Technologia Blockchain to potencjalna technologia, która może z łatwością usprawnić usługi rządowe i wspierać uczciwe i przejrzyste prawa obywateli. Tak więc blockchain dla rządu to wspaniała technologia, która może zoptymalizować procesy rządowe i zaoferować bezpieczne, ale wydajne udostępnianie.

Co więcej, blockchain zawiera wiele licznych aplikacji dla społeczeństwa w danym kraju. Ponadto, korzystając z technologii blockchain, mogą wreszcie świadczyć różne usługi, eliminować biurokrację, zapobiegać oszustwom podatkowym i ograniczać marnotrawstwo. Więc jaki może być lepszy sposób na wykorzystanie go przez rząd, prawda?

Z drugiej strony koncepcja cyfrowej gotówki może złagodzić wszelkie duże polityki transakcyjne, które mają. Pomogłoby to również rządom w przekształceniu ich transakcji finansowych. Jak już widać, istnieje już wiele przypadków użycia blockchain.

Jednak ze względu na to, że blockchain jest stosunkowo nową technologią, wiele rządów nie chce go używać. Dlatego dzisiaj będziemy rozmawiać o blockchainie dla rządu i czy jest to konieczne dla rządu, czy nie.

A więc zacznijmy!


 

Contents

Spis treści

 

Rozdział 1: Co oznaczają scentralizowane usługi rządowe?

Problem z instytucjami rządowymi polega na tym, że są one nadmiernie scentralizowane. W rzeczywistości istnieje tylko kilka usług, które nie do końca pasują do skorumpowanej sytuacji. Tak, scentralizowane systemy nie są takie złe; jednak w wielu przypadkach władze mają tendencję do wykorzystywania swoich uprawnień do promowania niesprawiedliwości.

Co więcej, nie ma miejsca na krytykę, ponieważ scentralizowane władze mają do swojej dyspozycji zbyt dużą władzę. To tutaj rośnie monarchia, a ludzie używają swoich uprawnień do zwalniania jednostek i nie promują nikogo sprawiedliwego.

Z drugiej strony, te usługi rządowe nie są w stanie zapewnić praw obywatelskich, o których twierdzi rząd. Krótko mówiąc, stosunki między rządem a obywatelem znacznie się od siebie oddalają. W związku z tym wzrost gospodarczy kraju jest narażony na wielkie ryzyko, jeśli jego mieszkańcy nie akceptują rządu.

Każdy aspekt naszych usług rządowych jest podatny na korupcję i inne nieefektywności. Jednak, aby dać ci więcej wglądu w całe spektrum, porozmawiamy o bolączce systemu rządowego. A więc zacznijmy!

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o Blockchain? Sprawdź prezentację Blockchain już teraz!

 

Rozdział-2: Blockchain dla rządu – problemy organizacji rządowych

Scentralizowane systemy rządowe mają złą opinię, jeśli chodzi o usługi publiczne. Co więcej, ludzie cały czas boją się, że będą musieli robić cokolwiek, co dotyczy rządu. Wiąże się to z takimi usługami, jak czekanie w długich kolejkach na wypełnienie formularzy, niezwykle powolny proces wypełniania podatków. Dlatego większość obywateli uważa, że ​​urzędnicy państwowi nie dają z siebie 100% lub nie wystarczają, aby rządzić krajem.

Nie możemy się z nimi całkowicie nie zgodzić; jednak istnieją pewne powody, dla których rządowi brakuje pod każdym względem.

Zobaczymy niektóre problemy związane z organizacją rządową, aby zrozumieć, dlaczego nie radzi sobie tak dobrze.

 

 • Nieprzezroczyste operacje

Organizacjom rządowym brakuje przejrzystości pod każdym względem i nie ma aktualizacji przepływów pieniężnych w czasie rzeczywistym.

Nie sądzisz, że wszystkie rzeczy, które robią rządy, wydają się nieco tajemnicze? Zwłaszcza jeśli chodzi o całą niską dostępność dokumentów i niewystarczającą ilość informacji o tym, jak rząd wydaje pieniądze z naszych podatków.

Ponadto obywatele często mają problemy nawet z dostępem do swoich danych osobowych. Z drugiej strony muszą czekać rok, aby dowiedzieć się, czy rząd wyda wszystkie pieniądze z podatków, czy nie.

Tak więc nie ma żadnych aktualizacji w czasie rzeczywistym na temat pieniędzy z podatków ani przepływu środków pieniężnych. Co więcej, pieniądze zawsze wydają się znikać w powietrzu; nie mówimy, że tak właśnie się dzieje. Ale brak przejrzystości sprawia, że ​​tak to wygląda.

Problem polega na tym, że gdy nie ma przejrzystości, nie ma również miejsca na odpowiedzialność. Co więcej, wydaje się, że organy federalne zawsze odbywają dyskretne spotkania, a subiektywne raporty wzbudzają podejrzenia obywateli. Tak więc, w pewnym sensie, rząd ma do czynienia z nieprzejrzystą operacją, która zjada zaufanie rząd-obywatel.

 

 • Nieefektywne i powolne

Jaki może być najlepszy przykład nieefektywnego i powolnego procesu niż rzucenie światła na opcję składania wniosków? W przypadku jakichkolwiek świadczeń obywatele muszą je złożyć. Ponadto proces jest dość długi i, co ważniejsze, wymaga różnych etapów.

Inną kwestią jest proces składania wniosków z wyprzedzeniem. System jest tak powolny, że ludzie muszą składać dokumenty z trzy-czteromiesięcznym wyprzedzeniem. Ponadto każdy program rządowy wymaga osobistej dokumentacji ludzi. A więc zbierają je za pomocą portali internetowych lub mailingu. Jednak proces wieloetapowej weryfikacji przez człowieka również zajmuje sporo czasu.

Co więcej, przelewanie środków odbywa się głównie w oparciu o zwykłą pocztę, a czeki często nie docierają na czas. Nie wspominając o dominujących oszukańczych działaniach.

 

 • Problemy związane z prywatnością

Brak szacunku dla praw obywateli do prywatności, ponieważ organizacje rządowe przechowują prywatne informacje każdego obywatela bez pełnego wyjaśnienia. Chociaż możemy nie wiedzieć dokładnie, gdzie trafiają wszystkie nasze pieniądze z podatków, ale rząd przechowujący nasze dane osobowe to za dużo. Ale jak oni to robią?

Właściwie to całkiem proste. Zwykle wiele służb rządowych ukrywa fakt szpiegowania w imieniu innych służb. Co więcej, na przykład wydziały obronne wykorzystują swoją zaawansowaną technologię, aby węszyć w naszym życiu prywatnym w imię oferowania bezpieczeństwa.

Co więcej, telefony komórkowe, których używamy, nawet nas szpiegują. Jednak nie ma żadnych oficjalnych wyjaśnień na ten temat. Tak więc, gdyby rząd miał inne sposoby gromadzenia informacji bez naruszania prywatności, byłoby to świetne rozwiązanie tego problemu.

 

 • Rozległa korupcja

Fałszowanie danych, kradzieże tożsamości, oszustwa podatkowe, skorumpowane osoby przechodzą przez organizacje rządowe, powodując korupcję w każdym sektorze. Co więcej, jeśli chodzi o wybory lokalne, korupcja nie pozwala na sprawiedliwy system głosowania.

W rzeczywistości nieuczciwość występuje w każdym sektorze rządowym. Jednak obywatele też nie są tak uczciwi. Wielu obywateli popełnia oszukańcze działania, takie jak uchylanie się od płacenia podatków, inscenizacja śmierci w celu zabezpieczenia społecznego, fałszywe roszczenia ubezpieczeniowe i wiele innych.

W rzeczywistości korupcja rozciąga się od najniższego szczebla służby rządowej do scenariusza federalno-prezydenckiego.

 • Marnotrawne i drogie

Wiele sektorów publicznych marnuje się z powodu złego zarządzania i staje się kosztownych z powodu marnotrawstwa miliardów pieniędzy. Co więcej, przy całym procesie rejestracji, weryfikacji dokumentów i pracy potrzebnej do tych zadań naprawdę pochłania dużo pieniędzy. Nie wspominając o tym, że wszystkie te są całkowicie marnotrawne.

W rzeczywistości, jeśli te zadania mogą działać w ściśle określony sposób, rząd może zaoszczędzić każdego roku miliardy pieniędzy. Inne aspekty są takie, że rząd powiększa się i rośnie wraz z rozwojem kraju. Tak więc śledzenie wydatków również staje się dość trudne.

Wielu urzędników państwowych również fałszuje rachunki i pobiera dużo pieniędzy tylko dla własnych korzyści.

 

 • Niedokładne obliczenie kosztów

Kalkulacja kosztów dla każdego sektora publicznego przez większość czasu uważa się za niedokładną; finansowanie jest zbyt wysokie lub zbyt niskie. W rzeczywistości osoby stojące za tym systemem budżetowania są rzeczywistymi winowajcami. Albo zwalniają swoją pracę i nie dostarczają dokładnych informacji.

Lub ze względu na samą naturę złego zarządzania ostatecznie nie mają dostępu do prawdziwych informacji. W każdym razie sektor rządowy zawsze wystawia zbyt niskie lub zbyt wysokie rachunki za jakikolwiek rządowy projekt.

Tak więc istnieje duży problem ekonomiczny, który narasta wraz z upływem dni.

 

 • Brak cyfryzacji

Utrzymywanie lub wykorzystywanie nowoczesnych technologii nie jest jednym z najsilniejszych atutów rządu. Brakuje im cyfryzacji lub nie są jej niechętni. W rzeczywistości często korzystają ze starych sieci. Mimo że wciąż istnieje znacznie lepsze rozwiązanie, nie są gotowi porzucić swoich starożytnych metod.

W rezultacie rząd nie może zaoferować swoim obywatelom luksusu, na jaki zasługują. Ponieważ w wielu przypadkach kraje rozwinięte oferują swoim obywatelom zaawansowaną cyfryzację, podczas gdy w krajach rozwijających się jest to rzadkie zdarzenie.

