Jeśli jesteś podobny do mnie, mam na myśli entuzjastę kryptowalut. Wtedy mam rację twierdząc, że żyjesz i oddychasz kryptowalutą. W związku z tym musiałeś wchodzić w interakcję z Nickiem Szabo. Jeśli nie, martw się, nie dzisiaj jest Twój szczęśliwy dzień. Będziesz wiedział, kim jest Nick Szabo.

Może nie być znanym nazwiskiem, takim jak Vitalik Buterin czy Satoshi Nakamoto. Ale jeśli chodzi o Crypto City, jest tak blisko burmistrza miasta. Nie wierzysz mi? Cóż, oto fakt, który zaskoczy cię. Znasz inteligentne kontrakty? Tak, słynne inteligentne kontrakty, które są powszechnie znane. On je począł. Taki ma wpływ na krypto-miasto.

W związku z tym chcesz dowiedzieć się więcej o tym gościu, Nicku Szabo. Wszystko, co wiesz z góry, to wierzchołek góry lodowej. Trzymaj się, a będziesz zdumiony.

Kim jest Nick Szabo?

Niewiele wiadomo o tym człowieku. Facet z pewnością lubi swoją prywatność. Poza poszukiwaniem swoich korzeni na Węgrzech, reszta jest pusta. Prowadzi bloga, na którym dział biograficzny jest zbiorem recenzji jego twórczości.


Edukacja i zainteresowania

Nick Szabo jest Amerykaninem. Ukończył Informatykę na Uniwersytecie Waszyngtońskim. Posiada również tytuł doktora nauk prawnych z George Washington University prawa. Za ciągłą pracę w środowisku akademickim Universidad Francisco Marroquín otrzymał honorową profesurę.

Nick interesuje się historią, prawem i badaniami.

Nick Szabo Research.

Jego pasja do badań spowodowała, że ​​opublikował wiele literatury. Jego artykuły, esej i samouczki na różne tematy są genialne, najbardziej godne uwagi z jego badań są artykuły na temat BitGold i inteligentnego kontraktu. Później zbadamy oba.

Z autorytetem podchodzi do wszystkich swoich tematów. Ale jego praca nad kryptografią, blockchainem i Bitcoinem to ekscytujące lektury. Wchodzi w szczegóły dotyczące funkcjonalności świata kryptowalut.

Nick Szabo jeździ po całym świecie, wygłaszając wykłady na temat kryptowalut.

Co daje mu tyle znaczenia w Crypto City?

Zastanawiasz się, co daje temu człowiekowi tak duży wpływ? A może powiem ci, że położył fundament, na którym zbudowano Bitcoin. Bitcoin powstał w 2007 roku i został upubliczniony w 2009 roku. Bitcoin wykorzystał ideę inteligentnych kontraktów. Nick Szabo zwizualizował ten pomysł ponad dekadę przed Bitcoinem.

Ponadto pisma Nicka w jego artykule z 2003 r. Na temat Bit Gold dają mu przewagę. Niektórzy uważają, że jest tajemniczym twórcą Bitcoina – Satoshi Nakamoto.

Tak samo jak Nick Szabo Satoshi Nakamoto?

Tajemnica, kim jest Satoshi Nakamoto, jest nieskończona. Niekończąca się debata wydaje się być z nami jeszcze trochę dłużej. Nick Szabo został powiązany z byciem Prawdziwym Satoshi Nakamoto. Twierdzi, że wyszedł, aby obalić.

Dlaczego jednak podejrzewa się, że Nick Szabo to Satoshi Nakamoto? Badania zespołu naukowców z Uniwersytetu Aston w Birmingham w Anglii mają coś do powiedzenia. Centrum Lingwistyki Sądowej na uniwersytecie przeanalizowało literaturę Nicka. Dowiedzieli się, że jego styl pisania był podobny do tego w białej księdze Bitcoin.

Czy to czyni go Nakamoto? Nie wiemy tego na pewno. Jednak wiemy, że jest geniuszem. Poza tym wiemy, że może być prawdziwym Nakamoto. A przynajmniej mógł być częścią zespołu tworzącego Bitcoin. Chociaż tajemnica to opowieść na inny dzień.

