Co to są Atomic Swapy? Przyszłość technologii Blockchain

Atomic swap jest często oceniany jako rewolucyjna najnowsza technologia lub koncepcja, która może zmienić systemy finansowe w nadchodzących latach. Zdaniem ekspertów, wdrożenie Atomic Swap na szerszą skalę może również wpłynąć na to, jak obecnie funkcjonują transfery pieniężne.

Jest to nowa technologia, która pozwala ludziom przesyłać monety lub handlować między sobą na blockchain lub poza blockchain bez angażowania jakichkolwiek giełd lub stron trzecich. Przelewy mogą odbywać się tylko z portfela do portfela, aby ludzie byli prostsi i szybsi.

Contents

Co to są Atomic Swapy?

Krótko mówiąc, jest to inteligentny kontrakt lub można go nazwać technologią inteligentnego kontraktu, która umożliwia wymianę jednej kryptowaluty na inną między dwiema lub więcej osobami bez angażowania jakiejkolwiek scentralizowanej wymiany.

Oznacza to, że do wymiany lub wymiany kryptowalut nie potrzebujesz żadnych scentralizowanych pośredników. Możesz wykonać atomową zamianę między dwoma różnymi łańcuchami bloków z różnymi natywnymi monetami lub zaimplementować ją poza łańcuchem. Oznacza to, że nie jesteś już zależny od łańcucha bloków. Dlatego nazywa się to również handlem międzyłańcuchowym.

Infografika Atomic Swaps – proste wyjaśnienie

Atomic Swapy

Atomic Swap: Trochę historii

Od momentu powstania blockchain i kryptowaluty ludzie pracowali nad koncepcją wymiany kryptowalut peer-to-peer lub wymiany bez zaufania. Pierwszy projekt protokołu wymiany bez zaufania został po raz pierwszy stworzony w 2012 roku przez Sergio Demiana Lernera.

Jednak koncepcja ta nie zyskała wówczas dużej popularności. Prawdziwy przełom nastąpił w maju 2013 r., Kiedy Tier Nolan przedstawił pierwsze pełne konto atomowych swapów i wyjaśnił, jak to działa. Dlatego nawet jeśli pierwszy szkic był autorstwa Lernera, to Nolan jest znany jako twórca Atomic Swaps.

 • Pierwsza wymiana atomowa

Miej to na uwadze, wszystko to było teorią do września 2017 roku. To był czas, kiedy pierwsza wymiana Atomic odbyło się pomiędzy Litecoin i Decred. Obecnie kilka startupów i zdecentralizowanych giełd umożliwia swoim użytkownikom wymianę kryptowalut za pomocą swapów Atomic, w tym Lighting Labs, Altcoin.io, Komodo i 0x. Jednak Litecoin Atomic Swap jest uważany za pierwszą w historii zgłoszoną transakcję Atomic Swap.

Dość z historią? Przyjrzyjmy się dokładniej, jak działają atomowe swapy, czym jest atomic swap blockchain, jakie są zalety atomowych swapów i jak atomic swapy mogą zrewolucjonizować przyszłe wymiany walut, a nawet handel.

Dlaczego istniała potrzeba wymiany Atomic Swap?


Po pierwsze, obecny proces wymiany kryptowalut jest często złożony i czasochłonny. Jest to często uważane za jedną z głównych przeszkód, które powstrzymują kryptowalutę przed wejściem do głównego nurtu.

Jak więc teraz handlujemy kryptowalutami? Korzystamy z giełd internetowych, zwanych również cyfrowymi giełdami walut (DCE). Istnieje ponad 200 scentralizowanych giełd, które pozwalają traderom lub inwestorom kupować, sprzedawać i handlować kryptowalutami.

Więc jaki jest problem? Jest kilka problemów z tą konfiguracją, dlatego potrzebujemy lepszych alternatyw, takich jak Atomic Swaps.

