Wraz ze wzrostem popularności technologii blockchain rośnie popyt na programistów blockchain. Ten artykuł zawiera jasne wyobrażenie o wynagrodzeniu programisty blockchain i tym, jak rośnie w czasie.

Wynagrodzenie programisty Blockchain stopniowo rośnie i staje się jednym z najlepiej płatnych wynagrodzeń wszechczasów! Zazwyczaj wraz z rozwojem technologii blockchain wiele ofert pracy wkrótce przejmuje rynek. Teraz wszystkie przedsiębiorstwa poszukujące wykwalifikowanych specjalistów są skłonne zapłacić pokaźne wynagrodzenie.

Tak więc deweloper blockchain, który jest jednym z najbardziej pożądanych stanowisk pracy, ma również doskonałe wynagrodzenie programisty blockchain.

Istnieją jednak pewne specyficzne czynniki, które kontrolują wysokość wynagrodzenia programisty blockchain w zależności od firmy. Jeśli chcesz wiedzieć o korzyściach płynących z wykonywania tego zawodu, masz szczęście. Dziś poznasz czynniki i scenariusze, które decydują o wysokości pensji programisty blockchain.


Otrzymasz również wskazówki, jak zdobyć dobrze płatną pracę programisty.

Zapisać się: Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP)

Contents

Jaki jest zakres wynagrodzeń programisty Blockchain?

Zanim przejdziemy do tego, jak możesz opracować swoje CV za wysoko płatne wynagrodzenie programisty blockchain, porozmawiajmy o typowym zakresie.

W rzeczywistości zapotrzebowanie na talenty oparte na technologii blockchain stale rośnie. Co więcej, bezpośrednio przyczynia się również do wysokiego zakresu wynagrodzeń. Zazwyczaj średnia dostawa blockchain wynosi od 150 000 do 175 000 USD rocznie!

Z drugiej strony, wydaje się, że typowy inżynier oprogramowania zarabia rocznie 137 tysięcy dolarów. Widzisz więc, że wynagrodzenie programisty blockchain jest znacznie wyższe niż przeciętnego inżyniera oprogramowania lub programisty.

Jeśli masz doświadczenie i większy popyt na rynku, możesz zarobić do 200 000 $ rocznie!

Możesz sprawdzić, jak zmienia się wynagrodzenie dewelopera blockchain w zależności od obszaru z poniższej tabeli.

Wynagrodzenie dewelopera AreaBlockchain
Obszar zatoki SF 168 248 $
Nowy Jork 161 862 $
San Diego 158.333 $
Seattle 154 241 USD
Boston 153 933 $
Los Angeles 152 045 $
Filadelfia 150 000 $
Waszyngton. 149 956 $
Austin 147.421 $
Dallas / Ft Worth 142 800 $
Atlanta 141 666 $
Denver 132,500 $
Chicago 127 769 USD
Londyn 113.368 USD (81.414 GBP)
Toronto 96 540 USD (122 964 CAD)
Francja 72 281 USD (59 875 EUR)

Źródło: zatrudniony

Jak widać, średnia maksymalna pensja programisty blockchain wydaje się być w San Francisco. Jednak wiele firm może zapłacić nawet więcej, ponieważ jest to tylko średnia kwota.

Specjalizacje: Specjalista ds. Platformy Blockchain

Z drugiej strony, konkretny specjalista od platformy blockchain może nawet otrzymać większe wynagrodzenie. Na przykład programiści Ethereum lub Hyperledger mogą otrzymywać wyższe wynagrodzenie programistów blockchain niż inni eksperci od platform.

Spójrz poniżej –

LokalizacjaLow EndHigh EndŚrednia pensja
NAS. 80 000 $ 180 000 $ 127,500 $
Azja 100 000 $ 150 000 $ 125 000 $
Zdalny 100 000 $ 200 000 $ 145 000 $

Źródło: cryptocurrencyjobs.co

Widać więc, że w zależności tylko od lokalizacji, a także specjalizacji, zakres wynagrodzeń dewelopera będzie się zmieniał. Tutaj zdalne zadania blockchain odnoszą się do outsourcingu lub firm, które oferują pracę z domu.

Czytaj więcej:Jak zdobyć pracę programisty Blockchain?

Jakie czynniki wpływają na wynagrodzenie programistów Blockchain?

