2019 Rok Federacji Blockchain – wyjaśnienie konsorcjum Blockchain

Blockchain istnieje już od dłuższego czasu. Rewolucyjna technologia wciąż się rozwija, przejmując szeroką gamę sektorów. Głównym celem tej technologii było ustanowienie ekosystemu waluty cyfrowej, który działa w środowisku pozbawionym zaufania. To świetny system, który może przejąć tak zwane „scentralizowane sieci” ze zbyt wieloma wadami.

Jednak system księgi publicznej może być zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Głównie dla firm, które mają do czynienia z poufnymi informacjami. Jak więc te przedsiębiorstwa mogą wykorzystać tę imponującą technologię?

Wraz z przełomem Federated blockchain, jest to teraz możliwy scenariusz. Sfederowany blockchain to interesująca aplikacja wśród nowych aplikacji blockchain. Ale większość ludzi tak naprawdę nie wie, do czego zdolna jest ta nowa technologia.

Aby pomóc Ci w tej kwestii, przygotowaliśmy ten artykuł poświęcony wyłącznie sfederowanym łańcuchom bloków. Więc zacznijmy!

 

Contents

Spis treści

Rozdział 1: Co to jest Federated Blockchain lub Blockchain Consortium?
Rozdział-2: Jak działa Blockchain Consortia?
Rozdział 3: Jak sfederowany łańcuch bloków wzmocni świat biznesu?
Rozdział-4: Przypadki użycia konsorcjum Blockchain
Rozdział-5: 7 projektów konsorcjów Blockchain: pierwszy krok w kierunku celu
Rozdział-6: Czy to ucieczka do rozwoju Blockchain?
Rozdział-7: In The End

 

Rozdział 1: Co to jest Federated Blockchain lub Blockchain Consortium?

Zanim przejdziemy do przykładów Federated blockchain, porozmawiajmy trochę o prywatnym łańcuchu bloków. Private Blockchain i Federated blockchain są trochę podobne, ale z odrobiną skrętu. W prywatnym łańcuchu bloków nie uzyskasz dostępu, jeśli nie masz upoważnienia do wejścia do sieci.

Prywatne łańcuchy bloków to w zasadzie rozproszony system księgi, na który zezwolono. Tylko jeden organ lub organizacja musi mieć dostęp do zapisu w sieci. Uprawnienia do odczytu mogą być publiczne lub nawet ograniczone. Ta wyjątkowa organizacja podejmuje decyzję.

Niektóre prywatne łańcuchy bloków zawierają funkcję czytelności publicznej, a inne nie. Więc widzisz, że zależy to wyłącznie od charakterystyki konkretnego prywatnego łańcucha bloków i nie jest związane z ogólną architekturą systemu.

Tutaj niektóre węzły są z góry określone, aby wprowadzać zmiany w sieci, a żadne inne węzły nie będą miały do ​​tego żadnego poziomu dostępu. Prywatne łańcuchy bloków najlepiej nadają się dla organizacji, które chcą zweryfikować transakcje wewnętrznie, z dala od opinii publicznej.

Ale czy to nie zakłóca całego zdecentralizowanego aspektu publicznych łańcuchów bloków? Cóż, prawdę mówiąc, tak. Dlatego prywatne łańcuchy bloków nie są uważane za w pełni zdecentralizowaną sieć.

Z drugiej strony może poradzić sobie z wadami publicznego łańcucha bloków, takimi jak skalowalność, prywatność i wolniejsza wydajność. Ale aby się ich pozbyć, będziesz musiał poświęcić bezpieczeństwo. Dlatego nadaje się głównie dla organizacji, w których istnieje duże zaufanie.


 

Federated Blockchain: The Missing Piece of the Puzzle

Pewnie się zastanawiasz, gdzie w tej sytuacji wypada sfederowany łańcuch bloków. Cóż, sfederowane przykłady blockchain lub konsorcjum blockchain działają z najlepszymi z obu światów. Jest bardzo podobny do prywatnego łańcucha bloków, ale istnieje znacząca różnica.

