Kim jest Da Hongfei? Wiodące światło

Jeśli masz jakąś wiedzę na temat technologii blockchain lub o niej słyszałeś, z pewnością spotkałeś się z nazwą Da Hongfei więcej niż raz. To musiało cię zaintrygować, gdy odkryłeś, kim jest Da Hongfei.

Hongfei to uznany twórca osiągnięć w branży blockchain w Chinach. Jest znany jako twórca pierwszych kilku firm blockchain w Chinach. Jest także wynalazcą wielu renomowanych aplikacji kryptowalutowych, które są używane w całej Azji.

Ten artykuł jest poświęcony Hongfei, jego roli w chińskiej i globalnej kryptowalucie oraz temu, jak zwiększył świadomość technologii blockchain w Azji. Krótko mówiąc, w tym artykule szczegółowo odpowiem, kim jest Da Honfegi.

Rzucę też trochę światła na to, jak rozpoczął swoją karierę i jakie zasługi ma na tym polu.

Kim jest Da Hongfei?

Da Hongfei jest mózgiem stojącym za słynnym podium blockchain dla aplikacji rozproszonych o nazwie NEO. Ponadto stworzył firmę zajmującą się rozwojem technologii blockchain o nazwie Onchain.

Firma ma na celu pomoc instytucjom i przedsiębiorstwom. Siedziba obu tych przedsięwzięć znajduje się w Chinach. Wspaniałe w tych przedsięwzięciach jest to, że mają zaszczyt być pierwszym w historii projektem ekspansji blockchain z siedzibą w Chinach.

Z tego samego powodu Hongfei jest dobrze znaną postacią w świecie blockchain i kryptowalut w regionie azjatyckim. Hongfei jest obecnie prawdopodobnie najbardziej cenionym ekspertem w dziedzinie kryptowalut, szczególnie w Chinach. Jest uważany za autorytet w zakresie aplikacji korporacyjnych, adopcji chińskich użytkowników, a nawet rządów.

Ze względu na jego dobrą reputację w chińskiej branży blockchain urzędnicy państwowi podjęli inicjatywę, aby skontaktować się z nim w celu uzyskania porady eksperta, zanim wydali zakazy dotyczące kryptowalut i wymiany ICO we wrześniu..

Edukacja Da Hongfei

Udał się do SCUT, który znajduje się w stanie Guangdong. SCUT jest jedną z najbardziej cenionych alma matów w Chinach. Uczęszczał do tej uczelni w latach 1997-2001, gdzie studiował sztukę. Posiada tytuł licencjata na kierunkach głównych z języka angielskiego i technologii.

Kariera przed wejściem w Blockchain

Zanim Da Hongfei wkroczył w świat technologii blockchain, pracował w IntPass Consulting z siedzibą w Szanghaju. Pracował tam przez prawie dekadę, dokładnie od 2005 do 2013 roku. Przed odejściem z firmy pracował tam jako członek panelu i dyrektor generalny.


Wczesne zainteresowanie Blockchain

Da Hongfei dowiedział się o Bitcoinie w 2011 roku. Był jednak na tyle sprytny, aby pojąć i zidentyfikować wszystkie konsekwencje, zarówno społeczne, jak i metodyczne, stojące za tą technologią. Ponieważ jego doświadczenie w nauce na uniwersytecie zapewniło mu szersze spojrzenie na świat, pomogło również rozbudzić jego ciekawość dla Bitcoina. Skoncentrował się na tej technologii, aby poznać ją szczegółowo.

Kim jest Da Hongfei w świecie Blockchain?

Jak wspomnieliśmy powyżej, Bitcoin wzbudził zainteresowanie Hongfei w 2011 roku. W tamtym momencie nadal pracował w konsultingu IntPass.

Więc naturalnie nikt wtedy nie wiedział, kim jest Da Hongfei i jak zamierza wywołać rewolucję w ChRL w ciągu najbliższych kilku lat.

W 2011 roku Chiny również nie były zbyt świadome tej technologii. Dlatego w całym kraju ani w całej Azji nie było dedykowanych społeczności Bitcoin. Najmniejsza świadomość, jaką kilka osób miało na temat tej technologii, była wciąż w fazie embrionalnej.

