Top 50 pytań i odpowiedzi do wywiadów Blockchain 2021

Chcesz zrobić karierę w blockchain? Zapoznaj się z tymi najważniejszymi pytaniami do wywiadów dotyczących blockchain, aby przejść wszystkie swoje wywiady z blockchain!

Blockchain przyciągnął naszą uwagę. Bez wątpienia rozwija się w szybkim tempie, a wiele startupów i organizacji pracuje niestrudzenie, aby ulepszyć blockchain. Technologia jest przełomowa i zmienia każdy sektor.

Jako osoba poszukująca pracy otwiera wiele możliwości. Najpierw jednak musisz wykazać się startupom lub firmom, które zatrudniają na to stanowisko. Rozmowy kwalifikacyjne to najczęstszy sposób dotarcia do firm. Dlatego musisz odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące łańcucha blokowego. Uważamy również, że rozwiązanie quizu dotyczącego technologii blockchain również może Ci pomóc. Więc weź udział w quizie blockchain, kiedy tylko możesz.

Te pytania do wywiadu w technologii blockchain pomogą Ci przygotować i wyczyścić rozmowę z pewnością siebie. Jako kandydat musisz odpowiedzieć na mnóstwo pytań dotyczących technologii blockchain. Tutaj wkraczamy, omawiając 50 pytań i odpowiedzi dotyczących łańcucha bloków.

Wszystkie te pytania mają przypisany inny poziom trudności. Aby upewnić się, że możesz je bez problemu przejść, pogrupujemy podobne pytania. Te pytania pomogą Ci dokładnie zapoznać się z odpowiedziami i przygotować się w najlepszej możliwej formie. Więc zacznijmy od 50 pytań do wywiadu dotyczącego łańcucha bloków.

Zapisać się: Jak zbudować swoją karierę w kursie Enterprise Blockchains

Contents

Top 50 pytań do wywiadów Blockchain i odpowiedzi

Pytania do wywiadów Blockchain: poziom podstawowy

 1. Czy sieć Blockchain jest godna zaufania? Jeśli tak, dlaczego?

Blockchain to sieć peer-to-peer, która ma swój algorytm konsensusu. Głównym powodem jego wiarygodności jest sposób przechowywania i przetwarzania danych. Wykorzystuje algorytmy kryptograficzne, aby zapewnić ochronę danych przed złośliwymi podmiotami zewnętrznymi. Oznacza to, że tylko podmiot będący właścicielem danych będzie mógł uzyskać do nich dostęp.

Ponadto magazyny danych w łańcuchu bloków można prześledzić w dowolnym momencie, co zapewnia przejrzystość. Kolejną rzeczą, która sprawia, że ​​blockchain jest wiarygodny, jest funkcja integralności danych. Dzięki tej funkcji dane nie mogą być zmieniane po ich zapisaniu.

Uwaga: To jedno z najczęstszych pytań o blockchain.

 1. Co to jest Ethereum?

Ethereum to zdecentralizowany system, podobnie jak bitcoin. Jest całkowicie zdecentralizowany, co oznacza, że ​​nie kontroluje go żaden scentralizowany organ.

Został opracowany przez Vitalika Buterina i wykorzystuje inne podejście niż bitcoin. Podobnie jak bitcoin, na platformie można dokonywać płatności cyfrowych. Wykorzystuje inteligentne kontrakty do automatyzacji umów prawnych w ramach dwóch rówieśników.

dApp (zdecentralizowane aplikacje) to aplikacja, która działa na Ethereum i wykorzystuje inteligentne kontrakty do zarządzania organizacją lub określoną częścią projektu. To naprawdę jedno z ważnych pytań do wywiadu w Ethereum.

Czytaj więcej: Enterprise Ethereum: Private Blockchain dla przedsiębiorstw

 1. Jaka jest różnica między Ethereum a Bitcoin Blockchain?

Blockchain to rozproszona sieć peer-to-peer. Oferuje rówieśnikom rejestrowanie niezmiennych danych i przejrzystości. Różnica między bitcoinem a Ethereum polega na ich podejściu. Ethereum, będąc rozwiązaniem blockchain drugiej generacji, ulepsza bitcoin w prawie każdy możliwy sposób.


