Blockchain przyniósł nam wspaniały prezent wraz ze wszystkimi jego hipnotyzującymi aspektami – kryptowalutami. Kryptowaluty od dawna dążą do czołowego miejsca w świecie inwestycji. Jednak pomimo wszystkich swoich funkcji i prób, nadal ma problemy z poradzeniem sobie ze scenariuszem w prawdziwym świecie.

Po pierwsze, kryptowaluty są niezwykle niestabilne, a ceny nigdy się nie stabilizują. Z tego powodu wielu użytkowników odchodzi od tego nowego rynku kryptowalut. Eksperci uważają, że kryptowaluty mają przed sobą długą drogę, jeśli chcą stać się walutą akceptowaną na całym świecie.

Cóż, już teraz możemy zobaczyć, jak to się skończy, w tym roku 2018 osiągnęli najlepszy w historii poziom 800 miliardów dolarów. Ale w miarę upływu dni sytuacja drastycznie się zmienia. Cena zaczęła spadać bardzo szybko i po pewnym czasie osiągnęła strefę 200 miliardów dolarów.

Contents

Wpisz Stablecoin.

Stabilna moneta to nowe gorące miasto, które wygląda naprawdę dobrze. Wielu z was musiało o tym słyszeć, ale nadal nie wiecie, czym tak naprawdę jest. Dlatego w tym przewodniku omówimy wszystko, co dotyczy stablecoinów. A więc zacznijmy!

 

Rozdział 1: Co to jest stablecoin?
Rozdział-2: Różne typy stablecoinów
Rozdział-3: Stablecoin: Najpopularniejsze projekty
Rozdział-4: Jakie są rzeczywiste aplikacje?
Rozdział-5: Dlaczego rośnie popularność Stablecoin?
Rozdział-6: Czy istnieją ograniczenia?
Rozdział-7: Patrząc w przyszłość

 

Rozdział 1: Co to jest stablecoin?

Stablecoin to rodzaj kryptowaluty, która zawsze ma stabilną cenę. Tego typu kryptowaluty są tworzone, aby sprostać niestabilnemu scenariuszowi rynkowemu kryptowalut i zapewnić wszystkim stabilne podstawy.

Zatem kryptowaluta Stable Coin jest kluczowa dla inwestorów kryptowalutowych, giełd kryptowalut i całego rynku kryptowalut. Jako przykład weźmy na przykład Tether stablecoin. Tether jest zabezpieczony pieniędzmi fiducjarnymi, a Tether możesz wymienić tylko za 1 $. Widzisz więc, jak Tether stablecoin może faktycznie zrównoważyć niestabilną naturę kryptowalut.

Obecnie na giełdzie znajdziesz wiele stablecoinów. Monety te powoli zyskują na popularności i przywracają wiarę ludzi w waluty cyfrowe. Chociaż były inne projekty, które nie mogły osiągnąć wymaganego poziomu sukcesu jako popularne, nadal mają się dobrze.

Nawet jeśli możesz pomyśleć, dlaczego jest tak wiele projektów stabilnej monety, skoro wszystkie mają ten sam efekt. Chodzi o to, że każdy stabilny token ma swój własny zestaw mechanizmów. Niektóre z nich mają różne protokoły lub wykorzystują różne metody stabilizacji wartości.


Prawie wszystkie stablecoiny przechowują jakąś formę zabezpieczenia, a następnie zarządzają swoją podażą, aby wpłynąć na rynek i uczynić go stabilnym. Stabilny token zabezpieczony pieniędzmi przechowuje rzeczywiste pieniądze w rezerwie, a następnie zapewnia wymienialną walutę w zamian za tokeny.

Oryginalne algorytmy stojące za każdą monetą mogą wydawać się nieco skomplikowane, ale prosty termin brzmiałby: „W każdym razie utrzymywanie stałej wartości”.

 

Dlaczego istnieje Stablecoin?

Cóż, to naprawdę całkiem proste. Obrót pieniędzmi fiducjarnymi nie zawsze jest łatwym zadaniem w świecie kryptowalut. Głównie ze względu na tzw. Ograniczenia i regulacje dotyczące pieniądza fiducjarnego.

Dlatego wiele giełd kryptowalut nie obsługuje dolarów. W związku z tym staje się to dość trudne dla inwestorów, którzy chcą inwestować w kryptowaluty za pomocą twardej gotówki. Stabilna moneta może być solidnym substytutem dolarów i pomoże Ci zainwestować w inne kryptowaluty.

Teoria polega na naśladowaniu natury dolarów i wykorzystywaniu ich do sprzedaży bitcoinów i zdobywania gotówki. Tak działają stablecoiny.

Rynek kryptowalut brakuje również płynności. Z drugiej strony stabilna lista monet może zapewnić płynność, której potrzebuje rynek kryptowalut. Dlatego są one niezbędne dla ogólnego wzrostu waluty cyfrowej i zaangażowania na całym świecie.

 

Rozdział-2: Różne typy stablecoinów

Można by pomyśleć, że wszystkie kryptowaluty stablecoin mają ten sam typ algorytmów. Jednak w tym przypadku tak nie jest. Na rynku znajdziesz inny typ listy stabilnych monet z różnymi mechanizmami. Są one zazwyczaj podzielone na cztery różne monety.

