Wartość certyfikacji Blockchain

Przy stale rosnącej popularności technologii blockchain nieuniknione jest zastanawianie się nad możliwościami związanymi z certyfikacją blockchain. Czy certyfikowany specjalista w dziedzinie technologii blockchain może zapewnić sobie lepszą przewagę zawodową? Z drugiej strony możesz obawiać się, że certyfikacja jest daremna.

Ponieważ blockchain jest stosunkowo nowym dodatkiem do nowoczesnego krajobrazu technologicznego, konieczne jest znalezienie różnych dyskusji na temat pozytywnych i negatywnych aspektów ubiegania się o certyfikaty blockchain. Ogólnie rzecz biorąc, można spotkać opinie o certyfikatach blockchain na podstawie korzyści zawodowych i związanych z nimi wynagrodzeń.

Jeśli jednak aspirujesz do wykorzystania funkcjonalności blockchain w swoim przedsiębiorstwie, powyższe czynniki nie służą żadnemu odrębnemu celowi. Ważne jest, aby dowiedzieć się, jaką wartość wnosi certyfikacja blockchain do Twojej firmy. Następnie ważne jest również znalezienie powodów, dla których warto inwestować w szkolenia i certyfikację w zakresie technologii blockchain.

Poniższy eBook zawiera omówienie ważnych powodów, dla których warto dążyć do uzyskania najwyższych certyfikatów blockchain zgodnie z celami zawodowymi. Ponadto możesz również zastanowić się nad najbardziej płodnymi powodami, dla których warto zdecydować się na certyfikację w pożądanej specjalizacji blockchain.

Nowy w Blockchain? Rozpocznij swoją karierę w Blockchain dzięki darmowemu kursowi podstaw Blockchain i połóż podwaliny pod jasną karierę w Blockchain.

Czym dokładnie jest certyfikat Blockchain?

Zanim przejdziemy do dyskusji na temat dostępnych opcji egzaminów certyfikacyjnych blockchain, ważne jest, aby zrozumieć, co to dokładnie jest! Zastanówmy się nad definicją certyfikacji blockchain w najbardziej podstawowym sensie, biorąc pod uwagę ogólne wyjaśnienie certyfikacji. Certyfikaty Blockchain są namacalnym dowodem na możliwości osób w wykorzystywaniu technologii blockchain do realizacji celów biznesowych.

Ponadto certyfikaty blockchain mogą również służyć jako obiecujący dowód dotyczący biegłości specjalistów w zakresie umiejętności poszukiwanych w określonych rolach zawodowych opartych na łańcuchu bloków. Certyfikaty w technologii blockchain mogą pomóc w udowodnieniu zdolności do transformacji biznesowej za pomocą technologii blockchain. Tak więc certyfikacja blockchain jest w zasadzie dowodem na pewien poziom umiejętności i wiedzy w łańcuchu bloków.

Co najważniejsze, wiedz, że certyfikacja nie gwarantuje zatrudnienia na lukratywnych stanowiskach. Jednak umiejętności i wiedza potwierdzone podczas certyfikacji mogą zapewnić obiecującą wartość dla przedsiębiorstw różnej wielkości.

Gdzie mogę znaleźć umiejętności Blockchain?

Przedsiębiorstwa mogą zdecydować się na szkolenie i rozwój umiejętności blockchain obecnych pracowników lub sprowadzić nowych pracowników z pożądanymi talentami. W przypadku technologii blockchain przedsiębiorstwa mają wątpliwości co do budowania lub kupowania talentów związanych z technologią blockchain. Jednak większość firm woli kupować talenty związane z blockchainem, aby mieć pewność, że wybiorą odpowiedniego kandydata do swoich celów biznesowych.

Najbardziej godne uwagi powody, dla których warto rozwijać umiejętności związane z blockchainem, nie wynikają jedynie z rosnących zastosowań technologii blockchain. W okresie od 2017 do 2020 popyt na blockchain gwałtownie wzrósł o prawie 2000%. Kraje takie jak Wielka Brytania, Australia, Francja i Niemcy to jedne z najlepszych miejsc, w których blockchain jest jedną z najbardziej pożądanych umiejętności.

Zgodnie z najnowszym raportem z badania ofert pracy opublikowanym przez LinkedIn w 2020 r., Blockchain stał się jedną z najbardziej pożądanych umiejętności.


Ponadto zapotrzebowanie na umiejętności związane z blockchain wykracza poza zakres konwencjonalnych ról, takich jak programista, architekt i bezpieczeństwo. Obecnie branża koncentruje się na wprowadzaniu produktów na rynek, a nie tylko na rentowności. W rezultacie orientacja na popyt na umiejętności blockchain w dużej mierze zwróciła się w kierunku ról projektowych, sprzedażowych i marketingowych.