Nick Szabo na zaufanych stronach

W swoim artykule „Zaufane strony trzecie to dziury w zabezpieczeniach” przedstawia swoje przemyślenia. Dla niego zaufane strony zdradzają to, co mają rozwiązać. Zaufane strony mają na celu poprawę bezpieczeństwa komercyjnego. Bezpieczeństwo handlowe obejmuje ochronę przed; naruszenie danych, prywatności, integralności i własności. W argumentacji Nicka jest przeciwko zaufanym stronom. Poza tym uważa, że ​​zaufane imprezy są zbyt kosztowne i ryzykowne.

Oto niektóre z jego powodów. Ograniczają wyobraźnię. Projektowanie stron trzecich opartych na protokołach jest łatwe. W ten sposób ogranicza wyobraźnię wymyślanie takich, które tego nie robią. Zaufane strony mają ukryte plany i interesy. Poza tym koszty transakcji są zbyt wysokie.

„Zaufana strona trzecia to taka, której nie ma” – Nick Szabo.

Dlatego jest on wielkim krzyżowcem, któremu nie można zaufać.

Crypto Journey Nicka Szabo

Przed wynalezieniem pierwszej kryptowaluty Nick zajmował się kryptografią. Ma dużo pracy, aby to udowodnić. Poza tym stworzył inteligentne kontrakty w 1996 roku. Tak więc, kiedy Bitcoin został wydany w 2009 roku, był gotowy. Razem z kilkoma znanymi nazwiskami; Hal Finney i Craig Wright. Był jednym z pierwszych, który rzucił swoją wagę za blockchain Bitcoin. Pomysł podjęli niemal natychmiast.

Inne kryptowaluty, takie jak Ethereum, EOS i wiele innych, podążały za Bitcoinem. Dzięki tym wpisom jego wpływ wciąż rośnie. Jego pomysł na inteligentne kontrakty nie może przestać się rozwijać. Jego zaangażowanie w kryptowaluty jest tak duże, że jest jednostką. 1 milionowa część eteru to 1 Szabo. Ether to token Ethereum.

Jak dotąd ustaliliśmy, że Nick jest siłą w kryptowalutach. Co więcej, widać, że facet jest geniuszem. Jednak ten facet ma wiele do zaoferowania. Nie chcesz wychodzić, zanim nie poznasz reszty historii. Trzymaj się i dowiedz się więcej o tym, kim jest Nick Szabo.

Dlaczego Nick Szabo jest taki prywatny?

Temat Nicka jako takiego prywatnego faceta jest niezbadany. Nie ma jednoznacznych dowodów na to, dlaczego zachowuje tak wiele dla siebie. Możemy jednak tylko spekulować. Czy możemy?

Cóż, najbardziej rozsądnym wyjaśnieniem jest to, że Nick uwielbia swoje dzieła, gdy mówi w jego imieniu. Jak wcześniej wspomniałem, sekcja biografii na jego blogu to recenzje jego twórczości. Poza tym blog jest poświęcony literaturze, którą badał, to człowiek, który bardziej szczyci się swoją pracą niż sobą.

Jednak mogą istnieć inne powody. Dałem ci swoje, czy dasz mi swoje? Cóż, czekam.

Kim jest Nick Szabo: projekty i pomysły

Nick jest cichym mistrzem kryptografii. Chociaż Nick pociąga za sznurki za kulisami, ma swój wkład w blockchain.

Można śmiało powiedzieć, że najlepszą rzeczą, jaka mu się przydarzyła, jest zaprojektowanie mechanizmu dla waluty cyfrowej. Mechanizm był inspiracją dla łańcucha blokowego Bitcoin.

Z połączenia mechanizmu Bit Gold i Bitcoin, Nick to „Satoshi Nakamoto”. Ponadto ludzie posunęli się dalej, nazywając go „Nickimoto”. Za wysiłki i pierwsze relacje z pierwszym blockchainem.

Nick jest jednym z twórców i promotorem technologii blockchain. Nick stworzył również pomysły, które są dziś częścią branży blockchain.

