Kim jest Vitalik Buterin? Założyciel Ethereum

Czy jesteś nowy w kryptowalutach? Czy właśnie zacząłeś czytać o kryptowalutach i jak powstały różne kryptowaluty? Jeśli tak, jest jedno nazwisko, które trudno zignorować – Vitalik Buterin. Więc kim jest Vitalik Buterin?

Większość z nas zna go jako założyciela Ethereum i współzałożyciela magazynu Bitcoin. Z wyglądu i dotychczasowych osiągnięć wynika, że ​​jest on utalentowanym millenialsem, który doskonale radzi sobie z matematyką, który nauczył się mandaryńskiego w ciągu kilku tygodni, rzucił studia i w mgnieniu oka stał się znaczący w branży kryptograficznej..

Wygląda na geniusza, prawda?

Kim jest Vitalik Buterin?

Vitalik Buterin jest rosyjsko-kanadyjskim programistą, który wymyślił i założył Ethereum. Urodził się 31 stycznia 1994 roku w Kołomnej w Rosji. Kiedy miał zaledwie sześć lat, jego rodzice wyemigrowali do Kanady.

Oto ciekawy fakt z dzieciństwa, kiedy był dopiero w trzeciej klasie – został umieszczony w klasie dla dzieci uzdolnionych w swojej podstawówce. Cóż, można powiedzieć, że Vitalik Buterin od samego początku był przeznaczony na coś wielkiego.

Był dobry z matematyki i potrafił dodać do głowy trzy cyfry szybciej niż przeciętny człowiek. Od najmłodszych lat interesował się także programowaniem komputerowym. Jego ojciec, Dmitry Buterin, sam był informatykiem.

Kiedy miał 17 lat, zaczął grać w World of Warcraft, tak jak każdy inny 17-latek. Jednak zainteresował się też czymś innym – bitcoinem.

Kredyty obrazkowe: Techcrunch

Początkowo nie był zbytnio zaangażowany w pomysł kryptowaluty, ale jego ojciec tak. W krótkim czasie ta nowa technologia wyrosła na nim. Pamiętaj, że w tamtym czasie nawet najbardziej doświadczeni eksperci finansowi nie wiedzieli, czym jest Bitcoin i czym się stanie.

Uczęszczał do Abelard School w Toronto, a następnie zapisał się na University of Waterloo. Wtedy jeszcze bardziej zaangażował się w Bitcoin.

Zaczął pisać posty na forum o kryptowalutach po kursie 5 Bitcoinów. Mniej więcej w tym czasie chudy i nerdowaty dzieciak z college’u postanowił zająć się tą dziedziną na pełny etat. Zainteresował się kryptowalutą tak bardzo, że opuścił nawet uniwersytet, aby poświęcić cały swój czas na swoją nowo odkrytą pasję.

Współzałożyciel magazynu Bitcoin


To właśnie podczas jego studiów jego posty na temat Bitcoina nabrały tempa, a jego poglądy na temat tej nowatorskiej technologii zostały uznane za wnikliwe. Ponieważ był postrzegany jako autorytet w tej dziedzinie, aby jak najlepiej wykorzystać swoją nowo zdobytą sławę, w 2012 roku był współzałożycielem magazynu Bitcoin wraz z innym entuzjastą Bitcoin, Mihai Alisie..

Magazyn Bitcoin powstał, gdy był jeszcze na uniwersytecie. Był to dla niego gorączkowy czas, ponieważ uczęszczał na kursy na uniwersytecie i jednocześnie pełnił funkcję głównego autora magazynu. Magazyn Bitcoin można uznać za pierwszy sukces Buterina, ponieważ magazyn okazał się wielkim czynnikiem wpływającym na Bitcoin.

Trochę więcej o magazynie Bitcoin

BTC Media z Nashville w stanie Tennessee przejęło Bitcoin Magazine w 2015 roku. BTC Media publikuje również Distributed, yBitcoin i Let’s Talk Bitcoin. W czasie, gdy zaczął się Bitcoin Magazine, był drukowany i dystrybuowany w Barnes & Szlachetny. Abonenci otrzymywali także wydania drukowane. Jednak teraz jest dostępny tylko online.

Magazyn Bitcoin był z pewnością punktem wyjścia dla Vitalika Buterina, ale to Ethereum ugruntowało go jako siłę, z którą należy się liczyć w świecie kryptowalut.

Więc ktoś cię zapyta, kim jest Vitalik Buterin, możesz zacząć, jest współzałożycielem jednego z najpopularniejszych magazynów kryptowalutowych – Bitcoin Magazine.

Założyciel Ethereum

Kiedy wyszukujesz „Who is Vitalik Buterin”, w większości przypadków odpowiedź brzmi: założyciel Ethereum. To właśnie Ethereum uczyniło Vitalika Buterina tym, czym jest dzisiaj. Zabawne jest to, że kiedy pisał białą księgę Ethereum, nie spodziewał się, że będzie tak dobrze.

