność drugiej. Aby zainicjować proces, jedna ze stron przesyła określoną kwotę, aby zarezerwować nieruchomość. Inteligentna umowa rejestruje żądania i rezerwuje nieruchomość na nazwisko kupującego. Następnie dokumenty są tworzone przy użyciu inteligentnych kontraktów, a dane są zapisywane w specjalnym rozwiązaniu blockchain. Mając gotowe dokumenty, inteligentny kontrakt może teraz czekać na przekazanie reszty kwoty. Gdy tylko reszta kwoty zostanie przelana, inteligentne kontrakty są ponownie wykonywane, dając odpowiednie prawa do nieruchomości.

   W ten sposób inteligentne kontrakty automatyzują wiele rzeczy, w tym

   • Rezerwacja nieruchomości
   • Przygotowanie dokumentów wraz z weryfikacją
   • Rejestracja nieruchomości
   • Finalizacja nieruchomości, w tym weryfikacja

   Jeśli porównasz to ze scenariuszem ze świata rzeczywistego, proces może potrwać miesiące.

   Integralność danych również odgrywa kluczową rolę. Ponieważ dane przechowywane w łańcuchu bloków są niezmienne, są już zaufane. Poprawia komunikację i konsensus.

   Podejmowane są dwuetapowe kroki w celu weryfikacji informacji. Pierwszym jest komunikacja, w której nowe informacje są przekazywane od jednego peera do drugiego. Drugim krokiem jest przeprowadzenie walidacji sieci przy użyciu konsensusu.

   • Krok 1: Komunikacja między rówieśnikami
   • Krok 2: Walidacja sieci w drodze konsensusu

   Protokoły używane w sieci blockchain mogą być różne i mogą określać czas, koszt i metodę transakcji. Spersonalizowana księga umożliwia korzystanie z protokołów całkowicie zależnych od osoby wdrażającej.

   Możliwość przechowywania wszystkiego

   Blockchain oferuje wartościowe sklepy. Możesz przechowywać wszystko w łańcuchu bloków, w tym tożsamość, surowe informacje, wartość transakcji i tak dalej. Oznacza to również, że może być używany do certyfikatów, osądzonego depozytu, śledzenia aktywów, tożsamości powiązanej, sądu, łańcucha dostaw, odznak i tak dalej!

   Nauka o kryptowalutach: Kryptoekonomia 101

   Kryptowaluty są integralną częścią ekosystemu blockchain. Pomoże Ci to zrozumieć ekonomię związaną z blockchain.

   Kryptowaluty to waluty zdecentralizowane, które nie wymagają żadnego organu centralnego do wyceny. Każdy może swobodnie używać kryptowalut lub handlować nimi.

   Bitcoin to doskonały przykład kryptowalut. Ponadto kryptowaluta jest prawdziwym przypadkiem użycia łańcucha bloków. Jest to pierwszy przypadek użycia blockchain.

   Jeśli chodzi o kryptowaluty, musisz dowiedzieć się o następujących kwestiach:

   • Podpisy służą do identyfikacji nadawcy wiadomości.
   • Hash służy do przesyłania komunikatów o porządku topologicznym
   • Protokół konsensusu określa sposób weryfikacji transakcji

   Jeśli chodzi o ekonomiczny aspekt kryptowalut, musisz dowiedzieć się o następujących kwestiach:

   • Tokeny używane jako zachęta dla rówieśników do pracy nad zarządzaniem blockchainem lub kryptowalutą
   • Przywileje przypisywane aktorom do podejmowania decyzji

   Zarządzanie ryzykiem

   Ryzyko jest częścią każdej technologii. Blockchain ma swoje własne ryzyko. Jako kierownik musisz poznać ryzyko związane z blockchainem.

