Tożsamość jest istotnym czynnikiem w naszym życiu. Żyjemy w społeczeństwie, w którym wszystko, co robimy, kręci się wokół tożsamości. A dzięki łatwemu dostępowi do niego nasze aspekty przemysłowe mogą naprawdę zabłysnąć. W rzeczywistości nasze tożsamości powoli opuszczają stary system papierowy i przechodzą w kierunku tożsamości cyfrowej.

Ale jedyny sposób, w jaki zostanie zdigitalizowany, nie rozwiąże wielu problemów, które się z tym wiążą. Teraz, gdy blockchain istnieje już od dłuższego czasu, nadszedł czas, abyśmy wykorzystali tę technologię również do cyfrowej tożsamości.

Szczerze mówiąc, blockchain i tożsamość cyfrowa to naprawdę świetna para. Wraz z nowymi innowacjami w wielu dziedzinach, sektorom tożsamości wciąż brakuje cyfryzacji. I tak, blockchain z pewnością może pomóc rozwiązać wszystkie problemy i podarować nam zdecentralizowane rozwiązanie tożsamości.

Dlatego w tym przewodniku omówię wszystkie niezwykłe sposoby wykorzystania technologii blockchain do tworzenia tożsamości cyfrowej. A więc zacznijmy!


Contents

Rozdział-1: Podstawy tożsamości

Tożsamość z pewnością jest jednym z podstawowych praw każdej istoty ludzkiej. W rzeczywistości każdy człowiek potrzebuje tożsamości, aby móc pracować w naszym środowisku społecznym. W każdym razie podstawowa struktura tożsamości składa się z –

 • Imię i nazwisko.
 • Data urodzenia.
 • Narodowość.

Istnieje również wiele innych form identyfikatorów, takich jak numer paszportu, licencja na nurkowanie, numer ubezpieczenia społecznego itp. W rzeczywistości formularze te różnią się w zależności od kraju..

Oczywiście nikt nie może określić, jak ważna jest tożsamość. Co więcej, bez odpowiedniej identyfikacji nie możesz naprawdę posiadać własności, korzystać z usług rządowych, głosować, mieć konta bankowego, a nawet znaleźć sobie pracy.

Tak więc zawsze będziesz potrzebować sposobu, aby mieć kontrolę nad swoją tożsamością, w przeciwnym razie trudno byłoby nawet udowodnić, kim się podajesz. Chociaż wcześniej sektor zarządzania tożsamością korzystał z papierowych systemów baz danych, teraz sytuacja się zmieniła.

W rzeczywistości wiele krajów zmierza w kierunku schematu tożsamości cyfrowej, który pozwala nam łatwo zarządzać naszą tożsamością.

Zobaczmy więc, czym jest tożsamość cyfrowa w następnej sekcji.

Co to jest tożsamość cyfrowa?

Chociaż definicja może wydawać się prostą koncepcją, nadal nie jest tak łatwa, jak się wydaje.

Rozważmy fakt, że wszyscy wiemy, kim jesteśmy, ale jeśli chodzi o innych, będą potrzebować jakiejś formy parametru, aby nas zidentyfikować. Może to być nasze imię, nasza twarz lub jakikolwiek inny rodzaj informacji. W rzeczywistości informacje te są im dostarczane z innych źródeł.

Tak więc, jeśli chodzi o tożsamość cyfrową, każda forma dołączonej do ciebie oddzielnej informacji byłaby „atrybutem tożsamości”. W ten sposób zobaczysz, że praktycznie nie ma ograniczeń co do liczby atrybutów, które mogą Cię zdefiniować.

Na przykład istnieje wiele biometrycznych atrybutów tożsamości cyfrowej, takich jak wygląd naszej twarzy, płeć, odciski palców lub wzorce głosu itp. Poza tymi innymi atrybutami tożsamości cyfrowej, takimi jak nasze imiona, data urodzenia, stan cywilny, czy aktualny adres może również definiować nas społecznie.

Oczywiście ważne są również inne atrybuty rządowe. Krótko mówiąc, tożsamość cyfrowa to rodzaj formatu tożsamości, w którym tożsamość osoby jest reprezentowana za pomocą środków cyfrowych.

Ponadto może być atomowy lub kumulatywny. Istnieją różne poziomy tożsamości cyfrowej, a każdy z nich daje nam inną perspektywę.

Kiedy więc myślisz o tożsamości cyfrowej, oznacza to nie tylko pojedyncze źródło informacji, ale kombinację wszystkich atrybutów.

Dlatego trudno jest sobie z tym poradzić. Co więcej, znaczenie tożsamości cyfrowej jest ogromne.

Obecnie cyfrowe systemy zarządzania tożsamością

Każdy rodzaj działalności zależy od rozwijających się technologii, które zwykle wykorzystują nowe możliwości. Jednak z każdą nową technologią wiąże się zupełnie inny zestaw wyzwań. W rzeczywistości system zarządzania tożsamością musi mieć taką szybkość, aby każdy użytkownik uzyskał odpowiedź na swoje zapytanie na czas.

Co więcej, musi mieć również wyższy poziom bezpieczeństwa. Jednak menedżerom IT trudno jest utrzymać oba jednocześnie. Ponadto ataki i wadliwe aplikacje zwiększają również trudność zarządzania tożsamością cyfrową.

Dlatego znaczenie tożsamości cyfrowej jest większe niż kiedykolwiek. W każdym razie, ze względu na brak odpowiednich zabezpieczeń, obecny scenariusz nie jest najlepszy.

Tak więc wielu użytkowników napotyka problemy z tożsamością, które powodują ogromny problem również w ich życiu społecznym. Aby zapewnić odpowiedni system zarządzania, wszystkie problemy muszą być rozwiązane szybko.

Dlaczego tożsamość cyfrowa jest bezsilna?

Znaczenie tożsamości cyfrowej jest bardziej widoczne niż kiedykolwiek z kilku ważnych powodów. To są –

 • Bez odpowiedniego dokumentu dostęp do edukacji, bankowości lub opieki zdrowotnej jest trudny dla ludzi, dotyczy to również uchodźców.
 • Pozbycie się papierowych śladów jest ważniejsze, ponieważ ten system nie zapewnia ludziom najlepszych wyników ze względu na brak szybkości i korupcję.
 • Nie ma globalnej współpracy z identyfikatorami, więc tożsamość cyfrowa może to umożliwić, ponieważ jest to identyfikacja cyfrowa.

Jak widać, znaczenie tożsamości cyfrowej jest absolutnie ogromne.

Ponadto wszędzie teraz używamy tożsamości cyfrowej. Nie tylko ułatwia nam życie, ale także zwiększa wydajność. Ponadto w każdej aplikacji, urządzeniu czy usłudze mamy osobną identyfikację. Dlatego znaczenie tożsamości cyfrowej w tych usługach jest ogromne.