Główna różnica polega na tym, jak próbują rozwiązać problem branży. Koncepcyjnie bitcoin jest walutą cyfrową, podczas gdy Ethereum dotyczy inteligentnych kontraktów. Ethereum jest również energooszczędny, ponieważ wykorzystuje algorytm konsensusu Proof-of-Stake (PoS) w porównaniu do Proof-of-Work (PoW) bitcoina. To również sprawia, że ​​Ethereum jest bardziej skalowalne w porównaniu z bitcoinem. To kolejne z ważnych pytań do wywiadu w Ethereum.

 1. Co to jest klucz publiczny?

W algorytmie kryptograficznym używany jest klucz publiczny, który umożliwia partnerom w łańcuchu bloków otrzymywanie środków z jego portfela. Klucz publiczny jest dołączony do klucza prywatnego, tworząc parę kluczy. Obie pary kluczy prywatny-publiczny służą do zapewnienia bezpieczeństwa łańcucha bloków. Klucz publiczny to ciąg alfanumeryczny, który jest unikalny dla określonego węzła lub adresu.

 1. Co to jest klucz prywatny?

Klucz prywatny to alfanumeryczna fraza używana w połączeniu z kluczem publicznym w celu zapewnienia szyfrowania i deszyfrowania. Jest częścią algorytmów kryptograficznych, które są wykorzystywane w zabezpieczeniach łańcucha bloków. Klucz jest przypisany do generatora kluczy i powinien pozostać tylko z nim. Jeśli tego nie zrobi, każdy może uzyskać dostęp do szczegółów lub danych znajdujących się w portfelu lub adresu, do którego przypisany jest klucz prywatny. Będziesz musiał stawić czoła tego typu pytaniom na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko architekta blockchain.

Chcesz poznać różnicę między kluczem publicznym a prywatnym? Sprawdź teraz nasz przewodnik dotyczący klucza publicznego i prywatnego!

 1. Jakie są składniki ekosystemu Blockchain? Wyjaśniać.

Ekosystem blockchain składa się z czterech głównych elementów. Są one następujące.

 • Aplikacja węzła
 • Wspólna księga
 • Algorytm konsensusu
 • Maszyna wirtualna

Każdy z nich odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu, że ekosystem blockchain działa zgodnie z zamierzeniami.

Uwaga: To jedno z najważniejszych pytań dotyczących technologii blockchain. Sugerujemy przeczytanie więcej o ekosystemie blockchain, ponieważ wywiad może z łatwością zadawać pytania uzupełniające w zależności od udzielonej odpowiedzi.

 1. Jakie są różne typy technologii Blockchain?

Istnieje wiele różnych typów technologii blockchain (księgi). Pierwszym rodzajem księgi, którą znamy z bitcoina, jest publiczny blockchain. Mają prawdziwie zdecentralizowany charakter. Inne typy blockchain / księgi są wymienione poniżej.

 • Publiczny blockchain
 • Prywatny blockchain
 • Konsorcjum lub federacyjny łańcuch bloków
 • Hybrydowy łańcuch bloków
 1. Czy Blockchain całkowicie różni się od tradycyjnej księgi bankowej??

Księgi bankowe służą do zapewnienia prawidłowego przebiegu transakcji. Dlatego śledzą i sygnalizują transakcje. Istotna różnica między księgą bankową a łańcuchem bloków polega na tym, jak są one zarządzane. Blockchain ma charakter zdecentralizowany; jednak księgi bankowe są całkowicie scentralizowane, ponieważ zarządzają nimi banki.

Blockchain jest całkowicie przejrzysty i godny zaufania w porównaniu z księgami bankowymi. Banki są zainteresowane technologią blockchain, aby zautomatyzować większość swoich funkcji bankowych i zapewnić godne zaufania podejście. Jednak częściej używają federacyjnego łańcucha bloków lub prywatnego łańcucha bloków, aby mieć pewność, że nadal kontrolują swoje operacje.

Uwaga: To pytanie jest również powszechne w pytaniach egzaminacyjnych dotyczących technologii blockchain, jeśli pojawiają się w formie pisemnej.