   Ogólne zagrożenia związane z blockchain obejmują następujące kwestie

   • Trudno zintegrować protokoły blockchain
   • Brak standaryzacji
   • Słaba wycena kryptowalut

   Te zagrożenia są powszechne w prawie każdym projekcie blockchain, który prowadzisz. Zapoznając się z tymi zagrożeniami, jesteś teraz gotowy, aby się z nimi zmierzyć.

   Jeśli jesteś w zespole deweloperskim, wiążą się z tym inne rodzaje ryzyka. Ryzyko związane z rozwojem łańcucha bloków obejmuje następujące kwestie

   • Niedopracowane standardy
   • Wysokie zapotrzebowanie na energię
   • Przepisy dotyczące prywatności danych
   • Zaufanie wśród programistów i menedżerów blockchain
   • Prędkości transakcji
   • Rola użytkownika
   • Złośliwi użytkownicy

   Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zagrożeniach związanych z Blockchain, zapoznaj się ze szczegółowym artykułem na temat zagrożeń związanych z Blockchain

   Ryzyko związane z technologią Blockchain

   Struktury korporacyjne, o których warto wiedzieć

   Budowanie własnego łańcucha bloków od podstaw nie jest praktyczne. Dlatego musisz używać korporacyjnych struktur łańcucha bloków.

   Korzystanie z platform blockchain ma wiele zalet. Na początek otrzymasz podstawowe informacje zaraz po wyjęciu z pudełka. Podstawowy łańcuch bloków zostanie już dostarczony, który możesz dostosować do swoich wymagań.

   Inne korzyści obejmują zwiększoną wydajność, inteligentne kontrakty, zapobieganie oszustwom, przejrzystość, przegląd wyników i słyszalność.

   Możesz sprawdzić popularne platformy blockchain, jak poniżej:

   • Hyperledger – Najlepsza platforma blockchain. Jest to projekt parasolowy, w ramach którego rozwija się wiele projektów ramowych.
   • R3 Corda – R3 Corda to platforma blockchain typu open source, która ma inne podejście do rozwiązywania problemów związanych z blockchainem.
   • Ethereum – popularny blockchain o otwartym kodzie źródłowym, którego możesz użyć do skonfigurowania swojego łańcucha blokowego
   • Enterprise Ethereum – Enterprise Ethereum blockchain to rozwiązanie dla przedsiębiorstw
   • Quorum – Quorum to rozwiązanie typu blockchain dla przedsiębiorstw przeznaczone dla instytucji finansowych.

   Co więcej, istnieją również platformy blockchain, dzięki którym możesz zarządzać swoim blockchainem. Są one następujące

   • IBM
   • AWS
   • Wyrocznia

   Możesz przeczytać pełny przewodnik po platformie dla przedsiębiorstw tutaj: https: //101blockchains.com/blockchain-platforms/

   Trening osobisty i dlaczego warto go wziąć

   Jeśli poważnie myślisz o nauce o blockchainie, możesz również sprawdzić sesję szkoleniową.

   Biorąc udział w szkoleniu osobistym, będziesz miał szansę znacznie lepiej zrozumieć blockchain. Co więcej, możesz także zadawać pytania i rozwiać wątpliwości w pełnoprawnym blockchainie do szkolenia kadry kierowniczej.

   Wniosek

   Blockchain dla kadry kierowniczej to gorący temat, a jeśli do tej pory to wymyśliłeś, to powinieneś zapoznać się ze szkoleniem osobistym oferowanym na 101Blockchains.com. Sprawdź także warsztaty Enterprise Blockchain, w których Ty i Twój zespół możecie uczestniczyć i poszerzać swoją wiedzę na temat implementacji łańcucha bloków w świecie rzeczywistym. Będzie również prowadzony osobiście / przez instruktora, abyś mógł wyjaśnić swoje wątpliwości i zmaksymalizować swoją naukę.

   Więc co myślisz o blockchain do szkolenia kadry kierowniczej? Skomentuj poniżej i daj nam znać.

   Mike Owergreen Administrator
   Sorry! The Author has not filled his profile.
   follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map