 

 • Przestarzałe sieci

Wewnętrzny system sieciowy każdej organizacji rządowej działa w starszych sieciach, które są nieefektywne i powolne. Co więcej, tendencja do korzystania ze starszych sieci wydaje się rosnąć z dnia na dzień. Wszystkie instytucje rządowe nadal mają ten sam system, co w latach 90-tych.

Tak, zmiany zachodzą wśród nich powoli, ale w tym tempie usunięcie wszystkich starszych sieci zajęłoby lata.

Ponadto, gdy rząd nadal korzysta ze starszych sieci, wielu obywateli pracujących w tych miejscach jest skazanych na używanie starych sieci..

Nie tylko te sieci nie są w stanie wykonać swojej pracy, ale także niosą ze sobą ogromne zagrożenie bezpieczeństwa.

 

 • Brak kompetencji do zapewniania praw obywatelskich

Rządy są niekompetentne w oferowaniu praw obywatelskich, co powoduje niezadowolenie obywateli danego kraju. W każdych wyborach partie składają pewne obietnice; jednak tylko garstka z nich je zachowuje.

W końcu obywatele utknęli z typowym rządem, który może złożyć wszystkie obietnice, ale nie jest w stanie ich dotrzymać. W rzeczywistości sprawia, że ​​obywatele przedstawiają swój rząd jako niekompetentną jednostkę, która nie może wykonać swojej pracy.

 

Rozdział-3: Jak Blockchain może zabłysnąć w sektorach rządowych

Technologia Blockchain rozwija się od dłuższego czasu ze względu na ogromne funkcje systemu zarządzania aktywami. Dzieje się tak głównie dlatego, że większość departamentów rządowych potrzebuje zarządzania aktywami i możliwości transakcyjnych.

Jak powiedzieliśmy wcześniej, zwykły sposób, w jaki rząd faktycznie radzi sobie z zarządzaniem, jest dość przestarzały.

Dlatego blockchain dla rządu może być dla niego świetnym rozwiązaniem. W rzeczywistości każdego roku odchodzimy od papierowego zarządzania systemem. Tak więc wykorzystanie blockchain dla rządu może być tutaj idealną platformą.

Co więcej, wraz z blockchain dla usług rządowych pojawia się technologia Web 3.0 i może zarządzać nowymi zapisami, systemami głosowania, dostawami opieki zdrowotnej, portalami podatkowymi i wieloma innymi..

Tak więc dzięki blockchain dla usług rządowych ludzie mogą teraz bezpośrednio współpracować również z innymi partiami rządowymi.

Jednak dzisiaj porozmawiamy o niektórych kluczowych korzyściach płynących z blockchain dla rządowego programu. Zobaczmy więc, jakie są te funkcje łańcucha bloków!

 

Dowiedz się więcej o historii Blockchain teraz!

 

 • Bezfunkcyjne interakcje i transakcje

Blockchain dla usług rządowych oferuje bezpośrednie interakcje peer-to-peer w kanałach prywatnych, a także transakcje bez zaufania z odpowiednią weryfikacją. Ponadto jest to ważna funkcja, ponieważ eliminuje problemy z zaufaniem i nie polega w pełni na systemie papierowym.

Co więcej, jeśli blockchain dla usług rządowych korzysta z technologii do rejestracji obywateli, otrzymają identyfikator oparty na łańcuchu bloków. W ten sposób mogą wreszcie wykorzystać go do wspierania transakcji z obywatelami w czasie rzeczywistym, wolnego od oszustw.

Ponadto, gdy obywatele udostępnią swoje dokumenty na platformie blockchain dla platformy rządowej, każdy pojedynczy dokument zostanie bezpiecznie przechowywany. W rzeczywistości wykorzystywałby również systemy prywatności, a wszystkie interakcje byłyby pozbawione zaufania i biurokratyczne. Ostatecznie każda usługa stałaby się znacznie bardziej przystępna cenowo.

 

 • Bezpieczeństwo

Może oferować warstwy o wysokim poziomie bezpieczeństwa, które pomagają w utrzymaniu hakerów z dala od poufnych informacji. W rzeczywistości rządy są głównym celem hakerów i próbują podważyć prywatność obywateli. Nie wspominając o tym, że zakłócają lub szkodzą organizacjom, kradnąc od nich dużą sumę pieniędzy.

Możesz jednak łatwo odeprzeć te problemy z bezpieczeństwem dzięki pomocy blockchain dla usług rządowych. Ponadto, gdy używasz rozproszonego magazynu danych w chronionej sieci, włamanie się hakerów staje się niezwykle trudne.

Zwykle haker musi tylko zhakować jeden serwer; Jednak ponieważ użytkownicy są rozproszeni na całym świecie, musieliby zhakować wszystkich użytkowników przedstawionych na latarce. Tak więc, jeśli masz miliony użytkowników w sieci, musiałby zhakować miliony serwerów, co jest niemożliwe. To, blockchain w rządzie z pewnością pomaga nam w każdy możliwy sposób.

 

 • Niezmienne przechowywanie danych

Blockchain dla rządu zapewnia niezmienne przechowywanie danych, które może pomóc rządom przechowywać dowolne informacje bez jakichkolwiek manipulacji. W rzeczywistości rządy wykorzystują nasze dane do tworzenia prognoz lub prognoz, przeprowadzania analiz politycznych, planowania budżetów i wielu innych.

Dlatego im bezpieczniejsze są dane, tym lepiej. W tym celu muszą przechowywać je w dokładnym i nie dającym się zhakować miejscu. Tutaj do gry wkracza blockchain dla usług rządowych. Ponadto funkcja niezmienności zapewnia, że ​​pamięć nie jest dostępna ani zmienna. Tak więc nikt nie może ich manipulować w łańcuchu bloków dla platformy rządowej.

W ten sposób promuje zaufanie i przejrzystość dla blockchain w usługach rządowych. Będziemy wiedzieć na pewno, że wszystkie statystyki są prawdziwe, ponieważ nikt nie mógł nimi manipulować dla blockchain w rządowym schemacie. Ostatecznie poprawia to również zarządzanie rezydencją i tożsamością na wielką skalę.

 • Poprawiona wydajność

Zapewnia również większą wydajność rządom, eliminując osoby trzecie i ułatwiając weryfikację dokumentów w sieci. Tak więc, korzystając z protokołu weryfikacji w sieci blockchain dla sieci rządowej, nie będziesz potrzebować dodatkowego personelu do zarządzania motywem.

Krótko mówiąc, uzyskasz większą wydajność bez zbyt wielu problemów i błędów. Ponadto dzięki natychmiastowym transakcjom zmniejszyłoby się zapotrzebowanie na osobiste lub dodatkowe zasoby w sektorze transakcyjnym. Ze względu na funkcję inteligentnego kontraktu w systemie blockchain for Government, umowy w sieci byłyby możliwe.

W ten sposób rząd blockchain może naprawdę zmienić typowe sposoby.

 

 • Niska cena

Blockchain dla usług rządowych jest tańszy, a usprawnienie wszystkiego zmniejsza marnotrawstwo finansowania. Pamiętasz, że usługi rządowe kosztują o wiele za dużo, niż potrzeba? Nie wspominając o tym, że marnotrawstwo pieniędzy następuje każdego roku.

Cóż, blockchain w rządzie może w tym pomóc. W rzeczywistości blockchain dla usług rządowych może wydawać się dużą inwestycją, ale w przypadku dostawców BAAS może być naprawdę opłacalny.

Ponadto nie będziesz musiał używać dodatkowej siły, aby utrzymać obcą technologię, ale uzyskaj pomoc bezpośrednio od ekspertów. W ten sposób zniknęłyby rządy polegające na wielu marnotrawnych usługach, a budżetowanie i usługi będą ostatecznie kosztować znacznie mniej.

 

 • Ograniczenie korupcji i przejrzystość

Dzięki niezmiennej bazie danych i systemowi śledzenia rządy mogą wreszcie ograniczyć korupcję i promować przejrzystość. W rzeczywistości, jak już wiesz, w rządzie jest dużo korupcji. Jednak musi istnieć dobry sposób na natychmiastowe wykrycie lub zatrzymanie.

Jednak dzięki niezmiennej bazie danych blockchain dla usług rządowych w końcu będzie promować uczciwość i przejrzystość. W ten sposób naprawiłby również więź między rządem a obywatelami. Ponadto dzięki pomocy blockchain w sieci rządowej obywatele mogą dowiedzieć się o przepływie gotówki.

Ludzie byliby znacznie bardziej bezstronni wobec portali informacyjnych, a głosowanie byłoby sprawiedliwsze. W ten sposób kraj może wreszcie zacząć się rozwijać bez żadnej negatywnej energii.

 

 • Poświadczenie

W przypadku uwierzytelniania tylko niektóre osoby miałyby dostęp do poufnych informacji. Żaden inny użytkownik nie miałby do tego dostępu. Tak, to ważny czynnik, jeśli chodzi o rząd. W rzeczywistości wszystkie usługi rządowe są usługami publicznymi; jednak organizacja nie ujawniłaby wszystkich informacji publicznie.

Dlatego potrzeba uwierzytelniania jest absolutna, jeśli chodzi o blockchain dla usług rządowych. Ponadto dostęp do poufnych informacji mają tylko osoby z wyższymi stopniami, a nie nikt inny.

 

Sprawdź naszą podstawową prezentację Blockchain, aby dowiedzieć się więcej o Blockchain!

 

Rozdział-4: Możliwy blockchain do zastosowań rządowych

 • Głosowanie

Nie ma znaczenia, w co wierzysz, ale musisz przyznać, że próby sztucznego wpływania na system głosowania odbywały się od wieków. Tak więc jest to duży problem w rządzie. Ze względu na charakter środowiska politycznego większość ludzi fałszuje lub próbuje podstępem zdobyć władzę.