Z drugiej strony duże znaczenie ma tożsamość cyfrowa w sektorze przedsiębiorstw. W rzeczywistości przedsiębiorstwa muszą mieć pełne wyjaśnienie każdego pracownika. Koniecznością staje się zapewnienie efektywności w tym sektorze, a co za tym idzie, rośnie również wykorzystanie technologii tożsamości cyfrowej.

Tożsamość zdecentralizowana i suwerenna (SSI)

Blockchain tożsamości cyfrowej

Rozdział-2: Zagadnienie typowego systemu zarządzania tożsamością

 • Zła kombinacja hasła

Zacznijmy od najważniejszej kwestii procesu zarządzania tożsamością. Większość aplikacji oferuje system uwierzytelniania logowania oparty na hasłach, aby go wprowadzić. Jednak złożoność tego procesu szybko nadrabia zaległości.

W rzeczywistości wszystkie aplikacje mają określoną datę ważności haseł. Co więcej, nawet wymagania dotyczące nowych haseł ciągle się zmieniają. W związku z tym trudniej jest śledzić nowe hasła i resetować stare hasła dla użytkowników.

W rezultacie użytkownicy przechodzą „zmęczenie hasłem” i używają tego samego hasła do wielu aplikacji. W wielu przypadkach powtarzają nawet te używane wcześniej, co zwiększa zagrożenie bezpieczeństwa ich tożsamości.

Nie wspominając o tym, że używanie ogólnych haseł daje hakerom również szansę na kradzież ich informacji bez żadnych problemów.

 • Niepowodzenie spowodowane ręcznym procesem obsługi administracyjnej i wycofywania obsługi

Gdy nowy pracownik dołącza do firmy, sektor IT zapewnia mu głównie dostęp do serwera podstawowego, kont e-mail, serwerów plików i innych wewnętrznych systemów sieciowych. Zasadniczo cały proces udostępniania jest obsługiwany na poziomie departamentu.

Dlatego w wielu przypadkach administrator działu przyznaje pracownikowi głównie dostęp. Jednak ponieważ jest to proces ręczny, wiąże się z nim wiele błędów ludzkich.

Z drugiej strony, gdy dochodzi do wypowiedzenia pracownika, konieczne jest również ograniczenie dostępu. Ale proces usuwania zasobów jest również ręczny i dlatego niektórzy pracownicy mogą wymknąć się z dostępem do serwera centralnego.

W rzeczywistości może to być poważny problem z powodu błędów popełnionych przez człowieka. Dostanie się do serwera i kradzież cennych informacji stałoby się łatwym zadaniem, a nikt nawet tego nie zauważył.

 • Brak przepisów dotyczących ograniczeń dostępu

System zarządzania tożsamością cyfrową musi bezwzględnie wiedzieć, kto ma dostęp do jakiego typu danych lub aplikacji. Ponadto muszą również określić, z jakich urządzeń korzysta użytkownik, aby uzyskać dostęp do tych danych.

W przypadku usług w chmurze jest to poważniejsze. W rzeczywistości większość cyfrowego systemu zarządzania tożsamością nie ma odpowiednich przepisów. W ten sposób wielu użytkowników może łatwo uzyskać dostęp do informacji, których nie powinni otrzymywać.

Bez odpowiedniej kontroli za pomocą przepisów bardzo trudno jest zapewnić całkowite bezpieczeństwo. Dlatego wielu użytkowników traci cenne informacje i bardzo cierpi. Powinieneś mieć pełny dostęp do swojego systemu zarządzania tożsamością za pośrednictwem innych stron.

Ponadto problem ten jest bardziej rozpowszechniony w systemach scentralizowanych. A z powodu braku regulacji sektor ten bardzo cierpi.

 • Niski poziom bezpieczeństwa tożsamości w urządzeniach i przeglądarce

Wszyscy używamy obecnie przeglądarek i urządzeń w każdej części naszego życia. Zasadniczo teraz, gdy wszystko jest w internecie, dostęp do aplikacji za pomocą telefonów komórkowych, komputerów lub innych urządzeń jest całkowicie normalny. Jednak problem pojawia się, gdy masz zbyt wiele punktów dostępu do jednej aplikacji.

Na przykład możesz zalogować się do aplikacji z telefonu, karty lub komputera. W większości przypadków możesz to zrobić za pomocą przeglądarki. Dlatego konfigurujesz wiele punktów ryzyka dla swojego konta.

W rzeczywistości hakerzy mogą łatwo włamać się do przeglądarki lub urządzenia, aby uzyskać kontrolę nad hasłami i danymi osobowymi.

Dlatego absolutnie konieczne staje się posiadanie dobrego systemu bezpieczeństwa na wszystkich urządzeniach, z których korzystasz. Tak więc bez odpowiedniego systemu zarządzania tożsamością żaden z Twoich identyfikatorów nie jest w pełni zabezpieczony.

 • Aplikacje nieaktualne

Możesz pomyśleć, co aktualizowanie aplikacji ma wspólnego z identyfikacją zagrożeń? Cóż, w prawie wszystkich aplikacjach programiści początkowo konfigurują środek bezpieczeństwa w celu ochrony informacji.

Jednak żadna aplikacja nie jest idealna, więc błędy lub luki są widoczne, gdy wielu użytkowników zaczyna z niej korzystać. Tak więc, gdy użytkownik wykryje błąd i zgłosi go, programiści wprowadzają dla niego poprawkę bezpieczeństwa. Jednak w wielu przypadkach programiści nie aktualizują aplikacji wystarczająco wcześnie.

Ponadto użytkownicy nie aktualizują swoich aplikacji do najnowszej wersji, gdy tylko będzie ona dostępna. W ten sposób hakerzy mają szansę wykorzystać błędy lub luki, aby dostać się do systemu i wykraść informacje o tożsamości.

W rzeczywistości to samo dotyczy również przedsiębiorstw. Przedsiębiorstwo musi aktualizować wszystkie swoje aplikacje za pomocą odpowiednich poprawek zabezpieczeń. Albo może być późno.

 • Wiele modeli administracyjnych dla wielu aplikacji powoduje niespójność

W rzeczywistości aplikacje chmurowe stają się tanie i korzysta z nich coraz więcej przedsiębiorstw. W ten sposób biorą pod swoje skrzydła wiele aplikacji SaaS. Jednak nawet jeśli obsługuje je wiele grup operacyjnych, nie ma jednego punktu raportowania dla każdego rodzaju aplikacji.

