Jeśli szukałeś świetnej platformy blockchain klasy korporacyjnej, musiałeś trafić na nazwę Hyperledger. W rzeczywistości Hyperledger to korporacyjny projekt blockchain, za którym stoi fundament Linux.

Jest to jednak tylko projekt parasolowy i w jego ramach pracuje wiele projektów blockchain. Wśród nich Hyperledger Sawtooth jest jednym z popularnych. Ponadto wiele przedsiębiorstw już korzysta z tej niesamowitej nowej platformy.

Aby Ci pomóc, dzisiaj opowiem o platformie Hyperledger Sawtooth.

 

 

Contents

Rozdział 1: Co to jest Hyperledger Sawtooth?

Hyperledger Sawtooth to otwarty projekt blockchain w ramach korporacyjnej firmy zajmującej się blockchainem Hyperledger. Jest to idealne rozwiązanie do tworzenia sieci i aplikacji rozproszonych rejestrów.

W rzeczywistości chcieli sprawić, by projekt był wyjątkowo bezbłędny, aby był bardziej niż bezpieczny do użytku w przedsiębiorstwach.

Cóż, zgodnie z dokumentacją Hyperledger Sawtooth, w rzeczywistości upraszcza to cały proces projektowania aplikacji. W rzeczywistości domena aplikacji jest całkowicie oddzielona od systemu podstawowego. W ten sposób upraszcza to wypróbowywanie aplikacji bez wpływu w jakikolwiek sposób na system podstawowy.

Co więcej, możesz również użyć dowolnego języka programowania do tworzenia aplikacji. Ale nie musisz wiedzieć, jaki jest rzeczywisty projekt podstawowego systemu.

Kolejną wielką zaletą tej platformy jest to, że jest bardzo modularna. Co więcej, pomaga przedsiębiorstwu podejmować właściwe decyzje dotyczące ogólnej polityki sieci. Nie trzeba dodawać, że kurs Hyperledger Sawtooth jest odpowiedni głównie dla konsorcjów lub podobnych środowisk.

Ponadto będziesz mógł wybrać uprawnienia, przepisy dotyczące transakcji, protokoły konsensusu i wiele innych zgodnie ze swoimi potrzebami. W ten sposób otrzymujesz elastyczne środowisko dla każdego rodzaju działalności.

Więc czego w tym nie lubić, prawda?

W każdym razie projekt jest praktycznie open source, więc możesz go zdobyć bez żadnych problemów. Co więcej, zanim to zrobisz, musisz najpierw dowiedzieć się więcej o kursie Hyperledger Sawtooth.


Technologia rozproszonej księgi

Blockchain należą do kategorii technologii rozproszonej księgi. I podobnie, kurs Hyperledger Sawtooth również podlega temu. Co więcej, w sieci nie ma żadnego centralnego organu. Jest więc w pełni dystrybuowany wśród wszystkich węzły.

Co więcej, nikt nie może zmienić bazy danych i włamać się do sieci. Tak więc, gdy transakcja zostanie dodana, pozostaje tam.

Znaki wszystkich tożsamości zapewniają, że każda nowa transakcja jest ważna. W ten sposób sieć trzyma wszystkich w ryzach.

 

Cechy Hyperledger Sawtooth

 • Przyjazny dla tworzenia aplikacji

Zapewnia łatwiejsze tworzenie aplikacji, oddzielając domenę aplikacji od systemu podstawowego. Zgodnie z dokumentacją Hyperledger Sawtooth, jedynym celem tej separacji jest zapewnienie, że żadne nowe dodatki w warstwie aplikacji nie będą miały wpływu na żadną podstawową cechę..

Co więcej, oznacza to, że gdy jesteś w warstwie aplikacji i rozwijasz dApps, zajmie to zasoby, ale inne używające podstawowego systemu nie będą miały wpływu na to.

Dlatego nie ma tutaj problemów ze spowolnieniem lub niską wydajnością.

Dlatego ta platforma jest odpowiednia do tworzenia aplikacji. Kolejną wspaniałą rzeczą zgodnie z dokumentacją Hyperledger Sawtooth jest to, że aplikacją może być wszystko. Ponadto natywna logika biznesowa może łatwo współistnieć z inną maszyną wirtualną opartą na inteligentnym kontrakcie.

W ten sposób tworzy bardziej elastyczne podłoże dla kursu Hyperledger Sawtooth.

 

 • Funkcje związane z uprawnieniami

Musisz wiedzieć, że Hyperledger Sawtooth jest licencjonowaną platformą. Co więcej, nie każdy może po prostu dostać się do sieci. Dlatego ta platforma jest odpowiednia dla środowiska korporacyjnego. Zgodnie z dokumentacją Hyperledger Sawtooth, możesz również przystosować go do środowiska publicznego.

Na przykład, możesz użyć tej samej technologii do wewnętrznego systemu sieciowego, a także do interakcji z klientami.

W rzeczywistości ten rodzaj elastyczności, jeśli platforma blockchain dla przedsiębiorstw jest dość rzadki. Jak w większości przypadków są one publiczne lub prywatne. W każdym razie za pomocą protokołu zarządzania tożsamością można wstępnie wybrać węzły, które mogą wejść na platformę.

Możesz nauczyć się rozdzielać te dwa elementy na kursie Hyperledger Sawtooth.

 

 • Prywatna sieć

Kurs Hyperledger Sawtooth istnieje, aby rozwiązać wszystkie problemy, które pojawiają się w sieci prywatnej lub z zezwoleniem. Ponadto, zgodnie z dokumentacją Hyperledger Sawtooth, każdy może wdrożyć klaster węzłów w oddzielnym kanale w sieci.

Ten proces stworzyłby prywatną sesję specjalnie dla tych węzłów. Z drugiej strony przedsiębiorstwo musi mieć prywatne środowiska. W firmie jest wiele elementów, które nie powinny być otwarte dla wścibskich oczu.

Co więcej, ponieważ nie ma scentralizowanego organu, nikt nie może po prostu zerknąć na poufne informacje przechowywane na platformie. Ale musisz pamiętać, że nawet jeśli jesteś w kanale prywatnym, wartości transakcji przestaną istnieć w księdze. Chociaż nikt nie będzie mógł tego zobaczyć.

 

 • Zawarcie transakcji równoległej

Zgodnie z dokumentacją Hyperledger Sawtooth, platforma stosuje inne podejście do transakcji. W typowym przypadku łańcuch bloków dla platform korporacyjnych wykorzystuje proces transakcji szeregowych. Ale kiedy zbyt wielu użytkowników zaczyna korzystać z platformy, przetwarzanie każdej pojedynczej transakcji staje się stosunkowo trudne.

Więc zamiast być szybkim, stopniowo zwalnia. Aby jednak mieć pewność, że Sawtooth nie straci wydajności, wszystkie transakcje wykonują równolegle. Oznacza to, że jednocześnie można wykonać wiele transakcji.

W rzeczywistości oszczędza dużo czasu i sprzyja szybszemu drukowaniu. W rezultacie skalowanie w górę jest łatwe dla tej platformy.

