Obecnie sama złożoność branży ubezpieczeniowej stwarza widoczne luki, które można łatwo wykorzystać. Jednak zdolność blockchain do oferowania przejrzystości, wysokiego bezpieczeństwa i niezmienności zmienia krajobraz. Przyjrzyjmy się, jak blockchain może stać się przełomem w branży ubezpieczeniowej.

W Stanach Zjednoczonych ubezpieczenia odgrywają kluczową rolę, zwłaszcza w sektorze gospodarczym oraz w dobrobycie rodzin i osób. W USA i innych częściach świata różne rodzaje ubezpieczeń są również kluczowymi trybami. Każdego roku sektor ten generuje miliardy dolarów przychodów.

Jednak w branży ubezpieczeniowej nie zawsze jest słońce i tęcza. W rzeczywistości większość firm ubezpieczeniowych pozostaje w tyle, gdy reszta świata zbliża się do nowej ery. Nieuczciwe działania, kosztowne premie odbijają się na popularności tej branży.

Ale blockchain może tutaj zmienić scenariusz. Przewiduje się, że dzięki blockchain branża ubezpieczeniowa wzrośnie z 64,5 mln USD do 1,39 mld USD do roku 2023. Tak więc, zamiast postrzegać blockchain jako wroga, branża ubezpieczeniowa może wykorzystać przełomowy charakter tej technologii, aby odzyskać chwałę.


Dlatego w tym przewodniku skupię się głównie na tym, jak blockchain może zrewolucjonizować tę branżę i dlaczego warto wdrożyć blockchain w ubezpieczeniach.

Zapisać się:Darmowy kurs Podstawy Blockchain

Blockchain w ubezpieczeniach: jakie są główne problemy w sektorze ubezpieczeń?

Branża ubezpieczeniowa z pewnością nie jest doskonała. Tak więc, jeśli zrobisz karierę w tym sektorze, zauważysz, jak tradycyjne procesy ubezpieczeniowe są pełne luk i problemów z bezpieczeństwem. Zobaczmy, z jakimi problemami boryka się obecnie ten sektor.

Ograniczony wzrost rynku

Rozwój rynku w ciągu ostatniej dekady nie był tak duży dla branży ubezpieczeniowej. W rzeczywistości w 2006 r. Stopa wzrostu wyniosła 12,5%, ale w 2010 r. Powoli spadła do 1%. Mimo że wróciła do normy, nadal jest dość niska.

W rzeczywistości wzrost ten jest nieco wyższy niż globalny PKB, ale trzeba to zmienić. Agenci muszą mądrzej podchodzić do swoich strategii i nie mogą brać tego wzrostu za coś oczywistego, ponieważ może on spaść w dowolnym momencie. Ponadto, ponieważ gospodarka pozostaje w tyle, niewiele firm lub osób prywatnych ma pieniądze na ubezpieczenia.

Nieefektywna wymiana danych

Smutna rzeczywistość jest taka, że ​​dane wymieniane we wszystkich elementach branży ubezpieczeniowej są pełne błędów. Ponieważ sektor zbytnio polega na dokumentach papierowych, istnieje wiele błędów popełnianych przez ludzi. Ponadto, często niewłaściwe strony mogą po prostu zmienić zawartość dokumentów, aby oszukać system.

Dlatego w wielu przypadkach ludzie otrzymują dezinformację, co prowadzi do opóźnień w dochodzeniu roszczeń ubezpieczeniowych. Co więcej, firmy mają nawet do czynienia z fałszywymi informacjami dotyczącymi nowych klientów. Ogólnie rzecz biorąc, powoduje to łącznie wiele strat dla sektora. Jeśli to się utrzyma, ten sektor zacznie powoli wymierać.

Zwiększenie liczby fałszywych roszczeń

Jest to jeden z najważniejszych problemów, z jakimi w tej chwili boryka się branża ubezpieczeniowa. Nie możesz sobie nawet wyobrazić, ile wysiłków ludzie podejmą tylko po to, by zdobyć pieniądze z ubezpieczenia. Jednym z najczęstszych są fałszywe roszczenia z tytułu wypadku, w których strona twierdzi, że miała wypadek, ale tak się nigdy nie stało. Ponadto impreza może nawet sama zorganizować wypadek.

W rzeczywistości ten rodzaj oszukańczych usiłowań próbuje wykorzystać charakter umów ubezpieczeniowych i przez większość czasu udaje się to bezkarnie. Nie ma odpowiedniego procesu wykrywania; firma jest zobowiązana zapłacić za przyjęcie.