Rozumiem przez to, że firma może mieć wiele aplikacji. Jeśli jednak wszystkie aplikacje działają w różnych modelach administracyjnych, śledzenie użytkowników staje się trudniejsze. Co więcej, uzyskanie odpowiednich raportów dla wszystkich tych elementów w innym kontekście jest trudniejsze do zarządzania.

Zatem posiadanie wszystkich aplikacji działających w tym samym modelu administracyjnym może rozwiązać problem. Jednak z powodu braku systemu zarządzania tożsamością pracownicy mogą wykorzystać sytuację.

I tak przejście na kanały dystrybucji może naprawdę rozwiązać ten problem.

 • Niewłaściwe stosowanie środków bezpieczeństwa

Bez odpowiednich kanałów bezpieczeństwa trudno byłoby śledzić wszystkich użytkowników. W każdym przypadku musi istnieć system natychmiastowego ostrzegania. Jednak wydaje się, że w dzisiejszym systemie zarządzania tożsamością cyfrową brakuje tego.

Z drugiej strony ich system również nie oferuje żadnych odpowiednich środków raportowania ani środków zapobiegawczych. Co więcej, system przechowywania danych nie jest niezmienny. Jeśli ktoś uzyska do tego dostęp, może łatwo wykorzystać tożsamość innych osób.

I tak zdarzają się kradzieże tożsamości. Co więcej, zwiększony poziom cyberzagrożeń zdarza się również z tego powodu. W większości przypadków platformy są tak łatwe do manipulowania, że ​​żaden użytkownik nigdy nie jest bezpieczny przed cyberprzestępcami. Dlatego system zarządzania tożsamością wymaga odpowiednich środków bezpieczeństwa.

 • Brak zarządzania urządzeniami z tożsamością w BYOD

Inną poważną kwestią związaną z systemem zarządzania tożsamością jest brak zarządzania urządzeniami w niektórych BYOD. W rzeczywistości BYOD oznacza przynieś własne urządzenie. Wiele przedsiębiorstw pozwala teraz swoim pracownikom przynosić własne urządzenie do miejsca pracy i używać go.

Jednak mają tendencję do zapominania o zagrożeniu, które się z tym wiąże. Zazwyczaj firma ma zapory sieciowe lub inne usługi bezpieczeństwa w każdym urządzeniu, które udostępnia pracownikom. Ale jeśli chodzi o urządzenia osobiste, to oczywiście nie ma odpowiednich zabezpieczeń.

Tak więc, gdy pracownik łączy się z siecią firmy, ryzykuje ujawnienie swojej tożsamości hakerom.

Tak więc, jeśli tylko jedno urządzenie zostanie zhakowane, cała sieć również zostanie przejęta. W rzeczywistości przedsiębiorstwa potrzebują systemu, który umożliwiałby łączenie się z serwerem tylko zarejestrowanym urządzeniom osobistym.

 • Ten sam powtarzalny proces KYC lub rejestracji

Powtarzające się procesy KYC to także kolejny poważny problem w systemie zarządzania tożsamością. Ze względu na to, że wiele platform jest od siebie oddzielonych, musimy rejestrować się kilka razy na każdą usługę, którą wykonujemy.

Na przykład, kiedy otwieramy konto bankowe, musimy się zarejestrować. Z drugiej strony robimy to samo w przypadku ubezpieczeń, wyjazdów za granicę, zaciągania pożyczek itp. Te powtórzenia tych samych protokołów KYC otwierają wiele punktów dostępu do naszych informacji.

W związku z tym tożsamości cyfrowe są narażone na coraz częstsze naruszenia prywatności. Z drugiej strony jest to również bardziej problematyczne dla użytkowników. Muszą przechodzić przez ten sam proces rejestracji w kółko, co marnuje czas.

 • Ryzyko tożsamości ze strony platform internetowych

Wielu z nas ma tendencję do udostępniania informacji o nas online na różnych platformach, na przykład podczas zakupów online lub rejestracji w usłudze. Oczywiście bez rejestracji nie możemy uzyskać dostępu do tych platform.

Ale problem rośnie, gdy te platformy nie mają odpowiednich narzędzi do zarządzania do obsługi naszych informacji.

Co więcej, wielu z nas nie rozumie, że zagraża to naszej tożsamości wraz z naruszeniami danych. Ponadto wiele platform społecznościowych lub handlu elektronicznego ma zwykle większą kontrolę nad naszymi informacjami. Większość z tych platform jest scentralizowana, a bezpieczeństwo nie jest na najwyższym poziomie.

Co więcej, bez odpowiedniego zarządzania jest oczywiste, że ktoś w końcu nadużyje naszych informacji.

 • Słabe protokoły uwierzytelniania

Proces uwierzytelniania jest obecnie głównym problemem systemu zarządzania tożsamością cyfrową. Ale dzięki jednemu procesowi uwierzytelniania nikt nie może w pełni zabezpieczyć swojej tożsamości.

W rzeczywistości samo oferowanie haseł już nie wystarcza, ponieważ nie ma wystarczającej liczby warstw, aby powstrzymać hakerów. Dlatego wiele firm stosuje obecnie procesy uwierzytelniania dwuskładnikowego. W rzeczywistości oferują one głównie numery PIN w e-mailach lub SMS-ach, a nawet dane biometryczne.

Jednak hakerzy również wprowadzają innowacje, a wiele z uwierzytelniania dwuskładnikowego już ich nie powstrzymuje. Mogą teraz również przejść przez proces uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Dlatego, aby mieć pewność, że hakerzy nie mogą dostać się do systemu, przedsiębiorstwo musi zastosować silny, wieloskładnikowy proces uwierzytelniania. Poza tym najwyraźniej nie ma sposobu, aby powstrzymać cyberprzestępców przed wykorzystywaniem naszych informacji.

 • Tylko scentralizowane serwery udostępniające tożsamości

Zgodnie z tradycyjną metodą tylko scentralizowane serwery mogą wydawać tożsamości. Te tożsamości są zasadniczo specyficzne dla kraju. Ponieważ jednak te scentralizowane serwery mają całkowitą kontrolę nad tym, komu wydają tożsamość, wielu obywateli pozostaje bez tożsamości.

Cóż, według raportu ponad 1,1 miliarda ludzi na świecie nie ma żadnego atrybutu identyfikacyjnego. Tak więc bez ważnego dokumentu tożsamości nie mogą nawet mieć konta bankowego. W dłuższej perspektywie liczba tych ludzi będzie rosła, jeśli nie zejdziemy z tradycyjnej ścieżki.

Co więcej, te scentralizowane instytuty nawet nie podejmują wysiłków, aby zapewnić wszystkim tym ludziom odpowiednie prawa obywatelskie.