 • Pracuj zgodnie z przepisami rządowymi

Te giełdy są zarejestrowane w różnych krajach i muszą przestrzegać przepisów kraju, w którym są zarejestrowane. Dlatego warunki, funkcje i liczba walut różni się w zależności od kraju pochodzenia..

Pewna zmiana w polityce rządu może zmusić te giełdy do zmiany warunków, a nawet do zaprzestania działalności. Jednym z takich przykładów są Chiny, gdzie w 2017 r. Doszło do represji rządu na giełdach kryptowalut. W rezultacie wiele giełd przejmuje swoją działalność z dnia na dzień, a inne przenoszą się do innych krajów..

 • Wrażliwy na zmiany popytu

Kiedy pojawia się nagły wzrost popytu, wiele giełd nie jest w stanie sobie z nim poradzić. W takich przypadkach większość z nich boryka się z przestojami, a proces ten przyczynia się do wahań cen.

 • Oszustwa i niegospodarność

Nagły wzrost giełd kryptowalut i zainteresowanie zwykłych ludzi handlem kryptowalutami sprawia, że ​​przemysł jest rajem dla oszustów. Wiele fałszywych giełd pojawiło się w Internecie w ciągu ostatnich kilku lat, zarobiło pieniądze i zniknęło z dnia na dzień.

W niektórych przypadkach kierownictwo po prostu zawiedło i spowodowało straty finansowe inwestorów, podczas gdy w innych przypadkach scentralizowane giełdy zostały zhakowane. W niektórych przypadkach, na przykład w przypadku Coincheck, zhakowano kryptowalutę o wartości ponad 550 USD.

Z powodu tych problemów inwestorzy szukają bezpieczniejszych opcji, które nie są oparte na scentralizowanych giełdach. Wielu inwestorów poszukuje właśnie swapów atomowych.

Wyjaśnienie atomowych swapów

Po pierwsze, atomic swap nie jest oparty ani zależny od żadnego konkretnego łańcucha bloków atomic swap. Może mieć miejsce między blockchainem z różnymi kryptowalutami lub poza łańcuchem, czyli bez użycia blockchain.

Oto podstawowa definicja:

„Jest to proces wymiany peer-to-peer dwóch kryptowalut między dwiema stronami, bez korzystania z usług innych firm, takich jak wymiana kryptowalut.

Jak więc użytkownicy wymieniają kryptowaluty bez korzystania ze scentralizowanej wymiany? Używają kluczy prywatnych, które mogą kontrolować podczas procesu, aby dokonać wymiany.

Jak działają Atomic Swapy?

Przyjrzyjmy się szczegółowo, jak to działa. Wielu z was może się zastanawiać bez scentralizowanej wymiany, jak działają atomowe swapy i jak zaangażowane strony mogą ją zabezpieczyć. Oto szczegółowa odpowiedź.

Aby wymiana i proces były bezpieczne, obie strony dzielą się tajemnicą, którą muszą podać, gdy jest to wymagane w trakcie całego procesu. Ponieważ tylko zaangażowane strony znają sekret, żadna strona trzecia nie może uzyskać dostępu do kryptowaluty ani stać się częścią giełdy.

Strony udostępniają lub wymieniają kryptowaluty tylko wtedy, gdy ich tajemnice są takie same. Widzisz, idea Atomic Swap jest bardzo prosta. Jednak jak działają atomowe zamiany na tę koncepcję?

Aby urzeczywistnić ten wyjątkowy pomysł, używane są protokoły HTLC, znane również jako Hashed Timelock Contracts. Są one również znane jako specjalne formy kanałów płatności, które są używane jako kanały stanu poza łańcuchem dla Atomic Swap lub innych płatności.

W ten sposób, korzystając z protokołu HTLC, obie strony mogą komunikować się za pomocą kanału poza łańcuchem zamiast za pomocą łańcucha bloków.

