Wiele organizacji poszukuje obecnie usługi konsultingowej w zakresie technologii blockchain, która pomoże im w całym cyklu wdrażania technologii blockchain. Jednak ze względu na niską dojrzałość technologii i bardzo niejasny zwrot z inwestycji w biznes, większość tych usług obraca się wokół weryfikacji koncepcji i porad strategicznych.

Dostawcy usług konsultingowych Blockchain wciąż są w trakcie tworzenia idealnej strategii na całe życie projektu. Musisz jednak uzyskać pomoc od najlepszych z najlepszych dostawców. Dzieje się tak, ponieważ wielu osobom brakuje integralności, aby rozwiązywać problemy, procesy lub aspekty operacyjne w tego rodzaju wdrożeniach.

Ale nie martw się, istnieją również doświadczeni dostawcy doradztwa w zakresie technologii blockchain i szybko się rozwijają. Co więcej, w wielu z nich do pomocy przyłączyli się specjaliści ds. Technologii blockchain. Dlatego dzisiaj będziemy mówić wszystko o usługach konsultingowych dotyczących technologii blockchain i różnych firmach, które je oferują.

A więc zacznijmy!

 


 

Contents

Rozdział 1: Jaki jest obecny scenariusz rynku?

Zainteresowanie technologią blockchain gwałtownie wzrosło w ciągu dwóch lat. Rośnie nie tylko blockchain, ale także popyt na technologie rozproszonych rejestrów. Ponadto blockchain wraz z innymi zdecentralizowanymi technologiami może całkowicie przekształcić wiele branż.

Co więcej, może również generować miliardy dolarów przychodów i ostatecznie zaoszczędzić pieniądze. Ponadto budowanie zaufania do całego złożonego ekosystemu biznesowego to kolejna z jego zalet.

Tylko z tego powodu Gartner przewiduje, że do 2030 r. Branża będzie warta 3 biliony dolarów. Tak więc zdobycie miejsca na tym ogromnym rynku jest kolejnym ważnym priorytetem wielu przedsiębiorstw.

Dzięki technologii blockchain, która pokazuje wszystkie te możliwości, wiele przedsiębiorstw z różnych branż powoli zaczyna eksperymentować ze swoim biznesem. Ma na celu zbadanie, czy technologia jest odpowiednia dla ich firmy, czy nie.

Ponadto, aby upewnić się, że może pomóc, używają go w przykładowych przypadkach użycia.

Jednak istnieje poważny niedobór wykwalifikowanych pracowników, którzy mogą zarówno zrozumieć podstawową technologię, jak i pomóc w planowaniu potencjalnej strategii biznesowej. Ponieważ są one dość rzadkie, te nieliczne, które są dostępne, są na początku dość drogie.

Tym samym, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, szybko zaczyna się rozwijać kolejny biznes – usługa konsultingowa Blockchain. W tym przypadku większe firmy konsultingowe szkolą szerokie zespoły konsultingowe, aby mieć pewność, że mogą pomóc również innym firmom.

Co więcej, mały specjalista w dziedzinie blockchain z wiedzą techniczną również szuka możliwości na nowym rynku.

 

Co w tym jest dla Ciebie?

Ponieważ obecnie istnieje wiele firm oferujących wszystkie te usługi, najlepiej jest w pełni zrozumieć, jakie są oferty i wymagania dotyczące tych sesji konsultingowych dotyczących łańcucha bloków..

W związku z tym pomożemy Ci z naszym wglądem w rynek i pomożemy Ci znaleźć potencjalne dopasowanie jako dostawca doradztwa w zakresie łańcucha bloków.

Ponadto przyjrzymy się prawdopodobnemu i dobrym źródłom usług konsultingowych w zakresie łańcucha bloków – firmom, które mogą zapewnić doradztwo w zakresie POC i strategie blockchain.

Nie martw się; będziemy rozmawiać o rynku tylko z punktu widzenia doradztwa dla przedsiębiorstw. Tak więc wszystkie informacje byłyby oparte na klientach, którzy chcą wymyślić, ocenić i wykorzystać możliwości technologii.

 

Czego przedsiębiorstwa powinny szukać od firm konsultingowych Blockchain?

Skorzystaj z opcji konsultacji dotyczących łańcucha bloków, aby zbadać przypadki użycia łańcucha blokowego i rozwinąć umiejętności tam, gdzie jest to potrzebne. Ponadto należy ograniczyć ryzyko, upewniając się, że wszyscy interesariusze wiedzą o prawdopodobnym wyniku.

Ponadto najpierw spraw, aby zaangażowanie było małe, tak aby utrzymać je w POC. Postaraj się również ograniczyć wszystkie związane z tym wydatki i zasoby.

Praktycznie istnieje pięć rodzajów wsparcia ze strony dostawców usług konsultingowych w zakresie łańcucha bloków. Spróbuj więc poszukać wsparcia, którego naprawdę potrzebuje Twoja firma. Ale jak?

Cóż, możesz skorzystać z usług specjalisty ds. Doradztwa w zakresie technologii blockchain, aby uzyskać doskonałe umiejętności techniczne, wyzwania związane z wdrożeniem, możliwości i wpływ na biznes od dostawców usług technologicznych oraz doradztwo strategiczne i dotyczące ryzyka od firm konsultingowych..

Na koniec upewnij się, że przejmujesz wszystkie inicjatywy związane z blockchainem pojedynczo. Tutaj kluczowe znaczenie mają takie etapy, jak zaangażowanie kadry kierowniczej, budowanie wiedzy, rozwijanie umiejętności i pilotowanie projektu.

Ponadto zawsze pamiętaj, że wszystkie zasoby są dość rzadkie, więc upewnij się, że wykorzystujesz je idealnie, aby uzyskać odpowiednią wartość.

 

 

Rozdział-2: Blockchain Consulting Components Market Components

Większość organizacji kupujących jest nadal w bardzo wczesnej fazie eksperymentów. Są głównie w fazie wykorzystywania prawdopodobnych przypadków użycia. W rezultacie firmy konsultingowe zajmujące się rozwojem technologii blockchain zapewniają pomoc głównie we wczesnych fazach projektu.