Jednak to również działa w obie strony. Istnieje również wiele oszustw ubezpieczeniowych, których sprawcą jest firma. W rzeczywistości system nie jest przejrzysty, więc firmy mogą oszukiwać ludzi, aby byli ubezpieczeni, ale pozostawiają wiele luk, które uniemożliwiają im odzyskanie pieniędzy.

Słaba obsługa danych

Kolejną ważną kwestią jest obsługa danych w branży ubezpieczeniowej. W rzeczywistości większość firm ubezpieczeniowych nie jest przygotowana do skutecznego postępowania z tak wrażliwymi danymi. W rezultacie dochodzi do wielu kradzieży danych i problemów z kradzieżą tożsamości.

W większości przypadków protokoły KYC zbierają poufne informacje o swoich klientach i bez odpowiedniego nadzoru lub bezpieczeństwa dane są kradzione.

To poważny problem, a przy rosnącej liczbie cyberprzestępczości nie zniknie on w najbliższym czasie. Dlatego bez ustanowienia odpowiedniego kanału sieciowego firmy nie mogą zapewnić ochrony w zakresie gromadzenia danych.

Przestarzała infrastruktura technologiczna

Branża działa na przestarzałym lub starszym systemie sieciowym. Ponadto tego typu infrastruktura zdecydowanie nie jest w stanie obsłużyć zwiększonego obciążenia pracą przy dużej wydajności. W większości przypadków utrudnia rozwój ubezpieczyciela.

Co więcej, nie może również oferować regulowanych kosztów operacyjnych, spełnienia wymagań klientów i wymagań biznesowych. Świat idzie naprzód i staje się coraz bardziej zależny od zaawansowanych technologii. W tym scenariuszu korzystanie ze starszych sieci będzie miało negatywny wpływ.

Bez odpowiednich protokołów tworzenia kopii zapasowych i zabezpieczeń firmy nie mogą sprostać wymaganiom klientów.

Rosnące koszty operacyjne

Jest to bezpośrednio połączone z wykorzystaniem starszych sieci. W rzeczywistości, ponieważ branża ubezpieczeniowa wciąż korzysta z przestarzałej technologii, potrzebuje więcej zasobów, aby wszystko załatwić. W ten sposób uzyskują bardziej złożony, naturalny model biznesowy, który pochłania czas, pieniądze i zasoby. Ponadto firmy te muszą aktualizować informacje i współpracować z agencjami rządowymi.

Wydawanie tak dużych pieniędzy tylko na zasoby ludzkie prowadzi do błędów i powolnej produkcji. Dlatego w tym przypadku najlepszym sposobem jest rozpoczęcie korzystania z technologii, które mogą wziąć na siebie ciężar i załatwić sprawy w czysty i wydajny sposób..

Za dużo regulacji

Z biegiem czasu branża ubezpieczeniowa staje się coraz trudniejsza. W wielu przypadkach dużym firmom trudno jest uzyskać ubezpieczenie z powodu wszystkich obowiązujących przepisów. W rzeczywistości, jeśli przepisy utrudniają kontakt z klientami, to dlaczego firmy miałyby trzymać się przepisów?

Oczywiście, będziesz potrzebować przepisów w dziedzinie ubezpieczeń, aby prowadzić branżę. Jednak nakładanie zbyt wielu przepisów może działać w obie strony. W każdym razie, jeśli przepisy zaczną wymagać zbyt dużego kapitału, firmy będą podejmować ryzyko za granicą.

Poza tym nie jest to najlepsza praktyka, aby przyciągać klientów.

Powolna inspekcja ubezpieczeniowa

Kolejną kwestią jest powolny i uciążliwy proces kontroli ubezpieczeniowych. Są inspektorzy, którzy sprawdzają, czy roszczenie jest autentyczne, czy nie w przypadku jakiegokolwiek roszczenia ubezpieczeniowego. Ale cały proces jest naprawdę powolny. W wielu przypadkach pełne sprawdzenie i audyt sytuacji może zająć nawet miesiąc.

To nie tylko obniża poziom satysfakcji klientów, ale także znacznie spada w tyle. Co więcej, z powodu błędów ludzkich inspekcja kończy się wielokrotnie niepowodzeniem, a klient musi poprosić o ponowną ocenę. Niestety, bez odpowiednich kanałów problem ten będzie się utrzymywał.