Przykłady sfederowanych łańcuchów bloków usuwają wyłączny wpływ organizacji na sieć. Oznacza to, że wiele podmiotów będzie korzystać z sieci i ponownie ustanowi zdecentralizowany system typów.

Tak więc zamiast tylko jednej organizacji jest odpowiedzialna, wiele organizacji będzie korzystać z sieci na ich korzyść. Potraktuj to jako centrum, w którym wiele organizacji może wymieniać informacje i pracować jednocześnie.

W ten sposób każdy konsument będzie mógł przyspieszyć każdy rodzaj pracy wymagającej wielu firm.

Grupy te połączą się w tym sfederowanym systemie blockchain i wprowadzą niezbędne zmiany, aby sieć działała wydajniej i utrzymywała się. Grupy te są najbardziej znane jako federacja lub konsorcjum. Dlatego nazewnictwo tego typu blockchain to konsorcjum blockchain lub federacyjny blockchain.

Federacyjna infografika dotycząca technologii Blockchain – proste wyjaśnienie konsorcjum Blockchain

Rozdział-2: Jak działa Blockchain Consortia?

Zacznijmy od przykładu. Wyobraź sobie, że konsorcjum blockchain ma dziesięć banków pracujących razem w sieci. Z tych dziesięciu organizacji zostanie wstępnie wybrany węzeł do wprowadzania zmian w sieci.

Węzły te mają uprawnienia do odczytu lub zapisu transakcji; mogą także zezwalać lub ograniczać uczestnictwo w sieci. Ale czy którykolwiek z węzłów może dodać blok w bazie danych?

Więc nie. aby dodać blok, każdy węzeł musi się z niego wyrejestrować. Jeśli choćby jeden z nich się nie zgodzi, blok nie zostanie dodany do księgi. W ten sposób sieć pomaga zapewnić, że nikt nie będzie mógł wykorzystać swojego lepszego dostępu.

Tej funkcji nie zobaczysz w prywatnych łańcuchach bloków.

Mechanizm podejmowania decyzji oparty jest na systemie głosowania. Tak więc konsorcja blockchain muszą pracować nad mechanizmem Proof of Vote, aby podjąć taką decyzję. Więc teraz porozmawiamy o tym, jak faktycznie działa ten nowy rodzaj mechanizmu konsensusu.

 

Dowód głosowania

Bitcoin jako pierwszy wprowadził zdecentralizowany mechanizm konsensusu Proof of Work. Potem wiele innych aplikacji blockchain dostosowało ten nowy typ mechanizmu konsensusu. Jednak ten typ mechanizmów najlepiej nadaje się do publicznego blockchain, a nie do konsorcjum Blockchain.

Dowód pracy lub dowód udziału lub jakikolwiek inny mechanizm konsensusu publicznego nie może sprostać wymaganiom konsorcjów blockchain.

Dlatego w tym zakresie wprowadzono dowód głosowania, a raczej konsensus w głosowaniu. Głównym celem tej nowej technologii jest śledzenie wybranych węzłów. Tutaj każdy węzeł będzie musiał głosować, aby zatwierdzić blok.

Liczba wymaganych głosów zostanie z góry określona. Oznacza to, że w przypadku dziesięciu wybranych węzłów może zająć głosowanie siedmiu węzłów lub nawet głosowanie dziesięciu węzłów, aby zatwierdzić blok. Twórcy sieci określą tę funkcję.

Korzystając z tego innego mechanizmu, organizacje upewniają się, że każdy blok jest na miejscu i że nie nadużywa ich mocy.

To naprawdę świetna metoda, a konsorcjum Blockchain może być nową technologią dla firm na poziomie korporacyjnym.

 

Rozdział 3: Jak sfederowany łańcuch bloków wzmocni świat biznesu?

