Blockchain Security: Premium Protection for Enterprises

Wraz z rosnącą liczbą cyberataków każdego roku, wiele osób rozważa teraz pełną ochronę za pomocą technologii blockchain. Cóż, technologia blockchain kwitnie od dawna i jest już popularna w wielu sektorach.

Zaczynając od zarządzania łańcuchem dostaw, opieki zdrowotnej, finansów, energii, IoT i wielu innych, teraz zaczyna również rozprzestrzeniać się na sferę bezpieczeństwa.

Jednak wielu z was jest dość sceptycznych co do całej koncepcji bezpieczeństwa łańcucha bloków i tego, czy jest on w stanie obsłużyć obciążenie.

Aby pomóc Ci dowiedzieć się, czy powinieneś rozważyć bezpieczeństwo blockchain w swojej organizacji, gromadzimy wszystkie niezbędne informacje na temat cyberbezpieczeństwa. Więc dzisiaj opowiem o wszystkim, co trzeba wiedzieć o cyberbezpieczeństwie blockchain.

Contents

Spis treści

Rozdział 1: Co to jest cyberbezpieczeństwo?

Cyberbezpieczeństwo to sposób na ochronę komputerów, urządzeń mobilnych, serwerów, danych, sieci i systemów elektronicznych przed złośliwymi atakami. Niektórzy z was mogą znać to jako elektroniczne bezpieczeństwo informacji lub bezpieczeństwo technologii informacyjnej.

Termin ten można zastosować w wielu kategoriach, takich jak biznes do komputerów przenośnych. Jednak głównie są one podzielone na sześć typów kategorii. W każdym przypadku bezpieczeństwo jest kluczowe.

 • Bezpieczeństwo sieci:

Jest to głównie praktyka polegająca na zabezpieczaniu wszelkiego rodzaju sieci komputerowych lub serwerów przed intruzami. Ponadto mogą to być oportunistyczne złośliwe oprogramowanie lub wszelkiego rodzaju ukierunkowane ataki.

 • Bezpieczeństwo informacji:

Ten rodzaj cyberbezpieczeństwa chroni prywatność lub dane lub integralność wszelkiego rodzaju przechowywanych informacji lub wszystkiego, co jest przesyłane.


 • Bezpieczeństwo aplikacji:

Są to głównie protokoły bezpieczeństwa, które chronią urządzenia lub programy przed złośliwym oprogramowaniem. W rzeczywistości zagrożone urządzenie lub aplikacja może oferować dostęp do informacji, które miały chronić.

Ponadto pomyślny proces bezpieczeństwa rozpocznie się w fazie aplikacji, zanim aplikacja będzie mogła wpłynąć na urządzenia.

 • Bezpieczeństwo operacyjne:

Głównie ten rodzaj zabezpieczeń obsługuje wszystkie decyzje lub procesy potrzebne do ochrony wszystkich zasobów danych. Ponadto jest to termin ogólny, ponieważ wiele procesów należy do tej kategorii. W rzeczywistości poziomy uprawnień lub reguły ograniczania dostępu użytkowników podlegają tutaj.

Co więcej, ustalenie, gdzie i jak informacje będą przechowywane, również stanowi dużą część tej sprawy.

 • Bezpieczeństwo biznesowe:

To jedna z głównych procedur bezpieczeństwa. W rzeczywistości bezpieczeństwo biznesowe wymagałoby połączenia wszystkich kategorii cyberbezpieczeństwa. Mogą jednak wymagać na dużą skalę. Ponadto firma musi utrzymywać usługę zapory ogniowej, gdy ma minimalne zasoby lub zasoby. W związku z tym wiele protokołów bezpieczeństwa jest zaprojektowanych tak, aby zużywały mniej zasobów, ale oferowały więcej wyników.

 • Odzyskiwanie po awarii:

To niezbędna część każdego protokołu cyberbezpieczeństwa. Każda organizacja lub osoba musiałaby ponosić odpowiedzialność za każdy incydent lub utratę danych. Co więcej, to bardziej przypomina plan awaryjny, jeśli w jakiś sposób zabezpieczenia nie zdołały powstrzymać ataku.

 • Edukacja użytkowników końcowych:

Wreszcie edukacja użytkowników końcowych pomogłaby wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwom lepiej zrozumieć najbardziej nieprzewidywalny czynnik – ludzi. Zwykle błędy ludzkie powodują awarię większości systemu bezpieczeństwa, ponieważ dzieje się to od wewnątrz.

W rzeczywistości większość pracowników nie wie, jak odróżnić programy, których dotyczy problem, lub które wiadomości e-mail zawierają wirusy. Dlatego edukacja użytkowników końcowych jest naprawdę ważna, jeśli chodzi o pełne bezpieczeństwo organizacji. W ten sposób ludzie są zabezpieczeni zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz.

Czy naprawdę potrzebujesz bezpieczeństwa cybernetycznego??

Zanim zadasz to pytanie, musisz wiedzieć, że cyberbezpieczeństwo jest ogromnym zagrożeniem w 2019 roku ze względu na wzrost wykorzystania technologii. Im bardziej na nim polegasz, tym bardziej musisz brać pod uwagę jego bezpieczeństwo.

W rzeczywistości wielu wydaje się myśleć, że nie jest to aż tak konieczne, albo że mogą spędzać dzień bez żadnego zabezpieczenia.

Jednak to nie jest prawda. W samych Stanach Zjednoczonych średni koszt cyberprzestępczości dla organizacji wynosi 13 milionów dolarów. Nie tylko to, ale szacuje się, że roczne szkody sięgną 6 milionów dolarów do 2021 roku!

Tak! To ogromna kwota i najwyższy czas, by organizacje zaczęły bardziej dbać o konsensy związane z cyberprzestępczością. Dlatego National Institute of Standards and Technology uważa, że ​​w celu zwalczania wszystkich problemów i rozpoznawania złośliwego kodu przez cały czas najlepiej jest mieć sieci monitorujące..

Każde cyberbezpieczeństwo przeciwdziała trzem rodzajom zagrożeń –

 • Cyberprzestępczość, w tym grupa lub pojedyncza osoba, której celem jest zakłócenie systemu lub osiągnięcie korzyści finansowych.
 • Cyberataki ze względu na zysk polityczny lub jakąś motywację polityczną. Co więcej, dotyczy to głównie zbierania informacji.
 • Terror cybernetyczny wykorzystujący urządzenia elektroniczne do wywoływania pewnego rodzaju strachu lub paniki.

Stworzone dla wszystkich

W rzeczywistości cyberzagrożenia wpłyną na każdą branżę, niezależnie od jej wielkości. Jednak największe nazwiska mają najwięcej celów ze wszystkich. Co więcej, nie ogranicza się tylko do jednej branży. W rzeczywistości wiele branż, takich jak rząd, finanse, produkcja, opieka zdrowotna, łańcuch dostaw, IoT i wiele innych, skarżyło się na cyberprzestępczość.

Niektóre z nich są bardziej preferowane, ponieważ mogą gromadzić finanse lub wykorzystywać dane do szantażowania ludzi. W innych przypadkach ich celem są głównie firmy, które zwykle znajdują się w systemie sieciowym, aby wydobywać dane klientów.

Jednak problem polega na tym, że w dzisiejszym świecie nie możesz być poza siecią ani poza siecią. Dlatego ochrona danych będzie trudniejsza.

Rozdział-2: Różne rodzaje zagrożeń cyberbezpieczeństwa

cyberbezpieczeństwo blockchain

 • Naruszenie danych

Do roku 2019 wiele organizacji jest bardziej niż chętnych do korzystania z przechowywania danych w chmurze jako przestrzeni do przechowywania informacji. Dlatego wielu rezygnuje ze starych tradycyjnych metod przechowywania wszystkich informacji i przechodzi na bardziej bezpieczne platformy.

Chociaż mogą wydawać się naprawdę bezpieczne, nie są całkiem bezpieczne, jak mogłoby się wydawać. Problemy, takie jak tworzenie kopii zapasowych danych w trybie offline w trybie offline, są przeciwieństwem większej liczby problemów. W rzeczywistości maszyna wirtualna w sieci może uzyskać dostęp do Twoich plików, nawet jeśli jest offline.

W ten sposób może przechwycić klucze, co powoduje wyciek informacji. Ale dlaczego tak się dzieje? Cóż, zwykle w tym samym środowisku wiele aplikacji działa razem. W rezultacie mogą bez żadnych problemów uzyskać dostęp do swojej bazy danych.

