Blockchain teknolojisi hakkında biraz bilginiz varsa ya da duyduysanız, Da Hongfei ismine kesinlikle bir kereden fazla rastlamışsınızdır. Da Hongfei’nin kim olduğunu keşfetmeniz için bu ilginizi çekmiş olmalı..

Hongfei, Çin’in blockchain endüstrisinde tanınan bir başarıdır. Çin’deki ilk birkaç blockchain firmasının yaratıcısı olduğu biliniyor. Aynı zamanda Asya’nın her yerinde kullanılan birçok ünlü kripto para birimi uygulamasının mucididir..

Bu yazı, Hongfei’ye, Çin ve küresel kripto para birimindeki rolüne ve Asya’daki blockchain teknolojisinin farkındalığını nasıl artırdığına adanmıştır. Basitçe söylemek gerekirse, bu yazıda Da Honfegi’nin kim olduğunu ayrıntılı olarak cevaplayacağım..

Kariyerine nasıl başladığına ve bu alandaki dikkate değer hizmetlerinin neler olduğuna da ışık tutacağım..

Da Hongfei kimdir?


Da Hongfei, NEO adı verilen dağıtılmış uygulamalar için ünlü bir blok zinciri podyumunun arkasındaki beynidir. Ek olarak, Onchain adlı bir blockchain ilerleme firması da yarattı..

Firma, kurum ve işletmelere yardım etmeyi amaçlamaktadır. Bu girişimlerin her ikisinin de merkezi Çin’de bulunuyor. Bu girişimlerin harika yanı, Çin merkezli ilk blok zinciri genişletme projeleri olma onuruna sahip olmalarıdır..

Aynı nedenle Hongfei, Asya bölgesindeki blockchain ve kripto para dünyasında iyi bilinen bir figürdür. Hongfei şu anda muhtemelen özellikle Çin’de kripto para biriminde en saygın uzman. Kurumsal uygulamalar, Çinli kullanıcıların benimsemesi ve hatta eyalet yönetimi üzerinde bir otorite olarak kabul edilir..

Çin blok zinciri endüstrisindeki yüksek itibarı nedeniyle, eyalet yetkilileri, Sep kripto ve ICO değişim yasaklarını vermeden önce uzmanının tavsiyesi için onunla temasa geçmek için girişimde bulundu..

Da Hongfei’nin Eğitimi

Guangdong eyaletinde bulunan SCUT’a gitti. SCUT, Çin’deki en saygın eğitim kurumlarından biridir. 1997’den 2001’e kadar sanat eğitimi aldığı o kuruma katıldı. Başlıca konuları olarak İngilizce ve Teknoloji alanında lisans derecesine sahiptir..

Blockchain’e Girmeden Önce Kariyer

Da Hongfei, blockchain teknolojisi evrenine adım atmadan önce Şangay’da bulunan IntPass Consulting’de çalışıyordu. Orada tam olarak 2005’ten 2013’e kadar neredeyse on yıl çalıştı. Firmadan ayrılmadan önce orada panel üyesi ve İcra Kurulu Başkanı olarak çalışıyordu..

Blockchain’e Erken İlgi

Da Hongfei, 2011’de Bitcoin’i tanımaya başladı. Bununla birlikte, bu teknolojinin arkasındaki hem toplumsal hem de metodik tüm yansımaları anlayacak ve tanımlayacak kadar akıllıydı. Bir üniversitede eğitim alma deneyimi ona zaten daha geniş bir dünya görüşü sağladığından, Bitcoin’e olan merakının da artmasına yardımcı oldu. Bu teknolojiyi tüm ayrıntılarıyla öğrenmek için odağını bu teknolojiye kaydırdı..

Blockchain Dünyasında Da Hongfei Kimdir?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, Bitcoin 2011 yılında Hongfei’nin ilgisini çekti. O noktada, hala IntPass danışmanlığında çalışıyordu..

Doğal olarak, kimse Da Hongfei’nin kim olduğunu ve önümüzdeki birkaç yıl içinde PRC’de nasıl bir devrim yaratacağını bilmiyordu..

2011’de Çin de bu teknolojiden pek haberdar değildi. Bu nedenle, ülkenin herhangi bir yerinde veya Asya’nın tamamında özel Bitcoin topluluğu yoktu. Bu teknolojiyle ilgili birkaç kişinin sahip olduğu en ufak bir farkındalık hala embriyonik aşamasındaydı..

