Kim jest Dan Larimer w erze blockchain? Nawet przy błyskawicznym wzroście liczby nowych tokenów i ICO każdego dnia jest mistrzem.

Każda branża ma swoich mistrzów. Tak samo jest w branży blockchain. Jedną rzeczą, którą możesz zignorować, jest to, że mistrzowie wywierają duży wpływ, gdziekolwiek pojawią się jakikolwiek powiew informacji. Więc, żeby dowiedzieć się wszystkiego o efekcie Dana, zostań w pobliżu.

Czy słyszałeś o „Ethereum Killer”? O! Zabójcą Ethereum jest EOS. Czy wiesz, kto to stworzył? Daniel Larimer. Daniel jest czołowym dyrektorem w branży blockchain i przechodził przez projekty, które stworzył.

Dan Larimer jest deweloperem i brał udział w poprzednich projektach. Poprzednie projekty, które obsługiwał, są nadal w toku. Obecnie pracuje nad najnowszym projektem zyskującym popularność – EOS. Z tego powodu jego wpływ i siła w branży blockchain są bezkonkurencyjne.

Jego wkład w werset kryptograficzny przyniósł mu ogromne zyski oprócz wpływu.

Teraz pozwólcie, że przedstawię wam, kim jest Dan Larimer w świecie blockchain. Co osiągnął i jak udało mu się osiągnąć.

kim jest dan larimer

Kim jest Daniel Larimer: Bio

Przypadkiem spotkałeś EOS, Bitshares online. A potem część treści, które przeczytałeś, prawdopodobnie pochodzi ze Steemita. Ale czy znasz tego, który widział je od początku do wysokości, którą osiągnęli? Te między innymi zostały stworzone przez Dana Larimera. I jak powiedziałem, prawdopodobnie korzystałeś z jego produktów.

Każdy token i projekt, o którym słyszałeś, ma swojego właściciela. Ogromne znaczenie ma rola, jaką odegrał Dan.

Dan jest programistą. Założył BitShares w 2014 roku, Steemit w 2016 oraz token EOS i jego blockchain. Ponadto EOS jest własnością block.one, w którym Dan pełni funkcję CTO. Dan jest także dyrektorem generalnym Cryptonomex, Inc, firmy, którą założyli razem z ojcem. To pokazuje, jak ogromna i aktywna jest Dan Larimer w branży blockchain.

Poza tym, że jest programistą, Dan jest także współtwórcą konferencji dotyczących technologii blockchain. Zaoferował wiedzę innym. Mogę to nazwać bardzo dobrą formą odpowiedzialności społecznej.

Dan działa raczej na filozofii postępowej niż konserwatywnej. Jego projekty opierają się na tej mantrze. Ta filozofia dalej wzbudza jego niechęć do rządu jako scentralizowanej jednostki.


W jego wysokiej rangi profilu muszą istnieć spory i porozumienia wyrastające z dorastania. Spójrzmy teraz na młodość i pochodzenie Dana. Musiało się to przyczynić do tego, kim jest dzisiaj.

Tło młodości Larimera

Dan jest Amerykaninem. Urodził się w Kolorado. Ale miał zaszczyt dorastać w 2 stanach: Wirginii i Florydzie.

Jako dorastające dziecko Dan miał kontakt z komputerami w tak młodym wieku. Dalej bawił się komputerami. Z ciekawością wiąże się swoboda eksploracji. A wraz z wolnością przychodzi tworzenie rzeczy. W ten sposób Dan zaczął poznawać komputery.

W Wirginii uczęszczał do Virginia Polytechnic Institute i State University. A później, w 2003 roku, ukończył studia licencjackie z informatyki. W tym samym zakresie nauczył się ekonomii. Ekonomia skłoniła go do wolontariatu i wywołała synergię w antypaństwowej kontroli.

Nawet mając wiedzę o komputerach, aby zostać inżynierem oprogramowania potrzebna jest inna umiejętność – programowanie. Skąd więc Dan zdobył swoje umiejętności kodowania? Jakie to szczęście, że mam programistę-mentora dla taty. Umiejętności programowania Dana nauczył się od Stana Larimera, jego taty w szkole podstawowej.

Innym zestawem umiejętności, dzięki któremu możesz być kimś w świecie korporacji, jest przedsiębiorczość. Dan od młodości stał się seryjnym przedsiębiorcą. A ten przedsiębiorczy sposób myślenia skłonił go do robienia wielkich rzeczy teraz.