Zobaczmy, czym one są:

1. Stablecoin wspierany przez Fiata

Są one wspierane przez pieniądz fiducjarny i jedną z powszechnych form kryptowalut stabilnych monet. Mówiąc prościej, jest to w pewnym sensie cyfrowa forma pieniądza fiducjarnego.

Pieniądz fiat to istniejąca waluta każdego kraju. Mówiąc najprościej, są to papierowe pieniądze, których używasz na co dzień do kupowania rzeczy i oszczędzania w bankach. USD, CHF, EUR, JPY i GBP to tylko kilka garści przykładów, ale masz rację?

To, co dzieje się w tej formie kryptowaluty stablecoin, polega na tym, że monety te mają taką samą wartość jak zwykła waluta. Oznacza to, że jeśli Twoja waluta wynosi 1 USD, każde krypto ze stabilną monetą będzie miało tę samą wartość 1 USD. Tak więc oba te współczynniki walutowe zawsze pozostaną na poziomie 1: 1. To jest podstawowy element stablecoina.

Jednak w tym przypadku wszystkie te typy stablecoinów będą miały prawdziwe pieniądze na ich wsparcie z banków. Taka infrastruktura sprawia, że ​​ogólna koncepcja decentralizacji jest nieco nieprawidłowa. Dlaczego? Ponieważ ostatecznie kryptowaluty są kontrolowane przez banki, co jest scentralizowanym systemem.

Jednak ten typ stabilnej struktury monety jest również dość prosty; nadal musiałbyś radzić sobie z kwestiami zaufania.

Proces

Przetwarzanie tego typu stabilnego tokena jest dość proste. Firma zewnętrzna będzie zarządzać przepływem pieniędzy fiducjarnych i tokenów. Przyjmie nowe pieniądze fiducjarne, a następnie wyemituje w sieci dokładną ilość stablecoinów. Ta firma będzie pod opieką wszystkich pieniędzy fiducjarnych, które reprezentuje token.

Ale musiałbyś zaufać firmie zewnętrznej i wierzyć, że banki mają taką samą ilość pieniędzy fiducjarnych. Jednak naprawdę nie możesz tego wiedzieć na pewno. Jest to kwestia zaufania, które ponownie ujawnia powszechny problem.

Po wydaniu tokenów i kupieniu stablecoinów za pieniądze fiducjarne, których możesz używać na różnych platformach. Z drugiej strony, jeśli chcesz sprzedać swoje tokeny i otrzymać zwrot gotówki, firma prześle Ci pieniądze. Następnie zniszczą odzyskane tokeny. W ten sposób zachowają ten sam stosunek 1: 1, nawet jeśli ludzie kupią jakieś żetony lub je zniszczą. To kolejny sposób, w jaki działają stablecoiny.

Widzisz więc, że otrzymujesz stabilną wartość w tego rodzaju krypto ze stabilnymi monetami.

 

Czy ma jakieś zalety?

 • Dość stabilny: Waluty fiata są dość stabilne, ponieważ wspiera je rząd. Będziesz także mieć prawa, ponieważ ten stablecoin zajmuje się warunkami prawnymi.
 • Całkiem proste: Będziesz w stanie dość łatwo zrozumieć mechanizmy. Poza tym jest to prosty algorytm, bez skomplikowanych sytuacji lub w ogóle.

 

Główne wady

 • Scentralizowany system: Struktura tej stabilnej monety jest scentralizowana i wiesz, jak wrażliwa może być. Podstawowy wymóg blockchain, jakim jest pozbycie się problemów z centralizacją, nie działa tutaj. Dlatego nie można nazwać tych sieci zdecentralizowanymi ani rozproszonymi.
 • Problemy z zaufaniem: Musiałbyś im ufać ślepo. Ale ten element jest ściśle sprzeczny z naturą kryptowalut. Do weryfikacji wszystkich rachunków mogą być wymagane audyty zewnętrzne.
 • Zasady: Ponieważ biernie zajmujesz się pieniądzem fiducjarnym, będziesz zobowiązany do przestrzegania zasad i przepisów. To coś, czego wielu z nas tak naprawdę nie chce.

2. Stablecoin wspierany przez towary

Ten rodzaj monet jest zabezpieczony towarami, takimi jak gaz, złoto, metale cenne itp. Tutaj wszystkie te towary zawsze będą miały stabilną wartość w sieci. Możesz umieszczać produkty w aktywach wymiennych, ponieważ możesz je wymienić na twardą gotówkę na tym samym rynku.

Wielu z was może mieć towary przechowywane na deszczowe dni. Najpopularniejszym z nich jest złoto, szlachetny metal o dużej wartości rynkowej. Złoto to rzadki metal i ludzie używają go jako akcesorium od pokoleń.

Dlatego na rynku zawsze znajdziesz popyt na ten metal i inne metale szlachetne. Tak więc zawsze będzie można nim handlować.

Inne metale szlachetne również mają wymagania, ale nie są tak wysokie jak samo złoto. Inwestorzy gromadzą ten metal i uważają to za bezpieczną opcję w odniesieniu do innych metali.

Stablecoin, który jest zabezpieczony złotem, zawsze będzie miał określoną wartość przypisaną do każdej z monet. Na przykład jeden złoty stablecoin może odpowiadać jednemu gramowi złota. Jednak możesz się zastanawiać, gdzie jest samo fizyczne złoto. Te złoto są przechowywane w dobrze zabezpieczonym, zaufanym skarbcu, ale w większości przypadków są to osoby trzecie.