 • Firmy mogą łatwo niewłaściwie obchodzić się z danymi osobowymi

Wystarczy się rozejrzeć. Żyjemy w cyfrowym świecie, w którym każda firma wykorzystywałaby Twoje informacje z egoistycznych powodów. Co więcej, teraz każda firma potrzebuje rejestracji, abyś mógł przyznać dostęp.

Ale nie mówią Ci, jak niewłaściwie wykorzystują Twoje dane i manipulują Tobą w życiu codziennym.

Weźmy na przykład sprawę Facebooka. Aplikacja „This Is Your Digital Life” przeprowadziła ankietę na wielu osobach i oszukała je, twierdząc, że jest to czysto akademicka. Ponad 300 000 użytkowników pobrało aplikację i korzystało z niej.

Jednak nie wiedzieli, że aplikacja będzie zbierać informacje również od innych osób w ich kontaktach. Mimo że aplikacja umiejscowiła to pod względem usług, nadal kto naprawdę fatyguje się z ich czytaniem, prawda?

W każdym razie ponad 87 milionów ludzi straciło swoje dane osobowe w aplikacji.

W związku z tym potrzebne są ścisłe protokoły i środki bezpieczeństwa, aby uniemożliwić innym firmom wykorzystywanie informacji o tożsamości.

 • Trwałe włamanie lub kradzież tożsamości

Wreszcie, uporczywe problemy z hackowaniem tożsamości od dawna nawiedzają przestrzeń tożsamości cyfrowej. W rzeczywistości istnieje wiele powodów, dla których tak się dzieje. W 1997 roku kobieta o imieniu Bari Nessel oszukiwała ludzi, mówiąc, że zatrudnia ich do pracy.

Zbierała również ich dane osobowe wraz z danymi konta bankowego. W ten sposób mogłaby nadużywać kart kredytowych wielu osób.

Jednak prawie niedawno, w 2017 roku, ktoś włamał się do firmy sporządzającej raporty kredytowe i ukradła dane karty kredytowej użytkownika, numery ubezpieczenia społecznego i wiele innych.

Jak więc doszło do tych ataków? Cóż, większość ludzi ufa wielu stronom trzecim, że zajmą się ich informacjami, a to jeszcze bardziej prowadzi do włamań do danych.

Rozdział-3: Blockchain i zdecentralizowana tożsamość

Co to jest zdecentralizowana tożsamość?

Cóż, krótka odpowiedź na to pytanie byłaby taka, że ​​nie byłoby scentralizowanego instytutu wystawiającego lub mającego prawo do jakiejkolwiek tożsamości. Twoja tożsamość należałaby wyłącznie do Ciebie. Co więcej, dodatkowy poziom bezpieczeństwa, który zapewnia zdecentralizowane, naprawdę by Cię zadziwił.

W każdym razie żadna strona trzecia ani żaden inny instytut nie może już nadużywać Twojej tożsamości cyfrowej. Więc musiałbyś to utrzymywać.

Tożsamość cyfrowa Blockchain: Jak może pomóc Blockchain?

Blockchain może być świetnym rozwiązaniem dla zdecentralizowanej tożsamości. W rzeczywistości blockchain dla przedsiębiorstw może z łatwością zasilać ramy zdecentralizowanej tożsamości. Nie tylko oferuje gotową infrastrukturę, ale także zapewnia jej bezpieczeństwo.

Jeśli więc przedsiębiorstwo zacznie z niego korzystać, z pewnością rozwiąże to problem, który pojawia się w przypadku nadużywania informacji przez firmy zewnętrzne.

Zobaczmy więc, jak blockchain może naprawdę pomóc w tym sektorze?

 • Tworzenie DID

Myślę, że już wiesz, że adresy blockchain są niezwykle wyjątkowe. Możesz użyć tych adresów do tworzenia DID. Co więcej, wszystkie są zabezpieczone kryptograficznie, a właściciel sam je generuje.

 • Rejestr dla wszystkich DID

Inną wielką użytecznością platformy blockchain tożsamości cyfrowej byłoby użycie jej jako rejestru DID. Zasadniczo można przechowywać wszystkie informacje o identyfikatorach w niezmiennym magazynie księgi. W ten sposób nikt nie może uzyskać dostępu do Twojego identyfikatora w dowolnym momencie, a nawet ukraść informacji.

 • Notarialność poświadczeń

Jest to podobne do umieszczania pieczęci na dowodzie osobistym. W tym przypadku platforma może zaoferować umieszczenie adresu skrótu do tych informacji na platformie blockchain tożsamości cyfrowej. Nie oznacza to jednak, że będzie przechowywać tylko dane uwierzytelniające w księdze.

Oznaczałoby to, że działałby jak znacznik czasu, a ponadto oferowałby pieczęć elektroniczną. Załóżmy na przykład, że uniwersytet zapewniłby skrót dla dyplomu na platformie po ukończeniu przez studenta. Dzięki temu student będzie wiedział, kiedy dyplom został wydany wraz z potwierdzeniem jego certyfikatów.

Tak więc, wykorzystując certyfikat do pracy lub w innym celu, może wykazać, że jest to certyfikat, który pełnił funkcję skrótu z uniwersytetu.

W rzeczywistości może to być świetny sposób na zmianę sposobu, w jaki ludzie radzą sobie z certyfikatami z dowolnego szanowanego uniwersytetu. Ponadto pozwala pozbyć się fałszywych certyfikatów, z którymi boryka się wiele firm zatrudniając nowego pracownika.

 • Zgoda i prawa dostępu

Możesz także użyć platformy blockchain tożsamości cyfrowej, aby kontrolować, kto może uzyskać dostęp do Twoich danych uwierzytelniających, a kto nie. Na przykład możesz chcieć udostępniać niektóre informacje na różnych platformach, ale może przez określony czas.

Możesz również przyznać dostęp firmom, z którymi chcesz współpracować, aby sprawdzić, czy masz poświadczenia notarialne, czy nie. W każdym razie możesz to zrobić w formie transakcji z datą wygaśnięcia. Tak więc, kiedy wygaśnie, wróci do poprzedniego stanu.

Z drugiej strony firma, której udzielasz dostępu, musiałaby wówczas usunąć informacje i udowodnić na platformie, że to zrobiła.

 • Korzystanie z funkcji Smart Contract

Istnieje wiele zastosowań inteligentnych kontraktów. Co więcej, za każdym razem będziesz potrzebować swojej tożsamości w przypadku jakichkolwiek oficjalnych umów. Na przykład w ubezpieczeniach, opiece zdrowotnej lub jakiejkolwiek innej formie usług. Możesz więc wykorzystać swoją tożsamość jako dowód w inteligentnych umowach uruchamiających system płatności po drodze.

Jak działa zdecentralizowana tożsamość?