Publiczny łańcuch bloków ma dobry poziom bezpieczeństwa, ale brakuje mu szybkości i wydajności, gdy do sieci dołącza zbyt wielu użytkowników. Z drugiej strony, prywatne łańcuchy bloków oferują znacznie skalowalne i szybsze rozwiązanie, ale nie jest w pełni zdecentralizowane.

Ma podobne luki w zabezpieczeniach, jak system scentralizowany. Więc widzisz, każda aplikacja blockchain musi przejść pewne zmiany, aby zamanifestować ją jako wszystko we wszystkich technologiach.

Ale co ze sfederowanym blockchainem? W jaki sposób pokonują wszystkie niedociągnięcia obu tych łańcuchów bloków? Zobaczmy, jakie korzyści uzyskasz dzięki temu nowemu typowi konsorcjów blockchain.

 

Większa prędkość

Jedyną rzeczą, która przeciąga publiczne aplikacje blockchain, jest niska prędkość transakcji. Gdy w systemie jest zbyt wielu użytkowników, sieć celowo zwalnia.

Taka sytuacja sprawia, że ​​cały proces transakcyjny jest niezwykle powolny, a czasami niemożliwy do zakończenia. Ale w przykładach konsorcjum Blockchain byłbyś w stanie uzyskać znacznie większą prędkość transakcji.

Tutaj nie wszyscy ludzie mogą dokonać transakcji lub zweryfikować blok. Tak więc, gdy robi to wybrana grupa osób, transakcje stają się zbyt szybkie. Zajmie to 100x ms. autoryzować transakcję. To szalona prędkość.

 

Skalowalność

Nie napotkasz żadnych problemów ze skalowalnością w sfederowanym łańcuchu bloków. Dlaczego? Ponieważ liczba węzłów potrzebnych do walidacji jest zawsze kontrolowana. Sieć nie pozwala po prostu każdemu członkowi na dołączenie do niej i rozpoczęcie sprawdzania poprawności transakcji.

Przechodzą przez zabezpieczoną procedurę i autoryzację, aby dostać się do sieci wewnętrznej. Tak więc wszystko w sieci jest zawsze kontrolowane i obsługiwane w inny sposób. Dlatego nie napotkasz żadnych problemów ze skalowalnością.

 

Niskie koszty transakcji

Chociaż publiczne łańcuchy bloków twierdzą, że zapewniają niższy koszt transakcji, nie zawsze tak jest. Jak powiedzieliśmy wcześniej, im więcej osób dołącza do sieci, tym wolniej przebiega transakcja. Prowadzi to do bardziej skomplikowanej sytuacji i ostatecznie zwiększa całkowity koszt transakcji.

Ale tak nie jest w przypadku federacyjnych łańcuchów bloków (konsorcjów blockchain). Tutaj transakcje są znacznie szybsze i mniej skomplikowane. Tak więc, jeśli chodzi o koszty, ogólna cena znacznie spada.

W ten sposób, korzystając z tej nowej technologii, będziesz w stanie uzyskać niższy koszt transakcji.

 

Niskie zużycie energii

Publiczne łańcuchy bloków działają na energochłonnych algorytmach konsensusu. Z drugiej strony wydobycie wymaga dużej mocy obliczeniowej. Ta moc obliczeniowa wymaga więcej energii elektrycznej niż przeciętne obliczenia. W dłuższej perspektywie zapotrzebowanie na energię stale rośnie.

Jeśli ta sytuacja będzie się utrzymywać, świat nie będzie w stanie zapewnić minimalnego zapotrzebowania na energię potrzebną do wydobycia.

Z drugiej strony, federacyjny łańcuch bloków używa do weryfikacji tylko wybranej grupy węzłów. Zatem w tym przypadku problem złożoności jest znacznie mniejszy. Ponadto nie używa typowych algorytmów konsensusu, a raczej używa systemu głosowania do walidacji węzłów.