Hashed Timelock Contracts (HTLC) to rodzaj inteligentnych kontraktów, które są zasadniczo używane do eliminowania ryzyka kontrahenta. Umożliwia to transakcje ograniczone czasowo między dwiema stronami, podobnie jak w przypadku Atomic Swap, które są również ograniczone czasowo.

Co oznacza transakcja ograniczona czasowo? Oznacza to, że gdy odbiorca na drugim końcu transakcji musi potwierdzić transakcję, musi dostarczyć dowód kryptograficzny (pojęcie sekretu, o którym mówiliśmy powyżej). Osoba musi również dostarczyć dowód kryptograficzny w określonym czasie. W przeciwnym razie transakcja będzie nieważna.

Protokoły HTLC są używane w Atomic Swap, a także w sieci Lightning Network Bitcoina.

Atomic Swaps Explained: How Hashed Timelock Contracts?

Hashed Timelock Contracts są również rodzajem transakcji w sieci blockchain, ale z kilkoma różnicami. Jedną z takich różnic jest użycie wielu podpisów, które zwykle są kluczem prywatnym, używanym do walidacji transakcji.

Jednak tym, co odróżnia go od innych transakcji, jest użycie funkcji hashlock. Więc co to jest hashlock?

Kiedy inicjator transakcji ustawia klucz kryptograficzny, hashlock jest zaszyfrowaną wersją tego samego klucza, który jest używany przez odbiorcę do odblokowania skrótu. Oznacza to, że kiedy inicjator w atomowej zamianie inicjuje klucz – osoba go haszuje. Następnie jest przechowywany jako obraz wstępny i jest ujawniany dopiero w momencie ostatecznej transakcji.

Oprócz funkcji hashlock wykorzystuje również blokadę czasową. Hashed Timelock Contracts używają dwóch różnych typów timelocks podczas Atomic Swap.

 • CheckLockTimeVerify (CLTV):

  Jest to podstawa czasu lub ograniczenie czasowe używane do blokowania i zwalniania bitcoinów lub innych kryptowalut Atomic Swap. Co to znaczy? Oznacza to, że monety są uwalniane tylko w określonym czasie podczas transakcji lub kanał stanu zostanie zamknięty po określonym czasie.

Na przykład obaj uczestnicy mogą zdecydować o zamknięciu transakcji po dwóch godzinach.

 • CheckSequenceVerify (CSV):

  Nie jest zależne od czasu, ale wykorzystuje liczbę wygenerowanych bloków, aby śledzić i decydować, kiedy wydać monety lub sfinalizować transakcję.

Na przykład obaj uczestnicy mogą zdecydować o zamknięciu transakcji po dokonaniu transakcji o wartości 500 USD.

HTLC pozwala również odbiorcy utracić otrzymaną płatność i zwrócić ją płatnikowi. Ogólnie rzecz biorąc, jest to system transakcji z wieloma podpisami, który zapewnia, że ​​obie strony pozostają odpowiedzialne za transakcję, aby była bezpieczna i bezpieczna.

Jak generowany jest Hashlock?

Hashlock można wygenerować, wykonując te proste kroki.

 • Możesz wybrać losową, ale dużą liczbę, która nazywa się Preimage. Dla ciebie to jest tajne hasło.
 • Następnie użyj obrazu wstępnego do obliczenia skrótu, który jest kolejną liczbą.
 • Następnie tworzysz inteligentną umowę i wysyłasz ją do drugiej strony. Wysyłana przez Ciebie umowa jest blokowana hashem utworzonym za pomocą programu Preimage.
 • Druga strona może uwolnić monety Atomic Swap tylko wtedy, gdy może pokazać obraz wstępny, którego używasz do zmapowania hasha.

Oznacza to, że aby odblokować portfel w przypadku swapów Atomic, druga strona musi potrzebować przedobrazu, aby tylko strona, która zainicjowała portfel, może mu go dać.

