Umiejętności Blockchain: zdobądź karierę w przedsiębiorstwach

Blockchain pnie się na szczyt szybciej niż jakakolwiek inna obecnie technologia. Nasze typowe standardy rynkowe wkrótce ulegną zmianie i zostaną zastąpione zdecentralizowanymi modelami. W rzeczywistości wiele przedsiębiorstw szuka obecnie sposobu na zabezpieczenie swojego miejsca na rynku. Dlatego wciąż przeważa poszukiwanie umiejętności blockchain.

Problem polega na tym, że chociaż istnieje duże zapotrzebowanie na umiejętności związane z blockchain, nie ma jeszcze wystarczającej liczby osób z wymaganymi umiejętnościami. Jednak w celu masowego wdrożenia blockchain branże muszą zatrudnić odpowiedni zespół już teraz, bez marnowania czasu.

Dlatego może to być dla Ciebie świetna okazja, aby sprostać tej okazji i zapewnić sobie fantazyjną karierę w tych przedsiębiorstwach. Jeśli więc nadal jesteś nowy w tej scenie, zdecydowanie sprawdź ten przewodnik. Dzisiaj przedstawię Ci, które umiejętności i nawyki związane z blockchainem są potrzebne, aby stać się talentem w dziedzinie technologii blockchain.

ZAPOTRZEBOWANIE NA UMIEJĘTNOŚCI BLOCKCHAIN

umiejętności blockchain

A więc zacznijmy!

Jakie umiejętności Blockchain musisz rozwinąć?

Zapotrzebowanie na umiejętności blockchain rośnie w szybkim tempie. Dlatego powinieneś zapoznać się z naszą listą najlepszych umiejętności w zakresie technologii blockchain, aby dowiedzieć się, czego obecnie potrzebują przedsiębiorstwa. Zobaczmy, czym one są –

 • Posiadaj wnikliwość biznesową i techniczną

Zacznijmy teraz od jednej z najbardziej poszukiwanych umiejętności w zakresie technologii blockchain. W rzeczywistości podstawowe umiejętności koncentrują się bardziej na architekturze technologii blockchain niż na perspektywie biznesowej. Jednak przedsiębiorstwa również muszą mieć architekturę biznesową. Musisz zrozumieć, jaki byłby wynik biznesowy w środowisku łańcucha bloków przedsiębiorstwa.

Co więcej, powinieneś także wiedzieć, jak budować połączenia i badać różne przepływy danych w ramach partnerów handlowych lub klientów i produktów. Dlatego priorytetem powinno być zracjonalizowanie architektury biznesowej, która zaczyna się od rdzenia ekosystemu lub łańcucha wartości.

Najlepszym sposobem jest znalezienie idealnej równowagi między technologią a wynikami biznesowymi. Co więcej, powinieneś używać tej technologii tylko w niektórych częściach, gdy ma to sens, a nie tylko dlatego, że robią to inne firmy.


Jako profesjonalista musisz również wiedzieć o różnicach między protokołami, sieciami, technologiami, interfejsami API i wieloma innymi.

W rzeczywistości pozwoli ci to wiedzieć, jak zaprojektować rozwiązania blockchain i jak wpłynie to również na przedsiębiorstwa. Dlatego wiele firm chce teraz programistów blockchain z umiejętnościami biznesowymi.

 • Posiadaj wiedzę techniczną na temat interoperacyjności

Interoperacyjność będzie kolejną wielką rzeczą w świecie blockchain. Obecnie technologia blockchain wciąż się rozwija, ale brakuje jej pewnego kopa – brak działającej interoperacyjności. Bez odpowiedniej interoperacyjności wiele platform nie może się ze sobą komunikować i stać się bardziej zamkniętym rozwiązaniem.