Tak więc Twoja firma kryptograficzna ze stabilnymi monetami korzystałaby z usług stron trzecich w celu zapewnienia tego rodzaju luksusowego przedmiotu. Warto się nad tym zastanowić, zanim wskoczysz na pokład z tymi monetami.

Kryptowaluty ze stabilnymi monetami oparte na towarach nie są tak popularne jak kryptowaluty z zabezpieczeniem fiat. Ale masz alternatywną opcję, jeśli nie chcesz inwestować w waluty fiducjarne. To dla ciebie namacalna opcja.

Proces

To nie jest tak proste, jak lista stabilnych monet wspierana przez fiat. Użytkownik kupowałby złoto lub inną formę towaru za pośrednictwem platformy. Następnie sprzedawca dostarczy złoto, które właśnie kupił użytkownik, a opiekun przechowa je w bezpiecznym skarbcu.

Kiedyś sprzedawca przechowuje złoto, wszystko, co zrobił, jest umieszczane na dowolnej formie karty cyfrowej. Ta karta jest niezbędna, ponieważ w przypadku niewłaściwego zarządzania użytkownik lub sprzedawca może zażądać swoich procesji na podstawie informacji.

Ta karta cyfrowa jest wysyłana do inteligentnego kontraktu w sieci, a następnie ten kontrakt wybija nowy złoty stablecoin lub token w sieci. Użytkownicy otrzymują następnie tokeny, o które ubiegali się na początku. To bardziej skomplikowany sposób, w jaki działają stablecoiny.

W dzisiejszych czasach nie ma tak długiej listy stabilnych monet, popartej towarami. Jednak nieliczne projekty dają użytkownikom nieco więcej opcji innych niż te wspierane przez fiat, więc to jest plus.

Z drugiej strony pojawiły się doniesienia o projektach opartych na fałszywej liście stabilnych monet opartych na towarach, więc upewnij się, że są autentyczne przed zainwestowaniem.

 

Czy ma jakieś zalety?

 • Prawdziwe aktywa: Każdy inwestor może tutaj przechowywać prawdziwe aktywa w postaci cyfrowej. Jak widać, aktywa są materialne. Możesz więc w każdej chwili zrealizować je, korzystając ze współczynnika konwersji i posiadać sam zasób.
 • Wyższa stabilność: Wartość towarów tak naprawdę nie zmienia się tak bardzo. Możesz więc myśleć o nich jako o stabilnym źródle inwestowania. W dłuższej perspektywie tego typu stablecoiny z pewnością się przydadzą
 • Oferuje płynność: Unikalne podejście do tokenizacji towarów sprawia, że ​​platforma blockchain jest bardziej płynna niż wcześniej. Ułatwi to również szerszy zakres odkrywania cen.

 

A co z wadami?

 • Zbyt wiele organów: Ten typ stabilnej monety wymaga wielu dodatkowych uprawnień, takich jak sprzedawcy, depozytariusze i inne organy. Dlatego ostatecznie staje się systemem scentralizowanym, a nie zdecentralizowanym, co zwiększa ryzyko niepowodzenia.
 • Wymaga audytu: Upewnienie się, że wszystko jest na miejscu, będzie wymagało sesji audytowych. Zajmuje to dużo czasu i podważa ogólne wrażenia z blockchain.

 

3. Stablecoin oparty na kryptowalutach

Kryptowaluty stanowią kopię zapasową tego typu stabilnego tokena. Używane są tutaj popularne kryptowaluty, takie jak Ethereum lub Bitcoin, które mają dużą wartość rynkową. Zazwyczaj te monety nie są zabezpieczone pojedynczą kryptowalutą, a raczej mieszanką różnych kryptowalut. Taka struktura zapobiega ryzyku zmienności.

Jeśli użyjesz tylko jednego krypto do zabezpieczenia tej ceny stablecoin, wówczas główny cel stablecoin stanie się nieważny. Byłaby to po prostu moneta zabezpieczona inną monetą, co sprawia, że ​​jest to niepotrzebne na początku.

Jednakże, jeśli ta cena stablecoina jest zabezpieczona mieszanką kryptowalut, to nawet jeśli jedna z kryptowalut ma ogromny spadek ceny, inne waluty mogą wesprzeć ten spadek. Ten system działa i zapewnia stabilną wartość tokenów.

Kryptowaluty są bardzo popularne aktywa zmienne, więc inwestowanie tylko w jeden jest bardzo ryzykowne.

Innym ważnym czynnikiem w przypadku stablecoinów opartych na kryptowalutach jest to, że są one nadmiernie zabezpieczone. Ten rodzaj struktury jest niezbędny do utrzymania wahań wartości rynku kryptowalut. Zrobienie więcej, niż wymaga tego sytuacja, zapobiega uszkodzeniom spowodowanym nagłym spadkiem ceny.

Najczęstszą sceną dla tego typu stablecoinów jest sytuacja, w której użytkownicy stawiają swoje monety w inteligentnym kontrakcie, a następnie tworzą stały stosunek stablecoinów.

Proces

W tym przypadku użytkownik zablokuje swoje podstawowe kryptowaluty, a następnie na ich podstawie zostanie utworzony stablecoin. Po utworzeniu wszystkie z nich trafiałyby do portfela użytkowników. Nawet w wielu przypadkach zobaczysz, że ta kategoria ceny stablecoin pozwoli użytkownikom uzyskać pożyczkę w ramach inteligentnego kontraktu.