Bu bilgi eksikliği, ülkesindeki insanların Bitcoin hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamak için bir kampanya başlatmasına neden oldu. Çabaları, PRC’de aktif bir Bitcoin topluluğunun yaratılmasıyla sonuçlandı..

Bunu görünce, daha fazla insanı bu teknolojiyi benimsemeye teşvik etme çabalarını ikiye katladı. Coşkulu girişimleri, Bitcoin’in tüm Çin’deki popülaritesini önemli ölçüde artırdı..

Aslında Da Honfegi’nin kim olduğu sorunun gerçek cevabı, Bitcoin’i ve kripto para kavramını Çin’e tanıtan kişinin kendisi olmasıdır..

Bu topluluğun ülke çapındaki büyümesini dikkate değer ölçüde yükseltmesi sadece birkaç yılını aldı. Hongfei doon, tüm bu ilerlemede en önde gelen armatürlerden biri olma ününü kazandı..

Bu süre zarfında, Çin’de performans açısından Bitcoin’i geride bırakabilecek yeni bir blockchain platformu başlatma ihtiyacını fark etti. Bu, kendi blok zinciri platformu üzerinde çalışmaya başlamasına neden oldu..

Da Hongfei kimdir? NEO’nun Kurucusu

Hongfei, ülkesinin yeni bir blockchain podyumuna ne kadar çaresizce ihtiyaç duyduğunu fark ettikten sonra, Ocak 2014’te AntShares’in açılışını ilan etti. Girişim, dağıtılmış uygulamaların yaratılması içindi. Platform, bir sonraki ay resmi olarak tanıtıldı ve anında ülkedeki blockchain girişimlerinin çoğu için tercih edilen seçenek haline geldi..

Hongfei, projenin adını Anshares’ten değiştirdi. 2017’de NEO. NEO’yu duyanların Da Hongfei’nin kim olduğuna dair oldukça iyi fikirlere sahip olduklarından eminim..

NEO şu anda piyasa değerine göre dünyanın en iyi kripto para birimleri arasında 13. sırada yer alıyor.

NEO, birçok yönden Ethereum blok zincirine çok benziyor. Öncelikle, her ikisi de merkezi olmayan uygulamaların genişlemesine ve gelişmesine izin veriyor. İkincisi, her ikisi de akıllı sözleşme uygulamalarını kullanıyor. Nedeni budur – NEO’ya genellikle Çin Ethereum denir.

Ancak, tamamen Ethereum’a benzemiyor. Ethereum’dan daha iyi hale getiren bazı benzersiz özelliklere de sahiptir. Hongfei ve ekibi, NEO’yu delege edilmiş bir Bizans Hata Toleransı veya dBFT konsensüs prosedürüne göre özel olarak tasarladı. Çin tarafından yapılan bu ilk protokol, 2016 yılında ekip tarafından bir whitepaper olarak yayınlandı..

Bu yeni mekanizmanın kullanılması, NEO’nun çok daha hızlı ve daha güçlü anlaşma optimizasyonu performansı sağlamasına olanak tanır. NEO, tek bir saniyede 1000 işlem gerçekleştirebilir. Bu işlevsellik, Ethereum’a göre saniyede yalnızca 15 işlem yapabilen olağanüstü bir avantaj sağlar..

NEO’nun Arkasındaki Sebep

Da Hongfei, NEO’yu kapsamlı ve önemli görevler için kullanılabilecek yüksek frekanslı bir blok zinciri platformu yapmayı hayal etti. Ayrıca onu birkaç şekilde yeni pazar ekonomisinin teknolojisine dönüştürmek istedi..

Bunun nedeni, o ve ekibi, simülasyonlu makinelerde çalışan akıllı sözleşmelere destek sağlamak için platformu kasıtlı olarak tasarladı. NEO, Java, Python ve daha fazlasını içeren tüm ana bilgisayar dillerini kullanarak şifrelenmelerine izin verir..

Bu, akıllı sözleşmeleri kodlamak için tamamen yeni bir dil öğrenmek zorunda olmadığınız anlamına gelir..

Tersine, Ethereum kullanırken, tasarımcıların EVM üzerinde bu tür anlaşmaları yürütmek için sağlamlığı kullanmaları gerekir. NEO’nun blockchain görev yaratıcılarının büyük çoğunluğu arasındaki şöhretinin arkasındaki en önemli nedenlerden biri budur..