 

 • Struktura modułowa

Struktura modułowa jest właściwie jedną z największych cech wszystkich platform Hyperledger, a Sawtooth nie jest wyjątkiem. Zgodnie z dokumentacją Hyperledger Sawtooth, modułowa struktura zapewnia przedsiębiorstwom inny rodzaj elastyczności.

Dzięki tej funkcji programiści mogą swobodnie korzystać z dowolnego rodzaju algorytmów konsensusu lub dowolnej funkcji. To scenariusz typu „podłącz i używaj” i jest bardzo łatwy do zrobienia. Co więcej, wiele się o tym dowiesz z kursu Hyperledger Sawtooth.

Kolejnym dużym plusem jest to, że w tym samym czasie wiele konsensusów może działać w wielu częściach tej samej platformy. Możesz więc wybrać najlepszą kombinację pasującą do Twojej branży.

 

Rozdział-2: Elementy architektury Hyperledger Sawtooth

System zdarzeń

Dzięki systemowi zdarzeń Hyperledger Sawtooth obsługuje nadawanie i tworzenie wydarzeń. Ta funkcja umożliwia więc –

 • Węzły do ​​subskrybowania wszystkich wydarzeń, które mają miejsce w łańcuchu bloków. Na przykład, gdy dodawany jest nowy blok lub gdy sieć przełącza się do innego rozwidlenia.
 • Aby zasubskrybować inne zdarzenia dotyczące aplikacji, które pochodzą z rodzin transakcji.
 • Rozsyłanie informacji do wszystkich innych węzłów w kanale bez zapisywania stanu końcowego w pamięci stanu.

 

Wydarzenia

Jak są wyodrębniane wydarzenia? W rzeczywistości są one wyodrębniane z innych formatów struktur danych, takich jak pokwitowania transakcji lub bloki. W przypadku, gdy muszą się upewnić, że odpowiednio go potraktowali, interfejs EventExtractor odnotowuje każde źródło wentylacji na platformie.

Inną rzeczą, jaką robi ten interfejs, jest lista wszystkich subskrypcji EventSubscriptions, a następnie obejmie tylko wydarzenia, które mają najwięcej subskrybentów.

Cóż, aby policzyć subskrypcje, interfejs musi sprawdzić, czy zdarzenie typ_zdarzenia jest zgodne z typem_zdarzenia subskrybenta.

 

Potwierdzenia transakcji

Kolejnym punktem inteligentnego kontraktu Hyperledger Sawtooth jest pokwitowanie transakcji. Za pomocą tego elementu klienci mogą uzyskać informacje o swojej transakcji, ale nie są one przechowywane na etapie stanu.

Na przykład –

 • Informacje o tym, czy transakcja jest ważna, czy nie.
 • Jakie zdarzenia wydarzyły się podczas realizacji transakcji?
 • Jak realizacja transakcji zmieniła stan?
 • Wszelkie informacje dotyczące wykonania transakcji specyficzne dla rodziny transakcji.

Jednak pokwitowania transakcji mogą również zawierać dodatkowe informacje o transakcji dla walidatorów w celu prawidłowej weryfikacji. I to powstrzyma ich przed ponownym wykonaniem transakcji.

 

Zgodność kontraktu Ethereum z firmą Seth

Cóż, jedną z najlepszych cech Sawtooth jest kompatybilność kontraktów Ethereum przy użyciu Setha. Co więcej, tworzy nowy kamień milowy dla inteligentnych kontraktów Hyperledger Sawtooth. Projekt integracji Seth lub Sawtooth-Ethereum utworzy połączenie między dwiema platformami.

Tak więc, korzystając z EVM, możesz wdrażać inteligentne kontrakty w środowisku Hyperledger Sawtooth.

Ale jak im się to udało?

W rzeczywistości, aby upewnić się, że pracowali z Hyperledger Burrow i wzięli wdrożenie EVM. Tak więc, używając Burrow EVM, Sawtooth zintegrował również środowisko z Sawtooth.

Innym głównym celem tej funkcji jest sprawienie, aby DApps i inne inteligentne kontrakty EVM były wystarczająco łatwe do przeniesienia do sieci. W tym celu zreplikowali interfejs API Ethereum JSON RPC.

 

Składniki Seth

W każdym razie Seth składa się głównie z trzech różnych rodzajów komponentów –

 • Klient Setha
 • Serwer Seth-RPC
 • Procesor transakcji Seth-tp

Musisz jednak wiedzieć, że Seth nie jest pełną implementacją Ethereum. Oczywiście platforma wprowadziła pewne zmiany, które najlepiej pasują do platformy. Tak więc w przypadku tych modyfikacji system jest nieco inny niż oryginalny Ethereum. Chociaż większość inteligentnych kontraktów EVM może działać na platformie, tutaj są pewne różnice –

 • Zamiast 32-bajtowego skrótu bloku jako identyfikatora, bloki Sawtooth używają 64-bajtowej sygnatury nagłówka. W przypadku uruchomienia dowolnej instrukcji BLOCKHASH, używana jest tylko pierwsza 32-bajtowa sygnatura hash.
 • Ethereum zależy głównie od bodźców ekonomicznych ograniczających ogólne wykorzystanie zasobów. Jednak Seth działa tylko z licencjonowanym modelem. Tak więc użycie „gazu” jest ograniczone, a korzystanie z pozwoleń dotyczy każdego rodzaju węzła.
 • W przypadku realizacji transakcji Seth jest zmodularyzowany, więc żadna transakcja nie może mieć żadnej wiedzy o wykonaniu w sieci. Ale w Ethereum transakcje w dużym stopniu zależą od sygnatur czasowych, skrótów i liczb.

W rzeczywistości zmiany sprawiają, że inteligentne kontrakty Hyperledger Sawtooth są bardziej lukratywne niż kiedykolwiek.

 

Wtykowe algorytmy konsensusu

Z Sawtooth otrzymasz zupełnie inny rodzaj protokołu konsensusu. Jedną z najlepszych cech tej architektury Hyperledger Sawtooth jest użycie różnych metod podłączania w ramach konsensusu. Kolejną wielką zaletą jest fakt, że pozwoli ci to na uruchamianie wielu konsensusów w tym samym czasie na platformie.

W momencie konfigurowania sieci możesz łatwo wybrać tę, z której chcesz korzystać. Co więcej, możesz to zmienić później, a nawet podczas dokonywania transakcji.

W każdym razie obecnie oferuje 5 różnych konsensów do wyboru. Oni są –

 • Devmode

Ten konsensus nadaje się głównie do celów rozwojowych. Pozwoli Ci to przetestować platformę z jednym węzłem walidatora. Jak więc widać, zdecydowanie nie nadaje się do celów produkcyjnych.

 

 • PBFT

W rzeczywistości jest to algorytm konsensusu oparty na liderze. Niestety nie możesz rozwidlić PBFT. Ale z drugiej strony otrzymujesz bizantyjski algorytm odporności na błędy. W rzeczywistości ten jest bardziej odpowiedni dla mniejszych środowisk i zdecydowanie nie jest najlepszy dla środowisk typu konsorcjum.

 

 • PoET CFT

Inną nazwą tego jest symulator PoET. W tym jest środowisko symulatora typu SGX, które umożliwia swobodne działanie tych algorytmów. Jednak będzie oferować odporność na awarie, podobnie jak dane wyjściowe podobne do innych platform.

