Czy jesteś przedsiębiorcą kryptowalutowym typu blockchain i myślisz o uruchomieniu ICO? Być może słyszałeś, że uruchomienie ICO jest łatwe, ale nie daj się na to nabrać. Z łącznej liczby 902 ICO w 2017 r. Tylko 435 odniosło sukces, co daje wskaźnik sukcesu tylko 48%! Musisz wiedzieć, jak pomyślnie uruchomić ICO. Zanurzmy się od razu!

Czy masz realny przypadek użycia blockchain i klientów?

„Celem firmy jest stworzenie i utrzymanie klienta. Ponieważ celem firmy jest stworzenie klienta, przedsiębiorstwo spełnia dwie – i tylko dwie – podstawowe funkcje: marketing i innowacje ”.

To słowa zmarłego guru zarządzania, Petera F. Druckera. Przeczytaj „Rozwój poprzez marketing i innowacje: Jak Peter Drucker ukształtował ReadyTalk”, Aby zapoznać się ze szczegółowymi przemyśleniami Druckera na ten temat.

Zacznij od podstaw. Dowiedz się, czy masz realny pomysł na biznes, który będzie sprzedawał się na rynku. Dowiedz się także, kim są Twoi klienci. Jeśli nie ma uzasadnionego uzasadnienia biznesowego dla łańcucha bloków, nie planuj ICO. Wróć do deski kreślarskiej.

Musisz przeprowadzić badania rynku, ponieważ jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, czy masz realny pomysł, jest sprawdzenie rynku. Przeczytaj, jak możesz przeprowadzić badania rynkowe w „Jak przeprowadzić badanie rynku: przewodnik w 5 krokach„.

Ty też potrzebujesz klientów! Musisz wiedzieć, kim oni są, gdzie mieszkają, co robią, skąd uzyskują odpowiedzi na swoje pytania itp. Aby zbudować udany biznes, musisz wizualizować swojego klienta. Utwórz „Osobę kupującego”, czyli fikcyjnego klienta, choć opartego na rzeczywistych danych rynkowych. Dowiedz się, jak je utworzyć w „Jak tworzyć szczegółowe persony dla kupujących dla swojej firmy [bezpłatny szablon persona]„.

Inwestorzy ICO coraz częściej przyglądają się projektom i mogą uznać Twój projekt za oszustwo, jeśli nie masz realnego pomysłu na biznes. Przeczytaj, dlaczego to takie ważne, w „Poradniku dla początkujących: Jak wykryć oszustwa ICO”.

Sprawdź opcje finansowania projektów blockchain:

Czy rozważałeś wszystkie opcje zbierania funduszy przed skupieniem się na ICO? Np. czy myślisz o podwyższeniu kapitału wysokiego ryzyka (VC)? Po dokładnym przemyśleniu opcji zdecyduj o swojej ścieżce finansowania.

Zwróć uwagę, że ICO często wydają się atrakcyjne, ponieważ uważa się je za łatwe do uruchomienia, ale to może się wkrótce zmienić. Weź również pod uwagę zalety, jakie oferują VC, np .:

 • VC to zatwardziali ludzie biznesu. Są ekspertami. Jeśli zdobędziesz od nich fundusze, będą cię prowadzić i trzymać za rękę.
 • Mają dobrą reputację, dzięki czemu uzyskasz również pozytywne relacje w mediach.

Przeczytaj, jak VC porównuje się z ICO w „ICO vs VC: The Experience Matters”.

Zbuduj wspaniały zespół ICO!

„W rzeczywistości liderzy firm, które przechodzą od dobrych do wielkich, zaczynają nie od„ gdzie ”, ale od„ kto ”. Zaczynają od zabrania właściwych ludzi do autobusu, niewłaściwych ludzi z autobusu i właściwych ludzi na właściwych miejscach ”.


To słowa eksperta w dziedzinie zarządzania, Jima Collinsa. Przeczytaj, jaką wagę przywiązuje do wspaniałego zespołu w „DOBRE DO WIELKIEGO„.

