Enterprise Ethereum: Private Blockchain dla przedsiębiorstw

W świecie, w którym rozwija się blockchain, jest oczywiste, że wiele firm zajmujących się blockchainem wkroczyłoby do gry. Jeśli od jakiegoś czasu jesteś w pobliżu blockchain, po prostu wiesz o Ethereum. Wcześniej publiczne Ethereum wydało już swoje oświadczenie za pomocą najnowocześniejszego środowiska sieciowego.

Jednak ich własność publiczna trzymała je z dala od zasięgu wielu przedsiębiorstw. Ale teraz dzięki Enterprise Ethereum mogą również podbić świat przedsiębiorstw. Dzisiaj zagłębimy się nieco w rdzeń Enterprise Ethereum. Zobaczmy więc, co oferuje nam tym razem!

Contents

Rozdział-1: Co to jest Enterprise Ethereum?
Rozdział-2: Co to jest sojusz Enterprise Ethereum?
Rozdział-3: Korzyści z Enterprise Ethereum
Rozdział-4: Stos architektury Enterprise Ethereum Blockchain
Rozdział 5: Jakie są możliwe przypadki użycia Ethereum w przedsiębiorstwie?
Rozdział-6: Ethereum Blockchain jako dostawcy usług
Rozdział-7: Firmy z prawdziwego świata korzystające z Enterprise Ethereum
Rozdział-8: Ostatnie słowa

Rozdział-1: Co to jest Enterprise Ethereum?

Enterprise Ethereum to prywatna lub licencjonowana wersja publicznej bazy kodu Ethereum. Wiele osób zna Ethereum jako sieć publiczną, która zawiera transakcje o wartości miliardów dolarów w ramach sieci blockchain. Jednak wielu z was nie wie, że Ethereum to także kolejna popularna sieć, z której przedsiębiorstwa korzystają na co dzień. I tu do gry wkracza przedsiębiorstwo Ethereum.

Mimo że te prywatne łańcuchy są oddzielone od publicznych instancji, nadal mogą korzystać z publicznej sieci Ethereum.

Jednak nie ma jednego produktu dla korporacyjnego Ethereum. Zamiast tego dostawcy oferują Ethereum dla przedsiębiorstw, modyfikując już istniejących klientów Ethereum zgodnie z potrzebami przedsiębiorstwa. Tak więc wszystkie sieci prywatne miałyby różne wyniki w zależności od wymagań.

Na przykład niektóre przedsiębiorstwa mogą chcieć wysokiej skalowalności w swoim przedsiębiorstwie Ethereum, podczas gdy inne mogą tego nie potrzebować. Ponadto wymagania te obejmują głównie – wydajność, uprawnienia, prywatność, skalowalność i ład.

Enterprise Ethereum

Jak działa Enterprise Ethereum?

Enterprise Ethereum pozostaje wierny swojej publicznej sieci blockchain; jednak istnieją dodane funkcje uprawnień wraz z zarządzaniem tożsamością, aby zaoferować sieć z uprawnieniami. Ponadto zwiększa poziom prywatności dzięki prywatnym transakcjom P2P w celu zwiększenia skalowalności i wydajności. Ponadto wprowadza również różne protokoły konsensusu inne niż dowód pracy.

Tak więc Enterprise Ethereum w rzeczywistości nie napotka takich samych problemów jak publiczny Ethereum, takich jak problemy z prywatnością i skalowaniem. Co więcej, mogą przeprowadzać transakcje nawet szybciej niż typowe transakcje z prędkością 15-20 na sekundę publicznego Ethereum.


Ale jak?

Cóż, to dlatego, że w Enterprise Ethereum możesz zmienić rozmiar sieci, rozmiar bloku, a nawet limit gazu. Nie oznacza to, że musisz trzymać się gazu, aby uruchomić sieć blockchain, ale nadal można zachować tę funkcję.

Kolejnym wielkim faktem jest to, że rozmiar sieci naprawdę robi ogromną różnicę, ponieważ wiele przedsiębiorstw ma zamknięte środowisko. Co więcej, oznacza to, że pozwoli to tylko minimalnym uczestnikom systemu. Dlatego zyskujesz większą skalowalność i prywatność w korporacyjnym Ethereum.

Ale nie martw się, wszystkie Twoje transakcje również pozostaną prywatne, o ile Twoja architektura blockchain ma tę funkcję.

Enterprise Ethereum Alliance jest liderem w dziedzinie łańcucha bloków Ethereum dla przedsiębiorstw. Co więcej, według nich, Enterprise Ethereum to nic innego jak rozszerzenie publicznego Ethereum. Oznacza to, że publiczne Ethereum otrzyma wiele dodatków i będzie miało rozszerzenia rozwiązań korporacyjnych, aby pracować również prywatnie.

W tym przypadku dodają uwierzytelnienie przy wejściu do sieci. Ponadto używają uprawnień do przeglądania księgi. Dzieje się tak, ponieważ nie wszyscy uczestnicy mogliby zobaczyć, co inni użytkownicy dokonują transakcji w księdze.

Sprawdź nasz Ultimate Blockchain Cheat Sheet, aby dowiedzieć się więcej o blockchain w łatwy sposób!

Rozdział-2: Co to jest sojusz Enterprise Ethereum?

Sojusz Enterprise Ethereum jest organizacją zorientowaną na członków, która oferuje rozwój oprogramowania Enterprise Ethereum na zasadach open source zgodnie z potrzebami organizacji. EEA to organizacja non-profit, która została założona w marcu 2017 r.

Obecnie EEA liczy 300+ członek firm pod ich torbami. Wszyscy ci członkowie współpracują, aby przyspieszyć wdrażanie Ethereum w branżach. Nie tylko to, ale także mają wpływ w ponad 45 krajach i mają ponad 1400 indywidualnych członków!

Ponadto, aby usprawnić projekt Ethereum dla przedsiębiorstw, członkowie sojuszu Enterprise Ethereum mają 19 porad prawnych i profesjonalnych grup branżowych.

Dzięki temu uzyskasz najlepsze z najlepszego wsparcia technicznego dzięki legalizacji rozwiązań Ethereum dla przedsiębiorstw. Jednym z głównych celów członków korporacyjnego sojuszu Ethereum jest zharmonizowanie konsumentów i firm z interoperacyjnością na całym świecie.

Ponadto członkowie sojuszu Ethereum dla przedsiębiorstw składają się z firm, programistów, innowatorów, użytkowników i liderów. Otrzymasz więc idealne rozwiązanie dla swojej firmy. Oczywiście każda współpraca w ramach korporacyjnych członków sojuszu Ethereum ma charakter otwarty. Dlatego w dłuższej perspektywie przyniesie to korzyści różnym firmom.

Kolejnym ciekawym faktem jest to, że sojusz Enterprise Ethereum działa również na firmy rządowe.

Podstawowy cel Enterprise Ethereum Alliance

Sojusz Ethereum dla przedsiębiorstw chce zbudować prywatną wersję publicznego łańcucha bloków Ethereum. Ponadto będzie to dotyczyło uprawnionych członków, którzy odpowiednio określą swoje potrzeby. Zasadniczo mają cztery główne cele –

 • Standard open source zamiast produktu

EEA chce, aby Enterprise Ethereum stał się standardem open source, a nie tylko produktem komercyjnym. W ten sposób każda branża może wykorzystać ten standard do opracowywania technologii. Budynek, promujący i szeroko wspierający każdą technologię opartą na Ethereum, należy do tej kategorii.

Ale dlaczego robią to standardem zamiast produktem? Są tego możliwe powody.

Przede wszystkim uczynienie go produktem ogranicza jego możliwości. Produkt będzie miał zbyt wiele funkcji dla każdego sektora, co utrudni kontrolę, a jeszcze trudniej będzie utrzymać bezpieczeństwo. Nie wspominając o wyższych kosztach niepotrzebnych funkcji, których wiele sektorów nawet nie potrzebuje.

Z drugiej strony, jeśli członkowie korporacyjnego sojuszu Ethereum oferują tylko standardy, najlepsze praktyki i architekturę referencyjną, innowatorzy mogą z łatwością wykorzystać to do ustrukturyzowania swojego modelu.

Na przykład umożliwi bankom uzyskanie własnego przedsiębiorstwa Ethereum jako sieci wewnętrznej. Podobnie, inni uczestnicy mogą również wdrożyć własny łańcuch bloków przedsiębiorstwa do zarządzania łańcuchem dostaw.

Co więcej, jako open source, każda firma tworząca bazę kodu, która może być również używana w innej firmie, zostanie udostępniona. Jest to rodzaj koordynacji, którą chcą rozwijać i ułatwiać w ramach przedsiębiorstwa, które jest członkiem Ethereum.

 • Zarządzanie i ułatwianie rozwoju międzybranżowego

EEA regulowałaby każdy typ wdrożenia Enterprise Ethereum i ułatwiałaby je zgodnie z wymaganiami przedsiębiorstwa. Co więcej, ta pomoc we wdrożeniu zachęciłaby również innowatorów do wymyślania świetnych pomysłów.

Zarządzanie wymaganiami przedsiębiorstw zdecydowanie pomaga w tej kwestii, ponieważ wiele firm nie do końca może pojąć naturę łańcucha bloków. Jeśli jednak członkowie sojuszu Ethereum zajmą stanowisko kierownicze, wiele firm otrzyma wsparcie najwyższej jakości. Ponadto członkowie sojuszu Ethereum przedsiębiorstwa mogą również upewnić się, że firmy stosują się odpowiednio do standardów.

Ostatecznie przyniesie to więcej korzyści konsumentom. Na przykład może jeden bank wdrożył platformę KYC na Enterprise Ethereum. Tak więc w tym przypadku członkowie przedsiębiorstwa Ethereum pomogliby zrobić to samo dla innej firmy. Ostatecznie pozwoli to zaoszczędzić dużo czasu w kosztach rozwoju.

 • Ewoluuj ramię w ramię z publicznym Ethereum

Enterprise Ethereum będzie ewoluował równolegle do publicznego Ethereum. Otrzyma również najlepsze funkcje z publicznego łańcucha bloków Ethereum. Ten proces zapewnia, że ​​wszelkie aktualizacje w wersji publicznej będą również automatycznie znajdować się na prywatnym łańcuchu bloków.

Nie musisz więc martwić się o osobne dodawanie tej funkcji do swojej platformy. Ponadto przedsiębiorca, członkowie sojuszu Ethereum w całości zajmą się procesem aktualizacji. W rzeczywistości oznacza to bezproblemowe rozwiązanie. Oczywiście otrzymasz opcję, aby nie dodawać funkcji, jeśli jest ona sprzeczna z naturą Twojej sieci.

W każdym razie publiczne Ethereum również otrzyma lukratywne funkcje, aby w razie potrzeby utworzyć prywatne przedsiębiorstwo Ethereum. W związku z tym obie wersje będą czerpać korzyści z siebie nawzajem i będą mogły korzystać z dApps w obu wersjach.

Tak więc dApp został stworzony dla publicznego Ethereum, będzie również obsługiwał Ethereum dla przedsiębiorstw. Zapewni to korporacyjny sojusz Ethereum.

 • Użyj istniejących standardów

Członkowie Enterprise Ethereum Alliance ułatwią wszystkie doświadczenia ze starych standardów w nowym łańcuchu blokowym Ethereum. Chce również wykorzystać standardy open source z innych rozwiązań. Ale jak to by pomogło?

W rzeczywistości publiczny blockchain wydany w 2015 roku, więc w ciągu ponad 3 lat miał dużo doświadczenia niż prywatna wersja korporacyjnego sojuszu Ethereum. Dlatego jeśli zgromadzą wszystkie informacje i doświadczenia ze starej wersji, z pewnością mogą stworzyć ulepszoną wersję prywatną.

Co więcej, członkowie sojuszu Ethereum dla przedsiębiorstw nie chcą w żaden sposób brakować. Wyróżnienie się jest najwyższym priorytetem dla członków sojuszu Ethereum dla przedsiębiorstw. Dlatego potrzebują całego doświadczenia, jakie mogą wykorzystać.

Ponadto inną ważną kwestią jest to, że inne firmy blockchain również mają świetne standardy blockchain. Jeśli członkowie korporacyjnego sojuszu Ethereum również z nich skorzystają, mogą zaoferować najwyższy poziom blockchain.

Czego dokładnie potrzebują przedsiębiorstwa?

Przedsiębiorstwa mają inny sposób korzystania z sieci blockchain niż osoby fizyczne w przypadku sieci peer-to-peer. Ponadto muszą również przechowywać duże ilości poufnych informacji. Co więcej, śledzenie jakości i odpowiedzialność organów odpowiedzialnych za regulacje są również bardzo potrzebnymi cechami.

Poza tym wydawanie identyfikatorów, śledzenie kontenerów ładunkowych, wykonywanie transakcji, etykietowanie produktów farmaceutycznych musi być na miejscu. Jeśli w systemie wystąpi jakikolwiek błąd, będzie to kosztować przychody. Nie wspominając o złym doświadczeniu klienta.