 1. Co to jest publiczny Blockchain? Daj przykłady.

Publiczny łańcuch bloków ma charakter publiczny. Są całkowicie zdecentralizowane, gdzie każdy może czytać, pisać i przyłączyć się. Żaden organ centralny nie kontroluje łańcucha bloków. Ponadto wszystkie dane można zweryfikować, ponieważ raz zapisanych danych nie można zmienić. Kluczowe przykłady publicznych łańcuchów bloków obejmują Bitcoin i Ethereum.

 1. Co to jest prywatny łańcuch blokowy? Daj przykłady.

Prywatny łańcuch bloków ma charakter prywatny. Działają pod kontrolą centralnego organu. W ten sposób umożliwiają dostęp do łańcucha bloków tylko wybranym użytkownikom. Nie jest dostępny dla wszystkich, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla banków i innych scentralizowanych organizacji. Na przykład Hyperledger.

 1. Co to jest Federated Blockchain? Daj przykłady

Federated blockchain to łańcuch bloków obsługiwany przez grupę. Dzięki temu są szybsze i skalowalne, ponieważ grupa poświęca walidację transakcji. Na początek wstępnie wybrane węzły są tworzone przez liderów. Te węzły, które dyktują zarówno transakcje, jak i osoby, które mogą uczestniczyć w blockchain. Przykłady obejmują EWF, R3 itp.

 1. Jakie są kluczowe cechy / właściwości Blockchain?

Blockchain ma wiele kluczowych cech. Obejmują one następujące elementy.

 • Blockchain jako struktura danych: Blockchain może działać jako struktura danych i przechowywać różne typy danych, w tym informacje o tożsamości, ubezpieczeniach, medycynie itp..
 • Niezmienność: dane przechowywane w łańcuchu bloków są niezmienne. Daje to również właściwość wykrywania manipulacji łańcuchem bloków.
 • Ochrona danych: Ponieważ właściciel danych jest sam w sobie równorzędnym źródłem, ochrona danych jest całkowicie zależna od źródła. Brak podmiotów zewnętrznych oznacza również, że jest on bezpieczny i zapewnia najlepszą ochronę danych
 • Zdecentralizowana technologia księgi: Zdecentralizowana technologia księgi jest najważniejszą cechą łańcucha bloków. Może być używany przez organizację prywatną lub publiczną w różnych przypadkach użycia.
 • Lepsza anonimowość użytkowników: użytkownicy są stosunkowo ukryci w porównaniu z innymi tradycyjnymi sieciami.
 • Podwójne wydatki: Blockchain rozwiązuje problemy z podwójnymi wydatkami za pomocą algorytmów konsensusu i technologii rozproszonej księgi.

Uwaga: To pytanie jest również powszechne w pytaniach egzaminacyjnych dotyczących technologii blockchain, jeśli pojawiają się w formie pisemnej.

Dowiedz się więcej o różnych cechach technologii blockchain już teraz!

Pytania do wywiadów Blockchain: typ listy

 1. W jaki sposób Blockchain może zapewnić właściwe bezpieczeństwo?

Istnieje sześć kluczowych zasad, które mogą zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo i umożliwić organizacjom tworzenie odpowiednich zapisów transakcji. A wszystko to zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo wszystkich danych.

 • Audyt
 • Zabezpieczanie aplikacji
 • Bezpieczeństwo bazy danych
 • Szkolenie pracowników cyfrowych
 • Właściwe metody testowania
 • Planowanie ciągłości.

Będziesz musiał stawić czoła tego typu pytaniom podczas rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko architekta blockchain.

 1. Jakie są wady Blockchain?

Blockchain nie jest wolny od wad ani wad. Wady są wymienione poniżej.

 • Złożona technologia jest trudna do wdrożenia i utrzymania
 • Nadal istnieją skalowalne problemy
 • Szybkość sieci i koszty transakcji są różne
 • Nadal nie można wyeliminować błędu ludzkiego
 1. Jakie są zalety Blockchain?

Najważniejsze zalety blockchain to:

 • Poprawiona przejrzystość
 • Zwiększone bezpieczeństwo
 • Lepsza identyfikowalność
 • Zwiększona szybkość i wydajność
 • Mniejsze koszty
 1. Co zyskują firmy dzięki wykorzystaniu łańcucha bloków?