Na przykład w 1844 r. W Tammany Hall w Nowym Jorku oddano 55 000 głosów. Jednak problem dotyczył tylko 41 000 głosujących, którzy mogli oddać głos, więc dodatkowe 14 000 głosów było duplikatami!

To ogromna liczba nielegalnych głosów.

Zatem łańcuch bloków dla zastosowań rządowych może być idealnym rozwiązaniem dla tej aplikacji. Co więcej, ostatecznie powstrzymałoby to zagraniczne zaangażowanie w wybory. Co więcej, wiele stanów testuje już blockchain pod kątem zastosowań rządowych w sekcji głosowania.

Dodatkowo, możliwość głosowania bezpośrednio z domu za pośrednictwem Internetu zwiększy frekwencję wyborców, a także zwiększy wygodę. Co więcej, ponieważ blockchain dla rządowych przypadków użycia oferuje niezmienność, oznaczałoby to, że nikt nie może manipulować wynikami głosowania.

W ten sposób ostatecznie zacznie dominować sprawiedliwy osąd, a obywatele odzyskają swoje prawa.

 

 • Krajowe waluty cyfrowe

Blockchain nie tylko oferuje platformę, ale także opcję uruchomienia własnej cyfrowej waluty. Jaka technologia może lepiej pasować do przechowywania walut cyfrowych niż blockchain, prawda?

Dla Ciebie waluty cyfrowe mogą wydawać się naciągane, ale jest wiele krajów, w których gospodarka się załamała i potrzebują nowej waluty, aby się zresetować.

Na przykład gospodarka Wenezueli załamała się, a teraz szukają oni krajowych walut cyfrowych, aby odzyskać siły. Ale pozwól nam powiedzieć, że krajowa waluta cyfrowa jest świetnym rozwiązaniem do kontrolowania gospodarki kraju.

Ponieważ wszystko jest cyfrowe, łatwiej byłoby kontrolować przepływ waluty zgodnie z zapotrzebowaniem. Co więcej, dzięki odpowiednim regulacjom i wysokiej klasy pamięci masowej, rząd może być potężniejszy niż kiedykolwiek, ponieważ nie musi marnować zasobów na zarządzanie.

Kolejnym świetnym blockchainem do zastosowań rządowych jest redukcja walut papierowych. Z drugiej strony nie tylko ustabilizowałoby wykorzystanie, ale także zatrzymałby proces prania pieniędzy.

Co więcej, dzięki cyfrowej walucie byłoby łatwiej wyśledzić jakąkolwiek walutę używaną do nielegalnych celów w blockchain dla sieci rządowej.

 

 • Patrol Graniczny i Celny

Kontrola celna i graniczna obejmuje na granicach wiele nielegalnych importowanych towarów. Jednak sama ilość zatrzymanych towarów to tylko igła w stogu siana. Każdego roku miliardy towarów trafiają do krajów nielegalnie i są sprzedawane po niższych cenach. Nie tylko szkodzi dochodom rządu, ale także ucieka bez płacenia podatków.

Co więcej, wielu celników jest skorumpowanych i biorą łapówki, żeby to zmylić. W ten sposób one same spowalniają wzrost gospodarczy rządu. Dlatego właśnie blockchain do zastosowań rządowych w ten sposób może naprawdę pomóc.

Może zaoferować większe pochodzenie, skąd pochodzą towary, a tym samym na stałe powstrzymać wszelki nielegalny import. Ponadto może również pozbyć się skorumpowanych informacji osobistych z urzędu celnego i promować przejrzyste środowisko.

Ponadto zapisy agentów celnych w czasie rzeczywistym zapewniłyby również utrzymanie wszystkiego pod kontrolą w łańcuchu bloków dla rządu.

 

 • Asygnowanie

Budżetowanie to ogromna sprawa dla każdego rządu, ponieważ odpowiedni budżet może zmniejszyć marnotrawstwo i promować właściwe inwestycje. Weźmy na przykład Radę Miasta Nowy Jork. Burmistrz przekazał budżet w wysokości 89 miliardów dolarów, a Rada Miejska zażądała dokładnego zbadania żądania.

Nie trzeba dodawać, że burmistrz nie był w stanie zapewnić odpowiedniego uzasadnienia i było wiele luk. W rzeczywistości nie jest to całkowicie nowa scena. Ponadto każdego roku rządy marnotrawią budżet. Co więcej, jest już za późno, kiedy obywatel zdaje sobie sprawę, na co właściwie trafiają jego podatki.

I tak, gdy w rządzie jest ogromna liczba marnotrawstw, blockchain dla systemu rządowego może naprawdę zabłysnąć w tym przypadku. Blockchain do zastosowań rządowych zapewni przejrzyste budżetowanie, w którym obywatel może zobaczyć, na co faktycznie idą jego pieniądze.

Co więcej, zwiększyłoby to również ogólną wydajność, pozwalając jednocześnie zmniejszyć marnotrawstwo. Przed przyjęciem jakichkolwiek żądań budżetowych władze mogą dokładnie sprawdzić, kiedy i gdzie zamierzają przeznaczyć te pieniądze.

 

 • Wprowadzanie danych

Nie tak dawno temu, w 2015 roku, departament H.R w USA stanął przed poważnym problemem. W rzeczywistości zostali zhakowani i wyciekło wiele poufnych informacji. Co więcej, szokujące jest odkrycie, że złośliwe oprogramowanie znajdowało się na ich serwerze przez ponad rok i zajęło wszystkie rekordy w ciągu ostatnich 15 lat.

Niemniej jednak była to zagraniczna grupa hakerska, która włamała się do danych osobowych 21,5 miliona ludzi! Więc widzisz, potrzebujesz ochrony nawet w przypadku prostego zarządzania wprowadzaniem danych.

Jednak z pomocą blockchain do zastosowań rządowych, teraz rząd może wreszcie zastosować wielowarstwowe środki bezpieczeństwa. Dodatkowo, z pomocą blockchain for Government, mogą wykrywać wszelkie naruszenia w czasie rzeczywistym.

Biorąc pod uwagę, że wprowadzane dane nie będą tylko numerami ubezpieczenia społecznego, ale wrażliwą identyfikacją tajnych agentów, blockchain ma pełny sens.

 

 • Systemy cyfrowe

Potrzeby rządu w zakresie przechowywania są ogromne. W rzeczywistości, średnio, potrzeba tylko 2603 dolarów, aby zadbać o szafkę na dokumenty z pięcioma szufladami. Ponadto kalkulacja obejmuje wynagrodzenie urzędnika, koszt szafy, koszty formularza likwidacji akt, koszty pośrednie i wiele innych.

Ponadto archiwum narodowe zawiera pliki z 1775 roku, więc zawiera 12 milionów map, rysunki architektoniczne, wykresy, 400 000 nagrań dźwiękowych i wideo, 10 miliardów stron zapisów tekstowych i 50 milionów zdjęć.

Czy widzisz ogromną ilość wymagań dotyczących pamięci masowej dla rządu? A w przyszłości wzrośnie tylko wraz z wydatkami.

Aby sobie z tym poradzić, może pomóc blockchain do zastosowań rządowych. Dzięki cyfryzacji systemu nie będzie potrzeby zarządzania zbiorami plików.

Co więcej, zmniejszyłoby to również ilość papierkowej roboty i nie byłoby żadnych brakujących problemów z plikami. Dlatego wygodniej byłoby przeszukać plik i uzyskać potrzebne informacje. Ponadto utrzymanie wszystkiego w łańcuchu bloków dla sieci rządowej byłoby naprawdę łatwe.

 

 • Zarządzanie danymi między agencjami

Z powodu braku odpowiedniego systemu zarządzania agencjami, istnieją miliony dolarów strat podatkowych. Standardowy system wewnątrz agencji wymagałby ograniczenia marnotrawstwa. Jednak istniejący system jest w stanie obsłużyć duże obciążenia między agencjami.

Oczywiście agencje muszą się upewnić, że potrzebne są wszystkie ich zasoby i pieniądze. Nie wspominając o informacjach, które zbierają podczas szkolenia oficerów. Co więcej, dodatkowe koszty administracyjne są również dużym marnotrawstwem.

Jednak z pomocą blockchain do zastosowań rządowych byłoby to bułką z masłem. Ponieważ pozwoliłoby to agencjom na skuteczne zarządzanie swoimi danymi, zmniejszy to marnotrawstwo pieniędzy z podatków. Ponadto pomogłoby to również obniżyć koszty szkolenia pracowników, gdyby wszystko można było zrobić online.

Ponadto, ponieważ sieć nie jest zależna od żadnej administracji, nie będzie więc potrzeby posiadania centralnego organu w łańcuchu bloków dla systemu rządowego.

 

 • Zamówienia publiczne

Z powodu rosnącej korupcji w rządzie większość ludzi w kraju nadmiernie boi się tego, ile łapówek muszą zapłacić, aby otrzymać usługę. Według niedawnego badania Stany Zjednoczone zajęły 16 miejsce na 180 krajów w rankingu korupcji.

Wydaje się, że inne kraje, które zajmują miejsca od 135 do 180, mają większe konsekwencje przekupstwa. Dlatego z powodu nadmiernych kar za korupcję ludzie w tych krajach nie przestrzegają polityki łapówki.

Jednak kara w USA jest znacznie niższa niż w tamtych krajach i to jest przyczyną rosnącej korupcji na całym świecie.

W rzeczywistości scenariusz może nie wydawać się dobrym wynikiem. Jednak dobrą wiadomością jest to, że blockchain do zastosowań rządowych może uratować naród również tutaj. Co więcej, ponieważ wszystko będzie dostępne na otwartej przestrzeni, władze mogą łatwo znaleźć osoby skorumpowane.

W związku z tym jakiekolwiek przekupywanie lub manipulowanie nie będzie już miało miejsca w służbach rządowych. Gdyby obywatele mogli przyjrzeć się rekordom wydatków rządu, korupcja z pewnością by zginęła. Wreszcie możliwe byłyby zamówienia publiczne.