Potrzebujesz świetnego zespołu technicznego ze sprawdzonymi możliwościami budowania systemów blockchain-kryptowaluta. Potrzebują również odpowiedniego doświadczenia branżowego. Członkowie zespołu muszą mieć wybitne pozycje, np. powinni byli opublikować kilka wnikliwych artykułów na temat technologii blockchain.

ICO są nieuregulowane, jednak organy regulacyjne na całym świecie zwracają na nie uwagę. Potrzebujesz kompetentnego zespołu prawnego, który ma udokumentowane doświadczenie w zakresie ICO i jest na szczycie zmieniającego się scenariusza regulacyjnego w stosunku do ICO.

Świetny zespół marketingowy ICO jest koniecznością, ponieważ może być różnicą między udanym a słabym ICO.

Inwestorzy najpierw sprawdzają referencje zespołu ICO w ramach przygotowań do zainwestowania w ICO. Przeczytaj, jak uważają to za ważne, w „Poradniku dla początkujących: Jak wziąć udział w ICO?”.

Jak skutecznie uruchomić ICO: najpierw potrzebujesz świetnej strategii

Twoja strategia składa się z najważniejszych zadań. Aby je sformułować, musisz zadać sobie pytania.

Aby opracować strategię rozwoju produktu, rozważ następujące pytania:

 1. Czy tworzysz coś wystarczająco zdecentralizowanego, aby używać blockchain??
 2. Czy naprawdę potrzebujesz tokena? Jeśli tego nie zrobisz, nie powinieneś uruchamiać ICO!
 3. Czy używasz zbyt wielu niesprawdzonych rozwiązań technologicznych? Może to zwiększyć ryzyko związane z rozwojem produktu!

Pamiętaj, że kiedy inwestorzy przeczytają Twoją białą księgę ICO, zadadzą Ci te pytania. Przeczytaj więcej na ten temat w „Jak sprawdzić oficjalny dokument ICO: przewodnik dla potencjalnych inwestorów”.

Musisz zaplanować, jak pozostaniesz po właściwej stronie przepisów. Rozważ następujące pytania:

 1. Czy ICO są legalne w Twojej jurysdykcji??
 2. Czy musisz przestrzegać wymagań „Poznaj swojego klienta” (KYC) i „Przeciwdziałanie praniu pieniędzy” (AML)?
 3. Sprzedajesz tokeny zabezpieczające lub tokeny narzędziowe? Wymagania prawne są surowe dla tokenów bezpieczeństwa. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w sekcji „Token zabezpieczający a token narzędziowy: porównanie”.

Zdecyduj się na strategię zarządzania, np. czy projekt stanie się w przyszłości demokratyczną organizacją sieciową, np. a „Zdecentralizowana organizacja autonomiczna” (DAO)?

Strategia marketingowa jest kluczowym elementem. Musisz wziąć pod uwagę kilka aspektów, na przykład:

 1. Jak najlepiej wykorzystać kanały marketingu cyfrowego, korzystając z witryny internetowej, białej księgi, treści itp?
 2. Z jakich kanałów reklamowych będziesz korzystać?
 3. Jak zaangażujesz społeczności kryptowalut?
 4. Ile żetonów powinieneś przesłać w powietrze?

Przeczytaj ten „Przewodnik dla początkujących: jak stworzyć świetną strategię marketingową ICO”.

Dokonaj widocznych postępów w rozwoju produktu opartego na łańcuchu bloków:

Inwestorzy ICO coraz częściej oczekują wersji Alpha lub Beta twojego produktu. Jeśli jeszcze cię tam nie ma, przygotuj się do pokazania działającego prototypu. Inwestorzy byliby w porządku, gdyby Twój interfejs użytkownika nie był jeszcze najbardziej elegancki, ale spodziewają się, że zobaczą produkt.

