Top 10 umiejętności Blockchain, które musisz mieć

Chcesz zbudować udaną karierę w Blockchain? Oto najważniejsze umiejętności Blockchain, które zabiorą Cię w świetlaną przyszłość.

Nowe technologie otwierają nowe możliwości kariery zawodowej specjalistów technicznych. Jeśli spojrzysz na niektóre z rosnących trendów w pracy w świecie technologii, zauważysz obiecujące zapotrzebowanie na stanowiska, takie jak programista, administrator systemu, administrator baz danych, inżynier bezpieczeństwa, architekt rozwiązań i wiele innych. Jednak warto również zauważyć, że Blockchain jest jedną z najbardziej pożądanych umiejętności specjalistów w tych rolach.

Obecnie sektor rozwoju Blockchain rozwija się w szybkim tempie. Tak więc zapotrzebowanie na najlepsze umiejętności Blockchain wzrosło w ostatnim czasie. Ekosystem blockchain to oczywiście nowe i dynamiczne repozytorium możliwości. Inwestorzy, przedsiębiorcy i deweloperzy są zdezorientowani, jeśli chodzi o ustalenie zasad działania. Ponieważ Blockchain to nowa technologia, nie ma ani jednej osoby, która może pochwalić się wiedzą w każdej umiejętności Blockchain.

Zarejestruj się teraz: bezpłatny kurs Podstawy Blockchain

Początkujących może przytłoczyć wprowadzenie do portfeli cyfrowych, kryptografii, podpisów, wydobywania i wielu innych terminów związanych z Blockchain. Dlatego ważne jest, aby zachować spokój i zastanowić się nad podstawowymi umiejętnościami, których potrzebujesz, aby wzmocnić swoje perspektywy zatrudnienia w Blockchain. Poniższa dyskusja zwraca uwagę na niektóre z godnych uwagi umiejętności Blockchain, które należy zdobyć, aby rozpocząć karierę w Blockchain.

Najlepsze umiejętności Blockchain dla lepszej kariery

Przed zanurzeniem się w najlepsze umiejętności Blockchain, ważne jest, aby zastanowić się nad popytem w karierze Blockchain. Rola programisty Blockchain jest jedną z wielu popularnych, poszukiwanych profesjonalistów związanych z krajobrazem Blockchain. Luka w umiejętnościach deweloperów Blockchain w branży jest duża, a tylko jeden wykwalifikowany specjalista jest dostępny na pięć wolnych miejsc pracy dla programistów Blockchain.

najlepsze umiejętności związane z blockchainem

Co najważniejsze, wiele firm z listy Fortune 500 ściga kwalifikujących się i kompetentnych specjalistów Blockchain. Niektóre ze znanych nazwisk to IBM, Capgemini i Accenture. Dlatego dla początkujących profesjonalistów ważne jest, aby dowiedzieć się, jak skupiać się na celach przedsiębiorstwa, a także na umiejętnościach technicznych wymaganych do pracy w technologii Blockchain..

1. Kryptografia

Jedna z najważniejszych wzmianek wśród podstawowych umiejętności inżynierów Blockchain dotyczy kryptografii. Zasadniczo jest to badanie protokołów, które nie pozwalają osobom nieuprawnionym na dostęp do danych. W kryptografii można znaleźć różne podstawowe pojęcia, które są kluczowe dla różnych zadań związanych z Blockchain. Jeden z najważniejszych tematów w tym przypadku odnosiłby się bezpośrednio do kryptografii klucza publicznego.

Kryptografia z kluczem publicznym może zapewnić podstawę dla transakcji przeprowadzanych za pośrednictwem kryptowalut. Użytkownicy potrzebują portfela i klucza do danego portfela, aby zapewnić transakcje kryptowalutowe. Kluczem jest znaczący dowód posiadania portfela przez osobę.

Często spotyka się transakcje kryptowalutowe związane z szyfrowaniem & deszyfrowanie kluczy publicznych i prywatnych. Koncepcje kryptograficzne obejmują również skupienie się na kluczowej przewadze haszowania kryptograficznego. Haszowanie to proces polegający na wytwarzaniu danych wyjściowych o określonej długości na podstawie danych wejściowych o zmiennej długości.