 

 • Wspólne usługi

Innymi świetnymi przykładami użycia blockchaina są ulepszenia usług wspólnych. W rzeczywistości istnieje wiele modeli usług wspólnych, ale niestety nie są one w stanie w pełni zaoferować 100% wydajności.

Tak, znacznie się poprawili od 2013 roku, ale utrzymanie biznesu w przyszłości wymagałoby odpowiedniego wykorzystania technologii. Zatem przyjęcie bardziej opartej na wiedzy i wyrafinowanej usługi współdzielonej oznaczałoby większą redukcję kosztów i większe przychody.

Dlatego też użycie blockchain dla rządu w ten sposób z pewnością przydałoby się. Ponadto może z łatwością obniżyć koszty dla każdego modelu usług wspólnych. Co więcej, może również ulepszyć ogólny system modeli.

Inna kwestia bardzo prześladuje wspólne usługi. To nakładające się funkcje między agencjami. Nie tylko szkodzi organizacjom, ale także tworzy przewagę konkurencyjną, co jest niepotrzebne.

I tak, użycie blockchain dla rządu na dobre rozwiązałoby tę pokrywającą się sytuację.

 

 • Proces podatkowy

Jednym z głównych problemów każdego rządu są oszustwa podatkowe. Wielu obywateli w kraju co roku uchyla się od płacenia podatków. Co więcej, nie tylko zmniejsza fundusze rządowe, ale także bardzo mocno uderza w gospodarkę.

Oczywiście już wiesz, że rząd wykorzystuje nasze pieniądze z podatków do opłacenia wielu usług, które nam się podobają. Tak więc, gdy wkraczasz w swoje obowiązki, wyrządzasz sobie krzywdę. Kolejnym ogromnym problemem jest proces podatkowy.

W rzeczywistości jest to niezwykle bolesne i czasochłonne. Prowadzi to do wielu czasów oczekiwania w urzędzie, co sprawia, że ​​coraz więcej osób jest mniej chętnych do prawidłowego płacenia podatków.

Jednak z pomocą przypadków użycia blockchain rząd można go również zdigitalizować. Rząd może śledzić wszystkie płatności podatków i szybko lokalizować wszelkie przypadki uchylania się od płacenia podatków. Co więcej, z pomocą inteligentnych kontraktów proces opodatkowania byłby znacznie prostszy i nie wymagałby żadnego czasu oczekiwania.

 

 • Transfery wewnątrzrządowe

Sekcja transferów międzyrządowych jest dość przestarzała. Z powodu braku odpowiedniej bazy danych w ramach budżetu federalnego nieuzgodnione są duże sumy pieniędzy. W efekcie proces uzgadniania tych budżetów zajmuje dużo czasu, a nawet kosztuje więcej.

Ponadto utrudnia to również zaproponowanie budżetu federalnego na przyszłość. Co więcej, wiele rzeczy zostaje złapanych i nie jest branych pod uwagę.

Zatem transfery międzyrządowe pozostają słabym punktem rządu. Jednak w przypadku zastosowań rządowych blockchain sytuacja może się w końcu zmienić. Ponadto może zautomatyzować proces uzgadniania funduszy federalnych. Dzięki temu nie będziesz już musiał poświęcać dodatkowych pieniędzy ani czasu na ten proces.

Nie wspominając o tym, że może zaoszczędzić biliony dolarów każdego roku dzięki niezmiennym transakcjom. Jak możesz to zrobić? Cóż, inteligentny kontrakt w systemie blockchain dla rządu jest w stanie sobie z tym poradzić. W końcu otrzymujesz lepszy system zarządzania i możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy.

 

 • E-rezydencja

Sama koncepcja e-rezydencji jest super inteligentna. W rzeczywistości rządy muszą mieć oko na właściwe zarządzanie rezydencjami, takie jak własność ziemi, dzierżawa i wiele innych. Jednak ze względu na stary system sieciowy wielu obywateli nawet nie udowadnia swojej własności.

Co więcej, hakerzy wielokrotnie manipulują dokumentami i wzywają pochody innych osób w ich imieniu. Prowadzi to do większej frustracji obywateli. Inną ważną kwestią są rosnące ceny rezydencji, które utrudniają życie każdemu obywatelowi.

Aby mieć pewność, że wszystko jest na jednym poziomie, najlepszą technologią mogą być przypadki użycia blockchain dla rządu.

Z pomocą rządowych przypadków użycia blockchain rząd może zaoferować uwierzytelnianie wirtualnej rezydencji. Ponadto obywatel posiadający ziemię otrzyma wszystkie zapisy w ramach swojej identyfikacji.

Dlatego łatwiej byłoby śledzić i wiedzieć, czy obywatel jest właścicielem tej nieruchomości, czy nie. Nie chodzi tylko o rezydencje domowe, ale wiele organizacji może również przechowywać swoją dokumentację online, co byłoby niemożliwe do zhakowania.

 

 • Tożsamość

Rządy muszą radzić sobie z zarządzaniem tożsamością w kraju. Ma to na celu upewnienie się, że mają swoich obywateli, a obcokrajowcy nie włóczą się nielegalnie po kraju. Zatem zarządzanie tożsamością jest jedną z kluczowych kwestii, które mieszczą się w tej kategorii.

Problem w tym, że wielu złych graczy kradnie tożsamość innych ludzi i nie pozostawia im miejsca na udowodnienie własnego istnienia. Nie wspominając o tym, że przestępcy popełniają różne przestępstwa przy użyciu fałszywych tożsamości. Dlatego jest to konieczne dla silnego bezpieczeństwa podczas tworzenia lub przechowywania tożsamości obywateli w bazie danych.

Z pomocą rządowych przypadków użycia blockchain obywatele mogą mieć przenośne tożsamości. Tak więc, mając jedną tożsamość, mogą jej używać w dowolnym urzędzie rządowym i uzyskać dostęp.

Oczywiście, aby uzyskać dostęp do niektórych usług, potrzebowałbyś rangi; jednak staje się to naprawdę wygodne. Kolejną wielką korzyścią jest to, że obywatele uzyskaliby dostęp do własnych danych. Co więcej, nie byłoby kradzieży tożsamości przy użyciu wielowarstwowych protokołów bezpieczeństwa.

 

 • Sektory sprawiedliwości

Sprawiedliwość to duża część rządu. Bez odpowiedniego uzasadnienia lub prawa żaden kraj nie może rozwinąć się w większy naród. Dlatego zawsze muszą istnieć surowe wyniki, gdy ktoś popełnia przestępstwo. Liberalny wymiar sprawiedliwości nie może zapewnić pokoju w kraju.

Jednak wymiar sprawiedliwości jest również nadmiernie skorumpowany. Co więcej, wielu ma tendencję do manipulowania dowodami sądowymi i skazywania niewinnych ludzi, a winnym przegrywa. W wielu przypadkach jury jest również odpowiedzialne za podejmowanie złych decyzji.

Dlatego, aby właściwie zachować wszystkie dowody, bardzo przydatny byłby wpis ze znacznikiem czasu w łańcuchu bloków dla platformy rządowej. Ponadto każda decyzja jury lub sędziego również otrzyma znaczniki czasu.

Uwierzytelnienie dowodów może być również świetnym przykładem użycia w rządzie blockchain. Co więcej, użycie technologii odstrasza skorumpowanych ludzi, więc wymierzana jest sprawiedliwość. Tak więc nie może się zdarzyć żadna tendencja.

 

 • Citizen Healthcare

Oferowanie lepszej opieki zdrowotnej obywatelom jest jedną z głównych obietnic każdego rządu. Jeśli tego nie zrobi, relacja rząd-obywatel zanika. Jednak wielu pacjentów nie ma prawa nawet prosić o prywatność.

W wielu przypadkach pacjenci nie mają dostępu do własnych danych, a lekarze nie mogą zdiagnozować ich z zachowaniem prywatności.

Właśnie dlatego przypadki użycia blockchain dla rządu świetnie pasowałyby tutaj. Ponadto może przyczynić się do ograniczenia liczby dostaw opieki zdrowotnej przy jednoczesnym zachowaniu prywatności pacjentów.

Ponadto aktualizacja wszelkich informacji zdrowotnych w łańcuchu bloków byłaby łatwym zadaniem. Pacjent może również kontrolować zarządzanie danymi podczas leczenia. Mogą również połączyć się ze swoimi ubezpieczeniami i zapłacić za leczenie.

 

 • Zarządzanie energią

Zarządzanie energią jest również kolejnym z wielkich przypadków użycia blockchain przez rząd. Rząd danego kraju zawsze musi utrzymywać dobry przepływ energii do zasilania każdego budynku i drogi. Jednak z powodu złego zarządzania w publicznym łańcuchu energetycznym potrzeba zbyt dużej ilości energii, aby pokryć każdy obszar.

Powoduje to przerwę w dostawie prądu i wiele innych problemów. Aby zmniejszyć ten problem, blockchain dla rządu może naprawdę pomóc. Ponadto, przy odpowiednim zarządzaniu, obywatele mogą uzyskać energię mniejszym kosztem. Co więcej, mogą również zacząć kupować i sprzedawać energię z paneli słonecznych i zapoczątkować zupełnie nowy biznes.

 • Dystrybucja dobrobytu

Rządy zawsze dysponują budżetem na organizacje opiekuńcze. Co więcej, każdego roku wiele osób przekazuje miliony w tych zarządzających organizacjach opiekuńczych. Nie wiadomo jednak, czy pieniądze rzeczywiście pomagają potrzebującym, czy nie.

W związku z tym wprowadzenie technologii blockchain do przekazywania i śledzenia darowizn zwiększyłoby przejrzystość tej sprawy. Co więcej, może również zwiększyć wydajność dystrybucji dobrobytu. Ponadto w przypadku katastrof może zautomatyzować darowizny na dotkniętych obszarach. Innym fajnym przypadkiem byłoby przydzielenie funduszy w tych organizacjach, gdy jest to potrzebne.