Ale musisz mieć TP poet-validator-register. Co więcej, możesz to uruchomić na dowolnym rodzaju procesorów. Jednak nie jest to bizantyjska tolerancja na błędy, a to oznacza, że ​​jest to tylko CFT.

 

 • PoET SGX

W tej wersji PoET będzie używał SGX. Z pomocą SGX może zaoferować bizantyjską odporność na awarie podobną do PoW. Jednak potrzebuje tylko stosunkowo niewielkiej ilości mocy procesora.

W każdym razie jest to jeden z algorytmów, który do prawidłowego działania musi mieć określony sprzęt. Ten protokół konsensusu jest absolutnie niezbędny dla inteligentnych kontraktów Hyperledger Sawtooth.

 

 • Tratwa

W tym przypadku algorytmy muszą mieć lidera przez określony czas. Co więcej, gdy skończy się czas, lider zostanie automatycznie zastąpiony. W rzeczywistości Raft jest znacznie szybszy niż PoET; jednak oferuje tylko CFT i nie jest bizantyjski.

 

A co z innymi algorytmami konsensusu?

Cóż, obsługuje podłączane algorytmy konsensusu, a dla inteligentnych kontraktów Hyperledger Sawtooth byłoby absolutnie konieczne, aby dodać więcej. Obecnie głównym pomysłem jest dodanie całego zestawu konsensusu, który może zapewnić wydajność.

Inne niż te inne SDK konsensusu są w drodze. Byłby to więc wielki plus dla inteligentnych kontraktów Hyperledger Sawtooth.

 

Niezłączny konsensus

Kolejną wspaniałą cechą Sawtooth jest obsługa konsensusu bez możliwości podłączenia. Teraz myślisz, co to jest? Cóż, zazwyczaj brak możliwości podłączenia oznacza, że ​​protokół konsensusu można zmienić w dowolnym momencie.

Tak więc, aby zmienić konsensus, nie będziesz musiał zatrzymywać walidatorów, użytkowników ani innych węzłów w sieci. Co więcej, nie będziesz musiał pobierać nowego bloku Genesis za każdym razem, gdy go zmienisz. W rzeczywistości ten rodzaj procesu nazywa się konsensusem dynamicznym.

W ten sposób nowa funkcja sprawia, że ​​inteligentne kontrakty Hyperledger Sawtooth są jeszcze bardziej lukratywne.

 

Przykładowe rodziny transakcji

Mówiąc najprościej, rodzina transakcji to grupa modeli transakcyjnych lub operacji, których możesz użyć w księdze. W rzeczywistości pomyśl o nich jako o innym podejściu do interfejsów API. W wielu przypadkach sieć może wymagać programowalnej struktury inteligentnego kontraktu.

W tym celu możesz łatwo skorzystać z rodziny transakcji EVM za pomocą SETH. Porozmawiamy o tym za chwilę.

W wielu przypadkach przedsiębiorstwa faktycznie poszukują stałego procesu transakcji, ponieważ w znacznym stopniu ogranicza to ryzyko.

Tak więc w takich przypadkach możesz po prostu skorzystać z tych, które oferujemy, lub nawet samodzielnie wymodelować. To sprawia, że ​​rodzina transakcji jest integralną częścią architektury Hyperledger Sawtooth.

Na przykład jedna z rodzin o nazwie Klucz całkowity oferuje tylko 3 rodzaje operacji, takie jak ustawianie, zmniejszanie i zwiększanie. Tak więc, mając tylko te 3 parametry, stosunkowo trudno jest popełnić jakiekolwiek błędy lub włamać się do systemu.

Ale dlaczego Hyperledger Sawtooth wprowadził ich w pierwszej kolejności?

Cóż, w architekturze Hyperledger Sawtooth programiści chcieli się upewnić, że firmy mogą po prostu wybrać wszechstronność, której chcą. Krótko mówiąc, pomagają zwiększyć elastyczność sieci.

Jest kilka interesujących faktów na temat rodzin transakcji –

 • Możesz użyć dowolnego języka, aby napisać nowy.
 • Dostępne są zestawy SDK dla C ++, Java, JavaScript, Go, Python, Rust i wielu innych.
 • Wszystkie działają oddzielnie od siebie w przestrzeni równoległej, co daje możliwość rozbudowy sieci.

W każdym razie w architekturze Hyperledger Sawtooth istnieją pewne wspólne rodziny transakcji. Zobaczmy, czym one są –

 • Rodzina transakcji BlockInfo

Jedną z najczęstszych cech tej rodziny jest możliwość odwoływania się do innych informacji, gdy węzły są w ruchu. Cóż, na przykład w EVM platforma faktycznie definiuje BLOCKHASH, który w skrócie pomaga procesorowi uzyskać dostęp do funkcji skrótu poprzednich bloków.

Pomaga to procesorowi odpowiednio haszować nowy.

W rzeczywistości Blockinfo oferuje sposób przechowywania wszelkich informacji o konfigurowalnych blokach historycznych.

 

 • Rodzina transakcji tożsamości

Ta rodzina transakcji pomaga zarządzać wszystkimi tożsamościami w systemie. W przypadku jakichkolwiek uprawnień w łańcuchu klucz walidatora i klucz transakcji są absolutnie konieczne. Ponadto obie strony muszą mieć odpowiednie uprawnienia do uwierzytelniania, aby to zrobić.

Ale wszystkie te złożone informacje stają się przeszkodą, z którą trzeba sobie poradzić. Jednak z pomocą rodziny transakcji tożsamości niezwykle łatwo jest nimi zarządzać.

 

 • Rodzina transakcji IntegerKey

Inna rodzina w architekturze Hyperledger Sawtooth umożliwia użytkownikom ustawianie, zwiększanie lub zmniejszanie wartości wpisów ze słownika stanów.

Wszystkie opcje są ustawione w sposób, który zapewnia największą wydajność i nie toleruje żadnego rodzaju złego nastawienia węzła.

 

 • Rodzina transakcji rejestru walidatora

Cóż, z jedynym walidatorem system może się rozpaść, gdy w sieci jest zbyt wielu użytkowników. Aby pomóc w tej kwestii, rodzina transakcji Validator oferuje sposób dodawania nowych walidatorów w sieci.

Ten proces w rzeczywistości bardzo pomaga i zapewnia odpowiednią sytuację skalowania.

 

 • Ustawienia Rodzina transakcji

Dąb, jest wiele rzeczy, które trafiają na kanał i jeśli są odpowiednio przechowywane, całe środowisko, którego nie można zhakować, gdyby łańcuch blokowy się rozpadł.

Dlatego rodzina transakcji Ustawienia pomaga w utrzymaniu metody zapewniającej przechowywanie konfiguracji w łańcuchu. W rzeczywistości konfiguracje w łańcuchu i poza łańcuchem mogą się różnić, nie wpływając na siebie nawzajem.

 

 • Rodzina transakcji Smallbank

Cóż, stworzyłeś nowy framework. Ale teraz musisz zobaczyć, jak to naprawdę działa. Jak to zrobisz? W rzeczywistości rodzina transakcji Smallbank pozwala użytkownikom porównać ramy i zobaczyć, jak sobie radzą.

Co więcej, zaoferuje serię testów i będzie miał standard do porównania.

