Ethereum vs. Ripple: szczegółowe porównanie

Ethereum kontra Ripple to bitwa, która nabiera kształtu, gdy dwa projekty blockchain nadal zasilają przełomowe rozwiązania, które mają poważne konsekwencje dla różnych sektorów. Więc czym te dwa popularne projekty blockchain różnią się od siebie, a wszystkie są oparte na technologii blockchain?

Ripple Vs. Ethereum: główny cel

Ethereum zostało stworzone w celu konkurowania z instytucjami finansowymi poprzez zapewnienie zdecentralizowanej sieci, w której ludzie mogą handlować i prowadzić działalność bez kontroli ze strony jakiegokolwiek scentralizowanego organu. Jest to zatem forum, na którym ludzie spotykają się, aby tworzyć projekty i uzgadniać, w jaki sposób można wprowadzić różne zmiany.

Ethereum jest również używany do zbliżania rówieśników w projektach, w które wierzą. Jest również używany do wspierania rozwoju i tworzenia nowych tokenów zbiorczo zwanych ERC20.

Z drugiej strony Ripple powstał po to, aby wspierać instytucje finansowe, a nie rywalizować z nimi. Blockchain projekt ma na celu ułatwienie instytucjom finansowym przeprowadzania transakcji finansowych na łańcuchu bloków. Projekt nie jest zdecentralizowany, ale scentralizowany, przez co wymagany jest konsensus, aby zmiany miały wpływ.

RippleNet, który jest obsługiwany przez Ripple, to rozwiązanie typu blockchain, które staje się coraz bardziej popularne w ułatwianiu płatności transgranicznych. Sieć oferuje również błyskawiczne rozliczanie transakcji i dwukierunkowe przesyłanie wiadomości.

Ripple sprzedaje się jako przydatny mechanizm transakcji transgranicznych, ponieważ Ethereum uważa się za token cyfrowy i jednostkę do wymiany.

Ethereum vs. Ripple: technologia i przyszły rozwój

Ripple to rozproszony system płatności typu open source, który umożliwia natychmiastowe płatności przy minimalnych opłatach. Protokół sieciowy umożliwia transakcje między wieloma walutami bez potrzeby centralnego organu.

Z drugiej strony Ethereum to oprogramowanie, które umożliwia weryfikacja i wykonanie kodu w łańcuchu blokowym Ethereum. Ethereum zapewnia również obsługę zdecentralizowanych aplikacji, które są podobne do tradycyjnych aplikacji komputerowych, ale mają zwiększoną warstwę bezpieczeństwa i mniejsze ryzyko przestojów.

Ripple Vs. Ethereum: dystrybucja monet

Księga XEP firmy Ripple jest utrzymywana w algorytmie konsensusu protokołów, który różni się od systemów proof-of-work powszechnie stosowanych w innych kryptowalutach. Wszystkie monety na rodzimą walutę projektu zostały wstępnie wydobyte przy uruchomieniu, co oznacza, że ​​nie można wydobywać XRP.

Na początku projektu wydobyto 100 miliardów monet XRP, których Ripple posiada 7 miliardów. Ripple kontroluje również około 55 miliardów monet XRP za pośrednictwem rachunku powierniczego.


Z drugiej strony Ethereum jest utrzymywane przy użyciu algorytmu proof of work o nazwie Ethash. Ether to podstawowa kryptowaluta, która zasila sieć i działa jako forma płatności za obsługę rozproszonych aplikacji na platformie.

W przeciwieństwie do Ripple, Ethereum można wydobywać w procesie, który polega na konfigurowaniu komputerów przez górników do rozwiązywania zagadek kryptograficznych. Ponadto w 2014 r. Stworzono łącznie 60 mln eterów dla wpłacających w przedsprzedaży w 2014 r., Z czego 20% lub 12 mln trafiło na fundusz rozwojowy..

Ethereum vs. Ripple: skalowalność

Porównanie Ripple i Ethereum nie byłoby kompletne bez spojrzenia na aspekt skalowalności dwóch projektów blockchain. Skalowalność odnosi się do całkowitej liczby transakcji, które łańcuch bloków może obsłużyć w określonym czasie.

Ripple ma przewagę nie tylko w stosunku do Ethereum, ale także innych kryptowalut, ponieważ jego łańcuch blokowy może przetwarzać do 1500 transakcji na sekundę. To 100 razy więcej niż to, co jest w stanie przetworzyć Ethereum, przewaga, która spowodowała, że ​​sieć przyciągnęła duże zainteresowanie głównego nurtu systemu finansowego.

Ripple ma również przewagę nad Ethereum, jeśli chodzi o szybkość transakcji. Ethereum dostarcza transakcję co dwie minuty. Z drugiej strony Ripple może dostarczać transakcję co cztery sekundy.

Sprawdź nasze inne porównania:

  • Bitcoin kontra Ethereum? Co za różnica?

  • Ethereum vs Litecoin: Dlaczego LTC jest dla transakcji i ETH dla inteligentnych kontraktów?

  • EOS vs Ethereum: Potencjalny zabójca Ethereum!

  • Ardor vs Ethereum: jakie są wady i zalety?

  • NEO vs Ethereum: co jest lepsze?

Wniosek

Ripple triumfuje Ethereum, jeśli chodzi o obsługę przelewów walutowych, biorąc pod uwagę jego prędkość transakcji i całkowitą liczbę transakcji, które może obsłużyć w ciągu sekundy. Z drugiej strony Ethereum pokonuje Ripple, jeśli chodzi o radzenie sobie z szeregiem skomplikowanych interakcji między wieloma stronami, co jest przewagą, która widziała, że ​​jest używana do takich rzeczy, jak inteligentne kontrakty.

Oczekuje się, że walka Ethereum kontra Ripple będzie trwała przez wiele lat, biorąc pod uwagę, że te dwa rozwiązania blockchain mają przewagę w swoich obszarach specjalizacji.

Podobał Ci się ten artykuł? Sprawdź Stellar vs Ripple.

Nowy na tym świecie? Zapoznaj się z kompletnym przewodnikiem dla początkujących, jak inwestować w kryptowaluty.

* Zastrzeżenie: artykuł nie powinien być traktowany jako i nie ma na celu zapewnienia żadnych porad inwestycyjnych. Roszczenia przedstawione w tym artykule nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być traktowane jako takie. Przeprowadź własne badania i zapoznaj się z pełną treścią Zastrzeżenia.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map