Istnieją pewne czynniki, które mogą łatwo wpłynąć na twoje wynagrodzenie programisty blockchain. Co więcej, te czynniki są niezwykle ważne, ponieważ jeśli o nich wiesz, możesz łatwo opracować strategię dla swojej przyszłej ścieżki kariery. To są –

miejsce pracy

Lokalizacja pracy jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na wysokie wynagrodzenie dewelopera blockchain. W rzeczywistości, jeśli lokalizacja nie jest przyjazna lub zaawansowana technologicznie, to w większości pensje deweloperów blockchain są niskie.

Dlatego przeniesienie się do miejsca, w którym twoje kwalifikacje zyskałyby większą widoczność, powinno być pierwszym wezwaniem.

Zwykle w Europie potrzeba blockchain wciąż nie jest wybitna w wielu miejscach. W rezultacie pensje deweloperów blockchain nie są tak wysokie w porównaniu z lokalizacjami w Azji czy USA.

Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości, kiedy każda lokalizacja doceni blockchain, wzrośnie również wysokość wynagrodzenia.

LokalizacjaLow EndHigh EndŚrednia pensja
NAS. 70 000 $ 200 000 $ 136 000 $

Azja 60 000 $ 120 000 $ 87 500 $
Europa 55 000 $ 91 000 $ 73 300 $
Zdalny 70 000 $ 200 000 $ 123,750 $

Źródło: cryptocurrencyjobs.co

Jak widać, ogólny zakres wynagrodzeń programisty blockchain może się znacznie różnić w zależności od lokalizacji.

Doświadczenie ma znaczenie

Cóż, to nie jest szokujące. W rzeczywistości doświadczenie jest oczywiście ważne i bardzo ważne. Co więcej, jeśli pracowałeś już nad wieloma projektami blockchain, możesz spodziewać się przyzwoitej pensji programisty blockchain.

Z drugiej strony początkujący, którzy dopiero niedawno nauczyli się rozwijać blockchain, już na starcie otrzymają nisko płatne pensje. Gdy zaczniesz pracować nad określonymi projektami blockchain lub w firmach o dużej wartości, Twoje zapotrzebowanie zacznie rosnąć.

Starszeństwo

W wielu przypadkach staż pracy ma wpływ na wysokość wynagrodzenia. W rzeczywistości im więcej zdobędziesz doświadczenia, tym wyższe stanowiska możesz objąć. Tutaj staż pracy nie zależy od wieku, ale raczej od rangi w Twojej firmie.

Co więcej, im wyższa ranga, tym bardziej doświadczony i kompetentny jest programista. Dlatego to całkiem normalne, że zarabiają więcej niż jego podwładni. Więc z pewnością możesz spodziewać się większej wypłaty po awansie na wyższe stanowisko.

profil firmy

Innym ważnym czynnikiem wpływającym na wynagrodzenia deweloperów blockchain jest profil firmy. Jeśli wybierasz się tylko dla start-upów, nie mogą zaoferować Ci tak dużej zapłaty na początku swojej działalności. Ale jeśli Twoim celem są głośne przedsiębiorstwa, możesz spodziewać się przyzwoitej kwoty.

W rzeczywistości znane przedsiębiorstwa zawsze chętnie inwestują pieniądze w technologię blockchain. Dlatego też chętnie zatrudniają fachowców i płacą w zamian dobrą pensję.

Niedobór pracowników

Niedobór pracowników może również wpływać na sposób, w jaki firmy przydzielają wynagrodzenia deweloperów blockchain. Ponieważ blockchain to nowa technologia, nie ma wielu profesjonalistów, którzy w pełni rozumieją jej koncepcje. W rezultacie zawsze istnieje trwałe zapotrzebowanie na pracowników.

W związku z tym zakres wynagrodzeń również rośnie na tej podstawie. Co więcej, jeśli w jakimkolwiek miejscu nie ma niedoboru pracowników, wynagrodzenie również może spaść. Tak więc, nawet jeśli właśnie nauczyłeś się rozwijać blockchain, nadal możesz otrzymać dobrą pensję.

Czytaj więcej:Jak zostać programistą Blockchain?

