Blockchain dla przedsiębiorstw: bezpłatny przewodnik szkoleniowy

Blockchain dla przedsiębiorstw jest na dobrej drodze, aby utorować drogę na przyszłość. Wiele organizacji próbuje teraz zainwestować w platformę blockchain dla przedsiębiorstw i na dobre ulepszyć swój model biznesowy. Enterprise blockchain koncentruje się głównie na cechach firm klasy korporacyjnej i na tym, jak mogą one rozwiązać problemy, przed którymi stoi ta branża.

Biorąc pod uwagę ogromną wartość, jaką oferuje blockchain dla sieci korporacyjnych, musisz znaleźć trochę czasu, aby zainwestować w szkolenie z zakresu technologii blockchain dla przedsiębiorstw. Aby upewnić się, że wiesz, z czym masz do czynienia, omówimy każdy aspekt łańcucha bloków dla przedsiębiorstw, aby oświecić Cię na ten temat.

Więc zacznijmy!

 

Contents

Rozdział-1: Podstawy technologii Blockchain
Rozdział-2: Potrafi wykorzystać przypadki przezwyciężyć wyzwania wdrożeniowe?
Rozdział 3: Projekty korporacyjne w sieciach niefinansowych i federacyjnych
Rozdział-4: Enterprise Blockchains: dostawcy BAAS i popularne platformy
Rozdział-5: Ekosystem Hyperledger
Rozdział-6: Blockchain w opiece zdrowotnej i rządzie
Rozdział-7: Zdecentralizowany Internet i Sieć 3.0
Rozdział-8: Najważniejsze wyzwania związane z przyjęciem łańcucha blokowego
Rozdział-9: The Transformation Playbook
Rozdział-10: Ostatnie słowa

 

Rozdział-1: Podstawy technologii Blockchain

Publiczne kontra prywatne: bitwa dwóch popularnych technologii Blockchain

Wróćmy od samego początku. Technologia Blockchain została po raz pierwszy rozpoznana, gdy Satoshi Nakamoto wprowadził Bitcoin, który działa w tej nowej zdecentralizowanej technologii. Uważamy, że już wiesz, że Bitcoin jest publicznym blockchainem. Każdy może dołączyć do sieci i swobodnie z niej korzystać bez żadnych ograniczeń.

Wkrótce po tym, jak publiczny blockchain stał się popularny, nowy publiczny blockchain, taki jak Ethereum, zaczął prosperować na rynku, a popularność wciąż rośnie. Ale teraz scena zmienia się drastycznie. Przedsiębiorstwa lub duże firmy chętniej pracują z technologią blockchain prywatnych przedsiębiorstw niż z publicznym blockchainem.

Ale dlaczego?

Infografika sieci publicznych VS Private Blockchain

Przejście na technologię Blockchain dla przedsiębiorstw prywatnych 

Publiczne łańcuchy bloków mają wiele funkcji, ale otwarte środowisko nie jest odpowiednie dla każdego rodzaju firmy. Wiele firm ma do czynienia z poufnymi informacjami i potrzebuje bezpiecznego kanału, w którym mogą przechowywać dokumentację lub zajmować się nią.


W związku z tym w grę wchodziło rozwiązanie blockchain prywatnego przedsiębiorstwa. Te rozwiązania blockchain dla prywatnych przedsiębiorstw mogą zapewnić im prywatność, której potrzebują, wraz z funkcjami, z których mogą korzystać. Jednak ten typ rozwiązania blockchain jest najbardziej odpowiedni dla banków lub instytucji finansowych. Ale teraz wiele przedsiębiorstw jest więcej niż chętnych do pracy z obydwoma rodzajami blockchain.

Tak więc ekosystem rozwiązania blockchain dla przedsiębiorstw zmienia się i będzie się drastycznie zmieniać w nadchodzących dniach. Ale jakie są wspólne cechy technologii blockchain, która sprawia, że ​​wdraża ją każda branża? Sprawdźmy to teraz!

 

Podstawowe cechy technologii Blockchain

Więc rozmawialiśmy już trochę o blockchainie dla przedsiębiorstw. Ale jeśli nie znasz tego nowego rodzaju systemu sieciowego, pozwól nam wyjaśnić tę koncepcję, zanim przejdziemy do kluczowych funkcji technologii blockchain.

 

Więc co to jest Enterprise Blockchain?

Cały łańcuch blockchain dla przedsiębiorstw na rynku jest specjalnie wyposażony, aby sprostać wszystkim wymaganiom organizacyjnym. Mówiąc prościej, te sieci są stworzone dla rozwiązań blockchain dla przedsiębiorstw. Tak więc, jeśli przedsiębiorstwo chce zintegrować technologię blockchain, która może oferować specjalne funkcje tylko dla nich, wtedy te sieci nazywane są korporacyjnym łańcuchem bloków..

Aby uzyskać więcej informacji, wypróbuj nasz łańcuch bloków dla korporacyjnych plików PDF i korporacyjnych łańcuchów bloków ppt.

Teraz, gdy już wiesz, czym jest blockchain dla przedsiębiorstw, nadszedł czas, abyśmy się o tym przekonali jakie funkcje sprawiają, że blockchain jest tak idealny dla przedsiębiorstw. Zaczynajmy!

Podstawy infografiki Enterprise Blockchain

Kluczowe cechy Blockchain dla przedsiębiorstw

 • Zdecentralizowana natura

Typowy klient-serwer ma kilka poważnych problemów. Często serwer jest podatny na ataki, a usługi zapory nie są wystarczająco silne, aby powstrzymać hakerów. Jest to typowa struktura sieciowa wielu przedsiębiorstw, a nawet wydawanie pieniędzy na protokoły bezpieczeństwa; nie są w stanie powstrzymać tych złych graczy.

W tym miejscu do gry wkracza decentralizacyjny charakter łańcucha bloków. Blockchain dla przedsiębiorstw oferuje system sieci peer-to-peer, więc nie ma żadnego centralnego organu, który mógłby sabotować system księgi. Co więcej, kontrola będzie teraz w rękach użytkownika!

 

 • Niezmienna struktura

To kolejna wspaniała funkcja, której fanami są blockchain dla projektów korporacyjnych. Niezmienność sprawia, że ​​system księgi głównej staje się zaporą ogniową. W takim przypadku, jeśli blok zostanie dodany do księgi raz, nikt nie będzie mógł go zmienić ani zmienić. Jednak w niektórych przypadkach przedsiębiorstwa mogą mieć inne wymagania.

Ale w większości przypadków żadna skorumpowana osoba nie może zmienić księgi i uzyskać więcej przywilejów.

 

 • Większa przejrzystość

Blockchain zapewnia wyższy poziom przejrzystości. Oznacza to, że wszystkie informacje w systemie księgi są dostępne dla użytkowników w sieci. Ale blockchain może również oferować proces uwierzytelniania i poziom dostępu w celu ochrony niektórych poufnych informacji również dla przedsiębiorstw.

Mimo to poziom przejrzystości jest ogromny, więc użytkownicy mogą zobaczyć, co robią inni użytkownicy, chociaż ich tożsamość może pozostać ukryta. Będziesz więc widzieć tylko adres publiczny danej osoby.

 

 • Niższe koszty

Opracowanie własnego łańcucha bloków może wydawać się nieco kosztowne, ale mamy na to rozwiązanie. Wielu dostawców BAAS oferuje te rozwiązania po znacznie niższej cenie, niż trzeba by było rozwijać.

Możesz więc obniżyć koszty deweloperów, a nawet menedżerów sieci, a rozwiązanie łańcucha bloków dla przedsiębiorstw obejmuje również zarządzanie sieciami. Jest to funkcja, z której wiele przedsiębiorstw może korzystać w celu modernizacji sieci wewnętrznej.

 

 • Szybki wydruk

Każde przedsiębiorstwo potrzebuje szybkiego wyjścia, prawda? Wiele przedsiębiorstw ma do czynienia z mnóstwem płatności każdego dnia, aby je usprawnić, mogą wykorzystać funkcję szybkiego drukowania technologii blockchain. Ta funkcja umożliwia tworzenie łańcucha bloków dla projektów korporacyjnych.

Wiele platform jest w stanie konkurować o transakcję w ciągu 20 sekund lub nawet krócej! To niesamowicie szybki wynik w porównaniu z bankami, które zajmują trzy, a nawet sześć dni!

Oto kolejna świetna infografika dla twoich pracowników, aby poznać podstawowe funkcje łańcucha blokowego –

Kluczowe cechy infografiki technologii Blockchain

 

Historia technologii Blockchain: jak bardzo rozwinął się Blockchain?

Wielu z was może pomyśleć, że ludzie nadużywają technologii blockchain. W niektórych przypadkach może to być prawda. Ale biorąc to pod uwagę, jeśli spojrzymy na historii technologii blockchain wiedzielibyśmy, jak bardzo ta technologia ewoluowała. Więc spójrzmy!

Infografika o historii technologii Blockchain

1991-2008: Kiedy Blockchain był jeszcze kiełkiem

Pewnie się zastanawiasz, dlaczego rok 1991? Cóż, niewielu z nas o tym wie, ale technologia blockchain powstała w 1991 roku. W. Scott Stornetta i Stuart Haber jako pierwsi wyobrazili sobie koncepcję łańcucha blokowego. Więc pracowali nad systemem kryptograficznym, w którym byłby łańcuch bloków, których nikt nie może manipulować. W 1992 roku zaktualizowali system, aby był bardziej wydajny. 

Jednak technologia zyskała na znaczeniu w 2008 roku, kiedy Satoshi Nakamoto wypuścił działającą platformę technologii blockchain, z której każdy może korzystać. Po roku ukazała się biała księga bitcoinów.

 

2008-2013: Blockchain 1.0 – Gdzie Bitcoin zaczyna kwitnąć

Nie myl z Bitcoinem i Blockchainem; to nie to samo. Bitcoin to kryptowaluta, w której Blockchain jest technologią używaną przez platformę.

Po tym czasie bitcoin zaczął zyskiwać na popularności, a możliwości tej platformy wzrosły. Wielu zaczęło wykorzystywać podstawową koncepcję i opracowywać nowsze aplikacje.

 

2013-2015: Blockchain 2.0 – platforma Ethereum żyła

Platforma blockchain Bitcoins była świetna, ale była w pewien sposób ograniczona. Dlatego programiści zaczęli szukać sposobów wykorzystania potencjału tej korporacyjnej platformy blockchain. W końcu w 2013 roku pojawiła się platforma Ethereum i funkcjonalnie przesunęła się na nową krawędź. 

Nowe funkcje nie ograniczyły platformy tylko do wykorzystania jej jako kryptowaluty, ale pomogły także innym programistom zbudować na niej aplikację. 

Ale oficjalnie wydano go w 2015 roku i do tej pory stał się jedną z największych wiodących branż.