Ponadto analiza strategii, badanie przypadków użycia i tworzenie nowych rodzajów dowodów słuszności koncepcji to mocne obszary usług konsultantów blockchain..

Ale dlaczego tak jest? Cóż, to dlatego, że we wczesnych fazach nie ma takiego wyzwania, jak etapy końcowe.

W każdym razie na rynku doradztwa w zakresie rozwoju technologii blockchain istnieją pewne stałe komponenty. Zobaczmy, czym one są, dobrze?

 • Rzeczywisty rynek –

Podstawowy rynek doradztwa w zakresie łańcucha bloków obejmuje technologie i usługi doradcze bliskie wymyślaniu, ocenie, eksplorowaniu i opracowywaniu strategii różnych modeli biznesowych. Ponadto wszystkie usługi mają na celu sprawdzenie, w jaki sposób blockchain może zwiększyć większe przychody lub otworzyć nowe możliwości biznesowe. Czasami konsultują się również, w jaki sposób przedsiębiorstwo może ulepszyć swoje procesy informatyczne.

 

 • Zwykli kupujący –

Wraz z nowymi rynkami pojawiają się różni klienci. W tym przypadku są to głównie liderzy IT, dyrektorzy biznesowi, liderzy zarządzania dostawcami lub zaopatrzeniem, innowatorzy cyfrowi, innowatorzy procesów, dyrektorzy generalni, CxO i wielu innych..

 

 • Wyniki biznesowe –

Ten składnik to w większości pożądane wyniki biznesowe, których pragną zwykli nabywcy. Ponadto obejmują nowe usługi lub produkty, przełomowe modele biznesowe, redukcję kosztów, wzrost przychodów, silną wartość marki i wiele innych.

 

 • Rzeczywiste wyniki –

Zależy to od charakteru firm konsultingowych blockchain. Mogą one jednak obejmować przyszłą strategię, analizę luk, architekturę, weryfikację koncepcji na małą skalę, plany wdrożeń i wiele innych.

 

Jak kupujący konfigurują swoje wymagania

Większość kupujących ma jakieś wymagania. Zazwyczaj używają różnych technik lub procesów tworzenia pomysłów, aby określić swoje wymagania. Ponadto przedsiębiorstwa wymagają głównie od dostawców doradztwa w zakresie rozwoju technologii blockchain większość z następujących funkcji:

 • Potrafi wspierać identyfikację różnych możliwości blockchain.
 • Tworzenie przypadków biznesowych w imieniu kupujących lub wspólnie z kupującym.
 • Miej dobre doświadczenie z możliwymi do udowodnienia pomysłami na koncepcję blockchain lub wszelkiego rodzaju projektami blockchain, które mogą pomóc kupującemu porównać ich wymagania.
 • Nawiąż jakiekolwiek partnerstwo, a nawet weź udział w konsorcjum, w którym głównym celem jest opracowywanie rozwiązań blockchain.
 • Zdolność do opracowywania użytecznych i przejrzystych planów i ram biznesowych, które łączą technologię blockchain z wymaganiami i celami biznesowymi przedsiębiorstw.
 • Mają szerokie mocne strony w różnych dziedzinach, takich jak analiza modeli biznesowych, kryptografia, przetwarzanie rozproszone, ekonomia behawioralna i teoria gier.
 • Pełne zrozumienie, jak działa biznes kupującego w przedsiębiorstwie i jak rozwiązanie blockchain może naprawdę przynosić korzyści.

 

W jaki sposób dostawcy naprawdę działają?

Zazwyczaj firmy konsultingowe zajmujące się blockchain przyjmują głównie płatność zgodnie z projektem na podstawie ilości czasu i potrzebnych materiałów. Oznacza to, że im więcej materiałów będzie potrzebnych kupującym, tym większa będzie płatność.

Tak więc, jak widać, nie można oczekiwać stałych cen, ponieważ wymagania każdej firmy różnią się od siebie.

Ponadto potrzebne materiały mogą obejmować integrację, przypadki biznesowe, mapę drogową, strategię, koncepcje, tworzenie POC i wiele innych. Inne usługi mogą obejmować pewnego rodzaju wspólne partnerstwo ze start-upami blockchain, dostawcami lub dostawcami IOT.

Zazwyczaj te firmy konsultingowe w dziedzinie blockchain oferują swoje usługi konsultingowe w zakresie technologii blockchain w dwóch kategoriach. Po pierwsze, oferują proces tworzenia koncepcji rozwoju rozwiązania blockchain, a po drugie, oferują zrozumienie jednej lub więcej technologii wraz z innymi wyjaśnieniami dotyczącymi modelu biznesowego.

Jeśli więc chcesz tylko lepszego zrozumienia różnych schematów modelowych w połączeniu z doświadczeniami biznesowymi, możesz skorzystać z drugiego rodzaju usług konsultingowych w zakresie łańcucha bloków. W rzeczywistości skorzystanie z usług konsultingowych związanych z blockchainem nie oznacza tylko, że jesteś zobowiązany do uzyskania POC lub mapy drogowej dla swojej firmy.

Nawet w celach edukacyjnych lub w celu lepszego zrozumienia możesz skorzystać z usług konsultingowych dotyczących technologii blockchain.

Zwykle POC opracowane w ramach tych firm konsultingowych blockchain ma niewielką skalę. Oznacza to, że teoretycznie próbowałby udowodnić biznesową i techniczną żywotność dowolnego rodzaju przypadków użycia łańcucha bloków, których możesz chcieć.

Jednak wielu bierze to również za prototyp. Ale dopiero po POC odniósł ogromny sukces.

 

Rozdział-3: Doradztwo w zakresie technologii Blockchain Bloom: o czym należy pamiętać

Teraz opowiem o różnych zmianach na rynku konsultingowym związanym z blockchain i jaki jest obecnie scenariusz. Co więcej, opowiem również o tym, jaki może być przyszły scenariusz. Najlepiej jest wiedzieć o kondycji firmy konsultingowej związanej z blockchain, zanim się do niej wskoczysz.

W początkowych fazach, kiedy dowiesz się, jak blockchain może naprawdę pomóc Twojej firmie, powinieneś zacząć tworzyć POC. Jednak w późniejszych fazach MOŻESZ napotkać pewne trudności techniczne.