Certyfikaty Blockchain zapewniają wyższe wynagrodzenie programistów Blockchain

Certyfikowany programista blockchain zawsze otrzyma większe wynagrodzenie w porównaniu z tym, który nie ukończył kursów dla programistów blockchain. Dlaczego? Cóż, jeśli jesteś dopiero początkującym w tej dziedzinie, certyfikacja może naprawdę pokazać Twoją prawdziwą wiedzę.

W ten sposób otrzymasz więcej ofert i uzyskasz bardziej lukratywne pozycje w przedsiębiorstwach. Dlatego powinieneś rozważyć zostanie certyfikowanym programistą blockchain już na samym początku swojej ścieżki kariery. Zakres wielkiej kariery w blockchain rośnie z czasem.

Wszyscy starsi programiści również powinni uzyskać certyfikaty.

Jak zwiększyć swoje wynagrodzenie?

Zwiększenie pensji programisty blockchain może na samym początku wydawać się trudnym zadaniem. Ale kiedy zaczniesz pracować nad najlepszymi umiejętnościami w zakresie blockchain, otrzymasz oferty wysokich pensji programistów blockchain. Dlatego przygotowałem listę wskazówek, które pomogą Ci łatwo zdobyć wymarzoną pracę.

Wynagrodzenie programisty Blockchain

Posiadaj Calibre w biznesie i technologii przedsiębiorstwa

Wiesz, jeśli chcesz uzyskać wysokie wynagrodzenie programisty blockchain, zdecydowanie powinieneś popracować nad umiejętnościami biznesowymi swojego przedsiębiorstwa. W rzeczywistości jest tylko garstka profesjonalistów, którzy wiedzą, jak połączyć razem biznes korporacyjny i blockchain dla technologii korporacyjnych.

Jeśli potrafisz pokazać, że jesteś w tym ekspertem, to z pewnością zwiększysz swoje szanse na uzyskanie wysokiej pensji dewelopera blockchain.

Zdobądź stopień naukowy

Uzyskanie dyplomu to prawdopodobnie świetny sposób na wzbogacenie CV. Powinieneś spróbować ukończyć licencjat z inżynierii komputerowej lub przynajmniej uzyskać dyplom. W rzeczywistości, bez względu na to, jak wielkim jesteś ekspertem, duże firmy chcą zatrudnić kogoś z ważnym doświadczeniem.

Uzyskaj niesamowite wrażenia

Doświadczenie, doświadczenie i doświadczenie! W Twoim CV nie ma nic bardziej atrakcyjnego niż fakt, że masz solidne doświadczenie w pracy nad technologią blockchain.

Tak więc pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest powolne budowanie sieci i praca nad wysoko ocenianymi projektami blockchain, aby uzyskać dobrą pensję programisty blockchain.

Bądź specjalistą w różnych językach programowania

Języki programowania są niezbędne w tworzeniu łańcucha bloków. W związku z tym im więcej opanujesz języka programowania, tym wyższe będzie Twoje wynagrodzenie programisty blockchain.

Wykorzystaj swój wolny czas, aby nauczyć się nowego języka programowania, takiego jak DAML, C ++, Solidity, Java, Python i tak dalej.

Know-How w komunikowaniu wartości

W porządku, więc wiesz, jak rozwijać blockchain, ale czy naprawdę możesz odpowiednio przedstawić swoje pomysły swoim interesariuszom? Jeśli nie jesteś tym wokalem, zacznij nad tym pracować. Upewnij się, że wiesz, jak komiks wywarł wartość dla swoich rówieśników i klientów.

W rzeczywistości skupi się to na Tobie, a wkrótce będziesz otrzymywać oferty pracy z wysokimi wynagrodzeniami w technologii blockchain.

Ukończ kursy Blockchain

Wynagrodzenie programistów Blockchain może również zależeć od tego, czy ukończyłeś jakieś kursy blockchain, czy nie. To świetny sposób na wzbogacenie swojego CV i zadowolenie ankieterów.

Przeanalizuj różne platformy Blockchain

Jeśli nadal nie rozumiesz, jak działają różne platformy blockchain, może to być przyczyną niskiej pensji. W rzeczywistości wiedza tylko o jednym z dwóch już nie wystarczy. Dlatego skup się na wszystkich obecnie popularnych na rynku.