Na przykład firma ubezpieczeniowa oferująca rozwiązanie oparte na pewnych standardach łańcucha bloków nie może bezpośrednio uzyskiwać dostępu do innego środowiska blockchain ani współpracować z nim, które korzysta z innego zestawu standardów. Tak więc, gdy próbujesz połączyć te różne platformy, pozostawiają luki w zabezpieczeniach.

Dlatego jest to jedna z pożądanych umiejętności związanych z blockchain.

Dlatego musisz mieć techniczną wiedzę na temat współdziałania. Jest to jedna z umiejętności blockchain, która z pewnością pomogłaby ci w zrobieniu solidnej kariery w tej niszy.

Co więcej, pamiętaj o platformach open source, ponieważ używają one głównie wspólnych standardów. Poza tym przedsiębiorstwa muszą zmniejszyć problemy z opóźnieniami, a gdy to zrobią, zaczną generować więcej transakcji. Spróbuj więc zagłębić się w rdzeń interoperacyjności i uruchom swoje umiejętności w zakresie technologii blockchain.

 • Zrozumienie zdecentralizowanych i rozproszonych ksiąg

Jako jedna z umiejętności technologii blockchain, wiedza na temat rozproszonych rejestrów jest koniecznością, jeśli jesteś programistą. Istnieje wiele frameworków blockchain, które oferują różne wyniki. Bycie ekspertem przynajmniej w tych popularnych z pewnością zapewniłoby ci karierę w przedsiębiorstwach.

Co więcej, wiele przedsiębiorstw już szuka programistów, którzy mają rozszerzoną wiedzę na temat tworzenia rozproszonej księgi. W wielu przypadkach może być konieczne samodzielne stworzenie własnego frameworka blockchain.

Zacznij więc uczyć się więcej o podstawowych interfejsach API, protokołach, systemie sieciowym w systemie. Co więcej, dowiedz się, jak tworzyć inteligentne kontrakty lub dodawać więcej funkcji bez żadnych luk w zabezpieczeniach.

Kiedy zostaniesz ekspertem, pracując w przedsiębiorstwach, powinieneś spodziewać się przyzwoitej pensji.

 • Rozwijaj międzydyscyplinarne szerokie umiejętności

W dzisiejszych czasach wiele firm blockchain poszukuje osoby o szerokich umiejętnościach w różnych dziedzinach. Tak więc, jeśli myślisz, że tylko wiedza o tym, jak rozwijać blockchain, jest wszystkim, czego potrzebujesz, to pomyśl jeszcze raz.

W rzeczywistości zawsze docenia się, że praktykujący blockchain powinien mieć inne umiejętności, takie jak krytyczne myślenie, DevOps, bycie zwinnym, myślenie projektowe, samozarządzanie, zdolność adaptacji, umiejętności analizy i wiele innych.

Co więcej, te umiejętności, wraz z umiejętnościami technologii blockchain, pomogłyby Ci poszerzyć punkt widzenia i spojrzeć na rozwiązanie z innego punktu widzenia.

Chodzi mi o to, że tak właśnie powstają innowacje. Już samo posiadanie technologii lub doświadczenia biznesowego nie wystarczy. Rośnie również zapotrzebowanie na umiejętności blockchain. Zatem doświadczenie, które kończy się na zakończeniu cyklu życia w zakresie opracowywania, projektowania, testowania lub wdrażania, również będzie miało swoje zalety.

Dlatego zdecydowanie powinieneś popracować nad swoimi międzydyscyplinarnymi umiejętnościami tablicowymi, a także nad umiejętnościami blockchain.

 • Dogłębne zrozumienie różnych platform Blockchain

Kiedy przedsiębiorstwa zaczynają pracować nad swoimi projektami blockchain, muszą wybrać idealną platformę blockchain dla swojego rozwiązania. Może się wydawać, że to niewiele, ale zapewnienie sukcesu rozwiązania jest ogromnym wyzwaniem dla przedsiębiorstwa.