Funkcja skrótu może pomieścić informacje o długości 20 lub 200 znaków jako dane wejściowe do renderowania danych wyjściowych zgodnie z określoną długością. Kryptografia to nie tylko jedna z najlepszych umiejętności Blockchain, których musisz się nauczyć, ale także niezbędny element krajobrazu Blockchain.

Sprawdź książki o Blockchain i kryptowalutach, aby zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności w zakresie kryptografii, aby uzyskać lepsze podejście do bezpieczeństwa danych Blockchain.

2. Architektura Blockchain

Jedna z oczywistych umiejętności Blockchain w CV, która przyciągnęłaby uwagę, odnosi się do architektury Blockchain. Architektura Blockchain to podstawowa koncepcja w Blockchain, która jest obowiązkowa dla wszystkich profesjonalistów. Ważne jest, aby zrozumieć znaczenie księgi w Blockchain, znaczenie konsensusu i działanie inteligentnych kontraktów.

Musisz rozwinąć płynność w trzech typach architektury Blockchain, takich jak architektura prywatna, architektura konsorcjum i architektura publiczna. Prywatna architektura Blockchain jest odpowiednia dla przypadków użycia obejmujących ograniczoną liczbę uczestników systemu i jest popularnym wyborem wśród przedsiębiorstw. Uderzająca atrakcja prywatnej architektury Blockchain odnosi się do braku decentralizacji.

Z drugiej strony architektura konsorcjum nie jest całkowicie zdecentralizowana, a wszyscy członkowie sieci mają całkowitą władzę. Tak więc architektura konsorcjum ma zastosowanie w przypadkach użycia obejmujących grupy składające się z wielu organizacji. Architektura Public Blockchain charakteryzuje się najwyższym poziomem decentralizacji, który umożliwia uczestnictwo w sieci poprzez przeprowadzanie transakcji lub wydobywanie.

Szczegółowe zrozumienie architektury Blockchain jest jedną z najlepszych umiejętności Blockchain, które pokazują zakres podstawowego zrozumienia jednostki w zakresie Blockchain. Dlatego jest to niewątpliwie wybitna podstawowa umiejętność poprawiająca zrozumienie zaawansowanych koncepcji technologii Blockchain.

3. Struktury danych

Kolejna ważna wzmianka wśród umiejętności dewelopera Blockchain dotyczy struktur danych. Specjaliści Blockchain muszą regularnie zajmować się strukturami danych w celu rozwoju i wdrażania sieci. Cała sieć Blockchain składa się ze struktur danych, aw najbardziej podstawowym sensie blok służy również jako struktura danych. Bloki służą jako klastry transakcji związanych z księgą publiczną ze względu na ich strukturę danych kontenerowych i księgę publiczną służącą jako Blockchain.

Struktury danych są jedną z najważniejszych umiejętności Blockchain, ponieważ pomagają zrozumieć podstawową funkcjonalność najbardziej podstawowego komponentu w Blockchain, tj. Bloku. Bloki zawierają nagłówek, który jest prawie 10 000 razy mniejszy niż sam blok. Poznanie struktur danych pomogłoby w opracowaniu solidnych podstaw do szybszego i lepszego zrozumienia zaawansowanych koncepcji.

Przeczytaj także: Powody, dla których warto zostać programistą Blockchain

4. Inteligentne kontrakty

Inteligentne kontrakty są również potężnym wpisem wśród najlepszych umiejętności Blockchain dla wszystkich początkujących profesjonalistów. Początkujący w Blockchain muszą zrozumieć, że inteligentne kontrakty są powszechnym terminem w branży od czasów wprowadzenia Ethereum. W zasadzie wszystkie rozwiązania Blockchain chcą wykorzystywać inteligentne kontrakty na swoją korzyść.

Inteligentne kontrakty pomagają w przeprowadzaniu transakcji towarów lub usług bez pośrednictwa. Inteligentne kontrakty są zawierane dopiero po spełnieniu przez strony transakcji warunków jej zawarcia. Skuteczność inteligentnych kontraktów wynika przede wszystkim ze zdecentralizowanego charakteru Blockchain.

Dlatego inteligentne kontrakty znajdują zastosowanie w wielu branżach, w tym w budownictwie, prawie i innych. Podstawowym powodem skupienia się na inteligentnych kontraktach jako jednej z najlepszych umiejętności Blockchain jest ich zdolność do usuwania pośredników, zapewniając w ten sposób efektywność kosztową i zasobową.