Zablokują zabezpieczenie i wykorzystają je do spłaty wszelkiego rodzaju długów, jeśli cena stablecoina w jakiś sposób spadnie. Użytkownik ustawiłby poziom wypłaty, a jeśli nastąpi nagła awaria i zbliży się do tego poziomu, zabezpieczenie zostanie automatycznie zlikwidowane.

Inne metody, takie jak uzupełniające lub zachęty, dodatkowo zapewniają stabilność ceny stablecoina. Tak więc wszystko nie zależy wyłącznie od grupy kryptowalut, ale raczej od kombinacji wszystkiego. To kolejny sposób, w jaki działają stablecoiny.

 

Czy są jakieś zalety?

 • System zdecentralizowany: W przeciwieństwie do innych stablecoinów, ten ma bardziej zdecentralizowany schemat wszystkich. Jeśli więc lubisz zdecentralizowaną architekturę, możesz to rozważyć.
 • Wyższa wydajność: Możesz szybko przekształcić dowolny rodzaj kryptowaluty w inną kryptowalutę w sieci. Jest to stosunkowo łatwe i przyspiesza proces likwidacji.
 • Przezroczystość: Wszystkie transakcje są rejestrowane w systemie księgi, więc będziesz mógł zobaczyć wszystko, co się dzieje.
 • Tworzy dźwignię: Ponieważ monety są nadmiernie zabezpieczone, każdy użytkownik może je wykorzystać jako środek obrotu, co zapewnia efektywny proces.

 

A co z wadami?

 • Nietrwały: Ponieważ te typy stablecoinów są wspierane przez same kryptowaluty, jego zdrowy rozsądek mówi, że byłyby bardziej zmienne niż inne rodzaje stabilnych monet.
 • Zbyt skomplikowane: Proces bicia jest nieco skomplikowany i zależy od wielu czynników. Gdyby brakowało choćby jednego z nich, cały proces by się załamał.
 • Natychmiastowe upłynnianie: Może to być zarówno błogosławieństwo, jak i przekleństwo. Jak wiesz, możesz płynność swoich aktywów, jeśli spadną poniżej wartości progowej. Ale robiąc to, przedział cenowy może drastycznie się zmienić, powodując niestabilność całego systemu.

 

4. Stablecoin w stylu Seignorage / niezabezpieczony

Ta kategoria monet jest nieco inna. Nie mają żadnych zasobów, aby je wykonać; raczej używają algorytmu do wypalania lub dodawania krypto, aby ustabilizować wartość. Ta moneta wykorzystuje podejście nadzorowane, które zapewnia ekspansję lub ograniczenie liczby monet w sieci. System zapewnia, że ​​tokeny zawsze mają stabilną wartość.

Jeśli popyt rośnie, wybijane są nowe monety, co stabilizuje wzrost cen. Jednak główny cel zawsze pozostaje taki sam, ustaw wartość zbliżoną do 1 $. Niestety, ten rodzaj stablecoinów nie zyskał tak dużej popularności jak inne.

Ale sytuacja się zmienia, ponieważ ten typ może zmienić perspektywy ceny stablecoina.

Proces

To jest tak proste, jak powiedziałem wcześniej. Użytkownik w sieci żąda stabilnej monety, a system będzie generował monety, aby sprostać wymaganiom i powstrzymać wzrost cen. Ale co się dzieje, gdy ceny spadają z powodu zbyt dużej liczby monet?

W takim przypadku sieć będzie oferować akcje, a aby kupić akcje, będziesz potrzebować stablecoina. W ten sposób pozbywają się nadmiaru stablecoinów i utrzymują system. To taka podobna strategia, z której korzystają obecnie banki.

 

Jakie są zalety?

 • W pełni zdecentralizowany: Ponieważ wszystko jest monitorowane przez algorytmy, sieć jest w pełni zdecentralizowana bez wpływu osób trzecich.
 • Brak zasobów zapasowych: Ten stabilny token nie ma żadnych zabezpieczeń wspierających go. Dzięki temu nigdy nie musiałbyś się martwić wahaniami cen zabezpieczenia wpływającymi na system.
 • Naprawdę stabilny: Jest stosunkowo stabilniejszy niż inne rodzaje stablecoinów. Algorytmy zawsze upewnią się, że w sieci nigdy nie będzie za dużo ani za mało monet.

 

Czy są jakieś wady?

Złożony proces: Mimo że algorytmy zajmują się wszystkim, proces jest całkowicie wyrafinowany. Upewnienie się, że stosunek bicia i niszczenia monet zawsze się równoważy, jest wyjątkowo trudne.

 

Rozdział-3: Stablecoin: Najpopularniejsze projekty

Do tej pory było wiele projektów stablecoinów. Nie żeby każdy z nich zyskał popularność, ale o niektórych projektach warto wspomnieć. Zobaczmy, jakie to projekty.

 

Projekty Stablecoin wspierane przez Fiat:

 • Tether (USDT)

Zacznijmy od jednego z renomowanych stablecoinów na rynku. Tether to stabilna moneta zabezpieczona dolarem USD. Co więcej, cieszy się ogromną popularnością wśród entuzjastów blockchain. Tether Limited to firma, która jest właścicielem Tether, ale nie jest to jedyna rzecz, którą posiadają. Jedna z największych giełd Bitfinex ma bliższy związek ze stablecoinem Tether; wydaje się, że obaj mają tego samego dyrektora generalnego.