W przedsiębiorstwach, które mają już markę, trudniej jest utrzymać wszystko bezproblemowo. Co więcej, każdy mały błąd może prowadzić do złej promocji ich marki, co jest dużym ryzykiem.

Ostatecznie każda mała potrzeba przedsiębiorstw mieści się w czterech głównych kategoriach –

 • Pozwolenie:

Wiele przypadków użycia w przedsiębiorstwach wymaga tylko uprawnionych osób, aby zobaczyć sieć. Inne zaangażowane strony oznaczałyby naruszenie poufności w sieci. W rzeczywistości upoważniona osoba musi mieć dostęp do pewnych informacji. Ponadto potrzebowaliby różnych praw dostępu do zapisu i odczytu w zależności od statusu pracownika.

 • Prywatność:

Przedsiębiorstwa mają do czynienia z wszelkiego rodzaju danymi transakcyjnymi, takimi jak cena, ilość, nazwa produktu, adres, informacje finansowe itp. Ponadto powinny one mieć specjalne uprawnienia dostępu oparte na rolach uczestników.

Na przykład spedytor nie musi widzieć, co ma kontener transportowy, ale musi tylko wiedzieć, że kontener dotarł dobrze.

Z drugiej strony, banki nie pozwolą każdemu zobaczyć informacji o transakcjach drugiej strony, ponieważ jest to poważne naruszenie bezpieczeństwa. Oczywiście nie chcesz, aby inne przypadkowe osoby widziały, do kogo wysyłasz swoje pieniądze, prawda? Dlatego prywatność to duży problem, jeśli chodzi o potrzeby przedsiębiorstwa.

 • Wydajność:

W rzeczywistości przedsiębiorstwa muszą mieć możliwość przetwarzania tysięcy transakcji w każdej sekundzie. Ponadto muszą mieć zdolność tolerowania okresowych skoków napięcia w sieci.

Nawet jedno opóźnienie stworzy linię opóźnienia transakcyjnego, która uruchomi kaskadę zdarzeń. Co więcej, w dzisiejszych czasach, przy wszystkich gospodarkach sieciowych, trudno jest utrzymać wszelkiego rodzaju walidacje, kolekcje, różnego rodzaju transakcje.

Ponieważ coraz więcej osób korzysta z sieci, sieć musi mieć możliwość odpowiedniego utrzymywania transakcji na sekundę. W wielu przypadkach zbyt wielu uczestników ma tendencję do spowolnienia tempa, ale przedsiębiorstwa muszą być ponad tym problemem.

 • Ostateczność:

Instytucje codziennie dokonują dużych płatności. Jednak bez pewności transakcji żadne przedsiębiorstwa nie mogą w pełni ufać sobie nawzajem w kwestii współpracy. Dlatego muszą jak najszybciej poznać wynik swoich transakcji.

Fundusze muszą być dobre, a wszystkie płatności z tego tytułu powinny być ostateczne. W ten sposób obie strony będą mogły prowadzić ze sobą interesy w harmonijny sposób.

Rozdział-3: Korzyści z Enterprise Ethereum

Enterprise Ethereum blockchain to tani, elastyczny, otwarty i odpowiedni do prowadzenia interesów między wieloma przedsiębiorstwami. Co więcej, jeśli chodzi o koordynację danych, blockchain Ethereum przedsiębiorstwa działa jak typowo rozproszona warstwa.

Ale zdarza się, że ma unikalną architekturę, która umożliwia przedsiębiorstwom integrację z ich systemem. Co więcej, ta warstwa stwarza nowe możliwości i wzmacnia system dla ekskluzywnych biznesów.

Enterprise Ethereum Blockchain Stack

Ale członkowie korporacyjnego Ethereum otrzymaliby więcej funkcji niż te. Zobaczmy, co tak naprawdę uzyskają dzięki korporacyjnemu łańcuchowi blokowemu Ethereum –

 • Otwarte źródło

Wszystkie wdrożenia Enterprise Ethereum są całkowicie otwarte. Tak więc każda firma lub przedsiębiorstwo może w pełni swobodnie korzystać z łańcucha bloków Ethereum przedsiębiorstwa. Ponieważ jego programiści typu open source mogą wprowadzać zmiany w kodzie lub odpowiednio dodawać funkcje.

Co więcej, technologie open source pozwalają szybciej rozwiązywać problemy z błędami.

 • Koordynacja danych

Architektura Enterprise Ethereum zachowuje koordynację danych między wszystkimi uczestnikami sieci. Ponadto członkowie korporacyjnego Ethereum uzyskaliby lepszą alokację danych i zaufanie między wszystkimi uczestnikami.

W rzeczywistości pozwoli im to uniezależnić się od władzy centralnej. Co więcej, pozwoli to również członkom Ethereum korporacyjnym na odpowiednie zarządzanie systemem bez ingerencji.

 • Szybkie wdrażanie

Wspierany przez Blockchain jako dostawcę usług, Enterprise Ethereum oferuje łatwe i szybsze wdrażanie technologii blockchain. Ponadto blockchain jako dostawca usług, taki jak Kaleido lub Azure, naprawdę ułatwia wdrażanie korporacyjnych sieci blockchain Ethereum..

Co więcej, te rozwiązania sprawiają, że jest to bardzo proste, ponieważ nie będziesz musiał kodować wszystkiego od zera. Oszczędza to dużo czasu i energii, a także zasobów.

 • Sieci dozwolone

Dzięki łańcuchowi blokowemu Enterprise Ethereum otrzymasz sieci ze specjalnymi zezwoleniami, a nawet środowiska konsorcjum z publicznymi funkcjami Ethereum. W rzeczywistości jest to jedna z istotnych różnic w stosunku do publicznej wersji Ethereum.

W większości przypadków architektura sieci umożliwia uprzywilejowanym członkom Ethereum w przedsiębiorstwie pracę jako strażnik. Oznacza to, że dana osoba może zatrzymać wykonywanie, a nawet kontrolować, kto uzyska dostęp do środowiska sieciowego.

Co więcej, te prywatne instancje blockchain Ethereum doskonale nadają się do wszelkich zastosowań.

 • Rozmiar sieci

MainNet jest w stanie obsłużyć duże rozmiary sieci, chociaż większość wdrożeń w przedsiębiorstwach nie wykorzystuje wielu węzłów do uruchomienia systemu. Jest jednak w pełni zdolny do obsługi setek węzłów jednocześnie bez spowalniania. Co więcej, możesz nawet korzystać z milionów użytkowników w jednym środowisku sieciowym.

Istnieje jednak obawa, czy jest to tylko teoretyczne czy praktyczne. Jak już powiedzieliśmy, wiele z nich pracuje tylko z kilkoma węzłami, takimi jak dziesięć węzłów. Tak więc technicznie nie ma żadnego odniesienia do realnego i rozległego systemu sieciowego.

Oczywiście jest to krytyczny czynnik, ponieważ konsorcja przedsiębiorstw to zazwyczaj rozległy system sieciowy. Dlatego potrzebowaliby więcej konserwacji.

 • Prywatne transakcje

Łańcuch bloków Enterprise Ethereum może osiągnąć różne poziomy prywatności przy użyciu prywatnych konsorcjów i protokołu warstwowania transakcji prywatnych.

Ponadto ta funkcja zapewni, że wszyscy członkowie korporacyjnego Ethereum będą mogli działać z zachowaniem pełnej prywatności bez ujawniania jakichkolwiek informacji o transakcjach. Co więcej, jest to również rozszerzenie poprzedniego publicznego Ethereum.

Wiele aplikacji opartych na Ethereum również oferuje tę opcję teraz. Tak więc, jeśli nie masz pewności, czy Ethereum dla przedsiębiorstw jest w stanie obsłużyć Twoje prywatne transakcje, możesz mieć pewność, że może.

 • Skalowalność i wydajność

Dzięki spersonalizowanemu konsensusowi, blokowi czasu i limitowi gazu, blockchain Ethereum może przewyższyć publiczny Ethereum. Nie wspominając o tym, że może skalować setki transakcji w ciągu sekundy. Wprowadza nowy mechanizm konsensusu, taki jak dowód autorytetu, dowód upływu czasu itp.

W rzeczywistości musisz wiedzieć, że publiczne Ethereum działa na podstawie dowodu pracy, który jest raczej powolny i żądny władzy konsensus. Ale przedsiębiorstwa mają większe potrzeby. A dowód pracy nie może zaspokoić wszystkich tych potrzeb, będąc błędnym konsensusem.

Dlatego wprowadzili dostosowany konsensus dla członków korporacyjnych Ethereum. Inne protokoły, takie jak dzielenie na fragmenty lub obliczenia poza łańcuchem, również zwiększają ogólną przepustowość.

 • Ostateczność

Łańcuch bloków Enterprise Ethereum jest dostarczany z instancjami sieciowymi, aby upewnić się, że wszystkie transakcje są natychmiastowo sfinalizowane bez jakichkolwiek manipulacji. Ponadto jest to jedna z najbardziej pożądanych potrzeb przedsiębiorstw. Finalizm tworzy zaufanie i zaufanie między partnerami biznesowymi.

Dzięki ulepszonemu mechanizmowi konsensusu nie jest już całkowicie niemożliwe uzyskanie natychmiastowej ostateczności. Tak więc, teraz wszyscy członkowie Enterprise Ethereum mogą cieszyć się natychmiastową finalizacją transakcji bez żadnych zmartwień.

 • Warstwa motywacyjna

Warstwa motywacyjna karze oszustwa i promuje dobre zachowanie użytkowników. W rzeczywistości ta warstwa jest konieczna, ponieważ sieć musi być w pełni zabezpieczona od wewnątrz i od zewnątrz.

Jeśli pracownicy wewnętrzni lub członkowie przedsiębiorstwa Ethereum postępują w sposób oszukańczy, musi to mieć konsekwencje. Co więcej, ten inicjowany sprawia, że ​​uczestnicy poprawnie przestrzegają zasad, a także otrzymują dobre nagrody za swoje działania.

 • Tokenizacja

Przedsiębiorstwa mogą tokenizować dowolny zasób w korporacyjnej architekturze Ethereum, aby usprawnić swoją działalność. Co to oznacza dla Twojej firmy? Oznacza to, że nie będziesz musiał używać tokenów Ethereum tylko do zasilania swojej sieci.

Odnosi się to głównie do intuicji finansowych, ponieważ muszą one pracować samodzielnie, bez kajdan jednego tylko żetonu. Na przykład przedsiębiorstwo z branży nieruchomości może tokenizować aktywa nieruchomości i wykorzystywać je w sieci. Jest to w pewnym sensie format cyfrowy dowolnego rodzaju.

 • Normy

Enterprise Ethereum definiuje komponenty strukturalne jako standardy pomagające w szybkim wdrożeniu. Ponadto określony standard pomaga członkom korporacyjnym Ethereum w utrzymaniu świeżości i solidności sieci.

Protokoły, takie jak projektowanie tokenów (ERC20), zdecentralizowane przechowywanie (Swarm), nazwy czytelne dla człowieka (ENS) i zdecentralizowane przesyłanie wiadomości (Whisper) pomagają ekosystemowi.

Co więcej, dzięki prywatnemu łańcuchowi blokowemu Ethereum dla przedsiębiorstw, uzyskasz więcej nowych standardów do wykorzystania w nowej aplikacji.

 • Interoperacyjność

Nie byłoby blokady sprzedawcy. Dzięki temu użytkownicy mogliby obsługiwać sieci prywatne w dowolnym środowisku chmury biznesowej. Zwykle w przypadku dostawców zajmujących się oprogramowaniem mają tendencję do blokowania.

To nie jest dobra strategia i nie promuje otwartości ani współpracy. Jednak nie jest to ten sam przypadek w przypadku Ethereum dla przedsiębiorstw. Na przykład członkowie korporacyjnego Ethereum mogą korzystać z usług internetowych Amazon w chmurze biznesowej blockchain firmy Kaleido.

 • Niska cena

Wszystkie przedsiębiorstwa będą mogły wdrożyć blockchain po niższych kosztach. W ten sposób żadna organizacja nie poczuje się obciążona zbędnymi cenami. To ważny aspekt do rozważenia. Nawet jeśli przedsiębiorstwa mają możliwość inwestowania dużych pieniędzy, to jednak w dłuższej perspektywie może to również stać się ciężarem.

Ponieważ jednak Ethereum dla przedsiębiorstw nie ma wysokiego przedziału cenowego, łatwiej jest wdrożyć łańcuch bloków za jego pomocą.

Rozdział-4: Stos architektury Enterprise Ethereum Blockchain

1. Warstwa aplikacji

Warstwa aplikacji to pierwsza warstwa korporacyjnego stosu Ethereum. Ponadto siedzi na nim. Warstwa zawiera wszystkie komponenty użyte na wierzchu warstwy rdzeniowej w korporacyjnym stosie Ethereum.