W rzeczywistości mnogość różnych ram sprawia, że ​​proces ten jest dość skomplikowany. Dogłębne zrozumienie, jak działają różne platformy, takie jak Ethereum, Hyperledger, Corda, Ripple, Quorum itp., Może być dla Ciebie ogromnym plusem.

W ten sposób możesz wybrać, która platforma byłaby najlepsza dla rozwiązania Twojej firmy i jak możesz wykorzystać tę platformę na swoją korzyść.

Musisz także zidentyfikować krytyczne różnice między wszystkimi tymi platformami. Kolejną świetną rzeczą byłoby wybranie platform na podstawie ich typów. Oczywiście prywatna platforma w rozwiązaniu zorientowanym na społeczeństwo nie byłaby najlepszym wyborem.

Ponadto, ponieważ większość tych przedsiębiorstw często wybiera przedsiębiorstwa prywatne lub federacyjne, lepiej byłoby mieć umiejętności blockchain w tych dwóch typach łańcucha bloków..

 • Biegle posługuj się procesami biznesowymi przedsiębiorstwa

Jeśli chcesz pracować w środowisku korporacyjnym, musisz poznać ich różne procesy biznesowe. To ogromny czynnik, ponieważ te umiejętności pomogą Ci opracować lub opracować strategię, w jaki sposób firma może zintegrować blockchain i czerpać z niego korzyści.

Bez odpowiedniej znajomości procesów biznesowych trudno byłoby wymyślić kuszący przypadek biznesowy.

Zapotrzebowanie na umiejętności blockchain w tej niszy jest dość duże, a przedsiębiorstwa są skłonne zapłacić za to sporą pensję.

Więc może to być znacząca okazja, aby zabłysnąć. Dlatego musisz lepiej rozumieć kwestie zaopatrzenia, logistyki, dystrybucji, operacji skarbowych itp. W rzeczywistości te umiejętności pomogłyby Ci „mówić tym samym językiem” praktyków biznesu.

Pracuj nad nimi, ponieważ zapotrzebowanie na umiejętności blockchain z pewnością zapewniłoby Ci dobrą pracę.

 • Wiedza, jak uprościć

Chociaż blockchain pozbywa się złożoności starszych sieci, sam w sobie jest dość złożony. Cóż, na pewno nie jest to system ERP ani narzędzie zastępcze, ale możesz go użyć do uproszczenia swojej działalności.

Musisz jednak wiedzieć, jak uprościć korzystanie z tej technologii. W rzeczywistości wiele funkcji może z łatwością skomplikować Twoje rozwiązanie. Jednak zgodnie z jedną z zasad weryfikacji koncepcji kluczem jest uproszczenie. Zamiast po prostu dodawać nowe funkcje do rozwiązania, powinieneś wybrać uproszczoną metodologię projektowania, która może również pomóc w wprowadzaniu innowacji.

Posiadanie wcześniejszego doświadczenia w innych korporacyjnych łańcuchach bloków lub blockchain jako dostawca usług może wzmocnić Twoją kandydaturę na rynku korporacyjnym.

Wiele firm oferuje teraz specjalne sesje szkoleniowe, które pomogą Ci rozwinąć te pożądane umiejętności związane z blockchain. Możesz więc zapisać się do jednego z nich i wzbogacić swoje CV.

 • Potrafi analizować wzorce architektury Blockchain

Analiza architektur blockchain przed zaprojektowaniem rozwiązania to na początek ogromna umiejętność. W rzeczywistości bez odpowiedniego studium przypadku nie możesz po prostu wymyślić własnego rozwiązania opartego na łańcuchu bloków.

Ponadto przedsiębiorstwa chcą talentów, które mogą nie tylko opracować lub zaprojektować rozwiązanie, ale także przeanalizować technologię bazową w dowolnej architekturze..

Muszę powiedzieć, że w tym celu należy energicznie przestudiować już istniejące architektury blockchain. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele technologii open source i zdecydowanie możesz łatwo pobrać ich kod źródłowy z GitHub.

