W branży, która nie istniała nawet od dziesięciu lat, wiele osób odcisnęło swoje piętno i wprowadziło pomysły i innowacje, które pomogły ulepszyć społeczność kryptowalut i blockchain. Jedną z takich osobowości jest Alex Tapscott.

Alex Tapscott, Kanadyjczyk z obywatelstwa, urodził się w 1986 roku w rodzinie pana Dona Tapscotta i pani Any Pauli Lopes, autorki bestsellerowej książki Wikinomics, The Digital Economy. Alex Tapscott jest autorem, doradcą i inwestorem venture capital. Większość jego prac kręci się wokół strategii biznesowych, pomysłów i innowacji technologicznych.

Urodził się w Toronto, Ontario, Kanada. Kryptowaluta znalazła się w centrum uwagi w 2009 roku, a Alex zaczął o tym czytać, zaczął studiować, czym jest blockchain, jak używane są kryptowaluty itp. Dlatego większość jego prac literackich obraca się wokół technologii blockchain, kryptowalut i ich zastosowania ze szczególnym zainteresowaniem. w Bitcoin jest pierwszą kryptowalutą głównego nurtu.

Alex jest inwestorem venture capital z wyboru Career, ze szczególnym zainteresowaniem kryptowalutami i blockchainem, założył firmę o nazwie NextBlock Global. Podobnie jak jego ojciec, Alex pasjonuje się biznesem. Jego ojciec, Don Tapscott, napisał kilka książek, opublikował kilka artykułów z takich dziedzin jak technologia, biznes i społeczeństwo. I co zabawne, był współautorem książki ze swoim synem, zanim zatytułował ją „Blockchain Revolution: Jak technologia stojąca za Bitcoin zmienia pieniądze, biznes i świat.


Blockchain Revolution Alex

Kredyty obrazkowe: @alextapscott

Dan Tapscott jest także rektorem Trent University i profesorem w Rotman School of Management. Dzięki takiemu poziomowi doświadczenia i pomocy środowiskowej, jaką Alex ma do dyspozycji, stał się wybitną postacią w społeczności blockchain, dzięki czemu jest zapraszany na seminaria i konferencje, aby przemawiać na temat Blockchain i kryptowalut, tak jak ostatnio 21 czerwca 2018, biorąc udział w @ zorganizowana przez ideacity konferencja dotycząca technologii blockchain.

Ma osobistą stronę internetową, na której publikuje związane z nim materiały, takie jak filmy wideo, wywiady, publikacje itp. Jego witryna to www.alextapscott.com. Można się z nim również skontaktować na Twitterze, używając jego pseudonimu „@alextapscott.„Jego firma NextBlock Global jest firmą inwestycyjną, która koncentruje się na„ aktywach ”finansowych, takich jak Bitcoin, Ethereum i inne kryptowaluty. Jest również zaangażowany w pomaganie start-upom Blockchain w radzeniu sobie dobrze. Oprócz tego, że Alex jest dyrektorem generalnym i założycielem NextBlock Global, jest także współzałożycielem Blockchain Research Institute obok Don Tapscott.

KIM JEST ALEX TAPSCOTT? RODZINA, KARIERA I EDUKACJA

Urodzony w czteroosobowej rodzinie, rodzinie Dona Tapscotta i Any Pauli Lopes, Alex dorastał w rodzinie, która miała znaczący wpływ na jego życie i karierę. Ma rodzeństwo o imieniu Nicole Tapscott. Pan Dan Tapscott jest o dwanaście lat starszy od jego małżonka, którego urodził się w roku 1947, a dokładnie 1 czerwca. Jest prezesem Tapscott Group. Jest autorem i współautorem około piętnastu książek.

Jest zaangażowany w międzybranżowe grupy, które chcą zaproponować rozwiązania problemów politycznych w przestrzeni blockchain i kryptowalut. Uczestniczy także w szczycie ze swoim synem Alexem, gdzie obaj rozmawiają o kwestiach związanych z blockchainem. Don posiada tytuł Bachelor of Science (B.Sc.) w dziedzinie psychologii i statystyki na Uniwersytecie Alberty. Posiada również tytuł magistra w dziedzinie metodologii badań. Wreszcie jest członkiem zakonu kanadyjskiego.