Atomic Swap and use if Hashed Timelock Contracts: przykład

Załóżmy, że pan A i pan B chcą wymienić kryptowaluty za pomocą Atomic Swap zamiast scentralizowanej wymiany. Więc co muszą zrobić?

Pan A jest właścicielem bitcoinów, które chce wymienić na litecoiny pana B. Oto kroki, które muszą wykonać:

Krok 1: Pan A generuje hash za pomocą swojego klucza prywatnego i wysyła go do pana B za pomocą otwartego kanału między obiema stronami. Pan A generuje również wstępny obraz haszyszu. Można to zrobić, tworząc nominalną transakcję. Ten obraz wstępny jest później używany do finalizowania lub walidacji transakcji.

Krok 2: Pan B w odpowiedzi generuje swój własny hash, używając swojego klucza prywatnego i wysyła go do pana A. Generuje również obraz wstępny haszyszu, tak jak zrobił to Pan A w pierwszym kroku.

Krok 3: Gdy tylko pan A otrzyma transakcję litecoin od pana B, pan A teraz podpisuje ją przy użyciu tego samego oryginalnego klucza, który ma w postaci obrazu wstępnego. Ten sam proces, który pan B powtarza w przypadku transakcji bitcoin pana A..

To jest to! Transakcja odbywa się na obu końcach.

Wyjaśnienie atomowych swapów: przykład z życia wzięty

Aby lepiej zrozumieć, wyjaśnijmy powyżej, co się właśnie wydarzyło, na przykładzie z życia wziętego.

Na przykład pan A chce wymienić swoje złote monety na dolary pana B. Jak to się dzieje, jeśli używamy tej samej techniki Atomic Swap?

Rozważmy, że adres, pod którym zdeponowali swoje monety w powyższym przykładzie, to sejfy. Kiedy zdeponowali swoje adresy wraz z kryptowalutami, w rzeczywistości wystawili sejfy na rynek, jak na ulicy, ale nikt nie ma dostępu do zawartości sejfu, ponieważ tylko on ma klucz, aby go otworzyć.

Więc, MR. A i Pan B dzielą się lokalizacjami swoich sejfów – obaj patrzą na swoje treści, jeśli rzeczywiście zawierają to, co obiecali.

Teraz obaj muszą jednocześnie nacisnąć przyciski, czyli swój klucz prywatny, aby otworzyć sejf. Drzwi sejfu otwierają się tylko po naciśnięciu przycisku. Jeśli tylko jedna osoba wciśnie przycisk, sejf się nie otworzy.

Sejfy również otwierają się na określony czas, a obie strony muszą dokonać transakcji w dozwolonym czasie, po którym drzwi ponownie się zamkną. Dlatego jest to bezpieczna transakcja, ponieważ dzieje się tak, gdy obie strony się zgadzają lub w ogóle się nie zdarzają. W transakcji nie ma nic stronniczego.

Jaka jest różnica między atomowymi zamianami poza łańcuchem i w łańcuchu?

Wspomnieliśmy już, że Atomic Swapy mogą mieć miejsce zarówno na blockchainie, jak i poza nim. Atomowe swapy, które mają miejsce w łańcuchu bloków, nazywane są łańcuchami, a te, które mają miejsce poza łańcuchem bloków, nazywane są poza łańcuchem.

Kiedy ma miejsce atomowa zamiana w łańcuchu, łańcuchy bloków muszą obsługiwać HTLC, a waluty muszą mieć ten sam algorytm mieszania.

Z drugiej strony, Atomic Swapy poza łańcuchem odbywają się przy użyciu warstwy 2, która jest nazwą otwartego kanału poza łańcuchem między dwiema stronami. Jednym z takich przykładów jest pierwsza atomowa zamiana, która miała miejsce między Litecoinem a Bitcoinem i wykorzystała Bitcoin Lightning Network zamiast łańcucha blokowego.