Krótko mówiąc, rząd otrzymuje w pełni zautomatyzowaną i solidną technologię do zarządzania tym sektorem.

 

 • Turystyka

Turystyka to niezwykle ważny sektor dla każdego rządu. To jedno z największych źródeł dochodu rządu. Jednak ten sektor również wymaga pewnych zmian. Wraz ze zmieniającym się trendem, jeśli witryny turystyczne nie są wystarczająco zaktualizowane technologicznie, ludzie mogą stracić zainteresowanie wizytą.

Zatem wprowadzenie tutaj technologii blockchain dla rozwiązań rządowych może ożywić turystykę. Jednym z możliwych przykładów może być używanie walut cyfrowych do płacenia za atrakcje lub opłaty hotelowe zamiast pieniędzy fiducjarnych. Co więcej, użycie blockchain w systemie zarządzania hotelem może również otworzyć dużą płynność.

W związku z tym przyniosłoby to więcej dochodów z pomocą blockchain dla systemu rządowego.

 

 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Rząd musi zapewnić obywatelom pokaźną kwotę ubezpieczenia społecznego. Jednak ze względu na brak odpowiedniego nadzoru ubezpieczenie społeczne nie zawsze jest dostępne. Dlatego wielu obawia się wychodzić późno w nocy lub unikać korzystania z cichych lub mniej zatłoczonych miejsc.

Jeśli chodzi o rząd, to muszą zapewnić bezpieczeństwo, ale jeśli naród obawia się o swoje życie w niewygodnych sytuacjach, to rząd z pewnością tego nie zrobił. Tutaj blockchain dla rządu może naprawdę błyszczeć, ponieważ może oferować licencje na broń oparte na prawdziwych identyfikatorach w celu ochrony.

Może również śledzić, kiedy i gdzie używana jest broń. Rozproszony rejestr działań przestępczych lub ostrzeżeń może również pomóc w ostrzeżeniu pobliskich osób, aby zachować ostrożność.

 

 • Bezpieczeństwo pojazdu

Cóż, używamy naszych pojazdów do podróży międzynarodowych, prawda? Chociaż podróże międzynarodowe są teraz znacznie łatwiejsze, nadal przepisy dotyczące pojazdów pozostają opcją specyficzną dla danego kraju. Dlatego wiele osób lub organizacji zajmujących się pojazdami boryka się z tym problemem.

W szczególności, jeśli chodzi o producentów samochodów, musieliby wysyłać wszystkie części z różnych regionów na innych zasadach.

Jednak pytanie brzmi, czy możesz udostępniać informacje o pojeździe lub dane identyfikacyjne kierowcy na całym świecie bez łamania przepisów obowiązujących w danym kraju?

Cóż, tak, możesz. Przypadki użycia Blockchain dla rządu są najlepszym rozwiązaniem tego problemu. Używając blockchain dla rządu, możesz rejestrować pojazdy, mieć lepszą konserwację i śledzić części. Ponadto dzięki zweryfikowanej tożsamości kierowców i polityce płatności na bieżąco Twoja podróż międzynarodowa byłaby wyjątkowa.

 

Rozdział 5: Jak rządy na całym świecie używają Blockchain

 • Chiny

Chiny są jednym z przykładów rządowych projektów blockchain. W rzeczywistości rząd Chin już od dawna przyjmuje blockchain dla rządowego schematu. Ponadto kraj ma nadzieję stać się potęgą blockchain, która wykorzystywałaby zarówno prywatne, jak i publiczne blockchainy.

Jeden z przykładów obejmuje współpracę miasta Changzhou i Alibaba w celu zabezpieczenia informacji dotyczących opieki zdrowotnej na platformie blockchain dla platformy rządowej. Ponadto Chińska Federacja Logistyki i Zakupów pracuje również nad aplikacjami blockchain dla rządu wraz z Tencent dla platformy logistycznej.

Niedawno w 2019 roku rząd wprowadził federalne regulacje dla dostawców technologii blockchain, aby zapewnić, że nie omijają oni przepisów dotyczących cenzury internetowej. Ponadto wiele miast, takich jak Hangzhou, Guiyang Guangzhou, Henan, Shanxi i Szanghaj, pracuje nad rządowymi projektami blockchain. Co więcej, Xiong’an New Area jest teraz o krok od bycia centrum blockchain.

Jednak kryptowaluty nie miały tak dużego wsparcia jak sama technologia rozproszonej księgi.

 

 • Wyspa Man

Rząd na Wyspie Man pracuje obecnie nad tym, aby stać się centrum blockchain i współpracować z wieloma rządowymi projektami blockchain. Co więcej, używając aplikacji blockchain dla rządu, promują nowy biznes na swojej wyspie.

Zależność od Korony Brytyjskiej tworzy piaskownicę Blockchain i Biuro Blockchain, korzystając z przepisów w blockchain dla systemu rządowego.

Ponadto biura blockchain zapewnią więcej firm i będą promować regulacje, a także pomogą innym firmom na wyspie zaprojektować własny łańcuch bloków dla projektów rządowych.

Co więcej, pomogliby również promować te rozwiązania blockchain, aby ich rząd mógł z nich skorzystać.

W rzeczywistości blockchain Sandbox służy głównie do oferowania wnioskodawcom dobrego środowiska do rozwijania, a nawet testowania ich platform. Innym świetnym przykładem może być rozwój ich sektorów gier elektronicznych.

Krajowy sektor e-gier kwitnie i za pomocą aplikacji blockchain dla rządu chcą promować większą wydajność.

 

 • Wenezuela

Wenezuela wykorzystuje rządowe projekty blockchain, aby ożywić gospodarkę swojego kraju. Co więcej, ich system blockchain dla rządu jest raczej inny niż zwykle. Używają blockchain do uruchomienia własnej krajowej waluty cyfrowej.

W rzeczywistości Wenezuela stoi przed wielkim problemem związanym z odnowioną walutą. Dlatego też, korzystając z aplikacji blockchain dla rządu, planują wykorzystać walutę cyfrową jako alternatywę. Obecnie waluta ta nazywa się petro i jest wspierana przez krajowe zasoby ropy naftowej, złota, diamentów i żelaza.

To z kolei mogłoby pomóc w ograniczeniu nadmiernego drukowania pieniędzy, które ostatecznie zdewaluowały ich papierowe pieniądze fiducjarne.

Jednak korzystanie z alternatywy nie jest jedynymi korzyściami płynącymi z blockchain dla rządowego programu. Jeśli zaczną korzystać z walut cyfrowych, mogą otworzyć drzwi na nowe możliwości biznesowe. Z drugiej strony znacznie łatwiej byłoby śledzić ich cyfrowe pieniądze.

 

 • Zjednoczone Królestwo

Wielka Brytania nie jest tak daleko w tyle, jeśli chodzi o wykorzystanie rządowych projektów blockchain. W 2018 roku brytyjska Agencja Norm Żywności wykorzystała blockchain do śledzenia dystrybucji mięsa z rzeźni..

Według nich jest to pierwszy raz, kiedy rząd zastosował tę technologię w celu zwiększenia wydajności w dziale żywności. Jednak dobrą wiadomością jest to, że aplikacje blockchain dla rządu faktycznie wykonały dobrą robotę.

Technologii przyglądają się również inne sektory lub departamenty rządowe. Sektory takie jak rejestr gruntów, identyfikowalność żywności, praca i emerytury i wiele innych rozważają blockchain.

Ponadto Wielka Brytania planuje zainwestować 10 milionów funtów na badania i innowacje technologii, aby lepiej odpowiadała ich zastosowaniom.

Mimo że mają już wiele firm korzystających już z blockchain, nadal chcą go używać w systemach głosowania, energetyce i agencjach charytatywnych, aby zwiększyć swój zasięg. W każdym razie blockchain dla rządu stał się bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich ich sektorów.

 

 • Unia Europejska

Innym świetnym przykładem aplikacji blockchain dla rządu jest schemat Unii Europejskiej. Obecnie ich Urząd Unii Europejskiej ds.Własności Intelektualnej chce wykorzystać blockchain dla rządu do zwalczania podrabianych produktów.

W rzeczywistości podróbki szaleją w gospodarce UE i każdego roku tracą 60 miliardów euro, co jest ogromną kwotą.

Aby pomóc w eskalacji rozwiązania, zorganizowali konkurs o nazwie „Blockathon”, w którym 11 zespołów stworzyło wiele rozwiązań do walki z podrabianiem. Zespół wygrał konkurs i wysłał do ludzi w celu właściwej weryfikacji przed wprowadzeniem produktu końcowego.

Ponadto EUIPO prowadzi obecnie negocjacje z innymi sektorami prywatnymi, aby zmienić ich wizję w rzeczywiste, działające produkty.

Według UE celem jest posiadanie produktu lub aplikacji na blockchain dla rządu, która może zatrzymać lub przynajmniej zmniejszyć liczbę podrabianych produktów.

 

 • Estonia

Aby zrealizować program e-Estonia, Estonia wykorzystuje aplikacje typu blockchain dla rządu, aby napędzać ich rozwój. Zamierzają połączyć wszystkie swoje rządowe projekty blockchain w ramach jednej platformy.

Ponadto projekt planuje stworzyć platformę, na której będą przechowywane poufne informacje, takie jak władza ustawodawcza, sądownictwo, opieka zdrowotna, rejestry kodowe, bezpieczeństwo itp. W rzeczywistości chcą przechowywać wszystkie informacje w jednym miejscu i maksymalnie zabezpieczyć je.

Inna technologia blockchain o nazwie KSI pomaga zabezpieczyć krajowe systemy, dane i sieci.

Ten system KSI może zapewnić rządom ochronę w czasie cyberataków na zlecenie i jest teraz dostępny w 180 krajach.