Biegle posługuj się procesami biznesowymi przedsiębiorstwa

Nie wiesz, jak działają przedsiębiorstwa lub generują przychody? W takim razie zacznij się o nich uczyć już teraz! Bez tej wiedzy nie możesz zwiększyć swojej wartości.

Naucz się strategicznie tworzyć plany działania w ramach łańcucha bloków

Im szybciej i bardziej strategicznie rozwiążesz problem, tym lepiej dla Twojej firmy i Twojej pozycji. Powinieneś także nauczyć się tworzyć mapy drogowe blockchain w oparciu o swoją firmę i uczynić ją wyjątkową.

To naprawdę świetny sposób na wyróżnienie się z tłumu.

W każdym razie sprawdźmy następną umiejętność w tym, jak zostać przewodnikiem dla programistów blockchain.

Zostań ekspertem w zakresie ekosystemów i standardów Blockchain

Jak widać, nie ma innego wyjścia, jak zostać ekspertem w zakresie standardów i ekosystemów. W rzeczywistości blockchain ma wiele różnych ekosystemów. Co więcej, wiedza, jak je odtworzyć, wzbogaci Twoje CV.

Dowiedz się, jak używać szablonów lub narzędzi z możliwością działania

Szablony lub narzędzia z możliwością działania pomagają ukończyć projekt znacznie szybciej niż zwykle. W rezultacie możesz podjąć się wielu projektów i wdrożyć blockchain w krótkim czasie. Tak więc, twój czas realizacji ulegnie zmianie, a ty otrzymasz wysokie wynagrodzenie programisty blockchain.

Uzyskaj certyfikat Enterprise Blockchain

Wiesz, że zostanie certyfikowanym programistą blockchain może naprawdę zwiększyć Twoje oczekiwania płacowe. W rzeczywistości przedsiębiorstwa często szukają odpowiedniego certyfikatu, aby zatrudnić go na tym stanowisku.

Upewnij się, że uzyskasz certyfikat dotyczący technologii blockchain. Sprawdź nasze kursy i certyfikaty w 101 Blockchains Academy już teraz!

Kursy Blockchain dla Twojej ścieżki kariery programisty

Korzystając z naszych kursów premium dla programistów blockchain, możesz wkrótce rozwinąć swoje umiejętności. W rezultacie otrzymasz wysokie oferty pracy dewelopera w technologii blockchain. Po prostu postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami i wykorzystaj swoją bazę wiedzy do tworzenia innowacyjnych projektów.

Tak czy inaczej, obecnie mamy dla Ciebie cztery różne kursy. To są –

Certified Enterprise Blockchain Professional

Przegląd

To jeden z naszych kursów dla programistów blockchain, który pomoże Ci zostać certyfikowanym programistą blockchain. Co więcej, po ukończeniu kursu Enterprise Blockchain będziesz wiedział, jak zostać programistą blockchain.

W każdym razie na początku nasz kurs rozpocznie się od podstaw. Więc wiesz wszystko o samej technologii. Później przejdziemy do konkretnych platform, z których obecnie korzysta wiele firm w swoich biznesach.

Ten kurs z pewnością pomoże ci wyszkolić się na perfekcjonistę, a następnie możesz przejść do wysokiej pensji programisty blockchain.

Co obejmie kurs?

Wprowadzenie do technologii Blockchain

 • Podstawowe elementy blockchain
 • Jak blockchain tworzy bloki
 • Różne typy blockchain – prywatne i publiczne
 • Podstawy inteligentnych umów
 • Dowód pracy

Analiza obecnie popularnych platform Blockchain dla przedsiębiorstw

 • Tkanina Hyperledger
 • Ethereum
 • Corda

Jak Blockchain wpływa na finansowanie handlu

 • Aktualne projekty blockchain w branży finansowania handlu
 • Platforma korporacyjna Ripple to podstawa
 • Czym są kryptowaluty i aktywa kryptograficzne?

Aplikacje Blockchain używane przez przemysł korporacyjny

 • Blockchain w zarządzaniu łańcuchem dostaw
 • Łańcuch dostaw wykorzystujący blockchain w różnych dziedzinach
 • Cyfrowa transformacja Blockchain w branżach łańcucha dostaw

Przypadki użycia Blockchain

 • Lista przypadków użycia blockchain dla każdej branży

Ten kurs zawiera również inne ekskluzywne materiały bonusowe!