Powolny proces roszczenia ubezpieczeniowego

Jest zbyt wiele kroków, aby popełnić błąd w roszczeniu ubezpieczeniowym. Przede wszystkim zaczyna się od wypełnienia dużej ilości dokumentów, ustawienia się w kolejce i przesłania ich. Następnie firma dokona przeglądu, a następnie rozpocznie proces inspekcji. Jednak przez większość czasu firmom ubezpieczeniowym brakuje siły roboczej lub zautomatyzowanych procesów, aby nadążyć za przytłaczającymi wymaganiami klientów.

W rezultacie dotarcie do roszczenia i przydzielenie zasobów ludzkich do pomocy może zająć dużo czasu. W większości przypadków odbija się to również emocjonalnie na konsumentach, gdy próbują oni zdobyć ubezpieczone pieniądze po stracie bliskiej osoby.

Chcesz dowiedzieć się więcej o wpływie technologii blockchain na branżę ubezpieczeniową? Zapoznaj się teraz z naszym przewodnikiem po blockchainie dotyczącym przypadków użycia ubezpieczeń i aplikacji!

Kluczowe zastosowania Blockchain w ubezpieczeniach

blockchain w infografice ubezpieczeniowej

Blockchain w ubezpieczeniach ma własny zestaw korzyści. Mimo że ta technologia jest wciąż we wczesnej fazie rozwoju, już teraz może rozwiązać wiele problemów ubezpieczeniowych. Zobaczmy, co to jest –

Wykrywanie fałszywych roszczeń

Jak wiesz, oszukańcze roszczenia nękają branżę od dawna. Cóż, to nie tak, że ubezpieczyciele nie robią nic, aby powstrzymać oszustwa. Używają zaawansowanych technologii do walki z tym, ale niestety to w ogóle nie pomaga.

Jednak w jakiś sposób odsetek ten wciąż rośnie. W rzeczywistości większość tych oszustw ma miejsce w przypadku ubezpieczeń zdrowotnych / na życie. Inne rodzaje ubezpieczeń również mają fałszywe roszczenia, ale te 2 mają najwyższy odsetek.

W szczególności blockchain w ubezpieczeniach na życie lub ubezpieczeniach zdrowotnych może pomóc zminimalizować oszukańcze roszczenia. Ponieważ blockchain śledzi wszystkie informacje, nie pozostawiając okruchów dla skorumpowanej strony, pomaga wykryć wszelkie fałszywe roszczenia.

Możesz więc wykorzystać blockchain w swojej firmie, aby zmniejszyć drastyczną liczbę oszukańczych działań.

Ułatwianie roszczeń i procesów ustalania zasad

Cóż, sektor ubezpieczeniowy jest głównym przykładem tego, jak nieefektywność i błędy zdarzają się podczas procesów roszczeniowych i polis. W rzeczywistości może to znacznie zwiększyć koszty, co staje się uciążliwe dla klienta i firmy.

To tylko kwestia czasu, kiedy pośrednicy muszą dostosować się lub zostać zastąpieni przez technologie, które nie popełniają tych wszystkich błędów. Dlatego blockchain może w tym pomóc. Korzystając z funkcji inteligentnych umów, może szybko przejrzeć zestaw reguł przed wypłatą lub odrzuceniem roszczenia. Jest to bardziej wydajne i oszczędza czas dla obu stron.

Zwłaszcza blockchain w ubezpieczeniach zdrowotnych może pomóc usprawnić ten proces, pomagając w ten sposób pacjentom tak szybko, jak to możliwe.

Usprawnienie rutynowych inspekcji

Firmy ubezpieczeniowe muszą codziennie sprawdzać różne aspekty, takie jak dokumenty, nieruchomości i aktywa, aby nadążyć za procesem roszczeniowym. Ponadto bez odpowiedniego dochodzenia gwałtownie rośnie liczba oszukańczych działań. Jednak w tej branży ubezpieczeniowej brakuje personelu. W rzeczywistości branża nie jest przygotowana do usprawnienia procesu inspekcji, a często nawet popełnia różne błędy.

Dlatego logiczne jest rozpoczęcie stosowania łańcucha bloków w ubezpieczeniach zdrowotnych lub innych rodzajach ubezpieczeń, aby odpowiednio usprawnić rutynowe procesy sprawdzania. Tak więc, jeśli czyjeś informacje są przechowywane w bazie danych i są aktualizowane za każdym razem, gdy następuje zmiana, znacznie łatwiej jest śledzić postępy, prawda??