 • Rodzina transakcji XO

Muszę zobaczyć, że ta rodzina transakcji jest jedną z najlżejszych w architekturze Hyperledger Sawtooth. Ale dlaczego? Cóż, ten pozwoli ci zagrać w grę w kółko i krzyżyk z innym użytkownikiem.

System kodowania w tej rodzinie pomaga programistom zobaczyć strukturę odniesienia dla rodziny transakcji.

 

Rozdział-3: Hyperledger Sawtooth Development – Architecture Description

 • Stan globalny

Jednym z istotnych elementów rozwoju Hyperledger Sawtooth jest wykorzystanie stanu globalnego. W tym celu musi istnieć rozproszona księga wśród wszystkich uczestników. W rzeczywistości, aby upewnić się, że wszystkie kopie księgi między węzłami w ramach konsensusu bizantyjskiego są solidną jakością samego łańcucha blokowego.

Tak więc, aby to utrzymać, Sawtooth bierze wszystkie rodziny transakcji w ramach jednej instancji o nazwie Radix Merkle Tree. Co więcej, walidacja bloków w każdym walidatorze tej samej transakcji daje ten sam stan i te same wyniki.

Ponadto stan zostaje podzielony na inne przestrzenie nazw, aby upewnić się, że cała rodzina transakcji będzie współużytkować, definiować i ponownie wykorzystywać globalne dane stanu transakcji..

 

Drzewo Radix Merkle

Rozwój Hyperledger Sawtooth obejmuje adresowalne drzewo Radix Merkle do przechowywania wszystkich rodzin transakcji. Na przykład drzewo jest w rzeczywistości drzewem Merkle, które może zapisać kopię podczas zapisu danych z liścia do korzenia.

Tak więc dla wielu przejść połączonych z blokiem może pomóc wygenerować pojedynczy skrót root dla tej konkretnej transakcji. To, co robi tutaj platforma, to umieszczenie tego skrótu głównego w nagłówku bloku tego bloku transakcji.

Tak więc, gdy transakcja walidatora kończy się na innym adresie niż Merkle, wtedy ten blok nie będzie ważny.

I w ten sposób dążą do konsensusu bez polegania na jedynych świadkach. To zdecydowanie świetne podejście.

 

 • Transakcje i harmonogram

Możesz modyfikować stan tylko wtedy, gdy tworzysz i ubiegasz się o transakcję. Ponadto w przypadku transakcji klient musi utworzyć transakcję, a następnie przesłać ją do walidatorów. Następnie walidator zastosuje transakcję, co spowodowałoby ogromną zmianę stanu.

Inną cechą rozwojową Hyperledger Sawtooth jest to, że transakcje będą należeć do partii. Każda transakcja pojedynczej paczki byłaby razem. Ale w niektórych przypadkach nie ma żadnego stanu. I tak partie są jedną z pierwszych zmian jednostki dla stanu.

Zwykle struktura partii obejmuje transakcje, TransactionHeader, BatchHeader i Batch.

 

Klucze publiczne, podpis i nagłówek

Zwykle TransactionHeader będzie zawierał nagłówek transakcji, który będzie określał ich serializację. Ponadto nagłówek będzie musiał zawierać klucz prywatny osoby podpisującej. Oczywiście nagłówek_signature zapisze wynikowy podpis.

W rzeczywistości zobaczysz, że nagłówek również miałby numer seryjny i zależałby od dokładnych bajtów podpisu na transakcji.

Ale w jaki sposób generują podpis_nagłówka? Cóż, podczas procesu weryfikacji klucz w signer_public_key generuje bajty.

 

Rodzina transakcji

Wiesz już o rodzinach transakcji. Ale innym fajnym pomysłem na rozwój Hyperledger Sawtooth jest użycie rodzin transakcji do określenia dowolnej formy transakcji. Tak więc podczas konfigurowania możesz utworzyć własną niestandardową transakcję, którą chcesz.

Co więcej, wiele samouczków poinformowałoby Cię, jak możesz napisać je w określonych językach.

 

Planowanie transakcji

Jedną z głównych zalet tej platformy jest obsługa planowania równoległego i szeregowego. W rzeczywistości harmonogram można określić za pomocą argumentu wiersza poleceń. Z drugiej strony możesz również pozostawić to w konfiguracji walidatora podczas rozpoczynania procesu walidacji.

W obu przypadkach uzyskasz takie same wyniki, więc możesz wybrać wszystko, z czym czujesz się komfortowo.

W rzeczywistości równoległe przetwarzanie transakcji pomogłoby w osiągnięciu wyników. Ponieważ w tym możesz jednocześnie przetwarzać transakcje w jednym czasie. Krótko mówiąc, oszczędza ogromną ilość czasu.

Ponadto przetwarzanie transakcji w każdym z nich jest bardzo zróżnicowane. Zatem ogólna kombinacja szybszych i wolniejszych transakcji może zwiększyć wydajność sieci.

 

 • Dziennik

Kolejnym ważnym elementem rozwoju Hyperledger Sawtooth jest Journal. Ale jaki z tego pożytek? W rzeczywistości Journal faktycznie pomaga rozszerzyć i utrzymać Blockchain dla walidatorów.

Tak więc element obsługiwałby ocenę prawidłowych bloków, walidację bloków kandydujących, upewnienie się, że mają odpowiednią główkę łańcucha, a także utworzenie nowych bloków dla łańcucha.

Ponadto dziennik zużyje wszystkie partie i bloki, które trafią do walidatorów. Ponadto wszystkie partie lub bloki przychodzą za pomocą REST API lub protokołu plotek. Tak więc, gdy dziennik pobiera bloki lub partie, kieruje je do walidatorów.

Ponadto istnieje wiele części, które wymagają specjalnego przetwarzania. W tym celu Dziennik dzieli zadania dla każdej transakcji i umieszcza je w różnych potokach.

Po zakończeniu generowania bloku przesunie się on do kontrolera łańcucha w celu dalszej weryfikacji. Następnie idą do BlockPublisher w celu ostatniej weryfikacji, a następnie przechodzą do bloku. Hyperledger Sawtooth zaprojektował wszystkie czasopisma tak, aby były asynchroniczne, aby w razie potrzeby mogły być przetwarzane równolegle.

Tak więc, nawet jeśli wskaźnik przychodzących jest zbyt wysoki, BlockPublisher może łatwo żądać bloków. Ponadto jest elastyczny, dzięki czemu można dodać więcej algorytmów konsensusu w celu usprawnienia procesu.

 

 • Validator Network

Validator Network to kolejny element rozwoju Hyperledger Sawtooth. W rzeczywistości warstwa sieciowa jest odpowiedzialna za zapewnienie komunikacji w walidatorach. Obejmuje również wykrywanie równorzędnych, łączność i obsługę wiadomości.

Podczas uruchamiania walidatory zaczynają nasłuchiwać określonego interfejsu i innych portów w poszukiwaniu dowolnego rodzaju połączeń przychodzących. Ponadto po nawiązaniu połączenia walidatory mogą wymieniać wiadomości zgodnie z regułą protokołu plotek.