Zapisać się:Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP)

Enterprise Blockchain i zarządzanie łańcuchem dostaw

Przegląd

Jeśli chcesz zdobyć pracę z wysoką pensją dewelopera blockchain w branży łańcucha dostaw, ten kurs jest do tego idealnie dopasowany. W rzeczywistości po ukończeniu kursu będziesz wiedział, jak działają procesy biznesowe w tej branży.

Co więcej, będziesz wiedział, jak wykorzystać swoją bazę wiedzy do zbudowania dla siebie kolejnego innowacyjnego rozwiązania.

W rzeczywistości możemy Cię zapewnić, że nasz kurs jest więcej niż w stanie pomóc Ci uzyskać wysokie wynagrodzenie programisty blockchain w dowolnej firmie.

Wszystko, co musisz zrobić, to podążać kursem do punktu. W tym kursie skupimy się na tym, jak działa zarządzanie łańcuchem dostaw, problemy, jak możesz tworzyć wartość i jak pomoże Ci korzystanie z blockchain.

Co więcej, omówimy nawet, jak zostać programistą blockchain również w tej branży.

Co obejmie kurs?

Proces zarządzania łańcuchem dostaw

 • Właściwa definicja łańcucha dostaw
 • Obowiązki kierownika łańcucha dostaw

Jak działa tworzenie wartości w zarządzaniu łańcuchem dostaw

 • Odwzorowanie kapitału obrotowego w stosunku do wartości firmy
 • Korzystanie z modelu ekonomicznej wartości dodanej (EVA) do oceny modeli zarządzania łańcuchem dostaw
 • Jak współdziałają zarządzanie kapitałem obrotowym i łańcuchem dostaw

Rzeczywiste korzyści płynące ze stosowania Blockchain w łańcuchu dostaw

 • Jak blockchain wpływa na ten sektor
 • W jaki sposób platformy łańcucha dostaw regularnie korzystają z technologii blockchain

Wdrażanie rozwiązań Blockchain w branży łańcucha dostaw

 • Pomagamy w nauce tworzenia łańcucha bloków dla branż związanych z łańcuchem dostaw

Ten kurs zawiera również inne ekskluzywne materiały bonusowe!

Zapisać się:Kurs zarządzania łańcuchem bloków przedsiębiorstw i łańcuchem dostaw

Enterprise Blockchain i Trade Finance

Przegląd

Ten kurs obejmie wszystkie najważniejsze lekcje związane z blockchain w finansowaniu handlu. Przede wszystkim zacznie się od uwzględnienia różnych elementów finansowania handlu. Później przejdzie do kwestii, z którymi na co dzień boryka się branża finansowania handlu.

Później skupimy się na tym, jak możesz wykorzystać blockchain, aby naprawdę skupić się na tych problemach i odpowiednio je rozwiązać.

W każdym razie, aby pomóc Ci dowiedzieć się, w jaki sposób firmy wykorzystują tę technologię, omówimy również popularne inicjatywy. W rzeczywistości te lekcje są idealnie dopasowane do twoich umiejętności. Możesz więc spodziewać się dużej pensji dewelopera blockchain w branży blockchain finansowania handlu.

Co obejmie kurs?

Podstawa branży finansowania handlu

 • Podstawowe elementy finansowania handlu
 • Poważne problemy, z którymi regularnie borykają się branże finansowania handlu

Jak Blockchain wpływa na proces finansowania handlu

 • Korzyści Blockchain w procesie finansowania handlu
 • Wgląd w inicjatywy finansowania handlu w technologii blockchain
 • Rozbicie platform blockchain w handlu

Prawdziwe przykłady Blockchain do finansowania handlu

 • List przewozowy (BoL)
 • Płatności transgraniczne
 • Akredytywa (LC)

Różne platformy finansowania handlu wykorzystujące Blockchain

 • Marco Polo
 • Handel
 • Kontur
 • TradeLens

Wysoki poziom rozwoju technologii Blockchain w finansowaniu handlu

 • TradeTrust
 • Inicjatywa dotycząca standardów cyfrowych

Zapisać się:Kurs Enterprise Blockchains i Trade Finance

Szablony łańcuchów blokowych dla przedsiębiorstw

W swoim doświadczeniu programistycznym być może używałeś narzędzi, aby proces był jeszcze szybszy niż zwykle. Dlatego, aby pomóc Ci w szybszym rozwijaniu łańcucha bloków, oferujemy nasz zestaw szablonów, które można wykorzystać. Te szablony pomogą Ci szybciej załatwić sprawę.

