Kim jest Hal Finney? Czy był prawdziwym człowiekiem stojącym za Bitcoinem?

We współczesnym świecie wszystko szybko się rozwija, ponieważ technologia wokół nas rozwija się w szybkim tempie. Doskonałym przykładem nowoczesnej technologii i jej wpływu jest Bitcoin. Zrewolucjonizował koncepcję walut na całym świecie. Ale czy wiesz, kim są ludzie stojący za tą rewolucyjną koncepcją? Czy wiesz, kim jest Hal Finney? Jest jednym z ludzi, którzy zmienili świat dla nas wszystkich.

Rzućmy okiem na jego życie i wkład w branżę kryptowalut w tym szczegółowym artykule.

Kim jest Hal Finney?

Jego pełne nazwisko to Harold Thomas Finney II. Więc kim on jest? Uważany jest za pioniera i twórcę waluty Bitcoin.

W rzeczywistości historia Bitcoinów byłaby niekompletna bez wzmianki o Halu Finneyu i jego ogromnym wkładzie w jego rozwój oraz uznanie i akceptację na całym świecie..

Powszechnie uważa się nawet, że on sam jest Satoshi Nakamoto, który wprowadza transakcje Bitcoin, które mogą mieć miejsce tylko między dwiema osobami. Ludzie wierzyli, że ukrywał się za zmyślonym nazwiskiem. Może martwić się reakcją establishmentu. To dlatego, że koncepcja była wyzwaniem dla dolara amerykańskiego.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z tym artykułem na temat Satoshi Nakamoto tutaj.

Finney’s Struggles

Jednak w życiu Hala Finneya jest znacznie więcej niż jego natychmiastowe uznanie jako pioniera Bitcoina. Szczególnie jego bohaterska walka z chorobą. Jego odwaga w obliczu choroby i skupienie się na wykonywanej pracy jest dla wielu z nas inspiracją.

Ten osobliwy wyczyn, polegający na pozostaniu skupionym i walczącym w obliczu pełzającej niepełnosprawności i pewnej śmierci, nie jest tym, na co napotykamy w życiu codziennym. Aby zobaczyć, jak jego myśli dosłownie przekształcają się w słowa, musisz przeczytać jego ostatnie „Poczta”. Sam post jest dla wielu źródłem inspiracji.

Szczerze mówiąc, gdyby ktoś mnie zapytał, kim jest Hal Finney? Przede wszystkim swój wkład w kryptowaluty, jest człowiekiem, który odważnie walczył ze śmiertelnymi chorobami i pracował nad swoją pasją do ostatniego dnia..

Wczesne życie & Kariera

Urodzony w Coalinga, Ca. w 1956 roku Hal Finney zdobył wykształcenie zawodowe na California Institute of Technology. Ukończył studia licencjackie Doktorat z inżynierii w 1979 roku na Uniwersytecie. Aby uzyskać więcej informacji na temat jego wczesnej edukacji, proszę Sprawdź tutaj.


Rok przed ukończeniem studiów Hal został zatrudniony przez „APh Technology Consultants” (zatrudniony przez „Mattel”). Początkowo został przydzielony do pracy nad oprogramowaniem kasy fiskalnej.

kim jest hal finney

Kredyty obrazkowe: Wikipedia

Następnie Hal Finney pracował nad efektami dźwiękowymi gier wideo opracowanych przez firmę. Zrobił to pomyślnie, a nawet był w stanie wymyślić kilka nowych efektów. Wkrótce zaczął samodzielnie tworzyć gry wideo. Oprócz gier opracował także szereg innych programów.

W szczególności zaprojektował & opracował spektrometr dla firmy Bausch & Lomb. Opracował także innowacyjne oprogramowanie do sterowania kamerami dla hollywoodzkiego domu efektów specjalnych. Hal kontynuował pracę dla APh aż do 1986 roku.

Ze względu na swoją intuicję dotyczącą szyfrowania, Hal rozpoczął współpracę z Philem Zimmermannem przy tworzeniu PGP (Pretty Good Privacy). Następnie, kiedy Phil założył PGP Corporation w 1996 roku, natychmiast do niego dołączył. W tej organizacji pozostał aż do przejścia na emeryturę w 2011 roku.