Onchain

Resim Kredisi: OnChain

AntShares’in tanıtıldığı aynı yıl Hongfei, başka bir Onchain şirketi kurmak için NEO / Antshares Erik Zhang’ın CTO’su ile birlikte çalıştı. Aslında ikisi de kariyerlerine hemen hemen aynı anda başladılar. Onchain, öncelikle hizmetlerini özel firmalara sunan ticari bir blockchain firmasıdır..

NEO ile karıştırmak yerine, Onchain, temel blok zinciri genişletme çabalarını dijital paradan farklı tutmak için ayrı kimliğini yaptı..

2016 yılına gelindiğinde Onchain, bireysel pazarda önemli bir yer edinmeye yetecek kadar popülerlik kazandı. Bu, NEO blok zincirinin soyunun artmasıyla sonuçlandı..

Dağıtık Ağ Mimarisinin (DNA) Oluşturulması

Bu geniş kabulün ardından Onchain, Hyperledger ile güçlerini birleştirdi ve bu da onu Çin’deki blockchain ile ilgili öncü girişim haline getirdi. Hyperledger ile çalışırken Onchain, Distributed Networks Architecture adlı ana ürününü oluşturma fırsatını elde etti veya DNA kısaca.

DNA modus operandi, Onchain’in çeşitli iş prosedürlerini ve yöntemlerini entegre edebilmesini sağlar. Protokol ayrıca farklı çapraz zincir ve çapraz platform uyumluluğu için destek sağlamasına izin verir..

Bu verimli ürün DNA’sı aynı zamanda her iki firmanın, yani Onchain ve NEO’nun temel direktiflerini kolayca yerine getirmesini sağlar. DNA protokolü, özellikle görevlerinde blockchain’i etkin bir şekilde uygulamak için hemen hemen herhangi bir iş prosedürü tarafından kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır..

DNA ile ilgili harika olan şey, çeşitli blok zinciri uygulamalarını birbirine bağlamasıdır. Sonuç olarak, sistemlerin birbirine bağlı olduğu ortamda uygulama için hayati önem taşıyan bir çapraz platform asimilasyon olasılığı yaratılır..

DNA ayrıca, eyalet düzenlemelerine dikkat ederken, bir fikir birliği protokolü benimserken veya bu tür diğer uygulamalarla bağlantı kuramazken çok sayıda amaç için blockchain kullanılmasına da olanak tanır. Kişisel blok zincirinizi veya uygulamalarınızı oluşturmak için geliştiriciler ararken onu kullanmanıza bile izin verir..

Onchain’in Diğer Şirketlerle İşbirlikleri

Onchain, 2016 yılında Microsoft China ile güçlerini birleştirdi. Ayrıca şirket, yetkili dijital uygulamaların birçok eksikliğini gidermek için yasal sıralamayı bulmak için FaDaDa ile birlikte çalıştı. Öyle değil, Onchain, KPMG’nin Çin’deki en iyi 50 Fintech firması listesine de eklendi. Bu, firmanın Alibaba ile blok zinciri tarafından yönetilen işletmeler için bir e-posta kanıtı deposu için başka bir işbirliği ile sonuçlandı.

Özünde DNA, diğer hakim podyumların tamamen yeni bir platform oluşturmaya gerek kalmadan blockchain teknolojisini kullanmasını sağlayan bir podyumdur..

Da Hongfei Kimdir ve Çin Yönetimi ile Nasıl İletişim Kurdu??

Resim Kredisi: Youtube

PRC’nin blok zinciri topluluğuna Da Hongfei’yi sorarsanız, yüksek itibarını görünce şaşıracaksınız. Bu itibarın arkasındaki en büyük neden, Devlet yetkilileriyle verimli bir iletişim yolu yaratmanın arkasındaki kayda değer çabasıdır..

ICO-Mania’dan sonra Çin, kripto para birimlerini temizlemeye başladı çünkü bazıları oldukça şüpheli ve deneyimsiz yatırımcıların masumiyetinden besleniyorlardı. Teknolojik ilerlemede en önde gelen ülkelerden biri olan Çin, kripto kapısının kapatılması durumunda şanssız olurdu..

Çin’deki ve Asya’nın her yerindeki sayısız girişimci için büyük bir fırsat kaybına neden olacaktı. Da Hongfei, Çinli yöneticiler ve pazar için kabul edilebilir bir çözüm önerdi..