Zawiera trzy podwarstwy –

 • ÐApps podwarstwa
 • Umowy infrastrukturalne i podwarstwa standardów
 • Podwarstwa Smart Contract Tools

Omówimy każdą warstwę korporacyjnego stosu Ethereum, aby lepiej zrozumieć sieć prywatną.

 • ÐApps podwarstwa

Zacznijmy od podwarstwy DApps. Ta później zawiera całą zdecentralizowaną aplikację, która działa na szczycie prywatnego łańcucha bloków Ethereum. Ponadto zdecentralizowane aplikacje mogą wykorzystywać do działania rozszerzenie Enterprise Ethereum JSON-RPC API.

Co więcej, można również znaleźć wiele narzędzi do monitorowania łańcucha bloków, eksploratorów łańcuchów bloków i narzędzi analizy biznesowej w ramach podwarstwy.

Dlatego najwyższa warstwa zawiera głównie wszelkiego rodzaju zdecentralizowane aplikacje, które używają podstawowych rozszerzeń Ethereum dla przedsiębiorstw.

 • Umowy infrastrukturalne i podwarstwa standardów

Podwarstwa Infrastructure Contracts and Standards zawiera wszystkie pojawiające się standardy dla podstawowego stosu Ethereum dla przedsiębiorstw. Co więcej, ta warstwa oferuje również możliwości dla innej aplikacji zbudowanej na prywatnym łańcuchu blokowym Ethereum przedsiębiorstwa.

Zawiera kilka elementów. Przyjrzyjmy się im, dobrze?

 1. Zdecentralizowane standardy tożsamości: Decentralized Identity Foundation (DIF) opracowuje różne zdecentralizowane standardy tożsamości. Korzystając z nich, możesz przechowywać cyfrowe tożsamości uczestników w korporacyjnym stosie Ethereum.
 2. Kontrola dostępu oparta na rolach (RBAC): Ten system kontroli służy głównie do uwierzytelniania. Ponadto pomaga również sieci ograniczyć niechcianych użytkowników. Tak więc jedyna upoważniona osoba może wejść do systemu prowadzącego do prywatnego łańcucha blokowego Ethereum przedsiębiorstwa.
 3. Zarządzanie siecią: Model zarządzania siecią w rzeczywistości zapewnia, kto wchodzi do sieci, a kto nie. Ponadto możesz przyznać dostęp do określonych węzłów określonym częściom sieci. W rzeczywistości zapewnia również ochronę wymiany.
 4. Standardy tokenów: Na interfejsach dostępnych jest wiele standardów tokenów. Zwykle korzystasz z ekonomii tokenów, korzystając z tych standardów. Należą do nich głównie – [ERC-20], [ERC-721], [ERC-621], [ERC-827] i [ERC-223].
 5. Usługa nazw Ethereum: ENS oferuje bezpieczną procedurę mapowania czytelnych dla człowieka i prostych nazw użytkowników. Tak więc zamiast mieć tylko adresy Ethereum, możesz mieć nazwy zarówno dla funkcji wyłączonych, jak i włączonych w łańcuchu.
 • Podwarstwa Smart Contract Tools

Prywatny łańcuch bloków Enterprise Ethereum otrzymuje narzędzia do inteligentnych kontraktów z publicznego Ethereum. Ponadto obejmuje to wszelkiego rodzaju narzędzia do inteligentnych kontraktów, takie jak debuggery, kompilatory, powiązane parsery, języki, a nawet metody weryfikacji formalnej.

Jednak to się nie kończy. Jest ich więcej! Każda implementacja korporacyjnego stosu Ethereum musi oferować narzędzia do debugowania i wdrażania dla korporacyjnych członków Ethereum.

Na przykład zazwyczaj publiczne Ethereum ma Truffle i Remix, inteligentne debugowanie kontaktów i narzędzia do wdrażania. Ponadto każde wdrożenie jest zmuszone do rozszerzenia formalnej metody weryfikacji dla prywatnego łańcucha blokowego Ethereum przedsiębiorstwa.

Ale w jaki sposób korporacyjny stos Ethereum wykorzystuje te narzędzia? Cóż, do tego jest wiele komponentów w podwarstwie wykonawczej. Ponadto, korzystając z tego sprzętu, funkcjonują narzędzia smart kontraktów. W dalszej części artykułu omówimy podwarstwę wykonania.

2. Warstwa narzędziowa

Jest wyposażony w interfejsy API do komunikacji z klientami. Podstawowy interfejs API JSON-RPC jest potrzebny do przesyłania transakcji i wdrażania inteligentnych kontraktów. Ponadto inne interfejsy API wywołują usługi zewnętrzne i utrzymują operacje między blockchain. Krótko mówiąc, ma trzy podwarstwy. Zobaczmy, czym one są –

 • Podwarstwa uprawnień i poświadczeń
 • Podwarstwa narzędzi integracji i wdrażania
 • Podwarstwa interfejsów klienta

Zobaczmy teraz, co obejmuje każdy z nich.

 • Podwarstwa uprawnień i poświadczeń

W tym przypadku zezwolenie odnosi się do zdolności dowolnego węzła do przyłączenia się do sieci blockchain. Ponadto ilustruje również osoby do pełnienia określonych ról w korporacyjnym stosie Ethereum. Na przykład tylko niektóre wybrane węzły będą mogły działać jako walidatory. Z drugiej strony inni uczestnicy mogą mieć możliwość tworzenia instancji inteligentnych kontraktów.

Stos Enterprise Ethereum oferuje również korporacyjny łańcuch bloków Ethereum z prywatnymi transakcjami. Jednak w stosie istnieją różne poziomy prywatności. Zwykle obejmują one zezwolenie na łączność węzłów, przechowywanie prywatnych transakcji, przekazywanie wiadomości, kontrolowanie tego, co widzą inni, zezwolenie na udział itp.

Obejmuje również szyfrowanie kryptograficzne w celu ochrony danych transakcyjnych.

Węzły

Istnieją pewne standardy lub zasady, których należy przestrzegać podczas wdrażania korporacyjnego stosu Ethereum. Zapoznaj się z niektórymi z tych zasad dotyczących prywatnego łańcucha blokowego Ethereum dla przedsiębiorstw.

Wdrożenia stosu Enterprise Ethereum wymagają od samego początku określenia listy rówieśników, którzy pełnią rolę węzłów.

Cały łańcuch bloków Ethereum w przedsiębiorstwie musi oferować możliwość włączania i wyłączania połączeń peer-to-peer.

Ponadto musi również określić, które węzły mogą dołączyć do sieci na białej liście. Podobnie muszą mieć czarną listę węzłów, które nie mogą wejść do korporacyjnego stosu Ethereum.

Możesz nawet określić konkretne węzły na białej liście za pomocą interfejsu. Na przykład może to być transakcja inteligentnego kontraktu lub użycie interfejsu API. Co więcej, ta sama zasada dotyczy również czarnej listy. Będziesz więc mógł określić węzły białej i czarnej listy za pomocą interfejsu.

Jednak każdy stos Ethereum w przedsiębiorstwie zawsze musi oferować sposób certyfikacji wszystkich węzłów w sieci. Zasadniczo dzieje się tak ze względów bezpieczeństwa i prywatności.

Certyfikowanie tożsamości węzłów

Jak certyfikujesz węzeł? Możesz zachować dedykowany inteligentny kontrakt dla węzłów umieszczonych na białej liście. To samo dotyczy węzłów umieszczanych na czarnej liście. Ponadto możesz zachować kolejną inteligentną umowę dla tych z czarnej listy.

Ponadto, jako opłata za wejście, możesz włączyć określone koszty, takie jak ilość gazu za wejście do prywatnego łańcucha blokowego Ethereum przedsiębiorstwa. Jednak nie jest to obowiązkowe. Biała lista i czarna lista powinny załatwić sprawę.

Prywatny łańcuch bloków Ethereum dla przedsiębiorstw oferuje również specjalny mechanizm definiowania klastra węzłów wykonujących określoną pracę.

Uczestnicy

Implementacje stosu Enterprise Ethereum wymagają od samego początku określenia listy partnerów, którzy mogą przesyłać transakcje. Bo jeśli chodzi o przedsiębiorstwo, nie każdy byłby w stanie dokonywać transakcji w sieci.

Stosuje się do tych samych reguł dla węzłów, w których ograniczał tylko dostęp. Gdyby jednak węzły znalazły się w systemie sieciowym, niektórzy ludzie mieliby większy dostęp do transakcji.

Ponadto musi również określić, którzy uczestnicy mogą mieć dostęp do transakcji na białej liście. Podobnie muszą mieć czarną listę węzłów, które nie mają dostępu do transakcji.

Możesz nawet określić konkretne węzły na białej liście za pomocą interfejsu. Na przykład może to być transakcja inteligentnego kontraktu lub użycie interfejsu API. Co więcej, ta sama zasada dotyczy również czarnej listy. Będziesz więc mógł określić węzły białej i czarnej listy za pomocą interfejsu.

Jest jednak zasadnicza różnica. Jeśli uczestnik chce pozostać anonimowy w sieci, członkowie korporacyjnego Ethereum będą to wspierać. Jednak poziom uprawnień do transakcji ma również własny zestaw reguł. Tak więc uczestnik może w rzeczywistości wykonać trzy rodzaje przejść –

 • Użyj inteligentnej umowy.
 • Wywołaj funkcję zmieniającą charakter inteligentnego kontraktu.
 • Miej tylko proste przejścia wartości.

Konta Ethereum

Istnieją pewne konta Ethereum, które również musisz utrzymywać! W tym celu prywatny łańcuch bloków Enterprise Ethereum udostępnia białą listę do ich utrzymania. Jednak wszystko sprowadzi się do tego, czy potrzebujesz kont Ethereum dla przypadków użycia w przedsiębiorstwie.

Jeśli chcesz go zaimplementować, musisz to zrobić za pomocą interfejsu, takiego jak API lub inteligentny kontrakt.

 • Podwarstwa narzędzi integracji i wdrażania

Biblioteki integracyjne

Prywatny łańcuch bloków Enterprise Ethereum będzie oferował biblioteki integracyjne. Ma to na celu zapewnienie większej wygody podczas interakcji przy użyciu różnych powiązań językowych.

Ponadto istnieje kilka bibliotek integracyjnych, takich jak REST API, [protocol-buffers], [Nethereum], [web3.js] i [web3j].

Systemy zarządzania przedsiębiorstwem

Aby upewnić się, że można w pełni zintegrować system zarządzania przedsiębiorstwem, istnieją pewne funkcje gotowe do użycia w przedsiębiorstwach. Ponadto są to niektóre popularne techniki, biblioteki, interfejsy API itp.

Nie jest to jedyne rozwiązanie dla przedsiębiorstw w prywatnym łańcuchu blokowym Ethereum. W rzeczywistości wszystkie te możliwości obejmują:

 • Wdrażaj przy użyciu systemu konfiguracji przedsiębiorstwa i systemów zdalnego wdrażania oprogramowania.
 • Pomoc w zmianie konfiguracji we wdrożonej sieci.
 • Przeprowadź audyt konfiguracji we wdrożonej sieci Ethereum.

System zarządzania dodatkowo dodaje system raportowania błędów oprogramowania dla przedsiębiorstw, aby szybko reagować na wszelkie usterki w systemie. Są to głównie:

 • Przechowuj zapisy warunków błędów oprogramowania.
 • Generuj zdarzenia, aby zarządzać wszystkimi błędami oprogramowania.
 • Zaakceptuj wszystkie polecenia diagnostyczne z systemu zarządzania i przeprowadź analizę.

Różne systemy zarządzania

Jeśli chcesz, możesz zintegrować system zarządzania wydajnością dla przedsiębiorstw. Ponadto uzyskaj wszystkie istotne wskaźniki zarządzania wydajnością, aby porównać swój system ze standardem i zobaczyć, jak faktycznie działa.

To najlepsza część systemu zarządzania wydajnością. Jeśli więc zauważysz, że Twój system nie działa tak, jak powinien, członkowie korporacyjnego Ethereum pomogą Ci go rozwiązać.

Kolejnym wspaniałym narzędziem jest system zarządzania bezpieczeństwem. Ponadto system zarządzania bezpieczeństwem rejestruje każde zdarzenie i ruch sieciowy, dzięki czemu można natychmiast wykryć wszelkie naruszenia bezpieczeństwa.

Potrzebne byłyby jednak również możliwości analizy danych historycznych, aby śledzić wszystkie historyczne informacje o sieci. W każdym razie napotkasz błąd, możesz po prostu przeanalizować historię sieci i zobaczyć, co spowodowało problem. Ponadto pomogłoby to również w ulepszeniu sieci w przyszłości.

Możesz jednak uzyskać wsparcie dla innych systemów zarządzania, takich jak Application Service Management (ASM), Web-Based Enterprise Management (WBEM) i Common Management Information Protocol (CMIP).