Głównym celem sieci jest utrzymanie możliwie największej samodzielności warstwy sieciowej. W rzeczywistości warstwa sieciowa nie otrzymuje żadnych informacji o komunikatach warstwy aplikacji ani żadnych danych w warstwie aplikacji. Tak więc obciążenie w warstwie sieciowej jest stosunkowo ograniczone, a łączność równorzędna jest naprawdę szybka.

 

Stany

Zgodnie z dokumentacją mają one trzy rodzaje stanów między walidatorami. To są –

 • Połączono: w tym przypadku do komunikacji równorzędnej potrzebne jest dowolne wymaganie wstępne.
 • Niepodłączony
 • Peered: Tutaj zachodzi dwukierunkowa forma połączenia i mogą jej używać do przekazywania wiadomości.

 

Odkrywanie rówieśników

W rzeczywistości dwukierunkowa komunikacja równorzędna od sąsiada do sąsiada skutkuje odpowiednią łącznością między węzłami. W 99% przypadków odnoszą sukcesy. W każdym razie węzeł może wybrać dowolny węzeł równorzędny, aby ustanowić pierwsze połączenie. Ale w każdym przypadku muszą być sąsiadami.

 

 • Wymagania dotyczące uprawnień

Wymagania dotyczące uprawnień to rozszerzona lista możliwości, wymagań i innych historii związanych z użytkownikiem, które pomagają tworzyć listy uprawnień.

To ostatni element rozwoju Hyperledger Sawtooth. W każdym razie w ich dokumentach są pewne grupy uprawnień, a są to –

Uprawnienia do klucza walidatora: W tym przypadku kontroluje, które węzły będą miały dostęp do łączenia się z węzłami walidatora.

Zezwolenie na klucz transakcji: W tym przypadku węzły zostaną uprzywilejowane w zależności od tego, kto kontroluje partie i transakcje kluczy podpisu.

 

Oba są później podzielone na określone możliwości. Dla każdego z nich jest krótki opis tego, co jest potrzebne i które węzły mogą to wykonać. Ale można by pomyśleć, dlaczego potrzebne są historie użytkowników?

Cóż, w przedsiębiorstwie każdy pracownik ma inne zadania w pracy. A bez konkretnego sloganu nikt nie wie, który pracownik robi co. Podobnie jest w sieci.

Każdy węzeł w systemie ma określone zadania do wykonania i dlatego potrzebują również określonych uprawnień.

 

Scenariusze sieci walidatora

Istnieją pewne modele scenariuszy, które pomogą Ci wybrać idealne wymagania sieciowe. Zobaczmy, czym one są –

Sieć publiczna

W przypadku sieci publicznej wszystkie formy połączeń są dozwolone na kanale. Każda osoba może podpisywać transakcje i paczki.

Aby upewnić się, że publiczna piłokształtna może wystartować, potrzebowałbyś wcześniej systemu motywacyjnego. Zapewniłoby to, że nie ma żadnych obaw dotyczących bezpieczeństwa sieci publicznej.

 

Prywatna sieć

W przypadku sieci prywatnej tylko predefiniowane walidatory mogą wejść do kanału sieciowego walidatora. Co więcej, nikt poza walidatorami nie może uczestniczyć w konsensusie.

Ponownie, jeśli klient ma pozwolenie tylko na żądanie transakcji, wówczas walidator zaakceptuje żądanie. W przeciwnym razie walidator odrzuci żądanie klienta, a transakcja będzie nieważna.

 

Sieć konsorcjum

W środowisku typu konsorcjum istnieje tylko kilka określonych walidatorów, które mogą przyłączyć się do sieci i korzystać z funkcji transakcji. Jednak każdy klient może złożyć transakcję, a walidatorzy musieliby je zaakceptować, jeśli są ważne.

 

Rozdział-4: Hyperledger Sawtooth oferujący aplikacje demonstracyjne na żywo

Obecnie istnieje kilka aplikacji demonstracyjnych na żywo od programistów Sawtooth, które możesz wypróbować. Opowiem o nich więcej tutaj. Zobaczmy, co możesz uzyskać w tych aplikacjach.

 

Łańcuch dostaw

Dzięki bazie danych Hyperledger Sawtooth będziesz mógł wypróbować ich aplikację demonstracyjną na żywo w łańcuchu dostaw. Nie tylko zrewolucjonizuje łańcuch dostaw, ale także oszczędza dużo czasu. W każdym razie obecnie jako model oferują identyfikowalność owoców morza.

W rzeczywistości w tym celu zapewniają odpowiedzialność i identyfikowalność z pomocą bazy danych Hyperledger Sawtooth.

 

Jakie jest nowoczesne podejście do łańcucha dostaw?

Platforma przyjmuje nowoczesne podejście do łączenia świata fizycznego i cyfrowego w tej samej sieci. Co więcej, uzyskasz informacje na temat całej podróży owoców morza od momentu złowienia na stole.

W tym pokazie na żywo podłączą czujniki IoT, aby pomóc śledzić całą żywność po złapaniu. Co więcej, za pomocą czujników IoT możesz łatwo sprawdzić ich ruch w czasie rzeczywistym, wilgotność, temperaturę, pochylenie i wstrząsy.

Pomogłoby to również w ciągłym radzeniu sobie z wszelkimi umowami dotyczącymi własności i posiadaniem wraz z ich położeniem geograficznym. Najlepsze jest to, że możesz zobaczyć wszystko z samej platformy.

W rzeczywistości, ponieważ wszystko będzie logować się do niezmiennego systemu księgi, kupujący może łatwo zaufać danym. W ten sposób ostateczny nabywca może użyć bazy danych Hyperledger Sawtooth jako dowodu, którego potrzebuje, zanim kupi produkt.

 

Dlaczego warto wprowadzić to demo na żywo?

Cóż, w rzeczywistości problem dotyczący łańcucha dostaw jest ogromny. Istnieją pewne kwestie, z którymi boryka się teraz łańcuch dostaw. To są –

 • Ręczne prowadzenie rejestrów prowadzi do błędów, więc trudno jest stwierdzić, co jest prawdziwe, a co fałszywe.
 • Dzięki badaniu w czasie rzeczywistym nie ma możliwości sprawdzenia, czy żywność jest przechowywana w idealnej temperaturze. A w zarządzaniu dużym łańcuchem dostaw zarządzanie nim staje się trudne.
 • Ze względu na utratę przepisów i odpowiedni system śledzenia w łańcuchu dostaw znajduje się wiele nielegalnych produktów.
 • Istnieje również możliwość oszukańczych działań wśród pracowników.
 • Większości produktów brakuje jakości i bezpieczeństwa, jeśli chodzi o łańcuchy dostaw.
 • System nie promuje zrównoważonego rozwoju, ale raczej marnuje dużo zasobów.
 • Ponadto brak zaufania konsumentów i działań sprzedawców szkodzi wartości marki wielu przedsiębiorstw.

 

Przykład Hyperledger Sawtooth: Jak to działa?

 • Najpierw rybak łapie owoce morza, a następnie oznacza je czujnikami IoT.
 • Następnie wszystkie czujniki zaczynają przesyłać informacje z powrotem do sieci z lokalizacją owoców morza.
 • Przechodzi przez wiele kanałów dystrybucji, a platforma śledzi każdą z witryn.
 • Zanim kupujący kupi owoce morza, może skorzystać z platformy, aby sprawdzić pochodzenie ryb.