Co więcej, rozpoczęli testy łańcucha blokowego od czasu, gdy pojawił się bitcoin. Więc widzisz, właśnie wtedy, gdy zaczęła się pojawiać nowa koncepcja technologii, estoński rząd skorzystał z okazji. W ten sposób Estonia powoli zmierza w kierunku w pełni zdecentralizowanego kraju.

 

 • USA

Dalej są Stany Zjednoczone, które również badają wiele technologii blockchain. Cóż, większość firm technologicznych ma siedzibę w Dolinie Krzemowej, więc nie jest zaskoczeniem, że kraj też byłby nią zainteresowany.

W rzeczywistości najbardziej aktywnymi rządowymi projektami blockchain byłaby współpraca Administracji ds. Żywności i Leków z IBM. IBM jest świetnym dostawcą BAAS, który oferuje rozwiązania typu blockchain Hyperledger dla wielu sektorów.

Wraz z IBM, FDA bada aplikacje blockchain dla rządu w sektorze opieki zdrowotnej. Ponadto, z pomocą, chcą udostępniać wszystkie dane pacjentów, zachowując ich poufność w bezpieczny sposób.

Stworzenie większej przejrzystości i bezpieczeństwa w tym sektorze jest koniecznością dla rządu, a FDA używa do tego najlepszej technologii. Obecnie są w trakcie procesu z danymi dotyczącymi onkologii.

Innym przykładem blockchain dla rządu byłby Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który użyłby go do gromadzenia i ochrony czujników i kamer Broder Patrol.

 

 • Dania

Dania wykorzystuje teraz blockchain w programach rządowych w wielu sektorach. W 2014 roku rząd oddał głos za pomocą systemu głosowania opartego na blockchain. Jednak do tej pory rząd używa aplikacji blockchain dla rządu do zasilania wyborów wewnętrznych.

Poza tym wykorzystują również blockchain w opiece zdrowotnej, tożsamości cyfrowej, systemie opieki społecznej, wsparciu biznesowym i wielu innych. W rzeczywistości z dumą oferują również środowiska do rozwoju testów blockchain i opracowywania wysokiej jakości rozwiązań. Ponadto, aby upewnić się, że poufność i bezpieczeństwo są priorytetem.

Ich sektory socjalne również kwitną całkiem nieźle. Z pomocą technologii chcą zapewnić bezpieczniejsze i szybsze przestrzeganie praw człowieka.

Tak więc rządowe projekty blockchain mogą przekazywać darowizny w gorące miejsca na świecie. W ten sposób rząd Danii wykorzystuje obecnie tę technologię. Ponadto mają nadzieję, że w przyszłości również rozszerzą swoje obowiązki.

 

 • Dubai

Cóż, z przyjemnością dowiesz się, że do końca 2020 roku Dubaj przekształci się w rząd oparty na technologii blockchain. Tak, rząd Dubaju jest bardziej niż chętny, aby stać się miastem przyszłości z pomocą zarówno technologii blockchain, jak i sztucznej inteligencji..

W rzeczywistości wszystkie usługi Dubaju, takie jak opłacanie rachunków, wnioski wizowe, odnawianie licencji, wykorzystywałyby blockchain do rządowego programu.

Zwykle wszystkie te usługi stanowią 100 milionów dokumentacji każdego roku. Tak więc aplikacje blockchain dla rządu nie tylko chroniłyby je, ale także zapewniałyby cyfrowe przechowywanie.

Według nich ten jeden krok pozwoliłby im zaoszczędzić 1,5 miliarda dolarów i 25,1 miliona godzin pracy każdego roku! Nie wspominając o zwiększonej wydajności, jaką uzyskaliby dzięki administracji elektronicznej. Dlatego rządowe projekty blockchain zmieniają Dubaj, aby szybko osiągnąć swoje cele.

Innym świetnym przykładem jest rejestr gruntów w Dubaju, który wykorzystuje blockchain i rząd do zmiany sposobu, w jaki ludzie kupują i sprzedają nieruchomości.

 

 • Szwajcaria

Szwajcaria znajduje się również na liście eksploracji rządowych projektów blockchain w celu wspierania rozwoju blockchain. Niektóre miasta w kraju już akceptują płatności kryptograficzne za wiele usług publicznych.

Z drugiej strony zdigitalizowali również swój system identyfikacyjny oparty na blockchain dla systemu rządowego. Ponadto niedawno zakończyli również próbę dotyczącą głosowania elektronicznego.

Zug we współpracy z Luxoft stworzyli konfigurowalny system głosowania elektronicznego, który integruje całą cyfrową identyfikację obywateli. Aby pomóc zabezpieczyć wyniki głosowania, każdy obywatel będzie głosował anonimowo, a wyniki będą w pełni zabezpieczone przed fałszowaniem.

Ponadto system działa w trzech różnych centrach danych, co pomaga ograniczyć utratę danych i zagrożenia bezpieczeństwa w wymiarze geograficznym.

Poza tym wiele innych organizacji rządowych rozważa integrację systemu z siecią publiczną. Zatem zmiany w Szwajcarii są już w drodze do wielu sektorów.

 

 • Gruzja

Rząd Gruzji wykorzystuje blockchain i projekty rządowe do zasilania swojego systemu rejestru gruntów. Projektem kieruje przede wszystkim Krajowa Agencja Rejestru Publicznego.

Wraz z Bitfury, NAPR stworzył system blockchain, który został zaprojektowany na zamówienie. Jednak system jest teraz zintegrowany z ich wewnętrznym systemem rejestrów cyfrowych.

Co więcej, sieć ma pozwolenie i jest prywatna i wykorzystuje znaczniki czasu do podpisywania i weryfikacji dokumentów obywateli do rejestru gruntów. Korzystając ze znaczników czasu, mogą również łatwo udowodnić własność praw do ziemi.

Ale jaki jest prawdziwy potencjał wykorzystania blockchain do rządowego programu w rejestrze gruntów? Cóż, według nich, teraz obywatel uzyskałby możliwość tworzenia tytułów do ziemi. Zwykle prawa własności są czymś, do czego nie wszyscy mają łatwy dostęp.

Również proces pozyskiwania ziemi jest dość skomplikowany. Jednak z pomocą blockchain i rozwiązania rządowego mogą łatwo zarejestrować swoje ziemie.

Z drugiej strony wykorzystanie blockchain dla rządu zapewnia oszczędność pieniędzy i czasu w tym procesie.

 

 • Gibraltar

Gibraltar uruchomił swój pierwszy produkt oparty na łańcuchu blokowym w 2016 roku. W rzeczywistości Gibraltarska Giełda Papierów Wartościowych otrzymała pozwolenie na uruchomienie kryptowaluty o nazwie BitcoinETI. Ponadto firma wprowadziła również metodę licencjonowania firm, które miałyby współpracować z giełdą.

Kolejnym fajnym rozwiązaniem blockchain i rządowym jest firma prawnicza blockchain. Teraz korzystają z usług kancelarii prawnych, aby doradzać w zakresie regulacji dotyczących technologii blockchain i pomagać nowym postępom w przestrzeganiu zasad. Oczywiście, biorąc pod uwagę rząd, rozwiązanie wymaga regulacji.

Jednak w wielu przypadkach wiele firm nie ma odpowiedniej wiedzy lub wsparcia, aby je wykonać. W rezultacie, bez względu na to, jak innowacyjny jest ich blockchain dla rządowego rozwiązania, zostaje on zamknięty lub muszą zapłacić ogromną grzywnę.

Dlatego skorzystanie z usług firmy prawniczej specjalizującej się w technologii blockchain naprawdę pomogłoby krajowi w rozkwicie.

 

 • Australia

Australia bardzo poważnie traktuje blockchain dla rządowego programu. Rząd Australii wspiera swój projekt zrównoważonego rozwoju cukru blockchain. Według premiera zainwestowali w przemysł cukrowniczy ponad dwa miliony dolarów australijskich.

Ponadto chcą mieć pewność, że rentowność, produktywność i zrównoważony rozwój znacznie wzrosną, jeśli wykorzystają blockchain do rządowego programu. W ten sposób obniży koszty i zapewni większą przejrzystość działań.

Inną wspaniałą inicjatywą WWF Australia jest wykorzystanie technologii blockchain do zwalczania łamania praw człowieka i ograniczania nielegalnych połowów. Ze względu na nielegalne połowy wielu konsumentów kupuje tuńczyka od nielegalnych osób. Jednak z pomocą blockchain mogą śledzić tych operatorów i stawiać ich przed wymiarem sprawiedliwości.

Kolejną wielką inicjatywą jest cyfryzacja sektora nieruchomości, która może z łatwością usprawnić sprzedaż gruntów.

 

 • Malta

Kolejnym fajnym pseudonimem dla Malty jest teraz „Wyspa Blockchain”. Co więcej, nie może się również doczekać uruchomienia własnego banku kryptowalut. Po powstaniu biura Binance w tym kraju, rząd doświadczył ogromnego wzrostu w projektach blockchain.

Co więcej, parlament Malty zatwierdził nawet ramy regulacyjne w celu wdrożenia projektów blockchain. Kolejna legalna technologia blockchain otrzymała zielony sygnał jeszcze w 2018 roku.

Innym świetnym przykładem jest liberalne podejście rządu do start-upów blockchain. Promują również tę adopcję, aby zapewnić ich wzrost gospodarczy.

W każdym razie przepisy i wolność sprawiają, że Malta jest idealnym miejscem, w którym każdy gracz blockchain może rozpocząć swoją działalność.

 

 • Singapur

Singapur jest obecnie jednym z wiodących przykładów technologii blockchain. Możliwym przykładem może być współpraca między władzami monetarnymi Singapuru a konsorcjum finansowym na rzecz nowego systemu międzybankowego w kraju..

Nie wspominając już o tym, że rząd pracuje już nad kolejnym blockchainem, aby rząd planował przekształcić ich fiat w cyfrowe tokeny. Ponadto rząd zadeklarował również, że wyda 225 milionów dolarów tylko na rozwój i wdrażanie schematów blockchain.