5. Znajomość czynników biznesowych i oczekiwanych wyników

Oprócz technicznych umiejętności Blockchain, na które jest popyt, początkujący muszą również skupić się na korporacyjnych aspektach wdrażania Blockchain. Ważne jest, aby uzyskać dokładne wyobrażenie o biznesowym motorze przyjęcia Blockchain. Ponadto początkujący muszą uzyskać kompleksowy przegląd oczekiwań firm w stosunku do rozwiązań Blockchain. Zrozumienie różnych czynników, które motywują przedsiębiorstwa do przyjęcia Blockchain, może pomóc w udoskonaleniu strategii.

Ponadto nowicjusze mogą uzyskać ekskluzywne informacje na temat najlepszych praktyk w zakresie osiągania pożądanych wyników przedsiębiorstwa dzięki rozwiązaniom Blockchain. Zasadniczo musisz spojrzeć na Blockchain poza jego tożsamością jako niezawodną technologiczną okazją inwestycyjną. Znajomość czynników biznesowych i wyników może pomóc początkującym znaleźć idealne ścieżki do dalszego podnoszenia swoich umiejętności i wydajności.

Aby zostać ekspertem Blockchain, musisz poszerzyć swoje umiejętności o odpowiednią znajomość funkcji Blockchain. Sprawdź najważniejsze funkcje Blockchain, które musisz znać.

6. Umiejętności w zakresie interoperacyjności

Wraz ze wzrostem liczby alternatywnych kryptowalut i aplikacji rozproszonych można spodziewać się wzrostu złożoności komunikacji. Dlatego przedsiębiorstwa skupiłyby się w dużej mierze na interoperacyjności między różnymi Blockchain. W rezultacie interoperacyjność jest również jedną z podstawowych najważniejszych umiejętności Blockchain i znaczącą częścią ekosystemu Blockchain. Właściciele firm z niecierpliwością czekają na rozwój systemów z modelami open source, a umiejętności współdziałania mogą pomóc w osiągnięciu tych celów biznesowych.

Najlepszym aspektem uczenia się interoperacyjności jest zwiększenie wszechstronności twoich umiejętności. Co najważniejsze, umiejętności i praktyczne doświadczenie mogą pomóc początkującym w wyspecjalizowaniu się w integracji istniejących systemów z aplikacjami Blockchain. Dlatego umiejętności w zakresie interoperacyjności mogą zapewnić odpowiedni impuls dla twoich możliwości zatrudnienia dla ról opartych na Blockchain w dużych przedsiębiorstwach.

7. Ekspertyza interdyscyplinarna

Najbardziej skutecznym podejściem dla początkujących do osiągnięcia obiecującej wiedzy w Blockchain jest podejście w kształcie litery T. Początkujący muszą nauczyć się najlepszych umiejętności Blockchain w poziomie i w pionie, aby osiągnąć impet w branży Blockchain. Umiejętności interdyscyplinarne są niezbędne do rozwiązywania różnych problemów przez aplikacje rozproszone, które wykorzystują Blockchain.

Na przykład możesz znaleźć przypadki użycia, które wymagają integracji AI lub IoT z Blockchain w celu opracowania rozwiązania. Z drugiej strony możesz również zmierzyć się z przypadkami użycia, które wymagają rozwoju aplikacji produkcyjnych opartych na Blockchain. Dlatego specjaliści Blockchain potrzebują szerszego spektrum wiedzy i doświadczenia, aby osiągnąć sukces.

Co najważniejsze, ważne jest, aby rozwinąć każdą wymaganą umiejętność Blockchain od samego początku aplikacji do jej wdrożenia. Ważnym faktem do rozważenia w tym przypadku byłby uniwersalny charakter Blockchain. Sam w sobie Blockchain to nic. Można jednak dzięki niej osiągnąć cuda, łącząc ją z innymi technologiami i realizując cele biznesowe, aby zapewnić wartość.

Nowy w Blockchain? Przejdź przez prezentację o podstawach Blockchain i poznaj podstawy Blockchain.