Co to jest sieć Atomic Swap Lightning i jak to działa?

Lightning Network jest najlepszym przykładem rozwiązania drugiej warstwy dla off-chain atomic swap.

Atomic Swap Lighting Network jest w rzeczywistości siecią pozanałańcowych kanałów płatności, których można używać do Atomic Swap.

Kanały wykorzystują mechanizm MultiSig (multi-podpis) do generowania transakcji. Na przykład transakcja wymaga więcej niż jednego klucza prywatnego od obu stron, aby została zweryfikowana i ma miejsce.

Co to znaczy? Ta Lightning Network działa według mechanizmu, który wymaga obu stron

Jakie są korzyści z Atomic Swap?

Jak wspomniano wcześniej, Atomic Swapy są dobrą alternatywą dla tradycyjnych giełd kryptograficznych i zapewniają lepsze rozwiązanie niektórych ograniczeń napotykanych podczas korzystania z tych giełd.

Jednak Atomic Swap to znacznie więcej. Oto kilka najbardziej znanych zalet Atomic Swap.

 • Atomic Swap oferuje skuteczne rozwiązanie problemu interoperacyjności między różnymi walutami i zasobami cyfrowymi. Atomic Swap to pierwszy krok do połączenia różnych monet i kryptowalut i umożliwienia im niezależnego handlu.
 • Pozwala zaoszczędzić pieniądze. W jaki sposób? Unikając opłat i innych opłat, musisz płacić, korzystając z giełdy. Czasami, gdy wypłacasz monety do portfela, pobierają nawet ukryte opłaty, ponieważ wiele z tych giełd ma wątpliwą strukturę opłat. Ponadto musisz również stawić czoła ryzyku fałszywych i oszustw przy wymianie, co nie ma miejsca w przypadku Atomic Swaps.
 • W większości transakcji kryptograficznych, zwłaszcza jeśli transakcja odbywa się między mniej znanymi kryptowalutami, musisz najpierw kupić Bitcoin jako token pośredniczący, co jest uciążliwe. Na przykład, jeśli sprzedajesz Litecoina, aby kupić Tezos, musisz najpierw kupić Bitcoin. Gdy już zdobędziesz Bitcoiny, możesz je teraz sprzedać, aby kupić Tezos. Irytujące, prawda? Jednak dzięki Atomic Swap możesz po prostu handlować bezpośrednio z kryptowalutami, które posiadasz.

Więcej korzyści:

 • Atomic Swaps sprawia, że ​​bezpośredni handel między portfelami staje się możliwością, która sprawia, że ​​wymiana jest szybsza, bezpieczniejsza i tańsza. Pomoże Ci to również ominąć przepisy, którym podlegają giełdy.
 • Atomic Swaps sprawia, że ​​transakcje i wymiany są znacznie szybsze, ponieważ omijają wszystkie kroki, proces rejestracji, potwierdzenia i walidacje wymagane na tradycyjnych giełdach. Możesz po prostu natychmiast wykonać wymianę.
 • Tradycyjne scentralizowane giełdy są często narażone na atak online lub włamanie. Ponieważ w Atomic Swap nie jest zaangażowana żadna strona trzecia, a kanał między obiema stronami jest bezpieczny, proces jest bezpieczny.
 • Atomic Swaps oferuje możliwość wymiany kryptowalut i monet w bezproblemowym i pozbawionym zaufania zdecentralizowanym środowisku.
 • Dzięki łatwiejszemu, szybszemu i tańszemu sposobowi wymiany kryptowalut inwestorzy mają możliwość dywersyfikacji swoich inwestycji. Większość ludzi inwestuje obecnie w jedną lub dwie kryptowaluty i unika wymiany ich na inne ze względu na opłaty i związane z tym ryzyko. Dzięki Atomic Swap wymiana kryptowalut jest prawie bezpłatna i wolna od ryzyka.
 • Nie musisz podawać swoich danych osobowych ani przechodzić procesu weryfikacji, jak w przypadku giełd kryptowalut, aby zachować prywatność swojej tożsamości.