Jedynym lekarstwem na ten problem jest bardzo selektywny wybór dostawcy chmury. Jednak nadal może nie zagwarantować 100% bezpieczeństwa przed naruszeniem danych.

 • Niezabezpieczony interfejs użytkownika aplikacji

Może już korzystasz z dostawcy usług w chmurze. Jednak nie tylko ty będziesz korzystał z interfejsu, prawda? Cóż, to tworzy lukę w zabezpieczeniach. W rzeczywistości bezpieczeństwo każdego konkretnego interfejsu pozostawałoby wyłącznie po stronie dostawcy chmury.

Jak więc dochodzi do naruszenia przez interfejs użytkownika aplikacji? Zazwyczaj brak ścisłych zabezpieczeń jest zwykle wynikiem procesu uwierzytelniania i szyfrowania. Dlatego interfejs uwierzytelniania nie jest wystarczająco chroniony, aby powstrzymać hakerów!

W rzeczywistości wiele organizacji nie wydaje się wnikać w to, co oferuje im ich dostawca usług w chmurze. Dzieje się tak często i płacą cenę cyberatakami.

 • Nadużycie chmury

Chmury są bardzo nadużywane, jeśli chodzi o rejestrację po raz pierwszy. Pozwól mi wyjaśnić. Załóżmy, że chcesz uzyskać jedną z ich infrastruktur jako ofertę usług, a w tym celu musisz się zarejestrować i podać informacje o karcie kredytowej.

Po zarejestrowaniu się po kilku dniach zaczniesz otrzymywać wiadomości spamowe i inne złośliwe ataki. Co więcej, widzisz nawet, że Twoja karta kredytowa otrzymuje rachunki za usługi, z których nigdy nawet nie korzystałeś. To jest praktycznie powszechna scena.

Nie mówię, że każdy dostawca usług w chmurze jest taki sam ani że dostawcy są w tym zaangażowani. Jednak brak bezpieczeństwa w procesie rejestracji prowadzi głównie do tych problemów. Niestety, dostawcy usług nie są wyposażeni w świetną aplikację zabezpieczającą, która w pełni kontroluje proces rejestracji.

W rezultacie wiele nadużyć środowiska chmury.

 • Atak złośliwego oprogramowania

Ataki złośliwego oprogramowania to kolejne zagrożenia cyberbezpieczeństwa w 2019 r., Na które musisz mieć oko. W rzeczywistości atak złośliwego oprogramowania zwykle odnosi się do działań złośliwego oprogramowania, które wykonują bez wiedzy właściciela.

Ponadto istnieje wiele rodzajów ataków złośliwego oprogramowania, a większość z nich pochodzi z dowolnego wolnego oprogramowania lub plików. Ponadto posiadanie systemu zabezpieczeń internetowych z datą wsteczną może prowadzić do ataków złośliwego oprogramowania.

Jeśli złośliwe oprogramowanie w jakiś sposób dostanie się do sieci organizacji przez jeden z komputerów, może spowodować ogromne spustoszenie.

 • Bezplikowe złośliwe oprogramowanie

Są to głównie rodzaje złośliwego oprogramowania, które nie wydają się istnieć jako pliki. Co więcej, bezplikowe złośliwe oprogramowanie jest bardziej niebezpieczne niż zwykłe, ponieważ nie można wykryć, czym jest dany program lub plik.

Nie możesz go znaleźć w swoim systemie. W rzeczywistości zajmują miejsce w pamięci RAM i działają w tle. Są one jednak widoczne, gdy atakujący je aktywują, a to zaczyna przekazywać informacje stronie trzeciej.

Wielu hakerów używa tego systemu do umieszczania złośliwego oprogramowania w sieci banku za pomocą bankomatu. Tak więc, gdy złośliwe oprogramowanie dostanie się do systemu, aktywują program i uzyskują nad nim całkowitą kontrolę. Ponadto w innych przypadkach mogą również używać tego typu złośliwego oprogramowania do usuwania różnych rodzajów złośliwego oprogramowania.

W rzeczywistości są one naprawdę trudne do wykrycia, nawet przy użyciu oprogramowania zabezpieczającego w Internecie.

 • Crypto-Malware

Cóż, wraz z rozwojem kryptowalut w ostatnich latach wielu hakerów używa teraz tej nowej metody hakowania. Dlatego przy pomocy złośliwego oprogramowania kryptograficznego haker może teraz uzyskać dostęp do mocy obliczeniowej zainfekowanej osoby. Ponadto używają go do wydobywania kryptowalut.

Tak więc, gdy tylko zainfekowana przeglądarka przejdzie do trybu online, haker automatycznie uzyska do niej dostęp i użyje jej do wydobywania kryptowalut. Jednak nie jest to bezpośrednio szkodliwe ani w żaden sposób nie rani. Ale zakłóca moc obliczeniową komputera i spowalnia go.

Zobaczysz nadmierny czas wczytywania i niską wydajność znikąd. Po krótkim czasie komputer ostatecznie się zepsuje z powodu nadmiernego wydobywania.

 • Zagrożenia dnia zerowego

Oczywiście już wiesz, że całe oprogramowanie nie jest aż tak doskonałe. W rzeczywistości większość programów zaczyna się od luk w zabezpieczeniach znanych jako luki w zabezpieczeniach. Co więcej, te luki są w dużym stopniu wykorzystywane przez hakerów. Tak więc, gdy hakerzy odkryją lukę i wykorzystają ją, zanim programiści będą mogli naprawić problem, jest zagrożeniem zero-day.

Tak więc, nawet jeśli Twój program był legalny lub pochodził od dobrych programistów, może istnieć szansa, że ​​haker wykorzysta luki i dostarczy inne złośliwe oprogramowanie przy użyciu tego. Wyobraź sobie, że jeden z pracodawców otworzył plik i uruchomił oprogramowanie ransomware w systemie.

Czy możesz sobie wyobrazić, jakie byłyby straty?

 • Utrata danych

Utrata danych może nastąpić z dowolnego powodu. Jednak cyberataki mają najwyższy priorytet na tej liście. Każdego dnia wiele organizacji spotyka się z usunięciem i zmianą swoich danych bez odpowiedniego upoważnienia. Co więcej, przyczyną tego może być zawodny magazyn.

Ma to jednak poważne konsekwencje dla organizacji. Utrata danych oznaczałaby ogromną komplikację i zakłócenia dla linii biznesowej. Ponadto może zepsuć reputację Twojej marki; możesz stracić klientów i stracić finanse.

Tutaj, przez cyberatak mam na myśli również z wnętrza obiektu. Jeśli nie masz odpowiedniej metody ochrony lub wykrywania, prawdopodobnie wpłynie to na Ciebie.

 • Hakerstwo

Hakowanie jest znane od pokoleń, a teraz jest poważnym problemem dla organizacji. Nie potrafię powiedzieć, kiedy ten trend naprawdę się zmieni; Jednak to nie nastąpi w najbliższym czasie, to na pewno.

Dzięki niezawodności technologii hakerzy mogą teraz wykorzystać słabe punkty, aby dostać się do systemu. W rzeczywistości włamanie ma miejsce głównie z powodu udostępniania poświadczeń lub złych procedur ochrony hasłem. Ponadto wiele osób pracujących w organizacjach nie wie, aby nie udostępniać swoich danych uwierzytelniających portalom internetowym.

Dlatego też, gdy haker dostanie się do sieci pracownika, uzyskuje również dostęp do sieci wewnętrznej. W ten sposób dając mu jackpota.

 • Hasła jednoskładnikowe

Najwyraźniej hasła jednoskładnikowe nie wystarczą teraz, aby zabezpieczyć wszystkie Twoje informacje. W rzeczywistości niezwykle łatwo się do nich włamać. Dzięki temu haker ma łatwy dostęp do danych. Aby poradzić sobie z tą sytuacją, pomocne może być użycie procesu uwierzytelniania wieloskładnikowego. Jednak to wciąż może nie wystarczyć.

 • Inside Man

Wszystkie organizacje stoją nie tylko w obliczu zagrożeń z zewnątrz, ale także zagrożeń wewnętrznych. Słabym punktem są przede wszystkim pracownicy w każdej organizacji. Ponadto byli pracownicy mogą również spowodować poważne szkody w każdej organizacji.