Rozwój zawodowy

Jeśli się rozejrzysz, znajdziesz tylko kilku profesjonalistów, którzy pasjonują się swoją wiedzą. Wracając więc do pytania, kim jest Hal Finney, był jedną z takich osób. W PGP Corporation kontynuował doskonalenie umiejętności szyfrowania oprogramowania i eksperymentowanie z innowacyjnymi pomysłami bez względu na to, kto je zainicjował.

W ten sposób zapoznał się z Cypherpunks, a nawet opracował pierwszy tak zwany „anonimowy remailer” (oparty na kryptografii remailer), który prowadził przez jakiś czas. Stworzył również wielokrotnego użytku dowód pracy RPOW w 2004 roku.

Natychmiast zainteresował się również, gdy Satoshi przedstawił koncepcję kryptowaluty w 2008 roku. Przeczytaj więcej o tym, czym jest kryptowaluta i jak można ją wykorzystać w naszym poprzednim wpisie na blogu.

Hal Finney był pierwszą osobą, która nabyła pierwszą w historii wersję oprogramowania do kryptowalut. Stał się także pierwszym odbiorcą Bitcoinów. Od tego czasu był tak pochłonięty rozwojem i rozpowszechnianiem Bitcoinów, że wiele osób wciąż wierzy, że to on sam, a nie Satoshi Nakamoto, który faktycznie za tym stał..

Jest to tym bardziej widoczne, że prawdziwa tożsamość Satoshiego poszła w zapomnienie, co podnosi kwestię tego, kim jest Hal Finney?

W ciągu następnych kilku lat, gdy upewnił się, że rozwój, a także rozprzestrzenianie się bitcoinów jest na wysokim poziomie & biegając, skupił się bardziej na uaktualnieniu oprogramowania, które, jak się wydaje, czasami nie nadążało za jego nienasyconymi potrzebami pracy w dalekiej przyszłości. Znacząco ulepszył oprogramowanie Bitcoin, a także działał jako jeden z pierwszych górników sieci Bitcoin.

Następnie w roku 2010, kiedy Bitcoiny stały się już modnym hasłem w prasie i mediach, opracował system portfela „off-line” do przechowywania bitcoinów. Ta koncepcja również zyskała natychmiastowe uznanie.

Problemy ze zdrowiem osobistym

Aż do wczesnych lat pięćdziesiątych Hal Finney pozostawał bardzo sprawny fizycznie. Biegł nawet maratony i zamierzał stopniowo podejmować dłuższe biegi.

Ale nagle zdiagnozowano u niego zespół ALS (stwardnienie zanikowe boczne). Jego siła stopniowo ustępowała, ruchy mięśni drżały, a nawet głos był niewyraźny. W tym decydującym momencie Hal postanowił odważnie stawić temu czoła i dostosować się do swoich pogarszających się fizycznych ograniczeń.

Nieustannie pracował, dostosowując się do pogarszającego się stanu fizycznego, a jednocześnie zachowując radość. Jego zdolności umysłowe nadal funkcjonowały, podobnie jak jego zawsze dociekliwy mózg, który nieustannie odkrywał i eksperymentował z nowymi pomysłami.

Pomimo tego, że był na elektrycznym wózku inwalidzkim i był karmiony i oddychał przez rurki, Hal kontynuował swoją pracę. Opracował nawet sposób dostosowania swojego wózka inwalidzkiego, używając tylko ruchów oczu, łącząc się w tym celu z arduino. W podobny sposób używał komercyjnego systemu śledzenia wzroku do obsługi swojego komputera.

Nic nie mogło powstrzymać jego niezwykłej odporności i tęsknoty, by dalej pracować nad tym, co było jego życiową pasją. Aż do ostatniego dnia kontynuował programowanie i pisanie kodów oraz osiąganie wyznaczonych sobie celów.