W ten sposób blockchain może naprawdę pomóc.

Zapisać się: Kurs Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP)

Zapobieganie zagrożeniom cybernetycznym

To kolejna z zalet blockchain w ubezpieczeniach. W rzeczywistości branża jest nadal w zbyt dużym stopniu uzależniona od technologii starej generacji. Dlatego nie mogą odeprzeć żadnych cyberataków, kiedy naprawdę muszą, ponieważ nie mają do tego odpowiednich narzędzi. W rzeczywistości kradzież danych i kradzież informacji może kosztować firmy miliardy dolarów.

Jednak dzięki blockchainowi zapobieganie cyberzagrożeniom jest naprawdę łatwe. Ponadto blockchain może oferować najnowocześniejszą technologię potrzebną do powstrzymania cyberataków. Blockchain już udowodnił, że może zapewnić lepsze bezpieczeństwo, a także może zapobiec wielu cyberatakom na dużą skalę.

Ubezpieczenie na żądanie

Ubezpieczenie na żądanie jest obecnie nowym rodzajem opcji i nabiera rozpędu, na jaki zasługuje. Tutaj użytkownicy mogą uzyskać ubezpieczenie bezpośrednio ze swoich urządzeń mobilnych, a nawet komputerów, kiedy tylko tego potrzebują. Chociaż jest już na miejscu, wirtualne wrażenia można znacznie poprawić, jeśli firmy zaczną używać blockchain.

Co istotne, blockchain w ubezpieczeniach zdrowotnych może pomóc skuteczniej zautomatyzować cały proces. Na przykład firmy mogą łączyć inteligentne kontrakty z podstawowymi zasadami zamiast swoich oryginalnych formularzy papierowych. Użytkownicy mają bezpośredni dostęp do inteligentnych kontraktów, przechodzą przez wszystkie niezbędne czynności, a następnie wybierają to, czego potrzebują.

W najlepszym przypadku zajmie to tylko kilka minut!

Śledzenie zasobów w czasie rzeczywistym

Firmy ubezpieczeniowe mają dużo składek dotyczących ubezpieczeń majątkowych lub wypadkowych. Jednak są one nieco trudniejsze do śledzenia lub zarządzania. Jednak gromadzenie wszystkich informacji o nieruchomościach, aktywach lub osobach jest podejściem czasochłonnym i kosztownym.

Ale dzięki blockchainowi mogą śledzić zasoby w czasie rzeczywistym, aby zobaczyć zmiany własności, warunki lub wszelkie inne standardy, które muszą utrzymać. Co więcej, ponieważ wszystkie informacje na blockchainie są weryfikowane, oszczędza to dużo czasu i pieniędzy dla firm.

Zwłaszcza blockchain w ubezpieczeniach na życie może śledzić wszystkie zobowiązania i szybciej usprawniać proces roszczeń ubezpieczeniowych.

Technologia Blockchain jest jedyną w swoim rodzaju technologią, która może zaoferować swoją przydatność w prawie każdej branży. Sprawdź teraz naszą listę ponad 20 przypadków użycia technologii blockchain!

Zapewnianie dynamicznych cen

To nowe podejście do ubezpieczeń, ponieważ firmy próbują przewidzieć czynniki, które zmieniają zachowania konsumentów w stosunku do ubezpieczeń. Na przykład posiadanie tylko statycznego symbolu zastępczego przez cały czas, nawet gdy sytuacja ekonomiczna jest fatalna, sprawi, że ludzie nie będą korzystać z ubezpieczenia.

Tak więc czynniki społeczne i ekonomiczne odgrywają ogromną rolę w określaniu cen tych polis ubezpieczeniowych. Jest to jedna z zalet technologii blockchain w ubezpieczeniach, ponieważ może ona zawsze przewidywać zmiany zachowań konsumentów i wartość rynkową.

Firmy ubezpieczeniowe mogą więc wykorzystywać dane i wprowadzać zmiany w swoich cenach na podstawie rzeczywistego scenariusza.

Zmniejszenie kosztów KYC

Cóż, klient nie będzie nadal ubezpieczał się od jednej firmy ubezpieczeniowej. Zwykle lubią korzystać ze swoich opcji i wybierać najlepsze z różnych firm. Jednak za każdym razem muszą przejść przez te same procedury KYC, co zajmuje dużo czasu.