Zobacz, jak podkreślam słowo „MOŻE?”

Dzieje się tak, ponieważ scenariusz całkowicie zależy od wyboru firm konsultingowych w zakresie technologii blockchain i od tego, jakie masz wymagania.

W rzeczywistości wielu uważa, że ​​brak skalowalności lub rosnąca złożoność mogą powodować pewne problemy. Jednak obecnie na rynku jest już wiele technologii blockchain, które mogą się rozwijać wraz z rozwojem sieci.

Jednak ze względu na poprzednią technologię generacji blockchain wiele organizacji nadal nie jest zainteresowanych inwestowaniem w firmy konsultingowe w zakresie technologii blockchain.

 

Więc Blockchain nie ma problemu?

Szczerze mówiąc, istnieją pewne wyzwania związane z wdrażaniem blockchain, więc blockchain ma problemy. Ale to nie jest tak przytłaczające, jak mogłoby się wydawać. Cóż, konserwacja i standardy mogą wydawać się barierą na twojej drodze. Ale w tym miejscu do gry wchodzą rozwiązania konsultingowe dotyczące technologii blockchain.

W rzeczywistości firmy konsultingowe pomogłyby Ci zrozumieć, co jest bardziej odpowiednie dla Twojego przedsiębiorstwa z obecnymi technologiami blockchain na rynku. Dzieje się tak, ponieważ technologia ewoluuje i mogą nastąpić zmiany.

Jeśli jednak poczekasz na bardziej ulepszoną technologię na rynku, istnieje szansa, że ​​możesz nie być w stanie zabezpieczyć swojego miejsca na rynku wycenianym na 3 biliony USD w 2030 r..

W rzeczywistości, jeśli już zaczynasz, zawsze możesz dodać więcej funkcji lub zaktualizować do lepszych opcji. Jednak całkowity brak udziału może ograniczyć wzrost przychodów, jeśli w przyszłości będziesz korzystać z rozwiązań opartych na łańcuchu bloków. Oto podstawowe wprowadzenie do funkcji technologii blockchain.

Dlatego zamierzam nakreślić wszystkie możliwe etapy doradztwa w zakresie łańcucha bloków i poinformować, jakie zmiany może to przynieść w przyszłości. Co więcej, pomogłoby ci to również lepiej zrozumieć przytłaczające doradztwo w zakresie technologii blockchain.

 

Jakie są typowe fazy doradztwa Blockchain?

Zwykle na rynku konsultingowym blockchain można zauważyć trzy różne fazy. To są –

Rozbudowa –

Ponieważ większość przedsiębiorstw nadal poszukuje strategicznych porad i podejść do rozwiązań opartych na łańcuchu bloków, nie jest zaskakujące, że również w tej niszy dominują duże firmy konsultingowe. Co więcej, nawet globalni dostawcy usług technologicznych również dominują na nowym rozwijającym się rynku.

Z drugiej strony, ze względu na wymagania, dołączają również małe lub nowe startupy konsultingowe, ponieważ nie muszą przedstawiać Proof of Concept ani zajmować się innymi kwestiami operacyjnymi..

W rzeczywistości wielu programistów, którzy mają praktyczne doświadczenie z technologią blockchain, zintensyfikowało działalność i założyło własne specjalistyczne firmy konsultingowe w zakresie blockchain. Ale dlaczego jest tak wiele firm konsultingowych zajmujących się rozwojem technologii blockchain?

Cóż, to dlatego, że większość popytu na rozwiązanie blockchain dotyczy tylko wczesnych etapów, bardzo niewiele strategii faktycznie przechodzi na następny poziom ze względu na złożoność technologii.

W związku z tym tempo wzrostu na rynku będzie się utrzymywało co najmniej do 2021 r. Jednak upewnij się, że wybierasz tylko te, które przynoszą jakiekolwiek rezultaty. W rzeczywistości większość z nich zmotywuje Cię do wydawania pieniędzy, ale efekt końcowy Ci nie wystarczy.

Dlatego zawsze wybieraj te, które oferują największą wartość pod względem kosztów. Nie trzeba dodawać, że na rynku dominują te popularne.

 

Walidacja –

Technologia Blockchain dojrzewa z dnia na dzień i chociaż przedsiębiorstwa chcą teraz tylko usług doradczych w zakresie wczesnego wdrażania, scenariusz wkrótce się zmieni. Dlatego wraz z nowymi zmianami firmy będą chciały przejść do pełnych wdrożeń lub pilotowania różnych punktów kontaktowych.

Tak więc w tej chwili inicjatywy blockchain musiałyby zajmować się integracjami, zmianami procesów, prywatnością, bezpieczeństwem i zgodnością z każdym projektem. Ponadto muszą również zaangażować wszystkich swoich interesariuszy w ich nowe rozwiązania blockchain.

Według Gartnera liczba popularnych platform drastycznie spadłaby. Nie żeby było tylko kilka firm konsultingowych blockchain, ale że przedsiębiorstwa chciałyby uzyskać wsparcie technologiczne tylko od kilku firm.

W takim przypadku wielu konsultantów zajmujących się łańcuchem blokowym na małą skalę odczuwałoby presję głównie podczas dostarczania wysiłków lub umiejętności potrzebnych do uruchomienia projektu. Co więcej, ponieważ wciąż ewoluuje, niektóre umiejętności tej technologii mogą być również nieaktualne.

Tak więc w przyszłości najmniejsze firmy konsultingowe zajmujące się rozwojem technologii blockchain nie będą istnieć ani nie będą łączyć się z innymi firmami, aby oferować pełny pakiet.

I tak do roku 2026 przestałyby istnieć tylko odpowiednie lub wysokiej jakości firmy konsultingowe w zakresie technologii blockchain.

 

Progresja –

Według Gartnera rynkowa wartość blockchain powinna gwałtownie wzrosnąć od 2025 roku. Można więc śmiało powiedzieć, że będzie to rok, w którym popyt na firmy konsultingowe wzrośnie jeszcze bardziej. Jak dotąd małe firmy lub te, które nie są w stanie w pełni zaspokoić wszystkich potrzeb przedsiębiorstw, nie byłyby w biznesie.