Ta cena stablecoin jest używana głównie przez inwestorów kryptowalutowych, gdy chcą uniknąć możliwego upadku rynku. Można więc pomyśleć, że to pewnego rodzaju zbawiciel. Większość handlowców kupiła Tether jako cenną i stabilną inwestycję.

To, co robi tutaj Tether, to to, że zapewnia lepsze rozwiązanie do bezpośredniej konwersji USD. Tutaj handlowcy mogą zamienić wszystkie swoje inwestycje na stablecoin, który odpowiada równoważnej kwocie USD. Więc nie będziesz już musiał wypłacać pieniędzy w sytuacji kryzysowej.

 

Nieporozumienia dotyczące Tether

Chociaż Tether może wydawać się idealnym chwytem, ​​na rynku są pewne kontrowersje. Przede wszystkim wielu kwestionuje brak przejrzystości w sieci. Ponieważ stablecoin wspierany przez fiat ma scentralizowaną architekturę, to kwestionowanie jest nieuniknione.

Wielu obawia się, że stablecoin Tether może nie wykonać kopii zapasowej wszystkich tokenów z dokładną kwotą pieniędzy fiducjarnych. Z drugiej strony Tether zawsze twierdzi, że ma wystarczająco dużo USD, aby wymienić wszystkie tokeny. Wielu krytyków zakwestionowało to twierdzenie, jednak nie udało im się znaleźć solidnych podstaw dla swojej teorii.

Ostatecznie Tether jest nadal popularny z kapitałem rynkowym przekraczającym 2 miliardy dolarów.

 

 • TrueUSD (TUSD)

 

TrueUSD to kolejna stabilna moneta wspierana fiat, ale jest to alternatywa dla Tether. Zyskasz większą przejrzystość w tej monecie, w przeciwieństwie do Tether. Ich podstawowe ramy pozwalają im zachować tę przejrzystość.

Ich system ma pewne znaczenie w systemie depozytowym. Każdy użytkownik swojej platformy może wymieniać TUSD na USD za pomocą tego rachunku powierniczego. To konto jest nietykalne dla zespołu i nikt nie może nim manipulować. Oczywiście ten scenariusz zapewni lepsze wrażenia użytkownika, ponieważ zawsze będziesz w stanie uzyskać stosunek 1: 1 za swój token.

Bittrex jako pierwszy wprowadził TrueUSD, a później inne duże rynki kryptograficzne, takie jak CoinTiger, Binance i Upbit, z zadowoleniem przyjęły to. Jeśli chodzi o popularność, jest na drugiej pozycji, tuż po Tetherze. Jednak zespół próbuje dostosować ten nowy stablecoin do innych sektorów, takich jak płatności międzynarodowe lub rozwiązania e-commerce.

 

 • Bliźnięta (GUSD)

Z dużymi oczekiwaniami na rynek pojawił się dolar Gemini lub GUSD. Bliźniacy Winklevoss – Cameron i Tyler stoją za tym nowym rodzajem stablecoina wspieranego przez fiat.

Dolar Gemini podlega wszystkim przepisom typowego pieniądza fiducjarnego, ponieważ jest wspierany przez dolara amerykańskiego. Firma twierdzi, że jest obecnie pierwszą regulowaną monetą na rynku z wieloma funkcjami. Jedną z godnych uwagi może być możliwość wysyłania i odbierania USD na ich platformie.

Dzięki temu zapewnia szybki i bezpieczny system płatności, który idzie w parze z USD.

Jak to działa?

Na początku każdy zainteresowany kupnem Gemini zamieni USD na GUSD z giełdy Gemini. Te tokeny trafią bezpośrednio na jego / jej konto Ethereum. Z drugiej strony, jeśli zdeponuje tę kwotę na swoje konto dolarowe Gemini, może ją przeliczyć z powrotem na USD.

Dolary amerykańskie wydane za te tokeny są przechowywane w banku w USA, gdzie będą uprawnione do przesyłania i innych aplikacji. Aby zapewnić pełną przejrzystość, firma współpracuje z niezależną firmą księgową, która co miesiąc sprawdza stosunek 1: 1.

W ten sposób nie będziesz musiał martwić się o swój dolar Gemini, kiedy w nie zainwestujesz.

 

Projekty Stablecoin oparte na towarach:

 • Złote żetony Digix (DGX)

Jednym z najlepszych projektów stablecoinów dla monety zabezpieczonej towarami byłby Digix Gold. Ten token ERC-20 jest zabezpieczony wymagającym towarem – złotem. Jest wielu użytkowników, którzy chcą zainwestować w złoto, a Digix oferuje tę możliwość prosto do ich drzwi.

Każde złoto jest audytowane, a następnie przechowywane w wyjątkowo strzeżonym skarbcu znanym jako „The Safe House”. Możesz zrealizować DGX w dowolnym momencie; nie ma żadnych ograniczeń. Wartość każdego tokena będzie zależeć od rynkowej ceny złota. Złoto było zawsze uważane za stabilne aktywa w inwestowaniu wraz z pieniądzem fiducjarnym.

Tak więc pod tym względem DGX jest po prostu doskonałym przykładem stabilnej monety opartej na towarach. W sieci, jeśli chcesz zainwestować w złoto, otrzymasz 1 gram złota za każdy token DGX.