 • Podwarstwa interfejsów klienta

JSON-RPC

Jest to lekki protokół połączeń, w którym jako format danych używa JSON. Ponadto istnieje określona specyfikacja kilku struktur danych wraz z opisem sposobu ich przetwarzania. Tutaj JSON oznacza JavaScript Object Notation, który jest lekkim formatem wymiany danych.

Ponadto jest niezależny od języka, co oznacza, że ​​możesz łatwo czytać i pisać przy użyciu tego formatu wymiany danych.

Jednak API JSON-RPC jest używane głównie do łączenia zdecentralizowanej aplikacji z klientami Ethereum w prywatnym łańcuchu blokowym Ethereum przedsiębiorstwa..

Międzyłańcuchowe

Ponieważ istnieje wiele rodzajów wdrożeń blockchain przy użyciu różnych rejestrów i protokołów, pośrednicy międzyłańcuchowi są niezbędni, jeśli chcesz umożliwić interakcję w sieciach blockchain. Ponadto, gdy inne rozwiązania dla przedsiębiorstw oferują skalowalność i prywatność, międzyłańcuchowy może znajdować się w warstwie 2, gdzie może komunikować się z publicznym Ethereum i cieszyć się wszystkimi korzyściami..

Dlatego najlepiej jest zdecydować się na implementację międzyłańcuchową, aby można było łatwo wykorzystać możliwości publicznego łańcucha bloków.

Wyrocznie

Istnieje wiele przypadków, w których inteligentne kontrakty musiałyby uzyskać informacje ze świata rzeczywistego, aby je wykonać. Ale jak to osiągnie? Cóż, oto wyrocznie, aby uratować dzień. W rzeczywistości Oracle wypełnia lukę między siecią wewnętrzną a światem zewnętrznym.

Tak więc, używając wyroczni, inteligentne kontrakty komunikują się głównie ze światem rzeczywistym w celu zbierania informacji.

3. Warstwa prywatności i skalowania

To trzecia główna warstwa korporacyjnej architektury Ethereum. Jest również wyposażony w dwie podwarstwy. Oni są –

 • Podwarstwa prywatności
 • Skalowanie podwarstwy

Zobaczmy, jak faktycznie działają te podwarstwy!

 • Podwarstwa prywatności

Prywatność w tym zakresie oznacza możliwość zachowania poufności informacji podczas transakcji z inną lub wieloma osobami. Ponadto daje Ci również możliwość wyboru, jakie dane chcesz ujawnić podczas przeprowadzania transakcji z inną osobą.

Rozwiązania Enterprise Ethereum oferowałyby opcję transakcji prywatnych, podobnie jak inne rozwiązania blockchain dla przedsiębiorstw. Ponadto możesz osiągnąć prywatność na różnych poziomach, takich jak uprawnienia do łączności lub uprawnienia na poziomie użytkownika. Krótko mówiąc, będziesz w stanie kontrolować, kto może zobaczyć te prywatne transakcje, nawet jeśli nie uczestniczyli w samej transakcji.

Na łańcuchu

Istnieje wiele technik łańcuchowych zapewniających prywatność i bezpieczeństwo w rozwiązaniach Ethereum dla przedsiębiorstw. Ponadto obejmują one techniki bezpieczeństwa, takie jak dowód zasięgu, sygnatura pierścieniowa lub ZK-SNARKS. Zwykle wszystko to sprawia, że ​​prywatna transakcja jest bardziej płynna bez żadnych problemów.

Poza łańcuchem

Zaufane przetwarzanie poza łańcuchem zintegrowane z rozwiązaniem Ethereum przedsiębiorstwa działa jako jednostka przetwarzania poza łańcuchem. Ponadto pomaga wydajnie i bezpiecznie przetwarzać wszystkie inteligentne kontrakty i transakcje przy zachowaniu wymaganej skalowalności. Jednak nie ma szans na jakiekolwiek naruszenie bezpieczeństwa.

Tak więc, korzystając z korporacyjnych rozwiązań Ethereum, możesz przeprowadzać transakcje poza łańcuchem z większą prywatnością i zerowymi problemami z zaufaniem.

Prywatne transakcje

Wielu użytkowników korporacyjnych rozwiązań Ethereum musi przestrzegać wszystkich prawnych aspektów prywatności. Zatem wszystko, co oszukańcze wydarzyło się w sieci, byłoby pod radarem prawa. Dlatego podczas korzystania z sieci nie ma żadnych problemów prawnych.

Jeśli ktoś zrobił coś szkodliwego lub niezgodnego z zasadami, możesz zwrócić się o pomoc do prawa. Na przykład wszystkie banki w Unii Europejskiej musiałyby przestrzegać zmienionej dyrektywy o usługach płatniczych Unii Europejskiej, jeśli chcą oferować usługi płatnicze za pośrednictwem sieci..

Ponadto, jeśli chcą zaoferować przechowywanie danych osobowych, muszą przestrzegać ogólnych przepisów o ochronie danych. Każdy użytkownik korporacyjny Ethereum musiałby przekazać swoje zamiary podczas wysyłania transakcji za pomocą interfejsu API JSON-RPC do wywołania funkcji.

Ponadto parametr głównie wskazuje, jakiego rodzaju jest to transakcja w trakcie działania. W szczególności w kanale prywatnym istnieją głównie dwa rodzaje transakcji:

 • Nieograniczone transakcje prywatne
 • Ograniczone transakcje prywatne

Zwykle dane transakcji składają się głównie z dwóch części – danych ładunku i metadanych. Dane ładunku to w rzeczywistości zawartość transakcji. Z drugiej strony metadane to informacje potrzebne do prawidłowego wykonania transakcji.

Jednak we wszystkich rozwiązaniach Ethereum dla przedsiębiorstw wszystkie transakcje prywatne powinny obsługiwać następujące metody:

Transakcja, w której dane byłyby przesyłane do uczestników. Zatem uczestnicy mogliby bezpośrednio czytać zawartość. Dlatego jest to restrykcyjna transakcja prywatna.

W drugim, dane użytkowe byłyby przesyłane do wszystkich w sieci uczestniczącej. Jednak tylko bezpośredni uczestnicy mogą odczytać te informacje. Dlatego ten rodzaj transakcji to nieograniczone transakcje prywatne.

Charakterystyka zastrzeżonych transakcji prywatnych

Wszystkie rozwiązania Ethereum dla przedsiębiorstw oferowałyby technikę znakowania, aby zapewnić bezpieczeństwo danych ładunku. Może to oznaczać szyfrowanie kryptograficzne, ponieważ nikt inny niż uczestnicy nie byłby w stanie zobaczyć parametrów.

Obsługuje również opcję maskowania danych ładunku podczas transakcji. Często zdarza się, że podczas tranzytu występuje poważny problem z bezpieczeństwem. Wiele przedsiębiorstw zapomina o zapewnieniu dodatkowego zabezpieczenia na takie chwile. Jednak rozwiązania Ethereum dla przedsiębiorstw są na to pomocne.

Wszystkie metadane transakcji miałyby również możliwości maskowania, głównie przy użyciu tej samej metody kryptograficznej, co dane ładunku. Podobnie jest również z papierami wartościowymi podczas transakcji.

Wszystkie węzły, które będą przekazywać transakcję, ale w rzeczywistości nie biorą w niej udziału, nie mogą przechowywać danych ładunku transakcji wraz z metadanymi. Jeśli coś takiego się wydarzy, wszyscy źli gracze staną przed problemami prawnymi.

W przypadku transakcji z ograniczeniami należałoby ustawić parametr JSON-RPC na ograniczony.

Tak więc w każdym przypadku, jak widać, żadne inne strony poza użytkownikami transakcyjnymi nie będą miały do ​​niego dostępu. W ten sposób inni użytkownicy nie mogliby zobaczyć listy adresów uczestniczących, strony wysyłającej lub kwoty transakcji.

Publiczne inteligentne kontrakty mają restrykcyjny podzbiór stron, jeśli zaangażowanych jest wiele stron. Ponieważ jednak lista jest odpowiednio zsynchronizowana i poświadczona notarialnie, może również odnosić się do danych w publicznych inteligentnych umowach.

Charakterystyka nieograniczonych transakcji prywatnych

Działa podobnie jak ograniczona transakcja. Jednak w tym przypadku cała praca idzie na przechowywanie ładunku i metadanych dla nieograniczonej transakcji, co oznacza, że ​​obsługuje również szyfrowanie kryptograficzne.

Obsługuje również opcję maskowania danych ładunku podczas transakcji. Często zdarza się, że podczas tranzytu występuje poważny problem z bezpieczeństwem. Ponadto wiele przedsiębiorstw zapomina o zapewnieniu dodatkowego zabezpieczenia na te chwile. Jednak rozwiązania Ethereum dla przedsiębiorstw są na to pomocne.

Wszystkie metadane transakcji miałyby również możliwości maskowania, głównie przy użyciu tej samej metody kryptograficznej, co dane ładunku. Podobnie jest również z papierami wartościowymi podczas nieograniczonej transakcji.

Wszystkie węzły, które będą przekazywać transakcję, ale w rzeczywistości nie biorą w niej udziału, nie mogą przechowywać danych ładunku transakcji wraz z metadanymi. Jeśli coś takiego się wydarzy, wszyscy źli gracze staną przed problemami prawnymi.

W przypadku transakcji z ograniczeniami należałoby ustawić parametr JSON-RPC na nieograniczony.

Jest jednak pewna zmiana. W tym przypadku dane trafiają do wszystkich węzłów w formacie szyfrowania. Tak więc, w razie potrzeby, sieć może zrekonstruować informacje, pobierając części ze wszystkich innych węzłów w sieci.

Ponadto każda transakcja matematyczna wymagałaby walidacji przy użyciu wiedzy zerowej. To jest główna różnica między transakcjami nieograniczonymi i zastrzeżonymi. Ponadto każdy węzeł walidujący musiałby uczestniczyć w podejściu opartym na wiedzy zerowej.

Zasadniczo wiedza zerowa wymagałaby ukrytego adresu, prawidłowego podpisu i mieszania, aby upewnić się, że dane są zaszyfrowane. Jednak takie podejście uniemożliwia penetrację systemu. Tak więc nadal zapewnia bezpieczeństwo.

Inne funkcje

Wszystkie rozwiązania Ethereum dla przedsiębiorstw byłyby wyposażone w opcję ustawiania parametrów w nieograniczonej transakcji prywatnej. Ponadto zapewnia również, że uczestnicy osiągną konsensus w sprawie swoich prywatnych transakcji.

Poza tym upoważnia również do wydawania oddzielnych zezwoleń w przypadku:

 • Wdrożenie inteligentnego kontraktu.
 • Zmiana stanu inteligentnego kontraktu.
 • Wykonaj prostą transakcję wartościową.
 • Skalowanie podwarstwy

Każde przedsiębiorstwo miałoby zapotrzebowanie na obsługę większej liczby transakcji i wykonywanie ciężkich zadań obliczeniowych. Jednak wymaga dużego skalowania, prawda? Dlatego istnieją różne metody zwiększania szybkości transakcji bez negatywnego wpływu na sieć.

Istnieją głównie dwa rodzaje skalowania w łańcuchu i poza łańcuchem. Zobaczmy, czym one są –

Na łańcuchu

Skalowanie w łańcuchu występuje głównie w warstwie 1 architektury Ethereum przedsiębiorstwa. To, co robi, polega na tym, że zmienia protokół Ethereum, aby lepiej odpowiadał potrzebom transakcyjnym.

Poza łańcuchem

Skalowanie poza łańcuchem odbywa się na warstwie 2 stosu architektury korporacyjnych rozwiązań Ethereum. Jednak w tym przypadku nie zmienia to protokołu Ethereum do obsługi większej liczby transakcji.

Sztuczka polega na poprawie skalowania w łańcuchu przy użyciu protokołów warstwy 1 i 2, aby osiągnąć optymalną szybkość transakcji.

Obliczenia poza łańcuchem

Skalowanie poza łańcuchem w rzeczywistości przejmuje część obciążeń obliczeniowych związanych ze skalowaniem w łańcuchu. Ponadto przy zbyt dużej liczbie żądań w łańcuchu trudno jest poradzić sobie z tak dużą presją obliczeniową. Jednak przetwarzanie poza łańcuchem to przede wszystkim oszczędność dnia.

Tak więc wszystkie rozwiązania Ethereum dla przedsiębiorstw muszą wspierać przetwarzanie inteligentnych kontraktów i transakcji poza łańcuchem.

Wydajność

Wydajność tutaj odnosi się głównie do ogólnej wydajności sieci blockchain. W idealnym przypadku, nawet jeśli użycie sieci wzrośnie, nie nastąpi obniżenie wydajności. Jednak wiele rozwiązań opartych na łańcuchu bloków dla przedsiębiorstw nie może spełnić tej obietnicy.