Giełdy kryptowalut są obecnie najbardziej dominującymi pracodawcami na rynku blockchain. Prawie 42% pracowników na rynku pracy blockchain pracuje na giełdach kryptowalut. Z drugiej strony pozostałe 10% pracuje obecnie z producentami sprzętu oraz w górnictwie. Przede wszystkim ważne jest, aby spojrzeć na certyfikację blockchain jako możliwą drogę do wejścia do dużych korporacyjnych gigantów, takich jak Microsoft, American Express, IBM, JP Morgan Chase, Amazon i Oracle..

Co więcej, najwyższe certyfikaty blockchain mogą również oznaczać obiecujące możliwości uzyskania zatrudnienia w różnych branżach. Niektóre z godnych uwagi branż, które poszukują talentów związanych z blockchain, obejmują gry, rolnictwo, opiekę zdrowotną, rozrywkę, transport i bezpieczeństwo żywności.

Dlatego stale ewoluująca dynamika ekosystemu blockchain zdecydowanie stwarza wiele wyzwań dla przedsiębiorstw w doborze talentów. Blockchain to nie tak stara technologia i najmniejszy błąd może doprowadzić do efektu kaskadowego skutkującego awarią. Dlatego przedsiębiorstwa muszą precyzyjnie dobierać specjalistów ds. Technologii blockchain do swoich celów biznesowych.

Powody, dla których warto wybrać certyfikaty Blockchain

Bez wątpienia certyfikacja blockchain daje Ci dodatkową przewagę, dzięki której możesz się rozwijać w swojej karierze blockchain. Sprawdźmy typowe powody, dla których warto sięgnąć po certyfikaty blockchain.

 • Certyfikaty Blockchain poprawiają Twój apel

Certyfikacja Blockchain może pomóc Ci zweryfikować Twoje umiejętności w zakresie pojawiającej się technologii. Co najważniejsze, blockchain jest obecnie ulubieńcem przedsiębiorstw różnej wielkości. Wiele firm korzysta obecnie z łańcucha bloków, aby zapewnić komunikację biznesową i transakcje z lepszym bezpieczeństwem i przejrzystością. W rezultacie certyfikacja blockchain może pomóc Ci wykorzystać różne stanowiska, na które jest popyt.

Godne uwagi role zawodowe, które możesz wykonywać dzięki najwyższym certyfikatom blockchain, obejmują programistę typu full-stack blockchain, inżynier systemowy, handlowca kryptowalut i inne. Ponadto certyfikaty blockchain poprawiają również profesjonalne portfolio specjalistów w rolach administratorów baz danych, architektów rozwiązań i administratorów systemów.

Technologia Blockchain zyskuje na popularności dzięki nowym i najnowszym trendom. Oto najważniejsze trendy w łańcuchu bloków na 2021 r.

 • Certyfikaty Blockchain nie ograniczają Twoich możliwości

Ponieważ masz dostęp do szerokiej gamy stanowisk pracy opartych na blockchain z najlepszymi certyfikatami blockchain, możesz być pewien pozytywnych korzyści zawodowych wynikających z certyfikatów w technologii blockchain. Z drugiej strony szkolenie i certyfikacja blockchain wzmacnia również biegłość kandydatów w technologii Distributed Ledger Technology lub DLT. Certyfikaty Blockchain dowodzą, że kandydaci mają możliwość wdrażania infrastruktury blockchain w istniejących procesach i systemach w organizacji.

 • Blockchain jest przygotowany na przyszłość

Kolejny ważny czynnik, który przyciąga kandydatów do certyfikacji blockchain, odnosi się bezpośrednio do futurystycznego potencjału blockchain. Blockchain to technologia przyszłości. Pewien odsetek szacunków wskazuje, że około 0,5% światowej populacji korzysta z technologii blockchain. Jednak statystyki użytkowania internetu wskazują, że prawie 3,77 miliarda ludzi na całym świecie korzysta z sieci.

W rezultacie certyfikaty zapewniają kluczowe narzędzia do pokonania konkurencji, a także poznania technologii blockchain. Co najważniejsze, certyfikaty blockchain oferują również elastyczny dostęp do znaczących zasobów związanych z rozwojem blockchain. Ponadto możesz nauczyć się Blockchain, poznając efektywne wykorzystanie danych zasobów i poszerzając swoją wiedzę. Tak więc certyfikaty z pewnością mogą stanowić korzystną okazję dla wszystkich profesjonalistów do udziału w rewolucyjnej zmianie technologicznej.