Więc po studiach stworzył coś z przyjaciółmi. Nawiązał współpracę z przyjaciółmi i założył firmę zajmującą się wirtualną rzeczywistością. Chociaż zarabiali co roku, zamknęli firmę po pięciu latach. A potem zajęli się innymi rzeczami.

Pierwsze odkrycie łańcucha blokowego Dana

Dan jako aktywny programista sprawił, że miał predyspozycje do łatwego poznania łańcucha bloków i kryptowalut.

Dążenie Dana do czegoś do zrobienia doprowadziło go do przejęcia kontroli państwa w sprawach finansowych. Pamiętaj, że Dan uczy się ekonomii. Ten rozdział jego życia okazał się przydatny w identyfikacji kontroli państwa w sprawach pieniężnych.

Pieniądze były i nadal są powodem ogromnej władzy rządu. Ponieważ korzystanie z pieniędzy jest dobrowolne, początkowym zamysłem było przyjęcie srebra lub złota. Jednak rząd nie zaakceptował tego.

Sprzeciw wobec innych form waluty skłonił Dana do poszukiwania innych walut. Promowany przez swoją antypaństwową osobowość, poszukiwał innych walut przeciwko pieniądzom fiducjarnym kontrolowanym przez państwo i związanym z własnością.

Rezultatem było natknięcie się na Bitcoin w 2009 roku. Odkrycie Bitcoina było wynikiem wyszukiwania „zdecentralizowanej waluty” w Internecie. Rezultatem był Satoshi Nakamoto, pseudonim dewelopera Bitcoin.

Zarzuca się, że Dan wkrótce po tym, jak wynik wyszukiwania online zaczął komunikować się z Satoshi. Rozmowa między nimi zainspirowała Dana do dowiedzenia się więcej o blockchain.

W tym samym czasie, prowadząc badania nad blockchainem, próbował stworzyć cyfrową walutę. Wraz z odkryciem Bitcoina jako swojego arsenału, Dan stał się natychmiastowym promotorem Bitcoina. I to spotkanie przyciągnęło go do krypto-wersetu.

Kariera Dana w Blockchain

Pogoń za prawdą o wszystkim – Dan Larimer

Cytat jest filarem kariery Dana. W kampaniach prezydenckich Rona Paula Dan był ciekawy, jak działa świat. Z tego samego powodu Dan stał się libertarianinem z pasją, która informowała o swoim wyjątkowym połączeniu innowacji, polityki, ekonomii i dobra wspólnego..

Wszystkie jego innowacje mają na celu ograniczenie kontroli rządu. Trzeba przyznać, że wierzy w dobrowolne stowarzyszenia. Chodzi o to, aby odejść od społeczeństwa kontraktowego, w którym jest się zmuszonym do robienia różnych rzeczy. Dla niego kontrakty są wymuszane przez rząd. A to podnosi koszty i nieszczęścia w transakcjach.

Tak więc Dan chce, aby biznes opierał się na reputacji, a nie na przymusie. Myśl ta opiera swój argument na złotej zasadzie.

Rób innym tak, jak chcesz, aby czynili tobie – złotą zasadę

Kolejna zasada, która kieruje się w ograniczaniu kontroli rządu. Możesz pomyśleć, że Dan jest ekonomistą. Ale tak nie jest, ponieważ wspinał się po nim, aby dowiedzieć się, jak działa świat. Robiąc to, wie teraz o ekonomii. Stąd zidentyfikowanie 3 kluczowych elementów popytu.

Życie, wolność i własność to kluczowe elementy popytu, które kierują jego projektami w dążeniu do poprawy standardu życia.

Przyjrzyjmy się innej części życia Dana, która wpłynęła na jego wybory i decyzje. A to jest życie rodzinne.

Życie rodzinne i sprawy Dana

Zanim zobaczysz bezpośredni efekt i wysiłki Dana w dziedzinie blockchain, rodzina również miała dla niego znaczenie. Tak przynajmniej wiemy po jego złych doświadczeniach z rozwodem. I określał, jak Dan rozumuje.

Mniej więcej w tym samym czasie, gdy po raz pierwszy związał się z Bitcoinem, Dan wdał się w bójkę małżeńską. Co za bolesne wydarzenie dla niego? Przechodził przez rozwód z powodu swoich myśli o tym, jak działa świat. Szczególnie interesowało go odrzucenie starych wierzeń chrześcijańskich. Rezultatem był konflikt.