Zwykle pracownicy nie mają odpowiedniej wiedzy, aby dostrzec luki lub je naprawić, nawet jeśli coś wymyślą. W rzeczywistości wiele osób nie potrafi nawet odróżnić zwykłego e-maila od e-maila zawierającego złośliwe oprogramowanie. Aby sobie z tym poradzić, wielu szkoli pracowników, a nawet monitoruje ich działania online.

Jednak ze względu na brak odpowiedniego kanału monitorowania nadal stanowi zagrożenie dla każdej organizacji.

 • Stegware

Głównie są to rodzaje złośliwego oprogramowania, które rozszerzają inne skutki złośliwego oprogramowania. W jaki sposób? Cóż, hakerzy zwykle używają steganografii do ukrywania uszkodzonego pliku w innym pliku, takim jak wideo, obraz lub wiadomość. Może więc znajdować się na twoich oczach i nigdy nie przypuszczasz, że jest zainfekowany złośliwym oprogramowaniem.

Zazwyczaj cyberprzestępcy z dużymi umiejętnościami programistycznymi mogą w rzeczywistości stworzyć własne oprogramowanie stegware. Jednak ze względu na ciemną sieć wielu hakerów oferuje zestawy do tworzenia własnego oprogramowania stegware, więc teraz nawet hakerzy amatorzy mogą to zrobić.

Dlatego wiele osób pada ofiarą i nie może nawet dowiedzieć się, który plik jest zagrożony, ponieważ są one ukryte za legalnym.

 • Luki w Internecie rzeczy (IoT)

W ciągu ostatnich kilku lat intensywnie korzystaliśmy z internetu rzeczy i w przyszłości będzie on również modniejszy. Obecnie większość urządzeń jest połączona z Internetem rzeczy. Stwarza to jednak pewne słabe punkty w systemie bezpieczeństwa.

Chociaż są one naprawdę przydatne, wiele osób jest bardzo zaniepokojonych ich użyciem. W rzeczywistości większość urządzeń wykorzystujących Internet rzeczy wiąże się z własnymi problemami z bezpieczeństwem. Co więcej, sama architektura ma wiele wad i słabych punktów.

Dlatego internet rzeczy również potrzebuje bezpiecznego środowiska bez luk, aby oferować wszystkie funkcje.

 • Shadow IT Systems

Systemy te to głównie oprogramowanie IT, które tak naprawdę nie współpracuje z wewnętrzną siecią IT organizacji. Ponieważ nie są obsługiwane, tworzy lukę w komunikacji lub wyłącza niektóre funkcje. Co więcej, jest najbardziej widoczny w firmach, które zwykle nie sprawdzają żadnego nowego systemu przed jego wdrożeniem.

Tak więc, gdy utrata danych ma miejsce w jednym z programów IT, nie zwraca się na to tak dużej uwagi, a organizacjom brakuje ich kopii zapasowych.

Ponadto, dzięki nieobsługiwanym funkcjom, nikt nie może powiedzieć, kto uzyska do niego dostęp, a kto nie. Jest więc doskonałą opcją dla każdego do nadużyć. W wielu przypadkach większość organizacji nie sprawdza przeszłości przed uzyskaniem zasobów IT od dostawców. W ten sposób tworzy się więcej luk.

 • Email phishingowy

Wiadomości phishingowe to wiadomości e-mail zawierające pewnego rodzaju konia trojańskiego lub oprogramowanie wymuszające okup. Zwykle wyglądają jak zwykłe e-maile z kilkoma elementami wyróżniającymi. Tak więc, gdy ktoś z firmy otwiera tę wiadomość, koń trojański dostaje się do systemu i powoduje spustoszenie.

Tego typu e-maile rozpoczynają atak zaraz po dostaniu się do systemu. Nie ma więc czasu oczekiwania ani sposobu, aby się go pozbyć.

Według niedawnej ankiety ponad 97% ludzi nie potrafi odróżnić e-maila phishingowego od zwykłego e-maila. Z tego powodu środek zapobiegawczy jest niezwykle potrzebny.

 • Wielorybnictwo

Jest to forma ataku biznesowego, w którym cyberprzestępca udaje się przekonać swoje cele, że są legalne. W ostatnich latach wielorybnictwo staje się największym zagrożeniem ze wszystkich. Ponadto napastnicy ci na pierwszym etapie uznają zaufanie, a później, gdy uzyskają dostęp, wykorzystują dane.

W latach 2016-2018 straty spowodowane wielorybami wzrosły o prawie 136%. A ponieważ jest to inny rodzaj podejścia hakerskiego, żaden internetowy program do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem nie może Ci pomóc.

 • Zasady dotyczące własnego urządzenia (BYOD)

Obecnie wiele organizacji zachęca swoich pracowników do używania ich urządzeń osobistych w środowisku pracy. Co więcej, zwiększa również produktywność i elastyczność. W rzeczywistości może się to wydawać świetną polityką, ale stwarza ogromne zagrożenie dla firm.

Na przykład, bez względu na to, ile masz aktywnych protokołów bezpieczeństwa, urządzenie pracownika, którego dotyczy problem, może łatwo naruszyć Twoje bezpieczeństwo. Nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, czy dotyczy to urządzenia pracownika, czy też nie ma możliwości zapewnienia bezpieczeństwa również w ich domach.

Ponadto urządzenia osobiste są łatwe do zhakowania niż sieci organizacyjne. Jeśli więc haker przejmie urządzenie pracownika, może błyskawicznie dotrzeć do zapory sieciowej Twojej organizacji. W ten sposób zwiększa się ogólne ryzyko cyberzagrożeń.

 • DDOS

Rozproszony atak typu „odmowa usługi” lub atak DDOS to rodzaj ataku, który zalewa sieć organizacji ruchem i ostatecznie ją wyłącza. Co więcej, zdarzają się ataki z wielu źródeł, które mogą sięgać nawet tysięcy. W ten sposób utrudnia śledzenie dokładnej lokalizacji ataku.

Dlatego nie można powstrzymać ataku poprzez proste zablokowanie określonego adresu IP. W rezultacie sieć zostaje zamknięta, przez co wszystkie zasoby stają się niedostępne zarówno dla konsumenta, jak i dla organizacji. Szczerze mówiąc, nie ma konkretnego powodu, dla którego hakerzy robią to głównie.

Może to jednak wynikać ze szkodzenia marce organizacji lub po prostu przypisywania sobie zasług za zniszczenie sieci dużej organizacji. Nie trzeba dodawać, że głównym celem DDOS jest organizacja o wysokim profilu.

Rozdział-3: Czy Blockchain może naprawić cyberbezpieczeństwo?

Tradycyjne rozwiązania bezpieczeństwa nie są w stanie poradzić sobie z cyberatakami na coraz większą liczbę złożonych i współpracujących maszyn. Jednak bezpieczeństwo blockchain może naprawdę pomóc w kompleksowym rozwiązaniu problemów.

Jak widać, sektor cyberbezpieczeństwa jest pełen problemów. I mniej więcej delikatne rozwiązanie cybernetyczne nie jest w stanie poradzić sobie z różnymi rodzajami zagrożeń. Dlatego blockchain może być obecnie najbardziej obiecującym rozwiązaniem.

To znaczy, pomyśl o tym. Minęło trochę czasu, odkąd ta technologia została wprowadzona jako pierwsza. Mimo że po latach nadal stwarzał wiele niedociągnięć, teraz kwitnie, by być świetnym rozwiązaniem.

Ponadto działa już w wielu organizacjach z różnych branż, takich jak opieka zdrowotna, administracja, łańcuch dostaw, energia itp.

Tak więc, jako technologia zapory ogniowej, oferuje wiele protokołów bezpieczeństwa. Ponadto zdobyli wiele pochwał od wszystkich branż, w których jest to używane. Dzięki temu może z łatwością odpierać ataki cybernetyczne.

Technologia Blockchain to technologia rozproszonej księgi, która wykorzystuje węzły do ​​tworzenia koncepcji decentralizacji. Co więcej, wykorzystuje również formę wzajemnego konsensusu w celu ochrony danych. Na przykład, jeśli jakikolwiek haker próbował zhakować niektóre węzły w sieci, inne węzły mogą z łatwością skorzystać z procesu konsensusu, aby wykryć, kto jest złym graczem..

Ponadto mogą użyć tej metody do zablokowania zagrożonych węzłów i uratowania całej sieci. Co więcej, możesz zobaczyć, że zabezpieczenia blockchain faktycznie wykorzystują kilka systemów siły, aby oferować głównie redundancję i ponowną publikację.