Nie wymaga to dużej mocy obliczeniowej, a więc oszczędza dużo energii.

 

Brak ryzyka 51% ataku

51% ataków może łatwo zakłócić zwykły charakter sieci. W publicznych łańcuchach bloków każdy może dołączyć do sieci i zweryfikować blok. Ale wiąże się to zarówno z zaletami, jak i wadami. Jeśli grupa górników zjednoczy się i zwiększy liczbę haszowania w systemie, może łatwo przejąć działania innych uczestników.

Taka sytuacja ma miejsce, gdy 51% użytkowników przejmie całkowitą moc wydobywczą w sieci. W ten sposób mogą wykorzystać, a nawet zmienić lub cofnąć transakcję, aby przynieść im korzyści.

Z drugiej strony, sfederowany łańcuch bloków nie pozwoli na dostęp do sieci przypadkowym nieznajomym. Zawsze mają ograniczoną liczbę węzłów weryfikujących bloki. W ten sposób zachowują integralność sieci. W ten sposób usuwamy wszelkie możliwe 51% szans na atak.

 

Brak ryzyka działalności przestępczej

Bycie anonimowymi aplikacjami blockchain podniosło poprzeczkę zbyt nisko dla przestępców. Teraz przestępcy mogą uzyskać dostęp do sieci i swobodnie z niej korzystać na swoją korzyść. Ale w sfederowanym łańcuchu bloków będziesz musiał przejść proces uwierzytelniania, aby uzyskać dostęp do systemu.

Tak więc anonimowa natura zostaje usunięta i każdy wiedziałby, ilu i dokładnie z kim ma tutaj do czynienia. To zniechęca przestępców do korzystania z tego typu technologii.

Właśnie dlatego sfederowane łańcuchy bloków są na dłuższą metę naprawdę bezpieczne, a konsorcja blockchain zyskują na popularności.

 

Przepisy prawne

Publicznej technologii blockchain brakuje nadrzędnych przepisów wymaganych w sieci. Żadna sieć nie może działać bezproblemowo bez pewnych przepisów. Jednak nie znajdziesz żadnego w systemie księgi publicznej.

Ale w konsorcjach blockchain każdy węzeł działa w regulowanym środowisku. Wszystkie organizacje połączone w sieci przestrzegają pewnych ścisłych zasad i utrzymują między sobą dobre relacje.

Tak więc, gdy pracujesz na poziomie przedsiębiorstwa, współpraca z konsorcjami blockchain jest świetnym chwytem.

 

Rozdział-4: Przypadki użycia konsorcjum Blockchain

Jest tak wiele przypadków użycia blockchain konsorcjum. Począwszy od łańcucha dostaw po zarządzanie danymi organizacyjnymi, wszystko podlega ich terytorium. Przyjrzyjmy się im bliżej, dobrze?

 

  • Usługi finansowe

Zaczniemy od najbardziej znanej aplikacji blockchain – systemu finansowego. Aby system gospodarczy działał, musimy ściśle przestrzegać dwóch zasad –

  • Żadnych podwójnych wydatków.
  • Zero fałszerstw.

Jeśli system nie może przestrzegać tych dwóch zasad, to nie można mu ufać i będzie wykorzystywał pieniądze zwykłych ludzi. Jest to scenariusz, który widzimy w przypadku typowych scentralizowanych systemów bankowych. Hakerzy lub szorstcy pracownicy mogą włamać się do systemu, a następnie wprowadzić odpowiednie modyfikacje.

Aby stawić czoła temu scenariuszowi, wprowadzono zdecentralizowany system księgowy. Ale to też ma pewną wadę. System księgi rachunkowej jest domeną publiczną, co sprawia, że ​​wszelkie informacje dodane w sieci stają się własnością publiczną.

Mimo że ludzie nie mogą zmienić informacji, nadal mogą zobaczyć, jaka transakcja została dokonana i inne poufne informacje. Gdyby banki chciały pracować w takim środowisku, miałyby problemy z prywatnością.