Jednak członkowie korporacyjnego sojuszu Ethereum zawsze obiecują, że mogą nadal zapewniać tę samą wydajność, nawet jeśli obciążenie wzrośnie.

Ponadto członkowie korporacyjnego sojuszu Ethereum prowadzą program certyfikacji i odnotowują, ile przedsiębiorstwo faktycznie potrzebuje.

4. Rdzeń warstwy Blockchain

Następnie pojawia się podstawowa warstwa łańcucha bloków, która zawiera trzy podwarstwy. Ponadto wszystkie te warstwy są odpowiedzialne za przechowywanie, konsensus i wykonywanie określonych funkcji w sieci. To są –

 • Magazyn i podwarstwa księgi
 • Podwarstwa wykonania
 • Consensus Sublayer

Zobaczmy, jak naprawdę ze sobą współpracują i tworzą korporacyjną architekturę Ethereum.

 • Magazyn i podwarstwa księgi

Wszystkie rozwiązania Ethereum dla przedsiębiorstw oferują usługi przechowywania danych do obsługi publicznego klienta Ethereum. Możesz jednak uzyskać opcję dodatkowej pamięci, głównie do obliczeń poza łańcuchem.

Na przykład wiele korporacyjnych rozwiązań Ethereum lokalnie przechowuje pamięci podręczne uzyskane od Oracle lub przechowuje inne informacje istotne dla protokołów systemowych. W innych przypadkach mogą wykraczać poza te specyfikacje.

Jeśli jakiekolwiek rozwiązanie Ethereum obsługuje wiele sieci, oferuje przechowywanie danych dla prywatnych transakcji w wielu sieciach. Ponadto każda inteligentna umowa działająca w sieci prywatnej musi mieć dostęp do innych prywatnych umów państwowych. Jednak na pewno potrzebujesz uczestnika tego kontraktu.

Zatem każdy działający w sieci prywatnej nie uzyskałby dostępu do innych inteligentnych kontraktów działających w tej sieci, gdyby nie był jej częścią. Ponadto wszystkie rozwiązania Ethereum dla przedsiębiorstw oferują przejrzystą i bezproblemową pamięć masową dla inteligentnych umów prywatnych, które wymagają przechowywania dokumentacji. Co więcej, proces ten usuwa pozałańcuchowe dodatki do przechowywania plików.

W rzeczywistości wszystkie opcje przechowywania są powiązane z wyższym poziomem kryptografii. Tak więc każdy, kto przechowuje jakiekolwiek informacje za pomocą inteligentnych kontraktów, będzie miał uwierzytelnione szyfrowanie z chroniącym je algorytmem dodatkowych danych.

Musimy powiedzieć, że nie każda implementacja Ethereum miałaby podobną architekturę. W związku z tym każdy dostawca mógłby zaoferować więcej interfejsów API dla obiektów pamięci masowej. Będzie to zależeć głównie od Twoich potrzeb organizacyjnych.

Ostateczność

Już wiesz, że ostateczność jest jedną z głównych atrakcyjnych cech przedsiębiorstwa Ethereum. Aby osiągnąć ostateczność, czasami architektura używa deterministycznego protokołu konsensusu.

Ponadto w tym przypadku transakcje są finalizowane po określonym zdarzeniu lub interwale. Na przykład określona liczba bloków utworzonych po włączeniu transakcji do bloku lub po pewnym okresie.

 • Podwarstwa wykonania

W tej podwarstwie Ethereum oferuje inteligentne środowisko wykonywania kontraktów. Ponadto jest podobny do publicznego EVM (maszyna wirtualna Ethereum). Jednak wprowadzają również rozszerzenia wykraczające poza publiczne środowisko EVM. Ponieważ środowisko ma teraz kanał prywatny, najlepiej jest upewnić się, że EVM jest w stanie go w pełni obsłużyć.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest możliwość synchronizacji stanów publicznych w oparciu o publiczne węzły Ethereum. To naprawdę otwiera nowe możliwości dla prywatnego przedsiębiorstwa Ethereum, aby współpracować również z publicznym.

Obsługuje również szereg magazynów wraz z kompilacją i realizacją wstępnie skompilowanych kontraktów. W rzeczywistości zaufane przetwarzanie danych zapewni, że tylko upoważnieni użytkownicy będą mogli korzystać z inteligentnego kontraktu w środowisku wykonawczym określonej sieci konsorcjum.

Tak więc wiele wdrożeń Ethereum dla przedsiębiorstw będzie również oferować tę funkcję. Aby uczynić go bezpieczniejszym, do ochrony wszystkich zaufanych danych obliczeniowych wykorzystano by wiele procesów szyfrowania. Będziesz jednak mógł skonfigurować wiele połączeń w sieci konsorcjum.

Co to jest maszyna wirtualna Ethereum?

Porozmawiaj trochę o tym, czym naprawdę jest maszyna wirtualna Ethereum. Jeśli jeszcze nie wiesz, co to jest, najlepiej nadrobić zaległości stąd.

Praktycznie, Ethereum to jeden z rodzajów programowalnych sieci blockchain. Jednak zamiast dawać użytkownikom pewne predefiniowane operacje, oferuje swobodę tworzenia własnych złożonych operacji. W ten sposób działa jako podstawowa platforma blockchain dla wielu zdecentralizowanych aplikacji. Co więcej, zazwyczaj nie ogranicza się to tylko do kryptowalut.

W rzeczywistości Ethereum ma wąskie pojęcie o niektórych kombinacjach protokołów, które składają się na całe środowisko sieciowe. W centrum tego wszystkiego znajduje się maszyna wirtualna Ethereum. Ta maszyna może wykonywać kody o dowolnej złożoności algorytmicznej.

Ponadto, korzystając z EVM, każdy programista może uruchamiać aplikacje przy użyciu przyjaznych języków programowania, takich jak Python lub JavaScript.

Ponieważ Ethereum jest protokołem sieciowym typu peer-to-peer, wiele węzłów aktualizuje bazę danych w sieci. W rezultacie wszystkie węzły używają tych samych instrukcji na EVM do realizacji tych celów.

Element podstawowy

Maszyna wirtualna Ethereum jest naprawdę ważną częścią architektury Ethereum. Dzieje się tak, ponieważ obsługuje cały stan wewnętrzny i obliczenia w sieci. Ponadto urządzenie obsługuje również wiele informacji o koncie, takich jak salda, adresy, informacje o blokach i ceny gazu.

Co więcej, zawsze musi śledzić wszystkie statusy wielu elementów, aby dokonać udanej transakcji. W rzeczywistości jest to bardzo ważne, ponieważ stan tych elementów decyduje głównie o tym, jak blockchain będzie funkcjonował pod presją.

Dlatego też publiczny Ethereum jest czasami nazywany maszyną stanu. Jednak, jak widać, użycie EVM jest bardzo ważne również dla przedsiębiorstwa Ethereum, ponieważ jest on sercem i duszą transakcji w sieci.

Ponieważ jest w stanie śledzić stany komponentów sieci, konieczne jest również ich zintegrowanie z korporacyjną architekturą Ethereum. Jednak ponieważ architektura Ethereum dla przedsiębiorstw różni się nieco od architektury publicznej, musi być bardziej funkcjonalna.

Ponadto dodatkowe funkcje pomogłyby EVM zachować zgodność z prywatnością transakcji. Krótko mówiąc, EVM jest koniecznością w warstwie Core blockchain, aby wszystko działało bezproblemowo.

 • Consensus Sublayer

Jest to ostatnia podwarstwa w podstawowej warstwie łańcucha bloków i obsługuje protokoły konsensusu w sieci. Pierwsza zmiana, którą tu zobaczysz, to użycie wielu algorytmów konsensusu. W rzeczywistości publiczne Ethereum używa tylko algorytmu Proof of Work. Jednak nie nadaje się dla przedsiębiorstw. Dlatego właśnie wprowadzili inne algorytmy.

W rzeczywistości łańcuchy boczne obsługują również stosowanie wielu konsensusów. Aby uprościć sprawę, podczas podstawowej fazy konfiguracji możesz określić, jakie algorytmy konsensusu będą działać w prywatnym łańcuchu blokowym, publicznym łańcuchu bloków i łańcuchu bocznym.

Jednak wszystko jest nadal w toku, więc w tej chwili nic nie jest określone. Co więcej, będzie powoli wycofywać Proof of Work i zastępować go innymi metodami, takimi jak Proof of Stake, Byzantine-Fault-Tolerance itp..

5. Warstwa sieciowa

To ostatnia warstwa korporacyjnej architektury Ethereum. Ta warstwa zawiera tylko jedną podwarstwę nazywaną podwarstwą protokołu sieciowego. Zasadniczo w warstwie sieciowej istniałby protokół sieciowy peer to peer, który pozwoliłby użytkownikom komunikować się ze sobą. Obecnie mają protokół DEVp2p, ale w przyszłości dodadzą dodatkowe protokoły P2P, aby zaoferować wyższe środki bezpieczeństwa.

Podwarstwa protokołu sieciowego

Protokoły te definiują sposób, w jaki węzły będą się ze sobą komunikować w ramach nowych kanałów prywatnych. Każdy węzeł w sieci musiałby mieć identyfikację i używać formatu adresu URL kodowania Ethereum, aby być reklamowanym w korporacyjnej architekturze Ethereum.

Ponadto do przesyłania wiadomości wykorzystuje protokół DEVp2p Wire, który ustanawia kanał komunikacyjny między węzłami. Ponadto wykorzystuje protokół wysokiej warstwy do maskowania kanału przed zakłóceniami. Te protokoły wysokowarstwowe nazywane są protokołami zdolności.

Na przykład protokół Ethreum Wire pomoże w wymianie informacji o transakcjach i blokach między dwoma użytkownikami równorzędnymi, którzy dokonują transakcji. Mogą jednak dodać więcej protokołów w korporacyjnej architekturze Ethereum, aby rozszerzyć tę funkcję, aby lepiej dostosować ją do organizacji.

W przypadku, gdy w sieci ma miejsce komunikacja typu point to point, każdy węzeł prywatny mógłby wysyłać informacje o swoich danych transakcyjnych do wielu węzłów prywatnych jednocześnie.

Przekazywanie prywatnych danych transakcji

W rzeczywistości, gdy w prywatnym inteligentnym kontrakcie jest wiele osób, nie będzie wymagane komunikowanie się z nimi wszystkimi osobno i bezpośrednio. W przypadku przedsiębiorstw jest to dość niepraktyczne. Zwłaszcza gdy w sieci jest dużo węzłów.

Niektóre wspólne węzły w tym zakresie będą w stanie synchronizować transakcje prywatne w sposób przejrzysty w ramach korporacyjnej architektury Ethereum. Dlatego przy użyciu tej samej techniki wszystkie prywatne inteligentne kontrakty można synchronizować bez żadnych problemów.

Rozdział 5: Jakie są możliwe przypadki użycia Ethereum w przedsiębiorstwie?

Przypadki użycia Ethereum dla przedsiębiorstw

 • Bankowość i finanse

To trochę naciągane, jeśli chodzi o branże bankowe. W rzeczywistości koszt oferowania dostępności, niezawodności i odporności jest dość wysoki, ponieważ wymaga to walki z awariami sprzętu i atakami. Wyobraź sobie scenariusz, w którym serwer banku centralnego danego kraju uległ awarii. W rezultacie ogólny system rozliczania płatności w kraju zostałby poważnie uszkodzony.

Co więcej, istnieją również duże korporacje, które wydają prawie 200 milionów dolarów rocznie na cyberbezpieczeństwo. Z drugiej strony istnieją płatności uzgadniające (równoważenie różnych zestawów kont), które również są nieefektywne i bizantyjskie.

Nie wszystko więc działa tak, jak się spodziewaliśmy. Nawet pojedyncza transakcja może wymagać wielu ruchów transakcyjnych przed sfinalizowaniem płatności. W rzeczywistości cały ciężar utrzymywania wszystkiego w stanie spoczynku spada całkowicie na banki.

Jednak przypadki użycia Ethereum dla przedsiębiorstw mogą uratować system bankowy jako lśniącego rycerza takim, jakim jest. Gdyby system bankowy działał w zdecentralizowanym środowisku, takim jak korporacyjne Ethereum, nie byłoby punktu awarii. Co więcej, nie będzie to miało znaczenia, nawet jeśli nastąpi jedna lub więcej awarii serwera; bank może bezproblemowo dokonywać płatności.

Ponadto w ten sposób banki mogą łatwo dokonywać bezpośrednich przelewów, co zmniejsza tarcia i nie ma szans na podwójne wydatki. Korzystając z księgi, mogą również uzyskać raporty regulacyjne. Dzięki temu w przypadku oszukańczych działań mogą szybko znaleźć prawdę.

 • Łańcuch dostaw

W dzisiejszych czasach globalne łańcuchy dostaw muszą wspierać wszystko, od żywności i napojów po towary konsumpcyjne. Jednak ich infrastruktura do utrzymania tego wszystkiego wymaga dużo dopracowania. Co więcej, kanały te są mniej lub bardziej nieefektywne, wykorzystujące, a nawet słabo śledzone.