Cóż, wiesz, jak możesz wykorzystać zdecentralizowaną tożsamość za pomocą łańcucha bloków, ale jak naprawdę działa ten system? W rzeczywistości jest wiele obietnic dotyczących realizacji i upewnienia się, że użytkownik otrzyma to, co jest reklamowane.

Ale czy platforma naprawdę może to zrobić? Zwykle system miałby kilka warstw, z których każda będzie odgrywać swoją rolę w utrzymywaniu DID. Zobaczmy, co to jest.

 • Zdecentralizowane identyfikatory W3C

Korzystając z tego, użytkownicy mogą tworzyć własne zdecentralizowane tożsamości i kontrolować je bez żadnych ograniczeń centralnych lub zewnętrznych. Tutaj te identyfikatory DID byłyby powiązane z metadanymi zdecentralizowanej infrastruktury klucza publicznego.

Zwykle metadane stanowią dokumenty JSON z informacjami uwierzytelniającymi, materiałami klucza publicznego i punktami końcowymi usług.

 • Systemy zdecentralizowane

W rzeczywistości każda zdecentralizowana tożsamość byłaby zakorzeniona w platformie blockchain tożsamości cyfrowej. Ponadto platforma oferowałaby mechanizm i funkcje potrzebne DPKI. W wielu przypadkach określony DID może obsługiwać wiele typów platform.

Zapewni to użytkownikom nieco większą elastyczność, jeśli chcą przejść na inną formę systemu księgi rachunkowej.

 • Agenty użytkownika

Głównie są to aplikacje, które pomogłyby w używaniu tożsamości. Agenci użytkownika upewnią się, że możesz tworzyć i zarządzać kontrolą w przyjazny dla użytkownika sposób. Ponadto pomogłoby to również w sprawdzeniu poprawności lub podpisaniu wszelkich roszczeń powiązanych z DID.

W rzeczywistości ta aplikacja może również oferować funkcję portfela, która pomoże Ci płacić na platformach blockchain tożsamości cyfrowej.

 • Universal Resolver

Jest to głównie serwer, który używałby zestawu sterowników DID, aby oferować rozwiązanie i funkcję wyszukiwania w systemach blockchain tożsamości cyfrowej. Ponadto zwróci obiekt dokumentu DID, który jest bezpośrednio połączony z DPKI.

 • Centra tożsamości

To tylko spekulacje, ale powinno również oferować centra tożsamości złożone z instancji brzegowych i pamięci masowej w chmurze. Zasadniczo pełniłyby one funkcję pamięci masowej dla inteligentnych urządzeń, takich jak komputery PC, telefony komórkowe i inteligentne głośniki.

Przykładowy scenariusz

Spójrzmy na przykładowy przykład, który pomoże Ci zobaczyć, jak ta nowa forma tożsamości może działać w prawdziwym życiu. Wyobraź sobie, że niedawno ukończyłeś jakąkolwiek szkołę wyższą. Za pomocą zdecentralizowanej tożsamości możesz poprosić o cyfrową kopię swojego certyfikatu z uniwersytetu.

W rzeczywistości uniwersytet wydałby tę kopię cyfrową przeciwko Twojemu DID. Teraz, korzystając z tego, możesz go zaprezentować każdemu, na przykład pracodawcy. Pracodawca może następnie sprawdzić, czy kopia cyfrowa jest prawdziwa, wykorzystując czas jej wydania i jej status.

Zasadniczo jest kilka kroków, aby to zadziałało.

Krok 1: Uniwersytet podpisuje cyfrową kopię certyfikatu i używa User-Agent, aby połączyć go z odpowiednią tożsamością studenta.

Krok 2: Agent użytkownika będzie następnie przechowywać dane w magazynie danych osobowych ucznia. Ponadto student może uzyskać dostęp do informacji, centrów tożsamości i programu Universal Resolver również przy użyciu agenta.

Krok 3: W przypadku, gdy student musiałby przedstawić zaświadczenie, może je przedstawić innym stronom za pośrednictwem Agenta.

Krok 4: Inne strony mogą zweryfikować wiarygodność certyfikatu z samej platformy.

Rozdział 4: Czym jest tożsamość suwerenna (SSI)?

Cóż, wyjaśnienie tego jest trochę trudne. W rzeczywistości oznaczałoby to, że jednostka miałaby wyłączną własność swojej cyfrowej i analogowej wersji tożsamości. Z drugiej strony organizacje również mogą mieć ten przywilej.

Tak więc, jeśli użytkownik ma niezależną tożsamość, może kontrolować, kto może uzyskać dostęp do jego informacji, samodzielnie utrzymywać swoją tożsamość, używać jej do weryfikacji swojej tożsamości online i wiele więcej.

Ze względu na charakter tej tożsamości najlepszą technologią do tego byłby łańcuch bloków. W rzeczywistości blockchain jest zdecentralizowany, co oznacza, że ​​nie ma w nim strony trzeciej.

Jednak aby ten system był w pełni funkcjonalny i skuteczny, musi mieć pewne zasady. W związku z tym, korzystając z zasad opartych na blockchain, platformy Self-Sovereign Identity mogą działać równolegle z prawem RODO.

Jakie są zasady przewodnie tożsamości suwerennej??

Istnieje kilka wyjątkowych zasad przewodnich, jeśli chodzi o tożsamość suwerenną. Zasadniczo istnieje dziesięć zasad SSI, które każda platforma musi oferować bez względu na wszystko. Zobaczmy, czym one są –

Istnienie

Wszyscy użytkownicy muszą mieć niezależną egzystencję na platformie. Zasadniczo pochodziło to z koncepcji „ja”. Tutaj oznacza to, że wszyscy użytkownicy platformy muszą mieć niezależną egzystencję, nawet w formie cyfrowej.

Kontrola

Tutaj użytkownicy potrzebowaliby pełnej kontroli nad swoją tożsamością. Jednak ma to również inne znaczenie. W rzeczywistości istnieje wiele scenariuszy, w których całkowite posiadanie Samo-Suwerennej Tożsamości nie jest w ogóle możliwe. Ale w takich przypadkach użytkownik może ograniczyć sposób, w jaki inne strony będą traktować swoją tożsamość.

Dostęp

Tożsamość suwerenna musi oferować pełny dostęp do swojego użytkownika. Tak więc każdy użytkownik powinien uzyskać dostęp do swoich danych i wszelkiego rodzaju innych roszczeń bez polegania na jakichkolwiek pośrednikach. Ale w żaden sposób nie mogą modyfikować wszystkich danych, ponieważ dane miałyby już podpisaną weryfikację, której nie można zmienić.

Przezroczystość

Wszystkie systemy lub algorytmy obsługujące tożsamości muszą być przejrzyste. Bez otwartego systemu użytkownik nie może monitorować, czy platforma Self-Sovereign Identity prawidłowo zarządza ich tożsamościami.