Matka Alexa, Ana Paula Lopes, Portugalka z narodowości, urodziła się w 1959 roku. Mieszka z mężem w Toronto w Kanadzie i jest innowatorem społecznym & przedsiębiorca, mówca publiczny. Uzyskała tytuł Bachelor of Arts (B.Arts) na Uniwersytecie w Toronto. W swoim kraju została doceniona po tym, jak prezydent Portugalii w 2014 roku przyznał jej Order of Merit. I podobnie jak jej mąż, została członkiem zakonu kanadyjskiego w 2011 roku cztery lata przed mężem.

Alex jest szczęśliwym mężem Amy Welsman.

Alex dzięki swojej książce, której jest współautorem wraz z ojcem, zyskała duże uznanie. Książka jest bestsellerem Toronto Star, a także stała się Globe and Mail. Financial Times, wśród innych znanych organizacji, przeczytał i zrecenzował tę książkę. Recenzja Harvard Business również została opublikowana w książce. W przeglądzie Financial Times powiedzieli

„The Tapscott’s w swojej książce to dokładny, dobrze napisany i wyważony przewodnik po kolejnej wielkiej rzeczy w technologii”.

Pierwsze wystąpienie Alexa, który poprowadził wykład TEDx, miało miejsce w październiku 2016 r. W San Francisco. Obecnie pełni funkcję doradcy w radzie doradczej niezależnej kanadyjskiej agencji ds. Organizacji wyborów federalnych, ELECTIONS CANADA. Jest także członkiem rady doradczej startupów takich jak Paycase i Nuco. 16 marca 2017 roku ogłosił uruchomienie International Blockchain Research Institute na DC Blockchain Summit, którego gospodarzem była Izba Handlu Cyfrowego..

MIĘDZYNARODOWY INSTYTUT BADAWCZY BLOCKCHAIN

International Blockchain Research Institute to inicjatywa, która łączy rząd Kanady, inne organy rządowe i korporacje z sektora prywatnego, aby współpracować w celu zebrania błyskotliwych umysłów w badaniach sektora publicznego i prywatnego, pomagając im budować gospodarki oparte na blockchain na całym świecie . Fundusze dla tego instytutu byłyby pobierane z portfela finansowanego przez rządy, korporacje publiczne i prywatne, a także startupy blockchain.

Dzięki tej inicjatywie zapoczątkowałaby się nowa era, która zachęciłaby społeczność blockchain i kryptowalut do rozwoju, tak jak powstały startupy technologiczne w Internecie. Członkami założycielami tej inicjatywy są IBM, Accenture, SAP, Digital Asset, NASDAQ, Centrica, PepsiCo, Liberty Global, Ontario Government, University Health Network oraz firmy blockchain, takie jak WISeKey, YouBase, Cosmos, Votem, Artlery, Paycase, Nuco, itd. Oczekuje się, że w miarę upływu czasu lista ta będzie się powiększać i obejmować członków rządów, firmy prywatne.

Kiedy Alex ogłosił to ogłoszenie, zwrócił uwagę na zalety takiego instytutu, stwierdzając, że Kanada ma stosunki z niektórymi z wiodących na świecie badaczy i startupów zajmujących się technologią blockchain. Ten instytut jest obarczony odpowiedzialnością za pracę nad różnymi strategiami ze start-upami, aby urzeczywistnić gospodarkę blockchain. Ta ogromna rola to praca ekspertów w dziedzinie technologii blockchain, w ramach której dają oni również startupom wolną rękę w proponowaniu nowych pomysłów, które wydają się bardziej wspólnym wysiłkiem..

Pierwsza faza programu rozpoczęła się 3 kwietnia 2017 r. I potrwa do 20 grudnia 2017 r. „Elementy składowe programu” składają się z raportów i narzędzi, które przedstawiają wnioski programu wśród członków instytutu, tj. Organizacje członkowskie, webinaria i briefingi dla kadry kierowniczej..