Jeśli martwisz się o przejrzystość, DGX zdecydowanie może się ich pozbyć. Co 3 miesiące dostarczają w pełni audytowane oświadczenie, które zapewnia bezpieczeństwo Twojego majątku.

 

 • Moneta Tyberiusza

Wraz z uruchomieniem Tiberius Coin, Tiberius Group AG. Rozpoczęli swoją przygodę z blockchainem. Tiberius Group AG to firma zajmująca się zarządzaniem aktywami i handlem towarami, która chce dać inwestorom kolejną opcję zakupu stablecoinów.

Są one jednak stosunkowo nowe, dopiero co wystartowały 1 października 2018 r. Moneta Tiberius jest w pewnym sensie unikalną nową kryptowalutą stablecoin, która jest wspierana przez rzadkie metale..

Jedna z tych monet będzie reprezentować siedem rodzajów metali. Tak więc ta kryptowaluta stablecoin nie jest wspierana tylko jednym rzadkim metalem, ale ich kombinacją. Mają dokładny stosunek metalu do każdej monety. Przeważnie token zawiera 6,569% platyny, 11,057% kobaltu, 19,595% złota, 13,269% niklu, 15,838% cyny, 24,959% miedzi i 8,713% aluminium.

Jeśli chodzi o wagę, otrzymasz 0,0015 g platyny, 1 g kobaltu, 0,003 g złota, 6 g niklu, 5 g cyny, 25 g miedzi i 25 g aluminium.

Według nich chcą, aby ludzie inwestowali w metale przemysłowe, na które istnieje duże zapotrzebowanie i które będą się utrzymywać przez bardzo długi czas.

W przeciwieństwie do innych, moneta Tyberiusza jest sprzedawana legalnie pod jurysdykcją prawa szwajcarskiego. Ten stablecoin będzie Cię kosztował tylko 0,70 USD i będzie utrzymywał go w tym przedziale cenowym.

 

Projekty Stablecoin oparte na kryptowalutach:

 • MakerDAO (DAI)

MakerDAO należy do najlepszych stablecoinów opartych na kryptowalutach, ale z pewną różnicą. Jak powiedziałem wcześniej, kryptowaluty są bardzo niestabilne i ten typ zawsze powinien mieć mieszankę kryptowalut, aby się wzajemnie ustabilizować.

Jednak tak nie jest w MakerDAO. Mają dwa rodzaje tokenów, jeden to MKR, a drugi to stablecoin DAI. Stablecoin DAI jest wspierany przez Ethereum. Tak, tylko Ethereum. Ale jak wtedy utrzymują stabilność?

Jak wiecie, ten typ monet czasami jest nadmiernie zabezpieczony. Tak więc, jeśli chcesz mieć stabilną monetę o wartości 20 USD w sieci, musisz wybrać dla niej Ethereum o wartości 40 USD. Gdy ustalisz Ethereum, sieć skorzysta z inteligentnego kontraktu i zacznie bić złoty stablecoin DAI i wyśle ​​go do Twojego portfela.

Zasadniczą częścią tej monety jest to, że otrzymasz w pełni zdecentralizowany system, ponieważ stablecoin DAI nie działa z żadną jednostką centralizującą ani stroną trzecią.

 

 • Synthetix (Havven)

Synthetix, wcześniej znany jako Havven, to zdecentralizowany system płatności. Havven rozpoczął swoją przygodę z ofertą tej samej wartości co USD i wypuścił stabilną monetę o nazwie nUSD (obecnie sUSD).

Głównym celem jest zapewnienie lepszego rozwiązania dla wahań cen kryptowalut i zaoferowanie zdecentralizowanej ścieżki. Ale jak wybić monetę? Cóż, w tym celu musisz kupić ich token znany jako SNX (wcześniej HAV). Ich własny żeton stanowi kopię zapasową tego innego żetonu i upewnia się, że podaż zawsze pozostaje stabilna.

Jednak po zmianie marki, Synthetix wprowadził wiele innych stabilnych monet, takich jak sEUR, sJPY, sAUD, sKRW i sXAU. Monety te są również wspierane przez SNX. Aby je mieć, musisz użyć monet SNX, a wtedy wybrana stabilna moneta zostanie wybita.

To naprawdę fascynujące, ponieważ dzięki Synthetix masz duży wybór i dużo waluty. Ponieważ większość stablecoinów jest powiązana z USD, tutaj otrzymujesz również inne waluty, w tym stablecoiny w złocie.

 

Projekty w stylu Seignorage / niezabezpieczone Stablecoin:

 • Węgiel

To kolejny najlepszy przykład niezabezpieczonych stablecoinów. Stablecoin węglowy ma na celu przyszłość technologii rozproszonych rejestrów i uważają, że stablecoiny będą kolejnym atutem globalnej gospodarki.

Stablecoin węglowy podąża za stabilną wartością USD, używając algorytmów do stabilizacji ogólnej podaży tokenów. Mają dwa rodzaje tokenów w sieci – Carbon Stablecoin i Carbon Credits. Kredyt węglowy jest tokenem zmiennym i służy do utrzymywania ceny stablecoina węglowego lub CUSD.

Gdy ceny zaczną spadać, algorytmy sprzedają swój kredyt węglowy użytkownikom, którzy chcą uczestniczyć w spalaniu swoich CUSD. Po tym, jak mają wystarczającą ilość CUSD, algorytm wypala je, co stwarza presję cenową w górę.