Buterin prawie wierzył, że zostanie zniszczony przez analityków kryptowalut i zostanie zdemaskowany dość wcześniej. Ku jego zdziwieniu, zamiast się upiec, jego pomysł zyskał uznanie i pochwały. To był moment, w którym wszystko się zaczęło, a Buterin stał się tym bardziej pewien, że jest to właściwy kierunek.

W końcu poświęcił swoje życie kryptowalutom i było dla niego naturalne, że zrobił krok do przodu.

Co to jest Ethereum?

Ethereum to publiczna platforma komputerowa typu open source, oparta na łańcuchu bloków, która obsługuje funkcje skryptów. Ethereum generuje blockchain dla Ether, kryptowaluty platformy Ethereum.

Ethereum powstało, aby przezwyciężyć ograniczenia protokołu Bitcoin. Założyciel Bitcoin, S.atoshi Nakamoto, zmienił sposób działania transakcji globalnych i usunął osobę trzecią z procesu. Dało to początek systemowi, który rejestrował transakcje w rozproszonej księdze publicznej, który działa zgodnie z algorytmem konsensusu proof-of-work. Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat i ogólnie o blockchainie tutaj.

Technologia blockchain używana przez Nakamoto dla Bitcoin miała swoje ograniczenia. Ze względów bezpieczeństwa protokół napisany dla Bitcoin został celowo zaprojektowany tylko do obsługi nieskomplikowanych operacji. W związku z tym złożone transakcje między płatnikiem a odbiorcą nie mogły być realizowane w ramach tego protokołu, mimo że pomysł takiego łańcucha bloków był w trakcie pracy już od dłuższego czasu..

Ethereum – ulepszona wersja Bitcoina?

Buterin zdał sobie sprawę z tego problemu i postanowił napisać kompletne oprogramowanie Turinga, aby stworzyć taką technologię blockchain, zdolną do tworzenia wszelkiego rodzaju aplikacji i inteligentnych kontraktów. Buterin wyraził swoje poglądy na ten problem w jednym z wywiadów:

W białej księdze Ethereum wyjaśnił dalej,

Ethereum zrodziło nową branżę, w której wszystkie rodzaje projektów kryptograficznych można było tworzyć za pomocą własnych tokenów.

Poglądy polityczne Vitalica Buterina

Dość z jego wczesnym życiem, jego zainteresowaniem bitcoinem i tym, co prowadzi go do stworzenia własnej kryptowaluty, a co z jego poglądami politycznymi? Kim jest Vitalic Buterin, jeśli chodzi o politykę?

Można bezpiecznie założyć, że Vitalik Buterin jest libertarianinem i zwolennikiem wolnego rynku. Dowodem na to jest jego zainteresowanie pracami Friedmana, Misesa, Sowella i Hayeka. Wskazówki na ten temat znajdziesz również na blogu Vitalika Buterina. Nie uchylał się od wyrażania swoich libertariańskich poglądów w swoich tweetach, postach i wywiadach.

Pogląd Buterina na wolny rynek jest nieco inny niż większości ludzi. Kiedy mówimy o wolnym rynku i kapitalizmie, następna myśl dotyczy zysków. Mówiąc na ten temat, nie przejmuje się tak bardzo zyskami. Jego pogląd na wolny rynek jest taki, że daje przedsiębiorcom grunt do wolności i kreatywności.

Wielokrotnie insynuował, że taki system nie powinien polegać na gromadzeniu pieniędzy, ale na pozwoleniu innowacjom i kreatywności na zrobienie czegoś wartościowego dla społeczeństwa. Konto Vitalica Buterina na Twitterze zawiera wiele tweetów, które ujawniają jego poglądy na temat kapitalizmu.

Vitalic Buterin na Twitterze: @VitalikButerin

Wydaje się bardzo świadomy tego, jak systemy takie jak kryptowaluta można przekształcić w schemat gromadzenia milionów. Dlatego ostrzega ludzi w tym biznesie, aby postępowali ostrożnie.

Jego poglądy są raczej pełne nadziei, a osoby z kryptowaluty powinny zwracać uwagę na jego słowa i innych podobnych mu. Patrząc na jego podróż, widać wyraźnie, że napędza go innowacja, a nie pieniądze. Nie oznacza to jednak, że nie jest bogaty.

Mówiąc najprościej, jeśli interesujesz się kryptowalutą, zaleca się śledzenie go na Twitterze i innych platformach społecznościowych.

Vitalik Buterin Net Worth

Jeśli zastanawiasz się, że musiał zbić fortunę na swoim stworzeniu, nie mylisz się całkowicie. Kapitalizacja rynkowa Ethereum jest wyceniana na ponad 50 miliardów dolarów i jest on szefem drugiej najbardziej udanej kryptowaluty na świecie.

Jego bogactwo i aktywa nie są ukryte, a jego przejrzystość czyni go jeszcze bardziej legalnym. W lutym 2016 roku ujawnił, ile posiada własnej kryptowaluty ETH. W tym czasie posiadał 630 000 ETH. Po kilku miesiącach zlikwidował jedną czwartą z nich. Nawet po tym ruchu zostało mu dużo ETH.