Ponadto, gdy już wiesz, w jaki sposób każda firma oferuje swoje rozwiązanie, możesz również porównać to, które zaprojektowałeś, aby było bardziej opłacalne i wydajne.

W rzeczywistości niewielu programistów lub inżynierów blockchain ma taką umiejętność. W związku z tym popyt na umiejętności blockchain stale rośnie na rynku.

 • Wiedza techniczna na temat ekosystemu i standardów Blockchain

To konieczność, jeśli chodzi o umiejętności związane z blockchainem. W rzeczywistości powinieneś mieć wiedzę techniczną na temat różnych ekosystemów i standardów blockchain. Aby poprawić tę umiejętność, możesz uczestniczyć w wielu grupach roboczych, które koncentrują się na koncepcjach i opracowują standardy.

Możesz współpracować z konsorcjami blockchain, a nawet zapisać się do instytucji akademickich, które pomogą Ci dokładniej poznać ekosystem.

Co więcej, blockchain to nie tylko baza danych, będziesz potrzebować dużo więcej dogłębnego rozwijania swoich umiejętności. Ponadto, aby odnieść sukces, powinieneś zrozumieć, jak zasady blockchain działają w różnych środowiskach i jak możesz je zastosować również w środowisku swojej firmy..

 • Dowiedz się, jak komunikować wartość

Może się to wydawać nieco naciągane. Ale wiele firm chce tych umiejętności blockchain podczas rekrutacji pracowników. W rzeczywistości, jeśli jesteś przedsiębiorstwem zajmującym się rozwojem blockchain, musisz wiedzieć, jak komunikować wartość.

W tym przypadku komunikacja odnosi się do umiejętności rozwiązania problemu i pomocy współpracownikom w ocenie tego, co proponujesz. Podczas pracy w środowisku współpracy klienci mogą stanowić problem. Dlatego powinieneś mieć umiejętność nieszablonowego myślenia i obejścia problemu, gdy pojawi się problem.

To, co robi, to możliwość rozwiązywania problemów w krótkim czasie.

Muszę jednak dodać, że jest to stosunkowo nowy dodatek do zapotrzebowania przedsiębiorstw na listę umiejętności blockchain. Co więcej, lukratywne miejsca pracy, takie jak programista blockchain, inżynier, projektant, doradztwo prawne, mają spory udział w umiejętnościach, ale wszystkim brakuje umiejętności pomagania klientom w docenieniu proponowanych przez Ciebie korzyści.

Postaraj się więc również rozwinąć tę umiejętność.

 • Solidna wiedza na temat narzędzi programistycznych

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele narzędzi programistycznych przeznaczonych wyłącznie dla technologii blockchain. Pracując w środowisku korporacyjnym, musisz być wszechstronny w każdej dziedzinie, w której pracujesz. Załóżmy, że jesteś programistą lub inżynierem. Cóż, w takim przypadku z pewnością byłbyś aktywnym członkiem zespołu podczas pracy nad nowym rozwiązaniem.

W takim przypadku powinieneś wiedzieć, jak użyć tych określonych narzędzi, aby stworzyć swój projekt w krótkim czasie i bardziej wydajnie w tym zakresie.

Jak przedsiębiorstwa rozwijają swoją bazę talentów Blockchain?

Według ostatnie badanie w 2019 r, na 1386 uczestnikach przedsiębiorstwa stosują różne metody rozwijania własnego zespołu blockchain. Zobaczmy, jakich metod używają te przedsiębiorstwa. Muszę jednak dodać, że liczby rzeczywiste mogą się różnić, ponieważ nie każdy uczestnik odpowiedział.