Chociaż rozwód mu przeszkadzał, wybrał pożyteczne lekcje. Co zaskakujące, jego metoda dobrowolnego rozwiązywania konfliktów w celu podziału majątku i ustalenia opieki nad dzieckiem i wsparcia okazała się daremna.

Choć w pewnym sensie osiągnął to, czego chciał, zdał sobie sprawę, że rząd jest właścicielem naszej własności nawet dzieci. To, że rodzice nie mieli nic do powiedzenia w sprawie opieki nad swoimi dziećmi, rozwścieczyło go. W układzie Dan płaciłby ogromnemu małżonkowi i alimenty na dziecko, a żona żyłaby w ciągu 30 minut.

Układ nie podobał się jego byłej żonie. Więc zakwestionowała wynik w sądzie. Jak bardzo to hipokryzją, żeby to zrobiła? A jednak ceni sobie wierzenia chrześcijańskie – wierzenia Dan pyta. Z wyniku sądu Dan zdał sobie sprawę, jak stronniczy był ten proces, ponieważ musiał wykonywać rozkazy sądu.

Również w wyobraźni Dana karny, jego pensja została z góry ustalona przez sąd, nie biorąc pod uwagę jego chęci zmiany kariery. Musiał mieszkać z rodzicami, ponieważ była żona przejęła ponad połowę jego wynagrodzenia. To było upokarzające dla Dana. Choć przez 2 lata zbankrutował i oderwał się od kosztów prawnych, Dan nie rozpaczał w dążeniu do dobra wspólnego.

Wciąż poszedł dalej w swoich zainteresowaniach związanych z blockchainem. I to właśnie widzimy dzisiaj jako BitShares i EOS.

Dan`s Blockchain Energy and Projects

Wydarzenia, które miały miejsce w młodszym wieku, nadały mu kształt. W rezultacie jego płodna natura uczyniła go twórcą.

Doświadczenie Dana pochodzi z ról, które odgrywał w różnych sektorach. Dan był stażystą programisty dla SAIC. Następnie został asystentem naukowym w Virginia Tech. Po ukończeniu studiów został dyrektorem generalnym w Open Tech, demonstrując umiejętności menedżerskie.

Umiejętności Dana w zakresie oprogramowania wzrosły, gdy został zatrudniony jako inżynier oprogramowania w Raytheon, TORC Robotics, Park Intuit i Phoenix Integration.

Połączenie umiejętności przedsiębiorczych i programistycznych przejawia się w powstaniu i rozwoju Bitshares, Steemit i EOS. Udało mu się również być jeśli nie dyrektorem naczelnym, to głównym technologiem innowacji Invictus, Cryptonomex i BlockOne. To są firmy, które założył.

BitShares

Po rozwodzie Dan odnowił zaangażowanie w blockchain. W tym samym okresie medytacji po rozwodzie Bitcoin zmagał się z zamknięciem rządu lub giełdami i ich kontami bankowymi. Myśl o śmierci tej technologii wprawiła Dana w niepokój i sprawiła, że ​​stworzył alternatywę dla giełd.

Więc wymyślił framework Graphene. Framework jest podstawą Bitshares. Od tego czasu ramy zostały wykorzystane do stworzenia innych jego projektów.

BitShares, zdecentralizowana giełda to jego pierwsza platforma blockchain zbudowana w 2014 roku. Przystąpił do wynalezienia delegowanego dowodu stawki. System ten zapewniał wówczas najszybszy i najbardziej zdecentralizowany łańcuch bloków składający się z 10-sekundowych bloków.

W ramach tego projektu Dan odnotował wzrost z pierwszej wersji BitShares do obecnej. Szczególne ulepszenia dotyczą skalowalności i wydajności. Co ciekawe, ich oprogramowanie mogło pochwalić się 100 000 transakcji na sekundę.

W 2015r, Cryptonomex został uruchomiony przez programistów Bitshares. Dodatkowo w dalszej części roku firma licencjonowała Graphene i zaktualizowała łańcuch bloków BitShares do wersji 2.0.

Chociaż przy dużej potencjalnej cenie BitShares nie odzwierciedlała wsparcia jego twórców. Dlatego inwestorzy woleli stabilizację biznesu niż pozyskiwanie nowych pracowników.