Trwałość

Aby stworzyć platformę samowystarczalnej tożsamości, wszystkie tożsamości muszą być długotrwałe. Oznacza to, że nawet jeśli system przeszedł aktualizację systemu, użytkownik mógłby zachować wszystkie swoje poprzednie dane tak, jak były.

Ruchliwość

Wszyscy użytkownicy mogą przenosić tożsamość, kiedy jej potrzebują. W rzeczywistości ta funkcja zapewniłaby możliwość eksportowania swojej tożsamości i używania ich w określonych scenariuszach.

Interoperacyjność

W rzeczywistości Tożsamość Samo-Suwerenna musiałaby być akceptowalna na całym świecie. Zatem bez odpowiedniej interoperacyjności tożsamości straciłyby elastyczność.

Zgoda

Jeśli z jakiegoś powodu osoba trzecia potrzebuje dostępu do tożsamości, użytkownik musiałby mieć pełną zgodę. Bez pozwolenia żadna ze stron nie może uzyskać dostępu do swojej tożsamości w żadnej sprawie.

Minimalizacja

Nie ma potrzeby prześwietlania czyjejś tożsamości. Może ktoś chciał wiedzieć o wieku użytkownika. W takim przypadku system powinien ujawniać tylko wiek, a nie dokładną datę urodzenia.

Ochrona

Bez względu na to, co się stanie, każdy użytkownik musi mieć pełne prawa do swojej suwerennej tożsamości. Tak więc platforma musi to obsługiwać bez względu na wszystko.

Rozdział 5: Przypadki użycia zdecentralizowanych tożsamości cyfrowych

Bankowość

Cóż, bankowość to pierwsze zdecentralizowane przypadki użycia tożsamości cyfrowej, jakie można znaleźć. W rzeczywistości sektor bankowy ma do czynienia z wieloma problemami związanymi z tożsamością, takimi jak fałszywe identyfikacje, kradzieże tożsamości, powtarzające się protokoły KYC i wiele innych.

Z drugiej strony, jeśli zaczną używać zdecentralizowanej tożsamości cyfrowej, wówczas prawie wszystkie ich problemy zostaną łatwo rozwiązane. Tak więc, gdy chcesz otworzyć konto, nie będziesz musiał zajmować się wieloma problemami. Zamiast tego możesz po prostu przyznać bankowi dostęp do swojej tożsamości, a on może zweryfikować wszystkie twoje poświadczenia na tej podstawie.

Handel elektroniczny

W handlu elektronicznym musisz mieć odpowiednią identyfikację, aby zapobiegać oszustwom. W rzeczywistości sekcja e-commerce zajmuje się wieloma problemami związanymi ze sprzedażą fałszywych produktów. Wielu użytkowników płaci za zakup autentycznych produktów. Ale zamiast tego otrzymują fałszywy lub zupełnie inny niż to, co było reklamowane.

Dzieje się tak z powodu braku odpowiednich protokołów podczas rejestracji w tym e-commerce. W ten sposób zdecentralizowana podstawa identyfikacji może zapewnić odpowiednią weryfikację potrzebną do ochrony tego sektora.

Hazard

Branża gier jest ogromna. Ale myślę, że możesz to już wiedzieć. W każdym razie ta branża ma do czynienia z wieloma tożsamościami graczy. Jednak w wielu przypadkach branża nie zapewnia graczom bezpieczeństwa.

Co więcej, wiele aplikacji ma funkcje zakupów w aplikacji, które wymagają bezpieczeństwa, ponieważ prosi o podanie numerów kart kredytowych. W ten sposób zdecentralizowana tożsamość cyfrowa może kształtować ją za pomocą przepisów wywodzących się z podstaw tożsamości zdecentralizowanej.

Rząd

Rząd to ogromny sektor dla zdecentralizowanych firm tworzących tożsamość. W rzeczywistości rząd wydaje obywatelom wiele oficjalnych dokumentów tożsamości. Jednak proces radzenia sobie z nim wymaga wiele do nadrobienia.

Proces wydawania jest powolny i pełen błędów. Ponadto obywatele mają bardzo ograniczony dostęp własnościowy do własnej tożsamości. W związku z tym usługi rządowe mogą w dużym stopniu skorzystać na zdecentralizowanej tożsamości cyfrowej w celu ograniczenia formalności, korupcji i zapewnienia bezpieczeństwa.

Opieka zdrowotna

Sektor opieki zdrowotnej odniesie duże korzyści ze zdecentralizowanej tożsamości cyfrowej. W rzeczywistości prawie wszystkie zakłady opieki zdrowotnej nie mają żadnego zabezpieczenia informacji o pacjentach. W rezultacie wielu wykorzystuje je do swoich prywatnych badań lub uzyskuje dostęp do poufnych informacji bez zgody.

Z drugiej strony zdecentralizowana podstawa tożsamości może pomóc opiece zdrowotnej w ochronie wszystkich danych związanych ze zdrowiem. Ponadto pacjenci uzyskaliby pełną kontrolę i prywatność, na jaką zasługują.

Ubezpieczenie

Za dużo papierkowej roboty i fałszywe roszczenia ubezpieczeniowe są tym, z czym firma ubezpieczeniowa musi walczyć. W rzeczywistości proces składania polisy to dużo pracy zarówno dla ubezpieczyciela, jak i dla ubezpieczonego klienta.

Ponadto w wielu przypadkach ludzie próbują oszukać roszczenia ubezpieczeniowe. Również proces weryfikacji wszystkich poświadczeń jest czasochłonny. Ale z pomocą zdecentralizowanej podstawy tożsamości każdy problem zostałby rozwiązany.

Pożyczka

Aby otrzymać pożyczkę w dowolnej firmie, musisz mieć odpowiednią identyfikację oraz odpowiednie poświadczenia. Jeśli nie spełnisz wymagań, po prostu nie otrzymasz pożyczki. Jednak, aby uzyskać pożyczkę, wiele osób pokazuje fałszywe dane uwierzytelniające. W związku z tym firma traci pieniądze, ponieważ nie może zmusić użytkownika do spłaty długu.

Jednak z pomocą zdecentralizowanej podstawy tożsamości mogą temu zapobiec, a nawet zaoferować natychmiastowe pożyczki właściwemu kandydatowi.

Głoska bezdźwięczna

W dzisiejszych czasach media cuchną fałszywymi treściami. W wielu przypadkach widzisz wiele fałszywych kont zaśmiecających przestrzeń medialną. Jednak dzięki zdecentralizowanej tożsamości cyfrowej prawowici artyści otrzymają wynagrodzenie, na jakie zasługują.