W tym czasie wydarzyła się kolejna rzecz, która dała nam nową perspektywę technologii blockchain dla przedsiębiorstw. R3 powstało w 2014 roku, gdzie utworzyło konsorcjum 40 organizacji. Następnie technologia R3 Corda zaczęła mieć silną pozycję w większości sektorów finansowych.

W ostatnim roku tej osi czasu Fundacja Linux zaczęła interesować się tą technologią i chciała zaoferować firmom rozwiązania blockchain dla przedsiębiorstw. Dlatego utworzyli parasolowy projekt typu open source, Hyperledger.

Hyperledger ma teraz pod swoimi skrzydłami wiele projektów. Co więcej, dzięki Hyperledgerowi blockchain dla przedsiębiorstw w końcu zaczął zyskiwać taki szum, jakiego potrzebowali. Hyperledger stworzył nową strukturę blockchain i nadal wprowadza wiele rozwiązań dla środowisk międzybranżowych.

 

2017: EOS.IO

W 2017 roku pojawił się nowy rodzaj technologii EOS. Blok firmowy. jeden z nich opublikował swój raport dotyczący tej korporacyjnej platformy blockchain, która emuluje prawdziwe komputery, w tym GPU i CPU.

W tym celu EOS może zaoferować dwukrotnie szybsze przetwarzanie inteligentnych kontraktów w każdym zdecentralizowanym środowisku.

 

2018 – Obecnie: Blockchain 3.0 – nowa innowacja czeka

Jak widać, blockchain ewoluował przez lata i wciąż się rozwija. Wraz z wprowadzeniem Corda i Hyperledgera, teraz blockchain dla biznesu może skupić się na łańcuchach bloków typu dozwolonego. Nadal nie wiemy, jak się potoczą sprawy, ale możemy z całą pewnością powiedzieć, że to nie koniec łańcucha bloków dla przedsiębiorstw, a dopiero początek.

Nadszedł czas, abyśmy zagłębili się w korzenie różnych rodzajów sieci blockchain. Wraz z ewolucją blockchain nie jest już tylko prywatny lub publiczny, ale znacznie bardziej naruszony. Zobaczmy więc, jakie one są w naszych następnych sekcjach. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym łańcuchem bloków dla plików PDF dla przedsiębiorstw i dla łańcuchów bloków dla przedsiębiorstw.

 

Różne typy Blockchain dla przedsiębiorstw

Wraz z ewolucją blockchain widzimy teraz więcej niż dwa rodzaje blockchain dla projektów korporacyjnych. Wszystkie te nowe technologie blockchain dla przedsiębiorstw tworzą teraz więcej rozwiązań blockchain dla przedsiębiorstw dla klientów.

Sprawdź te typy blockchain mają o nich jasny obraz.

Infografika różnych typów technologii Blockchain dla przedsiębiorstw

Generalna klasyfikacja –

 

1. Prywatne

W prywatnych łańcuchach bloków zobaczysz jedną organizację, która autoryzuje dostęp do tego, kto może dołączyć do sieci. To bardziej przypomina scentralizowany-zdecentralizowany łańcuch bloków dla przedsiębiorstw.

Może się wydawać, że nie jest to właściwie zdecentralizowana sieć, ale podstawowe wartości nadal istnieją. Jeśli masz odpowiednie uprawnienia, możesz uzyskać dostęp do tych sieci. Ale będzie organ zarządzający, który będzie opiekował się technologią blockchain dla przedsiębiorstw.

 

Cechy szczególne

 • Dostęp do odczytu lub zapisu różni się w zależności od węzła
 • Szybsze wydruki
 • Może używać dowolnego rodzaju zasobów w sieci
 • Nie zapewnia anonimowości
 • Tańsze w porównaniu z publicznym blockchainem

 

Dlaczego warto z tego korzystać?

 • Zachowuje prywatność
 • Energooszczędny w porównaniu do publicznego łańcucha bloków
 • Mniej niestabilna sieć
 • Upodmiotowienie organizacyjne

 

2. Publiczne

W publicznym blockchainie każdy użytkownik będzie mógł dołączyć do sieci i uczestniczyć w konsensusie. Co więcej, wszyscy użytkownicy mogą zobaczyć księgę, dzięki czemu uzyskasz pełną przejrzystość.

Tak więc ten rodzaj łańcucha bloków dla sieci korporacyjnych jest bardziej zdecentralizowany, ponieważ dosłownie nie czuwa nad tobą żaden główny autor.

 

Cechy szczególne

 • Każdy ma dostęp do sieci
 • Może pobierać i dodawać węzły
 • W pełni zdecentralizowany charakter
 • Wolniejsza wydajność
 • Oferuje anonimowość

 

Dlaczego warto z tego korzystać?

 • Większa przejrzystość
 • Prawdziwie zdecentralizowana struktura
 • Upodmiotowienie użytkowników
 • Niezmienność

 

3. Sfederowane

W sfederowanym łańcuchu bloków wiele organizacji ma wpływ na sieć blockchain. Jest to podobne do centrum, w którym wiele organizacji może współdzielić i pracować jednocześnie.

Ten typ rozwiązania blockchain dla przedsiębiorstw jest bliższy prywatnym łańcuchom bloków. Ale wielorakie organizacje rządzące technologią w rzeczywistości przywracają część decentralizacyjną.

 

Cechy szczególne

 • Ekstremalnie szybsza wydajność
 • Wysoce skalowalne
 • Energooszczędne
 • Rozproszone uprawnienia

 

Dlaczego warto z tego korzystać?

 • Oszczędność kosztów
 • Niższe opłaty transakcyjne
 • Regulamin sieci
 • Brak dostępu przestępczego

 

Klasyfikacja na poziomie uprawnień –

 

1. Dozwolone

W tego typu sieci blockchain każdy węzeł w sieci nie może uczestniczyć w procesie konsensusu. Uczestniczyć mogą tylko z góry określone węzły.

Jest to więc bardziej zamknięte środowisko. Tutaj, jeśli masz tylko odpowiedni poziom uprawnień, możesz zobaczyć księgę. Scentralizowana organizacja powinna preferować tę technologię blockchain dla przedsiębiorstw.

 

Cechy szczególne

 • Decentralizacja różni się w zależności od sieci
 • Niektóre węzły mają większe uprawnienia
 • Stosunkowo szybciej
 • Zaufane środowisko

 

Dlaczego warto z tego korzystać?

 • Odpowiedni dla firm
 • Opłaty transakcyjne są niskie
 • Nie potrzebuje zasobu natywnego

 

2. Bez pozwolenia

W tego typu sieci blockchain każdy węzeł w sieci może swobodnie uczestniczyć w procesie konsensusu. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących uczestnictwa.

Brak ograniczeń w tym. Blockchain bez uprawnień dla sieci korporacyjnej jest w stanie oferować bezpłatny dostęp do odbiorców. Istnieje jednak prywatny łańcuch bloków bez uprawnień, który pozwoli tylko węzłom z organizacji wejść do struktury. Potem mogą swobodnie wędrować. Ale ogranicza dostęp do zewnętrznych węzłów. 

 

Cechy szczególne

 • Zwykle zdecentralizowane
 • Środowisko wolne od zaufania
 • Stosunkowo wolniej

 

Dlaczego warto z tego korzystać?

 • Większa kontrola
 • Otwarta prywatność dla każdego
 • Brak ograniczeń co do udziału w głosowaniu lub konsensusie

Możesz również sprawdzić nasz łańcuch bloków dla plików PDF dla przedsiębiorstw i łańcuchów bloków dla przedsiębiorstw, aby uzyskać więcej informacji.

 

Rozdział-2: Potrafi wykorzystać przypadki przezwyciężyć wyzwania wdrożeniowe?

Teraz wiesz, jakie są typy blockchain dla przedsiębiorstw. Ale jak oceniasz wartość, jaką nam to przyniesie? To normalne, że jesteśmy sceptyczni i myślimy, że czy wyzwania nie mogą być dla nas zbyt ciężkie, jeśli chodzi o to, jaki pożytek z tego korzystamy.

Ale możemy zapewnić, że możliwe przypadki użycia i aplikacja zawsze pokonają wyzwania związane z wdrożeniem. Więc sprawdźmy Przypadki użycia blockchain dla przedsiębiorstw w kontekście łańcucha bloków dla przedsiębiorstw. Następnie przyjrzymy się wyzwaniom związanym z wdrożeniem, aby porównać wartość, która jest tego warta.

Zanurzmy się! 

Wykorzystaj przypadki i wyzwania wdrożeniowe infografiki Enterprise Blockchain

 • Transakcje globalne

Zacznijmy od transakcji globalnych, ponieważ jest to jeden z najbardziej znanych przypadków użycia blockchain w przedsiębiorstwach. Sektory bankowe lub finansowe jako pierwsze przyglądają się technologii blockchain dla przedsiębiorstw. Sektory te borykają się z typową wadą – scentralizowaną architekturą.

Ale blockchain dla przedsiębiorstw może zapewnić natychmiastowe transakcje nawet w środowiskach płatności transgranicznych, a także pozbyć się skorumpowanych danych osobistych. Jest to więc ogromna wygrana dla sektorów finansowych.  

 

 • Handlowy

Innymi popularnymi przypadkami użycia blockchain w przedsiębiorstwach są zastosowania w finansowaniu handlu. Każdego roku wysyłanych jest ponad 18 bilionów dolarów towarów. Ale te firmy potrzebują większej kontroli, aby walczyć z podrabianymi towarami na rynku.

A blockchain dla przedsiębiorstw może łatwo rozwiązać problem, zwiększając wydajność, śledzenie, zmniejszając koszty i papierkową robotę.

 

 • Bezpieczeństwo żywności

Oczywiście ty i wszyscy inni martwicie się o jedzenie, które spożywamy. Co więcej, firmy produkujące żywność przetworzoną nie zawsze myślą o problemach zdrowotnych związanych z chemikaliami, których używają do konserwacji. I tak, blockchain dla przedsiębiorstw może naprawdę zabłysnąć w tej niszy.

W jaki sposób?

Cóż, blockchain dla przedsiębiorstw może śledzić surowce i upewnić się, że każda żywność jest zgodna z przepisami dotyczącymi zdrowia. Tak więc, korzystając z tych przypadków użycia blockchain dla przedsiębiorstw, Twoja branża spożywcza może łatwo rozwinąć się.

 

 • Łańcuch dostaw

Jednym z najważniejszych przypadków użycia blockchain w przedsiębiorstwach jest łańcuch dostaw. Łańcuch dostaw jest ogromną częścią naszego ekosystemu przemysłowego, a łańcuch bloków dla przedsiębiorstw może tu również pomóc –

 • Oferowanie systemu księgi, który może śledzić produkty.
 • Weryfikacja danych i bezpieczna płatność za pośrednictwem inteligentnych kontraktów.
 • Dokładne informacje do walki ze złymi graczami.
 • Rosnące dochody.
 • Zmniejszenie kosztów.