W rezultacie wielu konsumentów sprawia, że ​​przedsiębiorstwa mają ogromne trudności z pokryciem prawie połowy potrzebnych do tego kosztów. Według ostatnich badań, ponad 20% wszystkich owoców morza oznakowane w USA są w rzeczywistości źle oznakowane.

Wiele innych produktów konsumenckich również napotyka trudności w zarządzaniu łańcuchem dostaw z powodu wykorzystywania przez nielegalną osobę. Kolejną kwestią są podrabiane produkty, które nie tylko szkodzą konsumentom, ale także obniżają wartość marki.

W tej sytuacji, stała księga transakcji Ethereum przedsiębiorstwa zdecydowanie pomogłaby łańcuchowi dostaw. Co więcej, ponieważ względni użytkownicy byliby w stanie zobaczyć każdy najmniejszy ruch na różnych etapach, byłoby to super. Dlatego przypadki użycia Ethereum dla przedsiębiorstw przodują w zarządzaniu łańcuchem dostaw.

Inne niż te śledzenie produktów od źródła do klienta wraz z usprawnieniem dystrybutorów, dostawców i sprzedawców detalicznych to tylko niektóre z korzyści.

 • Energia

Farmy wiatrowe i panele słoneczne okazują się dobrym źródłem energii; jednak magazynowanie tej energii stwarza nowy problem dla sieci energetycznej. Zazwyczaj sieć energetyczna nie jest w stanie obsłużyć całej dystrybucji tych energii. Zapobiegaj uszkodzeniom lub przepięciom. Dlatego pilnie potrzebuje szansy.

W ostatnich latach szerokie zastosowanie turbin wiatrowych i paneli słonecznych stwarza doskonałą okazję do zbudowania trwałego, transaktywnego i zrównoważonego systemu sieci energetycznej. Tak więc w tym przypadku system zasilania oparty na Enterprise Ethereum stworzyłby długoterminowe rozwiązanie zarówno dla konsumentów, jak i dla przedsiębiorstwa.

Ponadto, gdyby mogli wprowadzić lokalne magazynowanie energii i handel, zmniejszyłoby to wiele kosztów z rachunków za media. Ponadto jest to świetny sposób na zautomatyzowanie metod płatności i rozliczeń. Jednak jedną z najważniejszych cech jest ciągły przepływ energii, który jest pilną potrzebą, a przypadki użycia Ethereum dla przedsiębiorstw są idealnym rozwiązaniem..

 • Tożsamość

Tożsamość jest jednym z kluczowych aspektów naszego życia. Każdy kraj i każdy cywil musi mieć swój własny identyfikator, aby móc korzystać z określonych udogodnień. Nie tylko rząd, ale także połączony ze światem cyfrowym. Ponieważ jednak wiele przedsiębiorstw ma do czynienia z wieloma tożsamościami naraz, oferowanie lepszych zabezpieczeń staje się dla nich trudne.

W rezultacie dochodzi do włamań, włamań do danych i kradzieży tożsamości na całym świecie. Ponadto są to wyjątkowo złe sytuacje, w których sprawca może wykonywać nielegalną pracę z tożsamością innej osoby. Nie tylko ta osoba będzie miała problemy, ale tożsamość sprawców pozostaje nieznana.

Aby sobie z tym poradzić, na ratunek mogą przyjść przypadki użycia Ethereum dla przedsiębiorstw. W rzeczywistości system jest w pełni zdolny do obsługi zarządzania i przechowywania tożsamości cyfrowej. Nie tylko oferuje bezpieczny system księgowy do przechowywania, ale także przeprojektowuje strukturę rządową z wykorzystaniem elektronicznej identyfikacji.

Co więcej, możesz również uczynić je przenośnymi i używać w dowolnym miejscu. Jest to o wiele wygodniejsze niż identyfikacja na papierze.

 • Nieruchomość

Obecnie rynki nieruchomości borykają się z trzema głównymi problemami – gorszą płynnością, kosztami transakcji i niedostępnością. Ze względu na wyjątkowo wysokie ceny zamożni mogą korzystać z przywilejów związanych z nieruchomościami, podczas gdy innym klasom ludzi trudno jest nawet w nie inwestować..

Z drugiej strony, nawet jeśli ktoś próbuje zainwestować w nieruchomości, do załatwienia sprawy potrzeba wielu pośredników. Co więcej, wszystkie te dokumenty w formie papierowej tworzą pojedynczy punkt awarii. Dlatego wielu konsumentów mierzy się z powolnym procesem, a źli gracze próbują ich oszukać.

Dlatego nieruchomość potrzebuje rozwiązania Ethereum dla przedsiębiorstw, aby im w tym pomóc. Przypadki użycia Enterprise Ethereum są dobrze przygotowane do obsługi wszystkich obciążeń tego sektora. Nie tylko pozbędzie się pośrednika, ale także zwiększy płynność. Co więcej, przy odpowiednim systemie księgi koszty spadną, dając szansę klasom średnim.

Ethereum obsługuje również tokenizację, dzięki czemu ludzie mogą łatwo kupować i sprzedawać swoje nieruchomości w księdze za pomocą tokenów.

 • Rząd

Rządy są rozliczane z różnych standardów ekonomicznych, a także zapewniają zaufanie konsumentów i obywateli. Nie tylko to, ale także rządy muszą utrzymywać efektywność rynku, infrastrukturę i biznes.

Jednak ponieważ działają w starszych sieciach, rzeczy są nadal dość przestarzałe. Wśród rządu jest wielu złych graczy, którzy wykorzystują te stare systemy i stawiają na swoim. W rzeczywistości obywatele tracą wiarę w swój rząd i nie spełniają wszystkich swoich praw.

Natychmiastowym rozwiązaniem wszystkich tych problemów byłoby całkowite wyeliminowanie papieru. Rząd bez papieru ma mniejsze szanse na bycie wyzyskiwanym. Co więcej, przypadki użycia Ethereum dla przedsiębiorstw z pewnością mogą im w tym pomóc.

Bardziej skuteczne może pomóc w –

 • Przetwarzaj wnioski wizowe
 • Odnowienia licencji
 • Płatności za rachunki
 • Zmniejszanie obciążenia papieru
 • Pozbycie się błędów powielania
 • Krótszy czas przetwarzania dokumentów

Co więcej, tożsamość obywatela oparta na blockchain może łatwo pomóc każdemu magowi w tworzeniu przenośnych tożsamości wszędzie.

 • Handel międzynarodowy i towary

W wyniku szybkiej globalizacji standardowe finansowanie handlu nie jest w stanie zdigitalizować i ujednolicić wszystkich systemów śledzenia rekordów. Ponadto każda wymiana ma własny zestaw unikalnych przepisów, wymagań certyfikacyjnych i specyfikacji wysyłkowych.

Ponadto wszyscy muszą mieć również odpowiedni system zarządzania. Poza tym wiele jurysdykcji granicznych ma formę papierową i istnieje wiele opcji wykorzystania fałszywej dokumentacji do handlu.

Ostatecznie więc jedna ze stron nie otrzyma płatności lub druga nie otrzyma oczekiwanego produktu.

W tym przypadku przedsiębiorstwa, przypadki użycia Ethereum mogą pomóc zaoferować usprawnioną, bezpieczną i pozbawioną papieru platformę do finansowania handlu. Co więcej, może zebrać wszystkich graczy na jednej platformie i pomóc im komunikować się w ramach zabezpieczonej linii. Dokonywanie płatności i śledzenie systemu dostarczania przesyłek to dwie z najlepszych funkcji.

 • Opieka zdrowotna

Wiele problemów drastycznie nęka świat opieki zdrowotnej. Kwestie takie jak silosy danych, dezinformacja, brak komunikacji między dostawcą, pacjentami, lekarzami i szpitalami. Co więcej, używanie podrobionych leków i fałszywe oceny często powodują, że życie pacjentów jest zagrożone.

Dlatego musi mieć odpowiednią prywatność i komunikację w ramach całej architektury opieki zdrowotnej. I tu właśnie wchodzą w grę przypadki użycia Ethereum dla przedsiębiorstw. Enterprise Ethereum może zaoferować dozwoloną wymianę, w której pacjenci mogą ujawnić swój problem bez utraty prywatności.

Co więcej, dzięki suwerenności danych, opieka zdrowotna byłaby szybszą, lepszą i opłacalną opcją dla każdego. Może również oferować bezpieczną księgę do przechowywania danych medycznych z dostępem lub wstępem.

 • Media i rozrywka

Powielanie elementów cyfrowych i cyfrowa prywatność całkowicie nęka świat rozrywki i mediów. Nawet jeśli dana osoba powiela pracę innej osoby, nie ma odpowiedniego kanału, który mógłby przyznać twórcy-artyście zasługę, na jaką zasługują.

Co więcej, wielu artystów nie otrzymuje wynagrodzenia, które pracują w dzień iw nocy. W rezultacie podróbki, oszustwa i własność intelektualna studia są stale pirackie.

W takim przypadku przypadki użycia Ethereum dla przedsiębiorstw mogą zapewnić ochronę przed prywatnością. Korzystając z inteligentnych kontraktów, może zwolnić prawo własności intelektualnej, gdy ma to na celu, i uniknąć przecieków z przeszłości; w rezultacie przemysł zwiększyłby przychody, a artyści dostaliby to, na co zasłużyli.

 • Sporty

Nie trzeba dodawać, że sport jest jedną z najbardziej atrakcyjnych rozrywek na całym świecie. To nie tylko rozrywka, ale także ogromna branża z inwestycjami w wysokości miliardów dolarów. Jednak tradycyjnie inne branże zaczęły ulegać cyfryzacji; wydaje się jednak, że sektor ten pozostaje w tyle.

W przypadku sfałszowanych meczów, zły sponsoring nieudany trening może na dobre zaszkodzić potencjalnym drużynom lub karierze zawodników. Jednak firma Ethereum doskonale radzi sobie z tą wspaniałą branżą z wieloma lukratywnymi funkcjami.

Zwykle istnieje wiele przypadków użycia Ethereum dla przedsiębiorstw dla zespołów, organizacji i fanów. Na przykład organizacja może wykorzystać inteligentne kontrakty Ethereum, aby umowa sponsorska była bardziej zautomatyzowana i tańsza.

Jak już wiesz, korporacyjna architektura Ethereum umożliwia tokenizację; jest to opcja pozwalająca zaoszczędzić czas. Ponadto może oferować ułamkowe możliwości posiadania zespołu. Może również zwiększyć przychody i ulepszyć programy lojalnościowe.

 • Olej i gaz

Chociaż świat koncentruje się na wytwarzaniu energii odnawialnych, ropa i gaz pozostają paliwami dla szerokiej gamy produktów ropopochodnych. Chociaż gaz i ropa są jednymi z najczęściej sprzedawanych na świecie towarów, to jednak sieci, która je łączy, brakuje przejrzystości i odpowiedniej infrastruktury..

Nie ma odpowiedniego zarządzania łańcuchem dostaw, co zmniejsza proces uzyskiwania przychodów. Ponadto powoduje marnotrawstwo tych ograniczonych zasobów.

Przykłady użycia Enterprise Ethereum w tym zakresie mogą naprawdę pomóc. Gdyby przedsiębiorstwa wykorzystywały Ethereum do tworzenia rynków gazu i ropy, ogólne koszty utrzymania, zabezpieczenia i aktualizacji systemu handlowego zostałyby zmniejszone.

Nie będzie też innych powiązanych prac i opóźnień spowodowanych błędami ludzkimi. Ponadto obecnie duże przedsiębiorstwa mogą łatwo dokonywać transakcji na duże kwoty w ramach prywatnych umów. Tak więc wymiana poufnych dokumentów i audyt ich w sieci byłoby solidnym plusem.

 • Prawo

Odkąd zaczęły kwitnąć umowy pisemne, nasze społeczeństwo przestrzega ograniczeń związanych z aspektem prawnym i umowami. Mimo, że sektor ten rozwinął się w większym stopniu, nadal stanowi właściwą metodę, aby kontrakty były mniej czasochłonne.

Stworzenie kontraktu zajmuje zbyt dużo czasu i pieniędzy, nie mówiąc już o pozostawieniu pewnych luk, które strona zła może wykorzystać. Ponadto błąd ludzki utrudnia ściganie go i stale się rozwija.

Mniej więcej każda agencja prawna musi mieć do czynienia z podpisem, ale brakuje odpowiedniej sieci ich przechowywania.

Jednak przypadki użycia Ethereum dla przedsiębiorstw doskonale nadają się do tych problemów. Teraz, gdy oferuje kanały prywatne, możesz przechowywać podpisy i inne poufne informacje w sieci bez żadnych naruszeń bezpieczeństwa.

Pomoże też w łatwiejszym i efektywniejszym tworzeniu kontraktów. Co więcej, może również zautomatyzować cały proces, co oszczędza dużo czasu.

