Jest już połowa 2018 roku i coraz więcej osób coraz bardziej interesuje się łańcuchami bloków i kryptowalutami. Jeśli chodzi o łańcuchy bloków, ludzie generalnie zakładają, że mówimy tylko o bitcoinach. Cóż, Bitcoin to tylko wierzchołek góry lodowej, technologia blockchain jest ogromna i istnieje wiele noworodków, które powinny sprawić, że twój mózg zadziała. Dzisiaj porozmawiamy o wiodących protokołach blockchain, na które powinieneś zwrócić uwagę w 2018 roku.

Ostateczna lista protokołów Blockchain

1. Bitcoin

Bitcoin

Nikt nie może zaprzeczyć, że powstała pierwsza sieć blockchain. Zasadniczo utorowało drogę pozostałym później. Bitcoiny wciąż znajdują się na szczycie listy. Z kapitałem rynkowym w wysokości 131 miliardów dolarów.


Bitcoin to cyfrowy system gotówkowy, który wyeliminował konieczność weryfikacji transakcji przez jakąkolwiek stronę trzecią. Są znani z algorytmu konsensusu Proof of Work, skrótu, podpisu cyfrowego, funkcji wyszukiwania.

Bitcoin pracował nad wieloma krytycznymi czynnikami, które sprawiły, że system był tak wiarygodny i autentyczny, jak zapobieganie podwójnym wydatkom. W zeszłym roku wartość Bitcoina wzrosła o 1000%. Niewątpliwie Bitcoin jest liderem w branży i jednym z najlepszych protokołów blockchain, który powinien przyciągnąć Twoje zainteresowanie.

2. Ethereum

Zalety zdecentralizowanej platformy Ethereum

Ethereum jest często nazywane blockchainem drugiej generacji, ponieważ przeniósł możliwość blockchain w zupełnie nowy wymiar. Podczas gdy Bitcoin to tylko cyfrowy system gotówkowy, Ethereum to znacznie więcej.

Rosyjski geniusz Vitalik Buterin wprowadził innowacje Smart Contracts, które umożliwiły blockchainowi pracę nad różnymi aktywami, indeksami, usługami.

Oprócz inteligentnych kontraktów wprowadzili maszynę wirtualną Ethereum (EVM), zdecentralizowane aplikacje i zdecentralizowane organizacje autonomiczne.

Wiele nowszych łańcuchów bloków wykorzystuje token ERC-20 wynaleziony przez Ethereum. Ether to kryptowaluta, której używa łańcuch blokowy Ethereum. Dowiedz się więcej o zaletach zdecentralizowanej platformy Ethereum

3. Ripple

Ripple Net

Marszczyć wyszedł na jaw w 2012 roku i jest oparty na rozproszonej księdze open source. Co sprawia, że ​​Ripple jest tak nieodparty? Szybsze i łatwiejsze transakcje. Chociaż przesłanie pieniędzy za pomocą łańcucha bloków Bitcoin zajmuje wiele godzin, Ripple może to zrobić jednym kliknięciem. Co więcej, opłata transakcyjna jest prawie zerowa. Tak więc, jeśli chcesz wysłać pieniądze do kogoś mieszkającego w dowolnej części świata, zajmie to tylko kilka sekund i prawie zero opłat.

Mają XRP jako swoją rodzimą walutę. Co więcej, blockchain przyjazny dla banków i innych firm obsługujących płatności z ich RippleNetem.

4. IOTA

ODROBINA

IOTA jest znana ze swojej cyfrowej księgi bez bloków. Podczas gdy większość innych używa łańcucha bloków, aby utrzymać aktywną księgę, używają unikalnej księgi zwanej „Tangle”. Tangle umożliwia ekonomii maszyn dokonywanie transakcji z zasobami cyfrowymi na całym świecie w czasie rzeczywistym.

Uważają, że kryptograficzne łańcuchy bloków mogą być czymś więcej niż cyfrową walutą P2P i byłyby bardzo przydatne w transakcjach aktywów technicznych bez opłat.

Może być używany w takich dziedzinach, jak e-Governance i e-Voting. Większość zasobów pozostaje bezczynna i bezużyteczna przez większość czasu, na przykład przepustowość lub moc obliczeniowa. IOTA umożliwia współdzielenie i dzierżawę tych bezczynnych zasobów.

5. Symbiont

Symbonit

Rozproszony rejestr księgi Symbiont po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w 2016 roku. Początkowo działał jak zestaw deweloperski dla Assembly. Montaż teraz to tylko część inteligentnych kontraktów Symbiont. Czym wyróżnia się na tle konkurencji? Cóż, nie każda sieć blockchain może obsłużyć ponad 80 000 transakcji na sekundę!

Są twórcami Inteligentne papiery wartościowe technologia. Smart Securities umożliwia instytucjom udostępnianie logiki biznesowej i danych rynkowych w rozproszonej księdze cyfrowej. Może udostępniać dane z prędkością światła, zachowując poufność i integralność danych. Technologia jest całkowicie pozbawiona ryzyka i nie wymaga żadnych stron trzecich, aby zapewnić zaufanie wśród użytkowników.

Jest to niewątpliwie jeden z najlepszych protokołów blockchain, który będzie się rozwijał w 2018 roku.

Przeczytaj także,

  • Top 10 obiecujących kryptowalut do obejrzenia w 2018 roku

  • Top 10 kryptowalut, o których musisz wiedzieć

Słowa końcowe

Więc o czym myślisz? Wcześniej czy później technologia blockchain zdominuje światową gospodarkę. Im szybciej zaczniesz nad nimi pracować, tym lepiej. Nie chcesz ustępować, gdy świat porusza się dzięki tej zadziwiającej technologii.

Było wiele innych obiecujących sieci blockchain, którym warto się przyjrzeć. Możesz także mieć oko na Chain, Corda, HydraChain, Lisk, Openchain i Hyperledger. Nie są daleko w tyle w wyścigu o najlepsze protokoły blockchain.

* Zastrzeżenie: artykuł nie powinien być traktowany jako i nie ma na celu zapewnienia żadnych porad inwestycyjnych. Roszczenia przedstawione w tym artykule nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być traktowane jako takie. Przeprowadź własne badania!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me