Świat kryptowalut jest coraz bardziej zalewany serią nowych pomysłów i innowacji, ponieważ monety próbują potwierdzić swoją przewagę konkurencyjną i wyjątkowość. Ardor vs Ethereum (ETC) wydaje się być najnowszą walką, która nabiera kształtu, jako broń kryptowalutowa przyciągająca uwagę ludzi.

Jak więc ci dwaj są sprawiedliwi wobec siebie

Ardor vs Ethereum: Cel

Ardor rzuca się w oczy jako platforma blockchain-as-a-service który pozwala ludziom korzystać z technologii blockchain w łańcuchach podrzędnych. Blockchain jako usługa oferuje główny łańcuch, który obsługuje bezpieczeństwo blockchain, a także decentralizację oraz konfigurowalne łańcuchy podrzędne, które obsługują inne transakcje.


Ardor Blockchain

Źródło zdjęcia: Ardor

Twórcy Ardora to ci sami, nad którymi pracowali NXT, kolejny projekt blockchain, który ma na celu demokratyzację dostępu do technologii blockchain. Głównym celem Ardor jest rozwiązanie krytycznych problemów związanych z rozdęciem łańcucha bloków, a także skalowalnością i dostosowywaniem.

Z drugiej strony Ethereum to otwarte oprogramowanie oparte na technologii blockchain. Rozproszona sieć blockchain zapewnia platformę, dzięki której programiści mogą tworzyć i wdrażać zdecentralizowane aplikacje.

Ethereum jest zbudowany w sposób, który umożliwia programistom tworzenie inteligentnych kontraktów, czyli skryptów, które automatycznie wykonują zadania, gdy zostaną spełnione określone warunki.

Ardor vs Ethereum: The Pros

Korzyści Ardor

Źródło zdjęcia: Ardor

Ardor będący ewolucją NXT, który był pierwszym blockchainem, jaki kiedykolwiek zbudowano od podstaw, zawiera wiele ulepszeń możliwych dzięki zmianie podstawowego łańcucha bloków. Na początek uwalnia się od dużej ilości danych do zwiększyć wydajność i przyspieszyć tworzenie wielu łańcuchów.

Łańcuch nadrzędny Ardor przechowuje tylko istotne informacje, podczas gdy inne informacje o transakcjach są przenoszone do łańcuchów podrzędnych. Blockchain Ardor jest zatem mniej uciążliwy i wydajniejszy w przypadku transakcji.

W przeciwieństwie do tego Ethereum, podobnie jak sklep Bitcoin, przetwarza transakcje na jednym łańcuchu bloków. Z tego powodu ma obecnie pojemność 121 GB blockchain, co oznacza, że ​​musi nastąpić ponowna walidacja dla wszystkich nowych węzłów. To wyjaśnia problemy ze skalowalnością.

Bezpieczeństwo z Ardor blockchain jest również na innym poziomie dzięki łańcuchom rodzic-dziecko, które oddzielają od siebie transakcje i dane.

Ardor jest nazywany „WordPress w łańcuchu bloków”, ponieważ oferuje interfejs wolny od ulic, z którego ludzie mogą korzystać bez potrzeby kodowania. Z drugiej strony Ethereum został zbudowany, aby wyświetlać wysoki poziom dostosowywania, idealny dla programistów z dopracowanymi umiejętnościami kodowania.

Ardor vs Ethereum: Wady

ETH

Źródło zdjęcia: Ethereum

Ardor jest nadal we wczesnej fazie rozwoju. Chociaż pokazał perspektywy bycia wartościowym dla użytkowników, programistów i firm, wciąż ma przed sobą długą drogę. Minie trochę czasu, zanim stanie się nazwą głównego nurtu w przestrzeni kryptowalut.

Z drugiej strony Ethereum oferuje podstawowe fakty technologiczne. Na początek platforma działa w oparciu o inteligentne kontrakty, które stają się popularne, dzięki czemu cała sieć jest solidna technologicznie i ugruntowana.

Ardor nie może równać się z popularnością, jaką Ethereum zyskał w krótkim okresie, ponieważ działa jako platforma darowizn dla początkowych ofert monet. Platforma pomogła wielu projektom uzyskać maksymalną widoczność dzięki ekonomicznie motywowanym wysiłkom.

Sprawdź nasze inne porównania:

  • Bitcoin kontra Ethereum? Co za różnica?

  • Ethereum vs Litecoin: Dlaczego LTC jest dla transakcji i ETH dla inteligentnych kontraktów?

  • EOS vs Ethereum: Potencjalny zabójca Ethereum!

  • NEO vs Ethereum: co jest lepsze?

  • Ethereum vs Ripple: szczegółowe porównanie

Podsumowanie

Wydaje się, że Ardor nabiera rozpędu w przestrzeni kryptowalut dzięki nowym innowacyjnym sposobom strukturyzacji infrastruktury i bezpieczeństwa blockchain. To powiedziawszy, może być tylko kwestią czasu, zanim firmy go wdrożą, ponieważ nie wymaga wysokiego poziomu wiedzy specjalistycznej ani ciągłej konserwacji.

Z drugiej strony Ethereum pozostaje preferowanym projektem blockchain dla programistów, biorąc pod uwagę jego unikalne zasoby do opracowywania inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji. Chociaż wydaje się, że Ethereum ma przewagę nad Ardorem, okaże się, czy utrzyma swoją przewagę.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me