Firmy mogą odnieść wiele korzyści z wykorzystania technologii blockchain. Oni są

 • Głośność
 • Wydajność
 • Przezroczystość
 • Identyfikowalność
 • Informacje zwrotne
 • Bezpieczeństwo

Czytaj więcej: Jak wdrożyć Blockchain, aby wzmocnić swoją firmę?

Pytania do wywiadów Blockchain: średni poziom trudności

 1. Co to są bloki?

Blok jest częścią sieci bitcoin. Dane transakcyjne są trwale przechowywane w bloku. Ponadto bloki są zawsze sekwencyjne, a nowe dane są dodawane do ostatniego bloku. Krótko mówiąc, jest to księga rekordów o ustalonym rozmiarze. Po ukończeniu bloku generowany jest nowy blok, który jest następnie dołączany do łańcucha bloków. Stąd nazwa łańcucha „bloków”. Wszystkie informacje w bloku są zaszyfrowane i mogą być dostępne tylko dla odbiorcy i nadawcy.

 1. Jak Blockchain tworzy bloki?

Bloki są tworzone automatycznie przez łańcuch bloków po osiągnięciu rozmiaru bloku. Ponieważ blok jest plikiem, transakcje są przechowywane w pliku aż do jego zapełnienia. Są one wymienione liniowo i są połączone tak, aby najnowszy blok był połączony z poprzednim. Aby zidentyfikować blok, wartość skrótu jest generowana za pomocą funkcji matematycznej. Wskazuje również wszelkie zmiany wprowadzone w bloku.

 1. Czy każdy może usunąć bloki z łańcucha bloków?

Usunięcie bloków z łańcucha bloków całkowicie zależy od tego, jak jest obsługiwane. Nie ma możliwości ręcznego usunięcia blokady. Jeśli jednak zostanie zgubiony, blockchain zazwyczaj próbuje odbudować bazę danych przy użyciu innych peerów.

Po zweryfikowaniu można je usunąć, aby zmniejszyć rozmiar łańcucha bloków, ponieważ nie wymaga to od nikogo wykonywania normalnych operacji. W razie potrzeby można go ponownie pobrać. Ten proces jest nazywany przycinaniem.

Chcesz dowiedzieć się więcej o działaniu łańcucha bloków? Przeczytaj nasz poprzedni artykuł, aby zrozumieć, jak działa blockchain.

 1. Jak bloki są ze sobą połączone?

Wartość skrótu przypisana do bloku jest używana do łączenia ich w łańcuch. Jeśli wartość skrótu zostanie zmieniona, oznacza to, że ktoś próbuje sfałszować dane przechowywane w hashu. Połączenie między blokami odbywa się poprzez przechowywanie wartości skrótu poprzedniego bloku. Na przykład blok 3 będzie przechowywać wartość skrótu bloku 2 i tak dalej.

 1. Czy Blockchain pozwala każdemu modyfikować dane po ich zapisaniu? Jeśli nie, dlaczego?

Dane przechowywane w łańcuchu bloków są chronione odpowiednim szyfrowaniem za pomocą podpisu cyfrowego. To sprawia, że ​​dane są zapisywane w bloku tylko jako proces jednorazowy. Nie można go w żaden sposób zmienić.

 1. Jakie typy rekordów można przechowywać w łańcuchu bloków?

Blockchain działa jak struktura danych, co oznacza, że ​​może służyć do przechowywania danych w dowolnej formie. Branże mogą właściwie wykorzystywać typy rekordów blockchain, ponieważ mogą w pełni wykorzystać to, co ma do zaoferowania. Poniżej przedstawiono najczęstsze typy rekordów / danych, które można przechowywać w łańcuchu bloków.

 • Zarządzanie tożsamością
 • Przetwarzanie transakcji
 • Dokumentacja
 • Dokumentacja medyczna
 • Działania zarządcze
 • Transakcje biznesowe
 1. Czym różni się rozproszona baza danych Blockchain od tradycyjnych baz danych?

Tradycyjne bazy danych działają w formie relacji klient-serwer. Klient może modyfikować dane i używa scentralizowanego serwera do przechowywania wszystkich informacji. Uwierzytelnienie jest wymagane, aby uzyskać dostęp do danych, co sprawia, że ​​administrator bazy danych jest potężną jednostką w całej konfiguracji.

