NEO vs Ethereum: co jest lepszą inwestycją?

Jest już prawie połowa 2018 roku i być może najwyższy czas, abyś zainwestował w kryptowalutę. Wszyscy wiemy o Ethereum, krypto z drugim najwyższym kapitałem rynkowym, który dostarczył nam inteligentne kontrakty. Cóż, NEO jest w zasadzie taki sam. Ludzie nazywają to nawet „chińskim ethereum” lub „eterem wschodu”.

Czy to ta sama technologia? Nie, w filozoficznym i technicznym POV mają wiele różnic. Przyjrzyjmy się więc tym dwóm i zdecyduj, która moneta ma większy potencjał. Kto jest lepszym rywalem? To jest NEO kontra Ethereum. Niech bitwa się rozpocznie!

NEO vs Ethereum: Bitwa o doświadczenie i młodość

Ethereum ma zaszczyt być pierwszym graczem, co oznacza, że ​​cieszy się większym uznaniem niż nowonarodzona chińska wersja.

Ale NEO jest mądrzejszy, młodszy i szybszy. Wspierają ich wielkie nazwiska. Wspiera go rząd chiński, a także państwo i banki narodowe. Nawet giganci technologiczni, tacy jak Alibaba i Microsoft, stoją za błyskawicznym wzrostem tego altcoina pod koniec 2017 roku.

Filozoficznie, obaj mają ten sam rodzaj wizualizacji rynku. Zarówno Ethereum, jak i NEO są społecznością blockchain non-profit, która koncentruje się na inteligentnych kontraktach lub inteligentnej gospodarce.

Portfel Ethereum ma walutę o nazwie Ether, podczas gdy NEO ma NEO i Gas. Jak wspomniano wcześniej, Ethereum jest starszy, dlatego posiada drugi tytuł w świecie kryptowalut o kapitalizacji rynkowej wynoszącej 57 miliardów dolarów.

NEO jest dużo młodym człowiekiem, który wierzy w tę samą ideologię, ale zajmuje 11. pozycję z kapitalizacją rynkową na poziomie 3,4 miliarda dolarów. Jednak kryptowaluta NEO wykazuje duży potencjał, ponieważ cena kryptowaluty NEO wzrosła do 52 USD.

NEO ma Tech!

Ethereum po prostu pragnie, by znów stały się młodsze. Ale są głęboko zakorzenieni na rynku i nie mogą teraz ulepszać technologii. Na przykład NEO może obsłużyć 10000 transakcji na sekundę, podczas gdy Ethereum może obsłużyć zaledwie 15.

NEO używa do walidacji bardziej zaawansowanego algorytmu konsensusu o nazwie dBFT, podczas gdy Ethereum wciąż trzyma się starszego algorytmu Proof of Stake. Proof-of-Stake (POS) jest uważany za bardziej energochłonny i cięższy.


NEO obsługuje bardziej popularne C # i Java. Zamierzają nawet dodać Python and Go jako dodatkowy język. Dlatego coraz więcej programistów może brać udział w technologii blockchain.

Z drugiej strony Ethereum używa nieco niekonwencjonalnego języka programowania o nazwie Solidity. Nie możesz znaleźć odpowiedniej liczby programistów znających język. To kolejny minus dla starszego brata.

NEO ma również lepszą technologię do radzenia sobie z hackami i cyberatakami niż Ethereum. W jaki sposób? Mają mechanizm anty-kwantowy NeoQS, aby lepiej radzić sobie z tymi atakami. Ponieważ Ethereum nie ma takiego rodzaju pomiaru ochrony, są lekko cofnięci.

Ale istnieje ogromna różnica między naturą tych dwóch ekosystemów. Ethereum można wydobywać, podczas gdy NEO nie. Ponadto NEO nie zezwala na ułamki, mają tylko liczby całkowite. Podczas gdy Ethereum można kupić lub sprzedać w ułamkach.

W tej bitwie NEO vs Ethereum NEO ma wyraźną przewagę.

Kto ma lepsze kopie zapasowe i wsparcie?

NEO jest kryptowalutą przyjazną dla banków, co jest zasadniczo sprzeczne z ogólną ideą decentralizacji. Krypto ma wyraźne zaangażowanie rządu chińskiego. Jak widzieliśmy w przeszłości, Chiny to ogromny rynek i są w stanie pokonać zachodnie firmy pod względem użytkowników. Widzieliśmy to w przypadku Alibaba, ponownie byliśmy tego świadkami w przypadku WeChat. Mogą stanowić poważne wyzwanie dla zachodniego rynku technologii.

Ethereum jest prawie przeciwieństwem NEO. Sprzeciwiają się centralizacji i zaangażowaniu rządu. Mają więc ogromną liczbę ogólnych fanów, którzy stoją na straży prawdziwego celu kryptowaluty.

Sprawdź nasze inne porównania:

  • Bitcoin kontra Ethereum? Co za różnica?

  • Ethereum vs Litecoin: Dlaczego LTC jest dla transakcji i ETH dla inteligentnych kontraktów?

  • EOS vs Ethereum: Potencjalny zabójca Ethereum!

  • Ardor vs Ethereum: jakie są wady i zalety?

  • Ethereum vs Ripple: szczegółowe porównanie

Końcowe przemyślenia

Jak na razie, w tej bitwie NEO vs Ethereum nadal powinieneś trzymać się Ethereum, ponieważ jest ono bardziej zaufane i znajduje się w głównym nurcie od dłuższego czasu i powoli zaczynasz zmniejszać lukę z Bitcoinem, dziadkiem. Powinieneś śledzić wiadomości Ethereum.

Ale z drugiej strony powinieneś uważnie obserwować wiadomości dotyczące kryptowalut NEO i być na bieżąco z prognozami i cenami neo kryptowaluty. Kto zostanie nowym Bitcoinem? NEO ze swoją inteligentną ekonomią lub Ethereum z pionierską wizją. Wybór należy do Ciebie i tylko Ciebie!

Podobał Ci się ten artykuł? Sprawdź Stellar vs Ripple i Ethereum vs Ripple.

Nowy na tym świecie? Zapoznaj się z najlepszym przewodnikiem dla początkujących, jak inwestować w kryptowaluty.

* Zastrzeżenie: artykuł nie powinien być traktowany jako i nie ma na celu zapewnienia żadnych porad inwestycyjnych. Roszczenia przedstawione w tym artykule nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być traktowane jako takie. Przeprowadź własne badania i zapoznaj się z pełną treścią Zastrzeżenia.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map