8. Używanie Blockchain jako narzędzia upraszczania

Wspólne założenia zawsze malują Blockchain jako złożoną technologię. Co więcej, szerszy zakres wymagań dotyczących umiejętności, aby nauczyć się Blockchain, również przedstawia wiarygodne dowody na to samo. Tak więc kolejna z najlepszych umiejętności Blockchain odnosi się do wykorzystania Blockchain do uproszczenia złożoności. Szczegółowe zrozumienie technologii Blockchain może pomóc w postrzeganiu problemów i wykorzystywaniu przypadków z różnych perspektyw.

Na przykład rozproszony charakter Blockchain może zapewnić wsparcie w złożonych procesach. Podobnie Blockchain pomaga również w upraszczaniu transakcji transgranicznych. Jednocześnie początkujący muszą również zwrócić uwagę na niepowodzenia związane z Blockchain, takie jak szybkość transakcji. Jednak rozpoczęcie od prostych rozwiązań może stanowić podstawę do korzystania z Blockchain w celu uproszczenia nawet dużych, krytycznych czasowo transakcji.

9. Praktyczne doświadczenie w projektowaniu rozwiązań Blockchain

Ogromnym wymogiem dla początkującego w Blockchain jest praktyczna wiedza. Przedsiębiorstwa szukają praktycznego doświadczenia jako jednej z najważniejszych umiejętności Blockchain dla różnych opisów stanowisk opartych na Blockchain. Branża Blockchain rozwija się obecnie w agresywnym tempie, a ludzie są zainteresowani wdrażaniem nowych pomysłów.

Dlatego początkujący muszą skupić się na wprowadzaniu innowacyjnych pomysłów, które mogą przyczynić się do rozwoju nowych rozwiązań Blockchain. Blockchain powoli osiągnąłby szczytowy poziom tylko dzięki wkładowi nowych pomysłów. Początkujący mogą zidentyfikować obszary, które mogą stanowić podstawę do opracowania usług weryfikacji koncepcji. W dłuższej perspektywie takie pomysły mogą przekształcić się w wiarygodne i obiecujące możliwości biznesowe w środowisku Blockchain.

10. Standardy Blockchain

Ostatnie wyróżnienie wśród najlepszych umiejętności Blockchain musi zawierać odniesienia do znajomości standardów Blockchain. Udział w społeczności Blockchain za pośrednictwem grup roboczych Hyperledger i inicjatyw ISO / TC 307 może pomóc w poznawaniu standardów dotyczących pojęć i terminologii.

Ponadto początkujący muszą opanować biegłość w zakresie standardów zagrożeń bezpieczeństwa i luk w zabezpieczeniach oraz informacji umożliwiających identyfikację osobistą. Konsorcja Blockchain i instytucje akademickie mogą zapewnić początkującym odpowiednie możliwości zapoznania się z zasadami i standardami Blockchain w celu wspierania progresywnego krajobrazu Blockchain.

Przyszłość Blockchain wydaje się wspaniała i wygląda jak technologia sieciowa. Tutaj przedstawiamy wgląd w przyszłość Blockchain.

Gotowy do zdobycia najlepszych umiejętności Blockchain?

Widać wyraźnie, że lista najlepszych umiejętności Blockchain jest dość długa i obszerna. Ponieważ różni się od technologii baz danych, Blockchain wymaga zdobycia szerszego i głębszego zasięgu pod względem umiejętności. Wyżej wymienione umiejętności wzmacniają Twoje podstawy do zrozumienia wszystkich zasad Blockchain i najlepszych praktyk w zakresie technologii Blockchain.

Ponadto możesz również zrozumieć podejścia do stosowania zasad i praktyk Blockchain w środowiskach biznesowych z tymi umiejętnościami. Blockchain to nowatorska technologia nawet po ponad dekadzie jej wprowadzenia. Tak więc specjalizacja w umiejętnościach Blockchain może zapewnić lukratywne możliwości zatrudnienia w perspektywie długoterminowej z obietnicami produktywnego rozwoju kariery. Zapisz się na bezpłatny kurs Enterprise Blockchain i zacznij uczyć się umiejętności Blockchain już teraz!

Jeśli zdobyłeś znaczące umiejętności w zakresie Blockchain, możesz również zweryfikować swoje umiejętności za pomocą szkolenia i certyfikacji Blockchain. Sprawdź naszą listę certyfikatów Blockchain i przygotuj się na uzyskanie certyfikatu Blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map