Jeśli w jakiś sposób cena zacznie rosnąć, sieć rozprowadza CUSD wśród posiadaczy uprawnień do emisji dwutlenku węgla i stabilizuje podaż. System działa, a Ty masz zdecentralizowany charakter bez żadnych kopii zapasowych.

Tak więc w pewnym sensie Carbon wykorzystuje zmienne aktywa do stabilizacji innego aktywa. Ich algorytm jest dość prosty i uważają, że może działać przez bardzo długi czas, nie zakłócając w żaden sposób sieci.

 

 • Kowala

Niezabezpieczony stablecoin Kowala jest jednym z najlepszych stablecoinów do inwestowania, jeśli interesujesz się tego typu kryptowalutami. kUSD jest oficjalną monetą Kowala i jest zgodna z ceną USD. kUSD twierdzi, że jest pierwszą automatycznie utworzoną kopią zapasową stabilną monetą i uruchomionym protokołem Kowala.

Ten protokół daje taki sam wynik jak Podstawa. Protokół Kowala tworzy i niszczy kUSD na podstawie żądań. Jeśli popyt stanie się wysoki, tworzą więcej kUSD, a jeśli spadnie, niszczy tokeny.

Jeśli uda im się to utrzymać, Kowala może stać się zwykłym stablecoinem do codziennego użytku. Dzięki temu będziesz mógł prowadzić liczne działania, takie jak – zakupy online, opłacanie rachunków, opłaty szpitalne i wiele innych.

 

Rozdział-4: Jakie są rzeczywiste aplikacje?

Stablecoin ma spory udział w aplikacjach, które w prawdziwych sytuacjach działają doskonale.

 

Zobaczmy, czym one są:

 • Waluta codzienna

Możesz używać stablecoinów jako zwykłej waluty, tak jak pieniędzy fiducjarnych z legalnymi kopiami zapasowymi. Będą one podobne do cyfrowych pieniędzy i można ich używać do dokonywania płatności online. Teraz możesz wreszcie korzystać tylko z telefonu komórkowego i płacić za poranną kawę kryptowalutą.

Możesz go również używać jako metody płatności przy płatnościach zagranicznych, a teraz nie musisz w ogóle przechodzić przez proces konwersji.

 • Płatności P2P i usprawnianie powtarzające się

Dokonywanie płatności peer to peer jest łatwiejsze dzięki stablecoinom. Możesz ich używać w inteligentnych kontraktach, aby dokonywać automatycznych płatności. W połączeniu z inteligentnymi kontraktami wszystko można zrobić. Jeśli prowadzisz firmę, możesz płacić swoim funkcjonariuszom kryptowalutą, używając tylko inteligentnych kontraktów.

Wszystko będzie zautomatyzowane i przejrzyste. Za pomocą tej monety będziesz mógł zapłacić taką samą kwotę, jaką zarabiają. W przypadku wykluczenia brzegów z równania może to zająć zaledwie kilka minut. Tak więc działa najlepiej dla obu stron.

 • Niedrogie i niezwykle szybkie przekazy pieniężne

Wiele osób z krajów rozwijających się wyjeżdża do innego kraju w poszukiwaniu pracy. Jest to stosunkowo rosnąca nisza w dziedzinie pracy. Mają rodziny do utrzymania w domu i dlatego muszą wysyłać pieniądze za granicę. Dzięki tym monetom wysyłanie przekazów za granicę jest znacznie prostsze. Są niezwykle szybkie i będą miały taką samą wartość jak pieniądz fiducjarny. Tak więc zwykłe firmy korzystające z usług innych agencji nie będą potrzebne.

Nie tylko zostanie to zrobione w ciągu kilku minut, ale koszty transakcji w stablecoinach są znacznie niższe. W ten sposób mogą zaoszczędzić dodatkowe pieniądze.

 • Dodano poziom bezpieczeństwa przed awariami walut

Ponieważ są stabilne, nie musisz martwić się o krach walutowy podczas inwestowania. W przeciwieństwie do innych kryptowalut, wartości prawie nie podlegają żadnym wahaniom. Jeśli chodzi o awarie, ludzie mogą szybko wymienić pieniądze na stabilną monetę, aby zachować kwotę.

A kiedy wszystko się uspokoi, mogą łatwo odzyskać pieniądze bez żadnych kłopotów. Zapewnia to lepszą ochronę przed wszelkiego rodzaju awariami walutowymi. Użycie tej monety może również zapewnić stabilizację zwykłego pieniądza fiducjarnego.

 • Bardziej stabilne wymiany kryptowalut

Giełdy kryptowalut borykają się z dużą niestabilnością. Ponieważ zwykłe kryptowaluty mają ograniczoną podaż, popyt na nie powoli rośnie, powodując ich dużą zmienność. Ma to negatywny wpływ na umysły inwestorów.

Rynek kryptowalut musi również zajmować się przepisami dotyczącymi konwersji pieniędzy fiducjarnych i wieloma innymi. Ale dzięki stablecoinowi stoły można odwrócić. Stabilizacja rynku te monety mogą poprawić ogólną wymianę kryptowalut: bez dodatkowego ryzyka, bez zbędnych regulacji.

 

Rozdział-5: Dlaczego rośnie popularność stabilnej monety?