A jeśli właśnie nauczyłeś się rozwijać blockchain, skorzystaj z naszych szablonów, aby również ćwiczyć swoje umiejętności strategiczne.

Lista szablonów

 • Czy potrzebujesz blockchaina? – Ten szablon jest tutaj, aby pomóc Ci dowiedzieć się, czy Twoja firma potrzebuje blockchain, czy nie. To, że wdrażają go inne firmy, nie oznacza, że ​​Twoja firma też powinna. Dlatego skorzystaj z tego szablonu, aby się o tym dowiedzieć.
 • Gotowość projektu Blockchain – Ten szablon pomoże Ci zdecydować, kiedy projekt będzie gotowy. Co więcej, możesz użyć tego narzędzia, aby odblokować strategie blockchain i pomóc zdecydować, kiedy wprowadzić swoje rozwiązanie na rynek.
 • Przedstawiamy rozwiązanie Blockchain dla przedsiębiorstw – Możesz użyć tego szablonu do zaprezentowania swoich innowacyjnych pomysłów na blockchain potencjalnym klientom lub interesariuszom. W rzeczywistości wielu programistów może być zmuszonych do zarządzania projektami, a to wymaga odpowiedniej prezentacji.
 • Mapowanie łańcucha dostaw vs. Enterprise Blockchain – Dzięki temu dowiesz się, która część Twojego modelu łańcucha dostaw potrzebuje łańcucha blokowego. Więc możesz zmienić lub zintegrować blockchain tylko w tych częściach.

Ten kurs zawiera również inne ekskluzywne materiały bonusowe!

Zapisać się:Szablony łańcuchów blokowych dla przedsiębiorstw

Zwiększ swoje wynagrodzenie dzięki naszym kursom dla programistów Blockchain

W rzeczywistości oferujemy szereg kursów dotyczących technologii blockchain, które pomogą Ci pokierować ścieżką kariery programisty. Wiemy, jak ważne mogą być kursy dla programistów blockchain. Dlatego oferujemy najwyższej jakości kursy, które pomogą Ci znaleźć dobrze płatną pracę.

W rzeczywistości na tych kursach z pewnością dowiesz się, jak tworzyć rozwiązania typu blockchain dla korporacyjnych środowisk blockchain. Zasadniczo sama wiedza o opracowaniu rozwiązania opartego na łańcuchu bloków nie wystarczy.

Potrzebujesz ogromnej wiedzy na temat sposobu działania każdego przedsiębiorstwa i określenia odpowiedniego dla niego rozwiązania.

Dlatego będziemy gorąco polecać nasze kursy, ponieważ różnią się one nieco od wszystkich innych programów certyfikacyjnych.

W jaki sposób?

Cóż, mamy tendencję do skupiania się zarówno na technologii z perspektywy biznesowej. W rzeczywistości jest to coś, czego szuka biznes korporacyjny.

Jednak niewiele jest osób, które naprawdę wiedzą, jak rozwinąć działalność dzięki swoim rozwiązaniom.

Dlatego nasze kursy są tutaj, aby całkowicie Ci pomóc. Co więcej, oferujemy zaktualizowane lekcje z każdym kursem. W ten sposób zawsze pozostaniesz na bieżąco ze zmieniającymi się rynkami. Nawet jeśli ukończysz nasze kursy, będziesz regularnie otrzymywać od nas aktualizacje.

Na końcu

Praca programisty Blockchain to niesamowity wybór kariery dzięki oferowanym przez nią zabezpieczeniom finansowym. W tej chwili wymagania są wysokie i niewielu ma ludzi z umiejętnościami zawodowymi.

Jest to więc doskonała okazja, aby zacząć zmieniać swoje doświadczenia i bazę wiedzy. Oczywiście im więcej doświadczenia zdobędziesz, tym wyższego wynagrodzenia możesz się spodziewać. Krótko mówiąc, Twoje umiejętności zapewnią Ci bezpieczeństwo finansowe.

W każdym razie nie zapomnij sprawdzić naszego kursu Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP), aby teraz znacznie przyspieszyć swoją karierę!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me