Jednak pozostali doświadczyliby ogromnego wzrostu – nie tylko w swojej działalności, ale także w aspekcie technologicznym. Dzięki tak długiemu doświadczeniu uzyskasz większą wartość za wydane pieniądze.

Jednak mogą istnieć strony, które chcą wejść w nowe spektrum biznesowe. Ale nie wiemy, jak się one potoczą. W każdym razie, nawet gdyby rynek konsultingowy rozkwitł po kilku latach, przedsiębiorstwa, które wdrożyłyby się w rozwiązania blockchain, odnotowałyby ogromny wzrost przychodów..

Dlatego można bezpiecznie zacząć korzystać z porad istniejących firm konsultingowych w zakresie technologii blockchain; nawet to dotyczy tylko wczesnej fazy adopcji.

Nadszedł czas, aby przejść do tego, jakie rodzaje dostawców doradztwa w zakresie technologii blockchain są dostępne na rynku. Przejdźmy więc do następnego segmentu.

 

Rozdział-4: Różne rodzaje dostawców usług konsultingowych Blockchain na rynku

Obecnie rynek firm konsultingowych blockchain jest wciąż we wczesnej fazie. Jednak ewoluują one dość szybko, ponieważ większość usługodawców uczy się z każdego zaangażowania i jeszcze bardziej poprawia swoje umiejętności.

W rzeczywistości, ponieważ rynek jest dość lukratywny, istnieje wiele firm, które oferują obecnie doradztwo w zakresie technologii blockchain. Dzieje się tak głównie dlatego, że obecnie bariery wejścia są dość niskie, a większość z nich dotyczy tylko początkowych faz.

Obecnie mamy cztery różne typy dostawców doradztwa w zakresie technologii blockchain. Spójrz!

 

Specjaliści Blockchain

Wraz ze wzrostem wymagań rośnie zapotrzebowanie na większą wiedzę techniczną z umiejętnościami blockchain. W rezultacie wielu konsultantów blockchain, którzy mają duże doświadczenie w tej niszy, zakłada własne firmy konsultingowe blockchain..

Ponieważ jednak wiele z nich to dopiero startupy, zazwyczaj mają one niewielką skalę. Ale mają doskonałe możliwości rozwoju technicznego. Co więcej, firmy te mają również mnóstwo doświadczenia, a wśród pracowników są przeważnie utalentowani i wnikliwi ludzie.

W rzeczywistości często dostarczają lepszej jakości rozwiązania niż większość innych firm konsultingowych związanych z blockchain.

 

Firmy doradztwa biznesowego

Wiele firm doradztwa biznesowego dostrzegło szansę na długoterminowy biznes w technologii blockchain. Dlatego utworzyli duże centra blockchain z większą liczbą funkcji premium. Na pierwszym etapie chcieli skupić się tylko na doradztwie strategicznym.

Chcieli też udzielić tych rad tylko członkom zarządu. Jednak obecnie wiele z nich się rozwija i zapewnia wszelkiego rodzaju wsparcie techniczne dla POC. Ponadto wiele z tych projektów często rozszerzało się na projekty będące w trakcie produkcji.

W pewnym sensie te firmy konsultingowe w zakresie technologii blockchain mogą naprawdę zaoferować dodatkową korzyść w postaci udanego rozwiązania POC.

 

TSP lub dostawcy usług technologicznych

Zazwyczaj tego typu dostawcy usług doradczych szybko zwrócili uwagę na blockchain. W rzeczywistości te firmy konsultingowe w dziedzinie blockchain dostrzegły wielką szansę w blockchain i wykorzystały ją, aby przynieść większe przychody.

Cóż, właściwie się nie mylili. Ponadto techniczne zrozumienie blockchain dało im całkowity impuls na rynku konsultingowym blockchain. Co więcej, ich doświadczenia z biznesami również składają się na świetną jakość.

Tak, oferują również porady konsultacyjne. Jednak wydają się być nieco bardziej zaangażowani w rozwój etapu POC. Jednak oferowaliby również strategie, które pomogą Ci znaleźć idealne przypadki użycia również dla Twojej firmy.

W każdym razie otrzymasz także inne funkcje, takie jak próba radzenia sobie z typowymi problemami z ograniczeniami łańcucha bloków.

 

Platformy konsultingowe Blockchain

Zapotrzebowanie na umiejętności techniczne i zrozumienie otwiera nowe drzwi dla platform baz wiedzy. W tym przypadku wiele platform oferuje wiele lukratywnych informacji o wszystkim, co jest związane z blockchainem.

W rzeczywistości firmy te mogłyby zacząć jako portal informacyjny typu blockchain w Internecie. Ponieważ jednak większość z nich jest wspierana przez specjalistów technicznych, mogą one zaoferować najlepsze informacje na każdy temat.

Ponieważ większość przedsiębiorstw ma ograniczoną lub zerową wiedzę na temat ekosystemu blockchain, mogą skorzystać z tych portali, aby rzucić okiem na sedno. Ponadto, ponieważ te platformy konsultingowe mają głębokie zrozumienie, często oferują usługi konsultingowe w zakresie blockchain.

Tak więc, jako firma konsultingowa blockchain, szybko pojawiają się na rynku, ponieważ mają wartość za wydane pieniądze.

 

Rozdział 5: Co oferują firmy konsultingowe Blockchain?

Zwykle wymagania przedsiębiorstw różnią się znacznie w zależności od branży. Nie mówię, że wszystkie potrzeby są obecnie dostępne na rynku. Jednak wiele z nich pojawia się lub potrzebuje więcej dojrzewania.

Zwykle jest podzielony na 5 różnych obszarów. Opiszę każdą z nich, aby upewnić się, że wiesz, jakich usług potrzebujesz. Ponadto pomogłoby ci to również zrozumieć, czy twoje potrzeby są wystarczająco dojrzałe na rynku.

A więc zacznijmy!

1. Strategie kuratorskie

Jest to faza realizacji, w której zazwyczaj każda organizacja udaje się do firm konsultingowych zajmujących się rozwojem technologii blockchain w celu uzyskania rozwiązań. Głównie w tym przypadku przedsiębiorstwa chcą wiedzieć więcej o tym, jak ich firma przyjęłaby uderzenie, gdy blockchain zakłóca każdą branżę.