Ale co to oznacza?

Pod wieloma względami może to oznaczać, że hakerzy mogą zniszczyć kilka żołnierzy, ale nie mogą zniszczyć całej armii bezpieczeństwa Blockchain. Jak widać przez wojska, mam na myśli kilka węzłów, a przez wojsko – wszystkie węzły w sieci.

Tak więc, przy jednoczesnym zabezpieczeniu łańcucha bloków, żadna operacja przemysłowa ani przechowywanie informacji nie są zależne wyłącznie od jednego, podatnego na ataki systemu. W rzeczywistości blockchain i cyberbezpieczeństwo pomagają mu stać się bardziej skalowalnym i rewolucyjnym.

Co więcej, oznacza to, że większość polityk bezpieczeństwa, takich jak kontrola przepływu lub rotacyjne hasła, byłaby kontrolowana w bardziej zróżnicowany sposób. Co więcej, tylko upoważnione osoby mogą uzyskać dostęp do określonych kontroli. Możesz spróbować przeprowadzić replikację centralną, a następnie powoli przenieść ją na inne pola.

Co więcej, te kontrole byłyby używane jako zabezpieczone przed manipulacją i przez wszystkie węzły w sieci blockchain i cyberbezpieczeństwa.

Dlatego, jak widać, tworzy samoochronną zaporę ogniową. W związku z tym nie ma żadnego pojedynczego punktu awarii. Ponadto nie byłoby nieautoryzowanego dostępu do sieci ani przypadkowych zmian w zabezpieczonej sieci blockchain.

Tak więc, jeśli nie masz pewności, czy bezpieczeństwo blockchain może być rozwiązaniem, z pewnością mogę powiedzieć, że z całą pewnością tak. Jednak wiele osób nie wie, jakiego rodzaju rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa blockchain potrzebują, ponieważ samo cyberbezpieczeństwo ma różne typy.

Tak więc, zanim wybiorą rozwiązanie, organizacje muszą dokładnie wiedzieć, jakie rodzaje przypadków użycia ma bezpieczeństwo blockchain.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Blockchain? Sprawdź prezentację Blockchain już teraz!

Rozdział-4: Bezpieczeństwo Blockchain: możliwe przypadki użycia

bezpieczeństwo blockchain

Kiedy spojrzysz na statystyki cyberataków, zdasz sobie sprawę, jak naprawdę ewoluują protokoły bezpieczeństwa. Co więcej, zdasz sobie również sprawę, jak systemy cyberataków stają się coraz trudniejsze w obsłudze dla typowych protokołów bezpieczeństwa.

Od początku 2016 roku każdego dnia przestępcy przeprowadzali 4000 ataków. Co więcej, bez względu na to, co zrobili ludzie, stało się bardzo jasne, że eskalacja przekroczyła ataki z 2015 roku o 300%. Nawet w 2015 r. Ataków było blisko 1000 dziennie; jednak potroił się w 2016 roku.

Niektóre z głównych włamań miały miejsce również w 2016 roku, kiedy to 57 milionów kont kierowców i użytkowników zostało przejętych w Uber. Co więcej, w tym samym roku włamano się na 412 milionów kont użytkowników Friend Finder.

Więc widzisz, że teraz stawka jest wysoka i żadna branża nie jest nawet bezpieczna przed atakami. W rzeczywistości hakerzy nieustannie szukają nowych celów do skorumpowania. Dlatego nawet jeśli byłeś bezpieczny w ciągu ostatnich kilku lat, nie ma pewności, czy Twoja firma będzie również bezpieczna w przyszłości.

Jednak może nie istnieć metoda, która zapewnia 100% gwarancję. Mimo to bezpieczeństwo blockchain jest znacznie lepsze niż tradycyjne. Jak powiedziałem wcześniej, bezpieczeństwo blockchain może naprawdę złagodzić to dla Ciebie.

Ponadto biorąc pod uwagę, że blockchain i sieć bezpieczeństwa mogą uniemożliwić hakerom wydobycie poufnych informacji, powiem, że jest to niezła technologia do wypróbowania.

Jednak możesz nie być tak dobrze zaznajomiony z prawdopodobnymi przypadkami użycia cyberbezpieczeństwa blockchain, które może przynieść na stół. Więc teraz zagłębię się trochę głębiej w to spektrum.

Sprawdź teraz nasz przewodnik dotyczący Blockchain for Trade Finance!

 • Weryfikacja aktualizacji lub pobrań oprogramowania

Wszelkiego rodzaju konie trojańskie, robaki i wirusy mogą łatwo dostać się do komputerów w różnych formach. Przez większość czasu są one nawet niezwykle trudne do wykrycia. Na początku 2016 roku powstało ponad 127 milionów różnych typów złośliwego oprogramowania. Szczerze mówiąc, bardzo trudno je zidentyfikować bez wprawnego oka.

W rzeczywistości wiele razy pojawia się w formie aktualizacji oprogramowania lub fałszywej opcji pobierania oprogramowania. Chcesz czegoś bardziej zniechęcającego? Każdego dnia instytut AV-TEST rejestruje 350 000 nowych typów programów jako złośliwe oprogramowanie. Co więcej, Mac OS, który wydawał się tak nietykalny, jest teraz celem złośliwego oprogramowania.

W rzeczywistości, tylko do zainfekowania Maca, istnieje 49 000 złośliwego oprogramowania, a wszystkie z nich zostały stworzone w 2018 roku. Co więcej, wszyscy ci oszuści są tak ekspertami w ukrywaniu swoich aplikacji i oprogramowania na widoku, że typowe protokoły antywirusowe nie mogą się wydawać aby je znaleźć w jakikolwiek sposób.

A zamiast ciebie zabierają do domu wszystkie dochody, które zarobiłeś dzięki ciężkiej pracy. To nie wydaje się sprawiedliwe, prawda??

Dlatego konieczne jest teraz skorzystanie z przypadków użycia cyberbezpieczeństwa opartego na łańcuchu bloków. Co więcej, rozwiązania zabezpieczające blockchain są w stanie nie tylko określić, które oprogramowanie jest legalne, a które nie. Ale blockchain może również poinformować Cię, jeśli pojawi się jakakolwiek złośliwa aktualizacja.

Jak oni to robią? Cóż, w technologii blockchain cyberbezpieczeństwa możesz porównać funkcje skrótu zarówno programistów, jak i tego, który zamierzasz pobrać. Po porównaniu tych dwóch, możesz naprawdę sprawdzić, czy jest to legalne, czy nie, na platformie blockchain i bezpieczeństwa.

W ten sposób drastycznie pozbywa się jednego bólu głowy z Twojej listy.

Dowiedz się więcej o historii Blockchain teraz!

 • Zatrzymywanie ataków typu DDoS (Distributed Denial-Of-Service)

Rozproszony atak typu „odmowa usługi” lub atak DDOS to rodzaj ataku, który zalewa sieć organizacji ruchem i ostatecznie ją wyłącza. Co więcej, zdarzają się ataki z wielu źródeł, które mogą sięgać nawet tysięcy. W ten sposób utrudnia śledzenie dokładnej lokalizacji ataku.

Zazwyczaj te ataki tak naprawdę nie przynoszą niczego takiego, jak zatrzymanie systemu za jakiekolwiek pieniądze lub uzyskanie danych osobowych. To bardziej jak ubieganie się o kredyt i niszczenie firmy bez dosłownie żadnego powodu.

Ponadto nowy typ oprogramowania DDoS również utrudnia obsługę. W rzeczywistości te ukrywają się i grają martwe, dopóki system nie zostanie ponownie uruchomiony. Co więcej, może wielokrotnie przeprowadzać atak. Nie możesz jednak dowiedzieć się, gdzie jest źródło.

W związku z tym zarządzanie wszystkimi problemami lub konsekwentne prowadzenie działalności staje się coraz trudniejsze.

Używanie go do zatrzymywania ataków DDoS to kolejny przypadek użycia cyberbezpieczeństwa w łańcuchu bloków. Ale jak naprawdę zrobią to rozwiązania zabezpieczające blockchain? Cóż, przede wszystkim musi istnieć zespół zapasowy do ratowania sieci, gdy znajdzie się pod ostrzałem.

Zwykle z powodu zwiększonego natężenia ruchu wiele sieci organizacji zostaje zamkniętych. Ale kiedy sieć firmy jest atakowana, łańcuch bloków i sieć bezpieczeństwa i aktywuje dodatkowe rozproszone węzły, aby zapewnić większą przepustowość.