Najważniejszym z jego wkładów jest idealizacja inteligentnych kontraktów i projektowanie Bit Gold. Obejmują one przemyślenia, które podzielił się, aby rozwinąć blockchain. Więc sprawdź, co i jak sprawił, że jego imię zostało zaznaczone.

Koncepcja inteligentnego kontraktu

Umowa to umowa prawna między stronami określająca wzajemne obowiązki. Pomysłem Nicka było zrobienie tego w formie cyfrowej.

Jeśli zdarzy ci się czytać o krypto i blockchainie, natkniesz się na inteligentne kontrakty. Ich potencjał jest niewyobrażalny. Dzięki inteligentnym kontraktom zmieni się sposób działania branży.

Słyszałeś o ICO i ich tokenach? Stanowią podstawę wynalazku inteligentnego kontraktu.

Nick Szabo wymyślił inteligentne kontrakty w 1995 roku. Najlepsze obecne implementacje smart kontraktu to Ethereum i EOS. Spełnianie obietnic w odniesieniu do innych obietnic jest podstawą inteligentnych kontraktów. Te cyfrowe kontrakty są uruchamiane w sieciach komputerowych.

Zwolennicy tej koncepcji podziwiają jej właściwość zniesienia osób trzecich.

Nick smart contract coinage odnosi się do tradycyjnych kontraktów papierowych jako mokry kod. Moneta idzie dalej, aby zadeklarować zalety inteligentnego kontraktu jako suchy kod. Precyzyjne i bezpieczne w łańcuchu bloków. Odmienna interpretacja kodu Wet go dyskredytuje. Dodatkowo trudno jest wyegzekwować umowę na papierze.

W 1996 roku Nick szczegółowo opisał zalety w artykule. W artykule zarysowuje inne wcześniejsze formy, którymi są inteligentne kontrakty. Obejmują one systemy punktów sprzedaży i elektroniczną wymianę danych. Używany przez duże korporacje i SWIFT używany przez banki.

W artykule z 1996 roku projekt inteligentnego kontraktu musi zawierać klauzule umowne. Klauzule są wbudowane w sprzęt i oprogramowanie. Zwalczanie kontraktu staje się kosztowne dla wyłączającego.

Podstawowymi celami koncepcji inteligentnych kontraktów są weryfikowalność, obserwowalność, prymat i wykonalność. Dzięki inteligentnej umowie możesz więc oczekiwać wydajnego systemu.

Forerunner to Bitcoin: Bit Gold

Bit Gold to dwie kluczowe cechy transakcji internetowych. Podczas gdy Bit oznacza wysyłanie i odbieranie informacji. Złoto oznacza system nie korzystający z osób trzecich.

Nick opracował Bit Gold Mechanizm w 1998 roku. Będąc kryptografem, Nick zaproponował system cyfrowego pieniądza. W dążeniu do zmiany systemu rynku złota. Nadmiernie chciał zlikwidować osoby trzecie, które sprawiły, że złoty system stał się nieefektywny. Dlatego zasugerował bezpieczny proces kryptograficzny.

Papier Nicka, w którym nakreślono Bit Gold, nie został wdrożony. Mimo to papier jest bezpośrednim prekursorem łańcucha bloków Bitcoin. W rezultacie możesz czerpać korzyści z blockchain z pomysłem Nicka.

Zaufane strony trzecie to dziury w zabezpieczeniach – Nick Szabo

Cytat Nicka dyskredytuje osoby trzecie. Chociaż wspomina o nich jako zaufanych, Nick życzy sobie protokołu, na który strony trzecie będą miały minimalny wpływ. Jemu system powinien zostać przeniesiony, przechowywany i wypróbowany.

Zaufane strony trzecie są podatne na atak. Warto zauważyć, że sam fakt centralizacji stwarza bardzo kosztowne luki w zabezpieczeniach stron trzecich. Co gorsza, jako strona trzecia będziesz musiał uwzględnić dodatkowe koszty. Czy wiesz, kto poniesie koszty? Końcowi użytkownicy systemu.