 

 • Sprzedaż

Sprzedawcy detaliczni dość często szukają teraz technologii blockchain dla przedsiębiorstw. Dzieje się tak, ponieważ przypadki użycia blockchain w przedsiębiorstwach w tym dziale mogą naprawdę ulepszyć ich systemy. Śledzenie i zabezpieczanie produktów detalicznych, walka z podróbkami to tylko niektóre z cech blockchain dla przedsiębiorstw.

Ponadto drobni detaliści mogą zabłysnąć, ponieważ księgi rachunkowe zapewniają wszystkim uczciwą grę. Tak więc wielcy giganci, którzy przejmują wszystkich klientów, nie będą tutaj problemem.

 

 • Usługi rządowe

Po pierwsze, usługi rządowe to ogromny sektor. Te sektory pozostają w tyle, gdy technologia rozwija się wykładniczo. Aby nadążyć za tym, mogą używać łańcucha bloków w przedsiębiorstwie. Przypadki użycia blockchain w przedsiębiorstwach są dość zróżnicowane i odpowiednie również dla rządów.

Bezpieczna księga może przechowywać wszystkie poufne informacje, aby pozbyć się papierowych śladów, chronić prawa człowieka i oferować cyfrowe identyfikatory. To tylko kilka przykładów użycia. Porozmawiamy o tym nieco później. 

 

 • Własność intelektualna

Zarządzanie własnością intelektualną to ogromny sektor, ponieważ muszą oni opatentować wraz ze znakami towarowymi. Bez tych sektorów żadna społeczność, taka jak muzycy, projektanci, artyści czy wynalazcy, nie otrzyma uznania za to, co osiągnęła.

Blockchain dla przedsiębiorstw może pomóc im uzyskać odpowiednią wartość, na jaką zasługują, a także chronić opatentowane towary przed wyciekiem. Dlatego jest to kolejna świetna pozycja na liście przypadków użycia blockchain w przedsiębiorstwach.

 

 • Opieka zdrowotna

Służba zdrowia, a nawet farmaceutyki, mogą wykorzystać blockchain, aby przedsiębiorstwa przyćmić tę dziedzinę. Wiele krajów już zainwestowało mnóstwo pieniędzy, ale z niewielkim skutkiem. To z powodu braku odpowiedniego bezpieczeństwa i przejrzystości. Innym poważnym problemem są podrabiane leki, które mają rozszerzone problemy zdrowotne.

Aby walczyć ze wszystkimi problemami, mogą tutaj wykorzystać przypadki użycia blockchain dla przedsiębiorstw. Dzięki bezpiecznej platformie i przejrzystości mogą teraz śledzić swoje leki, a także dawać pacjentom prawo do ich dokumentacji medycznej.

Krótko porozmawiamy o tym sektorze.

 

 • Olej i gaz

Branża ropy i gazu może bardzo skorzystać na blockchain w architekturze korporacyjnej. Ponadto może zwiększyć wydajność, obliczając wszystkie możliwe trasy wysyłki. Zatem wybranie najlepszej trasy obniży koszty.

Co więcej, typowy model nie jest zbyt dokładny, ale wykorzystując przypadki użycia blockchain w przedsiębiorstwach, mogą one zwiększyć o 5% przychody.

 

 • Nieruchomość

Obecny rynek nieruchomości nie radzi sobie tak dobrze. Cierpi na ogromny problem, taki jak niedostępność, większe koszty i słaba płynność. Staje się bardziej luksusowym produktem tylko dla bogatych ludzi. Jeśli branża chce to zrównoważyć, musi spojrzeć na blockchain dla przedsiębiorstw.

Technologia może zapewnić płynność i częściową własność, która będzie również w zasięgu klasy średniej.

 

 • Humanitaryzm

Blockchain dla przedsiębiorstw może bez wysiłku wykorzystać wszystkie funkcje tego sektora. Zazwyczaj projekt humanitarny dotyczy złych graczy.

Aby walczyć ze skorumpowanym środowiskiem, mogą wykorzystać przypadki użycia blockchain w przedsiębiorstwach do śledzenia darowizn. Dlatego mogą zaoferować ofiarodawcom 100% skuteczność, aby sprawdzić, czy pieniądze trafią do osoby bezradnej, czy nie.

 

 • Ubezpieczenie

Ubezpieczenia to kolejny popularny sektor w przypadku blockchain dla przedsiębiorstw. Korzystając z blockchain dla przedsiębiorstw, firma ubezpieczeniowa może przynieść korzyści zarówno swoim klientom, jak i sobie. Ubezpieczyciel i klient zawsze mają do czynienia z ogromną ilością dokumentów.

Ale jeśli użyją inteligentnej umowy, aby podkreślić zasady, proces stałby się znacznie prostszy. Mogą automatycznie usprawnić wszelkie roszczenia ubezpieczeniowe.

 

 • Media i rozrywka

Obecnie media i rozrywka nie są obecne w telewizji. Sektory ewoluowały i obecnie wykorzystują platformy internetowe do promowania swojej pracy. Jednak te platformy nie zawsze grają w uczciwe gry. Dlatego wielu artystów nie otrzymuje wynagrodzenia, na które zasługują.

Ale dzięki technologii blockchain dla przedsiębiorstw mogą promować decentralizującą się strukturę i uzyskać sprawiedliwy udział w wartości.

 

 • Podróżować

Wiele lotnisk szuka teraz platformy blockchain dla przedsiębiorstw, ponieważ może to być najlepsze rozwiązanie dla wewnętrznego modelu sieciowego. Obsługa pasażerów zajmuje dużo czasu na lotniskach, a jeśli uda im się je usprawnić, ogólna wydajność gwałtownie wzrośnie.

Gdyby mogli korzystać z mniejszej liczby dokumentów i więcej uwierzytelnień biometrycznych, nawet zbiegowie nie mogliby podróżować samolotem.

 

Wyzwania wdrożeniowe

Wyzwania wdrożeniowe są główną przeszkodą w wykorzystaniu wszystkich powyższych przypadków użycia. Wszystkie przypadki użycia wydają się dość lukratywne, prawda? Ale czy wyzwania mogą przytłoczyć te przypadki użycia? Spójrzmy!

 

 • Interoperacyjność

Pierwsza kwestia to interoperacyjność. To jedna z absolutnych potrzeb, jeśli chodzi o blockchain dla przedsiębiorstw. Teraz wszystko, z czego korzystamy, jest połączone i usprawnia wszystkie nasze zadania wydajnie. Ale jeśli chcemy korzystać z zupełnie nowego typu technologii blockchain dla przedsiębiorstw, potrzebujemy interoperacyjności.

Jeśli rozwiązania blockchain przedsiębiorstwa mogą się ze sobą komunikować, możemy stworzyć inny ekosystem sieciowy. Niestety, technologia łańcucha bloków dla przedsiębiorstw nadal nie zapewnia wystarczającej interoperacyjności.

 

 • Starsze sieci

Innym wyzwaniem związanym z wdrażaniem łańcucha bloków w przedsiębiorstwie jest istniejąca starsza sieć. Wszystkie nasze firmy mają już system sieciowy, na którym polegamy. Mimo że te modele nie są wystarczająco wydajne, nadal korzysta z nich wiele organizacji torfowiskowych, głównie banki.

Dlatego wdrożenie lub zmiana tych starszych sieci wymagałaby czasu i inwestycji, na które wielu nie jest skłonnych.

 

 • Zestaw umiejętności

Wdrażanie rozwiązań typu blockchain dla przedsiębiorstw nie jest łatwym zadaniem. Wymaga to czasu, a ponadto potrzebuje wykwalifikowanych osób, które potrafią efektywnie rozwijać technologię blockchain w przedsiębiorstwie. Ale na rynku ten poziom umiejętności jest rzadki.

Niewielu programistów potrafi stworzyć złożony model łańcucha bloków. Co więcej, nawet jeśli próbują doskonalić, zajmuje to dużo czasu. Dlatego zawsze musisz mieć wykwalifikowanych programistów, którzy mogą tworzyć kopie zapasowe Twoich projektów.

 

 • Metodologia

Brak metodologii jest dużą przeszkodą w zakresie łańcucha bloków dla przedsiębiorstw. Wielu chce opracować nowe projekty, które mogą wydawać się świetnym pomysłem. Jednak bez odpowiedniej metodologii nie mogą jej skutecznie wykonać, co prowadzi do powstania luk.

Było wiele przypadków, w których luki w kodzie powodują lukę w zabezpieczeniach sieci. A te przypadki utrudniają technologii blockchain przedsiębiorstwa uzyskanie globalnego uznania.

 

 • Masowa adopcja

Jest to związane ze skalowalnością. Jeśli wszyscy zaczną korzystać z tych sieci, oznacza to, że sieć powinna być w stanie obsłużyć fazę masowej adaptacji. Ale nawet jeśli wydaje się to teoretycznie możliwe, wiele z nich nie jest w stanie zaoferować szybkiej wydajności w przypadku masowej adaptacji.

Obecnie wiele nowych projektów próbuje przezwyciężyć ten scenariusz i miejmy nadzieję, że wkrótce zobaczymy możliwe rezultaty.

 

 • Wyzwania związane z kosztami

Jak powiedzieliśmy wcześniej, usunięcie lub zastąpienie wszystkich starszych sieci wymaga czasu i inwestycji. Inwestycja w tym zakresie może pochłonąć dużo pieniędzy. Koszt łańcucha bloków dla przedsiębiorstw zależy głównie od Twoich wymagań.

Tak więc niewiele funkcji i wspólnych funkcji byłoby w stanie obniżyć koszty. Jednak wdrożenie nowych funkcji lub egzotycznych funkcji może wymagać nieco więcej pieniędzy.

 

To kilka z dotychczasowych ważnych wyzwań związanych z blockchainem dla przedsiębiorstw. W skrócie porozmawiamy o innych typach wyzwań.

 

Jaki jest wynik?

Uważamy, że już wiesz, że przypadki użycia w znacznym stopniu przerastają wyzwania. Tak, technologia blockchain dla przedsiębiorstw wiąże się z pewnymi problemami. Ale możliwości zastosowań mogą być nieograniczone. Dzięki innowacjom to tylko kwestia czasu, aby całkowicie pokonać wszystkie wady.

Co więcej, wiele dużych firm już szuka rozwiązań typu blockchain dla przedsiębiorstw. Przyjrzyjmy się im w następnych sekcjach.

 

Rozdział 3: Projekty korporacyjne w sieciach niefinansowych i federacyjnych

Przedsiębiorstwa niefinansowe wdrażające Blockchain

Wiele przedsiębiorstwa niefinansowe wdrażają technologię blockchain dla przedsiębiorstw. Sprawdź 20 najlepszych przykładów tych przedsiębiorstw. 