 • Ubezpieczenie

Branża ubezpieczeniowa boryka się też z innymi problemami. Ta sekcja ma duży wpływ na naszą gospodarkę, ponieważ wiele przedsiębiorstw jest powiązanych z tą niszą. Jednak branża ta boryka się z oszukańczym problemem i czasochłonną papierkową robotą.

Każdy, kto otrzymuje ubezpieczenie, musi złożyć wiele formularzy i czekać wiele godzin, zanim je otrzyma. Z drugiej strony, w razie potrzeby, roszczenia ubezpieczeniowe zajmują zbyt dużo czasu. Ponadto proces audytu jest również dość istotny, a to również zajmuje dużo czasu.

Przypadki użycia Enterprise Ethereum mogą tutaj naprawdę zabłysnąć. Dzięki efektywnemu systemowi prywatnej księgi może pozbyć się zbędnej papierkowej roboty. Może również usprawnić proces authoringu, co przyspiesza proces dochodzenia roszczeń ubezpieczeniowych.

Na przykład firma może mieć inteligentną integrację kontraktów jako polisę ubezpieczeniową, a gdy każdy dokument zostanie potwierdzony jako autentyczny, pieniądze zostaną automatycznie zwolnione. Tak więc nie ma już możliwości wykorzystywania konsumentów w jakikolwiek sposób.

Rozdział-6: Ethereum Blockchain jako dostawcy usług

Dostawcy Ethereum dla przedsiębiorstw

1. Amazon

Amazon Web Services to kolejny blockchain jako dostawca usług dla Ethereum dla przedsiębiorstw. Jednak w swoim rozwiązaniu oferują szablony blockchain AWS.

Ten typ szablonu pomoże Ci, jeśli nie wiesz, jak rozpocząć wdrażanie Ethereum w przedsiębiorstwie. Tak więc z pomocą Amazon Web Services możesz skupić się na aplikacjach, a nie na wewnętrznej strukturze sieci.

Funkcje szablonów AWS Blockchain

 • Szybsze wdrażanie

Dzięki szablonom AWS możesz wdrożyć Ethereum w przedsiębiorstwie w ciągu zaledwie minuty. Ponadto pozwala to zaoszczędzić ogromną ilość czasu i zasobów.

 • Opcje wysokiej jakości

W przypadku rozwiązania Ethereum otrzymasz wiele szablonów z różnymi zestawami funkcji do wyboru. W każdym razie wyniki będą inne i musiałbyś wybrać ten, który pasuje do Twojej branży.

 • Narzędzia do zarządzania

Każdy szablon będzie zawierał narzędzia do zarządzania. Ponadto, korzystając z nich, będziesz mógł monitorować swoją sieć pod kątem możliwych problemów. Jeśli w sieci pojawi się jakieś złe zdarzenie, od razu Cię powiadomi. Możesz także monitorować, co robią inne węzły, aby mieć je w ryzach.

 • Brak dodatkowych kosztów

Jak wszyscy wiemy, Ethereum dla przedsiębiorstw oferuje funkcje, których potrzebujesz, zamiast oferować wspólną platformę. Będziesz więc płacić tylko za funkcje, których potrzebujesz. Dlatego nie będziesz musiał ponosić ciężaru dodatkowych kosztów.

2. Microsoft

Microsoft jest również dość popularny jako dostawca usług jako blockchain. Co więcej, z włączonym rozwiązaniem Microsoft Ethereum Lazur, w każdej chwili możesz przyspieszyć integrację z blockchainem.

Oprócz oferowania rozwiązania Enterprise Ethereum, zapewnia również solidny punkt odniesienia do pracy. Ponadto, korzystając z tego, możesz wprowadzać wszelkiego rodzaju poprawki w rozwiązaniu Microsoft Ethereum. Dlatego personalizacja nigdy nie byłaby tutaj problemem.

Jakie są funkcje?

 • Interfejs głosowy i SMS: Funkcje te przydają się przy wielu okazjach, szczególnie w zarządzaniu łańcuchem dostaw lub śledzeniu produktów. Dzięki dodatkowemu interfejsowi SMS i głosowemu możesz łatwo śledzić wszystkie wyprodukowane towary.
 • Internet przedmiotów: Microsoft Ethereum na platformie Azure oferuje również integrację z Internetem rzeczy. Umożliwia to łatwe śledzenie wszystkich przesyłek, a nawet dokumentów w sieci.
 • Systemy ERP: Kolejna funkcja Microsoft Ethereum na platformie Azure, zwana systemem ERP, pozwoli Ci zarządzać wszystkimi podstawowymi procesami. Ponadto pomoże również w interakcji z głównymi uczestnikami.
 • Szybkie wdrożenie: Oferuje również szybkie wdrożenie, więc skonfigurujesz sieć w krótkim czasie.
 • Zmniejszone koszty: Microsoft Ethereum na platformie Azure oferuje niskie koszty wdrożenia. Ponadto umożliwia to wielu przedsiębiorstwom uzyskanie rozwiązania opartego na łańcuchu bloków bez łatwej zmiany poprzedniego systemu sieciowego.

3. Accenture

Accenture jest wielkim entuzjastą blockchain, a teraz oferuje również blockchain jako rozwiązanie usługowe. Jednak mają inne podejście do tych rozwiązań. Skupiają się głównie na doradztwie; jednak nadal mają dla Ciebie rozwiązania w zakresie implementacji blockchain. Zobaczmy, jakie korzyści mają w zanadrzu.

Co oferują?

 • Analiza taktyki: Accenture oferuje szeroki wybór wykwalifikowanych specjalistów, którzy mogą przeanalizować Twój sektor i pomóc Ci stworzyć idealną taktykę blockchain. W zależności od Twojego budżetu i wymagań, mogą przedstawić pełną mapę drogową, abyś mógł zacząć.
 • Zastosowanie platformy Blockchain: Każda firma jest wyjątkowa i musi mieć różnych docelowych konsumentów. Ponadto Accenture pomoże Ci wybrać pola zastosowania platform blockchain. W ten sposób możesz skupić się wyłącznie na celu, który przyniósłby większe zyski.
 • Zaawansowane szkolenia: Może jesteś nowy lub Twój zespół programistów nie zna pojęcia blockchain. Nie martw się dzięki zaawansowanemu szkoleniu Accenture, Ty lub członkowie Twojego zespołu staniecie się profesjonalistami w mgnieniu oka.
 • Środowiska programistyczne: Dostępne jest również środowisko programistyczne. Ponadto możesz korzystać ze środowiska i narzędzi do opracowywania nowych projektów.
 • Projekt i wykonanie rozwiązania Blockchain: Accenture zaprojektuje dla Ciebie rozwiązanie łańcucha bloków Enterprise Ethereum. Wystarczy, że poinformujesz ich o swoich specyficznych wymaganiach.

4. Kaleido

Kaleido jest obecnie liderem w branży blockchain Enterprise Ethereum jako wyścig dostawców usług. We współpracy z ConsenSys oferują najlepsze z najlepszych operacji SAAS dla blockchain. Według dostawcy otrzymasz od nich skalowaną platformę z dodatkowymi funkcjami i wydajnością wraz z formatami szablonów.

Te korporacyjne szablony Ethereum pomogłyby w szybkim rozpoczęciu projektu łańcucha blokowego w krótkim czasie.

Jakie są zalety chmury Kaleido Blockchain?

 • Instant Networks

Chcesz teraz uruchomić lub rozpocząć swój projekt Ethereum w przedsiębiorstwie? Cóż, z Kaleido możesz to łatwo zrobić. Ponadto skonfigurowanie i wdrożenie całej sieci zajmuje tylko około minuty. Nie wspominając o tym, że oszczędza dużo pieniędzy i czasu po drodze.

 • Opcja wyboru

Możesz dodać wiele funkcji do swojej platformy Enterprise Ethereum. Nie będziesz więc ograniczony niektórymi wybranymi funkcjami. W rzeczywistości Kaleido wierzy, że każda firma jest wyjątkowa, dlatego muszą w atrakcyjny sposób prezentować swoje różnice.

Dlatego dostarczą platformę sieciową dostosowaną do potrzeb Twojej firmy. Zatem całe wdrożenie Ethereum byłoby inne; nie ma tu technologii masowej produkcji!

 • Większa stabilność

Oczywiście przedsiębiorstwo musi mieć większe współczynniki stabilności w porównaniu z innymi. Dzieje się tak, ponieważ każdego dnia muszą radzić sobie z tak wieloma tomami. Tak więc Kaleido obiecuje zaoferować bezpłatne opcje skalowania. Oznacza to, że nie będzie miało znaczenia, ilu użytkowników jest na nim; nie spowolni jego działania.

 • Rich Marketplace

Oprócz oferowania wysokiej jakości rozwiązania blockchain, oferuje również bogaty rynek. Na rynku otrzymasz rozwiązania typu plug and play, z których możesz łatwo skorzystać.

Chcesz dowiedzieć się więcej o transformacji Blockchain? Zapoznaj się z naszym poradnikiem dotyczącym transformacji Blockchain!

Rozdział 7: Firmy z prawdziwego świata korzystające z Enterprise Ethereum

 • Amalto

Amalto jest jedną z czołowych firm zajmujących się zarządzaniem danymi w terenie, które chcą wykorzystać blockchain przedsiębiorstwa do opracowania platformy, która oferowałaby automatyzację procesów od zamówienia do gotówki (na podstawie biletów) w przemyśle gazowym i naftowym.

Obecnie korzystają w tym celu ze wsparcia technologicznego firmy ConsenSys Kaleido i do tego celu wykorzystają Ethereum przedsiębiorstwa. Ponadto przedsięwzięcie nosi nazwę Ondiflo i miałoby siedzibę w Teksasie w USA.

Co więcej, Ondiflo wykorzysta różne produkty, które zostały już wyprodukowane podczas innych przedsięwzięć, takich jak system zarządzania transportem ConsenSys i platforma Amalto 6. Należy upewnić się, że oferują kompleksowe rozwiązanie specjalnie dla tej branży..

Krótko mówiąc, Ethereum dla przedsiębiorstw zautomatyzuje usługi terenowe na niższym, średnim i wyższym poziomie.

 • Otwórz Mineral

Open Mineral to cyfrowa platforma wymiany, głównie dla wtórnych produktów handlowych i surowców metali nieszlachetnych. Jednak teraz Open Mineral wykorzystuje korporacyjne Ethereum do zasilania swojej platformy Minerac. Minerac to konsorcjum blockchain, które chce zmienić sposób działania łańcucha dostaw i handlu surowcami mineralnymi.

Wraz z Open Mineral zaangażowane są inne instytucje finansowe i firmy wydobywcze. Ale dlaczego wybierają blockchain? Cóż, to dlatego, że przemysł mineralny musi radzić sobie z wieloma nieefektywnościami, a niezmienna księga może naprawdę zmienić scenariusz.

Dzięki Minerac będziesz mógł wymieniać dokumenty handlowe w bezpiecznym środowisku, takim jak akredytywy, konosamenty i wiele innych.

 • Promienista Ziemia

Radiant Earth jest jedną z organizacji non-profit, które zajmują się danymi i obrazami geoprzestrzennymi Ziemi, aby pomóc globalnym organizacjom pomocowym w sprostaniu krytycznym globalnym wyzwaniom. Jednak teraz używają technologii blockchain do prawidłowego licencjonowania tych danych. W tym celu używają korporacyjnego Ethereum.

Co więcej, dzięki platformie blockchain, teraz wiele organizacji mogłoby mieć do niej łatwiejszy dostęp.

W przypadku jakichkolwiek katastrof istnieje wiele organizacji pozarządowych, które potrzebują dostępu do aktualizacji obrazów, aby móc szybko zaoferować pomoc i usprawnić proces czyszczenia. W korporacyjnym rozwiązaniu Ethereum używają dowodu koncepcji do śledzenia płatności i procesu licencjonowania tych danych geograficznych.

 • Anheuser-Busch InBev

Anheuser-Busch InBev to jeden z czołowych gigantów piwowarskich na świecie. Obecnie poszukują rozwiązania opartego na łańcuchu bloków, które usprawniłoby ich łańcuchy dostaw reklam cyfrowych. Ponadto obecnie używają aplikacji do marketingu mobilnego Kiip, aby rozpocząć swoją pierwszą kampanię reklamową. Aplikacja wykorzystuje blockchain firmy Ethreuem do zarządzania danymi i ich śledzenia.

W rzeczywistości głównym celem jest monitorowanie, a następnie ostatecznie zwiększenie zasięgu tych konkretnych reklam.

Projekt obejmuje również inne popularne marki, takie jak Michelob Ultra, Bud light, Estrellas i wiele innych. Ponadto projekt wykorzystujący korporacyjne rozwiązanie Kiip Ethereum ma na celu wyłącznie zwiększenie przejrzystości i zwalczanie oszustw reklamowych.