ALEX TAPSCOTT & NEXTBLOCK GLOBAL

Ta firma założona przez Alexa Tapscotta i Charliego Morrisa w 2017 roku w Toronto w Ontario w Kanadzie jest firmą inwestującą w aktywa cyfrowe. NextBlock to jeden z wiodących na świecie start-upów technologicznych wspierających ruch technologii blockchain. W tej firmie jest tylko dwóch członków i to właśnie oni są wspomnianymi powyżej, z których ostatni pełni również funkcję Dyrektora ds. Inwestycji. W tym samym roku firma przeszła proces finansowania, w którym zrealizowała około dwudziestu milionów dolarów (20 milionów dolarów). Proces finansowania zakończył się 31 lipca 2017 r. Oficjalna strona internetowa firmy to www.nextblock.co, jest tam niewiele informacji lub nie ma ich wcale. Obecnie witryna jest tymczasowo dostępna.

Po założeniu w 2017 roku Alex ogłosił, że NextBlock skupi się na inwestycjach w kosmos za pośrednictwem ICO. Nie wiedzieliśmy, że te inwestycje zostaną przyciągnięte przez fałszywe ICO.

Firma została zakończona kilkoma kontrowersjami. 1 listopada 2017 r. Forbes poinformował, że firma fałszywie wymieniła cztery wybitne osobowości blockchain na członków swojej rady doradczej. Po usunięciu tego zarzutu i przeprowadzeniu dochodzenia okazało się, że zarzut był prawdziwy. W konsekwencji firma przerywa swój plan publicznego notowania i zwraca pieniądze inwestorom.

REWOLUCJA BLOCKCHAIN: JAK TECHNOLOGIA ZA BITCOINEM ZMIENIA PIENIĄDZE, BIZNES I ŚWIAT.

Ta książka jest pierwszą publikacją, którą Alex napisał ze swoim tatą. Ponieważ mają podobne odczucia co do przyszłości blockchain i kryptowalut. Książka została wydana 5 maja 2016 roku w Rotman School of Management. Następnie duet rozpoczął dziesięciogodzinną wycieczkę po mieście na Uniwersytecie w Toronto, gdzie rozmawiali na tematy poruszone w swojej książce. W trakcie swojej podróży odbyli wewnętrzne spotkanie z kilkoma liderami biznesowymi i technologicznymi i jasno dyskutowali, w jaki sposób technologia blockchain zmieni sposób prowadzenia firm, w jaki sposób Internet jest wykorzystywany do ulepszania systemów finansowych. Blockchain jest znany jako księga publiczna, w której transakcje są przechowywane, rejestrowane, potwierdzane i przetwarzane. Technologia ta zyskała rozgłos dzięki kryptowalutom Bitcoin i stała się szablonem dla innych projektów kryptowalut.

Jednak Tapscott w swojej książce argumentuje, że blockchain, który rewolucjonizuje świat, miałby znacznie większy wpływ, niż byłby używany do zdigitalizowanej waluty. Ponieważ blockchain jest programem nieedytowalnym, a wszystkie informacje na nim zawarte można usunąć, zapewnia to poczucie bezpieczeństwa aktywów finansowych. Każdemu uczestnikowi w łańcuchu bloków przypisuje się unikalną tożsamość w postaci kombinacji cyfr i liter, tak aby w przypadku zawarcia transakcji w łańcuchu można było prześledzić źródło i miejsce docelowe.

Dzięki tego rodzaju identyfikacji Tapscott argumentuje, że łańcuch bloków można wykorzystać do takich rzeczy, jak procesy głosowania. Jak wiadomo w różnych krajach, głosowanie jest przeprowadzane przez pojedyncze osoby i wiąże się z nim wiele wyzwań, które obejmują fałszowanie, podwójne głosowanie itp. Zastosowanie łańcucha bloków może pomóc zmniejszyć i wyeliminować takie problemy, ponieważ istnieje szczególny klucz do osoby. a jeśli poszczególne głosy, głos jest rejestrowany i udostępniany w łańcuchu, nie można go edytować ani usunąć.