Podsumowanie korzyści

Oto krótkie podsumowanie korzyści z Atomic Swaps:

 • Natychmiastowe transakcje
 • Niższe koszty
 • Bezpieczne
 • Wymiana peer-to-peer bez pośrednika
 • Przezroczysty

Jaka jest różnica między Atomic Swap i Exchange?

Dużo już dyskutowaliśmy o różnicach między nimi. Jednak w tej sekcji przejdziemy przez szybkie porównanie Atomic Swap i Exchange, aby pomóc czytelnikom lepiej zrozumieć obie koncepcje.

Atomic Swap

Crypto Exchange

Koszt

Niska opłata transakcyjna Zwykle wiąże się to z wysokimi opłatami i ukrytymi opłatami.

Warunki

Natychmiastowe transakcje Musisz założyć konto, zweryfikować lub potwierdzić transakcję, wpłacać monety, przetwarzanie wypłat i inne kroki wymagają czasu.

Token pośredniczący

Nie ma potrzeby kupowania tokena pośredniczącego. W większości przypadków trzeba kupić token pośredniczący, taki jak Bitcoin, aby handlować między mniej znanymi kryptowalutami.

Rodzaj

Zdecentralizowane Scentralizowane

Bezpieczne

Bezpieczna transakcja między dwiema stronami. Giełdy są otwarte na regulacje, a także hacki i ataki internetowe.

Czy są jakieś ograniczenia dotyczące Atomic Swap?

Atomic Swap to koncepcja wciąż w powijakach, która wciąż ewoluuje. A więc tak, istnieją pewne ograniczenia, nad którymi eksperci wciąż pracują. Oto kilka kluczowych problemów z Atomic Swaps.

 • Zdolność adaptacji.

Ze względu na warunki, jakich każda kryptowaluta potrzebuje do Atomic Swap, nie możesz jeszcze używać Atomic Swap dla każdej kryptowaluty.

Na przykład istnieją łącznie trzy warunki, które musi spełnić każda kryptowaluta.

 1. Obie kryptowaluty, które chcesz zamienić i na które chcesz zamienić, muszą mieć algorytm mieszający. Algorytm skrótu musi być również nieodłącznym elementem obu kryptowalut.
 2. Musisz również upewnić się, że obie kryptowaluty mogą również inicjować zakodowane kontrakty czasowe (HTLC).
 3. Kryptowaluty muszą mieć również wyspecjalizowane funkcje programistyczne.

Na razie nie ma wielu kryptowalut, które mogą spełnić wszystkie powyższe warunki. To niestety ogranicza liczbę kryptowalut, których możesz użyć do Atomic Swap.

Wygląda na to, że musimy jeszcze trochę poczekać, zanim ta technologia będzie mogła wejść do głównego nurtu.

 • Niezdolność do obsługi dużej ilości danych

Szybkość jest swego rodzaju zaletą Atomic Swap, ale niewiele, gdy chcesz przelać dużo monet. Wciąż potrzeba wielu ulepszeń, zanim będzie wystarczająco szybki dla większych danych.

 • Niezbyt kompatybilny

Nie każdy portfel obsługuje Atomic Swaps. Jednak rośnie liczba portfeli, które mogą teraz współpracować z Atomic Swap, podczas gdy inni planują zastosować technologię Atomic Swap, ale wciąż czekamy jakiś czas, zanim technologia będzie mogła wejść do głównego nurtu.

Na razie liczba portfeli, które mogą obsługiwać Atomic Swapy, jest bardzo mała.

Podsumowując, wydaje się, że technologia potrzebuje więcej czasu, aby stać się głównym konkurentem giełd kryptograficznych lub wejść do głównego nurtu. Do tego czasu być może będziemy musieli poczekać jeszcze trochę.