Baza danych blockchain jest całkowicie zdecentralizowana i składa się z kilku węzłów. Węzły biorą udział w konsensusie, gdy dodawane są nowe dane. Zapewnia kompletne zdecentralizowane rozwiązanie. Baza danych Blockchain zapewnia lepszą przejrzystość i integralność. Kolejną różnicą między tymi dwoma typami baz danych jest sposób odczytu i zapisu danych. Tradycyjna baza danych korzysta z CRUD, podczas gdy blockchain używa sekwencyjnego zapisu danych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o różnicy, zalecamy przeczytanie artykułu Blockchain a baza danych.

 1. Co to jest identyfikator bloku?

Każdy blok w łańcuchu bloków ma unikalny identyfikator. Jest to wartość skrótu, która pełni rolę unikalnego identyfikatora. Oznacza to, że żadne dwa identyfikatory bloków nie będą identyczne.

 1. W jaki sposób blok utrzymuje bezpieczeństwo?

Bezpieczeństwo bloków jest utrzymywane poprzez połączenie każdego bloku z poprzednim za pomocą identyfikatorów skrótu. Oznacza to, że danych bloku nie można zmienić ani zmienić, ponieważ zmieni się wartość skrótu. Ponadto wszystkie dane przechowywane w bloku są również chronione za pomocą kryptografii.

Dane mogą zostać odblokowane przez uczestnika sieci, który je utworzył w pierwszej kolejności. Aby uzyskać dostęp do danych, wymagany jest klucz prywatny. Transakcje przechowywane w bloku są podpisane cyfrowo i dlatego nie można ich zmienić, zapewniając blokowi wymaganą integralność i przejrzystość w razie potrzeby.

 1. Co to jest podwójne wydatki?

Podwójne wydawanie to proces dwukrotnego wydawania tej samej waluty cyfrowej bez bezpieczeństwa sieci, zauważając to. Podwójne wydatki to jeden z największych problemów na rynku, a instytucja finansowa dokłada szczególnej ostrożności, aby za wszelką cenę zapobiegać podwójnemu wydatkowaniu. Odbywa się to głównie poprzez oszukiwanie sieci, aby sądzić, że pierwotna kwota nigdy nie jest wydawana, dzięki czemu można ją wykorzystać do innych transakcji.

 1. Jak zatrzymać podwójne wydatki?

Blockchain zapobiega podwójnemu wydatkowaniu za pomocą algorytmu konsensusu. Algorytm konsensusu zapewnia autentyczność transakcji i rejestruje ją w bloku. Jest więc weryfikowany przez wiele węzłów, co umożliwia podwójne wydatki.

Jednak 51% ataków sieciowych może sprawić, że każdy blockchain będzie podatny na podwójne wydatki, ponieważ ponad 50% sieci jest kontrolowane przez jeden podmiot.

Sprawdź 50 najlepszych firm korzystających z technologii blockchain, aby dowiedzieć się więcej na jej temat.

Pytania do wywiadów Blockchain: Temat – Algorytmy konsensusu

 1. Co to jest algorytm konsensusu?

Algorytm konsensusu to metoda uzyskiwania konsensusu w sprawie zmiany danych w systemie lub sieci rozproszonej. Algorytmy konsensusu są szeroko stosowane w łańcuchach bloków, ponieważ umożliwiają sieci nieznanych węzłów osiągnięcie konsensusu w sprawie danych, które są przechowywane lub udostępniane za pośrednictwem łańcucha bloków. Niektóre z najpopularniejszych algorytmów konsensusu obejmują Proof-of-Stake (PoS) i Proof-of-Work (PoW).

 1. Jakie są typy algorytmów konsensusu?

Istnieje wiele rodzajów algorytmów lub technik konsensusu. Najpopularniejszy algorytm konsensusu obejmuje

 • Dowód pracy (PoW)
 • Proof-of-Stake (PoS)
 • Delegowany dowód stawki (DPoS)
 • Dowód upoważnienia (PoA)
 • Proof-of-Elapsed Time (PoET)
 • Bizantyjska tolerancja na błędy

Dowiedz się więcej o tych algorytmach z naszego przewodnika po algorytmach konsensusu.