 

Czy jest jakaś korzyść?

 • Ekstremalna przejrzystość przebiega przez cały proces łańcucha dostaw
 • Zautomatyzowany proces oszczędza wiele kosztów i czasu
 • Eliminuje błędy spowodowane przez człowieka i usprawnia dostarczanie poprawnych informacji
 • Łączy się z lepszymi dostawcami i buduje zaufanie konsumentów.

 

Inne przypadki użycia z wyjątkiem łańcucha dostaw żywności

Cóż, łańcuch dostaw żywności to tylko demonstracja. Możesz łatwo dostosować rozwiązanie, aby pasowało do Twojej niszy łańcucha dostaw. W rzeczywistości, bez względu na to, jakie dostosujesz, nadal oferowałoby te same korzyści.

 

Rozliczenie aktywów

Następnym jest aplikacja bazodanowa Asset Settlement Live Demo Hyperledger Sawtooth. Z pomocą bazy danych Hyperledger Sawtooth możesz umożliwić wydajne i bezpieczne rozliczanie obligacji. W rzeczywistości może to być świetny sposób na wzięcie spraw w swoje ręce przez instytucje finansowe.

Pozwala także użytkownikowi na kontrolę, której nigdy nie mieli. Aby więc upewnić się, że proces przenoszenia obligacji jest usprawniony, platforma oferuje interfejs użytkownika. Za pomocą interfejsu użytkownika i specjalnie stworzonej rodziny transakcji możesz łatwo przesyłać i śledzić obligacje.

Co więcej, możesz również sprzedawać, kupować, tworzyć, a nawet rozliczać wszelkiego rodzaju obligacje tylko w sieci. Mimo że dostosowali tylko rodzinę transakcji do emisji obligacji i ich rozliczania, możesz dostosować je do kilku nisz. W ten sposób inwestycja finansowa zostanie raz na zawsze zdecentralizowana.

 

Dlaczego warto wprowadzić to demo na żywo?

Cóż, w rzeczywistości problem dotyczący rozliczania aktywów jest ogromny. Są pewne kwestie, którymi zajmuje się obecnie rozliczanie aktywów. To są –

 • Każda instytucja ma inne metody prowadzenia dokumentacji. Dlatego trudno jest rozliczyć obligacje w ramach dwóch instytucji. W rzeczywistości proces ten jest droższy i powoduje marnotrawstwo zasobów.
 • Typowy sposób może łatwo złamać historyczne dane dotyczące własności obligacji, a czasami są one niekompletne.
 • Dzięki scentralizowanemu rozwiązaniu do zarządzania danymi większość ofert jest zmonopolizowana.
 • W rzeczywistości ma więcej pojedynczych punktów awarii.
 • Każdy może zmienić dane, ponieważ w pracy nie ma siły bezpieczeństwa.

 

 Przykład Hyperledger Sawtooth: Jak to działa?

 • Przede wszystkim platforma tworzy uczestnika.
 • Po drugie, tworzą więź.
 • Następnie mogą wystawiać cytaty.
 • Następnie mogą swobodnie rozliczać i tworzyć zamówienia w zależności od potrzeb.
 • Wreszcie, mogą przeglądać portfolio przed zakupem lub sprzedażą.

 

Czy jest jakaś korzyść?

 • Zapewnia spójność danych we wszystkich instytucjach finansowych
 • Oferuje dokładne, uporządkowane, niezmienne i wyczerpujące informacje historyczne dotyczące własności
 • Zapewnia konfigurację sprzętową i zabezpiecza poufne dane
 • Pozbywa się monopoli i zapewnia zaufanie

 

Oprócz korzystania z tego demo do rozliczania aktywów, możesz swobodnie dostosowywać i używać do innych działań finansowych.

 

Wymiana zasobów cyfrowych

Inną świetną aplikacją demonstracyjną na żywo w bazie danych Hyperledger Sawtooth jest Digital Asset Exchange. Teraz, wraz z popularnością zasobów cyfrowych na świecie, musi istnieć sposób na wydawanie zabezpieczonych zasobów cyfrowych.

Jednak z pomocą Hyperledger Sawtooth Database możesz to łatwo zrobić. Zarządzanie własnym zasobem cyfrowym nie może być prostsze niż to. W rzeczywistości pomogłoby to również w poruszaniu się po różnych rynkach i tworzeniu większej liczby aktywów za pomocą platformy.

 

Dlaczego warto wprowadzić to demo na żywo?

Cóż, w rzeczywistości problem związany z wymianą aktywów cyfrowych jest ogromny. Istnieją pewne problemy, którymi zajmuje się obecnie wymiana zasobów cyfrowych. To są –

 • Ekosystem jest dość rozdrobniony, dlatego zarządzanie nimi i ich dystrybucja to ogromny ból głowy.
 • Nie ma czegoś takiego jak kontrola rynku wtórnego. Dlatego niezwykle trudno jest zweryfikować, czy są one fałszywe, czy oryginalne.
 • W rzeczywistości proces ewidencjonowania sprzedawców jest skrajnie niespójny w przypadku różnych sprzedawców.
 • Scentralizowane zarządzanie systemem jest zbyt stronnicze i wywołuje konflikt.

 

Przykład Hyperledger Sawtooth: Jak to działa?

 • Przede wszystkim użytkownik wykorzystałby platformę do tworzenia zasobów cyfrowych.
 • Po drugie, stworzyłby ofertę dotyczącą zasobów cyfrowych.
 • Każdy kupujący może wtedy zaakceptować ofertę zgodnie z aktywem.
 • Po obopólnym uzgodnieniu kupujący może następnie sprzedać składnik aktywów i przenieść go na konto.

 

Czy jest jakaś korzyść?

 • Oferuje spójne dane dla wszystkich sprzedawców
 • Zapewnia niezmienną pamięć masową, która zapewnia zaufanie i bezpieczeństwo
 • Inne inteligentne kontrakty zapewniają łatwe przesyłanie zasobów cyfrowych bez żadnych problemów

 

W każdym razie, oprócz korzystania tylko z tego demo na żywo do cyfrowej wymiany zasobów, możesz wymyślić inne rzeczywiste scenariusze.

 

Rozdział-5: Hyperledger Sawtooth at Work

T Mobile

Zacznijmy od przykładu Hyperledger Sawtooth. W rzeczywistości T-Mobile używa Hyperledger Sawtooth Lake do swojego rozwiązania. Obecnie zwykle używają go do swojego rozwiązania do zarządzania dostępem i tożsamością o nazwie Sawtooth Hyper Directory.

Co więcej, działałby na Proof of Concept, a oni otrzymują wsparcie techniczne od firmy Intel. Z pomocą Hyper Directory możesz rozwiązać każdy problem związany z zarządzaniem tożsamością. Jak wiesz, branża zarządzania tożsamością boryka się z wieloma problemami, a kradzież tożsamości jest dość widoczna.

W każdym razie upewnili się, że interfejs użytkownika jest dość łatwy w nawigacji i przyjazny dla sieci. Poza tym wprowadzają również funkcję inteligentnego kontraktu dla kwestii audytu.