 • Blockchain skutecznie łączy się z innymi technologiami

Elastyczność integracji blockchain z nowoczesnymi technologiami, takimi jak IoT, jest również kolejnym obiecującym powodem do wyboru certyfikatów. Certyfikacja Blockchain może pomóc profesjonalistom w zbadaniu perspektyw wykorzystania łańcucha blokowego w handlu towarami, nieruchomościach i systemach głosowania.

Jednak organizacje zaangażowane w działania na rzecz masowego wdrażania technologii blockchain wraz z Internetem przedmiotów zwracają uwagę. Kandydaci mogliby zbadać pożądane możliwości w rolach, które koncentrują się na rozwijaniu bezpiecznej infrastruktury z funkcjami do autonomicznej współpracy.

 • Certyfikaty pomogą Ci być na bieżąco

Jak już wspomniano, możesz ubiegać się o certyfikację blockchain, aby udowodnić swoje umiejętności i wiedzę na określonych stanowiskach. Jednak ekosystem blockchain zmienia się radykalnie. Dlatego każdego dnia pojawiają się nowe koncepcje i funkcjonalności. Dlatego tak ważne jest, aby wszyscy kandydaci byli na bieżąco z najnowszymi umiejętnościami i wiedzą wymaganymi do wykonywania swoich obowiązków zawodowych.

Możliwości renomowanych dostawców certyfikatów blockchain w zakresie aktualizowania celów egzaminacyjnych zgodnie z najnowszymi trendami branżowymi mogą pomóc specjalistom z branży blockchain pozostać na rynku pracy. Jednocześnie wymagania dotyczące ponownej certyfikacji w zakresie certyfikacji blockchain zapewniają przedsiębiorstwom wyraźne możliwości zapewnienia skutecznych inicjatyw w zakresie transformacji talentów.

 • Zainwestuj w rozwijanie talentu Blockchain

„Certyfikaty są zwykłymi wskaźnikami wartości. Ludzie to osiągają ”.

Zawsze należy pamiętać, że zdanie egzaminu certyfikacyjnego blockchain nie uprawnia wykwalifikowanych kandydatów do pracy o wysokich dochodach. W rzeczywistości certyfikaty służą jako proxy dla twoich umiejętności blockchain. Dlatego też certyfikacja blockchain sama w sobie nie jest w stanie zapewnić przedsiębiorstwu żadnej wartości. Za tworzenie wartości pożądanej przez przedsiębiorstwo odpowiadają osoby posiadające certyfikat.

Certyfikaty to tylko kolejna metoda pomiaru wartości umiejętności blockchain poszczególnych specjalistów w dziedzinie blockchain. W rezultacie certyfikaty blockchain mogą służyć jako niezawodne narzędzia do ustalania celów, oceny umiejętności w zespołach i śledzenia postępów. Jednak uwzględnienie najlepszych certyfikatów blockchain jako jedynego punktu odniesienia dla wiedzy pracowników w zakresie blockchain nie stanowi wiarygodnego fundamentu.

Dlatego rozsądne jest traktowanie certyfikacji blockchain jako jednego z wyników szkolenia i edukacji w zakresie łańcucha blokowego. Programy transformacji talentów w łańcuchu blokowym powinny również uwzględniać dodatkowe wskaźniki, takie jak czas wprowadzenia na rynek lub czas wprowadzenia innowacji, aby mierzyć wyniki rozwoju umiejętności w łańcuchu bloków. Czynniki te dawałyby wyraźne wyobrażenie o możliwościach specjalistów zajmujących się blockchain w dostarczaniu pożądanej wartości przedsiębiorstwom.

Koszt certyfikacji Blockchain

Kolejnym ważnym czynnikiem przy tworzeniu skutecznych inicjatyw transformacji talentów w łańcuchu bloków jest koszt certyfikacji łańcucha blokowego. Musisz mieć kompleksowo przejrzyste wyobrażenie o kosztach, jakie poniosłyby koszty certyfikacji pracowników lub kandydatów w Twoim miejscu pracy. Całkowity koszt szkolenia i certyfikacji blockchain może się znacznie różnić w zależności od różnych firm i branż.

Istnieje jednak wiele innych ważnych kosztów, które pojawiają się, gdy myślisz o szkoleniu i certyfikacji blockchain. Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę podstawowy koszt pożądanej certyfikacji blockchain.