Programy

Odsetek przedsiębiorstw stosujących tę metodę

Kursy wewnętrzne

54%

Rekrutacyjny

52%

Szkolenia online

51%

Szkolenia zewnętrzne

49%

Nabycie

39%

Mentoring

34%

Laboratorium

20%

Inny

3%

Jak więc widzisz, przedsiębiorstwa oferują również wiele programów, w których możesz z łatwością rozwijać swoje umiejętności inżyniera blockchain. Tak więc, jeśli masz zdolny do pracy talent, możesz go udoskonalić, zdobywając pracę w tych przedsiębiorstwach, które oferują te programy.

Jakie są obecnie popularne oferty pracy na rynku?

Na rynku jest kilka popularnych zawodów, które możesz zdobyć dzięki umiejętnościom pracy związanym z blockchain. Zobaczmy, co to jest –

 • Programista Blockchain

Wydaje się, że deweloper Blockchain jest obecnie najbardziej poszukiwanym zawodem w niszy blockchain. Możesz łatwo zdobyć karierę jako pełnoprawny programista w łańcuchu bloków. Jeśli masz umiejętności inżyniera technologii blockchain, takie jak programowanie po stronie serwera z aspektami analitycznymi, praca może należeć do Ciebie.

Jednak w tej karierze musisz lepiej zrozumieć, jak działają systemy typu end-to-end. Co więcej, procesy transakcyjne, konfigurowanie węzłów lub uruchamianie inteligentnych kontraktów byłyby twoimi obowiązkami.

Ponadto potrzebujesz również umiejętności w zakresie JQuery, serwerów SQL, AJAX, MVC, .NET, SDL, C ++, C, JavaScript, REST, XCOD, XML, FTP, SOAP i wielu innych.

W rzeczywistości może to być świetna okazja, ponieważ możesz pracować w dowolnej branży.

 • Inżynier Blockchain

Umiejętności inżyniera Blockchain są obecnie na drugim miejscu wśród najbardziej pożądanych zawodów związanych z blockchainem. Dzięki temu z pewnością możesz zapewnić sobie dobrą pensję przy dużym nakładzie pracy. W każdym razie Twoje obowiązki zawodowe obejmowałyby wdrażanie blockchain i opracowywanie rozwiązań dla przedsiębiorstw korzystających z blockchain.

W tym celu musiałbyś przestudiować umiejętności inżyniera technologii blockchain, których Twoja firma szuka i tworzyć aplikacje tak, jak chcą. Ponadto musiałbyś również pracować nad akceleratorami lub zasobami i konfigurować infrastrukturę przedsiębiorstwa w oparciu o modele rozproszonych rejestrów.

Co więcej, umiejętności w zakresie Python, Oracle, Java, Ripple, Ethereum, Hyperledger itp. Zdecydowanie by ci pomogły.

 • Doradca Blockchain

Wiele przedsiębiorstw, które wkraczają w niszę blockchain, potrzebuje teraz ekspertów, którzy potrafią ocenić ich cele i przedstawić możliwości zastosowania łańcuchów bloków.

Jeśli szukasz kariery doradcy blockchain, powinieneś wiedzieć, jak przeanalizować profil firmy i wymyślić doskonałe strategie, które pomogą jej się rozwijać. Zasadniczo należałoby zdefiniować, w jaki sposób przedsiębiorstwo może wykorzystać łańcuch bloków, aby dodać wartość i stworzyć wokół niego uzasadnienie biznesowe.

Co więcej, dobre umiejętności komunikacyjne lub szerokie umiejętności interdyscyplinarne pomogłyby ci w tego rodzaju pracy. Dodatkowo, dogłębna wiedza o tym, jak naprawdę działa blockchain lub jak wpływa na różne branże, może pomóc Ci zabłysnąć w tej pracy.

 • Specjalista ds marketingu

Wiele przedsiębiorstw, które mają aplikacje typu blockchain, szuka teraz specjalisty ds. Marketingu, który zajmie się ich strategiami marketingowymi. Na początku może wydawać się, że to nie jest wielka sprawa. Mimo że blockchain jest lukratywną technologią i sprzedaje się sam, większość konsumentów tak naprawdę nie ma pojęcia, czym jest blockchain.