 

Bank państwowy Indii

Innym przykładem Hyperledger Sawtooth jest State Bank of India. Tak, dobrze przeczytałeś, blockchain dotarł również do Indii. Najwyraźniej używają Hyperledger Sawtooth Lake do swojej platformy konsorcjum BankChain.

W rzeczywistości State Bank of India założył platformę. W zakresie wsparcia technologicznego współpracują z Primechain, ponieważ specjalizują się w platformach konsorcjum. W każdym razie na swojej platformie mają obecnie ponad 27 członków. Oprócz banków i innych instytucji finansowych w Indiach istnieją również inne firmy z Bliskiego Wschodu.

Ponadto korzystają z tej platformy w ramach funkcji Poznaj swojego klienta, która obejmuje również finansowanie zwalczania terroryzmu. Platforma Sawtooth jest w pełni zdolna do tworzenia kopii zapasowych ich funkcji.

 

Pokitdok

Innym fajnym przykładem Hyperledger Sawtooth jest firma PokitDok. Z pomocą Hyperledger Sawtooth Lake zdobywają transakcje w szybkim tempie. Jako wsparcie technologiczne używają Intela. W każdym razie ich platforma trakcyjna opieki zdrowotnej nazywa się DokChain.

Co więcej, oferują bardzo duże kroki w rozwoju inteligentnych kontraktów opieki zdrowotnej, z których szpitale mogą korzystać bez żadnych problemów.

Według nich za pomocą platformy mogą uzyskać większą liczbę zabezpieczeń, szybkości i mocy. Co więcej, może otworzyć nowe wymiary dla ich projektu.

Niestety, firma Change Health niedawno przejęła wszystkie aktywa projektu PokiDok i obecnie pracuje nad rozwiązaniem.

 

Dot Blockchain Media

Cóż, kolejnym świetnym zastosowaniem Hyperledger Sawtooth Lake jest firma Dot Blockchain Media. W swoim projekcie ogłosili, że zamierzają użyć Hyperledger Sawtooth. W rzeczywistości przemysł muzyczny boryka się z wieloma problemami, takimi jak kwestie związane z prawami autorskimi i nieuczciwymi prawami.

W tym celu firma użyłaby Sawtooth i zapisałaby całą zawartość wraz z prawami do prawidłowego śledzenia każdej aktywności online. Z pomocą platformy mogą z łatwością zwiększyć przejrzystość i przejrzystość w tej branży.

W ten sposób wszyscy wydawcy, artyści mogą zarejestrować swoje treści w swoim projekcie i uzyskać sprawiedliwe traktowanie, na jakie zasługują.

Co więcej, konsensus platformy PoET byłby do tego idealny.

 

ScanTrust

ScanTrust to w rzeczywistości firma SaaS, która używa Hyperledger Sawtooth Lake. W rzeczywistości oferują różne produkty, które pomagają konsumentom łączyć się z Internetem za pomocą unikalnej identyfikacji.

Ponadto oferują również odporne na kopiowanie kody QR, które zapewniają większą przejrzystość, zaufanie i identyfikowalność dla każdego systemu zarządzania łańcuchem dostaw.

A co może być dla niego świetną platformą inną niż Sawtooth, prawda?

W każdym razie, korzystając z platformy, będą obsługiwać funkcję identyfikowalności swoich istniejących aplikacji. Zapewniłoby to, że nikt nie może w żaden sposób nadużywać ich technologii. Wiele firm już korzysta z ich rozwiązania, a konsumenci mogą nawet dawać napiwki dostawcom w oparciu o pochodzenie.

 

Wind River

Wind River napędza swój projekt SParts za pomocą platformy Hyperledger Sawtooth Lake. W rzeczywistości używają tej platformy dla swojej platformy Software Parts Ledger, która może śledzić dowolny komponent oprogramowania od momentu, gdy producent opracowuje urządzenia i produkty.

Uzyskasz wiele korzyści, wiedząc, skąd pochodzi cały komponent open source, na przykład –

 • Zapewnia, że ​​wszyscy producenci mogą zabezpieczyć i zidentyfikować wszystkie licencje na oprogramowanie u źródła.
 • Zapewnij większe bezpieczeństwo luk w zabezpieczeniach open source.
 • Zapewnij identyfikację dla technologii kryptograficznych.
 • Oferuj wyższy poziom raportów open source z dokładnymi informacjami dla lepszej oceny.

 

University of Nevada, Reno

University of Nevada, Reno faktycznie używa Hyperledger Sawtooth Lake do budowy autonomicznych pojazdów i technologii infrastruktury drogowej. Cóż, w rzeczywistości pojazdy autonomiczne to tylko sprawdzona koncepcja, ale uniwersytet robi wszystko, co w jego mocy, aby tak się stało.

Z pomocą rozwiązania Blockchain IoT firmy Filament, które wykorzystuje Sawtooth do interakcji maszyny z infrastrukturą i wymiany danych, jest to możliwe.

Poza tym technologia Filament’s Blocklet pojawi się w pojeździe, aby wesprzeć projekt. Co więcej, dzięki niezmiennej księdze, pojazdy mogą rejestrować właściwe informacje bez jakiejkolwiek ingerencji.

 

Daimler Trucks

Ciężarówki Daimlera przechodzą obecnie wielką transformację i dodaje nowy system mobilności. Z pomocą platformy Sawtooth tworzą ekosystem przejrzystych, zaufanych i generowanych danych.

Projekt obejmowałby więcej usprawnień i rozwiązań bez sterowników. Ekosystem jest ogromny i obejmowałby również wielu producentów, dostawców, przedsiębiorstwa energetyczne i firmy ubezpieczeniowe.

Jak więc widać, łańcuch bloków byłby idealny do zasilania wszystkich tych różnych branż w jednym miejscu.

W każdym razie do wsparcia technicznego używają zestawu Filament’s Blocklet. Dzięki temu zestawowi mogą łatwo podłączyć pojazd do systemu.

 

Projekt AMCHART

Plik projekt jest w rzeczywistości elektroniczną dokumentacją medyczną na całym świecie i bardzo bezpieczną W rzeczywistości z pewnością zmieni to sposób, w jaki opieka zdrowotna traktuje dokumentację lekarza i informacje o pacjentach. W ten sposób ewidentnie zwiększy bezpieczeństwo i przenośność.

W każdym razie projekt wykorzysta Hyperledger Sawtooth do utworzenia kopii zapasowej swojej platformy. Co więcej, z pomocą platformy otrzymasz sprawny system zarządzania.

Ale wraz z Sawtooth korzystaliby również z kontraktów Ethereum Smart, aby usprawnić proces płatności w branży opieki zdrowotnej. W każdym razie jest to świetny przykład użycia Sawtooth.

 

IntraEdge

Innym fajnym przykładem Sawtooth jest firma IntraEdge. Z pomocą Hyperledger Sawtooth Lake szybko zdobywają potrzeby zgodności z RODO. Jako wsparcie technologiczne używają Intela. W każdym razie ich rozwiązanie dla handlu detalicznego z pewnością pomoże zmienić typowe sposoby na rynku.

Poza tym wprowadzają również funkcję inteligentnego kontraktu dla kwestii audytu. Łącząc konsumentów ze swoimi detalistami, mogą usprawnić proces sprzedaży detalicznej bez żadnych problemów.