Na przykład możesz znaleźć Certified Enterprise Blockchain Professional (certyfikat CEBP) w cenie 397 USD, która obejmuje koszt szkolenia, rejestracji na egzamin, a także certyfikacji. Ponadto przedsiębiorstwa powinny również zwrócić uwagę na ceny kursów, które chcą uwzględnić w szkoleniach i inicjatywach edukacyjnych dotyczących technologii blockchain.

 • Chociaż możesz znaleźć materiały szkoleniowe i pomocnicze z certyfikatem CEBP po stałej cenie, być może będziesz musiał przyjrzeć się innym potencjalnym kosztom. Jeśli chcesz zdecydować się na szkolenie w zakresie technologii blockchain na miejscu, musisz uwzględnić koszty wyżywienia i miejsca, a także koszty podróży. Możesz jednak uniknąć kosztów logistycznych, korzystając z internetowych platform szkoleniowych i certyfikacyjnych w łańcuchu bloków.
 • Kolejny koszt jest prawdopodobnie najbardziej wrażliwym i znaczącym aspektem w budżetowaniu szkoleń dotyczących technologii blockchain i rozwoju talentów. Szkolenie pracowników w zakresie certyfikacji blockchain również skutkuje przestojami, ponieważ pracownicy nie mogą pracować, gdy się uczą. Dlatego przedsiębiorstwa powinny być przygotowane na poniesienie ogromnych kosztów początkowych z nadzieją, że osiągną cele biznesowe dzięki wiedzy o blockchain.
 • Innym ważnym aspektem jest to, że współczynnik kosztów certyfikacji blockchain odnosi się do kosztów administracyjnych. Przedsiębiorstwa musiałyby inwestować w organizację inicjatyw związanych z rozwojem talentów i edukacją w technologii blockchain. Ukierunkowane inwestycje w poszukiwanie rozwiązań szkoleniowych wraz z alokacją pracowników mogą pomóc w utrzymaniu płynnej rutyny rozwoju talentów.

Sprawdź teraz:Przewodnik eksperta dotyczący uzyskania certyfikatu Blockchain

Najlepsze trendy w pracy w Blockchain

Blockchain powoli wkracza w prawie każdy sektor biznesowy z lepszymi perspektywami na elastyczność i bezpieczeństwo. Jednak wiele przedsiębiorstw może zignorować znaczenie szkolenia i certyfikacji blockchain z różnych powodów. Z drugiej strony zanikający szum wokół kryptowalut jest również jednym z głównych powodów wątpliwości co do wykonalności szkolenia blockchain. W realnym świecie popyt na deweloperów blockchain i ogólny stan rynku pracy blockchain wskazują inaczej. Oto niektóre z godnych uwagi trendów w pracy, które są obecnie widoczne w środowisku blockchain.

 • Niezależnie od spadku rynku w 2018 r., Popyt na pełnoetatowych deweloperów blockchain poprawił się o 13% rok do roku w czerwcu 2019 r.
 • Około 80% strat deweloperów dotyczyło programistów pracujących jednorazowo w miesiącu i pracujących w niepełnym wymiarze godzin, co wskazuje na znaczenie szkoleń i certyfikacji.
 • Certyfikacja i szkolenie Blockchain są również postrzegane jako najlepsza alternatywa dla wykorzystania korzyści płynących z koncepcji, takich jak infrastruktura, ekosystemy DeFi i inteligentne kontrakty.
 • Bez względu na spójność wielkości zatwierdzania kodu, całkowity udział aktywnych deweloperów blockchain każdego miesiąca zmniejsza się o 10% z roku na rok.
 • Ponieważ ekosystemy kryptograficzne powoli rozszerzają się w kierunku renomowanych projektów open source, takich jak Apache, możliwości szkolenia i edukacji oraz znacznie wzrosły.

Sprawdź również:Future of Blockchain Jobs Report 2020 autorstwa Worlds Economic

Szkolenie pracowników poza celami biznesowymi

Generalnie przedsiębiorstwa nie są w stanie wykorzystać korzyści płynących z certyfikacji i szkoleń w technologii blockchain z różnych powodów. Wiele przedsiębiorstw odczuwa strach przed zmianami związanymi z inicjatywami szkoleniowymi i rozwojowymi. Jednak możliwości szkolenia i rozwoju pracowników w zakresie koncepcji i specjalizacji blockchain mogą zwiększyć zaufanie do pracodawców.

Wśród wielu powodów, dla których pracownicy odchodzą z przedsiębiorstw, wymienia się przede wszystkim rozwój kariery, szkolenia i rozwój. Ponadto pracownicy dostrzegają lepsze perspektywy pozostania u obecnego pracodawcy dzięki dostępowi do inicjatyw rozwoju zawodowego. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą odnieść korzyści z ogromnych zwrotów z inwestycji w szkolenie i rozwój pracowników.