Przedsiębiorstwa wdrażające technologię Blockchain Infografika

1. Walmart: śledzenie produktów

Gigant handlu detalicznego Walmart współpracuje z IBM, aby objąć wiodącą rolę w wdrażaniu technologii blockchain w przedsiębiorstwach. Ponadto Walmart wykorzystuje funkcje blockchain dla sieci korporacyjnych do śledzenia produktów i zarządzania nimi w codziennych operacjach.

 

2. Metlife: automatyczne rozwiązanie ubezpieczeniowe

Automatyczne ubezpieczenie w połączeniu z opieką zdrowotną mogłoby być idealnym rozwiązaniem najbardziej irytującego problemu. Ponadto Metlife wdraża korporacyjną implementację blockchain, aby zapewnić tę funkcję kobietom, które zmagają się z cukrzycą ciążową, ochronę finansową.

 

3. UPS: system logistyczny

United Parcel Services oczekuje systemu logistycznego opartego na technologii blockchain. Dlatego dołączyli do Trucking Alliance i wraz z nimi wdrażają rozwiązanie.

 

4. Toyota: ulepszanie technologii autonomicznej jazdy

Współpracując z MIT Media Lab, gigant samochodowy Toyota wdraża korporacyjną implementację blockchain, aby ulepszyć technologię autonomicznej jazdy. Ponadto za pomocą platformy użytkownicy mogą zarządzać udostępnianiem informacji o przejazdach wraz z transakcjami samochodowymi.

 

5. Grupa AIA: Bancassurance

Gigant ubezpieczeniowy AIA Group wdraża blockchain dla rozwiązania korporacyjnego, w którym uruchomi Bancassurance oparty na technologii blockchain. Ponadto skróci to czas przetwarzania i zwiększy przejrzystość.

 

6. BHP Billiton: Zarządzanie łańcuchem dostaw

Górniczy gigant BHP Billiton chce zarządzać swoim łańcuchem dostaw i tym samym wdrażać blockchain dla rozwiązań korporacyjnych. Wykorzystają platformę do śledzenia i rejestrowania próbek płynu i skał w odwiercie.

 

7. Alibaba: śledzenie towarów luksusowych

Alibaba śledzi swoje towary luksusowe, korzystając z technologii blockchain przedsiębiorstwa. Tutaj wykorzystają technologię blockchain przedsiębiorstwa, aby zaoferować 100% satysfakcji klienta. 

 

8. Tencent: fakturowanie prawne i podatki

Tencent pracuje nad przyjęciem łańcucha bloków korporacyjnych, aby upewnić się, że podatki i rozliczenia prawne w chińskim mieście Shenzhen. Jest bardziej wydajny. Mogą obniżyć koszty i zwalczać fałszywe faktury. 

 

9. Baidu: Zarządzanie prawami intelektualnymi

Gigant wyszukiwania Baidu chce zaoferować świetne rozwiązanie dla fotografów. Ponadto wdrażają łańcuch bloków dla projektów korporacyjnych, który zachowa prawa fotografów do wizerunku.

 

10. Ford: Wspieraj technologie mobilności

Ford to nowy dodatek do firm motoryzacyjnych, które korzystają z rozwiązania blockchain dla przedsiębiorstw. Firma chce wdrożyć tę platformę, aby wspierać swoją technologię mobilności, ponieważ ma inteligentne rozwiązania mobilne.

 

11. British Airways: system monitorowania

Korzystając z usługi weryfikacji VChain, British Airways eksperymentują z przyjęciem łańcucha bloków w przedsiębiorstwach, aby stworzyć system monitorowania łańcucha bloków. Głównie chcą monitorować informacje o lotach w Genewie, Miami i Londynie. 

 

12. Facebook: Zarządzanie i ochrona danych

Czy jest lepszy sposób na zapewnienie lepszej ochrony danych osobowych niż użycie łańcucha bloków? Facebook szuka technologii blockchain, aby zmienić wewnętrzną strukturę sieci i zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z platform zamiast kradzieży danych.

 

13. Walt Disney: Track Inventories

Wdrażanie Enterprise Blockchain w Walt Disney jest również na dobrej drodze. Ponadto chcą wykorzystać platformę do śledzenia swoich zapasów wysyłek i sprzedaży w parku.

 

14. Maersk: Platforma wysyłkowa

Musisz znać Maersk, jedną z największych firm żeglugowych na świecie. Połączyli siły z IBM, aby stworzyć platformę wysyłkową, która będzie monitorować ich ładunki. TradeLens jest głównym wykonawcą wdrażania platformy do śledzenia przesyłek.

 

15. Ostrożność: platforma handlowa

Platformy handlowe w blockchain nie są nowym tematem. Ale Prudential współpracuje ze Starhubem, aby stworzyć platformę handlową dla średnich i małych przedsiębiorstw. Dzięki tej platformie mogą połączyć więcej firm i dać im możliwość dokonywania płatności.

 

16. Apple: dane sygnatur czasowych

Apple od samego początku nie interesował się blockchainem dla przedsiębiorstw, ale nawet nie powiedział nic w tej sprawie. Ale podobno teraz mogą się tym zająć w celu znalezienia możliwych rozwiązań dotyczących danych ze znacznikami czasu.

 

17. Nestle: Zarządzanie dostawami

Nestle stara się zaoferować lepszą wartość dzięki wdrożeniu technologii blockchain w przedsiębiorstwach. Ponadto będą wykorzystywać platformę do śledzenia produktów spożywczych, począwszy od gospodarstw, aby ludzie otrzymywali żywność najwyższej jakości.

 

18. UnitedHealthcare / Quest Diagnostics / Optum / Humana: Improving Doctors Directories

UnitedHealthcare, Quest Diagnostics, Optum i Humana wdrażają technologię blockchain, aby zwiększyć wydajność katalogów lekarzy. Zazwyczaj sektory opieki zdrowotnej mają do czynienia z niedokładnymi problemami dotyczącymi katalogów lekarzy. Ale dzięki swojemu rozwiązaniu mogą w końcu to naprawić.

 

19. Samsung: Zarządzanie łańcuchem dostaw

Samsung w końcu wdrożył korporacyjną implementację blockchain, aby śledzić zarządzanie łańcuchem dostaw. Cóż, nadszedł najwyższy czas, aby poszukać rozwiązań do zarządzania ich ogromnym procesem łańcucha dostaw.

 

20. FedEx: Rozstrzyganie sporów

Technologia Blockchain może usprawnić proces rozstrzygania sporów klientów w FedEx, dlatego szukają oni technologii blockchain, aby przedsiębiorstwa mogły zintegrować system.

 

 

Sieci federacyjne

W ciągu ostatnich trzech lat po ogromnych wysiłkach, sieci federacyjne w końcu zaczęły się rozwijać. Jest tak wiele projektów, które wykorzystują Hyperledger lub R3 Corda jako podstawową platformę blockchain do tworzenia sieci federacyjnych.

Sprawdźmy te sieci i zobaczmy, kto jest w tych sieciach federacyjnych.

Infografika Federated Blockchains Ecosystem

 • Voltron

To wspaniały łańcuch bloków dla projektów korporacyjnych obsługiwanych przez – CryptoBLK i R3. Aby uzyskać pomoc techniczną, korzystają z platformy chmurowej firmy Microsoft o nazwie Azure. Voltron jest produktem dwunastu banków tworzących sfederowany łańcuch bloków dla przedsiębiorstw.

To są –

ING, Mizuho, ​​Intesa Sanpaolo, Scotiabank, BNP Paribas, BBVA, Natwest, CTBC bank, Bangkok Bank, U.S Bank, HSBC i SEB.

W tym projekcie blockchain dla przedsiębiorstw Voltron będzie używać platformy Corda do digitalizacji całej dokumentacji banków. Sektory bankowe są teraz bardziej niż chętne do pracy z technologią blockchain dla przedsiębiorstw. Dzięki firmie Voltron banki mogą teraz zmniejszyć ilość ręcznej pracy związanej z przetwarzaniem dokumentów i mogą w pełni wykorzystać wszystkie funkcje.

 

 • Marco Polo

Kolejną wspaniałą współpracą R3 jest federacyjna sieć Marco Polo. W Marco Polo R3 współpracuje z TradeIX, a tutaj dziesięć popularnych organizacji finansowych łączy się w ramach jednej platformy.

 

To są –

OP Financial, SMBC, Standard Chartered, Commerzbank, Natixis, DNB, ING, NatWest, Bangkok Bank i BNP Paribas.

Ponadto Marco Polo będzie korzystał z platformy Core TIX firmy TradeIX i platformy Corda firmy R3 dla tego łańcucha blokowego dla projektów korporacyjnych. TIX Core to inny rodzaj DLT, taki jak Corda. Ponadto głównym celem tej korporacyjnej platformy blockchain jest śledzenie procesu płatności i oferowanie większego bezpieczeństwa otrzymywanych rabatów.

 

 • Batavia

Chociaż Batavia jest małym blockchainem dla projektów korporacyjnych, ale nadal ma wiele do zaoferowania. Batavia chce wykorzystać blockchain dla przedsiębiorstw do wdrażania inteligentnych kontraktów we wszystkich możliwych instytucjach finansowych. 

Rozwiązanie blockchain dla przedsiębiorstw będzie mogło również oferować handel transgraniczny. 

Banki w ramach tego federacyjnego łańcucha blokowego to –

CaixaBank, Commerzbank, Bank of Montreal, UBS i Erste Group.

 

 • Handel

Platforma ta chce kierować reklamy na region Europy i chce oferować faktoring fakturowy. Co więcej, używają inteligentnych kontraktów, które pozwalają im na faktoryzację bez wysiłku. Obecnie mają osiem banków na platformie blockchain dla przedsiębiorstw; chcą jednak dodać Societé Generale również do sieci federacyjnej.

 

To są –

Deutsche Bank, Natixis, Nordea, Santander, KBC, Rabobank, UniCredit i HSBC.

 

 • Hongkong Trade Finance Platform (HKTFP)

Hongkong Monetary Authority przejmuje inicjatywę w tej sfederowanej platformie blockchain dla przedsiębiorstw. Jako główny element platformy używają technologii Ping An Group. Dodatkowo mają 21 banków w tym korporacyjnym rozwiązaniu blockchain, ale jak dotąd mamy tylko kilka nazw.

 

To są –

Bank of China, Standard Chartered, ANZ, Hang Seng Bank, Bank of East Asia, DBS i HSBC.

Korzystając z platformy HKTFP każda firma chce zdigitalizować proces zarządzania łańcuchem dostaw i przechowywać wszystkie informacje na platformie blockchain dla przedsiębiorstw, aby je zabezpieczyć.

 

 • Konsorcjum detaliczne

Obecnie nadal nie mają oficjalnej nazwy tego projektu sieci federacyjnej, ale wiemy, że IBM współpracuje z globalnymi sprzedawcami detalicznymi, aby utworzyć tę platformę. Ponadto sprzedawcy detaliczni będą używać platformy IBM Hyperledger Fabric jako podstawy swojego łańcucha bloków dla sieci korporacyjnych.