Dzięki temu AB InBev zajmuje dużo czasu, ponieważ mogą teraz łatwo śledzić swoje działania reklamowe.

 • BBVA

Banco Bilbao Vizcaya Argentaria czyli BBVA to jeden z największych banków w Hiszpanii. Niedawno sfinalizowali pożyczkę konsorcjalną opartą na blockchain, korzystając z Ethereum. Ponadto jest to pierwsza prawdziwa umowa zawarta w sieci. Jednak stało się to w sieci testowej, a nie w sieci głównej.

Celem tego projektu jest sprawdzenie, czy blockchain jest w stanie zapewnić wydajność, szybkość i przejrzystość transakcji.

W tym przypadku kilka instytucji finansowych połączyło pieniądze na ładunek i pożyczyło je pożyczkobiorcy za pośrednictwem platformy.

Dlatego BBVA kieruje projektem i wspólnie pożyczył 150 milionów euro korporacji Red Electrica. Ponadto w sieci obecni byli także inni doradcy prawni, którzy dopilnowali jej realizacji.

Jednak nadal nie wiemy, jak naprawdę przebiegał proces pożyczki, ale wiemy, że był to ogromny sukces.

 • ING, Citigroup i Shell

ING, Citigroup i Shell prowadzą projekt konsorcjum Ethereum o nazwie Komgo. Komgo jest produktem konsorcjum i jest platformą opartą na blockchain. Obecnie biorą wsparcie technologiczne od Kaleido.

Głównym celem Komgo jest digitalizacja całego globalnego systemu handlowego przy użyciu korporacyjnej architektury Ethereum. Ponadto ich główna siedziba znajduje się w Szwajcarii. Konsorcjum składa się z 15 firm –

Societe Generale, SGS, Shell, Rabobank, Natixis, MUFG Bank, Mercuria, Macquarie, Koch Supply & Trading, ING, Gunvor, Crédit Agricole Group, Citigroup, BNP Paribas i ABN AMRO.

 • Santander

Santander używa Enterprise Ethereum do opracowania cyfrowego systemu gotówkowego. Co więcej, Santander byłby pierwszym bankiem, który wyemitowałby cyfrową walutę za pomocą rozwiązania blockchain dla przedsiębiorstw. Ponadto chcą wydawać banknoty społeczności blockchain, aby zachęcić do korzystania z tokena i rozwoju łańcucha bloków.

Możesz więc użyć cyfrowej gotówki w różnych oddziałach banku, gdy oficjalnie je uruchomią. Obecnie nazwa tokenów to Cash ETH, a token ten jest w pełni zabezpieczony pieniędzmi fiducjarnymi w Santander.

Możesz uzyskać dostęp do środków za pomocą konta bankowego Santander i użyć portfeli Ethereum do transakcji tokenem.

 • Projekt Khokha

South African Reserve Bank, czyli SARB, przewodzi konsorcjum siedmiu innych banków w celu stworzenia międzybankowego systemu opartego na blockchain w Republice Południowej Afryki. Ponadto dążą do oferowania typowego dziennego wolumenu bankowego, ale z dodatkową ostatecznością i poufnością.

Obecnie, projekt Khokha używając korporacyjnego Ethereum do tworzenia kopii zapasowych swojego rozwiązania. Banki centralne zwykle potrzebują innego sposobu, aby zwiększyć swoją odporność metody płatności międzybankowych. Ponadto muszą obniżyć koszty utrzymania tego systemu.

W rezultacie tworzą korporacyjną architekturę Ethereum typu proof-of-concept, aby sprostać wymaganiom dotyczącym poufności.

 • Projekt i2i

UnionBank na Filipinach jest jednym z największych banków w kraju i korzysta z przedsiębiorstwa Ethereum do zasilania swojej międzybankowej platformy płatności. Jednak UnionBank of the Philippines nie jest sam w tym projekcie. Wykorzystuje wsparcie technologiczne od Kaleido, Diligence, Amazon AWS, Microsoft Azure i siedmiu innych banków na Filipinach.

W skrócie, Projekt i2i tworzy dane wyjściowe w czasie rzeczywistym na zdecentralizowanej i opłacalnej platformie, która może działać autonomicznie bez żadnych kłopotów. Ponadto Projekt i2i ma na celu połączenie wszystkich banków wiejskich i krajowych banków komercyjnych z bankiem centralnym. To nie tylko poprawia bankowość, ale także zapewnia wyższy poziom satysfakcji obywateli.

 • Webjet

Webjet wykorzystuje blockchain do uproszczenia procesu sporów transakcyjnych w branży turystycznej. Spory dotyczące rezerwacji to uniwersalny koszmar każdej branży turystycznej. Co więcej, jest to jeszcze bardziej problematyczne również dla podróżnych. Złożony charakter dużej liczby transakcji dziennie jest pełen niepowodzeń.

Dlatego firma Webjet chce wykorzystać Ethereum dla przedsiębiorstw do zasilania swojego projektu Rezchain, który będzie oferował uzgadnianie danych dla tej branży. Co więcej, z pomocą Rezchain, zobaczysz 90% redukcję sporów transakcyjnych między ich wewnętrznymi markami. Jeśli chodzi o marki zewnętrzne, to one również mogą cieszyć się skutecznością tej platformy.

Obecnie Webjet pozywa rozwiązanie Microsoft Ethereum lub Ethereum ze swojej platformy Azure.

 • LumenLab

Lumenlab to globalne centrum innowacji Metlife w Azji. Obecnie firma pracuje nad projektem wykorzystania technologii blockchain w ubezpieczeniach medycznych. Mówiąc dokładniej, zapewniają wsparcie ubezpieczeniowe osobom chorym na cukrzycę.

Ponadto ich projekt o nazwie Vitana zawiera zautomatyzowany system ubezpieczenia cukrzycy ciążowej. Cukrzyca ciążowa dotyka jedną na pięć ciężarnych kobiet w Singapurze, a Lumenlab chce zaoferować im wsparcie.

Obecnie używają korporacyjnego Ethereum do napędzania ich łańcucha blokowego i obecnie opracowują rozwiązanie w piaskownicy Monetary Authority of Singapore.

Ponadto projekt blockchain bezpiecznie integruje dane EMR w celu uruchomienia automatycznej wypłaty dla pacjenta, jeśli ma cukrzycę.

 • Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) i Bank Światowy pracują nad współpracą polegającą na uruchomieniu prywatnej sieci blockchain. Obecnie używają Enterprise Ethereum do tworzenia kopii zapasowych swoich eksperymentów i eksploracji w systemie DLT (Distributed Ledger Technology).

Ponadto obie strony tworzą swój własny zasób cyfrowy o nazwie Learning Coin. Nie, to nie tylko token, ale zwykłe narzędzie pomagające różnym instytucjom w nauce o blockchainie. Co więcej, pomogłoby im to również zrozumieć, w jaki sposób mogą wykorzystać blockchain do bardziej zrównoważonego zasobu cyfrowego.

Inną ważną różnicą między tym narzędziem a typowym kryptowalutą jest to, że nie ma ono wartości pieniężnej ani nie jest powiązane z żadnymi pieniędzmi fiducjarnymi. Kaleido wspiera ich jako dostawcę technologii.

 • Signature Bank

Bank komercyjny Signature z siedzibą w Nowym Jorku uruchamia platformę blockchain z zezwoleniem Ethereum. Ponadto chcą korzystać z tej platformy, aby oferować proces płatności swoim klientom instytucjonalnym.

Platforma nazywa się Signet i zaoferuje przeniesienie środków w ciągu 30 sekund od złożenia wniosku. Ale Twoje fundusze zostaną najpierw zamienione na Ethereum ERC-20, a następnie z powrotem zamienione na USD na koncie odbiorcy.

W ten sposób pozbywają się pośrednio i zmniejszają ogólne koszty. Co więcej, oszczędza to również dużo czasu, ponieważ przetworzenie transakcji międzybankowej zajmuje zwykle około trzech dni.

 • Romb

Rhombus współpracuje z Kaleido, aby oferować pozałańcuchowe źródła danych do korporacyjnych sieci blockchain Ethereum. To nie jest jak typowe projekty blockchain dla przedsiębiorstw, ale bardziej jest ulepszeniem wszystkich istniejących projektów Ethereum dla przedsiębiorstw.

Wszystkie branże korzystające z rozwiązania blockchain od Kaleido osiągną tę korzyść, ponieważ jest ono bezpośrednio połączone z chmurą biznesową blockchain Kaleido. Rhombus jest wiodącym dostawcą usług Oracle i razem z Kaleido będzie teraz oferować więcej usprawnień w zakresie danych.

Ponadto dane te są niezwykle ważne, jeśli chodzi o inteligentne kontrakty, które do funkcjonowania wymagają informacji z rzeczywistego świata.

 • UBS

UBS pracuje nad wieloma projektami opartymi na Enterprise Ethereum, głównie jako członek konsorcjum. Jednak w końcu uruchamiają własną platformę zgodności na żywo Ethereum. Oryginalna nazwa to Massive Autonomous Distributed Reconciliation Platform lub Madrec jest prowadzony przez UBS. Istnieją jednak inne firmy, takie jak Credit Suisse, SIX, Barclays i wiele innych, które wspólnie nad tym pracują.

Korzystają z platformy Microsoft Ethereum na platformie Azure, aby oferować proces uzgadniania danych w całej branży. Co więcej, dzięki platformie wiele firm nie będzie musiało tracić zasobów i czasu na pojednanie.

Ponadto pomoże użytkownikom zaoszczędzić pieniądze i nie będzie kosztować konkurencji.

Jaka jest długoterminowa wizja Enterprise Ethereum?

 • Globalna społeczność programistów

Enterprise Ethereum chce zaoferować globalnej społeczności programistów usprawnienie rozwoju łańcucha bloków w dowolnym kraju bez żadnych kłopotów. To rozwiązanie nie tylko usprawni proces implementacji blockchain w blockchain, ale wiele krajów bez większego zasięgu technologicznego może z niego korzystać.

Z pomocą globalnych programistów każdy kraj lub region może w pełni wykorzystać zdecentralizowane środowisko sieciowe. Ponadto pomoże to światu wejść w nową erę cyfrową.

 • Interoperacyjność

Interoperacyjność między sieciami korporacyjnymi to kolejny ważny punkt aplikacji Enterprise Ethereum. Jeśli wszystkie korporacyjne sieci blockchain są interoperacyjne, mogą bezpośrednio komunikować się z każdą z nich i przypieczętować umowę.

Ponadto wykorzystanie tej funkcji pomoże członkom Enterprise Ethereum Alliance w poszerzeniu zasięgu i promowaniu globalnego środowiska sieciowego. Jeśli wiele systemów blockchain może komunikować się ze sobą i nadal zachować integralność swojej sieci osobistej, będzie to ogromne wyzwanie dla hakerów.

 • Wielu dostawców

Oferowanie tylko kilku opcji dostawców sprawia, że ​​implementacja Enterprise Ethereum jest nieco sztywna. Obecnie mają tylko kilku dostawców BAAS świadczących swoje usługi. Chcą rozszerzyć tę listę i zaoferować konsumentom więcej dostawców BAAS.

Im więcej dostawców BAAS, tym lepszą innowacyjność blockchain można osiągnąć. Ponadto każdy dostawca oferuje niektóre ze swoich specjalnych funkcji wraz z oryginalnym łańcuchem bloków.

Zadowolenie każdej firmy małą listą nie wystarczy. I tak, członkowie Enterprise Ethereum Alliance rozszerzają swój zasięg na więcej dostawców, którzy mogą oferować swoje usługi dla dowolnej branży na rynku.

 • Testowanie i certyfikacja

Enterprise Ethereum chce nadal testować nowe rozwiązania w organizacjach i oferować certyfikaty dla nowych osiągnięć. Tak więc, oferując oficjalną certyfikację, zachęcają więcej firm do wprowadzania innowacji.

Nie tylko zwiększa zasięg technologiczny, ale także znacznie ułatwia nam życie. Wyobraź sobie świat, w którym każda rzecz byłaby oparta na blockchainie i byłaby chroniona przed złymi graczami.

Kto by tego nie chciał, prawda?

Rozdział-8: Ostatnie słowa

Dotarliśmy do końca naszego przewodnika Enterprise Ethereum. Więc już teraz musisz wiedzieć, jak Enterprise Ethereum może naprawdę wpływać na środowiska w świecie rzeczywistym. Co więcej, ta platforma nie wydaje się mieć żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o innowacje.

Publiczne Ethereum jest już znane światu, a teraz nadszedł czas, aby wykorzystać również platformę prywatną.

Jednak Enterprise Ethereum nie chce być jedynym władcą technologii blockchain. Dlatego współpraca z innym przedsiębiorstwem, blockchain Hyperledger jest w toku. Razem zmieniają typowe dla świata sposoby.

Zobaczmy, co Enterprise Ethereum ma do zaoferowania w nadchodzącej przyszłości.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map