W rzeczywistości wielu dostawców doradztwa w zakresie technologii blockchain oferuje cztery rodzaje usług –

 • Analiza wpływu: Tutaj firmy konsultingowe blockchain przeanalizowałyby wpływ blockchain na konkretną organizację.
 • Możliwe taktyki biznesowe: Konsultanci blockchain wymyśliliby możliwe taktyki biznesowe, aby poradzić sobie z wpływem.
 • Przyszłe plany: W tym przypadku firmy konsultingowe zajmujące się rozwojem blockchain nakreśliłyby możliwą mapę drogową dla organizacji.
 • Warsztaty tworzenia pomysłów: Wiele firm konsultingowych oferuje warsztaty, podczas których mogą prowadzić bezpośrednie wykłady na temat tego, jak blockchain może wpływać i jak radzić sobie z przełomowymi rozwiązaniami.

 

2. Rozwiązania biznesowe

Po tym, jak przedsiębiorstwo wykona thecal, aby pójść dalej z blockchain, zwróci się o pomoc do agencji konsultingowych blockchain. W tej części firmy konsultingowe blockchain oferują głównie identyfikację możliwych przypadków użycia specjalnie dla tego przedsiębiorstwa.

Ponadto określiliby również, jak mogą ich kosztować przypadki inwestycyjne lub wymagania. Ale skąd będziesz wiedzieć, który z nich jest odpowiedni dla Ciebie, a który nie? Cóż, w tym przypadku większość dostawców doradztwa w zakresie blockchain wykorzystuje głównie swoją wiedzę w branżach, aby zidentyfikować możliwe rozwiązania dla Ciebie.

Ponadto zarówno dostawcy usług technologicznych, jak i firmy konsultingowe są ekspertami w tej niszy. A to wszystko za sprawą ich poprzednich doświadczeń z ogromnymi doświadczeniami.

Jednak również w tym przypadku specjalista od blockchain może zaoferować dogłębne rozwiązanie.

 • Dostosowanie do interesariuszy: W tym przypadku dostawca doradztwa blockchain usiadłby z interesariuszami i opisałby, jak wpłynie to na nich i jakie byłoby możliwe rozwiązanie.
 • Proces projektowania: Nie tylko pozwolą dopasować interesariuszy, ale także zapewnią techniczny pogląd na proces projektowania.
 • Analiza wymagań: Kolejną ważną kwestią są wymagania. Tak więc firmy konsultingowe blockchain będą dalej analizować je i rozdzielać potrzeby.
 • Identyfikowanie przypadków użycia: Cóż, nie każde przedsiębiorstwo potrzebuje tych samych przypadków użycia. Dlatego zespół konsultantów ds. Blockchain zidentyfikuje również możliwe przypadki użycia.
 • Opracowywanie przypadków biznesowych: Po znalezieniu przypadków użycia zaproponowaliby opracowanie przypadków biznesowych wokół tych przypadków użycia.

 

3. Oferta technologii

Zwykle w tego typu usługach potrzebna byłaby pomoc w zakresie ofert konsultingowych dotyczących łańcucha bloków, które dostarczają architektury, interfejsy API, frameworki i inne techniczne kopie zapasowe. Dzieje się tak, ponieważ tylko te firmy konsultingowe mogą naprawdę przenieść projekt na poziom POC.

W rzeczywistości firmy konsultingowe zajmujące się blockchainem nie tylko zapewniają własny kontakt z POC, ale także mają szersze powiązania. Dlatego zobaczysz, że wiele z nich jest powiązanych z firmami typu blockchain dla przedsiębiorstw lub ich start-upami, które oferują najlepsze z najlepszych produktów.

Więc nie tylko otrzymujesz jakąkolwiek pomoc techniczną dla POC, ale otrzymujesz ją od najlepszych z najlepszych firm na rynku.

Zarówno dostawcy usług technologicznych, jak i firmy konsultingowe są ekspertami w tej niszy. Ale specjalista od blockchain osobiście pracował na poprzednich sieciach blockchain, więc oferują one również świetne wsparcie.

 • Strategia technologiczna: Ponieważ te oferty są przeznaczone do następnej fazy, często uzyskuje się strategię technologiczną, taką jak, które frameworki są najlepsze lub która firma blockchain oferuje większą wartość.
 • Ramy implementacyjne: Następnie rozpoczyna się proces wdrażania frameworków. W rzeczywistości jest to w większości bardzo ograniczony projekt.
 • Gotowe rozwiązania: W większości przypadków, ponieważ firmy konsultingowe blockchain mają już wcześniejsze doświadczenia, mogą już mieć rozwiązanie, którego potrzebujesz. Na przykład, być może podobna branża potrzebowała rozwiązania blisko Twojej firmy. W takim przypadku firmy konsultingowe mają już gotowe rozwiązanie.
 • Architektura referencyjna: Czasami mogą być zgodne z architekturą referencyjną, ale wprowadzają pewne wewnętrzne zmiany, aby lepiej odpowiadały Twoim wymaganiom.
 • Rozwój POC: Cóż, to jest główna oferta i najbardziej popularna pod tym względem. Gdy każde przedsiębiorstwo zobaczy wartość, jaką daje im blockchain, chce opracować POC, aby go przetestować.
 • Oferowanie interfejsów API: Potrzebujesz interfejsów API, aby uzyskać pełną funkcjonalność przypadków biznesowych. Dlatego też przedsiębiorstwa również to oferują.

 

4. Zarządzanie ryzykiem

W rzeczywistości, bez względu na to, jak daleko zaszła technologia blockchain, nadal wymaga wielu zmian. Ponadto, ze względu na niedojrzałość systemu sieciowego, wiele firm konsultingowych ma tendencję do ograniczania swojej oferty tylko do budowania punktów kontaktowych.