Głównym celem sieci jest oferowanie klientom większej wartości. Każdego roku wiele osób cierpi z powodu skażenia produktów spożywczych w sprzedaży detalicznej. Aby je zmniejszyć, zbiera się razem dziesięć firm.

 

To są –

Driscoll’s, Unilever, McLane Company, Nestlé, Kroger, Dole, McCormick and Company, Walmart, Golden State Foods i Tyson Foods.

Jeśli tak się stanie, nowa formacja zmieni ekosystem żywnościowy na dobre.

 

 • B3i

R3 ponownie nawiązuje współpracę. B3i jest zasilany przez platformę Corda firmy R3. Tutaj cała dokumentacja ubezpieczeniowa zostanie zdigitalizowana za pomocą platformy DLT. Głównym powodem jest to, że wszystkie firmy ubezpieczeniowe chcą usprawnić oferowane usługi i zapewnić klientom lepszą wydajność.

Trzynaście banków łączy siły, aby ten łańcuch bloków dla przedsiębiorstw zakończył się sukcesem.

Oni są –

Tokio Marine, SCOR, Zurich Insurance Group, Liberty Mutual, Allianz, Achmea, Generali, Munich Re, XL Catlin, Hanover Re, Ageas, Swiss Re i Aegon.

 

Rozdział-4: Enterprise Blockchains: dostawcy BAAS i popularne platformy

Powinieneś już znać dużych gigantów oprogramowania na rynku. Niektóre z najbardziej rozpoznawalnych nazw biorą udział w tym nowym głównym ekosystemie. Przyjrzyjmy się, czym one są –

Dostawcy BAAS

1. Wyrocznia

Jednym z najpopularniejszych dostawców na rynku jest Oracle. Oracle zapewnia kompleksowe DLT dla wszystkich użytkowników korporacyjnych. W ich rozwiązaniach będziesz mógł rozpocząć wdrażanie łańcucha bloków, a także od czasu do czasu go aktualizować.

Ponadto Oracle pozwoli Ci udostępniać informacje wielu osobom, takim jak Twój dostawca, partner biznesowy lub klienci, w niezawodnym środowisku. Ta platforma będzie używać modelu architektury komponowalnej. Model pomoże Ci zaimplementować każdy specjalny rodzaj funkcji dostosowany wyłącznie do Twoich potrzeb.

 

2. IBM

IBM to kolejny popularny dostawca BAAS dla przedsiębiorstw. Ich infrastruktura IBM Cloud oferuje w pełni zintegrowane, funkcjonalne i gotowe do użytku korporacyjnego rozwiązanie BAAS. Obecnie oferują rozwiązania Hyperledger Fabric tylko wtedy, gdy współpracowali przy tym projekcie.

Dzięki platformie znacznie łatwiej będzie nią zarządzać, rozwijać ją, a nawet obsługiwać. Niezależnie od Twoich wymagań, IBM przygotuje dla Ciebie usługi. Integracja z istniejącym systemem sieciowym jest superszybka, co sprzyja wydajności, prywatności i bezpieczeństwu.

Przykłady dostawców Baas i Infografika platform Blockchain dla przedsiębiorstw

3. Amazon

To kolejne popularne rozwiązanie blockchain dla przedsiębiorstw, ponieważ AWS zapewni Ci prostotę, jakiej potrzebujesz. Dzięki Amazon Web Services będziesz mógł tworzyć własne rozwiązania typu blockchain w przedsiębiorstwie i rozwijać swoją firmę.

Najlepsze w tym rozwiązaniu blockchain dla przedsiębiorstw jest to, że oferują w pełni zarządzane sieci. Oznacza to, że jeśli masz czas lub siłę roboczą, aby przewidzieć swoją sieć, Amazon zrobi to za Ciebie. Wszystkie ich rozwiązania są łatwe w konfiguracji, a ponadto nie są drogie.

 

4. Microsoft

Znasz już technologicznego giganta Microsoft i jest on tutaj ze swoim sprawiedliwym udziałem rozwiązań BAAS. Microsoft Azure staje się coraz bardziej popularny jako rozwiązanie blockchain dla przedsiębiorstw, ponieważ dzięki temu możesz tworzyć nowe platformy i zacząć z niego korzystać w ciągu jednego dnia!

Co najważniejsze, jeśli chcesz opracować swój nowy projekt, platforma Azure zapewni Ci wszystkie potrzebne narzędzia. Bardziej nadaje się jako Środowisko pracy zamiast systemu księgi. Jeśli więc martwisz się o swój budżet, sprawdź je, ponieważ oferują jedne z najniższych stawek na rynku.

 

5. Alibaba

Alibaba Cloud może być kolejnym najlepszym rozwiązaniem blockchain dla przedsiębiorstw na rynku. Bez względu na to, jakie rozwiązanie blockchain chcesz, możesz je od nich uzyskać. Może lubisz wszystkie krzykliwe popularne platformy dla przedsiębiorstw na rynku. Nie martw się; Alibaba cię wspiera.

Może jesteś osobą zajętą ​​i potrzebujesz bardziej skupić się na swoim biznesie niż na platformie blockchain. Ale jak to zrobisz? Proste, pozwól Alibaba Cloud wdrożyć, obsługiwać i utrzymywać platformę, a Ty skupisz się na rozwoju firmy.

 

6. Baidu

Może potrzebujesz innego rodzaju rozwiązania, czegoś szybszego, bardziej skalowalnego. Cóż, Baidu może być po prostu rozwiązaniem typu blockchain dla przedsiębiorstw. Oferują nowy rodzaj platformy, która może obejmować szeroki zakres dziedzin, takich jak Internet rzeczy, bezpieczeństwo żywności, łańcuch dostaw, finanse, opieka zdrowotna i wiele innych..

Co więcej, jeśli masz firmę, w której musisz obsługiwać wiele transakcji, Xuper Chain Baidu może zaoferować ponad 10 000 transakcji na sekundę.

 

7. Huawei

Firma Huawei niedawno dołączyła do ligi rozwiązań blockchain dla przedsiębiorstw. We wczesnej fazie wdrażania otworzyli swoje usługi tylko dla społeczności chińskiej. Ale później otworzyli to na całym świecie.

Ich platforma Huawei Cloud oferuje Hyperledger Fabric, a dzięki tej platformie otrzymasz wszystkie narzędzia oferowane przez Hyperledger. Rozpoczęcie procesu jest łatwe, a wdrożenie rozwiązania zajmuje tylko kilka minut. Co więcej, może przeprowadzić 5000 transakcji na sekundę.

 

8. Accenture

Jednym z czołowych liderów gospodarki blockchain jest Accenture. Accenture zawsze wykazywało duże zainteresowanie blockchainem zaraz po tym, jak ludzie zaczęli dostrzegać nową technologię. Teraz oferują również usługi BAAS w celu dostarczania korporacyjnych rozwiązań blockchain.

Ponadto, jeśli jesteś zdezorientowany z platformą lub potrzebujesz porady, jak możesz wykorzystać blockchain w swojej firmie, udzielą Ci porady. Mogą zaoferować swoją wiedzę, aby promować najlepsze funkcje platformy, których kiedykolwiek będziesz potrzebować.

 

Platformy korporacyjne

Te platformy dla przedsiębiorstw cieszą się sporą popularnością na rynku blockchain. Sprawdź te popularne przykłady.

 • Hyperledger

Zacznijmy od Hyperledgera, ponieważ rozwija się jako firma. Rozpoczęli swoją podróż dopiero w 2015 roku i powoli stali się niebiosami dla firm w różnych branżach. Wszystkie ich rozwiązania mają wielofunkcyjne integracje branżowe. Ale z przyjemnością dowiesz się, że chwalą się swoją modułową platformą blockchain dla przedsiębiorstw.

Możesz więc po prostu podłączyć żądaną funkcję i zacząć korzystać z platformy. Ponadto współpracują z wieloma osobami i zawsze śledzą wszystkie swoje projekty.

 

 • Ethereum Enterprise Alliance

Jeśli szukasz dojrzałej platformy blockchain dla przedsiębiorstw, koniecznie sprawdź Ethereum Enterprise Alliance. Ten blockchain dla platformy korporacyjnej oferuje jedne z najbardziej niezawodnych platform na rynku. Platforma oferuje zaawansowaną użyteczność i funkcjonalność.

Niezależnie od tego, z czym ma do czynienia Twoja firma, EEA zawsze może Ci pomóc. Ten biznesowy łańcuch blokowy ma ponad 250 członków pod swoimi torbami, a kolejne 500 startupów łączy się z nimi. To także platforma bez pozwolenia.

 

 • Corda

Korporacyjna platforma blockchain firmy R3, Corda, jest komercyjną wersją tej platformy. Platforma open source jest przeznaczona wyłącznie do przypadków użycia finansowego; jednak R3 twierdzi, że platforma może być zintegrowana do wielu celów.

Może szukasz dobrej jakości i dobrej infrastruktury sieciowej, więc nadszedł czas, aby zdecydowanie wypróbować Cordę. Corda może działać jako najwyższa zapora bezpieczeństwa, a także zapewnia skalowalne rozwiązania.

 

 • Marszczyć

Kwestie bezpieczeństwa i protokoły bezpieczeństwa to dwa najważniejsze czynniki tej korporacyjnej platformy blockchain – Ripple. Ripple rozpoczął swoją podróż nieco wcześnie pod inną nazwą, dokładnie w 2012 roku. Jednak po kilku latach w 2015 roku zmienili nazwę.

Dzięki platformie RippleNet możesz uzyskać prawie bezpłatną globalną platformę płatniczą. Jeśli jesteś instytucją finansową, najlepszym rozwiązaniem może być Ripple, ponieważ mogą one rozliczyć Twoje transakcje w ciągu 4 sekund!

 

 • Kworum

Platforma Quorum jest pomysłem J.P. Morgana. Jednak użył Ethereum jako modelu głównego, z pewnymi poprawkami, aby był bardziej odpowiedni tylko do przypadków użycia w przedsiębiorstwach. Co więcej, został zaprojektowany do obsługi większego obciążenia w krótkim czasie.

Tak więc, nawet jeśli Twoja firma ma do czynienia z wieloma pracowitymi godzinami, Quorum może po prostu Ci pomóc. Ale dlaczego jest tak szybki? Cóż, Quorum nie podąża za tradycyjnymi drogami blockchain, w których używa algorytmów konsensusu. Ale do osiągnięcia porozumienia używa głosowania lub jakiejś formy lżejszych algorytmów. Dlatego jest tak szybki. 