Jeśli nie masz nawet działającego prototypu, upewnij się, że masz otwarty kod źródłowy w GitHubie gotowy do przeglądu. Inwestorzy podejrzewają, że projekt jest oszustwem, jeśli repozytorium GitHub jest puste lub jeśli projekt ma zamknięty kod źródłowy.

Przeczytaj, w jaki sposób inwestorzy traktują Twój produkt i kod, w „Poradniku dla początkujących: Jak wykryć oszustwa ICO”.

Przestrzegaj wymagań regulacyjnych ICO:

Wraz z pojawieniem się schematów Ponzi w ICO, organy regulacyjne zaczęły teraz analizować ICO. Nie chcesz, aby organy regulacyjne wezwały Cię do sądu.

Twój zespół prawny musi przygotować się zarówno na obecne, jak i przyszłe przepisy, o ile są w stanie racjonalnie przewidzieć. Obejmuje to status prawny twojego ICO w jurysdykcji, KYC, AML, przepisy dotyczące papierów wartościowych i potencjalnie wiele więcej.

Nie chcesz znajdować się na liście „Top 5 dochodzeń Blockchain SEC do obejrzenia w 2018 r.” Lub podobnych list!

Uruchom proaktywną kampanię marketingową ICO:

W trakcie opracowywania produktu i przygotowań prawnych Twój zespół musi zająć się tworzeniem treści. Obejmuje to stronę internetową ICO, białą księgę, posty na blogu, posty w mediach społecznościowych, angażujące infografiki, wideo, podcasty itp. Musisz mieć bardzo profesjonalną i angażującą treść.

Bądź proaktywny

Zatrudnij menedżera społeczności ICO, aby aktywnie angażować społeczności kryptograficzne w aplikacje do czatu, platformy mediów społecznościowych i popularne fora kryptograficzne. Przeczytaj, dlaczego musisz obsadzić tę ważną rolę w „Menedżer społeczności ICO: znaczenie roli w Twoim ICO ”.

Skorzystaj z działań PR i mediów, kampanii reklamowych, kampanii nagród i marketingu e-mailowego, aby przyciągnąć inwestorów do swojego ICO. Upewnij się, że masz przygotowaną odpowiednią infrastrukturę. Naprawdę musisz uczestniczyć w wydarzeniach związanych z blockchain-crypto i przedstawiać swój projekt potencjalnym inwestorom i potencjalnym klientom.

Pamiętaj, aby poprowadzić potencjalnych inwestorów przez swoją stronę internetową, blog i posty społeczności, w jaki sposób mogą uczestniczyć w Twoim ICO. Zalecam przeczytanie „Marketingowej listy kontrolnej ICO dla twojego projektu blockchain-kryptowaluta”, aby lepiej się przygotować.

Utwórz tokeny ICO i rozpocznij sprzedaż tokenów ICO:

Chociaż możesz stworzyć swoją sieć blockchain i token kryptograficzny od podstaw, trwa to dłużej i wymaga większego budżetu. Alternatywnie możesz skorzystać z platformy blockchain Ethereum, aby rozpocząć tworzenie swoich tokenów ICO i rozpocząć sprzedaż tokenów ICO.

Chociaż NEO i EOS są stosunkowo nowe, to dwie inne platformy, które konkurują z Ethereum. Możesz zbudować swoje tokeny za pomocą dowolnego z nich. Przeczytaj, jak te nowe platformy konkurują z Ethereum w artykule „EOS kontra NEO: Która z nich podejmie Ethereum (ETH) na DApps”.

Istnieje inna opcja dostosowania tokenów. Możesz skorzystać z platformy blockchain Waves i zaprojektować swój token. Dowiedz się, jak możesz to zrobić, w „Poradniku dla początkujących: Co to jest Waves Blockchain? Zaprojektuj swoje tokeny! ”.

Życzę udanego uruchomienia ICO!

Uwaga: jeśli chcesz lepiej zrozumieć koncepcję ICO, rozważ przeczytanie „Co to jest ICO: wprowadzenie do początkowej oferty monet”.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me