Pod tym względem konsorcja blockchain działałyby najlepiej. Ta sieć może wykorzystywać dwie podstawowe zasady, a także zapewniać poziom prywatności wymagany dla poufnych informacji. W ten sposób nikt nie musiałby zajmować się kwestiami zaufania scentralizowanej władzy i nadal cieszyć się zdecentralizowaną naturą.

 

  • Roszczenia ubezpieczeniowe

Usprawnienie roszczeń ubezpieczeniowych może być kolejnym przypadkiem zastosowania blockchain konsorcjum. Zasadniczo ludzie mają do czynienia z wieloma papierami, jeśli chodzi o ubieganie się o ubezpieczenie. Ponadto w określonych scenariuszach proces zajmuje zbyt dużo czasu, co może powodować więcej problemów.

Na przykład w szpitalach, gdy konkretny pacjent ma problem zdrowotny i wymaga pilnej operacji, ubieganie się o ubezpieczenie może narazić go na ryzyko życia. Jeśli szpital i firmy ubezpieczeniowe mogą zjednoczyć się w sieci, w której mogą wymieniać informacje bez żadnych kłopotów, byłoby to łatwiejsze w obsłudze.

Ten typ scenariusza wymaga również bezpieczniejszej sieci, ponieważ mają do czynienia z wrażliwymi, poufnymi danymi pacjenta. W tym przypadku sfederowany łańcuch bloków może zjednoczyć te dwa typy instytucji i zapewnić im bezpieczeństwo, którego potrzebują.

Nie tylko opieka zdrowotna, ale inne roszczenia ubezpieczeniowe byłyby bardziej usprawnione w tym aspekcie, zachowując obawy dotyczące prywatności. Więc widzisz, będziesz w stanie uzyskać znacznie szybsze i bezpieczniejsze dane wyjściowe, jeśli użyjesz federacyjnego łańcucha bloków.

 

  • Agresja wielostronna

To kolejny świetny przypadek użycia blockchain konsorcjum. Aplikacja Blockchain radzi sobie z problemem przechowywania, gdy w bazie danych jest zbyt wiele informacji.

Jeśli organizacje na poziomie przedsiębiorstwa chcą korzystać z konwencjonalnej technologii blockchain, potrzebowałyby większego magazynu. W tym przypadku federacyjny łańcuch bloków oferuje agresję wielostronną.

Ale co to robi? Cóż, dzięki tej metodzie organizacja w konsorcjach blockchain byłaby w stanie wymieniać informacje w oparciu o swoich klientów.

Dam ci przykład. Wyobraź sobie, że dwa banki A i B mają pod sobą tego samego klienta. Oba wymagają informacji uwierzytelniających, aby zapewnić dostęp do użytkownika. Jednak przechowywanie tych informacji osobno wymagałoby i marnowałoby dużo miejsca. To, co mogą tutaj zrobić, to połączyć zbędne dane i wymieniać je, gdy jest to konieczne.

W ten sposób oszczędzają dużo miejsca i w pełni wykorzystują przestrzeń magazynową.

Możesz pomyśleć, ile miejsca mogą zaoszczędzić? Cóż, jeśli chodzi o jednego lub dwóch klientów, to nie ma znaczenia. Ale wyobraź sobie to dla 1000 klientów. Ilość zbędnych danych byłaby ogromna. Wykorzystanie agresji wielostronnej w tym scenariuszu pozwoli zaoszczędzić dużo miejsca i czasu.

 

  • Zarządzanie łańcuchem dostaw

Zarządzanie łańcuchem dostaw jest jednym z podstawowych wymagań każdej organizacji zajmującej się towarami. Widzenie, że każdy proces odbywa się na miejscu i śledzenie towaru, aż dotrze do klienta, jest ogromnym błogosławieństwem.