Według nich za pomocą platformy mogą uzyskać większą liczbę zabezpieczeń, szybkości i mocy. Co więcej, może otworzyć nowe wymiary dla ich projektu.

Byłby to zatem dopiero początek bardziej zróżnicowanej zmiany.

 

Rozwiązanie Vanig

Plik Rozwiązanie Vanig napędza swój projekt za pomocą platformy Hyperledger Sawtooth Lake. W rzeczywistości używają tej platformy do swojego łańcucha dostaw i rozwiązania eCommerce, które może śledzić dowolny komponent od momentu, gdy producent opracowuje urządzenia i produkty.

Projekt eCommerce będzie również obejmował funkcję audytu, aby upewnić się, że cały produkt jest autentyczny.

Otrzymasz wiele korzyści, wiedząc, skąd pochodzą wszystkie produkty, takie jak –

 • Zapewnia, że ​​wszyscy producenci mogą zabezpieczyć i zidentyfikować wszystkie produkty ze źródła.
 • Zapewnij większe bezpieczeństwo w przypadku luk w zabezpieczeniach.
 • Zapewnij identyfikację dla każdego przedmiotu.
 • Pozbądź się fałszywych problemów.

 

Farmobile

Farmobile to w rzeczywistości inna firma, która korzysta z przykładu Hyperledger Sawtooth. W rzeczywistości oferują one tworzenie ROI dla rolników. Dzięki unikalnej platformie wymiany danych dotyczących rolnictwa jest oczywiste, że oferują one bezpieczniejszą niszę.

Ponadto oferują również FARMOBILE DataStore℠, który zapewnia większą przejrzystość, zaufanie i identyfikowalność. Za pomocą ich interaktywnego portalu dla kupujących możesz łatwo wybrać ziemię, którą chcesz kupić pod uprawę.

Obecnie dostępnych jest ponad 1000000 akrów, które możesz zdobyć. Kolejną wspaniałą cechą jest to, że możesz zachować anonimowość podczas sprzedaży swojej ziemi.

 

Rozdział-6: Kurs piłokształtny Hyperledger: szkolenie i samouczek

Trening piłokształtny Hyperledger

Cóż, dla Hyperledger Sawtooth trening otrzymujesz duże wsparcie od firmy. Według nich chcą zaoferować zaawansowane umiejętności programistom blockchain na całym świecie. Tak więc dzięki szkoleniu Hyperledger Sawtooth otrzymujesz pełne zaplecze szkoleniowe.

Poza tym otrzymasz również profesjonalny certyfikat szkolenia Hyperledger Sawtooth. A jeśli pracujesz nad projektem blockchain opartym na Sawtooth, będą one również wspierać edukację i zasoby open source.

W każdym razie, w przypadku szkolenia Hyperledger Sawtooth oferują oni profesjonalną pomoc fundacji Linuksa. Tak więc deweloperzy, którzy chcą uzyskać najlepsze z najlepszych szkoleń, z pewnością mogą je tutaj uzyskać.

Kolejną wspaniałą rzeczą jest to, że na początku oferują tylko dwa różne kursy na początek. To są –

Blockchain: zrozumienie jego zastosowań i implikacji

W tym artykule dowiesz się, czym właściwie jest łańcuch bloków i jak naprawdę może zmienić typowe sposoby na świecie. W rzeczywistości będziesz oceniać, jak różne przypadki użycia wpływają na platformę i jak przedsiębiorstwo lub inna firma może korzystać z tej platformy. W każdym razie zapis na ten kurs jest bezpłatny.

 

Wprowadzenie do technologii Hyperledger Blockchain

To jest baza dla każdego projektu Hyperledger. Dzięki temu kursowi dowiesz się, jak konkretnie działa łańcuch bloków Hyperledger i jak możesz go rozwijać lub dostosowywać.

 

Certyfikaty

Dzięki partnerstwu z fundacją Linux oferują profesjonalny certyfikat po ukończeniu szkolenia Hyperledger Sawtooth. Obecnie będziesz certyfikowanym administratorem piłokształtnych Hyperledger (CHSA).

Podczas szkolenia Hyperledger Sawtooth dowiesz się, jak efektywnie zbudować platformę. Otrzymasz również wiele szkoleń dotyczących technologii Hyperledger Sawtooth w zakresie wdrażania komercyjnego. Obejmuje to konfigurację, instalację, zarządzanie i inne sesje rozwiązywania problemów.

 

Samouczek Hyperledger Sawtooth

Cóż, kolejną świetną wiadomością dla ciebie jest Hyperledger Sawtooth instruktaż. Enterprise blockchain platforma Hyperledger na pewno by Cię tym rozbawiła. W swoich dokumentach oferują różne rodzaje samouczków konfiguracyjnych.

Zasadniczo oferowaliby samouczek Hyperledger Sawtooth do konfigurowania wirtualnych scenariuszy rozwoju dla rozproszonych rejestrów VirtualBox i Vagrant. Pod koniec samouczka Hyperledger Sawtooth będziesz prowadzić sieć walidatorów i dokładnie wiedzieć, jaka jest Twoja rola.

Co więcej, możesz uruchomić dowolne polecenie w samouczku Hyperledger Sawtooth za pomocą Git Bash w systemie Windows, Terminal.app w systemie macOS itp..

 

Narzędzia szkoleniowe Hyperledger Sawtooth

Ale będziesz potrzebować kilku narzędzi do samouczków. To są –

 • VirtualBox (5.0.10 r104061 lub nowszy)
 • Vagrant (1.9.0 lub nowszy)

W przypadku systemu Windows będziesz potrzebować –

 • Git dla Windows

 

Oprócz tego uzyskasz także dostęp do mnóstwa materiałów, takich jak seminaria internetowe, prezentacje w samouczku Hyperledger Sawtooth. W rzeczywistości możesz otrzymać te materiały od ich grupy roboczej, które służą do nauki opracowywania materiałów.

Oczywiście wszystkie materiały są często aktualizowane.

Ponadto uzyskasz dostęp do mnóstwa filmów i wielu innych materiałów, które pomogą Ci w nauce. Te filmy są naprawdę pomocne i pokazują wszystko krok po kroku.

Dzięki tym filmom możesz łatwo dowiedzieć się, jak działa system.

 

Rozdział-7: Końcowe myśli

Hyperledger Sawtooth zdecydowanie otwiera wiele nowych możliwości dla branży blockchain. Co więcej, z pomocą tej platformy, każde przedsiębiorstwo może szybko uruchomić swoją platformę blockchain.

Ponieważ tak wiele przedsiębiorstw korzysta już z tej platformy, jest to zdecydowanie owocny projekt. Dzięki szybkiej konfiguracji i dostosowywaniu oświetlenia jest na zupełnie innym poziomie. Ponadto, spośród wszystkich aktywnych projektów Hyperledger, ten oferuje PoET, który jest solidnym algorytmem konsensusu.

Jest więc znacznie szybszy niż inne platformy. W każdym razie, miejmy nadzieję, że już wiesz wszystko o Hyperledger Sawtooth. Ponieważ jest to obecnie wschodząca gwiazda na rynku, zdecydowanie powinieneś spróbować.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me