Z drugiej strony, jakakolwiek fałszywa zawartość lub fałszywe konta nigdy już nigdy nie spowodują, że branża medialna stanie się chmurą. Co więcej, nikt nie może zarabiać również na kopiowanych treściach innych artystów. W ten sposób system byłby bardziej sprawiedliwy.

Płatności

Radzenie sobie z pieniędzmi zawsze wiąże się z ryzykiem nieznanego. W przypadku przedsiębiorstw muszą sprawdzić, czy druga strona jest tym, za kogo się podaje. Jednak typowy proces weryfikacji wcale nie jest pomocny.

W ten sposób te przedsiębiorstwa mogą uzyskać pomoc od zdecentralizowanej podstawy tożsamości. Przy zastosowaniu odpowiedniego procesu identyfikacji i weryfikacji praca z odpowiednim klientem jest dość prosta. Również wysyłanie płatności do właściwych osób byłoby znacznie łatwiejsze.

Podróżować

Nowy model tożsamości może pomóc również branży turystycznej. Zasadniczo rozwiązałoby to problem z kradzionymi punktami nagród oraz fałszywymi rezerwacjami. Jeśli branża turystyczna zacznie korzystać z tej nowej formy identyfikacji, może również uprościć system obsługi pasażerów.

Możesz nosić swoją tożsamość, a oni mogą po prostu dopasować ją na miejscu. Skróciłoby to czas przetwarzania i zwiększyło wydajność.

Rozdział-6: Odpowiednie platformy korporacyjne dla zdecentralizowanej tożsamości

Na rynku istnieje kilka platform typu blockchain dla przedsiębiorstw, które są odpowiednie dla zdecentralizowanej platformy zarządzania tożsamością. W rzeczywistości te platformy dla przedsiębiorstw oferują najlepsze z najlepszych usług w przypadku wszelkich problemów z tożsamością. Zobaczmy więc, czym one są –

Corda R3

R3 zawiera dwie wersje Corda – jedną dla przedsiębiorstw, a drugą zwykłą. Zasadniczo przedsiębiorstwo Corda byłoby bardziej odpowiednie dla Twojego zdecentralizowanego systemu zarządzania tożsamością. Mimo że firma Corda jest wersją komercyjną, nadal jest w pełni zgodna z Cordą.

W rzeczywistości Corda oferuje wyższy poziom jakości i solidną infrastrukturę dla każdego rodzaju platformy. Ponieważ jest to również platforma z uprawnieniami, byłaby idealnym wyborem dla Twojego zdecentralizowanego systemu zarządzania tożsamością.

Chociaż wielu z was może pomyśleć, że Corda jest odpowiednia tylko dla sektora finansowego, może zaoferować zupełnie inny model blockchain również dla innych sektorów.

Zobaczmy, jakie korzyści oferuje platforma Corda –

 • Zapora sieciowa aplikacji firmy Corda chroni wszystkie poufne informacje przed wpływami zewnętrznymi.
 • Jest również wyposażony w funkcje wysokiej dostępności i zarządzania, które pomogą Ci.
 • Jeśli wydarzy się jakakolwiek katastrofa, będziesz otrzymywać raporty w czasie rzeczywistym i będziesz mieć opcje szybkiego ich naprawienia.

Hyperledger

Hyperledger to korporacyjny projekt blockchain, który ma pod swoimi skrzydłami wiele projektów. Rozpoczęła podróż w 2016 roku i obecnie jest jedną z popularnych nazw w niszy blockchain. W rzeczywistości Hyperledger oferuje kilka projektów, które są bardziej dostosowane do zdecentralizowanego zarządzania tożsamością.

Na przykład ich Hyperledger Indy jest rozproszoną księgą, która działa wyłącznie z tożsamością cyfrową. Co więcej, dzięki temu uzyskasz komponenty, biblioteki i narzędzia do rozwijania zdecentralizowanego systemu zarządzania tożsamością.

Poza tym możesz również używać swojej tożsamości na innych platformach.

Niedawno Hyperledger odkrył również inny projekt o nazwie Baran. Chociaż znajduje się w fazie inkubacji, nadal działałby jako zestaw narzędzi. Jest to podobne do tworzenia własnej platformy z zestawem funkcji modułu.

Zasadniczo oferują –

 • Dozwolone platformy blockchain i zestawy narzędzi typu open source.
 • Wysoki poziom wydajności z dodatkową skalowalnością.
 • Tylko podstawowa dostępność danych.
 • Języki zapytań do przeszukiwania księgi.
 • Struktura modułowa typu plug and play.
 • Wyższe pomiary bezpieczeństwa dla poufnych informacji.

Ethereum

Ethereum istnieje już od dłuższego czasu. Vitalik Buterin stworzył platformę do zastosowań korporacyjnych. Jednak łańcuch bloków korporacyjnych nie wymaga pozwolenia. Może to stanowić problem dla zdecentralizowanego systemu zarządzania tożsamością, ponieważ każdy użytkownik musi mieć prywatność.

Z drugiej strony, aby zapewnić prywatność firmom, Ethereum oferuje prywatną wersję swojej platformy za pośrednictwem Enterprise Ethereum Alliance. Tak więc, korzystając z tej wersji, z pewnością możesz opracować w pełni dowód zdecentralizowanego systemu zarządzania tożsamością.

Zobaczmy teraz, jakie funkcje uzyskasz dzięki tej platformie –

 • Oferują platformę open source.
 • Otrzymasz autorytatywne wsparcie z EOG dla każdego projektu opartego na Ethereum. Pomoże w sfinalizowaniu wytycznych i standardów.
 • EEA zapewnia rządowe wsparcie dla projektów w ich ramach. Jeśli więc inna organizacja opracowała funkcje, których potrzebujesz, EEA pomoże Ci je uzyskać.
 • Zawiera również ciągłe aktualizacje z wersji publicznej.
 • Oferują również szereg standardów ułatwiających tworzenie dowolnej platformy.

Rozdział-7: Popularne projekty zajmujące się tożsamością cyfrową

Obecnie działa wiele rzeczywistych rozwiązań w zakresie tożsamości cyfrowej. Teraz zobaczysz, które firmy zajmujące się tożsamością cyfrową pracują nad tym nowym schematem modelu tożsamości.

Sovrin

Sovrin to jeden z popularnych projektów oferujących użytkownikom niezależną tożsamość. W rzeczywistości jest to organizacja non-profit, która pracuje wyłącznie ze zdecentralizowanymi rozwiązaniami w zakresie tożsamości cyfrowej. Dzięki temu możesz wreszcie uzyskać osobistą kontrolę, zaufanie i łatwe w użyciu tożsamości cyfrowe.

Według nich oferują nowy standard tożsamości cyfrowych. W rzeczywistości możesz nawet otrzymać cyfrową kopię swoich praw jazdy lub osobistych dokumentów.