Problem z zarządzaniem łańcuchem dostaw pojawia się w procesie przenoszenia. Nawet jeśli towar luksusowy jest wytwarzany przez autentyczną firmę, istnieje kilka przecinających się punktów, w których można go zmienić.

Firmy walczą obecnie z tego rodzaju zakłóceniami usług, aby konsumenci dostali to, za co płacą tutaj. Nie tylko to, ale także utrzymanie ogólnego tworzenia dobra luksusowego jest również konieczne.

Dlaczego więc nie skorzystać po prostu z typowej platformy blockchain? Cóż, problem dotyczy poufności. Wielu konsumentów nie chce, aby ich dokumentacja dotycząca faktur była widoczna dla opinii publicznej.

To oczywiste żądanie i coś, czego przedsiębiorstwa muszą przestrzegać. Tak więc typowy publiczny blockchain nie może zostać użyty w tym względzie.

Ale co z prywatnym blockchainem? Cóż, prywatne łańcuchy bloków nie są tak zabezpieczone, jak w przypadku sfederowanych przykładów łańcucha bloków. Z drugiej strony, jeśli jedna firma kupuje towary od innej, proces może być znacznie wygodniejszy, jeśli pracują w jednej sieci.

W ten sposób wszyscy mogą śledzić i zarządzać łańcuchem dostaw bez ingerencji osób trzecich. Zarządzanie łańcuchem dostaw może być do tej pory jednym z najlepszych przypadków użycia blockchain konsorcjum.

 

  • Bezpieczeństwo dokumentacji organizacyjnej

Takie przypadki użycia są bardzo potrzebne w przypadku dużych przedsiębiorstw. Naruszenia bezpieczeństwa nie są już rzadkim wydarzeniem. Prawie każda międzynarodowa firma musi sobie poradzić z tym bałaganem w taki czy inny sposób.

Koszty utrzymania wymaganego poziomu bezpieczeństwa są również niezwykle wysokie. Mimo to wiele firm nie jest w stanie poradzić sobie z tym problemem. Blockchain zapewnia doskonałe rozwiązanie, aby sobie z tym poradzić, ponieważ sieć ma duże obciążenie bezpieczeństwa.

Jednak po raz kolejny dochodzimy do kwestii prywatności. Te organizacje wymagają prywatności w najlepszym wydaniu, ale publiczne aplikacje typu blockchain nie mogą tego zrobić. Dlatego firmy na poziomie korporacyjnym nigdy nie będą używać tej nowej technologii?

Cóż, jeśli pracują z sfederowanym blockchainem, z pewnością mogą osiągnąć poziom bezpieczeństwa bez żadnych kłopotów. Przykłady sfederowanych łańcuchów bloków są znacznie bardziej bezpieczne niż prywatne łańcuchy bloków i wraz z nimi zapewniają prywatność.

Dlatego organizacje mogą tutaj wykorzystać system rozproszonej księgi i zabezpieczyć swoje rejestry. Najlepsze jest to, że koszt przechowywania wszystkich danych w tym miejscu kosztowałby ich znacznie mniej niż oddzielna baza danych.

Ponadto, ponieważ tylko kilka węzłów będzie miało dostęp do sieci, nikt nie może faktycznie wykorzystać dokumentów bez powiadamiania innych. W ten sposób otrzymujesz jednocześnie bezpieczeństwo i zdecentralizowany system.

 

Rozdział-5: 7 projektów konsorcjów Blockchain: pierwszy krok w kierunku celu

Wojny handlowe z dnia na dzień stają się naprawdę intensywne. Banki szukają teraz rozwiązania, które może usprawnić transakcje jeszcze łatwiej niż dotychczas.

Dokumentacja papierowa i hacki sprawiają, że są one niepopularną opcją. Aby wyprzedzić swoje banki, zbliżają się do siebie Finansowanie handlu znów jest świetne. Jednak korzystanie z konsorcjów blockchain nie ogranicza się do finansowania handlu, ale są one również popularne w ubezpieczeniach i sprzedawcach detalicznych.