 1. Jak działa algorytm konsensusu Proof-Of-Work (Pow)?

Proof-of-Work (PoW) działa, prosząc węzły o przedstawienie dowodu ich pracy, zapewniając moc obliczeniową niezbędną do rozwiązania trudnych zagadek matematycznych. Transakcje są przechowywane w blokach, w których trudność bloku określa trudność wydobycia dla górników. Górnicy to specjalne węzły, które biorą udział w dostarczaniu mocy obliczeniowej do łańcucha blokowego. Proces ten nazywany jest wydobyciem.

 1. Jak działa algorytm konsensusu typu „dowód stawki”?

Dowód stawki działa poprzez obstawianie tokenów. Zamiast rozwiązywać trudne matematyczne łamigłówki obliczeniowe, na węzły stawia się żetony lub monety. Te specjalne węzły biorą udział w procesie konsensusu poprzez tyczenie od użytkownika. Węzły zawsze mają szansę zostać wybrane do sprawdzenia poprawności bloku transakcji. Wygrywają nagrodę po pomyślnym zweryfikowaniu transakcji.

 1. Jaka jest różnica między proof-of-stake (POS) a proof-of-work (pow)?

Różnica między dwoma najpopularniejszymi algorytmami konsensusu, PoW i PoS, polega na tym, jak działają. PoW jest energochłonny, podczas gdy PoS nie. Inne kluczowe różnice obejmują potrzebę dużej mocy obliczeniowej w PoW w porównaniu z brakiem lub mniejszą mocą obliczeniową w PoS. PoS jest również opłacalny i oferuje szybszy czas realizacji w porównaniu z PoW.

Czytaj więcej: PoW Vs. PoS: Porównanie dwóch algorytmów konsensusu Blockchain

Pytania do wywiadów Blockchain: dApps, inteligentne kontrakty, waluty cyfrowe banku centralnego, zdecentralizowane finanse

 1. Co to są waluty cyfrowe banku centralnego?

Waluty cyfrowe banku centralnego są formą waluty cyfrowej. Są to głównie cyfrowe wersje istniejących pieniędzy fiducjarnych. W rzeczywistości inspiracja do opracowania tego systemu pochodziła z Bitcoin, ale podstawowa architektura tego systemu jest zupełnie inna, ponieważ rządy będą go kontrolować.

 1. Co to jest zdecentralizowana technologia finansowana?

Zdecentralizowane finanse to nowy rodzaj zdecentralizowanego systemu monetarnego, który wykorzystuje publiczne łańcuchy bloków, takie jak Ethereum, jako podstawową technologię. Zwykle elementy zdecentralizowanego finansowania obejmują aktywa cyfrowe, protokoły, inteligentne kontrakty i aplikacje dApps.

Czytaj więcej: Zdecentralizowana technologia finansowania: kompleksowy przewodnik

 1. Jakie są popularne platformy do tworzenia aplikacji Blockchain?

Najpopularniejsze platformy do tworzenia aplikacji blockchain to Hyperledger Fabric, Ethereum, R3 Cords, Quorum i Ripple.

 1. Co to jest Hyperledger?

Hyperledger to wspólny projekt open source mający na celu ulepszenie łańcucha bloków. Oferuje ramy klasy korporacyjnej. Narzędzia pomogą wzmocnić wdrażanie blockchain w wielu sektorach, w tym w produkcji, łańcuchach dostaw, finansach itp. Zarządza nimi Linux Foundation. Możesz także zmierzyć się z pytaniami podczas wywiadu na temat Hyperledger Fabric i Hyperledger Sawtooth. Dlatego koniecznie sprawdź Hyperledger Sawtooth i Fabric, aby odpowiedzieć na pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

 1. Co to jest inteligentna umowa?

Inteligentną umowę najlepiej zdefiniować jako kod komputerowy, który umożliwia egzekwowanie zasad i przepisów między dwiema stronami, które zamierzają współdziałać w celu zawarcia umowy. Umowa po jej napisaniu może być wielokrotnie podpisywana automatycznie. Inteligentne kontrakty to umowa prawna napisana za pomocą kodu. Jest szeroko stosowany w łańcuchu bloków do automatyzacji zadań, a także zapewnia przejrzystość określonego systemu. Na przykład inteligentne kontrakty mogą służyć do sprzedaży lub posiadania aktywów w świecie rzeczywistym.