Pośmiertny

Hal Finney wydał ostatnie tchnienie 28 sierpnia 2014 roku. Zgodnie z jego życzeniem & plany, jego ciało zostało zamrożone krionicznie i zakonserwowane w specjalnym ośrodku zarządzanym przez fundację Alcor Life Extension. Kliknij tutaj po więcej szczegółów.

Jest to zgodne z jego własnym futurystycznym trendem i perspektywą, które były znakiem rozpoznawczym jego wieloletnich wysiłków.

Rok przed śmiercią napisał swoją autobiografię z trafnym podpisem „Bitcoin i ja”. Ten prosty, jednostronicowy pager wydaje się bardziej skoncentrowany na jego pracy i ekscytacji, by zrobić więcej, niż na jego własnych poważnych problemach zdrowotnych, które przyćmiły jego zdolności fizyczne, ale nie na jego silnej determinacji i woli..

Jeśli w ogóle, wspomniał tylko o swoim zdrowiu, jakby mimochodem, nie chcąc nigdy odpłynąć od swojej namiętnej narracji o pracy na rękę. Ta autobiografia, która wydawała się „wypływać prosto z jego serca”, została przeczytana setki i tysiące razy z niewiarygodnie dużą liczbą komentarzy i zasłużonych pochwał od niezliczonych fanów z całego świata..

Od czasu swojej śmierci, Hal Kenney jest należycie pamiętany przez stale rosnącą „społeczność Bitcoin”, która pamięta go i składa mu hołd każdego roku na rocznica bitcoinów.

POCHWAŁA

Hal Finney miał wyjątkową osobowość. I z tego powodu był zadowolony, wdzięczny i optymistyczny aż do śmierci. Nawet w stanie choroby, w którym mógł dostrzec swój szybko zbliżający się koniec, pozostawał wesoły i zawsze dostosowywał się do pogarszającego się stanu fizycznego.

Niewielu na jego miejscu byłoby tak odważnych, realistycznych i mogłoby pozostać skupionych na swojej „pracy w dłoni” jak Hal. Jedyną inną osobą, która przychodzi na myśl jako osoba równie silnej woli i niezwykle podobnej postury, jest Stephan Hawkins. Jego życie i dokonania pozostaną źródłem inspiracji dla przyszłych pokoleń.

Hal Finney & Bitcoiny

Pojęcie i samo słowo „Bitcoin” zawsze pozostanie synonimem imienia Hala. Prawdę mówiąc, ilekroć czytasz o Bitcoinach, możesz również chcieć wiedzieć, kim jest Hal Finney? Szczerze mówiąc, jest najbardziej tajemniczą osobowością w świecie kryptowalut.

Nawet gdyby nie był prawdziwym pomysłodawcą i autorem tej futurystycznej waluty (tak naprawdę nigdy tego nie twierdził), to jednak Bitcoiny nigdy nie zostałyby przekształcone w praktyczną rzeczywistość, gdyby nie szybkie i proaktywne podejście Hala Finneya.

Jego rewolucyjne pomysły dosłownie zapewniły start Bitcoinom i ich powszechną akceptację jako taką. Jego cytaty dotyczące skuteczności kryptowaluty odegrały kluczową rolę w zwiększeniu wiarygodności bitcoinów. Szczególnie z przyjemnością przeczytasz tutaj jego stosowne komentarze.

Hal dokonał pierwszej transakcji Bitcoin, tym samym mocno wyrażając swoje przekonanie o praktycznym zastosowaniu i rzeczywistej wartości tej wyjątkowej kryptowaluty. W ten sposób zapewnił przekształcenie go w rzeczywistość. Początkowy sceptycyzm szybko zmalał, gdy on sam został pierwszym nabywcą bitcoinów. Pracował również nad jego oprogramowaniem, aby zapewnić jego autentyczność i akceptowalność.

Uruchamianie bitcoina

– halfin (@halfin) 11 stycznia 2009

Już w 2009 roku Hal wierzył, że ostatecznie każdy bitcoin osiągnie wartość 10 milionów dolarów.