Tak więc, gdy przepustowość zostanie zużyta, zostanie wprowadzony większy przydział przepustowości. Ostatecznie wygrywa technologia blockchain bezpieczeństwa cybernetycznego. Ale możesz użyć tylko tej metody zwiększania sieci za pomocą bezpieczeństwa blockchain i nic więcej.

W rezultacie hakerzy nie będą mogli w najbliższym czasie zamknąć Twojej organizacji.

 • Oferuj tożsamości cyfrowe lub biometryczne

Większość haseł używanych w Internecie otrzymywałaby „słaby” tag i tylko czekała na włamanie.

Najwyraźniej hasła jednoskładnikowe nie wystarczą teraz, aby zabezpieczyć wszystkie Twoje informacje. W rzeczywistości są one niezwykle łatwe do włamania. Dzięki temu haker ma łatwy dostęp do danych. Aby poradzić sobie z tą sytuacją, pomocne może być użycie procesu uwierzytelniania wieloskładnikowego. Jednak to wciąż może nie wystarczyć.

Czy wiesz, że według Facebooka ponad 600 000 kont użytkowników jest codziennie atakowanych tylko z powodu przewidywalnych haseł? To dużo liczb! Jest to również zagrożenie dla Ciebie, jeśli uwierzytelnianie sieciowe Twojej organizacji również opiera się na hasłach.

W rzeczywistości musisz często zmieniać hasła, aby bezpiecznie konkurować. Prowadzi to jednak do bardziej skomplikowanych haseł, których nie możemy śledzić. Co więcej, większość ludzi nie zmienia swoich haseł z powodu nadmiernych kłopotów. Jeśli jednak będziesz długo przechowywać to samo hasło, stanie się ono przewidywalne.

Aby pomóc Ci w tym zakresie, znajdziesz tutaj przykłady użycia związane z cyberbezpieczeństwem blockchain. Nie tylko zabezpieczenia łańcucha bloków są w stanie zabezpieczyć Twoje hasła, ale mogą naprawdę zmienić sposób, w jaki ludzie dostają się do dowolnego systemu.

Dzięki technologii blockchain bezpieczeństwa cybernetycznego, zamiast haseł, otrzymasz tożsamość cyfrową lub biometryczną.

W rzeczywistości tożsamości cyfrowe lub biometryczne są znacznie bezpieczniejsze niż hasła. Tak więc bez Twojego klucza biometrycznego żadna inna osoba nie może naprawdę dostać się do Twoich osobistych dokumentów w łańcuchu bloków i sieci bezpieczeństwa.

Co więcej, rozwiązania zabezpieczające blockchain są nie tylko bezpieczniejsze, ale także łatwiej z nich korzystać. Obecnie wiele firm oferuje to rozwiązanie również dla przedsiębiorstw.

Sprawdź naszą podstawową prezentację Blockchain, aby dowiedzieć się więcej o Blockchain!

 • Zatrzymywanie naruszeń bezpieczeństwa w systemach zautomatyzowanych

Rozwój technologii autonomicznych otwiera przed ludźmi i organizacjami nowe wyżyny. Jednak otworzyło to również więcej luk dla hakerów. W rzeczywistości wyluzowany charakter organizacji lub brak odpowiednich środków bezpieczeństwa sprawia, że ​​systemy autonomiczne są bardziej wrażliwe niż kiedykolwiek.

Hakowanie jest znane od pokoleń, a teraz jest poważnym problemem dla organizacji. Nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, czy trend kiedykolwiek się zmieni, czy nie. Ale można śmiało powiedzieć, że nie nastąpi to w najbliższym czasie.

Dzięki niezawodności zautomatyzowanego systemu hakerzy mogą teraz wykorzystać słabe punkty, aby dostać się do systemu. W rzeczywistości włamanie ma miejsce głównie z powodu udostępniania poświadczeń lub złych procedur ochrony hasłem.

Ponadto wiele osób pracujących w organizacjach nie ma wiedzy, aby nie udostępniać swoich danych uwierzytelniających portalom internetowym.

Dlatego też, gdy haker dostanie się do sieci pracownika, uzyskuje również dostęp do sieci wewnętrznej. W ten sposób dając mu jackpota.

Dlatego nadszedł czas, aby przejść do zastosowań związanych z cyberbezpieczeństwem blockchain. W rzeczywistości rozwiązania zabezpieczające blockchain są w stanie wykryć uszkodzone i nieprawidłowe dane wejściowe i polecenia. Korzystając z algorytmów, łańcuch bloków i sieć bezpieczeństwa mogą określić, kiedy uszkodzone polecenie próbuje dostać się do sieci.

Co więcej, technologia blockchain bezpieczeństwa cybernetycznego jest tak zaawansowana, że ​​może z łatwością je zatrzymać bez żadnych problemów. Dzięki temu możesz łatwo dowiedzieć się, który z zautomatyzowanych systemów jest zagrożony i rozpocząć proces odzyskiwania.

Widzisz więc, że właśnie w ten sposób zabezpieczenia łańcucha bloków mogą pomóc w zautomatyzowanych systemach.

 • Bardziej bezpieczny DNS

System nazw domenowych lub DNS jest podobny do książek telefonicznych, który pomaga określić witrynę internetową na podstawie adresu IP. Przede wszystkim są one niezbędne, aby pomóc Ci znaleźć odpowiednią stronę internetową, gdy jej szukasz.

Problem polega jednak na tym, że DNS jest tylko częściowo zdecentralizowany. Tak więc każdy haker może uzyskać dostęp do połączenia ze stroną internetową i adresem IP i użyć go do awarii w dowolnym momencie. W rzeczywistości prowadzi to do poważnego upadku przedsiębiorstwa, ponieważ traci on swój biznes i ma złe wrażenie na kliencie. Ostatecznie więc zaczyna to również obniżać wartość marki.

Niektóre z typowych metod to infekowanie serwera DNS w celu przekierowania klienta na wiele oszukańczych witryn internetowych. Nie wspominając o tym, że każda część witryny jest wypełniona złośliwym oprogramowaniem. Możesz więc otworzyć legalną stronę internetową i zostać przekierowanym na zainfekowaną stronę tylko po to, aby załadować złośliwe oprogramowanie do urządzenia.

To poważny problem dla przedsiębiorstw i wymaga większego bezpieczeństwa w tej niszy.

Dlatego przypadki użycia cyberbezpieczeństwa blockchain mogą pomóc w rozwiązaniu problemu. Cóż, rozwiązaniem jest uczynienie z DNS w pełni zdecentralizowanego systemu. Tak więc dzięki technologii blockchain bezpieczeństwa cybernetycznego żaden haker nie uzyska dostępu do łączy IP.

Ponadto rozwiązania zabezpieczające blockchain nie tylko będą hostować system DNS, ale także oferowałyby dla niego więcej warstw bezpieczeństwa.

W rezultacie na każdym poziomie istnieją różne protokoły bezpieczeństwa, dzięki czemu łańcuch bloków i sieć bezpieczeństwa są w pełni odpornym systemem.

W ten sposób zabezpieczenia łańcucha bloków mogą poradzić sobie z lukami w systemie DNS.

 • Zapewnienie zdecentralizowanego przechowywania danych

Jeśli korzystasz ze scentralizowanej pamięci masowej do przechowywania wszystkich informacji, jesteś tylko siedzącą kaczką, czekającą na włamanie. W rzeczywistości większość scentralizowanej pamięci masowej jest podatna na utratę danych.

Utrata danych może nastąpić z dowolnego powodu. Jednak cyberataki mają najwyższy priorytet na tej liście. Każdego dnia wiele organizacji spotyka się z usunięciem i zmianą swoich danych bez odpowiedniego upoważnienia. Co więcej, przyczyną tego może być zawodny magazyn.

Ma to jednak poważne konsekwencje dla organizacji. Utrata danych oznaczałaby ogromną komplikację i zakłócenia dla linii biznesowej. Ponadto może zepsuć reputację Twojej marki; możesz stracić klientów i stracić finanse.

To sprawia, że ​​zastanawiasz się, dlaczego te firmy nigdy nie próbowały czegoś innego. Każdego dnia liczba naruszeń pamięci stale rośnie. Jest więc oczywiste, że scentralizowana baza danych w żaden sposób nie zapewnia ochrony.