Jednak potrzeba zbadania zagrożeń i luk w zabezpieczeniach wokół nich jest bardzo potrzebna. Obecnie tylko garstka dostawców usług telekomunikacyjnych i firm konsultingowych zajmujących się blockchainem ją analizuje. W rzeczywistości, jeśli rozwiązanie blockchain napotka jakiekolwiek błędy w testowaniu, tylko nieliczni oferują rozwiązanie.

Co więcej, oferowanie planowania podatkowego, audytu czy ICO jest również na liście zarządzania ryzykiem. Ponieważ we wszystkim przedsiębiorstwa muszą wiedzieć, z jakimi problemami mogą się uporać.

Tego rodzaju oferty wciąż się rozrastają i miejmy nadzieję, że zobaczymy ich więcej w przyszłości.

 • Ocena ryzyka:

Na początku analizowaliby ryzyka związane z procesami biznesowymi. W rzeczywistości żadna firma nie powinna wskakiwać do żadnego rozwiązania opartego na łańcuchu bloków bez pełnego zrozumienia czynników ryzyka.

 • Warunki prawne:

Z każdym wdrożeniem wiążą się pewne terminy prawne. Tak więc firmy konsultingowe blockchain oferowałyby również porady prawne dotyczące rozwiązania.

 • Struktura zarządzania:

Cóż, najważniejszą kwestią jest struktura zarządzania. Nie każdy blockchain ma taką samą strukturę zarządzania. Ponadto przedsiębiorstwa nie mogą oferować sieci publicznej, do której każdy mógłby uzyskać dostęp. Dlatego bardzo istotne jest zasugerowanie, jakiego rodzaju zarządzania miałby on mieć i jakich pomiarów ryzyka musieliby dokonać.

 • Prywatność danych:

Jest to jeden z głównych punktów ryzyka, a wiele firm konsultingowych nie jest w stanie zaoferować tej usługi. Z drugiej strony, kilka firm zaczyna się temu bardziej przyglądać.

 • Zarządzanie ryzykiem od strony trzeciej:

Ponieważ zarządzanie ryzykiem to nowa usługa blockchain, dlatego wiele firm oferuje zarządzanie ryzykiem przez strony trzecie dla przedsiębiorstw, które tego potrzebują. Lepiej niż nic, prawda?

 • Zgodność z przepisami:

Wszystkie firmy doradcze zajmujące się blockchainem, które zajmują się sektorami zarządzania ryzykiem, zwykle zapewniają zgodność z przepisami. Ponadto zapewnia, że ​​wszystko jest na miejscu.

 • Pielęgnowanie zaufania cyfrowego:

Chcesz wdrożyć rozwiązanie typu blockchain, ale czy Twoi konsumenci mieliby podobne odczucia? Cóż, w wielu przypadkach może się to nie udać. Jednak firmy konsultingowe blockchain mogą sobie z tym poradzić. W ten sposób będą pielęgnować cyfrowe zaufanie potrzebne do Twojego rozwiązania wśród klientów.

 

5. Proces integracji

Cóż, to są oferty, które są obecnie w fazie rozwoju. W tej niszy firmy konsultingowe zajmują się integracją rozwiązania blockchain z istniejącym systemem sieciowym. Jednak proces ten jest dość trudny, ponieważ musieliby całkowicie zmienić wewnętrzne sieciowanie dowolnych organizacji.

Inną kwestią jest to, że jak wielu z nich eksploruje blockchain, ale tylko nieliczni decydują się na integrację. W rzeczywistości integracja nie jest czymś, co lubi większość przedsiębiorstw, mimo że da im to ogromny impuls.

Mogę jednak spokojnie założyć, że te oferty będą najbardziej poszukiwane w przyszłości. Tak więc firmy konsultingowe blockchain zaproponowałyby zmianę starszych sieci lub zbudowanie drogi, aby para utworzyła razem sieci.

Dlatego potrzebne byłyby do tego interfejsy API, frameworki. Spodziewam się, że TSP przejdą tutaj inicjatywę, ponieważ mają już tutaj duże zaplecze technologiczne. Ponadto firmy doradztwa biznesowego nie pozostałyby daleko w tyle.

 • Odzyskiwanie po awarii:

Cóż, nigdy nie wiadomo, kiedy twoje rozwiązanie może się zepsuć. W rzeczywistości sieć blockchain jest dość złożona, a proste luki mogą spowodować katastrofę. Jednak musisz mieć kopię zapasową na wypadek wystąpienia niechcianego problemu.

 • Kontynuacja działalności:

Firmy konsultingowe Blockchain powinny oferować rozwiązania umożliwiające kontynuację korzystania z technologii blockchain. Zdecydowanie nie chcesz być skazany na te same przypadki użycia w miarę upływu czasu. W związku z tym należałoby ulepszyć lub zwiększyć funkcje, aby wyróżnić się na rynku.

 • Zabezpieczanie danych:

Cóż, niewiele firm konsultingowych blockchain oferuje to teraz. Tutaj uzyskasz dodatkową warstwę bezpieczeństwa dla swojego rozwiązania.

 • Integracja ze starszymi systemami:

Ponieważ zastąpienie starszego systemu sieciowego w przedsiębiorstwach wymaga ogromnej ilości czasu, najlepiej jest zintegrować go z istniejącymi sieciami niż całkowicie go zastąpić. Jednak ta oferta nadal nie jest dostępna w wielu firmach.

 • Modyfikacja procesów biznesowych:

Wiele firm konsultingowych związanych z blockchain oferuje usługi modyfikacji zwykłych procesów biznesowych w celu lepszego dostosowania do nowych zmian.

 • Zarządzanie w chmurze:

Ponieważ sieci byłyby w chmurze, stwarza poważne zagrożenie. Dlatego potrzeba zarządzania chmurą jest konieczna, a wiele firm doradczych zaczyna ją oferować.

 • Standardy danych:

Stosowanie standardów danych jest konieczne, ponieważ musi być dostosowane do stabilnych sieci blockchain dostępnych na rynku.

 

Rozdział 6: Firmy konsultingowe Blockchain

Teraz opowiem o firmach konsultingowych blockchain na rynku. Miejmy nadzieję, że z pewnością pomogą Ci one wybrać najlepszy w oparciu o Twoje potrzeby. Oddzieliłem je na podstawie różnych typów. Jednak wybrałem je losowo, ponieważ obecnie na rynku jest tak wiele firm konsultingowych.