Więc widzisz, rząd Singapuru naprawdę podejmuje wielkie kroki, aby zwiększyć swój postęp technologiczny.

Co więcej, w kraju trwa szał związany z blockchainem i wielu inwestorów chętnie tu inwestuje. Dlatego zobaczysz, jak rośnie liczba udanych start-upów blockchain.

Niemniej jednak rząd korzysta również z najlepszych na świecie badaczy technologii blockchain. W rzeczywistości badają również globalną platformę handlową, aby zwiększyć swoją efektywność handlową.

 

 • Szwecja

Szwecja to kolejny kraj, który od bardzo dawna chce wyeliminować gotówkę. Jednak teraz rząd Szwecji wykorzystuje blockchain i schemat rządowy do przetwarzania tytułu własności.

Szwedzki Urząd Nadzoru Finansowego wprowadził nawet wiele kryptowalut jako środków płatniczych w kraju. Jednak każdy, kto chce wejść w interakcję z fiat, musiałby wcześniej złożyć wniosek o licencjobiorcę.

W rzeczywistości mieli już elektroniczny system ewidencji gruntów. Ale to było podatne na włamania i wymagało większej przejrzystości. Dlatego teraz szukają blockchain dla programów rządowych.

Obecnie nadal testują platformę blockchain i przeszli do następnego etapu. Pierwszy etap okazał się wielkim sukcesem dzięki wdrożeniom inteligentnych kontraktów. Ponadto projekt przyniósłby korzyści nie tylko obywatelom, ale także innym graczom.

Gracze tacy jak rząd, banki, kupujący, brokerzy i sprzedawcy mogą śledzić ten proces w sieci.

 

 • Chile

Chile od bardzo dawna jest na dobrej drodze do silnego wzrostu gospodarczego, głównie ze względu na przemysł wydobywczy. W rzeczywistości w 2014 roku rząd zarobił 20% juty na swoich kopalniach miedzi. Ponadto 45% ich krajowego eksportu to miedź!

Tak więc, jak widać, miedź odgrywa naprawdę ogromną rolę, jeśli chodzi o chilijską gospodarkę, a rząd chce teraz jeszcze bardziej zintensyfikować przemysł. Ale wymaga dużo energii elektrycznej i wymaga dobrej technologii konserwacji, aby zwiększyć wydajność. Dlatego szukają opracowanej technologii, która może im pomóc.

W rzeczywistości teraz używają blockchain i projektu rządowego, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na energię. Przede wszystkim projekt jest oparty na Ethereum i jest testowany w zakresie przechowywania i wprowadzania danych dotyczących energii.

Kolejnym świetnym blockchainem dla rządowego projektu jest platforma blockchain do ściągania podatków. Chilijski Generalny Skarb Republiki nadzoruje platformę pobierania podatków, aby obywatele mieli doskonały sposób płacenia podatków.

 

 • Kanada

Plik National Research Council Kanady przyjmuje inne podejście do blockchain i systemu rządowego. Niedawno ogłosili, że zaprojektowali eksploratora łańcucha bloków Ethereum.

Ponadto dodali, że program wsparcia badań przemysłowych będzie gościł eksploratora w ich systemie IPFS lub międzyplanetarnym systemie plików. Ale dlaczego? Cóż, korzystając z IPFS, aplikacje internetowe pozostałyby niezmienione, a ludzie mogą uzyskać do nich dostęp nawet w przyszłości. Co więcej, nie ma znaczenia, czy host jest online, czy offline.

Innym fajnym aspektem eksploratora jest użycie go do przeszukania danych dotyczących wkładu i opublikowanych grantów.

Kanada przeprowadziła również próbę na żywo innego blockchaina dla rządowego programu. Tam budują przejrzystą sieć administracyjną dla kontraktów rządowych. Jednak po uruchomieniu program bada więcej funkcji, które mogą przynieść korzyści rządowi.

Aby chronić dane przed wpadnięciem w niepowołane ręce lub usunięciem, przechowują wiele kopii danych w całej sieci. I w ten sposób ludzie będą uzyskiwać do niego dostęp, nawet jeśli host może być wyłączony.

 

 • Tajlandia

Rząd Tajlandii wykorzystuje blockchain i program rządowy do opracowania systemu głosowania dla tego kraju. W rzeczywistości Krajowe Centrum Elektroniki i Technologii Komputerowych (NECTEC) w kraju już zakończyło projekt.

Ale nadal trwa okres próbny, aby sprawdzić, czy jest w stanie zaoferować wszystkie korzyści dla ich kraju, czy nie.

Jednak nadal poszukuje więcej partnerów próbnych, aby idealnie uruchomić projekt. Opracowany przez nich system głosowania dotyczy wyborów prowincjonalnych, krajowych i lokalnych. Co więcej, głosy biznesowe, takie jak szerokie grono dyrektorów, mogą również wykorzystywać platformę do oddawania głosów.

Ponadto głównym celem jest promowanie integralności danych i ograniczenie oszustw na blockchainie dla platformy rządowej.

To może być tylko mały krok w kierunku rewolucji blockchain. Jednak teraz kraj chce tylko przyjrzeć się integracji na małą skalę. Jeśli te interakcje okażą się owocne, pójdą na większą skalę integracji.

 

 • Korea Południowa

Rząd Korei Południowej również nadrabia zaległości w kwestii blockchain. Obecnie używają ICON do przetwarzania wszystkich swoich informacji, wykonywania zadań administracyjnych i wydawania nowych dokumentów. Co więcej, rząd metropolitalny Seulu dąży również do stworzenia własnego ekosystemu blockchain.

W ekosystemie wykorzystają mieszkańców Seulu do przewodzenia ewolucji łańcucha bloków. Obecnie w skład zespołu Governance wchodzą studenci, programiści blockchain, zwykli mieszkańcy i eksperci branżowi. W rzeczywistości zespół opracuje nowe technologie i przetestuje je. Jeśli wyglądają obiecująco, projekt zostanie wdrożony.

Ostatecznie blockchain i system rządowy przejmą usługi obejmujące całe miasto, w tym ich podstawową sieć operacyjną IT. Ponadto pomogłoby im to zarządzać wszelkimi negatywnymi skutkami w całym mieście bez naruszania prywatności.

W każdym razie użycie ICON dla dokumentów jest pierwszym przypadkiem blockchain dla rządu w Korei Południowej i krokiem w kierunku jaśniejszej przyszłości.

 

 • Kenia

Rząd Kenii wykorzystuje blockchain i schemat rządowy do wdrażania projektu mieszkaniowego. W ramach tego projektu rząd planuje wybudować 500 000 sztuk. Ponadto program mieszkaniowy jest naprawdę przystępny cenowo i zostanie ukończony do 2022 roku.

Ponadto osoby udzielające pomocy otrzymają 992 dolary, ponieważ nie stać ich na kredyt hipoteczny. Jednak smutna rzeczywistość jest taka, że ​​od 2016 roku pracowało 2,48 mln Kenijczyków. Mimo to tylko 3,1% tej liczby może zarobić więcej niż 992 USD..

Jednak z pomocą blockchain dla rządu, projekt mieszkaniowy będzie miał odpowiednią dystrybucję. Rozwiązanie otrzymaliby głównie najbardziej zasłużeni i uczestniczący wnioskodawcy. Tak więc rząd kenijski używa blockchain do ustanowienia dobrodziejstw i ustawodawstwa.

Głównym celem korzystania z blockchain jest historia inicjatyw mieszkaniowych. Wiele skorumpowanych osobistości ma tendencję do rabowania przyznanych pieniędzy dla ich dobra. Dlatego blockchain będzie śledził wszystko, aby upewnić się, że nikt nie może ukraść pieniędzy dla siebie.

Dowiedz się o różnych modelach biznesowych Blockchain, aby teraz wykorzystać tę technologię!

Rozdział-6: Enterprise Blockchain odpowiednie dla rządu

Przede wszystkim korzystanie z łańcucha bloków przedsiębiorstw w projektach rządowych jest dużą zmianą. Musisz jednak wiedzieć, do jakich rozwiązań blockchain się wybrać. W tym miejscu opowiemy o pięciu największych blockchainach korporacyjnych odpowiednich dla sektora rządowego.

 

1. Hyperledger

Hyperledger to wiodąca platforma blockchain dla przedsiębiorstw, która może być używana w wielu rodzajach aplikacji. A sektory rządowe są jednym z najważniejszych wśród nich. Ale dlaczego Hyperledger jest odpowiedni dla rządu?

Cóż, jest kilka możliwych powodów, takich jak wcześniejsza współpraca z wieloma stronami. Nie wspominając o możliwości oferowania rozwiązań opartych na łańcuchu bloków zaprojektowanych specjalnie dla różnych branż.

W każdym razie zobaczmy, co tak naprawdę Hyperledger oferuje sektorowi rządowemu.

 

Jaka jest funkcja?

 • Dozwolony system blockchain w celu ochrony prywatności w łańcuchu bloków dla systemu rządowego. Żaden uczestnik nie może wejść do sieci bez odpowiedniej identyfikacji. Co więcej, może to naprawdę zmienić sposób działania służb rządowych.
 • Wysoka skalowalność zapewni doskonałą wydajność, nawet jeśli w sieci jest więcej węzłów. W znacznym stopniu zwiększy to również wydajność.
 • Aby mieć pewność, że nikt inny nie uzyska dostępu do poufnych informacji rządowych, platforma oferuje dostęp do niezbędnych danych. Ponadto pomaga zachować poufność iz dala od złych graczy.
 • Bogate języki zapytań pomogą przedstawicielom władz lepiej zrozumieć sieć. Nie będą musieli znać języka programowania.
 • Architektura modułowa pozwoli Ci podłączyć dowolną funkcję i używać jej w blockchain w rządzie.
 • Pomiar bezpieczeństwa wrażliwych danych doda wielowarstwowy protokół bezpieczeństwa, który nie jest podatny na włamania.