Dowiedz się więcej o inteligentnych kontraktach już teraz!

 1. W jaki sposób opracowywanie inteligentnych umów jest związane z technologią Blockchain?

Inteligentne kontrakty są wprowadzane w celu zautomatyzowania legalnej umowy między dwoma rówieśnikami. Aby uczynić blockchain wydajnym, niezbędny jest rozwój inteligentnych kontraktów. Ethereum od samego początku sobie z tym poradził i przedstawił pomysł. Bitcoin może również korzystać z inteligentnych kontraktów, ale nie natywnie. Musisz użyć platformy inteligentnych kontraktów RootStock, aby inteligentne kontrakty były uruchamiane na bitcoinie. Rozwój jest niezbędny, aby technologia blockchain ewoluowała i rozwiązywała więcej problemów.

 1. Co to jest dApp?

dApp oznacza również „zdecentralizowaną aplikację”, która działa w łańcuchu bloków. Inteligentne kontrakty służą do automatyzacji różnych funkcji dApp. Ponieważ jest to aplikacja, może uczestniczyć więcej niż jeden peer i nie jest kontrolowany przez pojedynczy podmiot. dApps zazwyczaj postępuje zgodnie z protokołem lub algorytmem, a także wymaga zachęty związanej z jego funkcjonalnością. Wreszcie jest całkowicie open-source.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zdecentralizowanych aplikacjach? Sprawdź nasz przewodnik po zdecentralizowana aplikacja teraz!

 1. Czym różni się dApp od zwykłej aplikacji?

dApps działa w zdecentralizowanej sieci lub systemie, podczas gdy aplikacje generalnie nie są zaprojektowane do pracy w zdecentralizowanym ekosystemie. dApps to aplikacje nowej generacji, które wykorzystują blockchain i działają na nim. Popularne rozwiązania blockchain obsługujące dApps to NEO i Ethereum.

 1. Czym różni się dApp od inteligentnego kontraktu?

dApps to zdecentralizowana aplikacja, która wykonuje określoną akcję lub funkcję w łańcuchu bloków. Jest utrzymywany przez organizację, dzięki czemu może skutecznie zautomatyzować niektóre lub kompletne procesy. Z drugiej strony inteligentne kontrakty działają jako dwa rówieśnicy na podstawie wstępnie zdefiniowanych reguł przy użyciu kodu. W przeciwieństwie do inteligentnych kontraktów, dostęp do dApps może mieć wielu rówieśników w dowolnym momencie.

 1. Co to jest solidność?

Solidity to język programowania wysokiego poziomu, który oferuje programowanie na podstawie umowy. Służy do ulepszania funkcjonalności maszyny wirtualnej Ethereum, a także jest aktywnie używany do programowania inteligentnych kontraktów Ethereum. Jest podobny do JavaScript, jeśli chodzi o składnię i jest łatwy w użyciu.

 1. Jakie są główne przypadki użycia solidności?

Głównym przypadkiem użycia Solidity jest tworzenie inteligentnych kontraktów i aplikacji dApps w łańcuchu bloków Ethereum. Może być używany do tworzenia inteligentnych kontraktów typu open source. Inteligentne kontrakty utworzone za pomocą Solidity mogą służyć do przechowywania danych, podejmowania określonej akcji, gdy warunek zostanie spełniony lub po prostu zatrzymania określonej akcji. Inteligentne kontrakty muszą zostać opracowane przez ludzi, zanim zostaną wdrożone w łańcuchu bloków.

Pytania do wywiadów Blockchain: pytania ogólne

 1. Czy możesz zhakować sieć Blockchain??

Blockchain jest w większości dość bezpieczny. Jednak nie jest to całkowicie bezpieczne. Istnieje wiele różnych rodzajów hacków, które mogą być przeprowadzane przez hakerów. Na przykład atak Sybil, atak routingu, bezpośrednia odmowa usługi i tak dalej. Atak 51% jest również widocznym atakiem, którego hakerzy mogą użyć do kradzieży informacji lub monet. Inne luki obejmują sposób implementacji systemów lub platform, co czyni je podatnymi na ataki. Zdecentralizowane organizacje autonomiczne (DAO) są podatne na ataki.