Czytaj!

 

Strateg Blockchain –

 • ConsenSys

Zacznijmy od ConsenSys. ConsenSys oferuje nie tylko porady dotyczące doradztwa w zakresie technologii blockchain. Obecnie oferują wiele lukratywnych usług konsultingowych w zakresie blockchain –

Pomysł na blockchain, projektowanie, analizę i ocenę modelu biznesowego, architekturę rozwiązania, strategię technologiczną, wdrażanie, wdrażanie, analitykę, operacje i ocenę zwrotu z inwestycji.

Co więcej, są dobrze znani z wielu produktów specyficznych dla blockchain – Infura, Truffle, uPort i nie tylko. Nie wspominając o tym, że są bezpośrednio związane z Ethereum. W rzeczywistości mają już 30 produktów blockchain i 100 projektów.

 

 • Fintricity

Fintricity to kolejna z firm konsultingowych zajmujących się blockchainem, które koncentrują się na rozwiązaniach konsultingowych w zakresie łańcucha bloków dla przedsiębiorstw. Ponadto współpracuje z kierownictwem przy pomocy warsztatów, aby pomóc im zrozumieć zakłócenia i inne powiązane aspekty.

Ponadto wykorzystałby również własne ramy, aby zademonstrować, jak naprawdę działa zdecentralizowany system. Dodatkowo uzyskasz strategię wysokiego poziomu, dostarczenie przypadków użycia i implementacje POC.

Obecnie oferuje tylko technologie blockchain typu open source, takie jak Hyperledger, Ethereum itp.

 

 • Łańcuchy

Cóż, ta firma konsultingowa blockchain ma bardzo specyficzne podejście do blockchain. Głównie zabierają klientów, którzy już wiedzą o blockchain i chcą zbyt bezpośrednio przeskoczyć do przypadków użycia. Oferują również systemy gotowe do produkcji.

Ale nie angażują się w żadne implementacje POC. Jeśli jednak jakakolwiek firma jest gotowa do inwestowania długoterminowo, to zaangażowałaby się w POC. Ponadto oferują świadomość kierownictwa, ale głównie obejmują zaawansowane wytyczne, takie jak odpowiednia technologia lub zasoby.

 

 • Technologia BCS

BCS oferuje usługi konsultingowe w zakresie technologii blockchain. Jednak z pomocą Bloxian, spółki zależnej blockchain, mogą teraz oferować również usługi wdrożeniowe. Z pomocą tej firmy konsultingowej w zakresie blockchain każda firma uzyskałaby wgląd w najbardziej odpowiednią technologię blockchain i jak powinna zarządzać zmianami. Ponadto oferowałyby również testowanie wykonalności po określeniu konkretnego rozwiązania.

Rozwój sieci lub wdrażanie zdecentralizowanej aplikacji to także kolejna cecha tej firmy konsultingowej blockchain.

W związku z tym oferują obecnie mniej więcej wszystkie rodzaje usług doradczych.

 

 • Zoo Blockchain

Współpraca z Blockchain Zoo rozpoczęłaby się od dwudniowych warsztatów, podczas których pomogliby kadrze kierowniczej odkryć potencjały. W rzeczywistości zbada biznesową transformację blockchain, identyfikując obszary, w których blockchain może być cenny i oferować najlepsze rozwiązania przypadków użycia.

W kolejnych fazach zajmą się przekształcaniem rozwiązań blockchain w białe księgi. Każda firma będzie mogła wdrożyć ją samodzielnie lub również uzyskać pomoc od firmy. W przypadku wdrożeń POC firma mogłaby skorzystać z własnego frameworka lub innego frameworka, z którego klient jest zadowolony.

 

 • Synechron

To jedna z firm konsultingowych zajmujących się blockchainem, która przyjmuje klientów bankowych lub kapitałowych. Jednak dzięki temu uzyskasz również usługi biznesowe i wsparcie technologiczne. Tutaj podejście rozpocznie się od oceny prawdopodobnych przypadków użycia i odpowiedniego ich dostosowania. Co więcej, nakreśliliby również mapę drogową, którą Twoja firma powinna podążać.

Co więcej, jeśli chcesz przenieść to na poziom POC, również by to objęli. Ponadto mają również zaplecze technologiczne, które pozwala wyjść poza POC.

 

 • Zastosowany Blockchain

Applied Blockchain nie zacznie od informowania Cię, że blockchain jest konieczny. Firma konsultingowa blockchain zacznie od sprawdzenia, czy technologia może przynieść jakąkolwiek wartość dla Twojego przedsiębiorstwa.

Jeśli nie, to skieruje Cię do możliwych alternatywnych technologii. Tak więc, jeśli przeanalizują i wymyślą tylko prawdopodobne punkty wartości, przejdą do następnej fazy. Jeśli wymyślą przypadek użycia, od planowania do wdrożenia można to zrobić z ich pomocą.

 

Firmy konsultingowe Blockchain (firmy doradztwa biznesowego) –

 • Accenture

Zacznijmy od Accenture. Z Accenture, uzyskasz wgląd w rdzeń blockchainów. Będą oferować nie tylko usługi konsultingowe w zakresie blockchain, ale także projekty rozwiązań. Ponadto z ich pomocą uzyskasz również porady prawne.

W rzeczywistości zapewnialiby strategie i praktyczne szkolenie w tym celu. Co więcej, dostałbyś również implementację modelu blockchain. Jak powiedziałem wcześniej, firmy zajmujące się doradztwem biznesowym mogą oferować wartość, ale ceny mogą być nieco zawyżone.

 

 • EY

EY tak się składa, że ​​oferuje usługi doradcze w zakresie projektowania i wdrażania wszelkiego rodzaju rozwiązań blockchain. Ale w tym celu muszą mieć dobrze przygotowany model łańcucha bloków, który koncentruje się na dostarczaniu POC.

Pamiętasz, jak powiedziałem, że niewiele firm oferuje usługi zarządzania ryzykiem? Cóż, tak się składa, że ​​EY oferuje takie – usługi podatkowe, audyt, aspekty prawne i wiele innych.