Ponadto blockchain eliminuje zawodność stron trzecich w udostępnianiu przejrzystych, dostępnych i tanich transakcji. Chociaż internet istnieje od trzydziestu lat, aby zmienić sposób, w jaki odnosimy się do siebie i naszej świadomości społecznej, powiedział, sposób, w jaki prowadziliśmy handel, był tym samym starym, nieefektywnym procesem ze strony osób trzecich. Będąc również zdecentralizowaną siecią, blockchain może istnieć jako niezależna struktura do prowadzenia spraw korporacji.

Książka obejmuje wiele tematów, od tego, czym jest bitcoin, blockchain, aktywa kryptograficzne, wykorzystanie blockchain i tak dalej. Demistyfikuje zrozumienie, jakie wiele osób ma na temat łańcucha bloków. Wzrost i spadek ceny Bitcoin z biegiem czasu sprawił, że wiele osób straciło swoje inwestycje i określiło branżę jako oszustwo.

Jednak tak nie jest i ta książka wyraźnie to wyjaśnia. W książce poznaliśmy typy aktywów kryptograficznych, których jest siedem, tj. Kryptowaluty takie jak Bitcoin, platformy takie jak Ethereum, na których uczestnicy mogą realizować inteligentne kontrakty, trzecią są aplikacje działające w tych sieciach. Aplikacje te nazywane są Dapps, czyli zdecentralizowanymi aplikacjami, a wiele z nich działa na Ethereum, NEO lub IOTA. Istnieją również tokeny bezpieczeństwa, które służą do reprezentowania kapitału w firmie. Piąty typ to tokeny aktywów naturalnych, tj.Te tokeny są zasobami cyfrowymi, które mają odpowiadający im zasób fizyczny. Szósty to kolekcje Crypto, np.CryptoKitties. A ostatnią z nich są kryptowaluty fiducjarne, takie jak USD Tether.

W przeglądzie Harvard Business Review opublikowanym 1 marca 2017 r., Książka została wyjaśniona w świetle tego, jak Blockchain zmienia globalne finanse, a kryptowaluty takie jak Bitcoin są granicami.

Książka omawia również zmienność rynku kryptowalut i sposoby rozwoju jego gospodarki. Ta książka jest obowiązkowa dla każdego entuzjasty kryptografii i każdego, kto chce założyć startup technologiczny.

Możesz przeczytać więcej o Księdze tutaj.

Bibliografia:

 1. http://www.goldmansachs.com/our-thinking/talks-at-gs/alex-tapscott.html
 2. https://www.thestar.com/news/gta/2016/05/05/don-and-alex-tapscott-predict-upcoming-digital-revolution.html
 3. https://m.nasdaq.com/article/don-tapscott-announces-international-blockchain-research-institute-cm762234
 4. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Alex_Tapscott
 5. https://www.forbes.com/sites/laurashin/2017/11/01/alex-tapscotts-crypto-vc-firm-going-public-with-100m-cad-falsely-touted-4-blockchain-stars- jako doradcy /
 6. https://blogs-images.forbes.com/laurashin/files/2017/11/AlexTapscott_c-Max-Power.jpg?width=960
 7. https://www.forbes.com/sites/laurashin/2017/11/05/alex-tapscotts-crypto-vc-firm-aborts-public-listing-will-return-money-after-falsehoods-revealed/
 8. https://www.trendingtopics.at/alex-tapscott-blockchain-revolution-ethereum-bitcoin-crypto-token-coins/
 9. https://www.crunchbase.com/organization/nextblock-global
 10. https://www.prnewswire.com/news-releases/new-digital-asset-investment-company-nextblock
 11. global-ogłasza-zamknięcie-nadsubskrybowanego-20-milionowego-finansowania-637605983.html
 12. https://www.futuretechpodcast.com/podcasts/nextblock-global-investing-in-the-next-era-of-the-internet/
 13. https://hbr.org/2017/03/how-blockchain-is-changing-finance

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me