Było to co najmniej pięć lat, zanim wspomniana cyber-waluta osiągnęła niewyobrażalny poziom. Aby uzyskać szczegółowe informacje, kliknij tutaj. Reszta to cała historia i przez nią przeżywamy.

Życie & Osiągnięcia

Uważam, że życie Hala Finneya jest konsekwencją, niezwykłą pasją i wyjątkowym nastawieniem na innowacje i futurystyczne podejście. Wygląda na to, że odkąd opuścił uniwersytet, w jego życiu nie było odwrotu.

Od samego początku swojej kariery zawodowej Hal pracował nad projektami programistycznymi i tworzeniem programów do różnych gier wideo. Może miał szczęście (a może było odwrotnie!), Że wkrótce skontaktował się z Philem Zimmermannem. Na szczęście obaj mieli podobne zainteresowania, tworząc wspaniały zespół.

W ten sposób jego przyłączenie się do PGP Corporation Phila było logicznym postępem i kulminacją identycznych pomysłów, które również zapewniły spektakularny sukces samej PGP Corporation. Sam fakt, że czerpał pełną satysfakcję zawodową z pracy w PGP, jest dobitnym przejawem jego decyzji o kontynuowaniu pracy w tej organizacji aż do przejścia na emeryturę, którą przyjął z powodu (wówczas) pogarszającego się stanu zdrowia fizycznego..

Niemniej jednak, przeglądając stosunkowo krótką, ale niezwykłą karierę Hala, odkrywamy, że jego serce było tam, gdzie leżała jego pasja. Dlatego nawet będąc w PGP Corporation kontynuował swoje poszukiwania innowacji na przyszłość.

To z powodu tej tęsknoty Hal związał się z „cypherpunks” – niezależnymi programistami. Swobodnie przyjęli do wiadomości Jego niezachwiane wsparcie i zachętę, które otrzymali w tym decydującym momencie ich wczesnego życia; wielu z nich przekształciło się później w ekspertów „par excellence” w swoich dziedzinach tworzenia oprogramowania.

Prostota & Skupiać

Kilka wywiadów z Halem – udzielonych zarówno przed chorobą, jak i w jej trakcie, ujawnia jego prostą naturę, szczere przyznanie się do niepowodzeń i sukcesów, jego zdecydowane zaangażowanie w przyszłość, a także pragnienie patrzenia i rozmawiania poza własnym fizycznym. paraliżujący stan i problemy.

Możesz przejść przez jego jeden taki wywiad w celu uzyskania dalszej wiedzy na ten temat. Oto jego ostatni post jeszcze raz, aby pokazać, jak niezwykłą inspiracją był.

Życie rodzinne

Wreszcie, kim jest Hal Finney dla swojej rodziny? Pomimo swojej praktycznie pracoholicznej pasji do niekończącego się pragnienia rozwoju, dostosowywania, innowacji, zdolności adaptacyjnych i podejścia zorientowanego na wyniki, Hal Finney był prostym człowiekiem rodzinnym.

Wychowywał swoje dzieci, syna i córkę, aby również zaznajomili się z technologią, nie z przymusu, ale z wyboru. Jego kochająca żona pozostała przy nim, aż wydał ostatnie tchnienie. Umarł spokojną śmiercią, w pełni usatysfakcjonowany swoim dziedzictwem.

Kim jest Hal Finney? Ostatnie słowa

Hal Finney był znany ze swojej serdeczności i hojności swoich kolegów. Uważany jest za geniusza, który przyczynił się do powstania kryptowaluty walcząc ze śmiertelną chorobą.

Kiedy Satoshi jest nadal tajemniczą postacią, wielu uważa, że ​​Hal Finney był w rzeczywistości Satoshi.

Jeśli to prawda, to odpowiedź na pytanie Kim jest Hal Finney brzmi – jest założycielem Bitcoina.

Ale szczerze mówiąc, wiele rzeczy o nim wciąż pozostaje tajemnicą. Czy naprawdę jest Satoshi? Czy to on stoi za Bitcoinem? Wygląda na to, że pozostanie tajemnicą, chyba że wystąpi Satoshi lub żona Hala nie przerwie milczenia.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map