 

Rozdział-5: Ekosystem Hyperledger

BAAS Dostawcy Hyperledgera

Hyperledger jest prawdziwym mistrzem, jeśli chodzi o blockchain dla przedsiębiorstw. Mają już wiele rozwiązań dostosowanych do każdego rodzaju instytucji. Współpracują z wieloma dostawcami. Co więcej, wszyscy dostawcy oferują rozwiązanie platformy Hyperledger po niskich cenach, ale dzieje się wiele rzeczy. Oto kilka popularnych –

 • Accenture
 • IBM
 • Chmura Alibaba
 • Wyrocznia
 • Microsoft Azure
 • Samsung SDS
 • AWS

Aby dowiedzieć się więcej o tych dostawcach, zapoznaj się z naszym blockchainem dla przedsiębiorstw w formacie PDF i dla przedsiębiorstw w postaci łańcucha bloków ppt.

Infografika ekosystemu Hyperledger

Firmy z prawdziwego świata korzystające z projektów Hyperledger

Wiele firm korzysta obecnie z projektów Hyperledger, aby zaspokoić swoje potrzeby. Są także częścią ekosystemu Hyperledger. Zobaczmy, czym są te firmy –

 

 •  CLS

CLSNet czerpie moc z Hyperledger Fabric. Jest to rozwiązanie do kompensowania płatności, które zmniejsza ryzyko.

 • Amerykańska Agencja ds.Żywności i Leków (FDA)

FDA zabezpiecza dane medyczne pozywając blockchain. Obecnie opierają się na frameworku Hyperledger Fabric. Ta dokumentacja medyczna może obejmować dane genomiczne, EMR, badania kliniczne itp.

 • Sichuan Hejia Co. Ltd..

Projekt Yijian Blockchain firmy Hejia obejmuje bank, detalistę farmaceutyczną i szpital. Współpracują, aby powstrzymać wyzwania finansowe za pomocą Hyperledger Fabric.

 • London Stock Exchange Group

London Stock Exchange Group używa Fabric do tworzenia finansowej sieci biznesowej. Głównym priorytetem projektu jest interoperacyjność w ramach ich systemów. 

 • TenneT

TenneT chce wykorzystać Hyperledger Fabric do zapewnienia stałego zaopatrzenia w energię elektryczną za pomocą nieczynnych akumulatorów samochodowych i generatorów zwykłych ludzi. 

 • SOK ROŚLINNY

Kolejnym wspaniałym przypadkiem użycia Hyperledger Fabric jest platforma chmurowa SAP. Chcą oferować tę platformę do tworzenia aplikacji typu blockchain.

 • ANZ, Westpac i Scentre Group

ANZ, Westpac i Scentre Group połączyły siły nad projektem blockchain. Tutaj używają Hyperledger Fabric do digitalizacji procesów gwarancji bankowych w leasingu nieruchomości. Celem jest wyeliminowanie papierowego systemu bankowego w celu ograniczenia oszustw. 

 • UBS

UBS wraz z innymi firmami wykorzystuje Hyperledger Fabric do zasilania konsorcjum platformy handlowej Batavia.

 • Zmień opiekę zdrowotną

Change Healthcare wykorzystuje Fabric do napędzania swojej Intelligent Healthcare Network ™. Ta sieć zapewnia przejrzystość zarządzania roszczeniami. Dzięki temu mogą śledzić status składania wniosków i przekazów. 

 • Narodowy Bank Kambodży

Bakong to system bankowy działający na Hyperledger Iroha. Narodowy Bank Kambodży chce zaoferować system finansowy do zarządzania aktywami dla wszystkich banków w Kambodży.  

 • Sompo Japan Nipponkoa Holdings Inc..

Sompo Japan wykorzystuje Hyperledger Iroha do zarządzania pogodowymi kontraktami pochodnymi.

 • Soramitsu

Soramitsu korzysta z Hyperledger Iroha, aby oferować firmom rozwiązania do zarządzania zasobami cyfrowymi. Jednak są oni oryginalnymi twórcami tego projektu Hyperledger.

 • T Mobile

T-Mobile utworzył Sawtooth Hyper Directory przy użyciu Hyperledger Sawtooth, aby zapewnić rozwiązania do zarządzania dostępem i tożsamością.

 • Bank państwowy Indii

State Bank of India korzysta z Hyperledger Sawtooth w konsorcjum banków o nazwie BankChain do wdrażania protokołów KYC / AML.

 

Rozdział-6: Blockchain w opiece zdrowotnej i rządzie

 

Blockchain dla służby zdrowia

Obecny trend blockchain obsługuje platformę branża opieki zdrowotnej na wiele sposobów – lepszy łańcuch dostaw, rozwiązanie problemu podrabiania leków, lepsze przechowywanie danych i bezpieczeństwo. Blockchain dla przedsiębiorstw może faktycznie ratować życie. Ale jak? Zobaczmy, jak naprawdę świeci branża opieki zdrowotnej dzięki technologii blockchain dla przedsiębiorstw.

Infografika Blockchain dla służby zdrowia

Wyzwania obecnego systemu opieki zdrowotnej

 • Fałszerstwo narkotyków

Łańcuch dostaw opieki zdrowotnej boryka się z jednym z najgorszych wyzwań ze wszystkich. Podrabianie leków odbija się na branży opieki zdrowotnej. Bez odpowiedniego nadzoru co roku wiele leków zostaje sfałszowanych.

Około 10-30% leków zostaje sfałszowanych, a wiele osób choruje każdego dnia. W tej chwili rynek podrabianych leków to więcej niż 200 miliardów dolarów rocznie. Oznacza to, że blisko 1/3 leków dostarczanych z narkotykami jest podrobiona.

 

 • Segmentacja danych

Kolejnym wyzwaniem w tej branży jest kwestia segmentacji danych. Zwykle wiele krytycznych informacji, takich jak dane pacjentów, jest rozproszonych w całej sieci. Dlatego w razie potrzeby nikt nie może znaleźć odpowiednich informacji we właściwym czasie.

Tak więc, kiedy lekarze muszą poznać historię pacjenta, nie mogą uzyskać wszystkich informacji naraz. Dlatego lekarze nie zapewniają pacjentowi niezbędnych zabiegów.

 

 • Złe zarządzanie

System zarządzania w branży opieki zdrowotnej nie jest odpowiedni. Nie oferują wydajnego systemu, w którym wszystko byłoby usprawnione.

 

 • Bezpieczeństwo opieki zdrowotnej i przechowywanie danych

Często zdarza się, że ktoś niewłaściwie wykorzystuje cenne informacje o danych dotyczących opieki zdrowotnej. Ponadto sprzedaż tych informacji firmom zewnętrznym zagraża prywatności pacjentów. Ponadto wiele raportów z badań klinicznych wprowadza w błąd i zawiera błędy.

 

Jak może pomóc Blockchain 

 • Oferowanie współdziałania między systemami
 • Zapewnienie wyższego poziomu bezpieczeństwa
 • Potrzebuje niskich kosztów utrzymania
 • Zapewnia integralność danych
 • Oferuje powszechny dostęp

 

 

Blockchain dla aplikacji opieki zdrowotnej

Badania kliniczne

Blockchain może usprawnić monitorowanie badań klinicznych, usuwając oszustwa i manipulacje danymi. Korzystając z platformy, mogą przechowywać wszystkie informacje w księdze i jeszcze bardziej usprawniać produkcję. Ponadto w dłuższej perspektywie poprawi to zdrowie.

 

Roszczenie i rozliczenia

Proces rozliczeniowy jest dość skomplikowany i zajmuje dużo cennego czasu. Usuwając półprodukty, blockchain może poprawić zarówno aspekty roszczeń, jak i rozliczeń w branży opieki zdrowotnej. Czasami złe półprodukty są zwykle droższe niż oryginalne pacjentów. Tak więc blockchain dla przedsiębiorstwa pozbędzie się tych złych graczy.

 

Identyfikowalność narkotyków

Jak już wiesz, podrabianie leków to ogromna sprawa. Ale blockchain dla przedsiębiorstw może zaoferować oznaczenie czasu leków i transakcji, aby sobie z tym poradzić. Może rozwiązać problem z podróbkami, zapewniając niezmienne transakcje z sygnaturą czasową w całym łańcuchu dostaw.

 

Zarządzanie danymi pacjenta

Blockchain może służyć do bezpiecznego przechowywania danych. Poprawia to personalizację i precyzyjne zarządzanie danymi pacjenta.

 

Blockchain w usługach rządowych

Rządy mogą korzystać z blockchain w wielu sektorach. Sprawdźmy, jakie to sektory –

Infografika Blockchain dla usług rządowych

 • Egzekwowanie prawa

Jeśli rządy wykorzystają publiczny blockchain, mogą walczyć z praniem brudnych pieniędzy. Publiczny blockchain będzie monitorował proces legalnych transakcji i działał, gdy tylko zobaczy złego gracza.

 

 • Opodatkowanie

Każdego roku proces podatkowy jest zbyt skomplikowany, a wielu z nich nawet nie daje podatków tak, jak powinny. Tak więc rządy co roku tracą cenne pieniądze z podatków. Aby temu przeciwdziałać, rząd może wykorzystać zdecentralizowany łańcuch bloków do projektów korporacyjnych, które mogą zapewnić lepszą przejrzystość.

 

 • Dokumentacja legislacyjna

Dokumentacja legislacyjna jest jednym z kluczowych elementów rządu. Jeśli uda im się to w pełni zdigitalizować, będą mogli lepiej przechowywać ich zapisy. Co więcej, blockchain dla sieci korporacyjnych może tutaj naprawdę pomóc.

 

 • Dystrybucja dobrobytu

Rządowe projekty socjalne cierpią z powodu strat systemowych i zarządzania. Wdrożenie technologii blockchain w przedsiębiorstwach może odciąć straty systemu i zaoferować lepsze zarządzanie dobrobytem.

 

 • Opieka zdrowotna

Jak już wiesz, branża opieki zdrowotnej może zabłysnąć dzięki blockchain, a rządy mogą wprowadzić tę technologię do branży.

 

 • Zdigitalizowane identyfikatory

Czy jest lepszy sposób na posiadanie łańcucha bloków dla sieci korporacyjnych w ramach rządów w celu zachowania praw publicznych? Jeśli rządy mogą zaoferować identyfikację cyfrową, problemy z kradzieżą tożsamości drastycznie się zmniejszą.

 

 • Cyber-ochrona

Infrastruktury rządowe mają bardzo stary system sieciowy, który sprawia, że ​​są podatne na włamania. Ale mogą wykorzystać korporacyjną adopcję blockchain do walki z cyberatakami.

 

 • Ochrona i bezpieczeństwo

Ubezpieczenie społeczne jest koniecznością, ale teraz większość socjalizacji odbywa się online. Tak więc rząd może wykorzystać wdrożenie korporacyjnego łańcucha bloków, aby zapewnić bezpieczeństwo również przed oszustwami internetowymi.

 

 • Rachunki i płatności

W tradycyjnej metodzie rozliczeniowej brakuje wielu rzeczy, takich jak wolne terminy, oszukańcze działania, brak przejrzystości i wiele innych. Ale blockchain może w rzeczywistości rozwiązać cały problem.