Zasadniczo jest to metasystem, który daje organizacjom i ludziom swobodę korzystania z dowolnej aplikacji bez martwienia się o swoją tożsamość. Co więcej, Sovrin ma również możliwe do zweryfikowania opcje poświadczeń.

Obywatelski

W rzeczywistości Civic to proces weryfikacji tożsamości, który wykorzystuje technologię blockchain do oferowania tożsamości cyfrowych. W każdym razie, jeśli korzystasz z platformy, możesz stworzyć swoją własną wirtualną tożsamość wraz z przechowywaniem dodatkowych informacji.

Musisz jednak zweryfikować wszystkie swoje poświadczenia, zanim będziesz mógł przechowywać w rozwiązaniach do obsługi tożsamości cyfrowej. Obecnie otrzymasz cztery rodzaje rozwiązań, które pomogą Ci rozwinąć swoją firmę w tych firmach zajmujących się cyfrową tożsamością.

 • Platforma Secure ID pozwoliłoby Twoim użytkownikom uzyskać dostęp do Twojej witryny za pośrednictwem zabezpieczonej tożsamości.
 • Wielokrotnego użytku KYC zapewnia satysfakcję w każdym rodzaju wymagań KYC.
 • Zautomatyzowany handel detaliczny może zapewnić dostęp do inteligentnych automatów sprzedających.
 • Wszelkiego rodzaju relacje inwestycyjne, doradcze i biznesowe będą miały charakter indywidualny Kody identyfikacyjne.
 • Oferuje również Logowanie bez hasła

uPort

Dzięki uPort możesz doświadczyć pełnej swobody kontroli nad swoją tożsamością. Jest oparty na Ethereum i wszyscy użytkownicy mogą tworzyć na nim swoje własne rozwiązania w zakresie tożsamości cyfrowej. Ponadto mogą również żądać i wysyłać dane uwierzytelniające, zarządzać własnymi danymi i kluczami, podpisywać transakcje i wiele więcej.

Co otrzymasz –

 • Kwalifikacje: Zasadniczo buduje ekosystem danych uwierzytelniających tożsamość. W swojej aplikacji możesz poprosić o dane logowania innych użytkowników, ale to od nich zależy, czy udostępnią je, czy nie.
 • Protokoły: Dzięki tego typu firmom zajmującym się tożsamością cyfrową uzyskasz dostęp do wielu protokołów i opcji przesyłania wiadomości z poziomu aplikacji.
 • Przybory: Mają strukturę modułową z narzędziem programisty, więc są bardzo proste w użyciu.

Kwiat

Bloom oferuje inne podejście do rozwiązań związanych z tożsamością cyfrową. W rzeczywistości BloomID to bezpieczna tożsamość, której potrzebujesz do pracy w swojej firmie. W rzeczywistości otrzymasz wiele funkcji, które są dostarczane z BloomID. To są –

 • Możesz zabezpieczyć swoje dane osobowe za pomocą technologii blockchain i udowodnić ich wiarygodność bez prześwietlania jakichkolwiek informacji.
 • Dodatkowo możesz wybrać, co chcesz zawrzeć w swojej tożsamości i jak tego użyjesz.
 • Budując zdecentralizowaną tożsamość za pomocą tych firm zajmujących się tożsamością cyfrową, możesz zdobyć gwiazdki, które poprawią Twoją reputację.
 • Z ich pomocą możesz zweryfikować swoją tożsamość w dowolnym miejscu na świecie.

Inne projekty do wyewidencjonowania

Łańcuch KYC

KYC Chain jest jedną z firm zajmujących się tożsamością cyfrową, które wykorzystują blockchain do zasilania swojej platformy. Głównie ich celem jest oferowanie weryfikowalnych dokumentów, danych lub oświadczeń tożsamości, które są potrzebne do dowolnego przetwarzania KYC.

Z drugiej strony, w celu ochrony danych, oferują użytkownikom wyłączną własność ich kluczy prywatnych. Możesz więc zdecydować, kto może zobaczyć Twoje dane, a kto nie.

SelfKey

SelfKey oferuje niezależne rozwiązania w zakresie tożsamości cyfrowej, które pozwolą Ci tworzyć, posiadać i kontrolować dostęp do Twojej tożsamości. Ponadto platforma potrzebowałaby KLUCZA do działania. To token narzędziowy, który będzie potrzebny, aby uzyskać dostęp do systemu.

Najlepsze w tej platformie jest to, że może pomóc Ci zweryfikować Twoją tożsamość i poświadczyć notarialnie wszelkie dokumenty tożsamości online. Co więcej, możesz również otrzymać obywatelstwo na podstawie swojej inwestycji i innych czynników.

Bryłki

Nuggets to jedna z firm zajmujących się tożsamością cyfrową, które oferują tożsamości biometryczne wraz z płatnościami. Gdy zaczniesz korzystać z ich aplikacji, możesz uzyskać dostęp do weryfikacji tożsamości, płatności i loginów za pomocą jednego źródła biometrycznego.

Według nich nie mają nawet dostępu do Twoich danych osobowych. Możesz więc udostępnić go dowolnemu szanowanemu użytkownikowi, jeśli chcesz. Można by pomyśleć o tej platformie jako rozwiązaniach z zakresu tożsamości cyfrowej, które służą głównie do płatności.

Jolocom

Jolocom to kolejna firma zajmująca się tożsamością cyfrową, która oferuje niezależne tożsamości osobom i organizacjom. Najwyraźniej ich identyfikatory są interoperacyjne, co oznacza, że ​​możesz używać swojej tożsamości również na dowolnej innej platformie.

W każdym razie masz wyłączną kontrolę nad swoimi zaszyfrowanymi danymi osobowymi i sposobem ich wykorzystania. Dlatego nie ma możliwości interwencji strony trzeciej.

Rozdział-8: Końcowe myśli: spojrzenie na przyszłość

Być może już każdego dnia doświadczasz tego, że świat przechodzi ogromną transformację cyfrową. A teraz świat fizyczny i cyfrowy łączą się w jedną rzeczywistość. Dlatego jest oczywiste, że świat potrzebuje nowego sposobu na utrzymanie wszystkich cyfrowych tożsamości.

W szczególności model powinien mieć bezpieczeństwo i prywatność w każdym aspekcie. Dlatego zdecentralizowana tożsamość cyfrowa jest do tego idealnym rozwiązaniem. W rzeczywistości zapewnia nie tylko pełną kontrolę nad Twoimi indywidualnymi prawami do tożsamości, ale także ułatwia zarządzanie nią.

Dlatego w przyszłości najlepiej założyć, że będziemy widzieć więcej zdecentralizowanych tożsamości.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me