Jest całkiem oczywiste, dlaczego stablecoiny stają się popularnym wyborem. Stablecoin różni się od innych kryptowalut. Zwykłe kryptowaluty mają stałą lub ograniczoną podaż z harmonogramami wypuszczania nowych monet. Z drugiej strony ta moneta działa raczej inaczej. Zamiast ograniczonej podaży, regulują podaż w oparciu o sytuację rynkową. Mają więc architekturę dystrybucyjną dla gospodarki kryptowalutowej i stabilizują rynek.

Chociaż możesz pomyśleć, jak rośnie popyt, ponieważ inwestorzy nie będą w stanie dużo zarobić przy ich stabilnych cenach, tak, to prawda, ale otwierają one inny rodzaj możliwości dla startupów i inwestorów w deszczowe dni.

Jeśli chcesz mieć kopię zapasową na deszczowe dni lub w razie potrzeby, jaki może być najlepszy sposób inny niż kupowanie stablecoinów? Stablecoiny zawsze zwracają taką samą kwotę, jaką zainwestowałeś na początku, i nie musisz się martwić, że ceny spadną.

Innym ważnym faktem jest to, że w miarę jak postępujemy w cyfrowym świecie, wszystkie waluty zostaną ostatecznie zdigitalizowane. W takim przypadku posiadanie stabilnej monety jako głównego źródła płatności działałoby podobnie, jak używamy pieniądza fiducjarnego.

I właśnie dlatego stablecoiny to najnowszy popularny szum na rynku.

 

Rozdział-6: Czy istnieją ograniczenia?

Stablecoiny wyglądają świetnie jako system, ale każdy system ma sporo wad. Zobaczmy, jakie są główne ograniczenia tych monet.

 • Scentralizowane

Stablecoiny mają scentralizowany charakter, co jest sprzeczne z pierwotną naturą blockchain. To doskonale pasuje do tych z oparciem fiat. Monety wspierane przez fiata zawsze muszą współpracować z jednym podmiotem lub stroną trzecią. Dlatego architektura staje się szeroko scentralizowana.

Tether to stabilna moneta z opcją fiat i nie może zapewnić faktycznej decentralizacji łańcucha bloków. Tak więc, mimo że wykorzystuje blockchain, nie masz takiego samego poziomu doświadczenia.

 • Problemy z zaufaniem

Ponieważ mają scentralizowany charakter, ludzie nie mogą w pełni ufać systemowi. Nadal muszą udowodnić swoje wnioski. Monety z zabezpieczeniem fiatowym lub towarowym mają tego rodzaju ograniczenia. Obaj twierdzą, że mają wystarczająco dużo pieniędzy lub towaru, aby wykonać kopię zapasową tokenów, ale skąd użytkownicy naprawdę to wiedzą.

W większości przypadków użytkownicy nie są pewni, czy są oszukiwani, czy nie. Ten problem można łatwo rozwiązać poprzez regularne audyty. Jednak nie każda stabilna moneta jest na to gotowa.

Innym faktem jest to, że jeśli chcesz kiedyś zdobyć prawdziwy towar, może to oznaczać kosztowną wycieczkę do skarbca lub inne dokumenty, których nie chcesz robić.

 • Przepisy prawne

Kolejne ograniczenie typowych walut z zabezpieczeniem fiducjarnym. Ta stabilna moneta wykorzystuje prawdziwe pieniądze do jej zabezpieczenia, więc większość monet podlega tym samym przepisom, co pieniądz fiducjarny. Tak więc ostatecznie koliduje to z celem kryptowalut.

Kryptowaluty nie mają przepisów ani nie podlegają radarom. Dlatego łatwiej je zlikwidować. Jednak z mieszanką prawa będziesz oczywiście musiał stawić czoła temu samemu poziomowi zasad, co w przypadku pieniądza fiducjarnego. To zniechęca wielu inwestorów do kupowania stablecoinów.

 • Nietrwały

Stablecoiny zabezpieczone kryptowalutami lub towarami mogą stać się niestabilne z powodu załamań cen. Wciąż nie jest jasne, w jaki sposób będą one tworzyć kopie zapasowe, jeśli wartość aktywów spadnie w rzeczywistym świecie. Tak, mają wiele zalet, ale nie doceniają rzeczywistych scenariuszy.

Co się stanie, jeśli cena towaru znacznie spadnie lub kryptowaluty staną się zbyt niestabilne? Nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, jak poradzą sobie z „stabilnością” monet w niesprzyjających okolicznościach.

 

Rozdział-7: Patrząc w przyszłość

Nawet jeśli znasz kryptowaluty od dawna, ale wciąż są one w fazie niemowlęcej. Dotyczy to również stabilnej monety. Te monety są dość nowe w grze i nadal mają wiele wad do naprawienia.

Jednak na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo obiecująco i mogą zmienić zwykły scenariusz świata kryptowalut. Każda forma stabilnej monety ma inną oprawę i wygląd; żaden nie jest doskonały. Może jeśli uda im się osiągnąć ten nowy typ architektury na dłuższą metę, ludzie zaczną pozytywnie akceptować blockchain i kryptowaluty.

Stablecoiny mogą rosnąć na całym świecie i jest jeszcze za wcześnie, aby komentować ich sukces.

* Zastrzeżenie: artykuł nie powinien być traktowany jako i nie ma na celu zapewnienia żadnych porad inwestycyjnych. Roszczenia przedstawione w tym artykule nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być traktowane jako takie. Przeprowadź własne badania!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me