 

Rządowy przykład adaptacji łańcucha blokowego

Już teraz jest wiele przykładów krajów, które już zaczęły wdrażać technologię blockchain. Niewiele z nich to –

 

 • Szwajcaria: Miasto Zug stworzyło nową platformę o nazwie ZugID. Ta aplikacja pozwoli wszystkim obywatelom Zug uzyskać dostęp do e-administracji w bezpieczny sposób.
 • Brazylia: Rząd nawiązał współpracę z uPort w zakresie cyfrowych identyfikatorów i dokumentacji.
 • Estonia: Rząd estoński pozywa już technologię blockchain za swój system rejestru gruntów od 2014 roku.
 • Dubai: Kraj chce w pełni zdigitalizować go za pomocą technologii blockchain do 2020 roku.
 • Indie: Rząd chce zbadać, w jaki sposób blockchain dla sieci korporacyjnych może pomóc w rozwoju ich firm. Poza tym już wiele sektorów bankowych korzysta z technologii blockchain.
 • Wielka Brytania: Anglia wykazuje duże zainteresowanie blockchainem w projektach przedsiębiorstw w sektorach publicznych.
 • S.A: Rząd wdraża technologię blockchain dla przedsiębiorstw zarówno na poziomie lokalnym, jak i federalnym.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym blockchainem dla korporacyjnych plików PDF i korporacyjnych łańcuchów bloków ppt, aby uzyskać lepsze zrozumienie systemu rządowego.

 

Rozdział-7: Zdecentralizowany Internet i Sieć 3.0

Scentralizowane przejście do Internetu zdecentralizowanego

Poświęć chwilę i powróć do tego, dlaczego blockchain dla przedsiębiorstw stał się podstawową technologią. Głównym powodem może być brak zaufania. Ale to nie jedyny powód, dla którego jest tak lukratywny.

Technologia zmienia większość naszej obecnej struktury sieci i to dla większego dobra. Ale jak to się zmienia?

Przyjrzyjmy się najbardziej oczywistemu przykładowi scentralizowanego i zdecentralizowanego internetu. W ten sposób dowiesz się nieco więcej o zmianach, jakie wprowadza wdrożenie technologii blockchain w przedsiębiorstwie. Ale możesz dowiedzieć się więcej dzięki naszemu łańcuchowi bloków dla plików PDF dla przedsiębiorstw.

Scentralizowana a zdecentralizowana infografika internetowa

Scentralizowana sieć

Więc który system sieciowy nazywasz scentralizowana sieć? Zazwyczaj w scentralizowanym systemie sieciowym istnieje scentralizowany punkt. W większości przypadków jest to serwer, przez który muszą przejść dane dowolnej sieci.

Po przejściu przez serwer jest dystrybuowany do różnego rodzaju urządzeń lub komputerów. Różne serwery w różnych miejscach utworzyły sieć, której używamy jako internet. Być może znasz tę strukturę jako model klient-serwer, jako bardzo popularny i stanowiący podstawę dzisiejszego Internetu.

Ponadto w dużej sieci można również znaleźć mniejszą sieć. Ale ta struktura czyni go podatnym na ataki. Na przykład wszelkie dane przychodzące lub wychodzące ze Stanów Zjednoczonych będą musiały korzystać z serwerów. Tak więc, jeśli ktoś spróbuje, może przeskanować serwer pod kątem możliwego wyszukiwania danych.

To jeden z głównych problemów związanych ze scentralizowaną siecią. Co więcej, ta struktura nie daje użytkownikom żadnych praw do prywatności. Dlatego hakerzy mogą łatwo wkroczyć i przejąć wszystkie Twoje dane osobowe.

Tutaj właśnie wkracza zdecentralizowany internet lub sieci.

 

Zdecentralizowana sieć

W tym nowym typie zdecentralizowanego systemu sieciowego połączenie opiera się na sieci peer-to-peer. Tak więc w społeczności ludzi nie będzie żadnego pojedynczego punktu wejścia, ale wiele podmiotów sprawuje kontrolę. Tak więc zamiast serwera działającego jako host, różne inne urządzenia mogą również działać jako host.

Dlatego jeśli uruchomisz witrynę internetową, dane będą rozprzestrzeniać się na setki i tysiące urządzeń, zamiast być pod opieką jednego serwera.

W ten sposób gra w monopol pojedynczego punktu wejścia zostaje zatrzymana, a każda osoba korzystająca z internetu będzie mogła skuteczniej kontrolować swoje dane.

To nowy typ modelu biznesowego, który może na dobre zmienić kształt internetu dzięki nowemu przepływowi danych.

 

Aby lepiej to zrozumieć, przyjrzyjmy się historii sieci i jej dotychczasowym zmianom.

 

Historia sieci: jak powstała sieć 3.0

Infografika o historii sieci

Web 1.0: Gdzie to wszystko się zaczęło

Wszyscy powinniście znać popularny żart, w którym ludzie używali wcześniej dial-up połączeń internetowych i jak 100 lat zajęło pobranie lub przesłanie pliku o wielkości 5 MB, prawda?

Tak, w wersji 1.0 chodziło tylko o to. To był pierwszy etap tego, jak wtedy działał dzisiejszy internet. Ludzie korzystaliby z Internetu wyłącznie do podstawowych celów komunikacji, takich jak wysyłanie e-maili. Dlatego Internet byłby widoczny tylko w biurach korporacji, a używanie go do rozrywki osobistej byłoby wykluczone.

Web 1.0 nie był wcale interesujący. Duże firmy tworzyłyby treści tylko dla ludzi do czytania. Co więcej, treść nie łączyła ludzi; nie było mediów społecznościowych. Wszystkie serwisy miały strukturę monologów.

A po pewnym czasie przyszedł czas na plagiat. Wszyscy zaczęli kopiować nawzajem swoje treści, a znalezienie unikalnego algorytmu i żadnego algorytmu do śledzenia lub ustalania praw autorskich stało się rzadkością. Jednak potem zaczął ewoluować i nadszedł Web 2.0.

 

Web 2.0: czas rewolucji społecznej

Nowa wersja Web 2.0 przyniosła użytkownikom znacznie większe korzyści niż połączenie telefoniczne. Teraz w tej wersji możesz zapisywać dane wraz z ich odczytem. Co więcej, Web 2.0 może obsługiwać miliardy użytkowników jednocześnie. Przyszedł z frameworkami opartymi na JavaScript i Ajax. Blog zaczął zastępować nudną zawartość Web 1.0.

Dzięki temu otrzymaliśmy również gry online, strumieniowanie wideo, słuchanie muzyki i wszystko zaczęło się przenosić na platformy internetowe. Sieć stała się miejscem poszukiwania wiedzy i rozrywki, łączenia się z najbliższymi.

A co z przyszłością? Jak będzie wyglądać sieć przyszłości?

 

Sieć 3.0: zwiększanie wartości dla ludzi

Web 3.0 może być dla nas kolejnym wielkim wydarzeniem. Oczywiście będzie zdecentralizowany, zamiast pisać i czytać teraz, aplikacje będą mogły zrobić więcej. Będzie oferować funkcję wyszukiwania semantycznego, która zapewni większą dokładność podczas wyszukiwania rzeczy w Internecie.

Ponieważ koncentruje się na połączeniach peer-to-peer, w końcu będziesz mógł swobodnie korzystać ze swoich treści, nie martwiąc się, że osoba trzecia je ukradnie. Nasze informacje będą bardziej prywatne i bezpieczne. Co więcej, nie byłoby pośrednika ani serwera, na którym można by polegać lub którym można ufać.

W ten sposób Web 3.0 próbuje zlikwidować lukę między wiedzą a technologią i uczynić ją bardziej dostępną dla nas wszystkich w połączonej sieci.

 

Więc tak, jak na razie wszystko brzmi dobrze, prawda? Ale musimy stawić czoła pewnym poważnym wyzwaniom. Wrócimy więc ponownie do wyzwań i porozmawiamy o nowych, które musimy pokonać, aby blockchain stał się masową adopcją w przedsiębiorstwie..

Bardziej przejrzysty pomysł uzyskasz, jeśli sprawdzisz nasz łańcuch bloków dla korporacyjnych plików PDF i korporacyjnych łańcuchów bloków ppt.

Przejdźmy więc do następnej sekcji.

 

Rozdział-8: Najważniejsze wyzwania związane z przyjęciem łańcucha blokowego

Omówiliśmy już kilka wyzwań związanych z wdrażaniem technologii blockchain w przedsiębiorstwach. Teraz rzucimy więcej światła na kilka innych. Możemy podzielić łańcuch bloków dla wyzwań związanych z adopcją przedsiębiorstw na dwa główne czynniki – ludzki i technologiczny. Przed obydwoma czeka wiele wyzwań.

Zobaczmy, czym one są –

Czynniki ludzkie:

 • Przepisy prawne
 • Połączenie przestępcze
 • Odbiór społeczny
 • Zestaw umiejętności
 • Projekt technologiczny

Czynniki technologiczne:

 • Skalowalność
 • Wydajność
 • Zużycie energii
 • Prywatność
 • Bezpieczeństwo

Infografika 10 najważniejszych wyzwań związanych z wdrażaniem łańcucha blokowego

Pominiemy te, które omówiliśmy wcześniej w tym przewodniku. Zobaczmy więc, jakie są nowe wyzwania związane z adopcją –

Czynniki ludzkie –

 • Przepisy prawne

Technologia Blockchain tak naprawdę nie podlega żadnym konkretnym przepisom. Ale ma swoje wady. Mimo że oferuje korzyści, ale nie ma w tym żadnego oficjalnego zabezpieczenia. Jest to więc jedno z najważniejszych wyzwań związanych z wdrażaniem technologii blockchain w przedsiębiorstwach.

 

 • Połączenie przestępcze

Od samego początku ze względu na anonimowy charakter bitcoina był używany w ciemnej sieci do płacenia za produkty czarnorynkowe. I tak to przestępcze powiązanie wywarło złe wrażenie na wielu organizacjach. Ponadto, aby sobie z tym poradzić, musisz przezwyciężyć obawy związane z powiązaniami kryminalnymi.

 

 • Odbiór społeczny

Wielu nadal nie ma pewności co do łańcucha bloków w projektach korporacyjnych, ponieważ wiedzą bardzo niewiele o tej technologii. Ponadto technologia musi dotrzeć do większej liczby odbiorców, aby zyskać uznanie na całym świecie.

 

Czynniki technologiczne –

 • Skalowalność

Blockchain dla przedsiębiorstw nadal boryka się z problemami ze skalowalnością. Tak więc, gdy duża liczba osób zaczyna korzystać z sieci, system drastycznie zwalnia. Ale w zamkniętym środowisku, takim jak przedsiębiorstwa, nie sądzimy, że będziesz musiał stawić czoła temu problemowi.