Ciekawe jest to, że ponieważ Ethereum jest tak przejrzystym blockchainem, każdy może w dowolnym momencie śledzić, ile ma ETH. Aby ułatwić ci to w zakresie zwykłej waluty, siedzi na 175 milionach dolarów.

To jego przejrzystość co do systemu i jego własnych aktywów sprawia, że ​​Ethereum jest tak godne zaufania. Widzieliśmy wystarczająco dużo schematów i skandali związanych z kryptowalutami, aby mieć nasze rezerwacje. Jednak Buterin zyskał rzetelną i rzetelną wiarygodność. Nie byłoby błędem stwierdzenie, że Vitalik Buterin reprezentuje prawdziwe i pozytywne oblicze kryptowaluty.

Vitalik Buterin, wpływowy

Bez wątpienia Buterin ma znaczący wpływ na miłośników kryptowalut. To, co mówi i pisze, ma duże znaczenie. Był influencer na długo przed powstaniem Ethereum. Kiedy założył Magazyn Bitcoin, jego słowo było słowem.

W jaki sposób 24-latek może mieć tak duży wpływ? Fakt, że wymyślił tak genialne rozwiązanie blockchain z Ethereum, może być przyczyną. Być może to jego wyjątkowy pogląd i przejrzystość skłoniły ludzi do słuchania go, a może po prostu szczęście. Zbliża się do miliona obserwujących na Twitterze i jest tam bardzo aktywny.

Mistyfikacja śmierci z czerwca 2017 roku jest wyraźnym, choć smutnym, pokazem jego wpływu. Plotka o śmierci Buterina w wypadku samochodowym rozprzestrzeniła się jak pożar. Witryny i blogi z wiadomościami o kryptowalutach zaczęły rozpowszechniać wiadomości. Cena Ethereum wzrosła z 300 do 230 dolarów po tej plotce.

Vitalik zdobył uznanie i nagrody za swój wkład.

  • W 2014 roku zdobył nagrodę Thiel Fellowship Award
  • W tym samym roku Vitalik Buterin zdobył również nagrodę World Technology Award
  • W 2016 roku znalazł się na liście Fortune 40 Under 40
  • W 2018 roku trafił również na listę Forbesa 30 poniżej 30 lat

Sam Buterin nie cieszy się tak wielką sławą. Zapytany o jego sławę i wpływy w wywiadzie dla Financial Times, odpowiedział:

„W zeszłym roku doszło do punktu, w którym [sława] stała się bardziej irytująca niż dobra”.

Więc kim jest Vitalik Buterin? Prawdopodobnie introwertyk, geniusz, który chce zmieniać świat, działacz z wielkimi celami.

Kim jest Vitalic Buterin? Zagorzały zwolennik decentralizacji

Nie trzeba dodawać, że Buterin wspiera ruch decentralizacyjny. Jest dopiero we wczesnych stadiach, a świat stopniowo zmierza w jego kierunku. Dopiero zaczynamy dostrzegać możliwości, a przed nami znacznie więcej. Vitalik jest jednym z twórców, który za tym stoi iw tym sensie jest też bohaterem.

Współdzielona gospodarka idzie w parze z decentralizacją, a wielkie korporacje wkraczają na pokład i wiesz, że jest to duże, jeśli firmy takie jak Microsoft zaglądają do niej. Kryptowaluty kwitną głównie dzięki decentralizacji. Zobacz, jak zdecentralizowane aplikacje zmieniają nasz świat.

Jego pogląd na decentralizację i blockchain jest taki, że władza przechodzi do małego faceta, czyli przedsiębiorców. Powiedział WIRED w 2016 roku:

Końcowe przemyślenia

Więc kim jest Vitalik Buterin?

Jest przedsiębiorcą.

Zdecydowanie geniusz technologii.

Jest łamaczem liczb.

Poza tym wielojęzyczny geniusz.

Jest założycielem Ethereum i mózgiem sukcesu drugiej najpopularniejszej kryptowaluty na świecie.

Jest tym, czego potrzebuje świat dzisiaj, gdy staramy się ulepszyć nasze gospodarki, chronić nasze dane i przygotować się na przyszłość.

Jest wielu, którzy nadal uważają, że kryptowaluta to mistyfikacja, ale prawda jest taka, że ​​ludzie tacy jak Buterin są bardzo prawdziwi, a to, co produkują, dalekie jest od oszustwa. Nawet po osiągnięciu takiego sukcesu nie ustaje. Niedawno odwiedził Rosję i spotkał się z prezydentem Putinem. Wynik? Trwają rozmowy na temat kolejnej kryptowaluty na rynek rosyjski. Dzięki jego pomysłom i etycznemu stanowisku kryptowaluta i łańcuchy bloków wydają się być w dobrych rękach.

 

Piśmiennictwo:

https://github.com/ethereum/wiki/wiki/White-Paper

https://www.wired.com/2014/01/ethereum/

https://www.wired.com/2016/06/the-uncanny-mind-that-built-ethereum/

https://www.forbes.com/profile/vitalik-buterin/

https://vitalik.ca/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map