Ale pytanie brzmi, dlaczego teraz?

Cóż, dzięki innowacjom technologicznym organizacje te mają trudności z uporaniem się z lukami w zabezpieczeniach. Nie tylko to, ale także rośnie popyt na szybszą i lepszą produkcję ze strony konsumentów.

W tym szybkim świecie przestrzeganie starych tradycyjnych zasad nie pomoże. Tak więc, nie ryzykując już aktywów, łączą siły, aby usprawnić proces.

To dopiero początek wielu projektów konsorcjum. Teraz mamy wśród nas siedem czołowych przykładów konsorcjum blockchain. Więc sprawdźmy je!

Infografika ekosystemu Federated Blockchains (Blockchain Consortia)

Voltron

Cóż, ten projekt jest zasilany przez R3 i CryptoBLK. Otrzymują pomoc techniczną z platformy Azure firmy Microsoft, która jest platformą chmurową. W tym projekcie Voltron dwanaście banków łączy się w tej samej sieci.

Oni są –

HSBC, BBVA, BNP Paribas, U.S Bank, SEB, Scotiabank, Natwest, Mizuho, ​​Intesa Sanpaolo, ING, Bangkok Bank i CTBC bank.

W tym projekcie Voltron będzie używał Technologia blockchain R3 do digitalizacji całej oficjalnej dokumentacji. Banki zbyt chętnie wprowadzają zmiany. Platforma, z której korzystają, to Corda i wykorzystuje zdecentralizowany charakter do stworzenia swojej sfederowanej platformy.

Voltron może skrócić ręczną obsługę dokumentów do jednego dnia. Coś, czego warto szukać.

 

Marco Polo

To kolejna współpraca R3. Tym razem współpracują z TradeIX i obecnie mają pod sobą dziesięć organizacji finansowych.

Oni są –

Natixis, Standard Chartered, SMBC, Bangkok Bank, OP Financial, DNB, ING, Commerzbank, BNP Paribas i NatWest.

Ta nowa technologia będzie wykorzystywać Cordę R3 i rdzeń TradeIX TIX. Rdzeń TIX to kolejna otwarta technologia księgi rozproszonej. Głównym powodem powstania tego konsorcjum jest usprawnienie procesu śledzenia wszelkiego rodzaju płatności i zapewnienie bezpieczeństwa dyskontowania należności.

Korzystając z nich zarówno wszystkie firmy finansowe byłyby w stanie zmniejszyć ryzyko kredytowe.

 

Batavia

Jest to mała grupa konsorcjów blockchain z zaledwie pięcioma bankami. Batavia jest zasilana przez IBM. IBM napędza Batavię.

Banki są –

UBS, Erste Group, Commerzbank, CaixaBank i Bank of Montreal.

Batavia chce tworzyć szersze aplikacje typu blockchain, takie jak wykorzystywanie inteligentnych kontraktów w każdym aspekcie finansowym. Te przykłady konsorcjum blockchain zapewnią handel transgraniczny i będą w stanie śledzić również transakcje.

 

We.Trade

We.Trade korzysta z platformy IBM i Hyperledger Fabric. Składają się łącznie z ośmiu banków.

Oni są –

Santander, Nordea, UniCredit, Natixis, KBC, HSBC, Deutsche Bank i Rabobank.

Są skierowane głównie do Europy i oferują faktoring fakturowy. Wykorzystując inteligentne kontrakty, mogą rozkładać czynniki znacznie szybciej niż przeciętnie. Jednak obecnie planują włączyć do grupy kolejne firmy, takie jak Societé Generale i zwiększyć ich liczbę.

 

Hongkong Trade Finance Platform (HKTFP)

HKMA lub Hong Kong Monetary Authority kieruje kolejnym projektem konsorcjum blockchain. Korzystają z technologii Ping an Group. Podobno mają po swojej stronie 21 banków, ale w tej chwili znamy tylko kilka nazw.