Jednak dzięki zastosowaniu cyberbezpieczeństwa blockchain możesz naprawdę zmienić sposób działania. Architektura sieciowa rozwiązań bezpieczeństwa blockchain jest z natury zdecentralizowana. Tak więc dzięki tej nowej metodzie nie pozostawiasz żadnego punktu wejścia do sieci bezpieczeństwa łańcucha bloków.

Co więcej, zamiast pojedynczego punktu wejścia chroniącego informacje, istnieją tysiące solidnych barier chroniących dane. I tak działa blockchain i sieć bezpieczeństwa.

Ponadto, dzięki technologii blockchain bezpieczeństwa cybernetycznego, będziesz potrzebować interoperacyjności, aby uzyskać pełne wrażenia. W każdym razie technologii udaje się to zrobić, niezależnie od tego, czy w to wątpisz, czy nie.

Sprawdź teraz nasz przewodnik Corda Blockchain!

 • Uwierzytelnianie tożsamości dla urządzeń brzegowych

Każdego dnia intensywnie korzystamy z urządzeń brzegowych i w przyszłości będzie to modniejsze. Obecnie większość urządzeń jest połączona z Internetem rzeczy. Stwarza to jednak pewne słabe punkty w systemie bezpieczeństwa.

Chociaż są one naprawdę przydatne, wiele osób jest bardzo zaniepokojonych ich użyciem. W rzeczywistości większość urządzeń brzegowych wiąże się z własnymi problemami z bezpieczeństwem. Co więcej, sama architektura ma wiele wad i słabych punktów.

Czy wiesz, że 41% wszystkich urządzeń z Androidem jest podatnych na ekstremalne ataki Wi-Fi? Nie tylko uszkodzi to telefon, ale także jeśli jest połączony z jakąkolwiek witryną, to również je uszkodzi.

W rzeczywistości wielu pracowników zwykle loguje się do sieci firmowej za pomocą niezabezpieczonego telefonu, co prowadzi do łatwego dostępu dla hakerów.

Dlatego urządzenia brzegowe potrzebują również bezpiecznego środowiska bez luk, aby oferować wszystkie funkcje.

Widzisz więc, że przypadki użycia cyberbezpieczeństwa blockchain, w tym przypadku, są bardzo odpowiednie. Może oferować uwierzytelnianie tożsamości wymagane w przypadku tych bardzo wrażliwych urządzeń brzegowych. Ale w jaki sposób zabezpieczenia blockchain rozwiążą ten problem?

Po pierwsze, łańcuch bloków i sieć bezpieczeństwa będą izolować sieć rdzeniową za pomocą wieloetapowego procesu uwierzytelniania. Tutaj może użyć klucza biometrycznego lub podpisu, który zapewniłby prawidłowe logowanie.

Dlatego rozwiązania zabezpieczające blockchain mogą zapewnić, że tylko upoważniona osoba wchodzi do systemu. Dzięki zdecentralizowanej pamięci masowej technologia blockchain cyberbezpieczeństwa może również przechowywać klucze w bezpiecznym miejscu.

Ponadto sama sieć może oferować tożsamości cyfrowe, gdy firma konfiguruje ją po raz pierwszy.

 • Zapewnij dystrybucję klucza publicznego

Nawet jeśli polegasz na hasłach lub musisz to robić, dopóki wszystkie systemy na świecie nie zostaną w pełni zdecentralizowane, w jaki sposób zabezpieczenia łańcucha bloków mogą pomóc w takim przypadku? Obecnie większość haseł i nazw użytkowników jest zapisywana w scentralizowanych bazach danych.

Cóż, już wiesz, że są one niezwykle łatwe do zhakowania. Jeśli w jakiś sposób sama baza danych zostanie zhakowana, haker po prostu trafi w dziesiątkę. Być może zastanawiasz się, o co chodzi, jeśli dostaje hasło do dowolnego konta w mediach społecznościowych lub witryny, z której prawie nie korzystasz?

Cóż, problem może wystąpić, gdy używasz tego samego lub podobnego hasła do logowania do konta bankowego lub danych logowania do rejestru opieki zdrowotnej. Co więcej, łatwiej jest znaleźć wzór na podstawie hasła. Tak więc, nawet jeśli uważasz, że złamanie jednego hasła nie zrobi żadnej różnicy, w rzeczywistości może.

I tak przystało na hakerów. Aby to powstrzymać, byłyby rozpowszechniane klucze publiczne, takie jak hasła lub nazwy użytkowników, tak aby żaden haker nie mógł uzyskać do nich dostępu.

Przypadki użycia Blockchain w zakresie cyberbezpieczeństwa będą oferować w pełni zdecentralizowaną sieć bezpieczeństwa opartą na łańcuchu bloków. Jeśli zaczniesz przechowywać swój klucz publiczny w wielu węzłach z pełnym szyfrowaniem, hakerom trudno będzie uzyskać do niego dostęp.

Wyobraź sobie, że podzieliłeś hasło, zaszyfrowałeś je i rozdzieliłeś wszystkie elementy między wiele węzłów w łańcuchu bloków i sieci bezpieczeństwa.

Tak więc, nawet jeśli haker próbuje uzyskać dostęp w technologii blockchain bezpieczeństwa cybernetycznego, nie może wiedzieć, gdzie tak naprawdę są elementy.

Ponadto na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań zabezpieczających blockchain, które możesz wypróbować.

Dowiedz się o różnych modelach biznesowych Blockchain, aby teraz wykorzystać tę technologię!

 • Oferuj pochodzenie sprzętu do urządzeń

To ucho cyberwojny, w której cyberprzestępcy wykorzystują wszystko, co w ich mocy, aby nas okaleczyć. W rzeczywistości każda branża boryka się z problemami kradzieży i nie ma odpowiedniego zabezpieczenia, aby je utrzymać.

Co więcej, wiele firm ma również podrabiane produkty. Produkty te dostają się do ich systemu bez pozostawiania śladów, a ludzie kupują je jako legalne produkty. Co więcej, sprzęt jest jedną z najwyżej podrabianych nisz wszechczasów.

Jednak cyberprzestępcy wykorzystują ten sfałszowany sprzęt na swoją korzyść. Podrobiony sprzęt zawiera ukryte złośliwe wirusy. Tak, dobrze słyszałeś, umieszczają wirusy w sprzęcie przed dostarczeniem go do legalnych branż.

Ponieważ nie ma żadnego pochodzenia sprzętu, wiele organizacji nie wie, czy mają do czynienia z dobrymi czy złymi produktami. W rezultacie, gdy organizacja pobiera urządzenia i podłącza je do swojej sieci, rozpada się piekło.

Nawet jeśli masz uruchomiony i uruchomiony protokół bezpieczeństwa, wirusy ze sprzętu są naprawdę trudne do pozbycia się.

W związku z tym musi istnieć pochodzenie sprzętowe, a przypadki użycia cyberbezpieczeństwa blockchain z pewnością mogą to zrobić. Dzięki pochodzeniu sprzętu urządzenia żadne złośliwe wirusy nie mogą już przedostać się do sieci. Teraz podczas produkcji branża może sprawdzić, czy dostawca jest legalny, czy nie w sieci bezpieczeństwa blockchain.

Za pomocą blockchain i platformy bezpieczeństwa może łatwo ustalić pochodzenie sprzętu. To jedna z wielu zalet technologii blockchain bezpieczeństwa cybernetycznego, a niezmienna baza danych pomaga utrzymać informacje w nienaruszonym stanie.

Istnieje już kilka rozwiązań zabezpieczających blockchain specjalnie dla tej niszy.

 • Filtrowanie alertów zabezpieczeń

Cóż, użycie typowych protokołów bezpieczeństwa cybernetycznego jest świetne. Jednak wiąże się to również z dużymi kosztami. Problem polega na tym, że mogą wykryć złośliwe oprogramowanie lub złe dane. Jednak wydają się również oznaczać prawdziwe dane jako uszkodzone.

W rzeczywistości liczba fałszywych flag jest tak ogromna, że ​​potrzeba więcej dodatkowych kosztów administracyjnych, aby dowiedzieć się, który z nich nie jest, a który jest. W ten sposób dodaje więcej pieniędzy, zamiast je zmniejszać.

Te fałszywie pozytywne dane mogą prowadzić do problemów zarówno dla konsumenta, jak i dla samej firmy. Tylko fałszywie dodatnie dane kosztują przedsiębiorstwa ponad 1,3 miliona dolarów rocznie. Co więcej, zmarnowany czas to 21 000 godzin.