Ponadto Atomic Swapy nie działają również z kryptowalutami, które nie obsługują inteligentnych kontraktów.

Jakie są popularne Atomic Swap Blockchain?

Oto kilka przykładów tego, jak niektóre łańcuchy bloków Atomic Swap odniosły sukces. Ponadto, w jaki sposób niektóre giełdy umożliwiają swoim użytkownikom korzystanie z technologii Atomic Swap na swoich platformach.

 • Komodo Atomic Swap

Komodo jest prawdopodobnie pierwszą atomową giełdą wymiany, która pozwala użytkownikom skorzystać z tej funkcji. W przeciwieństwie do tradycyjnych giełd jest to również wymiana zdecentralizowana.

W rzeczywistości to zespół stojący za Komodo wkłada swoje wysiłki i inwestuje swój czas w ideę Atomic Swap. Po tym, jak Nolan przedstawił pomysł w teorii, to zespół programistów Komodo, podobnie jak główny programista jl777, napisał kod pierwszej wymiany atomowej.

Mimo że kod był początkowo dostępny tylko dla Atomic Swap między zasobami NXT, ale później kod został ulepszony w celu wymiany zasobów NXT za pomocą Atomic Swap z monetami z protokołami Bitcoin.

To także Komodo podjęło pierwsze poważne kroki w celu wprowadzenia Atomic Swap do powszechnego użytku. W 2017 roku opracowali pierwszy GUI dla w pełni Atomic Swap rynku handlu kryptowalutami o nazwie BarterDEX.

Komodo przeprowadził tysiące Atomic Swapów między kilkoma kryptowalutami i zintegrował dziesiątki monet Atomic Swap. Pozwala to użytkownikom na handel dużą liczbą monet Atomic Swap bez korzystania z tradycyjnych giełd.

Ponadto Komodo opracowało również technologię wykorzystywania Atomic Swap z serwerami Ethereum. Był luty 2018 r., Kiedy Komodo połączyło monety z protokołem Bitcoin z Ethereum, umożliwiając Atomic Swap między dwoma różnymi łańcuchami bloków. Pierwsza taka Atomic Swap miała miejsce pomiędzy DOGE i ETH.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​Komodo obsługuje teraz prawie 95% wszystkich dostępnych monet i tokenów. Oznacza to, że możesz użyć Komodo do prawie wszystkich monet Atomic Swap. Do tej pory Komodo BarterDEX gościło na swojej platformie setki tysięcy Atomic Swapów.

Jak działa Komodo Atomic Swap?

Aby lepiej zrozumieć, jak działa atomowa zamiana komodo, rozważmy przykład.

Jeśli Pan A chce handlować bitcoinami z KMD, które są tokenami Komodo, to MR B jest właścicielem, to co z MR. Musi zrobić?

Oto proste kroki:

Krok 1

Pan A składa zlecenie handlowe zawierające informacje o tym, co posiada, czego chce w zamian, ilość i podobne informacje.

Krok 2

Pan B uważa, że ​​okazja handlowa jest atrakcyjna i przyjmuje zlecenie.

Krok 3:

Należy pamiętać, że BarterDex pobiera prowizję w wysokości 0,15% całkowitej kwoty transakcji, na którą Pan B musi się zgodzić, przyjmując zlecenie.

Krok 4:

Najpierw pan B musi uiścić opłaty, po czym następuje atomowa zamiana.

Pan A przesyła następnie kaucję, która musi wynosić 112% rzeczywistej kwoty wysłanego zamówienia, aby zabezpieczyć adres. Fundusze są bezpieczne, ponieważ nikt nie może uzyskać dostępu do funduszy, chyba że transakcja zostanie zakończona lub upłynie określony czas dla transakcji.

Krok 5:

Pan B powtarza ten sam proces, wysyłając depozyt KMD, którego jest właścicielem, na bezpieczny adres.