EY już teraz pracuje nad kilkoma projektami i zdarza się, że do tej pory obejmuje wiele rozwiązań. Ponadto oferują swoje usługi również w wielu krajach. Możesz więc myśleć o nich jako o globalnym dostawcy.

 

 • Deloitte

Deloitte oferuje usługi konsultingowe dla start-upów i przedsiębiorstw, pomagając im tworzyć idee blockchain, innowacje, prototypy i opracowywanie rozwiązań. Nie tylko to, ale firma pomaga również przedsiębiorstwom dostarczać wartość.

Obecnie mają sześć poziomów usług konsultingowych dotyczących technologii blockchain. Na początku zaczniesz od różnych strategii, wizji tego, jak blockchain może zwiększyć wartość Twojej firmy. Następnie mogą oferować projekty platform, zarządzanie konsorcjum, plany rozwoju i wiele innych.

Poza tym oferują również zarządzanie rozwiązaniem blockchain i dodawanie w przyszłości większej liczby funkcji w celu kontynuacji działalności.

 

 • PwC

PwC to kolejna z firm konsultingowych blockchain na rynku. Dzięki nim uzyskasz trzy różne rodzaje podejść – odkrywanie, strategia i dostarczanie. W pierwszej fazie obejmują warsztaty w celu zapewnienia prawdopodobnego zaniżenia i ustalenia przypadków użycia.

Na etapie strategii są dostarczane z idealnym rozwiązaniem dla Twojej firmy. Na ostatnim etapie tworzą dowód słuszności koncepcji i testują go, aby zobaczyć, jakie są rzeczywiste wyniki. W pewnym sensie w trzech fazach udaje im się objąć większość spektrum konsultingowego blockchain.

 

Dostawcy usług technologicznych –

 • IBM

Właśnie słyszałeś o IBM, IBM oferuje usługi konsultingowe w zakresie technologii blockchain. Obejmują one – projektowanie usług, doradztwo w zakresie modeli biznesowych, oferowanie wartości istniejącym rozwiązaniom oraz wdrażanie w chmurze IBM.

Cóż, są obecnie jednym z dostawców Hyperledger na rynku. Tak więc, jeśli przejdziesz do etapu POC, z pewnością użyliby do tego technologii korporacyjnej. Ponadto odnoszą się również do wszelkich problemów lub wyzwań związanych z bezpieczeństwem, z którymi możesz się spotkać na etapach wdrażania.

Kolejną rzeczą, która byłaby ogromną korzyścią, jest ich ogromne doświadczenie w tworzeniu rozwiązań blockchain. IBM ma już pod swoją nazwą wiele projektów korporacyjnych. To doświadczenie może się więc przydać.

 

 • Fujitsu

Kolejnym dodatkiem do listy firm konsultingowych blockchain jest Fujitsu. W rzeczywistości mają oni globalny zespół, który jest gotowy do pracy na etapie doradztwa biznesowego przy wdrażaniu technologii blockchain dla przedsiębiorstw.

Ponadto doradzają firmie w zakresie przypadków użycia na podstawie analizy rynku. Co więcej, Fujitsu ma doświadczenie specjalistyczne w dziedzinie blockchain, dzięki czemu jest w stanie obsłużyć każdy rodzaj modelu biznesowego.

Firma jest w stanie zaoferować Ci rozwiązanie oparte na technologii Hyperledger Fabric lub Ethereum.

 

 • EPAM

EPAM to kolejna z firm konsultingowych zajmujących się blockchainem, które koncentrują się na rozwiązaniach konsultingowych w zakresie łańcucha bloków dla przedsiębiorstw. Ponadto współpracuje z kierownictwem przy pomocy warsztatów, aby pomóc im zrozumieć zakłócenia i inne powiązane aspekty.

Obejmuje nie tylko poziome aspekty implementacji blockchain, ale także aspekty wertykalne.

W rzeczywistości zapewnialiby strategie i praktyczne szkolenie w tym celu. Dodatkowo oferują również prototypowanie i testowanie dostępnego rozwiązania blockchain. Ponadto mają również zaplecze technologiczne, które pozwala wyjść poza POC.

Muszę jednak powiedzieć, że ta firma preferuje głównie fazy doradztwa przy ofertach blockchain. Na rynku jest wiele firm takich jak oni, które wolą po prostu zaprojektować model i nie przechodzić do kolejnych faz.

 

Platformy konsultingowe Blockchain –

 • 101 Blockchainów

101 Blockchains to obecnie jedna z wiodących platform konsultingowych blockchain na rynku. To platforma internetowa, która oferuje wgląd we wszystko, co jest związane z technologią blockchain. Tak więc, jeśli szukasz cennych informacji wyjaśnionych w prosty sposób, 101 Blockchains jest drogą do zrobienia.

Platforma internetowa powstała w 2018 roku; Jednak dzięki cennym informacjom zajmują pierwsze miejsce. W rzeczywistości jego głównym celem jest zapewnienie lepszego zrozumienia technologii zarówno przedsiębiorstwom, jak i indywidualnym programistom.

Obecnie platforma oferuje prywatne kursy mistrzowskie dotyczące technologii blockchain dla kadry kierowniczej, aby pomóc im wykorzystać moc technologii blockchain. Wszystkie kursy mistrzowskie i porady konsultacyjne pochodzą bezpośrednio od ekspertów z tej niszy.

Tak więc platforma internetowa może być świetnym sposobem na szybkie rozpoczęcie wdrażania łańcucha bloków.

Ten artykuł na temat fundamentów Blockchain pomoże Ci lepiej poznać technologię.

 

Rozdział-7: Ostatnie słowa

Chociaż scenariusz szybko się zmienia, a technologia blockchain rozwija się w ogromnym tempie, nadal istnieje wiele obszarów, co do których zwykli użytkownicy nie są jasni. Posiadanie doświadczonych firm doradczych, które pomagają Ci przez cały czas, jest zawsze dużym plusem.

Szczególnie dla tych, którzy nie nazwaliby siebie „znającymi się na technologii”, prędzej czy później potrzebowaliby cennej pomocy ze strony dostawców usług konsultingowych w zakresie technologii blockchain, jeśli chcą wejść do branży blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me