 

 • Zużycie energii

Wiele łańcuchów bloków dla sieci korporacyjnych korzysta z energochłonnego algorytmu konsensusu w sieci. Tak więc masowa adopcja przy użyciu tych systemów oznaczałaby większą utratę energii. Istnieje jednak wiele przypadków, w których dobre korporacyjne łańcuchy bloków korzystają z energooszczędnych platform.

 

 • Prywatność

Prywatność jest wielkim wyzwaniem związanym z wdrażaniem łańcucha bloków w przedsiębiorstwie, ponieważ wiele organizacji chce prywatności, a publiczne łańcuchy bloków tego nie robią. Aby jednak przezwyciężyć ten problem, muszą ograniczyć dostęp niektórych użytkowników w celu ochrony cennych informacji.

 

 • Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest kluczowym wyzwaniem związanym z wdrażaniem łańcucha bloków w przedsiębiorstwie. Mimo że jest dość dużo zabezpieczeń, istnieją pewne pętle, które mogą uczynić go podatnym na ataki. Jednak atak 51% jest mało prawdopodobny.

 

 • Powolne działanie

Tak, wiemy, że blockchain przedsiębiorstwa chwali się szybkością. Ale czasami mogą być dość powolne. Jest to głównie związane z wyzwaniem związanym z wdrożeniem skalowalności w przedsiębiorstwie. Ponadto większa liczba uczestników może drastycznie spowolnić występ.

 

Dowiedz się więcej o wyzwaniach związanych z adopcją z naszego łańcucha bloków dla korporacyjnych plików PDF i korporacyjnych łańcuchów bloków ppt.

 

Rozdział-9: The Transformation Playbook

Przekształcanie firmy wiąże się z własnym zestawem przeszkód. Ale wymyśliliśmy te pięć podstawowych kroków, które są niezbędne dla każdej firmy, aby wdrożyć blockchain w przedsiębiorstwie. Sprawdź krok z naszego podręcznik transformacji poniżej:

 • Zacznij od małego
 • Zbuduj grupę zadaniową
 • Pociąg & Kształcić
 • Opracuj strategię
 • Komunikacja

Przejdźmy do więcej szczegółów, abyś wiedział, co robić.

Infografika poradnika transformacji Blockchain

 • Zacznij od mniejszych projektów

Masz zamiar rozpocząć nowe przedsięwzięcie, więc rozpoczęcie od małych projektów byłoby najmądrzejszym wyborem na początku. Dlaczego? Ponieważ skupienie się na małych projektach wiąże się z mniejszym ryzykiem niż przejście na pełną transformację. Co więcej, jeśli potrafisz udoskonalić swoje małe projekty, możesz łatwo uzyskać zestaw osiągalny plan działania dla swojej firmy.

To również przyciągnie interesariuszy, którzy będą bardziej angażować się i podejmować dobre inicjatywy.

Ale musisz się upewnić, że mały projekt, który robisz, może mieć duży wpływ. Podążaj za duchem przedsiębiorczości i korzystaj z technologii w kreatywny sposób, który może przynieść korzyści klientom i Twojej firmie.

Spróbuj postępować zgodnie z tymi podstawowymi wskazówkami –

 • Wyjaśnij cel
 • Zbadaj wykonalność projektu, aby zapewnić sukces
 • Współpracuj między istniejącym zespołem programistów a zespołem zewnętrznym, aby w pełni skupić się na projekcie
 • Uzyskaj postęp w ciągu pierwszych sześciu miesięcy

 

Ale zanim wskoczysz, spójrz na niektóre z preferowanych nisz do rozpoczęcia projektu –

 • Branża finansowa
 • Rząd
 • Łańcuch dostaw
 • Produkcja
 • Nieruchomość
 • Edukacja
 • Opieka zdrowotna
 • Branża prawnicza
 • IoT
 • Transport

Oto kilka pomysłów na dobry początek. Zawsze możesz przejść do innych sektorów; wszystko będzie zależało od Twojej firmy i Twoich wymagań. Ale mądrze wybierz projekt, ponieważ będzie to pierwszy punkt sprzedaży.

 

 • Zbuduj Blockchain dla Enterprise Task Force

Oczywiście, jeśli zamierzasz zainwestować w blockchain dla przedsiębiorstw, potrzebujesz odpowiednich ludzi, którzy będą Cię wspierać. Ponadto muszą mieć szybszą wydajność. Dlatego zawsze musisz współpracować z ekspertami w tej niszy.

Jednak zatrudnienie lub poszukiwanie ekspertów w tej dziedzinie może być trochę trudne. Tak więc zatrudnianie z zewnątrz może nie być tutaj typowym przypadkiem.

 

Rozwój zespołu

Spróbuj zobaczyć, co robią inne firmy w tym zakresie lub skąd zatrudniają swoje zasoby ludzkie. To jedne z najważniejszych czynników w przypadku blockchain dla przedsiębiorstw. Co więcej, do swojej firmy potrzebujesz zespołu ludzi, którzy mają doświadczenie, przywództwo i brak aktywności. Ale twoja grupa zadaniowa również musi być scentralizowana, skupiając się tylko na projekcie firmy.

Celem Twojego zespołu musi być –

 • Twórz przydatne przypadki użycia blockchain w przedsiębiorstwie
 • Opracuj od podstaw łańcuch bloków dla funkcji przedsiębiorstwa
 • Twórz procesy dla różnych faz małego projektu
 • Przetestuj procesy, aby zapewnić perfekcję
 • W razie potrzeby szukaj więcej ekspertów
 • Postępuj zgodnie ze specjalnym standardem dla łańcucha bloków dla projektów korporacyjnych

 

Lista kontrolna dotycząca umiejętności, których potrzebuje Twoja grupa zadaniowa –

 • Dogłębne zrozumienie całej koncepcji technologii blockchain i modelu.
 • Możliwość opracowania inteligentnego kontraktu od podstaw.
 • Dogłębne zrozumienie typowej struktury danych i sposobu łączenia ich z aplikacjami.
 • Ekspert w dziedzinie kryptografii.
 • Aktualne umiejętności kodowania.
 • Możliwość wdrożenia blockchain jako usługi.

 

 • Trenuj swoje zespoły

Teraz nadszedł czas, aby wyszkolić zespół zadaniowy. Szkolenia są zawsze obowiązkowe, nawet jeśli są oni ekspertami, którzy wciąż radzą sobie z Twoimi firmami, potrzeba może być dla każdego trochę nowością. Dlatego upewnij się, że szkolisz istniejących programistów wraz z najnowszymi dodatkowymi.

Wypróbuj zasoby online. Istnieje wiele portali szkoleniowych, takich jak filmy na YouTube lub podcasty, aby bardziej zagłębić się w sedno tej technologii. Będzie to opłacalne, ponieważ większość tych treści jest w rzeczywistości bezpłatna.

Ważne jest również szkolenie ich w zakresie współpracy i pracy w przyjaznym środowisku. Dlatego możesz spróbować kursów zespołowych, aby nawiązać świetną więź między członkami grupy zadaniowej a tobą. W ten sposób będziesz mógł uczynić ich bardziej entuzjastami projektu.

Zobacz, co powinien zawierać materiał szkoleniowy –

 • Czym jest blockchain i aplikacja wraz z korzyściami.
 • Wpływ blockchain na instytucje gospodarcze i finansowe.
 • Studia przypadków popularnego blockchaina do wdrożeń w przedsiębiorstwach.
 • Odprawa techniczna, jak działa model i jakie mogą być wyzwania.
 • Jakie narzędzia są dostępne na rynku.

 

 • Opracuj strategię

Nadszedł czas, aby opracować strategię ze swoim zespołem. Bez solidnej strategii może być trudno zrealizować projekt i mądrze go sprzedać. Ponieważ na rynku znajduje się tak wiele łańcuchów bloków do wdrożenia w przedsiębiorstwie, musiałbyś stworzyć własny zestaw celów. Ale proces ten może być trudny, a pokonanie wyzwań może być dość przytłaczające.

Ale nie martw się, wielu powoli nad tym pracuje i Ty też możesz. Musisz się zastanawiać, dlaczego strategia jest pierwszym krokiem w transformacji? Ale faktem jest, że bez grupy zadaniowej lub odpowiedniego szkolenia nie będzie dobrego wyniku strategii. 

Dlatego najlepiej jest iść z pięścią treningową, aby mogli wymyślić dobre strategie. 

Znajdź więcej możliwości wykorzystania przez swoją firmę. Możesz wykorzystać wymagania klientów, aby poznać możliwe nowe funkcje. Dlatego sprawdź, czego chce konsument i jak tego chce. Spróbuj zbudować swoją strategię wykonania wokół tego.

Wymień również wyzwania związane z tradycyjnym problemem, który Twój projekt rozwiąże w przypadku marketingu projektu. Jeśli możesz efektywnie promować swój łańcuch bloków dla projektów korporacyjnych, miałoby to większy wpływ na rynek.

 

 • Rozwijaj komunikację wewnętrzną i zewnętrzną

To przedostatni z najważniejszych kroków ze wszystkich. Będziesz musiał odpowiednio utrzymywać swoją wewnętrzną i zewnętrzną komunikację, ponieważ określa to prawdopodobny wynik twojego projektu. Staraj się utrzymywać dobre relacje z interesariuszami.

Ponownie oceń wpływ swojego projektu na oczach wszystkich inwestorów. Jeśli uda Ci się pomyślnie przekazać wiadomość, będziesz w stanie zaimponować im i miejmy nadzieję, że będziesz dalej pracować nad projektem.

Ponadto upewnij się, że Twój projekt jest zgodny z prawem. Wszystko, co wykracza poza prawo, może wywołać złą reakcję konsumentów. Postaraj się więc uwzględnić wszystkie przepisy. Ponadto komunikuje się z klientami. Być może zapowiedziałeś wprowadzenie swoich produktów i Twój klient powinien mieć na ten temat pewne pytania.

Spróbuj przekazać im odpowiednie informacje o swoim łańcuchu bloków dla projektu korporacyjnego. W ten sposób stworzysz od nich pozytywną reakcję.

 

Rozdział-10: Ostatnie słowa

Technologia Blockchain ewoluuje w miarę upływu czasu. Według Gartner Trend Insights, pojedyncza firma zbudowana wokół blockchain będzie wyceniana na ponad 10 milionów dolarów do 2022 roku. Ale to nie jest tym, co nas szokuje. Według nich spodziewają się, że wszystkie firmy w tej branży będą miały 176 miliardów dolarów do 2025 roku i 3,1 biliona dolarów do roku 2030.

Będzie to więc ogromny przemysł. Jeśli nie naprawisz teraz swojej formy spot, możesz zostać w tyle. Powiedzieliśmy ci już kilka sztuczek, aby zabezpieczyć swoje miejsce w tych 3 bilionach dolarów. Więc na co czekasz? Zacznij odkrywać blockchain już teraz!

 

Czy jesteś DOER? Dołącz do naszej społeczności już teraz!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map