Krok 6:

W przypadku, gdy którakolwiek ze stron zmieni zdanie, czas się skończy, a transakcja zostanie anulowana nawet po zdeponowaniu monet pod wskazanym adresem. W takim przypadku obie strony odzyskują monety.

Krok 7:

Pan A wysyła depozyt Bitcoin do pana B i uzyskuje dostęp do depozytu KMD od MR. b.

Krok 8:

Obie strony otrzymują swoje żetony i handel jest zakończony.

Możliwość handlu monetami między dwoma różnymi łańcuchami bloków, którą masz na platformie Komodo, jest również pierwszym dużym krokiem w kierunku interoperacyjności blockchain. W przeszłości handel monetami między dwoma różnymi łańcuchami bloków nie był możliwy.

Dzięki Atomic Swaps można teraz handlować monetami z protokołem BTC z tokenami ERC-20 opartymi na Ethereum. Ponadto Komodo zawiera również nowe Inteligentna umowa międzyłańcuchowa technologia oferująca zamienność międzyłańcuchową i dowody transakcji.

 • Bitcoin Atom

Jednym z najpopularniejszych blockchainów Atomic Swap jest Bitcoin Swap, znany również jako BCA. Jest to fork Bitcoin z obsługą SegWit, który zawiera hybrydową konsensus i opcję wymiany atomowej w łańcuchu. Używa tej samej procedury, którą omówiliśmy w sekcji Jak działają wymiany atomowe.

Na przykład umożliwia wymianę kryptowalut w ramach zdecentralizowanego procesu. Proces korzysta z kontraktów Hash Time-Locked Contracts (HTLC), a także z własnego interfejsu API HTLC. Zespół stojący za projektem pracuje obecnie również nad wbudowanym zestawem narzędzi do wymiany atomów zarówno poza łańcuchem, jak i atomic on-chain..

Możesz również dowiedzieć się więcej o tym łańcuchu blokowym Atomic Swap na ich oficjalnym poziomie stronie internetowej.

 • Znany dostawca: ATOMIC

ATOMOWY to nowa warstwa infrastruktury ponad wszystkie istniejące łańcuchy bloków, która umożliwia zupełnie nowy zakres usług finansowych. Korzystając z technologii ATOMIC, użytkownicy mogą handlować peer-to-peer w superszybkim i gwarantowanym środowisku bez ryzyka depozytowego związanego z wymianami.

Jaka jest przyszłość Atomic Swap?

Na razie atomowe swapy są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą handlować kryptowalutami. Jest to wyłaniająca się zdecentralizowana technologia wymiany, która staje się coraz lepsza i popularna.

Jest więcej niż jasne, że branża blockchain i kryptowalut przesuwa się w kierunku zdecentralizowanego świata, a Atomic Swap odegra istotną rolę w handlu, gdy to nastąpi.

Ostatnie słowa

Atomic Swap to wschodząca technologia, która oferuje wiele korzyści inwestorom kryptowalutowym, którzy chcą zdywersyfikować swoje monety. Technologia ta ma wyraźne zalety w stosunku do giełd jako tania, szybsza i bezpieczna alternatywa.

Jednak są też pewne ograniczenia i być może będziemy musieli trochę poczekać, zanim technologia wejdzie do głównego nurtu. Jednym z głównych problemów jest jego skalowalność, a także interoperacyjność, ponieważ niewiele portfeli i kryptowalut spełnia wymagania.

Powiedziawszy to, Atomic Swap oferuje również prawdziwy potencjał zmiany sposobu, w jaki handlujemy online w ciągu najbliższych kilku lat i może zrewolucjonizować handel kryptowalutami online. Istnieją pewne historie sukcesu, takie jak platforma Komodo BarterDex, która jest zdecentralizowaną wymianą umożliwiającą Atomic Swap między prawie wszystkimi dostępnymi tokenami i monetami.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map