Oni są –

DBS, Hang Seng Bank, Standard Chartered, HSBC, ANZ, Bank of East Asia i Bank of China.

Razem chcą zdigitalizować zarządzanie łańcuchem dostaw i bezpiecznie przechowywać wszystkie zapisy dotyczące handlu na platformie.

 

Konsorcjum detaliczne

Obecnie nie mają oficjalnej nazwy projektu, ale IBM ogłosił nową współpracę między światowymi sprzedawcami detalicznymi. Będą wykorzystywać platformę IBM do rozwijania swojej nowej sieci federacyjnej.

Głównym celem jest zapewnienie satysfakcji konsumentów na całym świecie. Skażona żywność każdego roku obciąża świat chorobami, marnotrawstwem i epidemiami gospodarczymi. Aby poradzić sobie z takimi sytuacjami, zbiera się dziesięć organizacji.

Oni są –

Walmart, Unilever, Tyson Foods, Nestlé, McLane Company, McCormick and Company, Kroger, Golden State Foods, Driscoll’s i Dole.

Ta nowa infrastruktura może przynieść korzyści ekosystemowi żywności w zupełnie nowy sposób.

 

B3i

Cóż, ten projekt jest zasilany przez R3. Otrzymują wsparcie techniczne od Corda firmy R3, która jest platformą blockchain. W tym projekcie B3i trzynaście banków łączy się w tej samej sieci.

Oni są –

Zurich Insurance Group, XL Catlin, Tokio Marine, Swiss Re, SCOR, Munich Re, Liberty Mutual, Hanover Re, Generali, Allianz, Ageas, Aegon i Achmea.

W tym projekcie B3i będzie używać technologii blockchain R3 do digitalizacji całej oficjalnej dokumentacji ubezpieczeniowej. Firmy ubezpieczeniowe chcą usprawnić swoje usługi i zapewnić większą satysfakcję swoim konsumentom.

 

Rozdział-6: Czy to ucieczka do rozwoju Blockchain?

Sfederowany blockchain może w dobry sposób zmienić sposoby aplikacji blockchain. Ta nowa technologia stawia na oba światy. Dzięki dodatkowemu poziomowi bezpieczeństwa i elastyczności ta technologia może stworzyć zdrowsze środowisko dla korporacji.

Nie będzie żadnego scentralizowanego nadużywania władzy w tego typu łańcuchu bloków. Mimo że działają w ramach wstępnie zdefiniowanej grupy, nikt nie ma dostępu do modyfikowania bloków, gdy ktoś doda je do systemu księgi.

Tak więc schemat zmiany danych na Twoją korzyść nie zadziała tutaj. Ponadto proces usprawnienia dowolnego procesu organizacji spowoduje szybszy wynik. Organizacje będą teraz mogły płynnie wymieniać informacje bez naruszania bezpieczeństwa. W dłuższej perspektywie konsumenci odniosą znaczne korzyści.

Jednak nadal jest w trakcie pracy i wymaga dalszego rozwoju. Ludzie powinni zgłosić się, aby pozbyć się wszystkich błędów, aby uzyskać znacznie bezpieczniejszy hub sieciowy, którego wszyscy potrzebują.

 

Rozdział-7: In The End,

Cóż, prawdę mówiąc, poleganie tylko na jednym typie łańcucha bloków nie będzie w stanie wpłynąć na typowe systemy. Każda technologia blockchain ma swój udział w zaletach i wadach. Zatem poleganie tylko na jednym typie byłoby absurdalnym posunięciem.

Jednak gdy masz do czynienia z prywatnością, bezpieczeństwem i kontrolą, wybór sfederowanego łańcucha bloków dałby najlepsze wyniki.

Czy więc konsorcja blockchain mogą zmienić sposób działania naszych przedsiębiorstw? Cóż, to jest coś, na co musimy poczekać i zobaczyć.

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map