Ten brak wiedzy skłonił go do rozpoczęcia kampanii mającej na celu informowanie ludzi o Bitcoinie w jego kraju. Jego wysiłki zaowocowały stworzeniem aktywnej społeczności Bitcoin w ChRL.

Widząc to, podwoił wysiłki, aby zachęcić coraz więcej osób do przyjęcia tej technologii. Jego entuzjastyczne próby zakończyły się znacznym wzrostem popularności Bitcoina w całych Chinach.

W rzeczywistości prawdziwa odpowiedź na pytanie, kim jest Da Honfegi, jest taka, że ​​to on wprowadził Bitcoin i koncepcję kryptowaluty do Chin..

Dopiero kilka lat zajęło mu znaczne przyspieszenie rozwoju tej społeczności w całym kraju. Hongfei doon zyskał reputację jednego z najwybitniejszych luminarzy w całym tym rozwoju.

W tym czasie zdał sobie sprawę z potrzeby uruchomienia nowej platformy blockchain w Chinach, która mogłaby prześcignąć Bitcoin pod względem wydajności. To skłoniło go do rozpoczęcia pracy nad własną platformą blockchain.

Kim jest Da Hongfei? Założyciel NEO

NEO może być najsilniejszą kryptowalutą 2018 roku

Po uświadomieniu sobie, jak bardzo jego kraj potrzebuje nowego podium blockchain, Hongfei ogłosił inaugurację AntShares w styczniu 2014 roku. Przedsięwzięcie miało na celu stworzenie aplikacji rozproszonych. Platforma została oficjalnie zaprezentowana w następnym miesiącu i od razu stała się preferowanym wyborem dla większości przedsięwzięć blockchain w kraju.

Hongfei zmienił nazwę projektu z Anshares na NEO w 2017 roku. Jestem pewien, że ludzie, którzy słyszeli o NEO, mają już całkiem niezłe wyobrażenie o tym, kim jest Da Hongfei.

NEO zajmuje obecnie 13. miejsce wśród najlepszych kryptowalut na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej.

NEO jest pod wieloma względami podobny do łańcucha blokowego Ethereum. Po pierwsze, oba pozwalają zdecentralizowanym aplikacjom na rozszerzanie się i rozwój. Po drugie, obaj korzystają z praktyk inteligentnych kontraktów. To jest powód – NEO jest często nazywany chińskim Ethereum.

Jednak nie jest całkowicie podobny do Ethereum. Ma również kilka unikalnych funkcji, które sprawiają, że jest lepszy niż Ethereum. Hongfei i jego załoga specjalnie zaprojektowali NEO do delegowanej bizantyjskiej procedury tolerancji błędów lub procedury konsensusu dBFT. Ten pierwszy protokół w historii Chin został opublikowany przez zespół w 2016 roku w formie białej księgi.

Zastosowanie tego nowego mechanizmu umożliwia NEO znacznie szybszą i skuteczniejszą optymalizację transakcji. NEO może obsłużyć 1000 transakcji w ciągu jednej sekundy. Ta funkcjonalność daje mu niezwykłą przewagę nad Ethereum, która może przyjąć tylko 15 transakcji w ciągu sekundy.

Motyw przewodni NEO

Da Hongfei marzył o uczynieniu NEO platformą blockchain o wysokiej częstotliwości, którą można by wykorzystać do rozległych i znaczących zadań. Chciał także na kilka sposobów przekształcić go w technologię nowej gospodarki rynkowej.

Z tego powodu on i jego drużyna celowo zaprojektowali platformę, aby zapewnić utrzymanie inteligentnych kontraktów, które działają na symulowanych maszynach. NEO umożliwia ich szyfrowanie przy użyciu wszystkich popularnych języków komputerowych, w tym Java, Python i innych.

Oznacza to, że nie musisz uczyć się zupełnie nowego języka do kodowania inteligentnych kontraktów.

I odwrotnie, podczas korzystania z Ethereum, projektanci muszą używać solidności do obsługi takich umów na EVM. To jeden z głównych powodów sławy NEO wśród zdecydowanej większości twórców zadań blockchain.