Tak więc nie tylko marnuje ogromną ilość pieniędzy, ale także marnuje czas.

Dlatego w przypadku zastosowań związanych z cyberbezpieczeństwem blockchain można uzyskać przefiltrowane dane. Ponadto alerty bezpieczeństwa związane z łańcuchem bloków byłyby dokładniejsze bez żadnych fałszywych alarmów. Węzły w ramach rozwiązań bezpieczeństwa łańcucha bloków mogą działać jako weryfikator, czy dane są poprawne, czy nie.

W ten sposób pozbędziesz się dodatkowych kosztów i straconego czasu na dobre w technologii blockchain bezpieczeństwa cybernetycznego. Jednak to nie jedyna korzyść w tym przypadku. Blockchain i platformy bezpieczeństwa są znacznie tańsze niż przeciętne rozwiązania. Tak więc jest to korzystne dla wszystkich.

Rozdział 5: Przykłady cyberbezpieczeństwa Blockchain w pracy

 • Santander

Santander wykorzystuje technologię blockchain do ulepszania swoich międzynarodowych usług płatniczych. Najwyraźniej są pierwszym bankiem w Wielkiej Brytanii, który zaadoptował blockchain do celów bezpieczeństwa. Ponadto, z pomocą blockchain i cyberbezpieczeństwa, pomagają swoim klientom płacić w Ameryce Południowej i Europie za pomocą konta Santander.

Ponadto, z pomocą Ripple, usługa One Pay Fix jest teraz dostępna w Polsce, Wielkiej Brytanii, Brazylii i Hiszpanii. Wszyscy wiemy, że wewnętrzna sieć banków jest zawsze poddawana ciągłym cyberatakom. Aby upewnić się, że klienci nie ucierpią, Santander używa zabezpieczeń typu blockchain, aby zabezpieczyć również całą swoją sieć wewnętrzną.

 • Narodowy Bank Kanady

Narodowy Bank Kanady wykorzystuje blockchain i sieć cyberbezpieczeństwa do emisji długu. Obecnie używają Quorumenterprise-Ethereum J.P. Morgana jako sieci bazowej. Quorum to korporacyjna wersja Ethereum z dodatkowymi protokołami bezpieczeństwa w celu ochrony każdej organizacji przed cyberatakami.

Narodowy Bank Kanady wykorzystuje aspekt bezpieczeństwa blockchain, aby zapewnić 100% bezpieczeństwo transakcji. Ponadto pracuje również nad innymi projektami, takimi jak zapewnienie bezpiecznego kanału dla branż związanych z łańcuchem dostaw.

W każdym razie niedawno przeszli przez fazę próbną emisji długu, w której za pomocą platformy wyemitowali 150 milionów dolarów rocznego długu.

 • Barclays

Barclays korzysta z technologii blockchain i cyberbezpieczeństwa, aby zapewnić bezpieczeństwo transferów środków. Nie tylko to, ale mają również patent na korzystanie z technologii bezpieczeństwa blockchain. W rzeczywistości głównym celem tej firmy jest wykorzystanie jej do zwiększenia stabilności i popularności przelewów walutowych.

Używają go również do utrzymywania wszystkich swoich wewnętrznych baz danych poza zasięgiem hakerów. Ponadto mają również patent na bezpieczeństwo blockchain w procesach KYC. Dzięki temu każdy bank lub firma finansowa może przechowywać swoje osobiste dane identyfikacyjne w sieci blockchain.

 • Zmień opiekę zdrowotną

Change Healthcare korzysta z technologii blockchain i cyberbezpieczeństwa, aby oferować rozwiązania w zakresie opieki zdrowotnej w szpitalach w USA. Nie tylko to, ale także do własnego zarządzania bezpieczeństwem. Ponadto firma wie, jak branża opieki zdrowotnej rozpada się w wyniku włamań i nadużyć cyberprzestępców. W rzeczywistości codziennym czynnikiem jest wyciek lub włamanie do bazy danych szpitala wielu poufnych informacji pacjentów.

Nie wspominając o tym, że zmiana danych dla osobistych korzyści jest widoczna. A to wszystko dlatego, że branża opieki zdrowotnej nie ma odpowiedniego zabezpieczenia. Dlatego firma Change Healthcare nie tylko oferuje rozwiązania zabezpieczające blockchain, ale także wykorzystuje je do monitorowania swojej sieci..

 • Powiązania zdrowotne

Health Linkages wykorzystuje zabezpieczenia blockchain, aby zapewnić przejrzysty transfer danych i procesy audytowe w sektorze opieki zdrowotnej. Nie tylko to, ale wykorzystuje to również do zwiększenia zgodności w branży. W rzeczywistości, korzystając z ich platformy, możesz udostępniać dane pacjentów tylko wtedy, gdy masz odpowiednie poświadczenia.

Zawiera również listę wszystkich wydarzeń związanych z opieką zdrowotną, co ułatwia lekarzom podejmowanie decyzji. Jednak priorytetem jest upewnienie się, że żaden haker ani osoba trzecia nie uzyska dostępu do tych informacji.

Obecnie pracują nad inną próbą projektu blockchain i cyberbezpieczeństwa, w ramach której specjaliści mogą przeglądać informacje o pacjentach w bezpiecznym kanale.

 • Stan Kolorado

Stan Kolorado korzysta z zabezpieczeń typu blockchain i uważa, że ​​w przypadku zastosowań rządowych może je wykorzystać do ochrony danych. Co więcej, Senat Kolorado uchwalił ustawę dotyczącą kwestii stosowania zabezpieczeń blockchain w celu zabezpieczenia ich przechowywania danych.

Zwykle Kolorado ma do czynienia z 6-8 milionami prób włamań każdego dnia. I wiele razy hakerzy odnosili sukcesy, niszcząc strukturę rządu. Aby sobie z tym poradzić, Kolorado używa szyfrowania blockchain, aby trzymać je z dala od wszelkich prób włamań. I w ten sposób bezpieczeństwo blockchain wpływa również na rządy.

 • Australia

Cóż, rząd Australii nie jest tak daleko w tyle, jeśli chodzi o wykorzystywanie technologii blockchain i cyberbezpieczeństwa do przechowywania dokumentów rządowych. W rzeczywistości kraj ostatnio potraktował priorytetowo wykorzystanie sieci bezpieczeństwa blockchain dla rządu.

Mimo że sieć jest nadal we wczesnej fazie, ale przedstawiciele rządu uważają, że technologia wkrótce stanie się naprawdę cennym zasobem.

Obecnie korzystają ze wsparcia technologicznego od IBM, aby stworzyć ekosystem rządowy. Ponadto rząd federalny uważa, że ​​będzie to wspaniały dodatek również dla przyszłych rządów.

 • Malta

Obecnie Malta wykorzystuje zabezpieczenia blockchain do tworzenia kopii zapasowych swoich sektorów finansowych. Jednak urzędnicy rządowi przyglądają się również aspektowi bezpieczeństwa blockchain. Dlaczego? Cóż, chcą przede wszystkim zabezpieczyć wszystkie swoje rządowe dokumenty. Co więcej, chcą też trzymać wszystkie informacje obywatelskie z dala od cyberprzestępców.

W rzeczywistości Malta jest więcej niż chętna do przyjęcia technologii blockchain w każdym sektorze. W rzeczywistości chcą stać się wyspą Blockchain. Ponadto, wraz z rosnącym szaleństwem na kryptowalutach na Malcie, przez bardzo długi czas znajdowali się pod celem hakera.

Dlatego rząd chce wykorzystać blockchain jako warstwę bezpieczeństwa również dla swoich baz danych.

 • Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obronie (DARPA)

Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obronie (DARPA) jest tak naprawdę agencją Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych, która zajmuje się technologiami dla wojska. W rzeczywistości opracowują głównie różne nowe technologie dla armii USA.

Jednak teraz, gdy technologia blockchain jest jedną z nowych technologii, DARPA bada, w jaki sposób może ją wykorzystać do bezpieczeństwa i szyfrowania transferów danych. Dlatego pracują nad systemem przesyłania wiadomości opartym na technologii blockchain, który może pomóc wojsku w natychmiastowym udostępnianiu informacji w dowolnym miejscu.

A także, aby upewnić się, że żadna osoba trzecia nie może przeciąć ich wiadomości w sieci blockchain i cyberbezpieczeństwa.