Bit Gold Steps

Oto kroki propozycji Nicka Bit Gold:

  1. Utworzenie publicznego ciągu znanego jako ciąg wyzwania
  2. Generowanie ciągu potwierdzającego pracę z ciągu wyzwania przez jeden z komputerów w sieci
  3. Stempel czasowy dla ciągu proof-of-work w sposób rozproszony
  4. Dodanie ciągu wyzwania i ciągu dowodu pracy ze znacznikiem czasu do rozproszonego rejestru tytułów
  5. Następny ciąg wyzwania jest tworzony z poprzednich ostatnich bitów wyzwania
  6. Niefałszowany łańcuch tytułu jest sprawdzany pod kątem weryfikacji własności
  7. Weryfikacja bitów wezwania, łańcucha potwierdzającego pracę i znacznika czasu w celu ustalenia wartości ciągu.

Kroki działają w systemie rozproszonym z różnymi serwerami zapewniającymi te same usługi, takie jak oznaczanie czasu i operacje rejestru tytułów. Zaufanie systemu polega na zapewnieniu bezpieczeństwa oznaczania czasem i rejestracji tytułów.

Wszystkie łańcuchy bloków, które widzisz dzisiaj, powstały w wyniku tej koncepcji i innych technologii.

Dzięki koncepcji Bit Gold. Teraz wiesz, kim jest Nick Szabo w początkowym łańcuchu bloków.

Myśli Nicka o walucie

Nick dobrze rozumie historię, pieniądze i kryptowalutę. Wszystko to sprawia, że ​​jego pisma są lepiej poinformowane i mają podstawy prawne. Nie możesz przegapić nieocenionego źródła z jego pism.

Napisał kilka rodzajów literatura o tym, co kocha najbardziej – blockchain i kryptografię. Obejmują one od 1993 do dziś. Część literatury może wydawać się nieistotna. Ale nadal będą cenne w procesie myślowym, jak działa blockchain.

Oprócz pisania cennej literatury na temat kryptografii, pieniędzy i mienia, Nick oddaje się opiniom na temat kryptowaluty i łańcucha bloków.

Kredyty obrazkowe: @ NickSzabo4

W niedawnym na Twitterze, Nick dzieli się ważnymi obszarami ulepszeń w kryptowalutach. Mówi, że w ciągu najbliższych kilku lat bezpieczne przechowywanie niż wcześniej i posiadanie zdecentralizowanych giełd jest ważne. Koncentrując się bardziej na konsumentach, podkreśla znaczenie systemów przyjaznych dla użytkownika.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Nick krytykowany EOS ze względu na problemy związane z centralizacją. Stwierdził, że aspekt centralizacji EOS sprawia, że ​​projekt jest podatny na włamania i ataki. Co gorsza dla posiadaczy kont, EOS może przejmować i zawieszać konta.

Kolejna dobra analiza Nicka dotyczy historia pieniądza i jego ewolucja. Wgląd z tej analizy dostarczył przydatnych informacji w kryptowalutach. W swojej analizie mówi, że istniejemy w wielu walutach pochodzących z systemu barterowego. Jednak nawet z technologią nadal będziesz widzieć wiele walut.

 Wniosek

Mniej można powiedzieć o profilu Nicka. Ale jego praca wiele mówi, że zajmuje się blockchainem, prawem, technologią, historią, kryptografią i handlem.

Pomimo zamieszania związanego z rolą Satoshi Nakamoto, wnosi cenny wkład. A jeśli o to chodzi, to szanowani i wpływowi w świecie kryptografii.

Jeśli tak jak ja jesteś entuzjastą kryptowalut, powinieneś poświęcić trochę czasu, aby dowiedzieć się, kim jest Nick Szabo.

Morre Resources

https://www.forbes.com/sites/forbestechcouncil/2018/05/07/blockchain-as-an-application-platform/2/#788264649eb0

https://blogs.wsj.com/moneybeat/2014/04/16/bitcoin-creator-satoshi-nakamoto-unmasked-again/

http://uk.businessinsider.com/nick-szabo-ethereum-bitcoin-blockchain-history-satoshi-nakamoto-2015-11?IR=T

https://en.bitcoinwiki.org/wiki/Nick_Szabo

https://coincentral.com/who-is-nick-szabo/

http://unenumerated.blogspot.com/

https://archive.is/H8UGk

https://www.entrepreneur.com/article/233143

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me