Onchain

NEO for Enterprise

Kredyty obrazkowe: OnChain

W tym samym roku, kiedy wprowadzono AntShares, Hongfei połączył siły z CTO w NEO / Antshares Erik Zhang, aby stworzyć kolejną firmę Onchain. W rzeczywistości oboje rozpoczęli karierę prawie w tym samym czasie. Onchain to przede wszystkim komercyjna firma blockchain, która świadczy swoje usługi firmom prywatnym.

Zamiast mieszać się z NEO, Onchain stworzyli odrębną tożsamość, aby oddzielić podstawowe wysiłki związane z ekspansją blockchain od cyfrowych pieniędzy.

Do roku 2016 Onchain zyskał wystarczającą popularność, aby zająć znaczące miejsce na indywidualnym rynku. Spowodowało to rozszerzenie linii rodowej łańcucha blokowego NEO.

Tworzenie architektury sieci rozproszonych (DNA)

Po tej szerokiej akceptacji, Onchain połączył siły z Hyperledger, co ponownie uczyniło z niego pionierskie przedsięwzięcie związane z blockchainem w Chinach. Współpracując z Hyperledger, Onchain miał okazję stworzyć swój główny produkt o nazwie Distributed Networks Architecture, czyli DNA w skrócie.

DNA modus operandi sprawia, że ​​Onchain jest zdolny do integracji różnych procedur i metod biznesowych. Protokół pozwala również na zapewnienie utrzymania charakterystycznej kompatybilności między łańcuchami i platformami.

To wydajne DNA produktu umożliwia również obu firmom, tj. Onchain i NEO, łatwe wypełnianie ich podstawowych dyrektyw. Protokół DNA jest specjalnie zaprojektowany w taki sposób, aby mógł być wykorzystany przez mniej więcej każdą procedurę biznesową do skutecznego wdrażania blockchain w swoich zadaniach.

Wspaniałą rzeczą w DNA jest to, że łączy różne implementacje blockchain. W efekcie powstaje możliwość asymilacji międzyplatformowej, co jest niezbędne do implementacji w warunkach, w których systemy są ze sobą połączone..

DNA umożliwia również wykorzystanie blockchain do wielu celów, przy jednoczesnym dbaniu o regulacje państwowe, przyjmowaniu protokołu konsensusu lub braku możliwości łączenia się z innymi tego typu aplikacjami. Umożliwia nawet korzystanie z niego podczas wyszukiwania programistów do tworzenia osobistego łańcucha bloków lub aplikacji.

Współpraca Onchain z innymi firmami

Onchain połączył siły z Microsoft China w 2016 roku. Ponadto firma nawiązała współpracę z FaDaDa w celu ustalenia kolejności prawnej dla usunięcia wielu niedociągnięć w autoryzowanych aplikacjach cyfrowych. To nie wszystko, Onchain został również dodany do listy 50 najlepszych firm Fintech KPMG w Chinach. Zaowocowało to kolejną współpracą firmy z Alibaba w celu utworzenia repozytorium zabezpieczającego pocztę e-mail dla firm opartych na blockchain.

W istocie DNA jest jednym podium, które umożliwia innym dominującym podium korzystanie z technologii blockchain bez konieczności tworzenia zupełnie nowej platformy.

Kim jest Da Hongfei i jak komunikował się z chińską administracją?

Hongfei NEO

Kredyty graficzne: YouTube

Jeśli zapytasz społeczność blockchain ChRL, kim jest Da Hongfei, zdziwisz się, widząc jego wysoką reputację. Głównym powodem tej reputacji jest jego godny uwagi wysiłek na rzecz stworzenia owocnego sposobu komunikacji z urzędnikami państwowymi.

Po ICO-Manii Chiny zaczęły usuwać kryptowaluty, ponieważ niektóre z nich były wysoce podejrzane i karmiły się niewinnością niedoświadczonych inwestorów. Chiny, będąc jednym z najbardziej prominentnych krajów w postępie technologicznym, miałyby pecha, gdyby drzwi kryptowaluty zostały zamknięte dla niego.

Spowodowałoby to ogromną utratę szans dla wielu przedsiębiorców w Chinach i całej Azji. Da Hongfei po prostu zaproponował rozwiązanie, które było do przyjęcia dla chińskich administratorów i rynku.