Ponieważ informacje są takie same w każdej organizacji, jest to bardziej wydajne tylko wtedy, gdy mogą wymieniać dane z jednego źródła do drugiego. Tak więc, jeśli istnieje interoperacyjność, konsument będzie musiał wypełnić informacje tylko raz, a następnie wykorzystać je dla wszystkich innych firm.

W rzeczywistości oszczędza to również wiele kosztów od firm.

Zapewnienie modelu ubezpieczeń peer-to-peer

To inny rodzaj modelu i znacznie bardziej efektywny, gdy działa blockchain. W rzeczywistości tutaj członkowie mogą łączyć swoje pieniądze i zatrzymywać składki dla siebie zamiast ubezpieczycieli. Zwykle członkowie mogą zebrać wszystkie swoje środki w jednym portfelu cyfrowym, a następnie wykorzystać te pieniądze do zainwestowania w sektor ubezpieczeniowy.

Jeśli ktoś zgłosi roszczenie, inwestycja jest wyczerpana, a jeśli nikt nie zgłosi roszczenia, wszystkie środki są zwracane. Co więcej, istnieje już wiele aplikacji, szczególnie w przestrzeni Defi do tego celu.

To kolejna z konkretnych korzyści płynących z blockchain w ubezpieczeniach.

Ciekawi Cię DeFi? Zapoznaj się z naszym kompleksowym przewodnikiem po zdecentralizowanych technologiach finansowych, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Różne firmy wykorzystujące Blockchain w branży ubezpieczeniowej

Wiele rzeczywistych firm inwestuje duże pieniądze w blockchain w projekty ubezpieczeniowe. Sprawdźmy teraz niektóre z nich.

Grupa AIA

AIA Group pracuje nad różnymi projektami ubezpieczeniowymi typu blockchain, a jeden z nich dotyczy rozwiązań bancassurance. Tutaj współpracują z innymi bankami partnerskimi, aby udostępniać sobie dokumentacje na żywo.

MetLife

Obecnie Metlife pracuje dla sektora ubezpieczeń zdrowotnych. Co więcej, za projektem stoi firma LumenLab, będąca bazą innowacji. W rzeczywistości oferują fundusze ubezpieczeniowe dla zmarłych bliskich, a także mogą określić, czy na początku mieli jakieś ubezpieczenie na życie.

Ostrożność finansowa

To jeden z największych projektów związanych z blockchainem ubezpieczeniowym, który wkrótce zmieni scenariusz. W rzeczywistości Prudential Financial chce wykorzystać tę technologię, aby pozbyć się oszukańczych działań, zaoferować klientom lepszą obsługę i przetwarzać dokumentację. Co więcej, może również śledzić postępy w realizacji kontraktu.

AIG

Współpracując z International Business Machines Corp, American International Group pracuje nad rozwiązaniem do stworzenia inteligentnej platformy ubezpieczeniowej. Dlatego platforma ta jest doskonale przygotowana do obsługi międzynarodowych zagadnień ubezpieczeniowych.

Aegon

Aegon pracuje również nad jednym z projektów blockchain ubezpieczeniowych. W rzeczywistości biorą udział w inicjatywie B3i, która wykorzystuje Cordę do wykorzystania blockchain do celów ubezpieczeniowych. Ponadto projekt ten jest w stanie obsłużyć obciążenie pracą procesu reasekuracji i ubezpieczenia.

AXA

AXA wprowadza jedną z najwybitniejszych aplikacji blockchain w ubezpieczeniach. Przedstawiają aplikację Fizzy, która pomoże Ci uzyskać automatyczne i bezpieczne ubezpieczenie na wypadek opóźnionych lotów. Tak więc firma ta oferuje głównie ubezpieczenia obejmujące sektor lotniczy.

Allianz SE

Gigant ubezpieczeniowy Allianz SE pracuje nad rozwiązaniem, które ułatwi międzynarodowe płatności ubezpieczeniowe dla wszystkich klientów korporacyjnych. W każdym razie system jest w tej chwili tokenizowany i oferuje te tokeny do wypłaty roszczeń ubezpieczeniowych.

Assicurazioni Generali

Generali to także kolejna duża firma współpracująca z Accenture dla branży ubezpieczeniowej. W rzeczywistości opracowują rozwiązanie, które zapewni proces reasekuracji wewnętrznych usług ubezpieczeniowych. Co więcej, wraz z dotychczasowymi postępami stanie się to jedną z najlepszych aplikacji blockchain w sektorze ubezpieczeniowym.