Unikanie inwestycji w szkolenia i rozwój wiedzy pracowników w zakresie technologii blockchain może wzbudzić poczucie braku zaangażowania. W konsekwencji dostrzegany brak zainteresowania pracodawców może skutkować stopniową redukcją wskaźników retencji.

Skąd wiesz, że odniosłeś sukces?

Certyfikaty Blockchain i szkolenia związane z każdym z nich są istotnymi czynnikami wartościowymi dla przedsiębiorstw. Certyfikat blockchain pokazuje, że dana osoba jest w stanie używać blockchain do rozwiązywania problemów biznesowych. Jednocześnie mogą również zapewnić, że profesjonaliści są skłonni do osiągania rentowności i produktywności.

Później kompleksowe szkolenie, które jest kontynuacją obowiązków zawodowych specjalistów, może również przynieść obiecujące korzyści. Zamiast myśleć o certyfikacji blockchain jako o jedynym wskaźniku wiedzy na temat technologii blockchain, istnieje wiele innych wskaźników.

Samo uczenie się i nie robienie niczego jest czymś, co będzie przeszkodą na drodze i nigdy nie odniesiesz z tym sukcesu. Jeśli chcesz odnieść sukces w swojej karierze w Blockchain, musisz sprawdzić swoją wiedzę za pomocą tych wskaźników wydajności. Oto kilka pomysłów, które mogą okazać się pomocne przy mierzeniu wyników inicjatyw związanych z rozwojem talentów w technologii blockchain.

 • Przedsiębiorstwa powinny zwracać uwagę na prośby o wsparcie wewnątrz organizacji, zwłaszcza te związane z blockchainem. Rozwój wiedzy o blockchain w całej organizacji może pomóc w zmniejszeniu liczby żądań wsparcia.
 • Benchmarki mogą również służyć jako wiarygodne wskaźniki sukcesu, z obiektywnymi testami w celu określenia płynności pracowników w koncepcjach blockchain. Co lepsze? Możesz spróbować przewidzieć potencjalne wyniki, a następnie ocenić, w jakim stopniu odniosłeś sukces.
 • Czas jest również wiarygodnym wskaźnikiem skuteczności programu certyfikacji i szkolenia blockchain. Jeśli pracownicy są w stanie rozwiązać problemy z produktem lub funkcją, korzystając z wiedzy na temat technologii blockchain w określonym czasie, są w stanie wykorzystać blockchain do celów biznesowych.
 • Kolejnym ważnym czynnikiem, który może pomóc w określeniu sukcesu programów certyfikacji i szkoleń opartych na technologii blockchain, jest średni czas na rozwiązywanie problemów. Powinieneś wiedzieć, że najbardziej wyrafinowana infrastruktura blockchain może napotkać poważne niepowodzenia. Dlatego ważne jest, aby przeszkoleni i certyfikowani specjaliści osiągnęli krótszy średni czas rozwiązywania problemów. Niższy średni czas jest wyraźnym wskaźnikiem biegłości w umiejętnościach blockchain. Jednocześnie zapewnia szczegółowe wyobrażenie o zdolności danej osoby do generowania wartości biznesowej.

Wszystkie te wskaźniki mogą znacznie pomóc w mierzeniu wyników szkoleń z zakresu łańcucha bloków i inicjatyw certyfikacyjnych. Definicję mierników sukcesu można łatwo uznać za nadrzędną w stosunku do uzyskiwania certyfikatów.

Przygotowujesz się do wywiadu Blockchain? Zapoznaj się z tymi najważniejszymi pytaniami do wywiadów Blockchain i przygotuj się na przyszłość.

Słowa końcowe

Podsumowując, można wyraźnie zauważyć potrzebę certyfikacji blockchain we współczesnym krajobrazie IT. Wiele organizacji, zwłaszcza wybitni giganci technologiczni, wskakuje do programów szkoleń i certyfikacji blockchain. Dlatego możesz również wykorzystać moc blockchain w swoim przedsiębiorstwie dzięki najwyższym certyfikatom blockchain.

Możesz skorzystać z trzech najlepszych certyfikatów blockchain na 101 Blockchains z wszechstronnym wsparciem i doświadczeniem branżowym w zakresie szkoleń. W tym samym czasie możesz również zapoznać się z innymi kursami do szkolenia blockchain na 101 Blockchains. Przyjdź i odkryj teraz swoje możliwości w blockchain!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map