Da Hongfei był pełen nadziei. Kiedyś powiedział, że regulacja nie będzie dla niego problemem, ponieważ rząd lubi jego technologię i sposób, w jaki pracuje. Jego pewność siebie skłoniła go nie tylko do rozmowy z chińskim rządem, ale także przekonał ich do zniesienia zakazu. Doprowadziło to do stworzenia zdrowego środowiska, które pomogło tej technologii rozwijać się bez żadnych fałszywych przedsięwzięć.

Chińska ICO Bubble i odpowiedź Hongfei

Według Hongfei stan ICO w Chinach był podobny do bańki internetowej, która miała miejsce na początku XXI wieku. Jak na niego:

„Kiedy firma / biznes, którą zaczynasz, kończy się w Internecie, rysowanie finansowania staje się łatwiejsze i tak samo jest w przypadku szumu ICO”.

Wspomniał dalej, że ponieważ finansiści są szybko oczarowani w porównaniu z szybkością postępu technologicznego, nowe technologie wciąż tworzą i będą nadal tworzyć bańki. Ale rzecz w tym, że tak nie jest. Gdy bąbelki znikną, rynek wraca do normy, a technologia się zbliża.

Przyszłe plany

De Hongfei stawia sobie za cel oba projekty. Ostatnie dwa lata były jak dotąd wspaniałe, szczególnie dla NEO. Z każdym mijającym dniem nieustannie zyskuje coraz większe sukcesy. Ale to nie pozostawia Onchain w tyle, ponieważ Hongfei również bardzo pozytywnie ocenia swoją przyszłość.

Jego celem jest uczynienie Onchain globalną strukturą blockchain. Uważa, że ​​korzystając z różnych jednostek wtyczek, jego struktura może być wykorzystana w dowolnym łańcuchu, czy to publicznym, prywatnym czy syndykacie. Da Hongfei ponadto wspomniał, że jego jednostka międzyłańcuchowa, która jest obecnie w trakcie, byłaby w stanie wygenerować interoperacyjność między wszystkimi tymi łańcuchami.

Ostatecznie jego główny plan obejmuje połączenie zarówno NEO, jak i Onchain. Nie zmieni ich w jedną platformę, ale w najbliższej przyszłości połączy ze sobą obie usługi. Jak on to zrobi? Będziemy musieli poczekać i zobaczyć.

W przypadku NEO Hongfei planuje uruchomić NeoX, podium dla transakcji opartych na technologii blockchain. Jeśli okaże się sukcesem, NeoX byłby w stanie połączyć prywatne łańcuchy bloków z większym rynkiem społecznościowym.

Po połączeniu NEO i Onchain, oba z nich będą w stanie zapewnić pośrednią drogę dla całej gospodarki skoncentrowanej na blockchainie. Ten wielki plan jest nie tylko doskonały, ale także całkowicie wykonalny.

Kim jest Da Hongfei – słowa końcowe

Więc kim jest Da Hongfei?

Obecnie jest jednym z wiodących nazwisk w krypto i blockchainie.

Jest założycielem NEO i Onchain.

Da Hongfei jest tym, który faktycznie zapoznał chińską publiczność z kryptowalutą.

Faktycznie, dzięki swoim wysiłkom i rozmowom z urzędnikami rządowymi, którzy byli niechętni tej koncepcji, stworzył kryptowalutę w Chinach.

Jego niekończące się wysiłki i inicjatywy w połączeniu z jego genialnymi planami wskazują, że nadal będzie wiodącym światłem w ekspansji kryptowaluty w Chinach..

Mimo że rynek kryptowalut w Chinach jest dość zawiły, Da Hongfei nadal zdołał wyczyścić przestrzeń. Dopóki obecni są tacy ludzie jak Da Hongfei, chińska walka o technologię z pewnością może być świadkiem dalszego rozwoju.

Możesz śledzić Da Hongfei w jego świergot konto.

Bibliografia

https://coincentral.com/cryptocurrency-industry-spotlight-neos-da-hongfei/

https://hackernoon.com/neo-onchain-and-its-ultimate-plan-dna-4c33e9b6bfaa

https://coincentral.com/neo-and-blockchains-across-china/

https://www.bloomberg.com/technology

https://www.cnbc.com/video/2017/12/04/its-okay-for-a-bubble-to-form-in-blockchain-and-bitcoin.html

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map