Zurych

Zurich współpracuje z Accenture nad rozwiązaniem, które będzie obsługiwać obligacje poręczeniowe. Zwykle obligacje te są niezbędne, aby zagwarantować wykonanie niektórych transakcji biznesowych. Są więc niezwykle ważne dla rynków ubezpieczeniowych.

Liberty Mutual

Liberty Mutual pracuje również nad różnymi typami aplikacji blockchain w sektorze ubezpieczeniowym. Obecnie mają rozwiązanie zwiększające efektywność pomiędzy zarządzaniem danymi cedentów i reasekuratorów.

Czytaj więcej: Lista 50 najlepszych firm korzystających z technologii Blockchain

Przewidywalne wyzwania

Środowisko konkurencyjne

Cóż, blockchain to nowa technologia, która z biegiem lat powoli zyskuje na popularności. Tak więc każda konkurencja dotycząca rynku ubezpieczeń będzie konkurować o nową dziedzinę. Wiele firm już inwestuje w blockchain i obawiają się, że korporacje mogą zdobyć całą chwałę.

W tym sensie startupy nie będą miały innego wyboru, jak tylko zainwestować w kosztowne rozwiązania blockchain. Ale jeśli te rozwiązania nie będą działać wystarczająco dobrze, mogą nawet zbankrutować. Więc widzisz, im więcej firma próbuje zintegrować blockchain, tym bardziej konkurencyjny stanie się rynek.

Utrzymanie i zarządzanie

To jedno z ograniczeń blockchain w ubezpieczeniach. W rzeczywistości blockchain nie jest wyposażony w system zarządzania. Ma charakter zdecentralizowany i rozproszony, więc nie ma potrzeby stosowania systemu zarządzania. Ale przedsiębiorstwa nie mogą działać bez modeli zarządzania.

Ich procesy lub modele biznesowe nie mogą działać w ten sposób. Co więcej, utrzymanie łańcucha bloków jest również poważnym problemem, ponieważ firmy będą potrzebować ekspertów do utrzymania tej nowej technologii. Dlatego nie ma sposobu, aby ominąć oba te parametry i nadal korzystać z technologii.

Brak regulacji prawnych

Kolejnym jednym z głównych ograniczeń blockchain w ubezpieczeniach jest brak regulacji. A dokładniej warunki prawne. Cóż, cała koncepcja ubezpieczenia obraca się wokół środowiska prawnego. Bez odpowiednich przepisów lub praw system nie może działać. Na przykład konsumenci i firmy potrzebują możliwości zwrócenia się o pomoc do sądów i prawników.

Jak mogą rozwiązać problem w jakimkolwiek sporze, jeśli nie ma pojęcia prawa lub regulacji? Ale blockchain nie oferuje tego typu funkcji. Jest to więc również ogromne wyzwanie, któremu sektor musi sprostać.

Niska skalowalność

Uważam, że jest to jedno z ostatecznych ograniczeń blockchain w ubezpieczeniach. W rzeczywistości blockchain wciąż znajduje się we wczesnej fazie rozwoju. Chociaż obecnie dostępnych jest wiele rozwiązań, w większości przypadków nie są one w stanie pozbyć się problemu skalowalności.

Tak więc, gdy w sieci jest zbyt wielu uczestników, wydajność tej sieci drastycznie spadnie. Doprowadzi to do spowolnienia produkcji i transakcji. Oczywiście żadna firma tego nie chce. Ale w tej chwili nie ma zbyt wielu opcji do wyboru. Tak więc, jeśli blockchain chce zdobyć globalne uznanie, musi na dobre rozwiązać problem skalowalności.

Aby wdrożyć rozwiązania oparte na technologii blockchain, musisz zrozumieć podstawowe wyzwania. Dowiedz się więcej z naszej listy 10 najważniejszych wyzwań związanych z wdrażaniem łańcucha bloków w przedsiębiorstwach.

Uwaga końcowa

Blockchain w ubezpieczeniach może otworzyć sferę nowych możliwości i innowacji. Sektor ten pozostaje w tyle w wyścigu o stabilność gospodarczą. Zatem najwyższy czas, aby ten sektor wykorzystał cechy tej technologii.

Gdy firmy zaczną wdrażać blockchain w ubezpieczeniach, będą powoli zmieniać scenariusz z gorszego na lepszy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o technologii blockchain lub chcesz rozpocząć pracę nad projektem, zaproponujemy Ci skorzystanie z naszego bezpłatnego kursu blockchain.

Po co czekać? Przejmij inicjatywę i zanurz się teraz w krainę kreatywności!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me