Koncepcja Initial Coin Offering (ICO) szybko stała się jedną z najpopularniejszych form finansowania społecznościowego, zwłaszcza gdy blockchain i kryptowaluta stają się coraz bardziej popularne. Jednak może pojawić się nowy model finansowania społecznościowego o nazwie DAICO, który może stanowić wyzwanie dla modelu ICO. Ważne jest, aby ocenić ICO Vs Daico, aby zrozumieć różnice między nimi.

ICO vs DAICO: zrozumienie różnicy między nimi

ICO ma miejsce, gdy firma lub organizacja tworzy cyfrowy token lub kryptowalutę, którą następnie oferuje publicznie w celu pozyskania kapitału, który jest następnie wykorzystywany do prowadzenia jej projektów. Wiele firm z powodzeniem zebrało duże fundusze za pośrednictwem ICO i ten rodzaj finansowania społecznościowego okazał się dość skuteczny.

Niestety ma też swoje wady, w tym krytykę ze strony władz za brak odpowiednich regulacji. Oszuści kradną również pieniądze od inwestorów, co prowadzi do utraty milionów. Doprowadziło to do zapotrzebowania na lepszy model ICO i może nim być DAICO.


Założyciel Ethereum, Vitalik Buterin, opublikował na początku tego roku białą księgę na temat DAICO, w której opisał to jako połączenie starego modelu ICO i Zdecentralizowanej Autonomicznej Organizacji (DAO). Motywacją stojącą za koncepcją DAICO jest potrzeba modelu, który koncentruje się na minimalizacji ryzyka istniejącego w modelu ICO, stąd porównanie ICO vs DAICO

Różne cechy DAICO

DAICO pozwoli inwestorom lub posiadaczom tokenów na wnoszenie kwoty w czasie, w przeciwieństwie do ICO, w których kwota inwestycji jest zwiększana na początku projektu. Podejście DAICO daje inwestorom większą kontrolę, a nawet pozwala im określić tempo, w jakim fundusze będą przekazywane zespołowi deweloperskiemu. Posiadacze tokenów decydują o kursie w drodze głosowania i obejmuje to, czy kontynuować dostarczanie pieniędzy, czy też pozwolić kranowi wyschnąć.

Ideą podejścia DAICO jest rozwiązanie, które zachęci programistów do uczciwości i koncentracji na projekcie oraz ograniczy prawdopodobieństwo oszustwa. Oczekuje się, że ta koncepcja będzie dobrze działać, zwłaszcza w przypadku programistów, którzy poważnie podchodzą do swojego projektu. Zapewnia, że ​​programiści są nagradzani w odstępach czasu na podstawie ilości wykonanej pracy lub zarejestrowanego postępu. Ostatecznie jego celem jest zapewnienie wszystkim stronom korzystnej sytuacji.

DAICO zachęcają również do zaangażowania inwestorów, zwłaszcza poprzez głosowanie, a także pozwalają im śledzić projekt. W przeciwieństwie do ICO, gdzie inwestorzy nie mają żadnej kontroli po zainwestowaniu swoich pieniędzy i często nie mają szansy na zaangażowanie się.

Wyzwania DAICO

Chociaż Vitalik opracował koncepcję DAICO, aby sprostać wyzwaniom ICO, jak wspomniano powyżej, ważne jest, aby pamiętać, że DAICO również mają swoje wyzwania. Na przykład inwestorzy muszą zostać przeszkoleni w różnych aspektach, takich jak podejmowanie świadomych decyzji na rynku i wahania cen tokenów. Należy również wziąć pod uwagę czynniki zewnętrzne, takie jak wyzwania związane z technologią blockchain, a jednym z dobrych przykładów jest skalowalność. Ethereum jest szczególnie popularny wśród ICO, ale nie jest jasne, czy w przyszłości może zostać wyprzedzony przez inne łańcuchy bloków.

Kolejnym wyzwaniem związanym z podejściem DAICO jest to, czy inwestorom można ufać, że podejmą właściwą decyzję, jeśli chodzi o kierunek projektu, skoro mają władzę. Koncepcja DAICO jest całkiem nowa, a Abyss będzie pierwszym projektem, prowadź to. Nadal wiele pozostaje niejasnych, zwłaszcza kryteria, które zostaną przyjęte dla tego rodzaju finansowania społecznościowego. Więcej szczegółów zostanie ujawnionych, gdy pierwsza seria zakończy się sukcesem. Jednak na podstawie oceny ICO w porównaniu z DAICO można śmiało powiedzieć, że DAICO przedstawia bardziej atrakcyjny argument.

Podsumowanie

Wydaje się, że oba podejścia do finansowania społecznościowego mają swoje wady, ale z drugiej strony DAICO przedstawia bardziej przekonujący argument na korzyść inwestorów i ma na celu ochronę ich interesów. Z tego powodu może to być przyszłość finansowania społecznościowego w społeczności blockchain.

Podobał Ci się ten artykuł? Oto kolejny tylko dla Ciebie, STO Vs ICO: różnica między tymi dwoma.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me