Przeczytaj także: Czy można zhakować Blockchain?

 1. Co to jest kopanie kryptowalut?

Wydobywanie kryptowalut to proces walidacji transakcji w łańcuchu bloków oraz zapewnienie, że są one sprawdzane i zapisywane w bloku. Wydobywanie jest prowadzone przez górników, którzy używają kosztownego sprzętu obliczeniowego, aby zapewnić konsensus w łańcuchu bloków. Górnictwo jest najczęściej używane przez algorytm konsensusu Proof-of-Work (PoW), w którym górnik musi rozwiązywać złożone zagadki matematyczne. Są wynagradzani za swoją pracę.

 1. Jak użyteczny jest Blockchain w ochronie cyfrowej i cyberbezpieczeństwie?

Blockchain to rozwiązanie zapobiegające manipulacjom, które może pomóc w ochronie informacji wrażliwych na dane. Oznacza to, że blockchain może być przydatny zarówno w cyberbezpieczeństwie, jak i ochronie cyfrowej. Inne kluczowe cechy łańcucha bloków, które pomagają mu zapewnić wartość ochrony cyfrowej i cyberbezpieczeństwa, to przejrzystość, integralność i zdecentralizowane podejście. Kryptografia jest również wykorzystywana w łańcuchu bloków, co również chroni dane i poprawia cyberbezpieczeństwo.

 1. Co to jest metamask?

Metamask to aplikacja internetowa, która pozwala łączyć się z Ethereum dApps bezpośrednio z przeglądarki. Oznacza to, że nie musisz mieć pełnego węzła Ethereum, aby uzyskać dostęp do dApps i jego funkcji.

 1. Co to jest sieć Lightning?

Sieć błyskawicy to poza łańcuchem i skalowalne rozwiązanie, które usprawnia działanie bitcoinów. Przyniesie natychmiastowe transakcje po niskich lub zerowych kosztach z nimi związanych. Co więcej, sprawi, że bitcoin będzie bardziej skalowalny, usuwając większość ciężkiej pracy z łańcucha. Sieć Lightning jest w trakcie aktywnego rozwoju i jest już używana przez wielu dostawców.

 1. Co myślisz o przyszłości Blockchain?

Przyszłość blockchain rysuje się w jasnych barwach. Obecnie znajduje się w fazie wzrostu, w której rozwija się zarówno technologicznie, jak i adopcyjnie. Jego przypadki użycia w prawie wszystkich różnych sektorach mówią wiele o jego przyszłości. Wraz z coraz większą liczbą inwestorów zainteresowanych technologią blockchain, zobaczymy ogromny wpływ na blockchain, zarówno przemysłowy, jak i codzienny. Będzie również używany w połączeniu z innymi technologiami, w tym sztuczną inteligencją, dużymi zbiorami danych itp., Aby uczynić go bardziej efektywnym i praktycznym.

 1. Co to jest Atomic Swap?

Atomic swap umożliwia szybsze transfery dzięki zastosowaniu inteligentnych kontraktów. Jest to rewolucyjna technologia, która umożliwia rówieśnikom wymianę jednej kryptowaluty na inną bez pośrednictwa wymiany. Odbywa się poza łańcuchem i między dwoma różnymi łańcuchami bloków.

Dowiedz się więcej o wymianie Atomic już teraz!

Wniosek

To prowadzi nas do 50 najpopularniejszych pytań i odpowiedzi dotyczących blockchain. Wszystkie te pytania dotyczące technologii blockchain pomogą Ci przygotować się do ważnego wywiadu. Ale zawsze pamiętaj, że aby odnieść sukces w wywiadzie opartym na technologii blockchain, musisz się dobrze przygotować. Więc upewnij się, że odpowiedziałeś na wszystkie pytania i otrzymałeś podstawową solidność.

Jeśli jesteś tylko nowicjuszem i chcesz zrozumieć, jak możesz zbudować karierę blockchain, zalecamy rozpoczęcie od naszego kursu Jak zbudować swoją karierę w przedsiębiorstwie Blockchains!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map