Odpowiedzialność specjalistów ds. Marketingu obejmowałaby badanie konsumentów, różne produkty, skuteczne ich wprowadzanie na rynek i uczenie konsumentów, czym jest blockchain. Bez odpowiedniej ekspozycji, bez względu na to, jak lukratywne jest rozwiązanie, nie będzie się sprzedawać.

I tak specjaliści od marketingu z bazą wiedzy opartą na technologii blockchain mogą znaleźć świetnie płatną pracę w tych przedsiębiorstwach.

 • Menadżer projektu

Już z tytułu wiesz, co kierownik projektu może właściwie zrobić w przedsiębiorstwie. Kierownik projektu blockchain ma wiele do zrobienia, jeśli chodzi o zarządzanie rozwiązaniem blockchain o pełnym cyklu. Co najważniejsze, te osoby działają jako łącznik między osobą biznesową a programistami blockchain, a także nakreślają najlepszą strategię przy użyciu minimalnych zasobów.

Sposób myślenia hakera przydałby się w tego typu pracy zawodowej. Jako umiejętność pracy w łańcuchu bloków powinieneś odgrywać silną rolę kierowniczą i być pomostem między perspektywami technicznymi i biznesowymi.

 • Inżynier Jakości Blockchain

Zasadniczo, jako umiejętności inżyniera blockchain, inżynieria jakości należy do tej podkategorii. W rzeczywistości ci inżynierowie pracują jako inżynier blockchain lub uzupełniają ich pracę. W każdym przypadku, zanim projekt zostanie uruchomiony, trzeba go dokładnie przetestować.

I tu do gry wkraczają umiejętności związane z pracą w łańcuchu blokowym. Jeśli szukasz kariery inżyniera jakości, musisz przetestować różne frameworki, zanim użyjesz ich w organizacji. Co więcej, po opracowaniu pełnego produktu, upewnisz się, że produkt jest zgodny ze standardami.

W rzeczywistości możesz użyć wielu narzędzi programistycznych, aby przetestować frameworki blockchain. Tak więc wiedza o narzędziach programistycznych jako umiejętnościach pracy w łańcuchu blokowym również by się tutaj przydała.

 • Konsultant prawny Blockchain

Kolejna z pożądanych umiejętności blockchain zapewniłaby Ci pracę jako konsultant prawny. W rzeczywistości blockchain jest u progu rozwoju, nie jest jeszcze doskonały. Ze względu na zdecentralizowaną strukturę wiele firm boryka się z problemami prawnymi. Co więcej, kryptowaluty mają spory udział w złych wynikach.

Dlatego wielu nie uważa rozwiązania blockchain za w 100% legalne. Głównie w przypadku ICO. W związku z tym konsultant prawny blockchain musiałby upewnić się, że ich rozwiązania nie kolidują bezpośrednio z żadnym istniejącym prawem.

Obecnie te pożądane umiejętności blockchain są na najwyższym poziomie. Ale aby się zakwalifikować, musisz mieć podstawy prawne, a także głębokie zrozumienie samej technologii blockchain.

Na końcu

Na koniec powinieneś wiedzieć, że kariera w blockchain jest na początku lukratywna. Uczysz się od najlepszych z najlepszych profesjonalistów i zaczynasz pracować w zupełnie nowej technologii. W rzeczywistości główną atrakcją jest również wynagrodzenie za te umiejętności zawodowe oparte na technologii blockchain.

Co więcej, wiele miejsc pracy oferuje nawet 140 000 $ + jako miesięczne wynagrodzenie, czego zdecydowanie powinieneś szukać. W każdym razie nakreśliłem umiejętności zawodowe związane z blockchainem, których potrzebujesz, aby zabezpieczyć swoją karierę na tym rynku.

Możesz więc śledzić listę i pracować nad swoimi umiejętnościami blockchain, aby podążać za swoimi marzeniami i zdobyć karierę życia.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map