Sprawdź różnice między Blockchain a bazą danych.

 • Chińskie wojsko

Chińskie wojsko jest teraz zainteresowane bezpieczeństwem blockchain, aby ulepszyć swoje protokoły bezpieczeństwa w ramach sieci wojskowej i rządowej. Ponadto uważają, że bezpieczeństwo blockchain może powstrzymać zagranicznych przeciwników przed zmienianiem lub modyfikowaniem ważnych informacji wojskowych lub rządowych.

Zwykle mają do czynienia z wieloma wyciekami i zmianami informacji. I zdecydowanie, informacje wojskowe danego kraju nie powinny znajdować się w rękach osób trzecich. Może poważnie zaszkodzić krajowi.

Jednak nadal nie wiemy, nad jakimi projektami pracują, ze względu na poufność. Ale wiemy, że chcą objąć informacje z operacji wywiadowczych i komunikację między oficerami.

Możesz więc zobaczyć, jak bezpieczeństwo blockchain naprawdę wpływa na największy sektor na świecie.

 • Lockheed Martin

Lockheed Martin jest pierwszym amerykańskim kontrahentem w dziedzinie obronności, który wykorzystuje blockchain i cyberbezpieczeństwo do ulepszania protokołów. Nie tylko to, ale wykorzystuje również zabezpieczenia blockchain w zarządzaniu ryzykiem w łańcuchu dostaw, systemach inżynieryjnych i tworzeniu oprogramowania.

Chce mieć pewność, że każde z tych pól ma super ścisłe zabezpieczenia. W rzeczywistości firma korzysta ze wsparcia technologicznego od Guardtime.

Innym możliwym powodem wyboru sieci bezpieczeństwa blockchain jest upewnienie się, że cały rozwój broni pozostaje bezpieczny i nie trafia w niepowołane ręce, ponieważ rozwój broni jest również istotną częścią kraju i rządu.

 • Flex i Rockwell Automation

Flex to firma zajmująca się łańcuchem dostaw, która korzysta z technologii blockchain z różnych powodów, a jednym z nich jest bezpieczeństwo. Nie tylko Flex, ale inna firma sprzętowa Rockwell Automation również korzysta z zabezpieczeń blockchain, aby oferować bezpieczniejszą infrastrukturę w procesie produkcji i wysyłki..

Obecnie obaj czerpali wsparcie technologiczne z Cisco. W rzeczywistości, jako część zaufanego sojuszu IoT Alliance, Cisco jest więcej niż chętne do integracji blockchain z urządzeniami IoT.

Co więcej, myślą, że IoT i blockchain naprawdę dobrze się łączą.

 • Departament Energii Stanów Zjednoczonych

Departament Energii Stanów Zjednoczonych współpracuje z Guardtime w celu zapewnienia w pełni zabezpieczonej sieci dla rozproszonych zasobów energetycznych na obrzeżach sieci elektroenergetycznej. Tutaj, przez krawędź sieci elektroenergetycznej, oznaczają skrzyżowanie, na którym sieć energetyczna dzieli się na innych klientów i sieci rozproszone.

Ponadto chcą powstrzymać wszelkie niewłaściwe wykorzystanie energii, zanim podzieli się ona na inne sieci. Najwyraźniej projekt nosi nazwę Cyberbezpieczeństwo systemów dostarczania energii w królestwie Obamy.

Co więcej, wykorzystanie łańcucha blokowego do obsługi systemu pomogłoby im nie tylko w zwalczaniu ataków osób trzecich, ale także zapewniłoby większą niezawodność infrastruktury..

 • Etyczny

Ethical korzysta obecnie z zabezpieczeń blockchain do ochrony ścieżki audytu. Ponadto współpracują z Guardtime, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo ścieżek audytu. W rzeczywistości za każdym razem, gdy operacja jest wykonywana, jest dodawana do bazy danych. Ponadto dla każdego rekordu wprowadzany jest nowy podpis KSI.

Czym Ethical zajmuje się tutaj przechowywanie podpisu jako dowodu? JEŻELI podpis znajduje się w bazie danych, jest to dowód, że autorstwo, czas lub integralność audytu są nadal nienaruszone. W każdym razie dowody są rejestrowane w sieci blockchain Guardtime do wykorzystania w przyszłości.

Aby upewnić się, że nic nie zostało dotknięte, firma może sprawdzić poprawność za pomocą podpisu z potwierdzeniem w bazie danych.

Dlaczego nie sprawdzić naszego przewodnika Hyperledger Blockchain?

 • Sektor energetyczny Wielkiej Brytanii

Brytyjski sektor energetyczny bada bezpieczeństwo blockchain i obecnie rozważa technologię Guardtime. Dlatego lepiej zrozumieć koncepcję bezpieczeństwa blockchain; sektor przyjmuje obecnie od nich ćwiczenia cybernetyczne.

Wszystkie ćwiczenia zawarte w środowisku energetycznym mają różne środowiska, scenariusze i rzeczywistą symulację, aby zrozumieć, jak to wszystko naprawdę działa. Jednak obecnie głównym celem była pomoc uczestnikom w wykryciu ataku, powstrzymaniu jego rozprzestrzeniania się i wyzdrowieniu.

Cóż, nie trzeba dodawać, że ćwiczenia zakończyły się sukcesem, a brytyjski sektor energetyczny zasmakował mocy blockchain. Jednak nadal nie wiemy, czy wdrożą tę technologię, czy nie.

 • Brytyjski sektor cywilnej energii jądrowej

Kolejnym ogromnym sektorem zajmującym się bezpieczeństwem blockchain jest brytyjski sektor energii jądrowej. W rzeczywistości sektor jądrowy musi dysponować w pełni odpornymi środkami bezpieczeństwa, jeśli chce odeprzeć wszystkie ataki, z którymi boryka się każdego dnia.

Dlatego współpracują z Guardtime, aby lepiej zrozumieć konsekwencje korzystania z technologii. Obecnie Guardtime pokazał im prawdziwy atak cybernetyczny na elektrownię jądrową i sposób, w jaki mogą go bronić.

Wygląda na to, że był to ogromny sukces. Mimo że sektor jądrowy jest bardziej niż chętny do pracy z blockchainem, nadal nie wiemy, czy ma jakiś aktywny projekt, czy nie.

 • Danieli

Danieli korzysta z rozwiązania zabezpieczającego blockchain od Naoris. Jeśli nie słyszałeś o Danieli, powiem ci trochę. Danieli jest jednym z największych dostawców stali w branży. Ponieważ Danilei jest jedną z wiodących firm, absolutnie konieczne jest, aby chroniła wszystkich klientów i poufne informacje.

W obecnym stanie każde urządzenie pracowników może pełnić funkcję ścieżki do ich sieci. Aby więc upewnić się, że nie poniosą żadnych poważnych konsekwencji cybernetycznych, poprosili Naoris o zabezpieczenie łańcucha blokowego tylko dla ich serwerów danych na całym świecie.

Na tym etapie projekt jest nadal w toku.

 • Estońskie Ministerstwo Obrony

Estońskie Ministerstwo Obrony przyznało Guardtime kontrakt na bezpieczeństwo blockchain. W rzeczywistości chcą opracować kolejną generację zasięgu cybernetycznego NATO dla rządu. W rzeczywistości nowy projekt odblokuje wiele funkcji, takich jak wojna elektroniczna, inteligencja, możliwości udoskonalania misji, cyberbezpieczeństwa i wiele innych..

Aby więc mieć pewność, że wszystko jest na miejscu, musi mieć w pełni odporną cyber-kopię zapasową. I dlatego używają do tego zabezpieczeń łańcucha bloków.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wyzwaniach związanych z wdrażaniem blockchain, zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat.

Rozdział-6: Końcowa uwaga

Cyberbezpieczeństwo od dłuższego czasu jest w rozsypce. Głównie zaraz po rozkwicie złośliwego oprogramowania w 2016 r. Wiele organizacji co roku napotyka ogromne straty tylko z powodu cyberprzestępczości.

Jednak, jak widać, zabezpieczenia blockchain są w stanie samodzielnie poradzić sobie z wszystkimi zagrożeniami bezpieczeństwa. Nie mogę powiedzieć, że jest to w pełni sprawdzona technologia. Jednak oceniając, jak działają inne protokoły bezpieczeństwa, blockchain jest daleki od dobrego początku. Dlatego zdecydowanie warto się temu przyjrzeć.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map