 

2. Ethereum Enterprise

Ethereum Enterprise Alliance to kolejna świetna platforma blockchain dla przedsiębiorstw. Ponadto blockchain dla przedsiębiorstw jest szeroko stosowany w wielu krajach w blockchain w projektach rządowych. Ale dlaczego rządy miałyby to rozważyć?

Dobrze, EOG oferuje w jakikolwiek sposób dostosowywanie platformy do lepszych potrzeb. Kolejnym zabawnym faktem jest ogromna ilość współpracy, jaką wykonała z wieloma firmami i która przyniosła ogromny sukces.

Zobaczmy jednak, co tak naprawdę platforma może zaoferować w blockchain dla rządowych programów.

 

Jaka jest funkcja?

 • Oferuje platformę open source. Tak więc każdy rządowy instytut może z niego korzystać. Jednak nie jest to pojedynczy produkt i nikt też nie powinien o tym myśleć.
 • W każdym razie służby rządowe chcą używać blockchain w systemie rządowym; mogą zwrócić się o pomoc do Enterprise Ethereum Alliance. W rzeczywistości Sojusz realizuje za granicą wszelkie projekty oparte na Ethereum z autorytatywną postacią.
 • Wsparcie dla rozwoju przedsiębiorstw rządowych wiąże się ze wsparciem technologicznym, którego potrzebuje każdy nowy projekt. Z drugiej strony, jeśli jakakolwiek inna firma stworzyła już podobny projekt, EE upewni się, że inne strony mogą z niego skorzystać.
 • Ewolucja z istniejącej platformy publicznej stwarza większy zakres. Zazwyczaj platforma publiczna jest już zaawansowana pod każdym względem, a jeśli jakakolwiek dobra funkcja zostanie dodana do publicznej, prywatna również ją otrzyma.
 • Wykorzystanie standardów z poprzedniego wdrożenia zapewni odpowiednią analizę wartości rynkowej i wydajności w systemie blockchain for Government.

 

3. Corda

Corda ma dwie różne wersje – Corda i Corda Enterprise. W rzeczywistości przedsiębiorstwo jest głównie przystosowane do zastosowań w branżach wielofunkcyjnych. Corda Enterprise jest również open source i każda organizacja rządowa może poprosić o spersonalizowany blockchain dla platformy rządowej.

Jeśli jakikolwiek rząd chce jakości usług, zdecydowanie powinien rozważyć Cordę. Obecnie Corda jest produktem konsorcjum R3, które ma ponad 200 członków.

Nie wspominając o tym, że mają zaawansowany poziom programistów i wsparcie techniczne dla dostosowań. Jednak teraz zobaczymy, jakie możliwości ma Corda dla rządu.

 

Zdolności przedsiębiorstwa Corda

 • Blockchain Application Firewall to ważna funkcja, która tworzy potężną zaporę ogniową dla każdej firmy.
 • Promuje wyższy poziom bezpieczeństwa i przejrzystości łańcucha bloków w projektach rządowych.
 • Dozwolony system blockchain w celu ochrony prywatności w łańcuchu bloków dla systemu rządowego. Żaden uczestnik nie może wejść do sieci bez odpowiedniej identyfikacji. Co więcej, może to naprawdę zmienić sposób działania służb rządowych.
 • Oferuje schemat zarządzania dostępem z różnymi aplikacjami na platformę. Wszystkie aplikacje są w stanie sprostać różnym potrzebom rządowym.
 • Schemat monitorowania katastrof może zaalarmować władze za każdym razem, gdy pojawi się problem na platformie.
 • Wszystkie węzły mają wysoką dostępność. Co więcej, działa tak samo pod ciśnieniem, jak w przypadku mniejszej liczby węzłów.
 • Dzięki współdziałaniu sieć może mieć jednocześnie dostęp do wielu aplikacji. W rzeczywistości powoduje wykładniczy wzrost gospodarczy.

 

Sprawdź teraz nasze pełne porównanie Hyperledger Vs Corda Vs Ethereum!

4. Ripple

Marszczyć rozpoczęli swoją podróż w 2012 roku. Jednak po kilku latach zmienił nazwę na Ripple. W rzeczywistości głównym celem Ripple jest łączenie banków, korporacji, giełd aktywów i wielu innych. Nadaje się głównie do usług finansowych.

Jednak teraz, gdy wszyscy wiedzą o potencjale, jaki niesie ze sobą, inne sektory również korzystają z platformy. W rzeczywistości wiele rządów również ustawia się w kolejce, aby wykorzystać platformę w łańcuchu bloków do rządowego programu.

 

Jaka jest funkcja?

 • Blockchain dla przedsiębiorstw pomógłby w znalezieniu nowych rynków i usprawnieniu większej liczby form biznesowych. W rzeczywistości rząd musi sprostać żądaniom obywateli. W tym celu Ripple upewniłby się, że blockchain w projekcie rządowym odpowiada oczekiwaniom obywateli.
 • Ripple jest dostarczany z RippleNet, który umożliwia każdemu konsumentowi łatwe łączenie się z siecią. Tak więc prostota i łatwość użytkowania zapewni większą wydajność w dłuższej perspektywie. Co więcej, wykorzystanie pieniędzy fiducjarnych również zwiększa płynność projektu.
 • Protokoły bezpieczeństwa są jak dotąd jednymi z najlepszych w tym. Ponadto rządy potrzebują dodatkowego bezpieczeństwa, a Ripple to zapewni. W ten sposób pozbywa się również wszelkich problemów związanych z bezpieczeństwem w blockchainie dla programu rządowego.
 • Usługi rządowe muszą obsługiwać wiele płatności. Dzięki Ripple mogą znacznie uprościć proces. Ponadto śledzenie płatności i przesyłanie danych to tylko wisienka na torcie.

 

5. Kworum

Quorum to jedna z najlepszych platform blockchain dla rządu na rynku. W rzeczywistości J.P. Morgan zaprojektował sieć tak, aby wtapiała się w dowolne środowisko. Tak więc, jeśli chodzi o szybkie transakcje lub wysoką przepustowość, Kworum to zdecydowanie świetny połów.

Dlatego w blockchain dla rządowego programu Quorum może naprawdę oferować wiele lukratywnych funkcji.

 

Jaka jest funkcja?

 • Instytucja zarządzająca węzłem pomoże Ci odpowiednio zarządzać wszystkimi węzłami. Oznacza to, że jest to platforma z uprawnieniami, więc tylko autoryzowane węzły mogą wejść do sieci. Tak więc żadna osoba bez odpowiedniego upoważnienia nie może się w żaden sposób dostać.
 • Prywatne transakcje to świetna funkcja, ponieważ umożliwia dwóm węzłom prywatne transakcje. Oznacza to, że mogą używać prywatnego łańcucha do transakcji, który będzie widoczny tylko dla nich i nikogo innego na platformie.
 • Zgoda poprzez głosowanie różni się od innych algorytmów konsensusu. Quorum nie stosuje innych metod, ponieważ są one najbardziej energochłonne. Tak więc, jeśli chodzi o duży projekt rządowy, najlepiej byłoby trzymać się energooszczędnego łańcucha blokowego na platformach rządowych.
 • Wszystkie węzły mają wysoką dostępność. Co więcej, działa tak samo pod ciśnieniem, jak w przypadku mniejszej liczby węzłów.
 • Występ Quorum jest nie z tego świata. Jeśli porównasz go z innymi platformami, jest znacznie lepszy. Tak więc w przypadku każdego procesu rządowego platforma jest najlepsza.

 

Czy istnieje jakiekolwiek ryzyko w Blockchain dla projektów rządowych?

Obecnie istnieją ogromne korzyści z używania łańcucha bloków w rządzie. Jednak z korzyściami wiąże się pewne ryzyko.

Przede wszystkim problemem może być ewentualna eliminacja wielu służb rządowych. W rzeczywistości przyjęcie blockchain dla rządu zwiększa wydajność – ryzyko, takie jak utrata potencjalnych stanowisk. Ponieważ łańcuch bloków może usprawnić wiele usług, które wcześniej były wykonywane ręcznie, zmniejszyłoby to zapotrzebowanie na siłę roboczą.

W rezultacie ludzie mogą stracić pracę. Jednak blockchain tworzy również inny rodzaj sektorów pracy.

Po drugie, to nie jest bardziej ryzykowne, ale nieco niepokojące. Rząd zawsze ma do czynienia z poufnymi informacjami. Tak, blockchain dla rządu zapewnia większe bezpieczeństwo. Jednak wiele rządów wciąż nie jest pewnych, czy to wystarczy, czy nie. Ponadto wiadomości o hackach kryptowalut w żaden sposób nie zwiększają ich zaufania.

Wreszcie, w dzisiejszym świecie rządy działają w starszych sieciach. To rozległy poziom sieci, a zmiana całej sieci byłaby trudnym problemem. Nie wspominając o kosztach, jakich wymagałaby zmiana każdego sektora. Dlatego najlepszym podejściem byłaby zmiana jednego sektora na raz.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wyzwaniach związanych z wdrażaniem blockchain, zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat.

 

Rozdział-7: Zakończenie

Mimo że struktury polityczne lub rządowe pozostają scentralizowane, nadal istnieje wiele możliwości dodania decentralizacji do tego zestawu. Technologia Blockchain może pomóc to usprawnić. Z powodu braku skuteczności rządu obywatele tracą wiarę.

To z kolei szkodzi relacjom rząd-obywatel. Ale z pomocą blockchain dla rządowego programu rząd może przywrócić utracone zaufanie.

Nie tylko to, ale inne korzyści, takie jak zwiększona wydajność, wzrost gospodarczy i przejrzystość, pomogą każdemu rządowi doprowadzić kraj do bardziej zdigitalizowanej wersji.

Obecnie możemy tylko spekulować, co potrafi blockchain i jakie zmiany już przyniósł. Musielibyśmy jednak poczekać, aby zobaczyć, czy naprawdę zaoferuje to, co obiecał, gdy nastąpi adaptacja na dużą skalę.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me