Da Hongfei umutluydu. Bir keresinde düzenlemenin kendisi için bir sorun olmayacağını söyledi çünkü hükümet teknolojisini ve nasıl çalıştığını seviyordu. Kendine olan güveni onu sadece Çin hükümeti ile konuşmaya değil, aynı zamanda onları yasağı kaldırmaya ikna etti. Bu, bu teknolojinin herhangi bir sahte girişim olmadan gelişmesine yardımcı olan sağlıklı bir ortamın yaratılmasıyla sonuçlandı..

Çin’in ICO Balonu ve Hongfei’nin Yanıtı

Hongfei’ye göre, Çin’deki ICO durumu, 2000’lerin başında meydana gelen dot-com balonuna benziyordu.. Ona göre:

“Bir firma / işletme dot-com’da bittiğinde, çizim finansmanı kolaylaşır ve ICO vızıltılarında da durum aynıdır.”

Ayrıca, finansörler teknolojik ilerlemenin hızına kıyasla hızla büyülendikleri için, yeni teknolojilerin devam ettiğini ve baloncuklar yaratarak devam edeceğini belirtti. Ama mesele şu ki, bu şekilde kalmıyor. Baloncuklar ortadan kalktığında, piyasa normale döner ve teknoloji yaklaşır..

Gelecek planları

De Hongfei, her iki projesi için de büyük hedefliyor. Son iki yıl, özellikle NEO için şimdiye kadar harikaydı. Her geçen gün daha fazla başarı kazanıyor. Ancak, Hongfei de geleceği konusunda oldukça olumlu olduğu için bu Onchain’i geride bırakmaz..

Onchain’i küresel bir blockchain yapısı yapmayı hedefliyor. Çeşitli eklenti birimlerinden yararlanarak yapısının herkese açık, özel veya sendika olsun herhangi bir zincir için kullanılabileceğine inanıyor. Da Hongfei ayrıca şu anda süreçte olan çapraz zincir biriminin tüm bu zincirler arasında birlikte çalışabilirlik sağlayabileceğini belirtti..

Nihayetinde, ana planı hem NEO hem de Onchain’i birleştirmeyi içeriyor. Bunları tek bir platforma dönüştürmeyecek, ancak yakın gelecekte her iki hizmeti de birbirine bağlayacak. Bunu nasıl yapacak? Bekleyip görmemiz gerekecek.

Hongfei, NEO için çapraz blok zinciri anlaşmaları için bir podyum olan NeoX’i başlatmayı planlıyor. Başarılı olduğu ortaya çıkarsa, NeoX özel blok zincirlerini daha büyük topluluk pazarına bağlayabilir..

NEO ve Onchain bağlandıktan sonra, ikisi de tüm blockchain merkezli ekonomi için bir orta yol sağlayabilir. Bu büyük plan sadece mükemmel değil, aynı zamanda tamamen uygulanabilir..

Da Hongfei Kimdir – Son Sözler

Peki, Da Hongfei Kimdir?

Şu anda kripto ve blok zincirinin önde gelen isimlerinden biridir..

NEO ve Onchain’in kurucusudur.

Da Hongfei, kripto para birimini Çinli izleyicilere aşina kılan kişi..

Aslında, çabaları ve konsepte isteksiz olan hükümet yetkilileriyle yaptığı görüşmelerle Çin’de kripto para birimini gerçekleştirdi..

Sonsuz çabaları ve girişimleri, parlak planları ile birleştiğinde, Çin’deki kripto para biriminin genişlemesinde öncü bir ışık olmaya devam edeceğini gösteriyor..

Çin’deki kripto pazarı oldukça karmaşık olsa da, Da Hongfei yine de alanı temizlemeyi başardı. Da Hongfei gibi insanlar var olduğu sürece, Çin’in teknoloji mücadelesi kesinlikle daha fazla gelişmeye tanık olabilir..

Da Hongfei’yi onun heyecan hesap.

Referanslar

https://coincentral.com/cryptocurrency-industry-spotlight-neos-da-hongfei/

https://hackernoon.com/neo-onchain-and-its-ultimate-plan-dna-4c33e9b6bfaa

https://coincentral.com/neo-and-blockchains-across-china/

https://www.bloomberg.com/technology

https://www.cnbc.com/video/2017/12/04/its-okay-for-a-bubble-to-form-in-blockchain-and-bitcoin.html

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me