Kiedy czytasz ten artykuł, BitShares jest samowystarczalny, a ktokolwiek chce zostać programistą, jest wybierany przez akcjonariuszy. W tej chwili Bitshares jest jedną z najlepszych giełd.

Steem i Steemit

Kolejnym sektorem, który wykorzystał Dan Larimer, są media społecznościowe. W 2016 roku Dan i jego przyjaciel Ned Scott połączyli siły, aby stworzyć Steem i Steemit na temat koncepcji wzajemnej pomocy społeczeństwu. Po raz kolejny podstawą tego projektu był Grafen.

Uzgodnili, że Dan będzie dyrektorem technicznym, a Ned zostanie dyrektorem generalnym. Zbudowali działający blockchain i stronę internetową w ciągu kilku miesięcy. W efekcie token Steem został wydobyty przy użyciu systemu proof-of-work.

Z początku nie przyciągał ludzi. Dlatego Steemit wydobywa 80% Steema. Stojąc przed wyzwaniem związanym z kosztownymi kosztami transakcji, Steemit dał nowemu użytkownikowi 5 $ w Steem za czytanie, głosowanie i publikowanie.

Teraz, wraz z wprowadzeniem transakcji z ograniczoną stawką, transakcje Steem nie wymagają żadnych opłat. Ulepszenie ogranicza przepustowość zamiast prosić o opłatę.

Steemit został skrytykowany za to, że jest niezrównoważony. Przesłanka opiera swój argument na tym, że Steemit ma mniej niż 50% Steem w ciągu 6 miesięcy z powodu inflacji. Ale Steemit zachował pakiet mniejszościowy, dzięki czemu może płacić programistom.

Pośród pragnienia Dana, by zbudować cyfrowy blockchain ogólnego przeznaczenia poza Steemitem, zrezygnował wraz ze swoim przyjacielem Nedem. Było to polubowne, ale aby stłumić fałszywe pogłoski, Dan i Steemit wydali wspólne oświadczenie.

Teraz Steemit jest stabilny i może pochwalić się dużą atrakcją dla kilku nowych użytkowników, nawet po jego odejściu.

Jego pragnienie posiadania łańcucha blokowego obsługującego przetwarzanie równoległe i usług bezpłatnych było na czele. Tak więc powód jego odejścia.

EOS

Dan ponownie zaangażował się w blockchain w 2017 roku. Wraz z nim jako CTO w Block.one zbudował blockchain EOS. Jest to łańcuch bloków opracowany w celu obsługi umów cyfrowych na skalę komercyjną.

EOS jest dużym konkurentem Ethereum, który jest również prekursorem inteligentnych kontraktów.

Platforma EOS obsługuje przetwarzanie równoległe, aby zwiększyć skalowalność poziomą i zapewnić brak opłat transakcyjnych za DAO i dApps. Czy to byłby powód, dla którego opuścił Steemit? Myślę, że tak, ponieważ jest to myśl, którą miał do niedawna, kiedy zaczął EOS.

Wyjątkowa funkcja protokołu EOS wykorzystuje różne języki programowania dla dApps i 16 razy szybsze aplikacje niż te, które używają Solidity Ethereum.

Ostatnie myśli od Daniela Larimera

Ludzie kwestionowali jego poświęcenie po tym, jak opuścił poprzednie projekty. Ale na razie Dan skoncentrował swoje wysiłki na rozwijaniu platformy EOS i budowaniu na niej wszystkich swoich przyszłych projektów. Niemniej jednak jego pomysłowość czasami powodowała, że ​​był arogancki i nieco niezrozumiany.

Ale nawet ze swoją arogancją może cię poruszyć dzięki swoim inspirującym zalecanym lekturom. Spośród wielu książek, które przeczytał, dzieli się z wami 13 swoimi najlepszymi lekturami.

Podsumowując, teraz wiesz, kim jest Daniel Larimer. Do czego jest zdolny. A teraz możesz pisać i zarabiać na kryptowalutach na Steemit.

Zasoby

https://hackernoon.com/dan-larimer-visionary-programmer-of-bitshares-steem-and-eos-7e6d94b241d7

https://www.forbes.com/sites/jeffkauflin/2018/02/07/fintech-crypto-billionaires-dan-larimer/

https://bytemaster.github.io/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me